STIJL 1966 Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Mond- en klauwzeer breidt zich uit ZEELAND" KERSTMIS A.E.G. wasautomaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 december 1965 Nr. 199Ü6 Stijl 1966 voor de a.s. feestdagen in '65. Deze 1966-serie kleedt U slank door het nieuwe silhouet (éénrij kolberts, iets getailleerd, met of zonder vest, smalle pantalons, prachtige des sinering van de stoffen), kortom feestelijke ksotuums om goed gekleed het jaar uit te stappen. Zeker één kostuum uit onze grote kollektie beantwoordt aan uw persoonlijke smaak. Kijkt U maar! f Triumph INtCKNATIONAL Modehuis HAVENPLEIN 14 ERIKZEE Ideaal korselet voor zwaar dere figuren. Extra elastische versteviging, zonder balei nen. Maten 38-40. Cup A en B. In wil en zwart i 39.90 H«t domein voor de vrouw SMIILEGANGE Korsetterle Lingerie DAM 21 - ZIERIKZEE SUCCESJES Vuurwerk. H. J. Bax, Haven plein 2, Zierikzee, tel. 2278. Een juiste en leerzame be zigheid voor uw kinderen; bouwplaten en hobbyblocs. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Voor een mooie kerstboom naar bloemisterij H. A. van Felius, Zierikzee, naast de bioscoop, telef. 2131. De bekende en vertrouwde Flexa-tractorlak houdt uw trekker nieuw! 15 originele fabriekskleuren in voorraad bij Mol, Nieuwe Boogerdstr., Zierikzee. Alles op verf- en behanggebied. Zeer apart zijn de kêrstmo- biles uit Denemarken! Ver krijgbaar bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Gmeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 15-12. Op maandag 20 december a.s. wordt een openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden. Er is slechts één agenda punt n.L: voorbereidingsbesluit be stemmingsplan. Het college van b. en w. schrijft hierover de volgende toelichting aan de raad: „Overeenkomstig ons voorstel van 4 december 1964, nr. 3420, besloot uw raad in de vergadering van 21 de cember 1964 te bepalen dat ten her ziening van het uitbreidingsplan, in hoofdzaak voor deze gemeente werd voorbereid. De werkingsduur van dit voorbereidingsbesluit loopt af op 21 december a.s. Indien dus niet tijdig een nieuw besluit wordt genomen, kan ongewenste bebouwing buiten de bebouwde kom en in de reeds vastgestelde uitbreidingsplannen in onderdelen niet worden tegengegaan Mede in verband met de inwerking treding van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Ordening - waardoor aan de vaststelling van bestems- mingsplannen een uitvoerig sociolo gisch en sociografisch onderzoek dient vooraf te gaan - is het niet mo gelijk gebleken u tijdig voor de nog niet geregelde gebieden meer uit gewerkte plannen ter vaststelling aan te bieden. Op 25 oktober j.l. heeft uw raad reeds bepaald dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor het ge deelte der gemeente, omsloten door Grachtweg, Mulockstraat, Scheeps- timmerdijk, het Sas, Zaagmolen, Ju- lianastraat, 's-Heer Lauwendorp en Engelsekade. Voor de overzichtelijk heid en om redenen van uniformi teit is 't gewenst dat genoemd voor bereidingsbesluit wordt ingetrokken en mede wordt opgenomen in het thans te nemen voorbereidingsbesluit voor de gehele gemeente. Om prak tische reden dient hierop een uit zondering gemaakt te worden voor het gebied, hetwelk op de voor u ter visie gelegde kaart in gele kleur is aangegeven, aangezien voor dit ge bied het meergenoemde raadsbesluit d.d. 25 oktober j.l. gehandhaafd dient te blijven". DEN HAAG, 15-12. Het mond- en klauwzeer iheeft zich 'de laatste da gen sterk uitgebreid. De Staatscou rant bevat een publikatie, waarbij 'het in het zuiden des lands geldende samenstel van maatregelen tegen de ziekte tot 15 januari wordt verlengd. In de tien da'gen van 29 november tot en met 9 december kwamen nieuwe 'gevallen voor op 373 bedrij ven, terwijl 30.677 varkens moesten worden afgeslacht. Het aantal aan getaste bedrijven van het begin van de epidemie, 9 oktober, tot en met 9 december -bedraagt 786. In die peri od e werden afgeslacht 57.377 var kens, 484 runderen, twee schapen en een -geit. ■Air* COOP Haveupleiu 2 Zierikzee in geuren en kleuren! Bestelt reeds deze week uw Weilmuehtsstollen 3,50 Kerstkrans 3,50, 5,75 Kerststaven 1,40, 2,50 IGLO diepvriescroquetten 4 stuks IGLO diepvri esbitterballen 8 stuks Wild en gevogelte: Malse braadkuikens Malse kuiken-bovenpoot Diepvries kippenpoulet Diepvries kalkoen CO-OP slaolie CO-OP slaolie Patentbloem (hagelwit) CO-OP bakmeel CO-OP cakemeel Smyrna rozijnen zak a 500 gram pak 500 gram 1,89 per 500 gram 3,35 per 500 gram 1,09 per 250 gram 2,59 per 500 gram Diepvries kalkoendelen 2,98 (op schaal) per 500 gram Diepvries konijn (tam) 2,98 (op schaal) per 500 gram 1,25 groen - fles k 720 gram 1,49 goud - fles a 720 gram 0,69 1000 gram 0,89 zak 500 gram Vanillesuiker per 10 zakjes 0,59 Halve abrikozen 1 liter blik 1,98 Griekse krenten zak a 250vgram 0,69 Smyrna rozijnen zak a 250 gram 0,59 Bakgember (schaafsel) 250 gram 0,85 Gemalen kokos 150 gram 0,55 Dr. Oetker's „Backin" bakpoeder 0,18 Poedersuiker zakje a 70 gram 0,25 Cups a 100 gram bigarreaux 0,69 orangestrips - citroenrasp Cakevruchtjes (orangesnippers) 0,69 Gehakte sucadc cup 0,59 T oetjes CO-OP pudding de luxe 2 pakjes van 0,74 voor 0,64 CO-OP Instantpudding per pakje 0,39 Saroma Instantpudding per pakje 0,39 Dr. Oetker's IJspoeder per zakje 0,75 vanille, chocolade en aardbeien „E"-ZEGELS voor uw winstaandeel op: CO-OP koffie en CO-OP thee CO-OP Gold- en Silverplant margarine CO-OP beschuit CO-OP De-re-mi koek en CO-OP chocoladerepen NIEUW! NIEIJW! Hij is fantastischde nieuwe kleintjes tu'6# A.et DALFSEN. Enige duizenden per sonen uit Dalfsen en wijde omgeving waren getuigen van het laten sprin gen van de 48 meter hoge waterto ren, die sinds 1933 in deze gemeente stond. DEN HAAG. Deskundigen van de E.E.G.-oommissie zijn van mening, dat de E.E.G.-maatregelen ten aan zien van de sinaasappelinvoer voor de verbruiker niet noemenswaardig duurder behoeven te maken. HARDENBERG. De nooddijk langs de Vecht ter hoogte van Gramsber- gen is doorgebroken en weggespoeld over een lengte van ongeveer zes meter. Daardoor is ongeveer duizend ha .tand onder water komen te staan DEN HAAG. De Eerste Kamer «»anvaardde dinsdag met 50 tegen 6 stemmen het wetsontwerp tot wijzi ging van de huurwet. Deze wijziging houdt onder meer in een huurverho ging van tweemaal maximaal 10 pro cent. Deze verhogingen zullen resp. op 1 januari 1966 en op 1 januari 1967 ingaan. DOETWCHEM. In de hoofdstraat in Gaanderen is op een met een automatische knipperlichtinstallatie beveiligde overweg een auto aange reden door een trein, die op weg was van Doetinchem naar Winterswijk. Eer. persoon is gedood en één le- "ensgevaarlijk gewond. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft in samenwerking met de spoorwegrecherche een grote reeks diefstallen van sigaretten op gehelderd. Deze diefstallen werden in do loop "ari de laatste acht maan- 0 ;p in ihet gehele land gepleegd. De buit was tot ca. Y4 miljoen sigaretten gegroeid. GRONINGEN. Op de Onderden- damsoweg in Bedum is de 60-jarige gemeentewerkman A. Snijder uit Winsum om het leven gekomen. Hij liep met een handkar links van de weg toen hij van achteren door een trokker werd aangereden. Hij was op slag dood. HOOFDDORP. De 46-jarige be drijfsleider W. D. van Zonderen uit IJmuiden is op de Kruisweg dn Koofddopr bij een inhaalmanoeuvre met zijn personenauto frontaal ge botst tegen de bus van Maarse en Kroon en om het leven gekomen. DEN HAAG. Dr. I. A. Diepenhorst minister van onderwijs en weten schappen heeft in het Vredespaleis in Den Haag 'het interuniversitair in stituut voor internationaal recht, het T. M. C. Asser-instituut officieel ge opend. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Odorp c.a.: J. W. ten Kate, Eenrum (Gr.); door de Gene rale Synode tot predikant voor bij zondere werkzaamheden (bij de luchtmacht): W. Pelleboer, Rijswijk (Z.H.); te Werkendam (vak. J. Smit) (toez.): C. den Boer, Sliedrecht. Aangenomen naar Rotterdam- Charlois (toez.): J. de Olde, Steen- wijk; naar Colijnsplaat: R. P. IJtsma te Hemelum (Fr.). Bedarukt voor Rijnsaterwoude: A. de Bruijn, Werkendam. Gei". Kerken Aangenomen naar Halfweg: G. Morsink, Aalten (nadere beslissing); naar Rotterdam als missionair pre dikant te Roeanda: J. v. d. Neut, missionair predikant van Utrecht- Noord te Kigali (Roeanda); de be noeming tot geestelijk verzorger van doven: P. L. Schuddebeurs, Dender leeuw (België). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Enschedé-Noord (vak. wijlen H. Vogel): O. Mooi weer, Leer dam; te Hattem (vak. C. v. Ommen): J. H. v. d. Hoeven, Zwijndrecht. Beroepbaar verklaard: de heer P. Schelling, kand. te Nijmegen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Zwaagwesteinde: P. van Zonneveld, Bennekom. Bedankt voor Middelharnis en voor Werkendam: M. Baan, Zeist. Ger. Gemeenten Beroepen te Kalamazoo (U.S.A.): A. Vergunst, Rotterdam-C. DE GOUDEN HORDE „Lavamat Bella" voor 1295,— Nu een bekend merk voor een populaire prys Enkele gegevens: Thermochrone besturing Dubbel-sopsysteem Ideale centrifugewerking Veiligheidsdeur Roestvrij edelstalen trommel en kuip Wilt U méér weten? tUfBLTBVRBDKN dc zaak met ruim 40 jaar ervaring en Schouwen-Duivelands grootste service-werk- Tclcfoon (01110) 28 05 ZIERIKZEE heeft deze nieuwe A.E.G, wasautomaat voorradig in toonzaal Appelmarkt 16 Komt U ook eens kijken? De koffie staat voor U klaar! „Vrouwe. Als ge ook maar iets om uw leven geeft, verlaat dan deze stad eer de Mongolen komen!" „Mijn echtgenoot is naar de poort ge gaan....", zei ze onhandig. „Om met de Mongolen te onderhandelen „Ik ben maar een eenvoudige dienaar van mijn meester Aram, en mijn meeslcr schijnt eveneens to geloven dat er met de ze duivels onderhandeld kan worden. Wie ben ik om twee heren tegen te spreken'1, zei Agua de Honingzoete bitter, „Ik heb de voorzorgsmaatregelen getroffen die ik in deze rattenval kon bedenken. Voor de rest.....", hij haalde z'n schouders op. „Gelooft ge niet dat mijn echtgenoot dc Op hetzelfde ogenblik sloeg de gewonde zijn ogen op, richtte zich moeizaam over eind en wenkte Agua alsof hij nog iets wilde zeggen. „De wijn, vrouwe! Snel!", zei de hagedis terwijl hij zich over do Mamoluk heen- boog! 20 De jonge vrouw van de gezant van Genua stond een ogenblik verlegen :n de deuropening. Toen liep ze voorzichtig op de gewonde Mameluk toe, die met gesleten ogen op de legerstede lag. „Ikik kom hem wat wijn bren genzei ze zacht, „Ik....". Aram's dienaar nam het glas voorzich tig van haar over en zette het achter haar neer. „Ik dank u", zei hij, „maar hij zal het nooit drinken, vrees ik „Is hij „Nog niet. Maar het duurt niet lang meer. Hij is geraakt door een Mongoolse pijl - dat schijnt niemand to overleven!" Agua legde zijn vinger langs zijn neus. Mongolenbegon ze onzeker. Als antwoord wees de hagedis naar het bed. „Deze man heeft de Mongolen ontmoet, Vrouwe - en ik heb gezien in welke toe sta nd^ hij de poort bereikte. Hij zal over enkele minuten sterven", zei hij onver stoorbaar. „En wij niet lang na hem, vrees ik!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 11