nieuw speelgoed maar niet alles is geschikt voor kinderen Gesprek tussen S.D.K.B. en K.B.G.O. over eventuele fusie Hokus, pokus, pas ,ik wou dat dit étui een koffer was. Met één handbeweging tovert de winkelende vrouw zich een sportief uitziende lichtgewicht koffer met royale bergruimte. Een vondst van Jolita voor uw verlanglijstje. Elk jaar weer laadt de goede Sint het grootste gedeelte van zijn stoomboot vol met speelgoed. Op de verlanglijstjes van zeker alle kinderen zal wel iets voorkomen dat ze in de etalage van de speel goedwinkel gezien hebben. Kinderen willen immers altijd iets te doen hebben en omdat vader of moeder niet steeds tijd heeft hen bezig te houden, zoeken ze hun heil bij de autootjes, de hijskranen of de poppen. Maar ook kinderen krijgen er genoeg van voortdurend met het zelfde bezig te zijn en de verjaardag van Sinterklaas is een uitge zochte gelegenheid om weer eens iets nieuws, iets anders te vragen. En die goede oude man is dan zo goed niet of hij trekt er op uit om iets te kunnen vinden dat de kinderen zal boeien en dat even eens enigszins leerzaam is. üïh hem nu een beetje op weg te helpen noemen wij hier enige leuke en interessante nieuwigheden. Het allerlaatste en in Nederland nog maar nauwelijks verkrijg baar zijn de gezelschapsspelen James Bond en Bonanza. Het eerste is een soort behendigheidsspel en het tweede een kansspel. De prijs van deze spelen ligt iets boven de tien gulden. Moet dat nu? Wat we tot onze verbazing meer en meer zien in speelgoedzaken zijn de verkleinde uitgaven van casinospelen. In zakformaat zijn ze verkrijgbaar, maar ook in tafelformaat .Vooral het roulettespel wordt veel gevraagd. Dit achten wij helemaal niet bestemd voor kinderen, alleen voor ouderen is het eens iets anders dan dat eeuwige maar kennelijk onvervangbare monopoly, dat nog altijd kopers trekt. Veel aandacht is er besteed aan de kleuters. Voor hen ligt een uitgebreide collectie fröbelartikelen uitgestald. Hun voorkeur blijkt nog steeds uit te gaan naar prilk-, plak-, kleur- en knipboe- ken. Deze boeken zijn leuk uitgevoerd in heldere kleuren en met eenvoudige tekeningen. Ook ideaal voor kleuters zijn die onver woestbare prentenboekjes van verstevigd linnen. Ze kunnen er aan trekken, op bijten, zonder dat ze het kapot krijgen. En dan de pluche-beesten niet te vergeten, hondjes, poesjes, apen tot zelfs schildpadden toe. Ze lijken wat duur, tien a vijftien gul den, maar ze zijn met de hand vervaardigd van buitengewoon ge schikte stoffen. Televisiefiguren Voor kinderen van vijf tot tien jaar, en natuurlijk ook wel voor ouderen, zijn er weer hele series nieuwe legpuzzels verschenen. Hele grote en moeilijke zijn er bij en ook wel eenvoudige, met vrolijke afbeeldingen. Dat de televisie in de speelgoedfabricage een rol speelt zien we ook hier weer bij. Als alle stukjes van de legpuzzel op hun plaats liggen, kunnen we leuke voorstellingen zien uit de tekenfilm van The Flintstones, of Pixie en Dixie, de twee muizen uit do teken film Huckleberry Hound, met een groot stuk kaas weghollen. Dat jongens er nooit genoeg van krijgen met autootjes te spelen blijkt wel uit de zeer grote keuze die er ook dit jaar weer is in dit genre. Van oude T-Fords tot supersnelle race-auto's zijn ver krijgbaar in miniatuur en van verschillende fabrieken. Ook zijn er nu steviger autootjes in de handel van hard plastic. 4 De echte race-sport liefhebbers kunnen zich verheugen in het bestaan van elektrische miniatuurrace-banen. Voor ongeveer ne gentig gulden hebt u een aanvangsset compleet met twee race auto's, twee snelheidsregelaars en een circuit van honderdveertig bij vijfenzeventig centimeter. Knutselen en kleden Voor de knutselaars liggen er nog altijd de meccanodozen, maai de laatste tijd ook bouwdozen met plastic onderdelen, die aan el kaar gelijmd de prachtigste schepen, raketten of bekende film monsters vormen. Het is echt de moeite waard dit eens allemaal, op uw gemak te bekijken. Speciaal voor meisjes die van leuke kleren houden heeft men „Barbie" ontworpen. Een hele verzameling kleertjes naar de laatste mode is op haar maat gemaakt. „Barbie" is de laatste tijd zo po pulair geworden, dat het onmogelijk was haar alleen te laten. Zij kreeg nog een vriendje: „Ken". Ook voor Ken zijn leuke, moderne kleren te krijgen. Maar Barbie had ook nog familie en men liet een k'lein zusje verschijnen, Skipper, die op haar beurt ook weer een vriendinnetje Midget heeft, zodat ze nu gezellig met z'n vieren zijn. Ncw-Yorks beste mode-ontwerpster, Charlotte Johnson, weet tel kens nieuwe creaties voor deze familie te bedenken. En de Gonks Ook een echte rage zijn de zogenaamde Gonks. Dit zijn eivormige poppetjes, die bepaalde mensentypen uitbeelden. Heel grappig, en iedere teenager zal helemaal blij zijn met een echte Gonk op de slaapkamer. Wij hopen dat we de Sint een beetje geholpen hebben met deze uitstalling van alle soorten speelgoed, zodat het niet zo moeilijk voor 'hem zal zijn z'n stoomboot voor het grootste gedeelte met meest gevraagde speelgoed vol te laden. Barbie, Nederlands populairste „tienerpop" met de mannequinmaten 14-10-13 en onheilspellend groeiende garderobe, heeft gezelschap gekregen van haar 9-jarig zusje Skipper en haar vriend Ken. Ook is er een vriendin Midge te koop, met wie Barbie al haar échte couture kan ruilen. Kritiek in najaarsvergadering over houding Sport raad Zierikzee in zaalkwestie voor microkorfbal ZIERIKZEE, 2-12. Bij de in het „Huis van Nassau" te Zierikzee ge houden najaarsvergadering van de S.D.K.B. heeft de voorzitter, de heer J. H. v. d. Zande, in zijn openings woord aangedrongen op een nau were samenwerking tussen de S.D.K. B. en de K.B.G.O. Het proefjaar, waarin verenigingen van beide bon den tegen elkaar zijn uitgekomen, noemde liy zeker geslaagd. Toch heeft deze periode duidelijk aangetoond dat een samenwerking los van elkaar niet te leiden is zoals het behoort. Weinig ideaal is het be staan van twee strafcommissies, af wijkende wedstrijdformulieren, enz. Financieel voordeel zag de voorzitter o.m. in het samenvloeien van de twee officiële organen. In het zoeken naar samenwerking zag hij de mo gelijkheid geschapen een sterker ge heel te vormen. Voor de toekomst dacht de voorzitter dat het niet houdbaar is drie competities in één jaar te handhaven. De jongste zo mercompetitie moest weer in een snel en geforceerd tempo worden af gewerkt. Dank zij het uitstekende najaarsweer, had de wintercompeti tie een vlot verloop. Tot zijn grote teleurstelling moest de voorzitter mededelen dat het ook dit jaar niet is gelukt te Zierikzee beslag te leggen op een gymnastiek lokaal voor de microcompetitie. Met het feit dat de S.D.K.B. sinds 1928 te Zierikzee is gevestigd, werd in de Sportraad totaal geen rekening ge houden, daar hierin werd medege deeld dat momenteel de avonden blijven voorbehouden aan Zierik- zeese verenigingen. Wanneer in de toekomst geen rekening wordt ge houden met de verlangens van de S.D.K.B.. voelde hij er weinig voor in dit college alleen maar als tafel- vulling te fungeren. Gelukkig heeft men nog de beschikking over de za len te Nieuwerkerk en te Haam stede, waardoor men niet geheel af hankelijk is van de kerngemeente. Wegens ziekte van de competiti- leider, de heer N. J. Schults, werden de kampioensprijzen van de zomer competitie uitgereikt door het be stuurslid de heer W. H. Ooms. Geslaagd contact De heer Schults noemde in zijn competiticverslag het eerste contact met de K.B.G.O. geslaagd. Aan het in een sneltrein-tempo afwerken van de zomercompetitie zal een einde moeten komen. Hij stelde in het ver slag voor de zomercompetitie in april te laten aanvangen en in september te laten eindigen. De micro-competi tie zou dan plaats kunnen vinden van november tot maart. De mogelijk heid dat meer pupillen-achttallen aan de competitie deelnemen achtte hij zeker aanwezig, als de vereni gingen zich daarvoor een kleine in spanning getroosten willen. In het afgelopen seizoen liet 6 maal een scheidsrechter verstek gaan, 29 maal moest een scheidsrechter wor den vervangen door ziekte of anders zins, 17 maal moest, een terrein wor den afgekeurd cn 5 maal een wed strijd worden gestaakt, waarvan driemaal door regen en tweemaal wegens wanordelijkheden binnen de lijnen. Aan de microcompetitie, waarmee begin januari zal worden gestart, zal door 23 achttallen worden deelge nomen. Of naast de zaal te Nieuwer kerk ook gebruik zal worden ge maakt van de nieuwe gymnastiek zaal te Haamstede, zal afhangen van de financiële voorwaarden welke door de gemeente Westerschouwen gesteld zullen worden. Tegen het toetreden van de nieuwe vereniging D.F.S., ontstaan door de fusie tussen Burgh en Zeemeeuwen, werd dbor geen enklee vereniging bezwaar gemaakt. Uitvoerig wérd hierna van gedach ten gewisseld over het verzoek van de vereniging S.D.O. te St. Philips- land, nog aangesloten bij de C.K.B., om toelating bij de S.D.K.B. Daar het door het hoofdbestuur van de C.K.B. aangevraagde én toegestane onder houd met het bestuur van S.D.O. nog niet'heeft plaats gevonden, kon nog geen beslissing hierin worden geno- SPORT VOLLEYBAL NeVoBo, afdeling Grevelingcn Het programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 7 december: Sparta II- Delta Sport I (9 uur, Zaal Middel- harnis). Woensdag 8 december: Sparta I- Delta Sport II (8 uur, zaal Middel- harnis); O.D.I-P.T.T. (9 uur, zaal Middelharnis). VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 5 december luidt: 4e klasse G: Burgh-Nieuw Borg- vliet( half 3); NVS-Zierikzee; DIVO- Vosmeer; ÉSC-Oude Molen: Clu- zona-Halsteren; De Schutters-RKFC. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Robur I (half 3, scheidsr. N. Speelman); Ro- bur I-Renesse I (half 3, scheidsr. P. Koster); Kruiningen I-Luctor I; Pa trijzen I-Kortgene I. 2e klasse C: Burgh II-Renesse II (half 1, scheidsr. J. P. van "Wel). Zatcrdagmiddagcompctitic Het programma voor a.s. zaterdag 4 december luidt: 3e klasse A: MEVO III-MEVO II (half 3, scheidsr. J. C. de Bilde); ZSC '62 I-Brouwershaven II (half 3, scheidsr. Th. Sies); SKNWK II-SK NWK I (half 3, scheidsr. L. Verloo); Bruse Boys III-Bruse Boys II (half 3, scheidsr. M. Krijger); Burgh III- Burgh IV (half 3, scheidsr. A. J. Dorst). Juniorencompctitic Groep A V: Colijnsplaatsc Boys A I-Burgh A I (2 uur scheidsr. J. van Bclzen). men. Tegen het deelnemen van S.D. O. aan de microcompetitie werd geen bezwaar gemaakt. Het bestuur van de S.D.K.B. werd toestemming verleend besprekingen te openen met het bestuur van de K.B.G.O., om tot een fusie tussen beide bonden te komen. Het bestuurslid van de K.B.G.O., de heer J. Hof, verklaarde hierna dat de K.B.G.O. zeker bij voorbaat niet afwijzend staat tegenover het plan van de S.D.K.B. Wel wees hij op het grote verschil in beide bon den, daar de K.B.G.O. de korfbal sport als wintersport ziet, in tegen stelling met de S.D.K.B. De samen werking dit jaar noemde hij bijzon der prettig. De rondvraag Bij de rondvraag sprak de heer Mooy (D.F.S.) zijn bezorgdheid uit over het gebeurde in de Zierikzeese Sportraad. Het speet hem dat dit is gebeurd en dat dit mogelijk is ge bleken. Dat de voorzitter op een ge geven moment zijn stoel prijs zou geven, kon hij volledig billijken. De oud-voorzitter van de vereni ging Zeemeeuwen, dé heer W. van der Maas, sprak wooi'den van dank voor de prettige samenwerking wel ke er steeds tussen zijn vereniging en het bestuur van de S.D.K.B. is geweest. Op dé vraag van de heer H. Braam (D.F.S.), waarom er nog geen exa men is afgelegd door de scheids rechters welke aan de cursus heb ben deelgenomen, deelde de voorzit ter mede dat op 10 december een herhalingsles zal plaats vinden, en vervolgens op 17 december het exa men kan worden afgelegd. Tenslotte deelde de heer "W. van Sluijs mede dat, nu door de fusie tussen Burgh en Zeemeeuwen er twee bestuursleden van deze vei-eni- ging in het S.D.K.B.-bestuur zitting hebben, hij zijn functie in de voor jaarsvergadering zal neerleggen. Ingezonden mededeling VOOR BABY'S HUIDJE MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 2-12. De officiële noteringen luiden heden als volgt (in guldens per 100 kg, telersprijs, af boerderij) Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje (35 mm), klei, opw. in twee maten f 17,50-19,10, 40 mm f 18,50-20,—. Consumptie-aardappelen, export: Bintje, 35 mm, klei, opw. in twee maten f 17,50-19,00 (Europa-export), 40 mm f 18,50-20,00 (overzee-export). Voeraardappelen f 1,50-4,75. De duiventeiitooiistelling De uitslag van de keuring op de te Bruinsse gehouden duivententoon- stelling was: Mooiste duif van de tentoonstel ling: A. S .de Koning, Bruinisse. Oude doffers: 1. A. S. dé Koning, Bruinisse; 2. C. J. Bolle, Oosterland; 3. C. Bal, Sirjansland; 4. J. Bal, Bruinisse. Oude duiven: 1. J. Bal, Bruinisse; 2. C. Bal, Sirjansland; 3. A. J. IJze- lenberg, Bruinisse; 4. J. Bal, Brui nisse; 5. C. Bal, Sirjansland. Jarige doffers: 1. C. J. Bolle, Sir jansland; 2. C. J. Bolle, Sirjansland; 3. St. Capelle, Bruinisse; 4. J. van der Spek, Bruinisse; 5. A. S. de Ko ning, Bruinisse. Jarige duiven: 1. C. J. Bolle, Sir jansland; 2. A. S. de Koning, Brui nisse; 3. C. Bal, Sirjansland; 4. J. van der Spek, Bruinisse. Jcnge doffers: 1. C. J. Bolle, Sir jansland; 2. J. van der Spek, Brui nisse; 3. C. J. Bolle, Sirjansland; 4. C. Bal, Sirjansland; 5. J. van der Spok, Bruinisse; 6. B. de Ruiter, Bruinisse. Jonde duiven: 1. A. S. de Koning, Bruinisse; 2. C. J. Bolle, Sirjansland; 3. B. Sohot, Bruinisse; 4. A. S. de Koning, Bruinisse; 5. C. J. Bolle, Sir jansland; 6. Ph. Steketee, Bruinisse; 7. C. J. Bolle, Sirjansland; 8. C. J. Bal, Bruinisse. Er was dit jaar voor 'het eerst een serie duiven, zittende klasse VI: 1. C. Bal, Bruinisse; 2. J. Bal. Bruinisse le Bruinisse 3. Ph. Steketee, Bruinisse; 4. A. J. IJzelen'berg, Bruinisse; 5. A. S. de Koning, Bruinisse. Keurmeester was de 'heer H. Slag boom te Zierikzee. d President Johnson heeft donder dag 'het Amerikaanse volk 'opgeroe pen evenals de Amerikaanse solda ten in Vietnam offers te brengen en wel door matiging te betrachten op het gebied van lonen en prijzen. Kuim 28 miljoen Fransen gaan zendag ter stembus om uit zes kan didaten dc nieuwe president van Frankrijk te kiezen. Uienexporl wil nog niet erg vlotten DEN HAAG, 2-12. Na een kleine vorstperiode is de handel in uien op het ogenblik weer teruggekeerd op het niveau waarop reeds geruime tijd zaken worden gedaan. De export geschikte middel uien deden in het begin van deze week op de uienvei- lingen in het zuidwesten tussen 15 en 16 cent per kg., de grove uien werden verkocht van 19-20 cent en de drielingen noteerden rond 16 cent. De telersprijs voor een produkt dat neg klaar gemaakt moet worden voor de export ligt rond 10 cent per kg. Voor de tijd van het jaar is dat een lage prijs. DE GOUDEN HORDE 13. „Wat zijn dit voor dwaasheden, Per- guya", kakelde de sierlijke grijsaard, ter wijl hij toornig als een kleine Bantamse op en neer wipte. „Hoe haalt ge het in uw hoofd wijn aan te dragen als een geringe dienstmaagd. Mijn hemel, vergeet ge dan telkens dat ge thans mijn echtgenote zijt en u overeenkomstig deze hoge eer moet gedragen. Ik had u nooit naar deze uithoek van het rijk mee moeten ncmenl" Hij wendde zich klapwiekend tot Aram. „Wat bezielt u, man. IIoc waagt ge het mijn echtgenote bevelen le geven". „Messire!", zei dc avonturier met een hoofdknik naar dc boodschapper van de Leeuw van Bashra. „Deze man is gewond". „Een Mameluk! Bah! Hoe meer er van die kerels sterven des tc beter! Zij zijn de doodsvijanden van Genua!" „Als ik geen respect had voor grijze ha ren, zou ik u dwingen die woorden terug tc nemen!" zei Aram heftig. „Deze man had de moed om alleen door een horde Mongoolse moordenaars van Chamg Chan heen te breken en teneinde mij te Waar schuwen dat de Mongolen nader trekken. Zijn leven is mij duizend maal meer waard dan het uwe!" „Men had dus gelijk toen men mij aan het hof van Genua waarschuwde dat de toestanden in dc Syrische koloniën alle perken te buiten gingen!" tjilpte de grijs aard schril. „Nauwelijks ben ik met mijn echtgenote hier aangekomen of ik word reeds onheus bejegend door een houw degen van gering allooi! Weet ge wel wie ik ben, man? Ik ben de Hertog Ferano Perguye!" wendde hij zich snerpend tot het meisje, dat verlegen naar de tafel was teimggcslopen en opnieuw een poging deed om een glas wijn voor de gewonde in le schenken. „Ik verbied u voor deze lom- per t, N!" De rbst van zijn woorden ging verloren, want juist op dat ogenblik keerde Aratn's dienaar Agua met de waard terug cn Aram gaf snel hem de gewonde boodschapper over. „Zorg dat hij goed verzorgd wordt, waard!" zei hij kort, „Verbind zijn won den en geef hem versterkende middelen". „Gij kunt op mij rekenen, messire Aram", verzekerde de waard eerbiedig, terwijl hij de gewonde haastig met Agua wegdroeg. „Uw woord is mijn wet, messire Aram!" Bij het horen van die naam keerde de ge zant van Genua zich om alsof hij door een horzel gestoken was. „Araml" riep hij ver rukt. „Zijt gij dc beroemde avonturier Aram, messire? Goede genade, hoort ge dat, Perguye. Dat is de man die ons in Ge nua zo warm werd aanbevolen!" Maar Perguye antwoordde niet. Die had juist, dodelijk verlegen, een nieuw glas wijn uit haar handen laten vallen, teinvijl ze een schuwe blik naar de avonturier wierp

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6