Hoop en vrees in Rhodesië HET BOZE BELETSEL DUET iets voor haar flets! TRICOT het overhemd met de vele troeven Uü nog15495 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 december 1965 Nr. 19899 Ingezonden mededeling makkelijk 4 nooit kreuken 4 ventilerend 4 lang meegaan 4 zo droog 4 nooit strijken 4 snel gewassen 4 gecontroleerd alom verkrijgbaar BLIK DOOR HET WERELD President Kenneth Kaunda van Zambia heeft zijn zin gekregen, al thans ten dele: Londen heeft op zijn verzoek wat strijdkrachten gestuurd die een oogje moeten houden op de belangrijke elektrische centrale van de Kariba-dam op de grens met Rho desië. Alleen: meer dan een symbo lische troepenmacht is het niet en de Rhodesische legerleiding behoeft zich zeker geen zorgen te maken. Temeer niet omdat de troepen strikt onder Brits bevel blijven'en zelfs or ders hebben onder geen beding Rho- desisch gebied binnen te dringen, te land of in de lucht Premier Wilson heeft geen enkele lust het tot een werkelijk gevecht te laten koinen. Men mag zelfs aanne men dat hij niet veel zin had zelfs om deze symbolische eenheid te stu ren en het alleen gedaan heeft om te voorkomen dat Kaunda anders troe pen uit Egypte, Ghana of nog andere landen binnen zou halen. Die drei ging zat er in en waarschnlijk alleen daarom heeft de conservatieve oppo sitie zich akkoord verklaard met de troepenzending, mits daaraan voor al de voorwaarde werd verbonden dat dan geen andere vreemde troe pen Zambia mochten binnenkomen. De Britse expeditionaire macht heeft veeleer tot doel vechten te voorkomen dan wat anders. Bloedbad? Uiteraard is president Kaunda niet zo blij met de manier waarop zijn verzoek is ingewilligd. Hij kan het bijvoorbeeld vergelijken met de roy ale manier waarop een dergelijke smeekbede om Britse militaire hulp indertijd werd beantwoord in het geval van Tanganjika. Dat deden toen de conservatieven zo vlot, die nu zo heel veel bezwaren hebben. Maar toen was er ook geen enkel ge vaar dat Engelse soldaten misschien wel eens op blanken zouden moeten schieten. Wilson heeft de Rhodesische pre mier lan Smith indertijd gewaar schuwd dat hij een enorm risico liep een bloedbad van grotere omvang te laten beginnen dan Afrika ooit ge zien heeft. En dat risico is nog altijd niet verdwenen. Ook de voorzichtige Britse symbolische macht heeft dat gevaar al vergroot. Het is bepaald niet denkbeeldig dat over de Zam besi ,de grens tussen Zambia en Rho desië, nog eens een schietpartij ont staat. En zoals het nu staat is dan het Britse leger al gauw partij in zo'n knokkerijtje. Of pralen? Wilson houdt het er voorlopig nog op dat mischien Smith zelf - die hij meer beschouwt als een door zijn medeministers tot rebellie gedreven, maar overigens redelijk mens dan als de voornaamste gangmaker van de eenzijdige onafhankelijkheidsver klaring - of andere gematigder ele menten in Rhodesië op hun weg te rug zullen keren. Dat wil zeggen: toch nog het gesprek met Londen weer opnemen en accepteren dat een onafhankelijk Rhodesië met een grondwet in zee steekt die de zwar- Ingezonden mededeling spaar plezierigmet j\YLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Kerv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Lam (H.D.); Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp, 7 uur ds. Lam. Kerk- werve: 2 uur ds. Zonneveld. Seroos- kerke: 10 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur (H.D.) en 6.45 uur ds. Huizing. Re- nesse: 11 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 9.30 uur ds. v. Liere. Scharen- dijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brou wershaven: 10 uur ds. Oort. Zonne- maire: 10 uur ds. Feunekes. Noord- gouwe: 11 uur ds. Flink. Dreischor: 11 uur ds. Assendorp. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vcllekoop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds Groenewegen Sirjans- land: 11 uur ds. Groenewegen, 6.30 uur ds. Westerhof (H.A.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Ingezonden mededeling Wees do Ti mi» vóór. sas»"--: gebittacle carrowena SKODA DEALER: Autobedrijf IJ. T. WANDEL Deltastr. 10, Nieuwerkerk. tel. 482 Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. J. Firet sr., Scherpenzeel. Scharendyke: 10 en 2.30 uur leesdienst. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oos terland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. A. Krabbe, Hillegom. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer (voorber. H.A.). Chr. Gcref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur dienst des Woox'ds. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des Woords, 3 uur ds. Westerink. Nieuwer kerk: 10 uur dienst des Woords, 3 uur ds. v. d. Ent, Middel- harnis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en-2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst; woensdag 8 december, 7.30 uur bij bellezing (ds. Karens). Oosterland: 10 uur (H.A., 2.30 en 6 uur ds. Ka rens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: .9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gcreformccrdc Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Ge braad, St. Philipsland. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Rem. Geref, Gemeente Sommclsdijk: Ter viering van de Oe cumenische zondag zal er om 10.30 uur in de aula van de openb. u.l.o. een gezamenlijke dienst van de Herv. Kring en de Remonstrants Gerefor meerde Gemeente gehouden worden. Deze dienst zal worden geleid door ds. J. D. Smids, Herv. predikant te Amersfoort en ds. L. Schenek, Rem. predikant te Sommelsdijk. Leger des Ifeils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistieviering om 9.30 uur. te meerderheid althans in de nabije toekomst een evenredige zeggen schap geeft in het landsbestuur. Die hoop loordt gesteund door al lerlei gebeurtenissen in Salisbury, waar bijvoorbeeld de kerken Smiths onafhankelijkheidsverklaring „in de naam van het christendom" absurd noemen. Ook hebben zo vele blanke Rhodesiërs hun trouw betuigd aan gouverneur Gibbs, dat wel zeker is dat Smith en de zijnen ook naar de zin van vele blanken te ver zijn ge gaan. Maar er zijn ook tekenen die er op wijzen dat Wilsons hoop snel kan vervliegen. In Bulawayo en hoofdstad Salisbury is hier en daar gestaakt, sabotage geweest in fabrie ken en zijn op straat auto's aangesto ken. Daar zijn negers een verzet be gonnen dat nu nog niet veel om het lijf heeft, maar dat gemakkelijk (zo als indertijd in Kenia) kan uitgroei en tot een situatie dat blanken er voortdurend op beducht moesten we zen afgemaakt te worden door hun eigen bedienden. In Kenia is het eind daarvan ge weest dat Mau-Mau-terrorist num mer één, Kenyatta, president werd en in menig opzicht beter dan men had gevreesd. Het is een vergelijking die zowel Wilson als Smith wellicht het akelig gevoel kan geven dat ze tegen beter weten in hopen dat alles toch in orde komt. Vrouw gedood door lifl UTRECHT, 2-12. De 37-jarige me vrouw C. E. Iepenburg uit Utrecht is donderdagmorgen op een bijzon der tragische manier om het leven gekomen. Toen zij - als werkster - bezig was in een Utrechts modema gazijn een liftdeur schoon te maken, stak'zij haar hoofd per ongeluk in de liftkoker. Dit had een fataal ge volg: zij kreeg' het contragewicht van de lift op haar hoofd. De vrouw werd op slag gedood. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. Een AVRO-program- ma ditmaal en dat betekent dat we weer tal van vertrouwde gasten op ons scherm zien. De gebroeders Hooff bijvoorbeeld. Zij presenteren in het voorprogramma een aflevering van hun serie over dieren en hun gedra gingen „Zoo zoo". Ditmaal zijn het zeehonden en olifanten die in de diergaarde van Stuttgart een staaltje van hun kunnen ten beste geven. Voor het journaal ook nog „Studio Stalles", een uitzending voor de tie ners. Als gast o.m .de Franse zanger Hervé Villard, die met zijn liedje „Capri, c'est fini", lange tijd in de be langstelling stond. Na het journaal is het tijd voor de zaterdagavond show van vader en dochter Alberti die als gasten ontvangen Annie de Reuver, het Cocktail-trio en het Is raëlische zangduo les Shaloms. Na tuurlijk ontbreekt ook Nand Baert niet op het appèl. Hij zal traditiege trouw spelleider zijn in de quizzes „Wie van de drie" en „Ik pas". Voor al dal laatste spelletje schijnt nogal ingeslagen te zijn. In de Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer show als gasten Rita Mill, een Amsterdams zangeresje, en de Italiaanse trompet tist Nino Rossi, die voor -zijn „II Si- lencio" een gouden plaat kreeg. Op net twee zendt de V.P.R.O. een optreden uit van het Poolse Panto mimetheater. ZONDAG. Bij hoge uitzondering blijft het scherm zondagmiddag eens niet blank. Het is Sinterklaasfeest en de N.T.S. heeft dan ook gemeend een extraatje te moeten presenteren. Ageeth Scherphuis is gastvrouw in een programma met verschillende kinderkoortjes. Ook Sint komt voor zijn vertrek naar Spanje nog even om de hoek kijken, zodat het alle maal heel gezellig kan worden .Het avondprogramma begint met Woord voor Woord, waarna volgen The Jet sons en een documentaire over Ja pan. Hugh Gibbs, bekend medewer ker van de B.B.C. keek er eens rond en legde zijn indrukken op het (ge voelige) celluloid vast. Na journaal en sport in beeld de Rob de Nys- show. We moeten ons verplaatsen naar het redactiekantoor van een maandblad, waar Rob, geassisteerd door Ria Valk, Kitty Courbots ën Piel van Bambergen allerlei gekke dingen uithaalt. Trea Dobbs is dit maal niet van de partij. Zij is her stellende van hel auto-ongeluk dal haar enkele weken geleden over kwam. Alle solisten worden begeleid door the Lords, een combo die de laatste weken nogal in het nieuws is door hel opzeggen van hel contract met Rob de Nijs. Voor deze show verlenen zij echter nog hun mede werking. Hoofdschotel is het televi siespel „Het Tweede Schot" van de Franse auteur Robert. Thomas. Het stuk heet een Sinlerklaarsurprise te zijn en daarom zullen we de inhoud niet verklappen. Medewerkenden zijn o.a. Ann Hasekamp, Peter Ary ans, Maxim I-Iamel en Gerard Hart kamp. De avond wordt besloten met een documentaire over president- De Gaulle, die, nu de presidentsverkie zingen voor de deur staan, best weer wal propaganda kan gebruiken, het zij in ongunstige, hetzij in gunstige zin. Op net twee een aflevering van de wild west serie „The Virginian". OVERDENKING „Zyt Gij de komende, of hebben u>y een ander te verwachten?" Matth. 11 3. Bij monde van zijn leerlingen stelt Johannes de Doper aan Christus de vraag: Zijt Gij de komende, of heb ben wij een ander te verwachten? Deze vraag komt op in ieder mens. Want elke mens verwacht, hoopt. In het diepst van ons hart zijn we nooit tevreden met wat we zijn. Steeds willen we méér, vender. Stilstaan be tekent voor ons achteruitgang. De wereld waarin wij leven en de men sen met wie wij omgaan zijn nooit volmaakt; steeds 'blijven er voor ons wensen en verlangens. Is de 'honger in onzemaag gestild, dan bespeuren wij de honger van ons hart. Wij ver langen naar vreugde die niet ge remd wordt door verdriet, naar goed heid zónder 'bedrog, naar een samen zijn dat niet vertroebeld wordt door eenzaamheid en naar zonneschijn die niet bedreigd wordt door regenwol ken. Nooit is ons verlangen naar ge luk verzadigd. Wij hopen steeds op een 'betere toekomst. Zolang er leven is, is er hoop, zeg gen wij. Inderdaad, want hopen hoort nu eenmaal bij het leven. Iemand die niet meer (hoopt, is uit geleefd, heeft 'het leven opgegeven. Hopen en verwachten zit ons in het bloed. Mens-zijn is leven in ver wachting. Wij zoeken naar het geluk dat ons ten deel zal vallen, naar de mens die de gebrokenheid van ons bestaan zal helen. En zo komen wij ook bij Christus met de vraag of hij degene is op wie wij hopen, de vervuling van de ver langens van ons 'hart. Het antwoord van Christus is even simpel als diepzinnig: „Gaat aan Jo hannes zeggen wat gij hoort en ziet: blinden zien en lammen lopen, me laatsen genezen en doven horen, do den staan op en aan armen wordt de Blijde Boodschap verkondigd. Ge lukkig is hij die aan Mij geen aan stoot neemt" Matt. 11 4-6, Jezus zegt: hoort en ziet, wat ik voor je doe en wie ik hen. Als je werkelijk goed ziet, bemerk je, dat ik degene ben naar wie je uitziet. Maar niet iedereen zal dit in mij zien; alJeen 'hij d'ie de gave bezit juist te zien; al leen hij die in mij gelooft. Want ge loven is zien. Een ziener in de oudheid was vaak blind, opdat hij niet te veel zou kij ken naar de dingen en er zich op zou verkijken; niet stil zou blijven staan bij hun uiterlijke gestalte, maar zou vatten wat ze in zich betekenen; ze zou schouwen. Want aan veel dingen is meer te zien, dan we er af kunnen kijken. Zo is het ook met de mens. Een mens zien wij pas echt, als wij iets van hem verwachten, als we van hem houden, als we in hem geloven. Met de mens Jezus van Nazaret'h is dat ruiet anders. De Farizeeën ke ken naar hem. stonden 'hem op de vingers te kijken en zagen daarom niet wie hij was. Hun blik stootte af, en dus namen zij aanstoot aan hem. Sleöhts zij die iets van hem ver wachtten, keken niet enkel naar de uiterlijke gestalte van de timmer-. manszoon, maar hadden oog voor het mysterie van deze mensenzoon. Zij kenden hem zien en in hem geloven. Onbevooroordeeld gingen zij naar hem toe, vol verwachting en even ontvankelijk als kinderen. Voor der- Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Redelijke kans op voetbal in het a.s. weekeinde Burgh neemt het op tegen Nieuw Borgvliet Zierikzee gaat op bezoek bij NVS Renesse speelt uitwedstrijd tegen Robur Geen wed strijden in de le en 2e klas van de zaterdagcompetitie. VOETBAL K.N.V.B. Na een ge dwongen rustperiode van veertien dagen bestaat er een redelijke kans dat er dit weekend weer eens ge voetbald wordt. In de 4e klas C gaat Burgh het op het sportpark „Van Zuijen" opnemen tegen Nieuw Borg vliet. De Brabanders die zo uitste kend waren gestart zijn langzamer hand weer in het sukkelstraatje te recht gekomen, waardoor zij mo menteel, evenals het vorige seizoen, weer deel uitmaken van de onderste regionen. Speelt Burgh als in haar laatste wedstrijd tegen D1VO dan moet het mogelijk zijn de bezoekers mei lege handen naar huis terug te sturen. Zierikzee gaat op bezoek bij hekkesluiter NVS, waar hel op pa pier voor een gemakkelijke opgaaf staat. In haar uitwedstrijden heeft Zierikzee het er tot op heden nog maar povertjes afgebracht en met belangstelling zien wij uit of de rood -zwarten er in zullen slagen voor de 5-2 nederlaag van het vorige seizoen revanche te nemen. BSC krijgt in Roosendaal de handen vol aan Oude Molen, terwijl ook Cluzona te Wouw nog lang niet gewonnen heeft van Halsteren. DIVO en Vosmeer zullen te Dinteloord elkaar weinig ontlopen waardoor een puntenverdeling zeker tot de mogelijkheden behoort. Bij het treffen lussen De Schutters en RKFC is het niet uitgesloten dat het ter— reinvoordeel net de doorslag kan ge ven. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B gaan op het sportpark Bannink de reserves van Zierikzee het opnemen tegen Dreischor. Veel krachtsverschil ver wachten wij niet in deze ontmoeting waarin Zierikzee met iets betere kansen van start gaat. Renesse gaat in haar vierde achtereenvolgende uitioedstrijd te Goes op bezoek bij Robur. Als de duinbewoners hel niet al te gemakkelijk opnemen, wal in hun laatste wedstrijden nog al eens het geval xvas, moeten zij met de volle buit naar huis terug kunnen keren. Luctor moet in staat worden geacht de inzet op Kruiningen te be machtigen, terwijl Patrijzen voor eigen publiek de handen vol krijgt aan Cortgene. In de 2e klas C geven wij Burgh II een goede kans de lei- gelijke mensen is Christus de Ko mende, degene die zij verwachten. Wil Hij het ook voor ons zijn, dan zullen wij moeten verwachten, zien, ontvankelijk zijngeloven. Kap. J. COMMISSARIS. ding van Renesse II over te nemen door de rood-witten op het sport park Van Zuijen geen kans te geven. ZATERDAGCOMPETITIE. Voor de le en 2e klas Zijn er deze week geen wedstrijden vastgesteld. In de 3e klas A gaat MEVO 111, dat vorige week met 3-2 iwn Burgh IV wist le winnen, het opnemen tegen de ei gen reserves die uiteraard als favoriet van start gaan. Bruse Boys II heeft de beste kansen tegen Bruse Boys UI, terwijl SKNWK wel de baas zal blijven over haar eigen reserves. Ten slotte moet Burgh III de inzet kun nen bemachtigen op Burgh IV. Daar Duiveland B 1 buiten mededinging deelneemt aan de juniorencompetitie in groep B IX geven wij graag ge volg aan enige verzoekjes de offi ciële stand te geven. Zierikzee BI 9 7 2 0 66- 3 16 Dreischor BI 8 7 1 0 52- 5 15 Bruse Boys BI 10 6 2 2 41-11 14 MEVO BI 10 4 0 6 38-39 8 Zierikzee B II 8 3 0 5 14-17 6 SKNWK BI 9 2 1 6 9-22 5 SVOWK B 1 10 0 0 10 7-100 0 KERKNIEUWS Ned. Hei*v. Kerk Beroepen te Vinkeveen: L. Dop- penberg, WUsum (O.). Aangenomen naar Westerbork (toe zegging): H. E. K. Vegter, Borger. Bedankt voor Poortvliet: R. W. Steur, Doornspijk; voor 's-Graven- hage-Loosduinen (7e pred.pl.): J. Monteban. Almelo; voor Breda en voor Zundert: P. A. L. Brinkman, Schoondijke. Geref. Kerken Aangenomen naar Hengelo (O.), (vak. W. Baas): J. H. de Boer, Lei den. Bedankt voor Halfweg (vak. L. Berger): G. Morsink, Aalten; voor Westbroek: dr. M. J. Arntzen, 's-Gra- vendeel; voor Soesterberg: H. Peper, Slootdorp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Gr on ingen-Helpman dr. C. Trimp, Voorburg. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Naarden: M. Vliet- stra, IJmuiden. Geref. Gemeenten Beroepen te Wolphaartsdijk; A- Hofman, Zeist. Oud-Gref. Gemeenten Bedankt voor Roüerdam-Kraling- seveer: W. Kamp, Utrecht. Ingezonden mededeling 'n.geschenk voor moeder? FEUILLETON Van d'ie tijd af probeerde Marietje haar man tegen zijn zuster op te zet ten. Evenwel zonder het geringste resultaat. „Ai Wil ze hier tot haar dood blijven wonen, dan is dal haar goed reaht. Het iis en blijft baar ouderlijk 'huis, dat voor de belft- haar eigendom is". „Koop 'haar 'dan uit ,I'k help je wel aan igolid, als j'e niet genoeg hebt". Maar met zulke dingen moest je niet bij Piet komen. Marietje was en bleef nummer één, want hij was op zijn manier nog altijd stapel op zijn frêle wijfje, en de kinderen kwamen op de tweede plaats. Maar 'daarna volgde Wil. „Ik 'heb maar één zus en hoe langer ze ibij me blijft, ihoe liever het me is". Op «haar kamer maakte ze bet bed op. Maar eens beneden kijken, of er wat te 'doen is. Maar als ze een ver velende buit beeft, ben ik foetsie. Dat ze me graag weg wil 'hebben, weet iik al vier jaar. Van 'haar is im mers bet 'idee omi 'huwelijksadverten ties te plaatsen? Ze liep naar 'haar kastje en ont sloot bet. Daar lag" nog een stapel brieven, die ze op haar advertenties had gekregen. Allen gelezen en be antwoord. De meesten heel 'kort: „Vriendelijk dank voor uw sohrijven d.dmaar...." En daarmee was de kous 'dan af. Enkele bad ze uit genodigd naar de stad te komen; restaurant Pomola. Ik zal een boek voor me op tafel bobben. Om half één preoies. Sommige candidaten waren geko men. Een gesprek, een drankje en soms een etentje. Een beel enkele keer een tweede afspraak. Eén maal door LEIDA GRAAFLAND dacht ze: dat zal 'hem zijn. Een knap pe. uitstekend geklede veertiger, be hoorlijk ontwikkeld en goed in de slappe was. Tot hij op een avond tot de ontdekking kwam zijn portefeuil le vergeten te bebben. Zij gaf hem twee briefjes van vijf en twintig. Nog zonder ergens een spoor van wantrouwen. Hij bracht baar 'heel naar Odiiliapeel terug. Met een lange zoen namen ze afscheid. „Tot zon dag!" Ze bad van hem gedroomd. Een sympathieke man, flink postuur. Iedereen keek naar hem als ze met hem uit was. Uitstekende danser, briljant causeur. Maar zaterdagsmorgens las ze in de ikrant 'het relaas van een huwe- lijksziwenidelaar. Maar liefst vier vrouwen bad bij geheel of ten dele 'hun spaargelden weten te bemach tigen, tot één van hen aangifte deed. Nu zat meneer achter de tralies. Maar de vrouwtjes waren bun zuur gespaarde centen kwijt. Benevens een illusie. Het was begonnen met kleine be dragen, stond er in de krant. Gelijk kréég ze een .schok. Wout had haar maandag ook geld geleend, omdat hij zijn portefeuille vergeten had bij zidh le steken. Dat had hij tenminste gezegd. Vijftig gulden had ze hem gegeven. „Zondag krijg je bot te rug", bad 'hij gezegd, toen hij haar ten afscheid kuste. Zou hij Het bleef de 'hele morgen In haar gedachten. Wat 'kan ik eraan doen? Ik kan moeilijk naar de politie gaan en zoggen: Ik heb verkering met iemand die ik niet vertrouw. Ze zou den baar uitlachen en misschien ad viseren: Dan maakt u het uit. Je kon toch niet gaan zeggen: Het is mis schien een .huwelijkszwendelaar, om dat je zoiets in de krant gelezen hebt? Zondags werd liet wantrouwen echter versterkt, want hij vertelde zijn portefeuille verloren te hebben, „ik ben al naar de politie geweest, maar ik weet niet precies, waar ik hem verleren 'heb. Reuze strop, want er zat ongeveer duizend gulden in". Stom. Wie loopt cv nu met dui zend gulden in zijn zak. Wout ging verder: „En ik krijg pas eind van de ze maand geld: mijn salaris: negen honderd schoon". Willie 'had geprobeerd 'haar stem in bedwang te houden. „Je hebt toch geld op de bank? Tenminste, dat ver telde je ime. Waarom heb je daar niets af gehaald?" „O, ik dacht: die portefeuille vind ik wel -weer. En gisteren was het za terdag, zijn de banken gesloten. Nu ja, een paar centen heb ik wel, maar niet genoeg voor een etentje en zo. Leen me maar vijftig pop. Krijg je aan 't eind van de maand honderd terug". Het wantrouwen groeide in snel tempo. Zie schudde haar hoofd. „Ik heb een tientje bij me. En wat klein geld. Ik neem nooit zoveel mee. Hin dert niet, eten we wel dn een cafe taria. Dal is niet zo duur". „Kun je het thuis niet even ha len?" iiad hij gevraagd, en ze had de rimpel in zijn voorhoofd gezien. Ze had geweigerd. In een cafetaria had den ze wat gegeten, hetgeen zij be taalde, omdat ze onderhand wel be greep. dat hij praktisch geen cent op zak had. De stemming was bedor ven, Iiij verzon een smoesje, zodat hij al gauw kon weggaan. Toen ze een half uur later met de bus naar huis reed, zag ze hem aan de kant van de weg staan om een lift. Niet eens geld om de reis naar huis tc betalen (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7