SKOW UMSÜ Gaat Dreischor vroegere ambachtsheer eren met straatnaam? Ere-medaille voor jubilerend muzikant Höno9^y?L_ STREEKNIEUWS GEMEENTEBEGROTING DUIVELAND IS RUIM SLUITEND SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE" Subsidie restauratie monumenten en concert Instrumentale Een mr. Andries Heshn ijzens t raa t Feestelijk gebeuren te Ou werkerk (Van onze correspondent) DREISCHOR, 10-12. Juist op het ogenblik dat er zo hier en daar nog al eens gesproken wordt over een toekomstige nieuwe ambachtsheer van Dreischor en het waterschap „Schouwen-Duiveland" het nu ook te koop aangeboden visrecht schijnt te willen betwisten, is plotseling de figuur van mr. Andries Heshuijzen in de raad van Brouwershaven tot een agendapunt gekozen voor de raadsvergadering van dinsdag 14 december a.s. in het Plaatsenhuis van Dreischor. De aanleg van het uitbreidingsplan Dreischor-west vor dert en de nieuw aangelegde straat, waaraan 20 huizen zullen worden gebouwd, moet nog een passende naam hebben. Burgemeester en wet houders van Brouwershaven lopen nu met de gedachte rond om hieraan de naam van een vroegere ambachts heer van Dreischor - mr. Andries Heshuijzen - te geven. Uit het Gooi afkomstig Wie die mr. Andries Heshuijzen dan wel was? Hij was afkomstig uit Naarden in het Gooi, waar hij op 8 januari 1721 het levenslicht aan schouwde. Hij vestigde zich op 26- jarige leeftijd te Zierikzee, waar hij spoedig kennis kreeg aan Johanna van der Os, enige dochter en kind van de rijke Zierikzeese koopman Tonis van der Os. Hun huwelijk werd op 4 juli 1747 in Dreischor ge sloten en bij huwelijkse voorwaar den schonk Tonis van der Os aan de echtelieden het gebruik en bewoning van het aan hem behorende huis aan de zuidzijde van de Oude Haven te Zierikzee, waarin nu het kantoor der Rijksbelastingen gevestigd is. Naast het grote royale herenhuis ontving het bruidspaar de aanwezige meu bels en bovendien ieder jaar duizend rijksdaalders. Mr. Heshuijzen moest zich echter verbinden om zijn schoon vader in zijn handelszaken bij te staan, op zijn kantoor te komen wer ken en.... in Zierikzee te blijven wonen! Veel bezit en vrienden in Dreischor Door de dood van schoonvader Van der Os was mr. Heshuijzen o.a. de bezitter gewoi'den van de „Heer- NIEUWERKERK, 9,12. Voor de eerste maal vergaderde de raad van Duiveland in het pas gerestaureer de gemeentehuis te Nieuwerkerk, on der voorzitterschap van burgemees ter A. A. van Eeten. Afwezig waren wegens ziekte, de heren Bakker (Arb.) en Van Klinken SGP). Alvorens met de vergadering te beginnen werd een rondgang gemaakt door het nieuwe raadhuis, en werden alle vertrekken bezichtigd, ender leiding van de bur gemeester. Geconstateerd kon wor den dat hier mooi werk is geleverd, met als resultaat een perfect ge meentehuis, dat qua ruimte en in richting aan hoge eisen voldoet. Nadat inmiddels de vergadering, die door de voorzitter met het ambtsgebed was geopend, begonnen was, memoreerde de voorzitter het feit dat er voor de eerste maal in het vernieuwde raadhuis te Nieuwerkerk een raadsvergadering werd gehou den. Er was veel over te doen ge weest en veel geschreven en nu is het zover dat de zetel van Duivelands gemeentebestuur in het dorp Nieu werkerk definitief is gevestigd. Dank bracht spreker ook aan de raad waar dikwijls voor verschillende zaken, de bouw betreffende, een beroep op moest worden gedaan. Een woord van dank werd ook geuit aan de he ren bouwers en inrichters; t.w. de Gebr. Radewalt als hoofdaannemers; metselwerk: M. Thierry; timmer werk: Radewalt; schilderwerk: J. P. Schrier; electriciteit: Lievense, ter wijl de fa. A. S. Flikweert, in samen werking met een Haagse firma, voor de keurige inrichting zorgdroeg en de fa. Tamse te Goes de verwarming voor haar rekening nam. De burge meester sprak de hoop uit dat ook de goede verstandhouding in de raad bestendigd zal blijven, ook in dit nieuwe gebouw en wees nog op het feit dat de hoefijzervormige tafel, waarde leden aan plaats namen, nog voor uitbreiding vatbaar is. Mocht het ooit nog zover komen dat onze gemeente - aldus de voorzitter - de zesduizend inwoners haalt, dan kun nen twee leden aan de bestaande raad worden toegevoegd en zouden ook zij aan deze tafel kunnen plaats nemen. De heer Van Dienst (Arb.) deed verslag van een door hem bezochte vergadering van de Centrale Werk plaats te Zierikzee. Ingezonden mededeling SKODA DEALER: Autobedrijf II. T. WANDEL Deltastr, 10, Nieuwerkerk, tel. 482 lijkheid Dreischor", welke later door vererving in het bezit is gekomen van zijn neef Cornelis de Jonge. Deze Cornells de Jonge was de zoon van Marinus Bonifacius de Jonge en Hil- legonda Christina Heshuijzen. waar door de Heerlijkheid Dreischor dus in eigendom van de familie De Jonge overging. Mr. Andries was o.a. ook bezitter van de nog bestaande hof stede „De Hont" aan do Gaanderse- weg; een hofstede aan de Kapteins- weg (vroeger C. J. van Bloois) en van het „Kleine Schorre", eertijds bewoond door Joh. Schiettekatte. Verder bezat hij vele honderden ge meten bouw- en weiland, talrijke huizen in Dreischor, waaronder op het Zand „De Nieuwe Huijsjes", waarvan er nu twee in het bezit zijn gekomen van de Amsterdamse journalist-schrijver Han G. Hoek stra, welke men er in de zomer vaak kan aantreffen. Indoken van schorren Bij resolutie van de Staten van Zeeland op 22 december 1758 werd aan de toenmalige Ambachtsheer van Dreischor, Mr. Andries Hes huijzen, octrooi verleend tot het in dijken van de schorren, gelegen ten oosten van de voormalige haven Bel- dert, het nu genoemde „Dreischor's Nieuwland". In Dreischor begraven Er schijnt maar één geldige reden te bestaan waaruit kan worden ge concludeerd, dat Mr. Andries Hes huijzen nooit in Dreischor is komen wonen. Zijn vermogende schoonva der in Zierikzee wilde dat doodeen voudig niet, maar het is keer op keer onomstotelijk vast komen te staan, dat Mr. Andries twee eeu wen geleden bijzonder graag in Dreischor verbleef. Hoewel hij dus in Zierikzee woon de en daar een comfortabel huis aan de Oude Haven (no. 54) bezat, gaf hij er zelfs de voorkeur aan om op 4 juli 1772 zijn zilveren bruiloft in Dreischor te vieren. Er werd op die dag veel geïllumineerd, waarvan de versiering nog lang op het slot „Win denburg" werd bewaard. Mr. Hes huijzen is op 6 februari 1776 over leden en in Dreischor ter ruste ge legd, waarboven zijn familiewapen werd opgehangen. Het bestaat uit Ingekomen stukken Bij de ingekomen stukken, waar bij verschillende goedkeuringen door G.S. betreffende genomen raadsbe sluiten etc., behelsden ook een be sluit van het bestuur van de Stich ting „Het Dorpshuis" te Nieuwer kerk tot verhoging van de tarieven voor gebruik van het gebouw, met het voorstel aan de raad dit goed te keuren. Er was geen tegenkanting hiervoor. Voorts vermeldden de in gekomen stukken een verzoek - om dat er bij de opening van de Ooster- scheldebrug een concert zal worden gegeven door de Vereniging voor In strumentale Muziek te Middelburg, in het kader van de feestelijkheden, en hierbij een tekort zal zijn van f 2695,-aan de raad om een sub sidie toe te kennen van f 100, Zulks wordt goedgekeurd, doch de S.G.P.-fractie stemde tegen. Verder kwam de vaststelling van de gemeentebegroting 1966 aan de orde. Als eerste spreker kwam de heer Overbeeke (A.R.) aan het woord. Spreker was verheugd dat deze be groting een gunstige aanblik bood. Zij is ruirn sluitend en zelfs zijn nog verschillende aangelegenheden afge schreven kunnen worden. „Waar yind je het tegenwoordig dat een be groting sluitend kan worden ge maakt?" Spreker dacht onwillekeu rig aanvankelijk dat er te zuinig met de middelen omgesprongen was, mis schien ten koste van verschillende diensten en tot schade van ons als inwoners. Doch niets daarvan is te bespeuren in het omvangrijke werk, dat op sublieme wijze door de ge meente-secretaris met zijn staf is sa mengesteld. Eerder is een progres sieve geest voelbaar. Verder behan delde spreker o.m. de brandweer, de recreatie, o.m. te Ouwerkerk, een probleem dat volgens hem effectief dient te worden aangepakt. Open bare werken, aldus spreker, functio neert onder leiding van de gemeente opzichter bevredigend. Verder informeerde spr. waarom er nog geen financiële afwikkeling plaats vond inzake het uittreden van de gemeente uit de Centrale Dienst Noord Zeeland. Door de Ratiobouw zal het woningtekort in de gemeen te nog wel niet worden opgelost, en spr. vroeg of er ai een uitzicht is naar een tweede bouwstroom in de gemeente. Verder sprak deze afge vaardigde over een instructiezwem bad in de gemeente en tot slot over de Algemene Bijstandswet. Volgens spr. was de heer Van Dienst (Arb) die als oudste raadslid zeide ver heugd te zijn dat het raadhuis thans in gebruik is genomen, daarbij de wens uitsprekende dat er ook in dit gemeentehuis onder Gods onmisba- ren zegen wijze hesluiten zullen mo gen worden genomen tot heil van de gemeente Duiveland en zijn ingeze tenen. Ook deze spr. toont zich ver heugd over de sluitende begroting voor 1966, en bespreekt verder de re creatie, woningbouw en ook het steeds nijpender wordende probleem van de badhuizen. Hij zou het be treuren als deze moesten worden ge stoten wegens gebrek aan belang stelling van de zijde van 'hel publiek. Ook de heer Van NieuWenhuijze (VVD) maakte een opmerking over de begroting 1966 en feliciteert de samenstellers hiervan. Hij bespreekt een slangenkwestie in de gemeente lijke brandweer, omdat de Comman dant te Nieuwerkerk heeft gezegd dat de oude brandslangen niet meer te gebruiken, zijn. Spr. vraagt of het wenselijk 'is de oude te vervangen door nieuwe van plastiek, die niet meer gedroogd toehoeven te worden. twee ogen op een blauw veld, het hartschild van Dreischor en vier kwartieren. Ook de echtgenote van Mr. Heshuijzen. Johanna van der Os die op 11 april 1773 was overleden, werd op 16 april d.a.v. in Dreischor's kerk bijgezet. ZIERIKZEE Auto contra brommer Op de hoek Scheepstimmerdijk- Grachtweg is donderdagmorgen een vrachtwagen, bestuurd door C. W. te Zierikzee, tegen een bromfiets aangereden, bestuurd door B. W. S. te Zierikzee. De duopassagier van de brommer, A. P. te Den Haag, werd hierbij zodanig gewond dat opname in het Rode Kruisziekenhuis nood zakelijk bleek. Op de hoek Zuidwellestraat-Lam- mermarkt botsten twee auto's. De auto van M. L. d. V. te Zierikzee werd daarbij ernstig beschadigd. Arrestatie De politie arresteerde te Nieuwer- Tongo de man die recentelijk op de Mol een fiets in elkaar reed en een hek vernielde van een zakenpand. Duiven gedood Een onbekende of onbekenden heeft/hebben een zestal duiven ge dood van de heer M. alhier. De da- der(s) is/zijn nog niet opgespoord. Een kat is de duivenkooi van do heer S. binnengedrongen en heeft enkele duiven gedood. RENESSE Oliebollendag Voor het verkrijgen van de beno digde gelden ten behoeve van een aantal noodzakelijk aan te bx*engen verbeteringen in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk zal morgen (za terdag) een oliebollendag worden georganiseerd. Van 10 uur af in de vistent van de heer Duinhouwer zullen de oliebol len verkrijgbaar zijn, terwijl om 2 uur 's middags start de huis aan huis verkoop. Verder wil Jhet ihem voorkomen dat de badhuizen zachtjesaan aan liqui datie toe zijn in de gemeente, om dat de behoefte hieraan meer en meer inkrimpt. Namens de Commis sie van onderzoek van de -begroting 1966 deed ide heer Van Dienst na- mlens zijn mederaadsleden het ver slag. Hierop antwoordt de voorzitter de verschillende sprekers., Dat men zeer te spreken 'is over de sluitende begroting is voor spr. een reden van verheugenis. Wat de brandweer be treft, dat de oefeningen slecht wor den bezodht is een feit. Besloten wordt verder een vergoeding bij brand aan de brandweerlieden te ge ven van f 5,- per uur, inplaats van f 3,-. Dat de oude brandslangen niet te gebruiken zijn sprak de voorzit ter pertinent tegen. Ze zijn samen met de nieuwe nog wel te gebrui ken. Beter dan een grote som in eens te geven voor aanschaf van dit materiaal, acht ide voorzitter en ook de weth. het beter ieder jaar een 'duizend gulden of vijf voor dit doel beschikbaar te stellen. De recreatie is nog in een 'beginstadium maar al le aandacht is 'gevestigd op deze ma terie. De afrekening met de Centrale Dienst is 'inderdaad nog niét gerea liseerd, en wat de ratiobouw betreft, hoopt ide voorzitter er t.z.t. ook nog een tweede 'bouwstroóm zal komen. Het 'havenbedrijf te Viane bespre kende wijst ide voorzitter op het feit dat de lasten hiervan zwaar druk ken op de 'gemeente. De vraag of er nu ook nog woningwetwoningen mo gen worden gebouwd, nu er ratio bouw is in 'de gemeente, wordt door de voorzitter ontkend. Huwelijk prinses in Staatsblad DEN HAAG, 9-12, De Rijkswet, waarin toestemming wordt verleend tot het huwelijk van prinses Beatrix met de heer von Amsberg is, 8 de cember, door koningin Juliana gete kend en gecontrasigneerd door de ministerpresident, en de ministers van justitie en binnenlandse zaken, de heren Cals, Samkalden en Smal- lenbroek. Deze Rijkswet verschijnt vandaag, samen met de wet op de naturalisa tie van de heer Claus von Amsberg in het Staatsblad. De Rijkswet zal voorts gepubliceerd worden in het Gouvernementsblad van Suriname en het publicatieblad van de Neder landse Antillen. RECHTSZAKEN De carnavalsmoord ill Zimdert BREDA, 9-12. In Breda is de be rechting 'begonnen van de 32-jarige fabrieksarbeider C. van de B., die er van verdacht wordt in de nacht van 2 op 3 maart van dit jaar de 31- jarige landbouwer M. van Hasselt in Zundert op 'het erf van diens boer derij te hebben vermoord. Beide mannen waren bevriend cn hadden 'samen carnaval gevierd. In de vroege morgen van aswoensdag werd 'het stoffelijk overschot van Van Hasselt op hel erf aangetroffen met ingeslagen schedel. Toen de po litie bloedsporen ontdekte op een carnavalshoed, die de fabrieksarbei der had gedragen, werd 'hij gearres teerd. Hij ontkende en is dit blijven doen. SCHAR ENDIJKE Kleuters hebben mazelen Ondei- de kleuters van de chr. nat. kleuterschool te Scharendijke heer sen de mazelen, zodat van de 40 kleuters er slechts 8 de school be zoeken. Filmvoorstellingen Zatex-dag a.s. zullen in het Geref. Jeugdgebouw te Scharendijke, onder auspiciën van de Instuif Schax-en- dijke-Ellemeet, twee filmvoorstellin gen worden gegeven. Tijdens de mid dagvoorstelling, die begint om 2.30 uur en die speciaal is bedoeld voor de jeugd tot 12 jaar, worden de films „Soldaat tegen wil en dank" en „Op tijd" vertoond. De avondvoorstelling, die aanvangt om 7.30 uur en die zich meer tot de volwassenen en rijpe re jeugd richt, omvat de vertoning varx de film „Tekens van een ge vecht", waarin Chris Marker de strijd van het jonge en tegelijk al oude Israëlin beeld heeft gebracht. BROUWERSHAVEN op Schouwen-Duiveland Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven komt op dinsdag 14 decem ber a.s. des namiddags 1.30 uur in openbare vergadex-ing bijeen in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda vermeldt: verkoop van grond te Schuddebeurs, Bx-ouwershaven en Zonnemaix'e; aankoop grond te Noox-dgouwe; wijziging legesverorde- rxing; straatnaamgeving te Di'ei- schor; wijziging bezoldigingsverorde ning 1965; uitkering ineens over 1965 aan het gemeentepersoneel; aangaan vaste geldlening van f 125.000,-; vaststelling crediet in rekening-cou rant voor 1966; vaststelling der 21e wijziging van de begroting 1965; vaststelling van de begroting van de gemeente van het dienstjaar 1966; idem van het woningbijdrijf; vast stelling van de le wijziging der be- groting 1966; vaststelling van het be drag per leexding als bedoeld in art. 55 bis der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1966. OUIVELAND Brand in scheepssloperij Donderdag voormiddag ontstond brand op de scheepssloperij van de heer M. van der Marei op Viane. Terwijl men bezig was in de machi nekamer van het schip Europoort, met het losbx-anden van metaaldelen en machines, vatten achtergebleven olieresten vlam. Gelukkig konden de mensen die daarmee bezig wax-en zich dix-ect x-edden, maar'in het schip zelf ont stond een geweldige rookontwikke ling. De brandweren van Oosterland en Bruinxsse werden gewaarschuwd en deze waren snel ter plaatse. Met zes stx-alen werd het vuur bestreden en om ongeveer half één was men het vuur meester, zodat de schade zich beperkte tot het uitbranden van de ma chinekamex*. BRUINISSE Aanvaring op het Zijpe Op het Zijpe bij Bruirxisse had dinsdagavond een aanvaring plaats txissen Ihet Belgische motorschip Ghristiama geladen met ijzerdraad van Duitsland naar België, en het met grint geladen Nederlandse mo terschip Marinus, op weg naar Ter- neuzen. De Christiana tobde op het ogen blik van de aanvaring met motor- pech, door de aanvaring werd het van aChtex'en getrpffen en 'kreeg het schade aan roer en schroef. Het juist passerende motorschip „Hoop op Welvaart" sleepte het schip in 'de vluchfchaven te Zijpe. De 600 ton grote Marinus kon op eigen 'kracht de yluchthaven berei ken, maar het maakte water omdat scheux-en in de scheepshuid onder water aan de voorsteven waren ont staan. Met geleend materiaal en eigen pompen' weid zolang gepompt tot het bergingsvaax*tuig van Smits Ber gingsbedrijf uit Wemeldinge 'dit kar wei kon overnemen. In de vluchtha- ven werd een noodbekisting aange bracht, het sdhip vertrok donderdag naar Terneuzen, terwijl de Christia na bij de firma L. Padmos en Zoon te Bruin/isse in reparatie ging. Kind verongelukt HOOGELOON, 9-12. Donderdag middag omstreeks half vijf heeft zich op de Bróekenseind te Hooge- loon een vex-keex-songeluk voorge daan waarbij de vijfjarige Tonny van den Heuvel om het leven is ge komen. Het kind was juist uit een personenauto gestapt, waax-mee het van de kleuterschool was gehaald. ZIERIKZEE, 8-12. Op de jongste vergadering van de Zierikzeese ge meenteraad zyn nog enkele zaken aan de orde gekomen. De gemeente zal voor een percentage van 5 bij dragen in de subsidiabele kosten van het hcrbouwplan van het kantoor der Waterleiding My. „Schouwen- Duiveland". Een soortgelijke subsi die wordt verleend in de kosten van restauratie van het pand „De Twaalf Apostelen" aan bet Havcnplcin (6). Beide panden komen voor op de lyst van Monumentenzorg. Een destijds genomen delegatiebe sluit m.b.t. de tarieven van het bad huis, wex'd op verzoek van G.S. in getrokken. De zaak blijkt nl. niet te liggen binnen de competentie van de raad. De raad gaf het college mach tiging kasgeldleningen aan te gaan tot een maximaal bedrag van 500.000 OUWERKERK. 10-12. Donderdag- avund (gisteren) heelt Ouwerkerk in het Dorpsbuis een „privé"-concert beleeld dat klonk als een klok. De plaatselijke harmonie „Nieuw Le ven" bracht gedurende een half uur pittige feestmuziek ten gehore, waar op door het aanwezige publiek een gezellige rondedans kon worden ge maakt. De aanleiding tot al deze feest vreugde was gelegen in het feit dat de nestor van de muziekvereniging, de heer C. B. Boogerd, deze dag zijn 75ste verjaardag vierde en tevens de dag herdacht waarop hy' 45 jaar ge leden werkend lid werd van „Nieuw Leven". De aanwezigheid van burgemees ter en mevrouw Van Eeten en wet houder Kuijper op deze feestelijke bijeenkomst, vended al dat er „iets bijzonders" in de muzikale lucht hing en dat vermoeden werd al spoedig bevestigd toen de bux'gemeesler het woord nam en de heer Boogex-d mee deelde dat hel H.M. de Koningin had behaagd hem te onderscheiden met de eremedaille in brons in de Orde van Ox-anje Nassau, In zijn toespraak tot de heer Boo gerd sprak burgemeester Van Eeten van een dubbele feestdag voor de ju bilaris. „Niet iedereen is bereid om zo lang een vereniging te dienen", stelde spreker vast, „u heeft uw par tij altijd dapper meegeblazen en was o.a. dikwijls solist cp de bejaarden- scciëteit". Namens „Nieuw Leven" werd de heer Boogex'd gelukgewenst door de vcox-zitter, de heer J. Boot. die ui ting gaf aan zijn respect voor het besluit van de „jax-ige muzikant" om er nu, na vele jaren actief de tuba te hebben bespeeld, mee te stoppen. „Uw aangenaam humeur heeft altijd veel bijgedx-agen aan de goede stem ming in onze vereniging", aldus de heer Boot, die namens het kox*p9 een President Kenneth Kaoënda van Zambia heeft 'donderdag bekend ge maakt, dat zijn land met spoed een eigen leger en luchtmacht gaat op bouwen met het oog op de toestand in Rhodes! IJMUIDEN. Een nieuw ijspakhuis van Koelhuis IJsvries te IJmuiden dat maandag in gebruik zou worden genomen is donderdag vrijwel ge heel uitgebran'd. In Hongkong ontvoerd jongetje terecht HONGKONG, 9-12. Het achtjari- ge jongetje Hon-Jioe dat dinsdag in Hongkong door drie gemaskerde mannen werd ontvoerd is donderdag door de politie in goede gezondheid aangetroffen in het huis Waar de ontvoering plaatsvond. De ontvoer ders hadden een losprijs van 248.000 dollar geëist. De vader van het vent je, een rijke exporteur, vertoeft op het ogenblik in Duitsland. Ingezonden mededeling gulden. De hoogte van het bedrag in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd vastgesteld op f 500.000. De (vijfde) wijziging van de bezol digingsverordening 1964 ging onder de hamer door. Voor het op 16 december te geven concert door de Instx-umentale te Middelburg, werd een subsidie toe gezegd van 300 gulden. De heer Vex-- heijen infox-meerde of deze subsidie kan wox'den bestx-eden uit „het kwar tje" per inwoner, uitgetx-okken voor de festiviteiten bij gelegenheid van de opening van de Oosterschelde- brug. Dit bleek - blijkens medede ling van de voorzittex-, loco-burge meester H. Koevoets - het geval le zijn. Dc heren A. Kort, dx-s. W. P. Max-- tens en dr. J. C. Röhner wex-den met ingang van 1 september 1965 be- feestelijke klanken. (Foto's Zienikzeesche Nieuwsbode) fi'aaie rookstandaai'd aanbood. Nadat de laatste tonen van „Lang zal hij leven" wax-en verklonken sprak de heer W. A. Boogei'd na mens zijn vader woorden van dank voor de verleende onderscheiding aan het adres van H.M. de Koningin, tot de burgemeester en tot „Nieuw Leven", dat onder leiding stond van de heer J. v. d. Weide uit Dreischor. Natuux-lijk bleef men hierna nog ge ruime tijd gezellig bijeen, waarbij de mededeling door de heer Boot van de benoeming van de heer Boogerd lot erelid, niet weinig aan de feest vreugde bijdi'oeg. Twee blanke politiemannen, de 20-jarige Nicolaas J. Conradie en de 21-jarige Gert Venter, zijn donder dag irx Ki-ugerdorp (Transvaal) be boet met 100 en 120 x-and (f 500,- en f 600,-) omdat zü in juli op een po litiebureau aldaar de 33-jarige neger Ben Mfene hadden doodgeranseld. Volgens de Keniase politie zijn bij gevechten in Nooxxi-Kenia tussen veedieven uit Ethiopië en leden van 'de Turkanastam 88 mensen om het leven gekomen h President Johnson heeft donder dag opdracht gegeven, de tarwele- veranties aan India te 'bespoedigen in verband met het ernstige voed seltekort in dat land. DEN HAAG. Het bestuur van de NOVIB (Nederl. Org. voor Intern. Bystand) heeft toegezegd een bedrag van dertienduizend gulden ter be schikking te zullen stellen voor het verstrekken van voedselhulp aan een gebied in het noorden van Zuid-SIa- vië dat in erge mate van overstro mingen te lyden heeft gehad. noemd tot leraar in vaste dienst aan de gemeentelijke gymnasiale afde ling van het Px-of. Zeemanlyceum. Mevr. v. d. Wex-ve-Schouls vx-oeg en ontving inlichtingen over deze be noeming. In het verleden vonden de benoemingen altijd van jaar tot jaar plaats, maar op advies van de in specteur bij het Voox-bei-eidend Ho ger en Middelbaar Ondex-wijs is het beter tot vaste benoeming over te gaan. De vergoeding voor het vakonder wijs 1964 wex-d vastgesteld. Idem de voorlopige vaststelling van de uit gaven voor het openbaar onderwijs in 1964. Idem de vex-goeding in de matei-iële exploitatiekosten van het bijzonder onderwijs in 1964. Idem de vergoeding voor het kleuteronder wijs. De schoolgeldverordening voor het kleuteronderwijs werd vastge steld; het tarief bedx-aagt 12 gulden per leerling. Gemeenteraad Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5