Gezellige mensen halen Heineken in huis! "l Hoe wist zij dat de tv hem dorstig zou maken Zij fanstruita De personeelsvoorziening in de landbouw ONZE PUZZEL-RUBRIEK SUCCESJES Koopt bij onze adverteerders Korps mariniers 300 jaar Normen bijstandsverlening gepubliceerd Georganiseerden en ongeorganiseerden MWEKICmiK Heineken staat steevast op mijn boodschappenlijst. Gezellig, als er vrienden komen. Of als Karei bij de beeldbuis zin krijgt in een tintelend pilsje. Dan verras ik hem met heerlijk, helder Heineken Als ik zo naar dit kastje zit te kijken, tja, dan wil ik wel 'ns dorstig worden Dan staat Heineken al voor me klaar. Ha! Heerlijk, helder Heineken. Altijd brouw-vers! Proost Marian I DEN HAAG, 9-12. In de Hoekse Waard is, b(j wijze van experiment, een „Stichting Personeelsvoorziening Agrarische Bedrijven Hoeksche Waard" opgericht. De eerste drie jaar zal ze kunnen rekenen op grote financiële steun van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, terwijl de land bouworganisaties en het landbouw schap ieder de helft van de resteren de kosten zullen dragen. In bepaalde gebieden van ons land worstelt het agrarische bedrijf met het probleem, hoe goede werkkrachten te vinden en vooral hoe ze te houden. Het ge organiseerde agrarische bedrijfsle ven en het ministerie van sociale za ken hebben zich jarenlang met dit vraagstuk bezig gehouden en een aantal beleidsgedachten ontwikkeld. De Stichting wil nu in de praktijk, systematisch en in gemeenschappe lijk overleg, vaststellen hoe het be leid met betrekking tot de perso neelsvoorziening het meest construc tief en doeltreffend kan worden ge veerd. De uitvoerbaarheid van de ontwikkelde 'beleidslijnen zal in de komende drie jaren door toetsing aan de praktijk worden onderzocht. Scheepvaartberichten Ameland, 9-12 van Petit Couronne naar Duinkerken. Caltex Utrecht (t), pass. 9-12 Mino- coy na ar Perzische Golf. Esso Amsterdam (t), 9-12 thv. Bougie naar Kalundborg. Esso Rotterdam, 9-12 te Bombay. Seinelloyd, 9-12 te Rotterdam. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. gedroogde halmen; 5. afsluiting; 7. staat der V.S.; 11. in terest; 13. bloem; 16. deel v. e. schip; 17. ruim; 19. Moh. geestelijke; 20. hoofddeksel; 22. meisjesnaam; 24. vreemde munt (afk.); 26. Europeaan; 28. riet (Eng.); 29. bevel; 30. jongens naam; 32. godheid; 34. deel v. e. vo gel; 36. bid (Lat.); 37. volksoverleve ring; 40. vallei; 42. Europese vul kaan; 43. op een keer; 44. tocht; 45. naar voren brengen; 49. dierenlief- kozing; 50. vogel; 52. meisjesnaam; 66. verharde huid; 58. veen; 60. be- 53. gedachte, plan; 55. gewicht (afk.); kende motorraces (afk.); 62. titel; 64. precies, juist; 66. positie; 67. volk; 70. vogel; 71. vooraan; 73. wetende,wijs (oude vorm); 75. Amerikaanse echt scheidingsplaats; 76. masker; 77. bridgeterm. Verticaal: 1. lust, zin; 3. plaats vervangend regeerder; 4. Frans onb. vcornaamw.; 5. klein plantje; 6. in houdsmaat; 7. deel v, d. bijbel (afk); 8. dichtbij; 9. meisjesnaam; 10. kell- ner; 12. drietal; 14. plek; 15. meis jesnaam; 18. reeds; 21. einde der aardas; 23. droom (Fr.); 25. vuurwa pen; 27. fijn weefsel; 28. deel v. e. kippenhok; 29 steensoort; 31. fami lielid; 33. sein; 35. nobele; 36. ijzer houdende aarde; 38. kostbare stof; 39. aanw. voornaamw.; 41. lucht strijdkrachten (afk.); 45. rivier in Duitsland; 46. kern; 47. mannelijk zoogdier; 48. inwendig orgaan; 51. buigen; 54. werktuig; 55. strafwerk tuig; 57. optiek; 59. kleurstof; 61. In dische winkel; 62. wond; 63. Engels voorzetsel; 65. losplaats; 68. eenh. v. druk (afk.); 69. in verband met (afk.); 72. ambtshalve (Lat. afk.); 74. her kauwer. Diversen: Opgevangen te Bruinisse: bast. foxhond, kleur wit met zwart, reu. Wil de eigenaar of een ieder die inlichtingen over de eigenaar kan geven zich in verbinding stellen met Sophia-Vereniging tot Besch. van Dieren, Esdoornstraat 33, telef. 583, Nieuwerkerk? Opgevangen: Zwerfpoesen - Poststr.: zwarte poes; Oude Haven: grijs met wit. Tevens goed tehuis gezocht voor poe sen en één hond, kruising boxer, oud 1 jaar, reu. Corr. Ned. Ver. tot Bescherming v. Dieren: H. J. Dorreman, Var- remarkt 4, Zierikzee. Wenst u a.s. voorjaar een nieuwe gazonmaaier aan te schaffen? Wij kunnen u le veren: elektr.-, motor- of handmaaier. Voor uw oude machine hoge inruil waarde Vraagt inlichtingen. W. van Sluijs, telef. 437, Haamstede. Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" - Zaterdag 18 december wordt weer oud papier opgehaald, Wilt u het deze week klaarmaken? In doos, zak of gebundeld. Wij danken u! Nutsbibliotheek, Havenpark nr. 14, Zierikzee. - Maandag 16.00-17.00 u.; woensdag 18.30 -20.00 u.; zaterdag 14.00-15.30 uur. Constructs Constructa Constructa afwasautomaat strijkmachfne Matic M5 Constructa Con-matic vol automaat VOOR MODERN HUISHOUDEN Dagelijks demonstratie bij „Constructa" - dealer voor Schouwen - Duivelend telefoon 2805 - Zierikzee DEN HAAG, 9-12. Het Nederland se korps mariniers is donderdag in dc stromende regen begonnen met de viering van zijn 330-jarig bestaan. Dat gebeurde bij Huis ten Bosch waar koningin Juliana ruim 500 man van ihet korps inspecteerde cn waar ze vervolgens een parade gadesloeg. Bij de parade waren vele hoge auto riteiten aanwezig .onder wie de mi nister-president. de 'heer Cals, de minister vain defensie, de heer de Jong, de gevolmachtigd minister van Suriname, de beer Einaar, staatsse cretaris van defensie (marine), do hoer van Es cn de commandanten van bet Engelse en bet Amerikaanse korps mariniers. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 2: Johannes Willem, zoon van Daniël Cornelis Beuzenberg en Jacomina Petappel (Brouwershaven); 4: Gerrit Hendrik Christiaan, zoon van Teunis Cornelis Hekman en Dirkje Margaretha van Barneveld (Zierikzee); 3: Eric Rob Willem, zoon van Petrus Mattheus van den Aar- sen en Catharina Willemina Deur- loo (Westerschouwen). Gehuwd: 3: Bartel Leendert Boo- gerd, 25 jaar, te Duiveland en Lucia Machelina Johanna Borremans, 19 jaar te Zierikzee. Overleden: 3: Jozina Catharina Dubois, 96 jaar (Zierikzee), gehuwd geweest met Jannis Cornelis de Gel- leke; 3: Willem Willemse. -94 jaar (Zierikzee), gehuwd geweest mot Jo hanna Cornelia Blom. DEN HAAG, 9-12. De minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. mr. M. Vrolijk, geeft in een der bijlagen van zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over zijn begroting een overzicht van de riqhtlijnen van bijstandsverlening zoals die in ongeveer 100 gemeenten toepassing vinden. Deze gemeenten zijn steeksproefsgewijze uitgekozen cn geven vanwege hun grootte en spreiding over het land waarschijn lijk een enigszins representatief beeld, zo schrijft hij. Het basisbedrag inclusief kleding en brandstof, exclusief huur cn pre mie ziekenfonds en aanvullingsfonds varieert tussen rond f 57,- cn f 70,- voor echtparen cn f 37,- cn f 52,- voor alleenstaanden. In Amster dam zijn deze bedragen resp. f 78,- en f 54,30, waarbij echter de hum- is inbegrepen. In Eindhoven wordt het weekbedrog binnen zekere gren zen afhankelijk gesteld van het gel dende brutoloon voor de cliënt. Tuinder verdacht van flessentrekkerij EMMEN, 9-12. De gemeentepolitie te Emmen beeft legen de 38-jarige tuinder K. V. uit Klazinaveén proces verbaal opgemaakt wegens flessc- trekkerij. Het totale bedrag 'waar het hier om gaat is hangende het onder zoek nog niet bekend. Doch nu reeds staat vast dat dit in de tienduizen den loopt. Alleen reeds bij de plaat selijke middenstand stond de man voor moer dan 13.000 gulden in do schuld. Omdat bet maximaal cvediel reeds was overschreden dokte de bank zijn cheques niet meer. Men had editor verzuimd de tuinder hiervan in kennis te stellen. België herdenkt grondlegger dynastie BRUSSEL, 10-12. België herdenkt viüj'drg 'de 100ste sterfdag van ko ning Leopold I, de grondlegger van de dynastie. Leopold van Saksen- Ccburg overleed op 10 december 1865 op 75-jarige leeftijd. Na de Belgi- #sche afscheiding van de Nederlanden werd 'hem op 41-jhrige leeftijd de Belgische kroon aangeboden nadat bij die van Griekenland 'had afge wezen. Op 16 juli 1831 vertrok hij uit Engeland maar het nieuwe ko ninkrijk België. De herdenking zal in Brussel ge paard gaan met een toespraak van koning Boudewijn en een mili taire parade. DEN HAAG, 9-12. Dc commissie onder voorzitterschap van de lieer M. M. van Hengel (centraal sociaal werkgeversverbond), die het bestuur van de Stichting van de Arbeid op 6 juni j.I. heeft ingesteld om na te gaan welke aanvaardbare oplossing zou kunnen worden verkregen voor het vraagstuk georganiseerden-onge- organiseerden, is er niet in geslaagd tot een eensluidend standpunt over 'deze kwestie te komen. Dat is. nadat dc commissie voor korte tijd in Den Haag in vergade ring bijeen was geweest, üit twee achtereenvolgende persconferenties van enerzijds werkgevers en midden- stond en 'anderzijds de werknemers gebleken. Het resultaat van deze slotvergadering van dc commissie is onder moer dat zij het bestuur van do Stichting van do Arbeid niet van advies zal dienen. Uit de notulen van de in totaal zes vergaderingen die de commissie-Van Hengel heeft, ge houden in opdracht van het stich tingsbestuur zal dat bestuur zich een indruk kunnen vormen van de dis cussies en van de aanvankelijke en later gewijzigde standpunten van werkgevers in deze materie. MEXICO-CITY. In Mexico heeft zich een aardbeving van middelbare sterkte voorgedaan, waarvan het epicentrum ongeveer 320 km. ten zuidoosten van de hoofdstad lag, in da Sierra Madre del Sur. Gebouwen in Acapulco en Mexicostad trilden, toeristen raakten in paniek, maar van schade of ongeluikken werd geen melding gemaakt. SPORT VOLLEYBAL NeVcBo afdeling Grevelingen Het voorlopige programma voor dc volgende weck luidt: Woensdag 15 december: O.D.I.- S.K.N.W.K. (8 uur, zaal Middelhar- nis); Sparta I-P.T.T. 9 uur, zaal Middelharnis). Zaterdag 18 december: Delta Sport I-Delta Sport II (2 uur, zaal Zierik zee). Ruimtevaarders vuren raketjes af HOUSTON (Texas), 9-12. De ruimtevaarders Borman en i Lovell zijn er donderdag door het afvuren van raketjes in geslaagd dc baan van hun voertuig van ovaal precies rond te maken, 300 km. boven de aarde. Dit was nodig in verband met de ontmoeting met twee collega'sdie xtoor zondag op het programma staat. Het is dc bedoeling dat dc twee ruimtevoertuigen in formatie rondom dc aarde gaan draaien, op zeer korte afstand van elkaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3