PUROL Behandeling gemeentebegroting in raad van Brouwershaven W T19J NIEUWJAARSWENSEN VERGADERING GEMEENTERAAD MIDDENSCHOUWEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ountt,rd« 16 december 1905 e Nr. 19906 Vernieuwing havenbeschoeiing goedgekeurd BROUWERSHAVEN, 15-12. Op de dinsdagmiddag gehouden gemeente raadsvergadering der gemeente Brouwershaven was met kennisge ving afwezig de heer A. Viergever. N.a.v. de notulen informeerde me vrouw Motmans of voor de Ooster- scheldebrug 10-rittenboekjes zullen worden uitgegeven, hetgeen de voor zitter ontkende. Wethouder J. A. v. d. Bijl voegde er nog aan toe dat het vechten tegen de bierkaai Is. De voorzitter'deelde mede. dat in de vacature aan de o.l.-school te Brouwershaven tijdelijk is benoemd mejuffrouw Roose te Middelburg. De benoemde onderwijzer, de heer De Jong, welke momenteel nog In mili taire dienst is, zal op 23 maart vrij komen en wellicht een maand ver vroegd, zodat hij vermoedelijk eind februari in dienst kan treden. De goedkeuring voor de vernieu wing beschoeiing zuidzijde haven te Brouwershaven is binnen gekomen. Begin januari wordt de begroting met tekening van de restauratie stadhuis plus verbouw aangren zend pand Noorddijkstraat 1 te Brou wershaven verwacht en op de eerst volgende vergadering in behandeling genomen. Het weggedeelte Stoofweg, SIotweg-Boogaardweg zal volgend voorjaar worden hersteld. Aan de Grontmij is opgedragen een plan te ontwerpen voor het kampeerter rein „De Bulke" te Brouwershaven. Getracht zal worden dit uit te voe ren in D.A.C.W. verband. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat be gin januari een vergadering zal wor den belegd tussen de vereniging van burgemeesters, wethouders en secre tarissen en stedebouwikundige met de bedoeling om een structuurplan te maken voor het gehele eiland. Verkoop grond De raad ging akkoord met de ver koop van grond te Schuddebeurs ter grootte van 546 m2 aan de heer A. Romijn te Noordgouwe voor de prijs van f 17,50 per m2; idem aan de heer P. Hanse te Dreisehor een stuk grond te Brouwershaven aan de Zuiddijk- straat betv. 410 m- a f 17,50 per m2 en aan de heer M. Lukaart te Zon- nemaire 550 m- voor de prijs van 1' 21,60 per m2. Van de heer J. L. Vis te Noordgouwe werd een perceel grond aangekocht voor de prijs van f 1,50 per m2. Op advies van de heer J. J. Klaas- se besloot de raad bij de naamgeving aan straten te Dreisehor de volledi ge naam Mr. Andries Heshuyzen- straat te bezigen en niet enkel de achternaam. De toelage bromfiets voor do ge meentebode zal m.i.v. 1 januari 1965 verhoogd worden tot f 420,- zulks ge baseerd op een kilometeraantal van 700 x 6 cent. Z.h.s. werd besloten aan het gemeentepersoneel een uitkering ineens over het jaar 1965 toe te ken nen. Teneinde de vernieuwing der havenbéschoeiing Brouwershaven te kunnen financieren werd een vaste gdldletrïing aangegaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten van een bedrag van f 125.000,-, vastgesteld werd het crediet in rekening-courant voor 1966 op f 275.000,-. Festiviteiten Oosterscheldebrug N.a.v. het punt bijdrage in de kos ten opening Oosterscheldebrug in formeerde de heer J. Dekker, nu voor Schouwen-Dxüveland zo'n sum mier programma uit de bus komt of de schoolkinderen H.M. de Koningin ook werkelijk zullen zien. De voor zitter bevestigde dit, bijgestaan door het comité-lid de heer L. M. Moer- mond, dat dit als eis gesteld is. Er werd, aldus wethouder Moermond geen enkele medewerking verkregen om met de kindei'en over de bug te rijden per bus. „Wel gaan er 400 vrachtwagens over" wat onbegrijpe lijk is, aldus spreker. De heer Dek ker zeide, dat het provinciaal be stuur ons altijd in de kou heeft la ten staan. Met deze opening is van enige toenadering tot overig Zeeland geen sprake. Mevrouw Motmans ge loofde te mogen veronderstellen dat het bij de vorige commissaris niet zo gebeurd zou zijn, daar thans alles als los zand aan elkaar hangt. Wellicht is de huidige commissa ris niet voldoende van alles op de hoogte gesteld meende zij. De heer Matthijsse merkte op dat deze post beter had kunnen luiden bijdrage in de kosten bezoek H.M. de Koningin, daar de naam Oosterscheldebrug voor hem op deze wijze geen waar de heeft. De heer P. de Moor on derstreepte nog eens duidelijk dat we aan drie kanten moeten betalen. Vooral voor mensen met studerende kinderen in Goes en Middelburg wordt het een dure grap, daar er geen reductie wodt gegeven aan deze Leerlingen. Afgezien van het prach tige bouwwerk, is de brug voor mij geen uitkomst, aldus de heer De Moor. Niettegenstaande deze opmerkin gen besloot de raad een post van f 350,- als bijdrage in de kosten uit te trekken. Aanschaf filmprojector Door de hoofden der o.l.- en bijz. l.s. in de gemeente werd verzocht te mogen overgaan tot de aanschaf van een geluidsfilmprojector waarvan de kosten f 3051,34 bedragen. De raad ging z.h.s. akkoord. Hierna kwam aan de orde de be handeling der gemeentebegroting 1966. Bij de algemene beschouwingen voerde als eerste spreker het woord de heer R. J. v. d. Wekken (P.C.G.) die deze begroting, welke z.i. moei lijk hanteerbaar is, niet gelukkig vond. Hij vroeg zich af hoe de post salarissen en sociale zorg, welke beide een verhoging te zien gaven van f 32.000,- te financieren. Kan dit nu zomaar ongelimiteerd voortgaan of zijn hiervoor andere bronnen, van inkomsten aan te boren? De heer v. d. Wekken was wel van mening, dat de raad zal moeten terugkomen op de 'eerder genomen beslissing de plaatselijke belastingen te verhogen. Hier stelde hij tegenover dat men als raadslid (van een gemeente met een slechte financiële positie) zijn eigen visie niet meer kan laten gelden. „Het is geen stijl", aldus spreker, „dat we van hogerhand als onmon dige kinderen de wil worden opge legd en zo geregeerd worden. Dat Is iets waar ik voor pas". Op de post salarissen kwam de heer v. d. Wek ken terug met de opmerking dat niet de productiviteit voorop staat maar de verdiensten. Wat de woningbouw betreft zou spreker het dcorstroomsysteem wil len invoeren opdat straks de beter gesitueerden ook de duurdere wo ningen gaan betrekken. Wat het on derwijs betreft noemde de heer v. d. Wekken het een probleem hoe de nieuwe o.l.-school te Brouwershaven te bouwen, wanneer de urgentiever klaring binnen is maar de gemeente nog steeds niet over de benodigde grond beschikt. Ook het herhaalde wisselen van personeel vond hij niet juist voor de kinderen. Financiële positie gemeente Voor wat de financiële positie der gemeente betreft gaf hij b. en w. in overweging de 50 ha bouwland, wel ke de gemeente bezit en welke thans een laag rendement van 2 Vz °/o op levert, waar tegenover staan dure geldleningen van 6 gedeeltelijk te verkopen. Tenslotte noemde spreker de hele begroting een onverteerbare zaak. De heer M. Lukaart (V.V.D.) bracht dank aan de gemeentesecretaris en diens personeel voor deze begroting, ondanks het feit dat ze in mineur gesteld is. Ook hij wees op de per soneelskosten, welke voor een kleine gemeente een zware druk betekenen. Verheugd was hij over de woning bouw welke thans op gang komt. Te vens wees de heer Lukaart op de badhuizen welke degelijk onder de loupe genomen moeten worden daar deze, hoewel ze in een behoefte voor zien voor de bevolking, een groot exploitatietekort laten zien. Drin gend vroeg hij realisering van de rioleringen in Zonnemaire en Noord gouwe daar in deze kernen de ïi- oolbelasting bij de inwoners zwaar op de maag ligt. Tenslotte sprak de heer Lukaart zijn erkentelijkheid uit jegens de brandweercorpsen die tweemaal achtereen in korte tijd uitrukten naar Zonnemaire. De heer J. Dekker (P.v.d.A.) vond dat onze gemeente op het eiland er financieel het beroerdst aan toe is. Hij onderstreepte nog eens de des tijds afgewezen belastingvoorstellen, welke gebaseerd werden op het feit dat vele bejaarden en kleine zelf standigen hiervan de dupe werden. Een verkapte loonsverhoging noem de de heer Dekker de diverse bij baantjes welke de ambtenaren in kantoortijd er bij hebben. Hij wees het college van b. en w. er op dat altijd toezeggingen werden gedaan n.a.v. gedane opmerkingen over straatverlichting, wegdekverbeterin gen, maar ei- wordt niets uitgevoerd. Dit komt, aldus spreker omdat er nergens enig toezicht wordt uitgeoe fend. Antwoord b. en w. Burgemeester ging nader op de al gemene beschouwingen in en zei tot de heer v. d. Wekken, dat de sala rissen van hogerhand worden vast gesteld. De verhoging der sociale dienst is een oorzaak van de invoe ring der Alg. Bijstandswet. De door stroming woningbedrijf zal doorge voerd worden wanneer de ratiowo- ningen klaar zijn en wat de grond voor de schoolbouw betreft deelde de voorzitter mede, dat aan de eige naar de taxatieprijs is opgegeven maar tot op heden niets is verno men. Het is bedroevend, aldus de voorzitter dat er niet op wordt ge reageerd wat zal leiden tot onteige ning der grond. De verwerping der belastingverhogingen zal leiden tot het niet goedkeuren der begroting. Tot de heer Lukaart zei de voorzit ter dat het badhuizenprobleem be keken zal worden wanneer er meer dere huizén klaar zijn met een douche. B, en w. zullen trachten zo spoedig mogelijk in D.A.C.W. ver band te kunnen laten beginnen met de genoemde rioleringen. Ann het adres van de heer Dekker zei de voorzitter dat de genoemde bijbaantjes worden vastgesteld op hoger niveau. De geuite klachten be treffende openbare werken" zullen met de betrokken ambtenaren wor den bekeken. Met de Waterleiding Mij. is reeds 4 maal contact opgeno men om het sleuvenprobleem op te lossen. De heer R. J. v. d. Wekken merkte in tweede instantie op dat bij het aannemen der belastingverhogingen de begroting nog niet sluitend wordt waarop de voorzitter kon meedelen, dat, wanneer men aan de gestelde ei sen voldoet men deze wel kan goed keuren, ondanks een tekort. De heer v. d. Wekken: „We worden van hogerhand opgelegd, waar we het wel of niet mee eens moeien zijn". Voorzitter: „Dit is iets voor de Tweede Kamer". De heer J. Dekker sprak zijn vrees uit over het feit, dat straks de bewo ners van Zonnemaire liever in hun eigen oude woning blijven dan f 23,- te gaan betalen in een nieuwe. Spre ker ging verder in op de uitbrei dingsplannen voor Brouwershaven en Noordgouwe welke na een jaar nog niet gereed zijn. Wanneer alles in kannen en kruiken was geweest hadden we te Noordgouwe reeds 15 personen kunnen aantrekken. Ook het particulier initiatief moet worden aangemoedigd wanneer ze bij ons willen bouwen, Deze zomer werd een bedrijf met bijbehorende grond verkocht voor f 1,25 per m. Daar had de gemeente bij moeten zijn. En wat de schoolbouw betreft, wanneer de grond niet verkrijgbaar is dan gaan wie deze maar bouwen in de Brouwerij achter de nieuwe kleu terschool aldus de heer Dekker. De burgemeester kon de hartekreet van de heer Dekker goed begrijpen maar zei, dat alles struikelt op het Streek plan. We zullen graag tips ontvangen wanneer er grond te koop is en zul len ons voordeel doen met wat u ge zegd heeft. De heer Dekker: „Dit is in ieder geval een mooie toezegging". Behandeling van de begroting Hierna kwam de behandeling van de begroting hoofdstuksgewijs. De heer J. Dekker merkte op, dat de voorgestelde afstand Drei schor- Brouwershaven m.b.t. de onkosten vergoedingen auto's der ambtenaren niet 9 km is maar 7 km. Ook de rijksregeling is riiet 20 cent per km maar 18 cent. Wanneer andere eilandelijke In stanties hier ook toe over gaan zul len deze getallen en bedragen wor den verlaagd. Voor de heer Matthijsse is het onbegrijpelijk waarom het personeel voor de koffievergoeding f 1,10, de secretaris f 1,40 en de bode f 0,85 ontvangt. „Wordt er uit verschillen de kannen geschonken?" De heer P. de Moor wees er op, dat laatstelijk de brandweer van Brouwershaven wegens het stallen van een motorzijspan der rijkspoli tie moeilijkheden had bij het uit rukken. Hierover is de politie reeds verwittigd. De heer Matthijsse vroeg of er plannen bestaan m.b.t. de af braak van het pand, bewoond door de heer Bastiaanse te Brouwersha ven. Het Wachten is nog op de be slissing van het beroep bij Monu mentenzorg. Mevrouw, Motmans informeerde of de bewoners van de onbewoonbare onderwijzerswoning te Noordgouwe een andere woning rijn toegewezen waarop de voorzitter kon bevesti gen dat dit geschied wanneer de ra- tiowoningen gereed zijn. Dé heer J. Dekker brak een lans voor dit gezin, daar In dit krot niet meer te wonen is. Hij vroeg of het waar was, dat van de acht nieuwe woningen er ook een is gegeven aan een alleen staande wat de voorzitter beaamde. Mevrouw Motmans: „Waren er ook gezinnen bij die nog moesten trou wen?" Voorzitter: „Inderdaad". Bei de sprekers vonden het bedroevend dat b. en w. dergelijke toewijzing ter zei alsnog te trachten in b. en w. ter zei olsnog te trachten in b. en w. een oplossing te creëren. De heer J. J. Klaasse drong aan op een beter onderhoud van het graf monument in de kerk te Dreisehor. Dorpshuis Dreisehor De heer P. de Moor vroeg waarom er weer f 1500,- op de begroting staat voor het Dorpshuis te Dreisehor. Na ampele besprekingen werd besloten in de volgende vergadering een voor stel van het Dorpshuisbestuur af te wachten. De heer J. Dekker vroeg of er tus sen b. en w. een goed contact bestond met de V.V.V. te Brouwershaven, daar de subsidiepost gehandhaafd blijft op f 250,-, omdat niet gebleken is dat wijziging noodzakelijk is. De belanghebbenden betalen te weinig contributie is de mening van de voorzitter. In een vergadering van b.. W. en s. zal het rapport van de V.V. V. Ouwerkerk nader worden beke ken. De begroting voor de gemeente èn het woningbedrijf werd hierna z.h.s. aangenomen. Tenslotte ging de raad nog ak koord met een post van f 1285,- voor de openbare verlichting en een post van f 1875,- voor aanleg waterleiding naar de zuiveringsinstallatie te Drei sehor. Voorzieningen aan de uurwer ken der torens te Noordgouwe en Zonnemaire vergen een uitgaaf van f 6500,-; de openbare verlichting in het uitbreidingsplan Zonnemaire (West) een bedrag van f 10.780,- en de raming van de kosten inzake een taxatieprijs voor het bestemmings plan Schuddebeurs een post Van f 10.000,- Het bedrag per leerling voor het jaar 1966 ingevolge de L.O. wet 1920 werd vastgesteld op f 96,17. Ingezonden mededeling M tegen wat de hutd deertl in T elk huis| MANILLA. Het Fhilippijnse mi nisterie van .buitenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat Amerikaanse militairen uit Zuid-Vietnam naar de Philippijnen kunnen gaan om weer op verhaal te komen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid Afdeling Zeeland Zondagcampetitie Het programma Voor a'.s. zondag 19 december luidt: le Masse B: Zierikzee II-Cortgene I ('half 3); Robur I-Luetor. I; Krui- ningen I-Patrijzen I. Za terdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 18 december luidt: le klasse: MEVO I-Wemeldtnge I (half 3, sdheidsr. C. Westerweel); Middelburg V-Bruse Boys I (half 3, scheidsr. A. de Nooijer); Kapeüe I- VCK I (half 3, scheidsr. Th .Sies); Nieuwdorp I-Wissenkerke I; Zaam- slag I-Kloetinge I. 2e klasse A: WIK I-Veere I (half 3, sdheidsr. M. Krijger); Colijns- plaatse Boys I-Duiveland I ('half 3, scheidsr. L. Baaijens); Bevelanders I-AFK I; Serooökerke I-'sHeer Hen drikskinderen I; Oostkapelle I- Meeuwen II. 3e klasse A: Brouwershaven II- MEVO II (half 3, sdheidsr. J. P. van der Wel); Bruse Boys JI-Burgh III (half 3, sdheidsr. P. A. bij de Vaate). J u niorencompetitie Groep A VI: Robur A I-Kloetinge Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! Ingezonden mededeling Temden bhnlt-Ad«n frit Onbetwist de beste tandpasta Rotterdamse vrouwen knopen tapijt voor prinses Beatrix ROTTERDAM, 15-12. Rotterdamse huisvrouwen willen prinses Beatris: bij haar huwelijk een handgeknoopt tapijt aanbieden, dat door de in woonsters van Rotterdam zelf zal worden vervaardigd. Bij het weefge touw in de hal van een dagbladbe drijf aan de Coolsingel, verwachten de initiatiefneemsters per dag hon derden vrouwen, opdat op 5 april in totaal 675.000 knopen zijn gelegd. Het tapijt krijgt een warme kleur en wordt vijf bij zes meter groot. Het werk begint op zaterdag 18 december wanneer mej. mr. Zeelen- berg, wethouder van Rotterdam, de eerste knoop zal leggen. In 1936 werkten 38.000 Rotterdam se vrouwen mee aan een tapijt voor het huwelijk van prinses Juliana. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! UTRECHT. De export van bij het Nederlands Rundveestamboek inge schreven runderen heeft dit jaar een rekord 'bereikt. Dit deelde de voor zitter van het N.R.S.,. de heer J. Leenheer, 'in Utrecht op de 95ste al gemene vergadering van het N.R.S. mee. RECHTSZAKEN Politierechter te Middelburg De 71-jarige C. T. uit Brouwersha ven en 'dienis 42-jarige zoon uit de zelfde plaats moesten voor de Mid delburgse politierechter mr. P. van Empel verschijnen, verdacht van het feit, dat zij gezamenlijk een bos ijzeren staven hadden weggenomen. Zij 'bouwden samen een zomerhuis je en daarvoor konden ze de ijzeren staven wel gebruiken, die bij een school in aanbouw lagen. Omdat bed den nog een blanco-strafregister hadden wilde 'de officier van justi tie, mr. T. Debret het maai* bij een geringe geldboete laten. Tegen de vader, in' wie «hij toch wel de (hoofd schuldige zag, vorderde hij f 40 boe te of acht dagen en tegen de zoon f 20 of 4 dagen. De politierechter vonniste conform In ons nummer van 31 december 1965 kunnen weer nieuwjaarswensen wor den geplaatst tegen speciaal tarief. Opgaven hiervoor dienen uiterlijk woensdag 22 december a.s. in ons bezit te zyn. De administratie. „Flitsen" uit het buitenland RAWALPINDI. Volgens een Paki- staans communiqué rijn ten westen van Srinagar, Kasjmier 25 Indische militairen gedood toen rij trachtten Pa'kistaans gebied binnen te dringen. LOESAKA. Twee Zambiase rege ringsdelegaties zullen zondag naar Washington en Moskou reizen om daar de beveiliging van de Kariba- waterkrachtcentrale, welke op Rho des isch grondgebied staat, te bespre ken. NEW YORK. Nederland heeft bij de V.N. bekend gemaakt 218.000 dol lar te zullen bijdragen voor de V.N.- strijdmacht op Cyprus. Deze toezeg ging werd gedaan in een brief van dr. J. G. de Beus aan secretaris-ge neraal Thant. LONDEN. De Westafrikaanse staat Guinea heeft de betrekkingen met Groot-Brittaranië verbroken. De Britse ambassade in Conakry, de Guinese hoofdstad, moet sluiten. KAAP KENNEDY. De lancering van de satelliet „Pioneer VI", die woensdag in een baan om de zon zou worden gebracht is uitgesteld omdat de volgstations niet deze zon- verspieder en de „Gemind 6", die eveneens woensdag dé ruimte is in gegaan, tegelijkertijd kunnen volgen Het is mogelij'k dat de „Pioneer", die gegevens over de zon moet verschaf fen, donderdag vertrekt. NEW YORK. De Philippijnen heb ben met zes andere landen bij de al gemene vergadering een resolutie ingediend waarin China wordt be schuldigd van wreedheden en onder drukking in Tibet, „een nachtmerrie die gelijk staat aan de ergste soort imperialisme en kolonialisme". BIRMINGHAM. In Birmingham hebben zes gemaskerde mannen een vrachtwagen waarin lonen werden vervoerd opengebroken en zich met ongeveer 420.000 gulden uit de voe ten gemaakt. Het is de grootste dief stal van lonen dat jaar in Enigeland. LONG BEACH (California). De K. L.M. heeft bekend gemaakt bij de Douglas-vliegtuigfabrieken twee Su per 63 DC-8 straalvliegtuigen te heb ben besteld die, in april en mei 1967 zullen worden geleverd. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! PARAMARIBO. Koningin Eliza beth van Engeland zal bij haar offi cieel bezoek het volgend jaar aan Trinidad and Tobago het nieuwe zittingsjaar van het parlement ope nen en daarbij de troonrede uitspre ken. NEW YORK. Zowel onder de le den van de veiligheidsraad als onder de ljd-staten van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (O.A.E.) heersen meningsverschillen over de wijze waarop de IcwesÜe-Rhodeslë moet worden, aangepakt. MOSKOU. De Sowjet-Unie zal vanaf 16 december tot 1 juni 1966 een reeks proeven nemen met het landingssysteem voor ruimtevoer tuigen, aldus een officiële medede ling van 'het persbureau „Tass". Prijsverschillen voor slachtvee door mond- en klauwzeer UTRECHT, 15-12. Het «verschil tussen de opbrengst van kalveren in het noorden en diie in het zuiden, waar mond- en klauwzeer heerst, is opgelopen tot een. gulden en hier en daar zelfs tot anderhalve gulden per kilo. De kalveren uit «het besmette gebied 'kunnen het land niet uit en moeten in het binnenland worden afgezet. De invloed van de maatre gelen die in verband met de epide mie zijn genomen, is ook merkbaar op de slachbveemarkt. Boven de gro te rivieren 'brengen de 'koeien 20 cent «meer op dan in Brabant en Limburg. Op de varkensmarkt is het. prijsver schil een dubbeltje: f 2,82 in het noorden en f 2,72 dn het zuiden. Dit is woensdagmorgen meege deeld op de openbare bestuursverga dering van !het Produktschap voor Vee en Vlees .in Utrecht. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat! Verkoop bouwgrond te Scharendijke SCHARENDIJKE. 13-12. Do raad van Middenschouwen kwam maan dagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken be vindt zich het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten op de aan koop van gronden met opstallen van Ph. en C. de Jonge te Scharendijke, eveneens op de onderhandse aanbe steding tot het vergroten van de ambtswoning van de burgemeester. Ged. Staten hebben een bijdrage van ten hoogste f 5200,- toegezegd in de kosten van verbetering van de Heuvelsweg, Ringdijk, Kapelleweg en Kloosterweg. De raad kan zich verenigen met het door Ged. Staten toegezonden ontwerp-besluit van de bezoldigings regeling gemeentesecretarissen Zee land 1965. Op voorstel van b. en w. besluit de raad tot verkoop van bouwgrond te Scharendijke tegen de prijs yan f 12,50 per m2 aan: mej. J. de Mon nik te Brielle, mevr. Van der Horst- Lutmers te Noordgouwe en de heer Z. Nieuwboer te Scharendijke. De raad besluit tot intrekking van het partieel bestemmingsplan (het vroe gere wederopbouwplan) voor Mori- aarishoofd. Dit plan had een zeer be perkte omvang en is reeds lang' ge realiseerd. Verkoop noodsecretarie Op aandrang van Ged. Staten be sluit de raad de bouwgrondprijs bin nen de thans geldende bestemmings plannen met ingang van 1 januari 1966 te verhogen tot f 17,50 per m2. De houten noodsecretarie te Scha rendijke wordt verkocht aan de Cen trale Directie der P.T.T. voor een be drag van f 2000.-. B. en w. stellen voor de normale tijd van begraven vast te stellen van 10 tot 15 uur voor alle dagen, welke als werkdagen voor de gemeente werklieden kunnen worden aange merkt.. Voor begraven op zaterdagen zal het normale tarief hierdoor wor den verhoogd met 50 "/o. De lhe«er J. N. Viergever slelt, dat soms niet anders dan op zaterdag kan worden begraven in verband met de dag van overlijden. De voor zitter geeft, toe, dat er soms geen an dere mogelijkheid bestaat, doch het komt ook voor, dat de zaterdag om andere reden voor begraving wordt bestemd. Dc gemeente dient voor de werkzaamheden van de grafdelver op zaterdagen een overwerkvergoe ding van 150 °/o te betalen. De raad besluit de tijd van begra ven gewijzigd vast te stellen conform het voorstel van burgemeester en wethouders. De heer Viergever wordt geacht te hebben tegenge stemd. Verordeningen Door de raad wordt vastgesteld een nieuwe verordening op de hef fing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand. Eveneens wordt vastgesteld een niéuwe verordening op de heffing van haven-, kade-, weeg-, kraan-, overslag- en liggelden. Aan de heer J. N. Bouwman te Westerschouwen zal op zijn verzoek over het pacht- jaar 1964/1965 een gedeeltelijke res titutie van de pachtsom worden ver leend, daar slechts weiland als kam peerterrein in gebruik is geweest. Het krediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt voor 1966 vastge steld op f 150.000,-. Vastgesteld worden de 10e en 11e wijziging der gemeentebegroting voor 1965. Op voorstel van b. en w. besluit de raad een krediet beschikbaar te stellen vcor aanschaffing van twee nieuwe oliekachels voor de o.I._ school te Ellemeet. Ingevolge aanbevelingen van het centraal bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den worden vastgestéld wijzigingen van het Algemeen Ambtenarenregle ment en van de Arbeidsovereenkom stenverordening. Een bezwaarschrift van G. en Th. Tuiten te Ellemeet tegen een aanslag van de rioolbelasting over 1965 wordt ingewilligd. Op een bezwaarschrift, van P. L. A. van der Linde te Elle meet tegen een aanslag in de straat belasting wordt afwijzend beschikt. Op verzoek van de vereniging van burgemeesters, wethouders en secre tarissen op Schouwen-Duiveland be sluit de raad bij te dragen in het vervoer van de leerlingen van de klassen 4 tot en met 6 van de lagere scholen per R.T.M. naar 'Zierikzee en van tractatie der leerlingen. Subsidie Aan de Vereniging voor Instru mentale Muziek zal een bijdrage van f 25,- worden toegekend in de on gedekte kosten van een op 16 decem ber 1965 te Zierikzee te verzorgen concert. Naar aanleiding van een ingedien de aanvraag om ontslag in verband met haar huwelijk zal aan mej. J. Leys, hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Korkwerve per 1 maart 1966 eervol ontslag worden verleend. Overeenkomstig de richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken zal aan het gemeentepersoneel over 1965 een uitkering van 1,5 worden verleend wegens achterblijving bij de loonontwikkeling in hot particu liere bedrijfsleven. De rondvraag In de rondvraag wijst de heer L. W, van Kooten er op, dat in de Vloed straat te Kerkwervo veel plas sen blijven staan. De voorzitter zegt toe, dat b. en w. herstvating zullen overwegen. De heer J. H. de Jonge informeert of al bekend is of Vebu- tex haar textielatelier nog in de vroegere noodschool te Ellemeet zal vestigen. De voorzitter deelt mede, dat hieromtrent nog niets positiefs bekend is. Van de Directie van de Arbeids voorziening is de toezegging ontvan gen, dat er in het Rijkswei'kkamp te Ellemeet vergadergelegenheid zal zijn voor de bejaardensociëteit. Ingezonden mededeling Het is nog niet te laat. Geef een platenbon of geef een plaat.' MEDITATIE Mijnheer de Redacteur! Ik heb'uw krant gelezen Van „Stolp" tot aan de „Brug" 'k Vond er het „tempo doeloe" Zo duid'lijk in terug Een vurige begeerte Daarnaar terug te gaan Was sterker dan 't verlangen Straks op de „Brug" te staan Gedreven door een heimwee Naar die vervolgen tijd, Heb ik die stolpbewoners In stilte weer benijd. 'k Ben bl\j te zijn geboren In 't Schouivse „lage land" Temidden van die stolpen Die prijkten in uw krant. We leefden daar zo vredig In zoete romantiek Men pleegde er religie Soms grenzend' aan mystiek De ongerepte velden Door zon en maan gekust Verstrekten haar bewerkers Tevredenheid en rust. Maar d' oorlog is gekomen En golven rolden aan Toen is mijn Schouwse kindsbeeld Voor altijd heengegaan... Totdat uw krant van maandag Mijn „lage land" herschiep. En lang gestorven dromen In mij tot leven riep Misschien ligt in mijn woorden Een tikje sentiment Doch 'k heb die oude stolpen Zo door en door gekend Dus zal k uw krant bewaren Bij wijze van reliqui, Maar ook a.ls tegenhanger Van de beton-techniek' En als de mensheid straks dan „En queue" de „Brug" passeert Hoop ik toch dat zo'n foto Hen dan dit heeft geleerd Als m'in de „levensfile" Ontijdig af moet slaan Dat ieder dan een „stolp" heeft Waar hü dan heen kan gaan...!" P. L. BASTIAANSE. Brouwershaven, 14 dec. 1965.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5