l HET BOZE BELETSEL St.Nicolaas Anderhalf maal uw geld terug Rentespaarbrieven B.N.G. Geslaagde show van wollen kleding Nog 5 dagen... en dan is het Geslaagde ouderavond o.l.-school te Oosterland r ZIERIKZEE Lezing voor Vereniging van Reelitz. Hervormden p r r Ingezonden mededeling De verkoop van de Rentespaarbrieven B.N.G. 1965 is deze week begonnen. In 7 jaar en 1 maand groeit het nu gestorte bedrag met 50%. Stukken van 500,— en 100,— verkrijgbaar bij alle bankiers en commissionairs in Neder land, waar ook vrij verkrijgbaar is de folder met alle inlichtingen over de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, L.Vijverberg 10, Den Haag. In Verenigingsgebouw te Zierilczee Voor de tweede bijeenkomst in dit seizoen die de Ver. van Recht/innige Hervormden te Zierikzee vorige week in het Ned. Herv. verenigings gebouw had belegd bestond goede belangstelling. Spreker op deze avond was ds. H. S. J. Kalf uit Bennebroelc met als onderwerp: „Sterft een mens niet voor zijn tijd?" Ingezonden mededeling DE GASAANSTEKER met wereldservice en volledige garantie In vele modellen en prijzen: 5.95/7.95/ 10.-/11.-/12.50/16.5 0 VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV. KERKSTR. 25. AMSTERDAM TEL. 23 50 47 - 23 12 27 DODELIJKE ONGELUKKEN OOSTERHOUT. Op Rijksweg 27 in Oosterhout is zaterdagavond een auto van de weg geraakt en enkele keren over de kop geslagen, waar bij een van de inzittenden, een 4-ja- rig jongetje het leven verloor. LOOSDRECHT. Op de Oudloos- drechtsedijk in de gemeente Loos- drecht is de 17-jarige J. M. van dei- Geld uit Hilversum om het leven ge komen, doordat hij op zijn bromfiets achter op een stilstaande zandstrooi- auto reed. Op het moment van het ongeval viel er sneeuw, waardoor het uitzicht werd belemmerd. HOOFDDORP. Op de Kruisweg te Hoofddorp is zaterdagmiddag een personenauto, bestuurd door de 56- jarlge heer J. K. uit Rijswijk door de gladheid van het wegdek geslipt en in frontale botsing gekomen met een van de andere kant komende vrachtauto. De heer K. overleed ter plaatse: zijn 58-jarige echtgenote die zwaar gewond naar een "ziekenhuis te Haarlem werd overgebracht, is enkele uren later bezweken. VENLO. Zaterdagmiddag is in een ziekenhuis in Venlo de 86-jarige F. Coenen uit Venlo overleden, die zaterdagavond bij het te voet over steken van de rijbaan door een per sonenauto werd aangereden en daar bij ernstig gewond raakte. DE SPORT-TOTO DEN HAAG, 28-11. Voor de sport- toto nummer 14 hebben zich nog geen kandidaten gemeld die alle der tien uitslagen juist hadden voor speld. "Wel zijn er acht deelnemers met 12 goede uitslagen. In de eerste reserve prijsvraag zijn er twee deel nemers met 13 resultaten juist voor speld. Aanknopend aan een aangrijpend verhaal van een Duitse oorlogswe duwe begon spreker met er op te wijzen dut de mens alleen uit de bij bel leert hoe hij sterven moet en leert te sterven voordat het sterven komt. Dat is niet somber als de mens verzoend is met God en vrede heeft met God in Zijn Zoon. want de bij bel zegt ook dat de mens geschapen is om te leven en niet voor de dood. Hij mag daarom ook wel aan het le ven hechten. Sterven betekent: ver plaatsen en het overgezet worden in het Rijk des Lichts, opdat de mens voor eeuwig bij God zal zijn. Voor de mens is de dood gekomen als een straf, wat reeds uit het scheppingsverhaal blijkt, maar hij behoefde toen nog niet direct te ster ven. God had geduld en gaf hem een uitstel voor eeuwen, maar sinds dien is de dood doorgegaan tot alle mensen. Tot de wederkomst van Christus blijft de dood op aarde rondwaren. Het verlangen om te blijven leven en het strijden tegen de dood is niet goed en niet volgens het Evan gelie. Bovendien moet de mens de ze strijd altijd verliezen. Spreker ging hierbij in op verschillende me ningen die op dit terrein heersen en stelde hierbij dat velen blind en doof zijn voor hun eigen belang. Het gaat er echter om dat de mens wederom geboren wordt tijdens zijn leven. Hij heeft daarbij God's beloften, waar van reeds in het Oude Testament wordt gesproken. Breedvoerig ging ds. Kalf ook in op de tekst „Het is de mens gezet eenmaal te sterven en daarna het oordeel", waarbij hij o.a. opmerkte dat dit laatste velen angst inboe zemt, maar het is ook zo dat Jezus bevrijdt van de angst voor de dood. Niettemin is er echter ook „een eeu wig sterven" n.l. de hel. De mens moet bovenal blijven vasthouden aan zijn eeuwige troost in leven en in sterven, wil het einde voor hem goed zijn. In dit verband besprak spreker ook het sterven van jonge kinderen, op wie de uitspraak „jong gestorven, vroeg' bij God" van toe passing is, wat hij grondde op para graaf 17 der Dordtse Leerregels en de uitspraak van Jezus dat „hunner het koninkrijk der Hemelen is". Verder legde hij er de nadruk op dat de mens niet altijd aan de dood behoeft te denken, maar wel altijd aan God. "Want alles ligt in Gods Raad besloten, en God heeft ons Zijn Zoon geschonken als verzoener voor onze schuld. Maar al zijn onze zon den vergeven, de gevolgen ervan blijven. Ons sterven is ook geen be talen voor de zonde, maar het af sterven van de zonde, en de mense lijke verantwoordelijkheid blijft. De mens sterft niet voor zijn tijd (Pred. 7 17), maar de beslissende vraag is hoe hij zal sterven en of hen de schat gevonden heeft, die nimmermeer vergaat. Daarmede moeten wij steeds bezig zijn en vre de voor onze ziel zoeken voor het te laat is. Giraffenbaby geboren ROTTERDAM, 27-11. In de Rotter dams diergaarde Blij dorp is zater dagmorgen vroeg een giraffenbaby geboren, zij heet Victoria en is het vierde kin. van mosder Sabrina. Sinds 1954 hebben negen giraffen het le venslicht aanschouwd in deze dier gaarde. De tuin telt er thans inclu sief Victoria, zes. b Een mansportret van Frans Hals, dat 2 jaar 'geleden door een in Neder land wonende Russische musicus voor enkele tientallen guldens werd gekocht, heeft vrijdag op de Lon- dense kunstveiling Christie 73.500 pond sterling (735.000 gulden) opge bracht. Mosselschepen in het noorden ZIERIKZEEhBRUINISSE, 27-11. De Zeeuwse visserijhavens zijn weer leeg. Alle mosselkotters, die in be drijf zijin, zijn weer in het noorden geconcentreerd, omdat op maandag en dinsdag 29 en 30 november weer naar mosselzaad mag worden gevist. Het zal eohter wel een hele opgave zijn om nog grote mosselen te vin den, omdat die ook weggestormd zijn van de vrije banken, waar ze in ok tober nog groeiden. Ook mosselzaad is schaarser geworden, na de vroege november-winter ZIERIKZEE, 26-11. Vier Parij- se mannequins hebben vrijdag op twee shows, georganiseerd in het verenigingsgebouw door handwerk- magazyn „De Wending" onder aus piciën van de Franse wolrifma Lai- nes du Pingouin, voor een groot aan tal belangstellenden een uitgebrei de collectie uit Laines du Pingouin vervaardigde truien, vesten, ensem bles, jurken en jassen getoond. Onder pianobegeleiding van de heer J. P. Jongschaap en met com mentaar van mevrouw De Nijs ga ven Alain, Diane, Paul en Andrée de aanwezige dames een inzicht in de nieuwe wintermode die dit jaar voor enkele verrassingen zorgt. Nieuw zijn bijv. de grappige lap- pentruien, die door jong en oud kun nen worden gedragen op rok, pan talon of rok-broek. Laatstgenoemd kledingstuk, bedoeld voor de dames en vooral in Zwitserland populair. Ingezonden mededelino EXCLUSIEVE PYAMA'S <&- FIJNE LINGERIE SMALLEGANGE In december bestaat de Grontmij 50 jaar. Van plaatselijk grondverbete- rings- en ontginningsbedrijf ontwik kelde de maatschappij zich tot een cultuurtechnische en civieltechnische maatschappij van internationaal ni veau, met een jaarlijkse bouwsom van meer dan 100 miljoen. De foto toont een irrigatieprojekt in Tunis over een gebied van 60.000 ha., dat door de Grontmij roerd ontworpen. oogstte tijdens de shows wel de meeste bewondering. Herenmode Heren die modieus de winter in gaan dragen dit jaar een trui met boothals of een uit wol vervaardigd colbertjasje. Nieuw zijn ook de trui en met tressen op de schouders. Mannequin Alain toonde een uit groene wol vervaardigd model dat hij zelf had ontworpen. Laines du Pingouin vervaardigt ove rigens niet alleen wol voor kleding. Tapis bijvoorbeeld is een wolsoort, speciaal bedoeld vpor het knopen van tapijten en kleedjes. Daarnaast brengt de firma de bekende „Stemm" sokken op de markt. Gehaakte modellen Op de shows was ook een groot aantal gehaakte modellen te zien, die het heel goed doen bij een bij zondere gelegenheid. Diane bijvoor beeld toonde een uit goud-beige wol gehaakt truitje in combinatie met een lange zwarte rok en Paul een uit lichtblauwe wol gehaakte jurk, be doeld voor feestelijke gelegenhe den. Opvallend was ook een zwarte, met wit afgebiesde half-lange rech te mantel, vervaax-digd uit Laines du Pingouin. Voor de heren is er een in kleine rood-witte ruitjes uitge voerd vest, dat het uitstekend doet onder een gekleed colbert-costuum. Tot slot van de shows vex-schenen alle vier de mannequins op het to neel waar zij bloemen aangeboden ki-egen door de heer C. van dei* Maas die samen met de heer Bastei*, vex*- tegenwoordiger van de wolfirma de geslaagde shows organiseerde. De pro-Britse „Unionisf'-partij, die al sinds 1921 Nooi'd-Ierland re geert, heeft bij de algemene verkie zingen de gi-ootste meerderheid sinds 1949 behaald. FEUILLETON Ze di*aaiide haar hoofd om. Een vervelende gewoonte om in iedere man een candidaat te zien. Werd iedere vrouw op deze leeftijd zo? Tcc'h werd haar blik weer naar hem getrokken. Hij at keurig en rustig. Zonder verder aandacht aan haar te schenken. Geen flirt, want anders had hij wel geprobeerd een praatje met haar te maiken. Hij zou wel ge- ti-ouwd zijn. Heel wat mannen droe gen tegenwoordig geen ring meer. Hoe zou h" voor een vi'ouw zijn? In ieder geval attent, want hij had met een door gehad, dat ze graag na het eten rookte. Al had ze niets laten merken. En al had hij zich verder helemaal miet met haar bemoeid. Twee uur wees de klok. Ik ga af rekenen en dan naar huis met de bus van tien voor half drie. Ze merken meteen, 'dat het weer niets geworden is, maar dat zal me een zoi-g zijn. Ik doe toch zeker mijn best? Kan ik het helpen? Nadat ze afgerekend had. bleef ze nog een paar minuten zitten, tot haar sigaret op was. Ze kwam over eind en greep haar tasje. Gelijk kwam de man ovei-cind en liep naai de kapstok, waar haar regenmantel hing. „Mag ik u helpen? Welke is van u?" Verbluft over zijn galanterie, wees ze zwijgend haar haar bruine jas. Hij hielp haar er in. „Ik hoop, dat u niet teveel last van me hebt gehad?" Ze lachte verlegen. „Integendeel. Dank u wel". „Het genoegen was in ieder geval aan mijn kant", zei hij, haar rustig aankijkend. Tijdens de vorige week gehouden ouderavond van de O.L.-school te Oosterland werden de aftredende bestuursleden, voorzitter J. Stout- jesdijk Lzn. en de heer Waasdorp bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature C. Bolijn, die gaat vertrek ken, weid gekozen de heer C. Boo- gert L.W.zn. Na de pauze waarin een verras sing werd geoffreerd, kreeg de spre ker van deze avond het woord, n.l. de heer J. L. W. Wessels Boer. tand arts te Zierikzee, die een zeer leer zame causerie hic-ld over tandverzor- ging en alles wat hiermede samen hangt. Op een fianelbord werd hel gesprokene verduidelijkt. Gewezen werd op het grote voordeel van het goed poetsen en optijd laten contro leren van het gebit. Onze tanden hebben in hoofdzaak een drietal functies, ten eerste kauwen we er ons voedsel mee, ten tweede is een goed gebit voor ons uiterlijk zeer be langrijk, terwijl in de derde plaats het gebit nodig is voor een goede uitspraak. Onder aanbieding van een boekenbon dankte de voorzitter dok ter Wessels Boer voor zijn met be langstelling aangehoorde bespreking. Rondvraag Bij de rondvraag dankte wethou der Stoutjesdijk voor de uitnodiging om deze avond te bezoeken, welke hij gaarne aannam. Hij hoopte dal de school een bloeitijd tegemoet gaan mocht, en wenste het schoolhoofd, zomede de onderwijzeres alle goeds toe. Wanneer de bijdrage voor de school volgens u aan de lage kant is, aldus de wethouder tot het school hoofd, kunt u een aanvi'aag indienen voor een hogere, en wanneer dit bil lijk is zal ongetwijfeld hieraan ge volg worden gegeven. Wat de nieuwe school betreft, de heer Stoutjesdijk was de mening toegedaan, dat, wan neer er telkens verbeteringen wor den aangebracht in de lokalen, het 4 door LEIDA GRAAFLAND „Dank u;Eh.... goeden middag, meneer". Hij boog weer even. „Goeden mid dag, dame". Buiten liet ze haar bus schieten. Bij een winkel stelde ze zich verdekt op en hield het restaux*ant in het oog. Pas tegen 'drieën zag ze hem naar buiten 'komen. Hij liep naar een i*ij geparkeerde wagens, waarvan hij ex- écn met zijn sleuteltje, opende: een blauw Dafje. Natuurlijk, een vertegenwoordiger: Ze keek de wagen na en aan het kenteken zag ze, dat de wagen prak tisch nieuw moest zijn. Mot een zucht liep ze de stad weer in. De volgende bus ging pas tegen half vijf. Die avond in bed zag ze nog zijn vriendelijke gezicht voor zich. Jam mer, dat ze niet wal gepraat hadden. Nu wist ze niets van hem. Alleen, dat hij een blauw Dafje had met een nieuw kenteken. Hoofdstuk 2. Op „Nieuw Vosseveld" had men de graanoogst binnen, gedorst en wel. Op het stoppelveld stonden alleen nog de balen stro, die vandaag of moi'gen wel gehaald zouden worden, want ze waren al verkocht. En vooi- het graan had de Coöperatie belang stelling. Willie Verpalen keek uit het dak raam van haar kamertje over de velden, die al donkerbruin werden van de felle zon. Sjef. de oudste knecht, was met de tractor voor de ploeg do stoppels aan T schcux*en. Voor de knollen. Peetje, de pony van haar nichtje Drika, graasde op het tijdstip voor nieuwbouw hierdoor telkens zal worden achteruitgescho- ven door de betrokken instanties, persoonlijk was hem dit wel eens opgevallen toen de inspecteur met zijn bouwkundig adviseur de school bezocht. Met een dankwoord, inzon derheid ook nog tot de heer Bolijn, dat ook een afscheidswoord was, en tot allen die tot het welslagen van deze avond meewerkten sloot de voorzitter deze goed geslaagde ou deravond dei- openbare lagere school Weslduits protest tegen de oorlog r r in Vietnam WEST-BERLIJN. 27-11. Ruim honderd "Westduitse schrijvers en hoogleraren hebben een verklaring uitgegeven waarin zij pi-otesteren tegen de Amerikaanse militaire ac tie in Vietnam en de regering van de Verenigde Staten ervan beschul digen een derde wereldoorlog te ris keren. Zij dringen aan op vrijheid en zelfbeschikking voor het Vietname se volk en verzoeken de Westduitse regering haar financiële en moi-ele steun aan de Amerikaanse acties in Vietnam te staken. Zij vrezen dat de Amerikaanse bombardementen en het gebruik van giftige stoffen op .volksmoord" uillopen. BRUNSUM. Zatei'dagavond is de 7-jarige Steven uit Nieuweinde on der een personenauto geraakt toen hij aan de hand van zijn moeder over het zebrapad aan de Akerstraat te Brunsum liep. Hij werd zodanig gewond dat hij ter plaatse overleed. bleekveldje. Turf. de bruine Belgi sche herder, lag languit bij het paardje, zijn tong hijgend uit de bek. Ze zag hem af en toe de oren spitsen en de kop omwenden, als hij gelui den hoorde, die niet tot de normale van het bedi*ijf behoorden. In de ka mer naast haar dreinde de pick up de nieuwste hit. Snap je zo'n meisje nu. om met dat mooie weer op haar kamer te zitten en platen te draaien. Inplaats van buiten te genieten van de zomer. En jij zelf dan, Willie? Ja. eigen lijk zot. Ze keek op haar horloge: bijna half tien. Beneden rammelden de melkbussen, die geboend werden. In het bos aan de overkant van de weg zongen de vogels. En jij zit te verdrogen in je kamer. Misschien alleen om het zure ge zicht van Mai-je niet te zien. Die haar toch zo graag weg wilde heb ben van „Nieuw Vosseveld", al zei ze het nooit. Zo wijs was ze wel, want dan kreeg ze van Piet de wind van voren. Laat 'm een sul zijn, dat was-ie al op school maar als het om zijn zus ging, dan trok hij van leer tegen zijn vrouw. „Hoeveel keren moet ik je nog zeggen, dat Wil net zoveel rechten heeft als ik? De boer derij is van ons en als hel nodig is, steekt ze ook de handen uit de mou- wen en helpt mee". Daar kon Marietje het dan voor lopig wel mee doen, want al was zc zelf ook een boa-en dochter. haat- handen stonden voor het moeste work verkeerd. Of zc hield zich zo maar. Zij. dc enige dochter van de grote Van AHedonk uit Affex-den. die landerijen en bossen had van Heijen tot Sioberxgewald cxx nog een stuk over de grens. Waar de boer en zijn vrouw zelf niet werkten en dus de dochter evenmin. Ze kon melken en hooi opsteken als het moest. En in de voorwinter knollen trekken. Zc kon tractor rijden en rechte voren trekken. Maar daarmee was het ook op. (Wordt vervolgd). Ingezonden mejedeling Mannequin Diane - die weinig moeite schijnt te hebben, met het trapje in het Verenigingsgebouw - toont een uit Laines du Pingouin vervaardigd jasje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6