Uw collega's noemen u bedachtzaam. Bjj krant, bode of TM rookt u graag een pijp. De avond vindt u een plezierig stukje van de dag. Zijn we er dus vèr naast ais we denken ét u Coopvaert rookt? WÊÊÈÊÊÈÈÊÈÊËiÉ^ coopvaett Rennièsj® DE MIDDENSTANDERS TE RENESSE WERDEN GEWOGEN Het gemeentebestuur nam op hartelijke wijze afscheid van het P.S.D.-personeel STRËEKNIEUWS NIEUWJAARSWENSEN Bruse zaak uit 1890 werd ingrijpend gemoderniseerd Ere-medaille in goud voor scheidende onderwijzeres Winkelweek-verloting t.b.v. Groene Kruis RENESSE, 16-12. Deze week vond in hotel „liet Wapen van Zeeland" de afsluiting plaats van de door de mid- denstandsvereniging Renesse ten ba te van Groene Kruis vereniging Re- nesse, Noordwelle en Serooskerke georganiseerde winkelweek. De voorzitter van de Groene Kruisver eniging de heer M. P. Moelker sprak bij de opening, die door een groot aantal belangstellenden werd bijge woond, in het bijzonder een woord van welkom tot burgemeester 11. P. Everwijn en notaris D. v. d. Hoeven. De heer Moelker zei bijzonder in genomen geweest te zijn met het initiatief van de middenstandsvere- niging om de baten van de verlo ting ten goede te laten komen aan het G.K. Ten aanzien van de geuite kritiek dat het G.K. dit jaar reeds een financiële meevaller heeft ge had met de verkoop van het ge bouw te Noordwelle deelde de heer Moelker mede dat voor deze ver koop de medewerking aan de mid denstandsvereniging reeds was toe gezegd. Bewondering sprak hij uit voor het vele werk dat de midden standsvereniging voor het welslagen heeft verzet. Niet in de laatste plaats door de grote saamhorigheid welke steeds weer te Renesse valt waar te nemen, is de winkelweek uitgegroeid tot een prachtig succes zodat weer een grotere omzet viel te noteren dan het vorige jaar. Tot burgemeester H. P. Everwijn richtte de heer Moel ker woorden, van dank voor zijn bij drage in de winkelweekcourant en zijn medewerking bij het verlenen van de toestemming voor de verlo ting. Woorden van dank richtte hij verder aan het fanfarecorps Luctor et Emergo voor de muzikale mede werking bij de intocht van St. Ni- colaas. De prijswinnaars De voorzitter van de winkelweek commissie de heer L. C. Hoogerhuis maakte hierna de prijswinnaars be kend van de verschillende attrakta- ties welke aan de winkelweek waren verbonden. Niet minder dan 116 personen slaagden erin uit de winkelweekcou rant de goede slagzin „Het Groene Kruis helpt vele mensen uit de nood Koop bjj de middenstand en maakt het saldo groot", op te lossen. Na loting kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: 1. J. Wan del; 2. mevr. Verberk-Wandel; 3. L. A. Bakker; 4. P. de Roo-Meerho£; H. H. de Roo; J. H. Blom; H. J. Pad mos; F. M. Kostense-de Vos en S. K. Dalebout. Voor do etalagewed strijd waren 102 goede oplossingen welke de volgende prijswinnaars te zien gaf: 1. D. Verboom; 2. G. Ver boom; 3. A. C. Houtman; 4. A. M. Teeken-Gilijamse; 5. C. J. Kostense; 6. L. C. de Feiter; 7. H. Scholten; 8. M. Krijger; 9. C. v. d. Velde en 10. 'J. v. d. Kasteele. De naam van de pop Jozientje bleek geen enkele irf- zender(ster) precies goed te hebben geraden. Wira v. d. Kasteele die de naam Jozien had ingezonden werd geacht goed te hebben geraden. Een ZIERIKZEE, 17-12. Nadat dit tijdens een woensdagavond aan boord van de „Koningin Emma" ge houden bijeenkomst reeds officiëel was gebeurd, heeft het gemeentebe stuur van Zierikzee (vertegenwoor digd door loco-burgemeester H. Koevoets, mr. K. A. Keuning en de heren R. van Ommeren en M. C. Doeleman) donderdagmiddag, tijdens een ongedwongen samenzijn in „Het Wapen van Zeeland", op hartelijke wijze afscheid genomen van het per soneel van de Prov. Stoombootdien sten, dat voor deze gelegenheid de „Koningin Emma" had afgemeerd aan het Luitje. Het was hier dat het gemeentebestuur tegen vier uur werd verwelkomd door mr. J. L. Nieuwenhuis, directeur van de P.S.D. Na een kort bezoek aan de veer boot vertrok het gezelschap naar „Het Wapen van Zeeland", waar tijdens een informele bijeenkomst nog eens een extra accentje werd ge zet op het vertrek van de veerboot uit Zierikzee. Herinnering Teneinde de herinnering aan Schouwen-Duivelands' centrumstad lecend te houden ontving mr. van Nieuwenhuis uit handen van de heer Koevoets een fraaie foto van de stadhuistoren, die een ereplaats zal krijgen aan. boord van één der veer boten. Overigens waren er meer af scheidsgeschenken. De personeelsle den J. Kwaak en W. Grootenbroer ontvingen namens het gemeentebe stuur ieder een kerstkrans. Zij wa ren niet aanwezig tijdens het af scheid aan „De Val", toen de overige bemanningsleden met dit (smakelij ke) geschenk werden verrast. Na de bijeenkomst begaf het ge zelschap zich naar het Luitje van waar de „Koningin Emma", uitge leide gedaan door het gemeentebe stuur en tal van belangstellende ste delingen, om tien over vijf vertrok. Als herinnering aan Zierikzee bood loco-burgemeester H. Koevoets de di recteur van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, mr. J. L. van Nieuwenhuis een, foto van de stadhuistoren aan. (Foto: Zierikzeesöhe Nieuwsbode). Zierikzeese bejaarden over de Oosterscheldebrug ZIERIKZEE, 16-12. De Zierikzee se bejaarden hebben er geen gras over laten groeien. Op een brug kan dat trouwens ook niet. In ieder ge val zjjn de leden van de Bejaarden sociëteit donderdag met een twee tal bussen de Oosterscheldebrug overgegaan. De tocht werd georga niseerd door de stedelijke U.V.V.- afdeling. Het is een bijzonder prettige reis geworden, die de bejaarden confron teerde met het machtige bouwwerk dat de Oosterschelde overspant. 'De tocht voerde naar Colijnsplaat, waar gepleisterd werd. Op de heenreis was er goed zicht, maar op de terugreis viel „de lucht dicht", maar dat kon dc goede stemming aan boord van de bussen niet bederven. In restau rant „De Schelde" te Colijnsplaat troffen de bejaarden een gul heer, die kennelijk ingenomen was met het tochtje van de Zierikzeese so ciëteitsleden en daarom royaal aan het tracteren sloeg. Dat bracht de stemming er vlot in. Er werd nog een rondedansje gedaan en de gulle heer vroeg enkele damesleden van de sociëteit: „mag ik deze dans van U?". Om half vijf 's middags was men weer terug op het Havenplein. Een dankwoord tot de U.V.V.-dames werd gesproken door de heer A. de Loozê. De kosten waren voor reke ning van het U.V.V., met uitzonde ring van het tolgeld. Dat moesten de bejaarden zelf betalen, maar ze hadden het er graag voor over. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! Burgh-DIVO Indien het in het a.s. weekend weer gaat regenen, gaat de wedstrijd Burgh-DIVO op het sportpark „van Zuijen" niet door. Over de uitslag valt niets te voorspellen, want de gedwongen rust doet geen enkele ploeg goed, en er zouden zich wel eens verrassingen kunnen voordoen. Ingezonden mededeling SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G. Het programma voor a.s. zondag 19 december luidt: Burgh-D.I.V.O. (half 3); Oude Molen-Zierikzee; CIu- zona-Vosmeer; N.V.S.-R.K.F.C.; B. S.C.-Halstérën; De Schutters-Nieuw Borgvliet. bijzondere attraktie voor de aanwe zigen was hierna het wegen van de middenstanders naar wier gezamen lijk gewicht moest worden geraden. De 20 slachtoffers hiervan kwamen tot het gezamenlijke gewicht van 1601 kg. Er bleken twee inzenders, n.l. de heren K. Bevelander en S. Meerhof te zijn die 1600 kg hadden geraden. Na loting viel de le prijs aan Bevelander ten deel en de 2e aan Meerhof. Aan het slot sprak de heer Hoogerhuis woorden van dank aan allen die tot het slagen hun me dewerking hadden verleend. Ingezonden mededeling Voor w Baby l&ii POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Concert Instrumentale De Instrumentale te Middelburg heeft in een stampvolle Concertzaal te Zierikzee, donderdagavond ge zorgd voor een verrassend goed ge legenheidsconcert, dat - hoe kan het anders deze week - werd gegeven in verband met de opening van de Oos terscheldebrug. De aankondiging „feestconcert" bleek niet te hoog ge grepen, want onder de opvallend spontane directie van Jan Out reik te het orkest tot het optimaal muzi kaal vermogen in een (terecht) door de Schouwen-Duivelandse gemeen ten gesubsidieerd concert. Hoogtepunt van deze Zeeuwse mu ziekavond par exellence was zonder twijfel de vertolking van het piano concert in A kleine terts, opus 16 van Edvards Grieg, het jeugdwerk - en hoogtepunt - van Griegs oeuvre, dat gemakkelijk repertoir houdt op alle concertpodia naast werken van de grootmeesters der muziek. In het tweede deel - het Adagio - viel een verstild en innig musiceren te beluisteren. Met een terughoudend heid die de romantische illusie gaaf Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! hield, vlijde het orkest de klanken- stroom in de bedding van een even wichtige interpretatie en ontsnapte in het slotdeel - allegro moderato molto e marcato - aan een lichte matheid, die voor de pauze het colo- riet soms wat versluierde. De pianist George van Renesse (oud-Zeeuw) excelleerde in het Grieg-concert met een vloeiende en zeer voorname pianistiek, waarmee hij briljant revanche nam na een kleine inzinking in het eerder ge speelde pianoconcert (nr 23 in A gr. t. K.V. 488) van Mozart. Dank zij zijn verbluffende ervaring wist hij een ontsporing te voorkomen maar dat klinkt negatief tegenover het Grieg-concert, waarin het groot meesterlijk interpretatief vermogen zo overtuigend werd waar gemaakt. Het orkest had zich bij de aanvang vlot losgespeeld met de ouverture L'Italiana in Algeri van Rossini, „De zwaan van Pesaro", die het Europa van het begin der 19e eeuW in een muzikale roes bracht. Het geslaagde concert werd afge sloten met Tschaikowski Fantaisie- Ouverture „Roméo et Juliette", een voor de Instrumentale zonder twijfel lastiee opgave, waarin de heftige muzikale emotionaliteit overtuigend tot klinken ward gebracht en de „zoete honing" van de houtblazers en de speelse liefelijkheid van dc harp voor een weldadig tegenwicht zorgden. Een verrassing was (na het Grieg- concert) een toegift van George van Renesse. die „An den Frühling" - eveneens van Grieg - voor een dankbaar gestemd publiek verklank te. Er waren verder bloemen voor dirigent Jan Out en de solist. Mid delburg kwam gisteravond muzikaal fraai „over de brug". B.d.V, NEEDE. De, zesjarige Annie Kop- pelman uit Neede is bij het uit school 'komen 'door een personenauto aangereden en om het leven geko men. Het meisje stak onverhoeds de rijweg over. De chauffeur van de auto probeerde haar, echter zonder succes, te ontwijken, waardoor zijn auto tegen een lichtmast aankwam. Hijzelf en den mede-inzittende wer den edhter niet gewond. De auto werd totaal vernield. Iu ons nummer van 31 december 1965 kunnen weer nieuwjaarswensen wor den geplaatst tegen speciaal tarief. Opgaven hiervoor dienen uiterlijk woensdag 22 december a.s. in ons bezit te ztfn. De administratie. BRUIN1SSE, 16-12. Toen tijdens de strenge winter van 1890 de toen nog jonge schipper Andries Joele ingevroren lag vond hij hier een vrouw. Na zjjn huwelijk ging Joele met zijn tjalk weer varen, maar het echtpaar besloot hier een winkel te beginnen in de Steinstraat die voor namelijk door de vrouw werd ge dreven. In 1929 werd de zaak overgedaan aan de heer P. Bodbijl. Na diens cverlijden zetten de kinderen de zaak voort en werd het een firma, maar per 1 mei 1958 werd de tegen woordige eigenaar, definitief alleen eigenaar. In al die jaren was er aan de oude winkel van Joele maar wei nig veranderd. Het interieur was nog bijna hetzelfde als jaren geleden. De heer E. Bodbijl heeft nu echter de koe bij do horens gevat en ds aan het verbouwen geslagen, waarbij de huiskamer "bij de winkel werd ge trokken, zodat een zeer ruim winkel- interieur ontstond. Dit interieur werd betimmerd dooi de firma A. M. Jumelet en Zoon, de hoofdaannemer de heer J. J. Capelle verzorgde het metselwerk. Het smidswerk werd uitgevoerd door de heer A. Kriger en het schilderwerk door de heer M. C. van den Berg. Veel op Ihet gebied van reclame en etalageverzortging en winkelinrich ting werd ook verzorgd door de heer J. F. de Beer. De firma J. J. Huibers Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! Mej. A. J. A. Hartog te Burgh hartelijk gehuldigd BURGH, 17-7. Gisteren (donder- dag)avcnd vond in één der lokalen van de openbare lagere school te Burgh een bijzondere huldiging plaats, waarvan het middelpunt Xverd gevormd door de onderwijzeres OVERDENKINC, Zalig die slaven, die de heer bij zijn komst wakende zal aan treffen. Lukas 12 37a. Wakendat wil zeggen: wakkei zijn, j,e ogen openhouden, op je qui- vive zijn. We waken voor onze vei ligheid. Denkt u maar eens aan de storm en de hoge waterstand van vo rige week. Toen werd er gewaakt. Veronderstel, dat het water een on verhoedse aanval zou doen. We we ten maar al te goed. hoe erg dat zou kunnen zijn. We waken voor onze toekomst. Denkt u maar ban de brug, die deze week werd geopend, en die voor onze toekomst hier van zo groot belang kan zijn. We waken, we kij ken uit, Wanneer we de weg over steken. Veronderstel, dat je door een auto zou worden gegrepen. Op aller lei manieren waken wij, zijn wij op onze hoede. Wij willen geen van al len het verwijt horen, dat we dro mers zijn, dat we kansen missen, dat we onoplettend zijn, dat we onze tijd verknoeien. Er kan immers zoveel van afhangen. Jezus spreekt ook over wakende mensen. Hij heeft het over slaven, over dienaren van een rijké, ooster se heer, die tijdelijk afwezig is, en van wie niet bekend is, wanneer hij precies weer thuis zal komen. Het zou kunnen zijn, dat z'n dienaren er nu hun gemak van nemen, hun werk maar laten sloffen. De baas is im mers weg? Maar als ze dat doen, is Ihet iniet best, wa.nneed hun heer weer thuis komt. Stelt u zich voor: Hij zal aan de deur van zijn huis staan en er wordt niet open gedaan, omdat de deurwachter zit te dut ten. Hij zal een maaltijd willen ge bruiken, maar er is niets in huis, om dat z'n dienaren hun tijd hebben zit ten verpraten, Hjoe anders wordt het, wanneer z'n dienaren erop hebben gerekend, dat hun heer elk moment thuis kan komen en wanneer zij steeds paraat zijn geweest. Volgende week hopen we het Kerstfeest te vieren. Dan vieren we de komst van onze Heer, Jezus Christus. Een heerlijk feest is dat! Maar we zouden het verkeerd vieren, wanneer we alleen maar aan een ge beurtenis in 't Verleden zouden den ken. Onze Heer is gekomen maar Hij is ook tijdelijk weer weggegaan. De Bijbel vertelt ons, dat Hij terug zal komen. Wanneer? Wie zal het zeg gen? Maar Hij zal komen! Nu kun nen w,e daar gewoon niet aan den ken, onze tijd vermorsen, alleen maar bezig zijn voor onszelf, het werk. dat we voor Hem moeten doen, laten liggen. Wanneer Hij dan plotseling voor ons staat, zal het niet best zijn. Hoe anders wordt het, hoe geweldig, wanneer we er wel re kening mee hebben gehouden, dat Hij na zijn komst zo'n tweeduizend jaar geleden weer komt! Zalig die slavenHet hoogste geluk is voor hem, is voor ons weggelegd! Zoudt u de kans willen missen om in dienst van deze Heer te staan? Zoudt u uw tijd willen verdoen door alleen maar over andere dingen to drómen, die met zijn dienst niets te maken heb ben? Uw toekomst hangt er van af! G. den H. mej. A. J. A. Hartog, die gedurende niet minder dan 42 jaar haar beste krachten aan de Burghse school heeft gegeven. Het hoogtepunt van deze bijeenkomst vormde de mede deling van burgemeester H. P. Ever wijn, dat het H.M. Koningin Juliana had behaagd cm mej. Hartog de ere medaille in gcud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verle nen. De burgemeester was de laatste in een lange rij van sprekers, die al len dank brachten aan de scheiden de onderwijzeres. In de eerste plaats werd het woord gevoerd door dé inspecteur bij het l.o. in Zeeland, de heer L. F. J. H. Frantzen, die herinnerde aan de con tacten lussen inspecteur en leer krachten. „U kenmerkte zich door grote bekwaamheid, trouw en toe wijding en u was naast een goed paedagoog ook een goed didacti cus", aldus de heer Frantzen. De voorzitter van de oudercom missie, de heer J. C. de Feiter, greep ver terug in de geschiedenis. Hii noemde het een voorrecht als iemand zelf het einde mag bepalen van een werkkring, want mej. Hartog neemt ontslag op eigen verzoek. Ondanks alle goede herinneringen waren er ook moeilijke dagen in Burgh maar mej. Hartog bleef de school altijd trouw. „U neemt afscheid van een school die kerngezond is en waar voor u zelf de eerste steen hebt mo gen leggen". Een bouquet bloemen vergezelde de handdruk van de voorzitter. Greschenk van oud-leerlingen Namens een comité van oudleer lingen sprak mevr. J. v. d. Zande- Hogestein, die er in geslaagd was bijna alle vroegere leerlingen in bin nen- en buitenland van het afscheid van mej. Hartog op de hoogte te stel len. Namens alle oud-leerlingen bood mevr. v. d. Zande de scheidende on derwijzeres een televisietoestel aan. „Uw ijver en toewijding waren voorbeeldig", aldus uitte een oud- hoofd der school, de heer D. Kosten zijn waardering voor het werk van mej. Hartog, die uiteraard ook dank werd gebracht door het huidige hoofd van de school, de hee A. Dam man. Namens de collega's uit de Westhoek bood de heer Damman mej. Hartog een boekenbon aan. Óm afscheid te nemen van iemand die met „hoofd en hart de Burghse school ten dienste stond" was uit Middelburg overgekomen do heer M. Hage, prov. voorzitter van Volks onderwijs. Oud-burgemeester jhr. A. van Citters dankte mej. Hartog in 't bijzonder voor haar medewerking aan hoogtijdagen, zoals bijv. de jaar lijkse Koninginnedag, Namens Volksonderwijs afd. Wes- terschouwen bood de heer L. Hack bloemen aan. Burgemeester Everwijn tenslotte memoreerde tal van hoogtepunten uit de loopbaan van mej. Hartog. Spreker herinnerde er aan dat mej. Hartog zelfs voor zeven klassen „te gelijk" niet terugschrok als het haar werk betrof en dat zij altijd een be wonderenswaardige plichtsbetrach ting aan de dag heeft gelegd. Nadat de heer Everwijn mej. Har tog de gouden eremedaille had op gespeld bood hij haar namens de ge meente do bij de t.v. behorende an tenne aan. Mogelijk dat de gemeente nog eens een beroep op mej. Hartog za1 moe ten doen als onderwijzeres voor nut tige handwerken. Na de koffie dankte mej. Hartog een ieder hartelijk en zij wees er op dat het gezegde dat een profeet in eigen land niet geëerd wordt hier niet opgaat. Niet alleen deze avond, doch regelmatig mocht ze uit kleine attenties bemerken dat ze haar werk goed deed. „De kern van alle toe spraken zal ik in dankbare herinne ring bewaren", zei mej. Hartog. Zij dankte H.M. de Koningin voor de haar verleende onderscheiding en met de wens dat de school moge groeien en bloeien besloot ze haar 42 jaren lange verbondenheid met de Burghse school. In een ander lokaal waren veel oud-leerlingen gekomen om haar nog eens de hand te drukken. nam de verlichting voor zijn reke ning. En zo kon de heer Bodbijl don derdagmiddag zijn geheel nieuw pand feestelijk openen, met toespra ken van de heer de Beer, de heer J. J. Capelle namens de aannemers en de eigenaar zelf. De aannemers schonken een fraaie klok, er waren vele bloemstukken en het dorp zelf is een prachtige zaak rij kei' in levensmiddelen en manu facturen. De 'heer Bodbijl heeft ech ter nog wel meer pijlen op de boog, waait 'hij is in ihet bezit van wel 1(J verschillende vergunningen. Voorlo pig ihouidt (hij «liet echter bij zijn oude vertrouwde artikelen, waarbij ech ter ook klompen en rookartikelen behoren. Het was altijd de bedoeling ge weest, dat de oude mevrouw L. Jcele-IJzelenberg de officiële ope ning zou verrichten. Zij is echter 14 dagen geleden op 98-jarige leeftijd overleden. Tot op hoge leeftijd was ze zeer 'kras. De twee 'kinderen van de heer Bodbijl (hebben met een gro te sleutel nu de ideur van slot ge daan. Voor de ramp trok de jonge Bod bijl er met de manufacturenkoffer cp uit, maar nadien legde hij zich meer op de 'levensmiddelenbranche toe. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat, Geef een platenbon of geef een plaat DEN HAAG. Men zal van te voren de lijnen moeten trekken, waar de grens tussen stad en platteland dient te liggen. Dit betoogde mr. H. van Riel, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en van de Eerste Kamer. SON. De 62-jarige L. Verkuylen uit Son is, toen hij per bromfiets on derweg was naar de fabriek waar hij werkte, op de Boslaan in zijn woon plaats verongelukt. Bij het inhalen van een vrachtauto is 'hij bij het links uithalen 'in een kuil gekomen en 'gevallen. Bij deze val liep hij een schedel'basisfra'ktuur op, waaraan hij is overleden. Sclieepvaartberichten Caltex Utrecht (t), 16-12 te Bandar Mashur. Esso Amsterdam (t), 15-12 te Ka- lundborg. Esso Den Haag, pass. 16-12 Burlings naar Fawley. Gaasterland, 15-12 te Cadebelo. Seinelloyd, 16-12 te Bremerhaven verwacht. Zafra, 15-12 van Rotterdam naar Tripoli. Ingezonden mededeling DUUWE KGBERiS f Ir '2nchte geurige pijptabak Brandend maagzuur? helpen direkt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2