'jon/W qAbtdutUee Renniesil FEESTEUJKE INTOCHT ONDANKS HET SLECHTE WEER Sint Nicolaas goed geïnformeerd! met STREEKNIEUWS Vrijwillige sfeer in brandweerkorps moet gehandhaafd blijven Afscheid P. Lijbaart groeide uit tot een ware manifestatie Sint Nicolaas blijft trouw aan de stoomboot! ,,lk zou op de brug niet eens toegelaten worden. ZIERIKZEE, 28-11. liet stormde en het regende, maar dat deed zaterdag middag aan de sfeer van gespannen verwachting in Zierikzee weinig af breuk. Immers, ondanks het bijzonder slechte weer was de grote vraag op de natte maar glundere kindergezichtjes duidelijk te lezen. Zou de goede Sint weer komen? Het was een vraag die ook de oudere kinderen en de volwassenen zich stelden want met zo'n storm was het natuurlijk helemaal niet vanzelf sprekend dat de oude kindervriend de tocht naar Zierikzee zou ondernemen. Maar zoals ieder jaar werden de vele wachtenden ook ditmaal niet teleurgesteld want cm precies twee uur - er viel juist een flinke hagelbui - maakte Sint Nicolaas met vier zwarte Pieten op het motorvaartuig „De Valk" van de visserijpolitie, toegejuicht en -gezongen door honderden schoolkinderen, een feestelijke rondvaart door de haven, waarna het „schip van 't jaar" afmeerde aan de ponton bij het Luitje. Sint Nicolaas bleek zaterdag middag weer bijzonder goed geïnformeerd te zijn over de gang van zaken in Zierikzee. Naar wij van één der Pieten vernemen is dit ook niet zo verwonderlijk omdat Sint Ni colaas in Hoofddorp zeer be vriend schijnt te zijn met de burgemeester, en dat is - naar algemeen bekend - mr. F. Th. Dijckmeester, de vroegere bur gervader van Zierikzee, thans in de weekends nog altijd „pendelend" tussen zijn oude en nieuwe gemeente. In ieder '~A Enkele minuten later werd Sint Nicolaas op de vaste wal welkom ge heten door waarnemend burgemees ter H. Koevoets en op hetzelfde mo ment juichten de vele kinderen om het hardst. Onderwijzeressen, onder wijzers en vrijwilligers van de Zie- rikzeese brandweer zorgden er in tussen voor dat de feestvreugde bin nen de (ruimgestelde) grenzen bleef en dat er geen stoute maar ook geen zoete kindertjes in de haven, terecht kwamen. Inmiddels was de schimmeL van Sinterklaas, begeleid door vijf rui ters van de landelijke rijvereniging „De Schouwse Ruiters" gearriveerd temidden van de mensenmassa op het Luitje en natuurlijk was ook de stedelijke harmonie „Kunst en Eer" weer present om de bejaarde gast met pittige muziek te verwelkomen en te vergezellen op de tocht naar de binnenstad, waar het podium reeds voor de Kleine Kerk stond op gesteld. Nadat „Kunst en Eer" en de kin deren van de kleuterscholen allen een plaatsje hadden in de Beurs en de laagste klassen van de lagere scholen in een grote kring van ou ders en belangstellenden op het Ha venplein hun welkomstlied hadden gezongen werd de Goed Heiligman via de geluidsinstallatie opnieuw verwelkomd door loco-burgemeester Koevoets, die herinnerde aan de ge vaarlijke reis welke Sint Nicolaas had moeten maken om weer op tijd in Zierikzee aanwezig te kunnen zijn. „Ik vind dat maar een hele presta tie op uw leeftijd", aldus de heer HAAMSTEDE, 26-11. Op de jong ste vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van bur gemeester H. P. Evcrwyn, zyn - ge lijk gemeld - in het kader van de begrotingsbehandeling, de zaken met betrekking tot de brandweer doorge praat. Het uurloon bij brandbestrij ding werd opgetrokken van drie tot vijf gulden. Goede en minder goede opmerkin gen over dit onderwerp kwamen over de raadstafel. De heer Blom noemde het een voortreffelijke rege ling. Hij vroeg verder hoe het met het onderhoud der wagens ging. De voorzitter zei vrij goed, vooral in Re- nesse, waarbij hij opmerkte dat de vrijwillige sfeer in het korps ge handhaafd moet blijven en geen mi litaire discipline hier op zijn plaats is. Gaarne zag de voorzitter natuur lijk dat het personeel het diploma 2e klas brandwacht behaalde, doch „zonder dat kan men ook een goed brandweerman zijn". De heer Krijn- se Lokker wilde de consumptiever goeding wat hoger gesteld zien, doch de voorzitter noemde het billijk. Over het onderhoud van het rollend Ingezonden mededeling PERFECT LONG-DRINK^ •jfW»/ Almdudler, jonge jenever de Alpendrank uit Oostenrijk Koevoets, die niettemin de hoop uit sprak dat de hoge gast volgend jaar geen gebruik zal maken van de Oos- terscheldebrug, maar volgens tradi tie van de boot gebruik zal blijvc-n maken. Het was de loco-burgemees ter verder een vreugde om zoveel kinderen op het Havenplein bijeen te zien. „Alleen vragen we ons af waar we in de toekomst de wonin gen voor al die opgroeiende jeugd vandaan moeten halen", aldus spre ker, gebruik makend van de gele genheid om Sint Nicolaas een be langrijk punt van Zierikzees' ver langlijst onder ogen te brengen. Geen stoute kinderen Een luid ja-geroep schalde over het aloude Havenplein en dat was 't antwoord van de kinderen op de vraag van Sint Nicolaas of allen wel zoet waren geweest. Met stelligheid verklaarde de oude kindervriend vervolgens dat hij naar Zierikzee zal blijven kernen zoals hij altijd ge daan heeft: per boot. „Ik over de brug", verbaasde zich de Sint, „ze zouden me er niet eens op toelaten". Sint Nicolaas sprak verder zijn goed keuring uit over de vele veranderin gen in de oude stad. Het. was verba zingwekkend zoals hij ook nu weer op de hoogte was van de laatste nieuwtjes uit Zierikzee. „Wat zijn de mensen hier toch rijk", zo sprak de Sint zich uit over de vele nieuwe bankgebouwen in de stad. Wat de oude bisschop wel wat beangstigde was het toenemende verkeer: „Wat is 'thier vol geworden en gevaar lijk". Meer schoolkinderen verwacht Intussen had Sint Nicolaas er ook al van gehoord dat er meer school kinderen bij zijn aankomst aanwfezig hadden kunnen zijn, maar, aldus sprak Sint Nicolaas, „Ik begrijp het volkomen. De onderwijzers hebben het zo druk dat zij zich op de zater dagmiddag maar moeilijk kunnen vrijmaken". Waardering had de bejaarde kin dervriend verder voor het werk van materieel in Haamstede 'had de heer Hendrikse minder leuke opmerkin gen. „Er met de pet naar gooien" was de minder prettige zienswijze van de heer Hendrikse. Hij ging ver der met te zeggen dat het Haam- steeds personeel er niets voor over heeft; alleen bij brand paraat. Di verse kleinigheden worden in Re- nesse altijd zelf gerepareerd doch in Haamstede wordt dit niet gedaan. Lessen volgen deen ze ook niet en spreker zou liever andere personen zien. De voorzitter bestreed het „petten gooien" ten zeerste, hoewel Haam stede wel iets minder is dan Renesse. Doch hierover hoopt hij binnenkort een persoonlijke bespreking met de brandweermannen te hebben. Bo vendien heeft dit korps pas een an dere leiding en hier moet nog wat aangepast worden. Het naar huis sturen had volgens de voorzitter geen enkele zin en hij vroeg ver trouwen in zijn persoonlijke bemid deling. „Tenslotte ben ik persoon lijk verantwoordelijk voor de goede gang van zaken bij een brand", zei- de de voorzitter. Met „Ik hoop dat u slaagt, maar ik vrees", uit de mond van de heer Hendrikse was de brandweer van de baan en kon ieder zich met de nieuwe regeling vereni gen. Lening Bank Ned. Gemeenten Met behulp van een duidelijke kaart werd het volgende punt van de agenda het voorstel tot het vast stellen van een voorbereidingsbesluit ingevolge art. 21 van de wet op de ruimtelijke ordening, aangenomen. Om aan al de financiële verplich tingen te kunnen voldoen, gaat de gemeente f 125.000,- lenen van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten tegen een rente van 6'/s Door de Stichting Renesse is ver zocht garant te willen staan voor de rente en aflossing van een te slui ten lening groot f 200.000.- bij een nog te zoeken geldschieter tegen na der overeen te komen voorwaarden, ten behoeve van het bouwrijp maken van terreinen. De raad ging akkoord met deze borgstelling. Verder is aan de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten verzocht een zo groot mogelijk kre- gevai, ae sint en mr. uijck- meester zijn zeer bevriend, en dat maakt natuurlijk veel (Lui- delijk uit de toespraak van de bejaarde kindervriend: i de loco-burgemeester. Een nieuwe burgemeester is eigenlijk helemaal niet nodig, meende Sinterklaas, de heer Koevoets een banketletter over handigend. De waarnemend burge meester dankte Sint Nicolaas harte lijk voor dit geschenk maar stelde voor de letter te geven aan de kleu ter die op dezelfde dag verjaart als de milde gever. Deze uitverkoren kleuter bleek Mieke de Graaf te zijn, die met toestemming van de oude bisschop dus de letter mee naar huis mocht nemen. Zang en tractatie Onder leiding van „Kunst en Eer" zongen de kinderen hierna de bekende oude liederen en toen was het ogenblik aangebroken van de tractatie, welke dankzij de medewer king van de brandweer snel en or delijk verliep. De kleuters in de Beurs kregen hun snoeperij van de vier Pieten of Sint Nicolaas persoon lijk. Na een korte rondgang door de winderige straten was er voor Sint Nicolaas in het „Huis van Nassau" vervolgens gelegenheid om wat op verhaal te komen van de vermoeie nissen op deze drukke dag. Namens de Zierikzeese Middenstand dankte de heer J. G. L. Simmers Sinterklaas voor zijn komst. De organisatie en praktische uitvoering van deze ge slaagde inkomst was weer verzorgd door de buurtvereniging „Sint No bel". De heer Simmers dankte allen die hadden meegewerkt om dit kin derfeest te doen slagen. Sint Nicolaas besloot zijn eerste dag in Zierikzee vervolgens met een bezoek aan de beide ziekenhuizen, waar de zieke kinderen en verpleeg sters werden onthaald cp een tracta tie. diet in rekening-courant te willen verlenen. De bank is bereid voor 1966 een krediet beschikbaar te stel len tot een bedrag groot f 200.000,-. Ook hiermede konden de raadsleden zich verenigen. Het verlenen van eervol ontslag aan de gemeentewerkman, de heer J. W. Polderman dat door de raad werd beaamd, had nog een vrij lang durige nasleep met als hoogtepunt de urgente gang van zaken met het gemeentepersoneel afd. technische dienst. De aanleiding tot de uiteen zetting van de voorzitter was een vraag van de heer Geluk of er soms meer ontslag-aanvragen waren. De voorzitter zei dat ,er waar schijnlijk nog een aanvrage zal ko men. Spreker vroeg zich af hoe de moeilijkheden, die er nu zijn ont staan op te lossen. De samenvoeging had tot gevolg dat het gemeentebe stuur nog leren moest om op de meest economische wijze te gaan en laten werken. Na lang dokteren is directeur technische dienst een plan er toen in gezamenlijke opzet met de al9 proef opgezet dat met ingang van 1 november is begonnen. Er wordt dus vanaf die datum meer gecoör dineerd gewerkt en spreker gaf een Uitvoerige opsomming van de ver schillende werkzaamheden die elke arbeider gaat verrichten. Zo zal er o.a. een kwekerij van planten opge zet worden voor het distribueren in de diverse parken van de kernen. De werklieden zijn bijeengeroepen en teon'den daar aanhoren hoe er in het vervolg gewerkt zal worden. Op 1 november werd het aanvangsuur een uur opgeschoven naar 8 uur. In de zomermaanden zal dit weer inge haald worden door des avonds tot half zes door te werken waardoor hot totaal aantal uren per jaar toch 2340 blijft. De praktijk zal uitwijzen of dit plan goed is. Mochten er on der hen zijn die het er niet mee eens zijn, dan moeten ze hier niet blijven. Do heer Westhoeve zei bij voor baat al dat het uitgewerkte plan niet goed is omdat elke kern zijn eigen gemeentewerkman moet hebben. De heer Padmos zei hierop dat do heer L, de Feiter als gemeentewerkman in Renesse niet te vervangen is, om dat hij alles doet wat hem opgedra- Verbreiding tv-toestellen op Schouwen-Duiveland De P.T.T. heeft met behulp van uit de computer verkregen aantallen per postbode voor het eerst de sprei ding berekend van de geregistreerde tv-toestellen over de Nederlandse ge meenten. Volgens deze methode kon worden vastgesteld dat op 1 juli 1965 in de gemeente Brouwershaven 495 TV-toestellen aanwezig waren, tegen 267 op 1 jan. '63. In Bruinisse wer den op i juli '65 geteld 245 toestellen, op 1 jan. '63 waren er in deze ge meente 110. In de gemeente Duive- land svaren per 1 juli '65: 343 toe stellen, op 1 jan. '63: 169. Voer Mid- denschouwen zijn deze cijfers resp. 219 (111); St. Philipsland: 104 (39); Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! BROUWERSHAVEN, 27-11. Za terdagmiddag heeft de heer P. Ly- baart te Brcuvershaven tijdens een druk bezc?hte receptie in het herv. jeugdgetcuw afscheid genomen als kante erheuder der P.T.T., welke funktie hy 42 jaar in de Smalstad heeft vervuld. De waardering voor de wijze waarop de heer Lybaart in al die jaren zyn werk heeft gedaan en de genegenheid, die hij daarbij voor zijn persoon heeft weten te verwer ven kwamen tot uiting in diverse tcespraken zowel van de „top der P.T.T." als van ccllega's, personeel en vrienden. De voorzitter van het ontvangst comité, de heer J. v. d. WeeJe ver welkomde de vele aanwezigen, in het bijzonder 'de directeur der P.T.T. van het district West-Brabant-Zeeland, de directeur P.T.T. te Zierikzee, de collega kantoorhouders op Schou wen-Duiveland. personeel, vereni gingsbestuurders enz. Als eerste spreker richtte de heer H. M. v. d.' Post, directeur P.T T. te Zieikzee zich tct de scheidende funk- tionaris. „We weten", aldus spreker, „dat u niet gesteld was op een af scheid maar nu dit thans wél het geval is belooft het uit te groeien tot een Brouwse manifestatie. U hebt een grote staat van dienst achter dé rug. Het staatsbedrijf is zeer erken telijk voor de manier waaop u uw taak vervulde. Om dit tot uiting te brengen wil ik u namens de P.T.T. de afscheidskalender, de afscheids- penning overhandigen met bijbeho rende beschikking van de directeur- generaal. Deze penning ontvangt u op grond van het feit, dat u op lof felijke wijze uw krachten aan het bedrijf hebt gegeven". Met een dankwoord voor alles wat vooi' de P.T.T. werd verricht en de beste wensen voor een gezonde levens avond besloot de heer Post zijn toe spraak. Stem P.T.T.-personeel Namens het gehele personeel der P.T.T. wenste de heer C. P. v. d. Putten, kantoorhouder te Nieuwer- kerk de heer Lijbaart nog vele ja ren itoe. Tevens overhandigde hij een gen wordt. De heer Padmos doelde hier op het mogelijk ontslag van de ze gemeentewerkman omdat deze weigerde in, Noordwelle en Seroos- kerke te gaan werken. "Woekeren met mankracht Dat de nieuwe regeling niet be vallen zal was ook de mening van de heer Hendrikse. Deze spreker merkte nog op dat nadat de heer Natte van Noordwelle met pensioen iginig, er igeen enkele werkman meer is geweest in Noordwelle zodat de rioolputten vol bladeren zitten. De voorzitter zei tot slot over dit punt dat de gemeente moet woekeren met de mankracht die ze heeft. Gaarne zou ze nog meer personeel aannemen doch de begroting laat dit niet toe. Er is zelfs al werk uitbesteed aan een particulier bedrijf. Mocht het nu ingevoerde werkplan mislukken dan zal er een nieuwe gemaakt wor den. Het bestuur van de Ver. voor Chr. Nat. Onderwijs vroeg medewerking te verlenen voor de aanschaf van 25 tafeltjes en stoeltjes voor klas 1 van de Chr. Nat. school te Haamstede en 25 tafeltjes en stoeltjes voor klas 6 en een klassebureau voor klas 1. Door de uitbreiding van het aantal leerlingen is de school thans een viermansschool geworden waardoor twee klassen afgesplitst moesten worden. Aan het verzoek gaf de raad haar akkoord. Het voorstel van b. en w. tot vor dering van de instandhouding van de o.l.-scholen te Noordwelle en te Serooskerke werd -ten volle door de raad ondersteund. De raad moest voor 1 februari beslissen over vorde ring die nodig is omdat de beide ker nen te weinig leerlingen hebben voor een normale gang van zaken. De raad had verder geen bezwaar tegen de bezoldigingsregeling van gemeentesecretarissen Zeeland 1965. evenals tegen de \Vz loonsverho ging van het gemeentepersoneel. De rondvraag De rondvraag werd weer over heerst door een aantal gaten en kui len in Wegen en straten. Schriftelijk vroeg de heer Dalebout naar de on voldoende verlichting op het kruis punt Prov. weg - Hogezoom - Ncordstraat. De voorzitter was het hier mee eens doch het plan waarbij ook de provincie een paar lampen voor haar rekening neemt, is nog Westerschouwen; 662 (334) en voor Zierikzee l.lb'5 op 1 juli jl. tegen 618 per 1 januari '63. ZIERIKZEE Vergadering „Volksonderwijs" Op dinsdagavond 30 november u.s. weidt in ihet „Huis van Nassau" al hier een algemene ledenvergadering gehouden van de afdeling Zierikzee van Volksonderwijs. Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda bestuursverkiezingen. Voorzien moet worden in de vacature van de heren C. Coumou en M. de Regt. De perio diek aftredende leden mevr. Kroese- Lt.bbrand, ds. J. B. Assendorp en de heer J. J. van Male stellen zich herkiesbaar. Verder komen ter spra ke bestuursadiiviteiten voor het ko mende jaar. Ouderavond landbouwschool Vrijdag jl. had de eerste ouder avond plaats van de lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut" te Zie rikzee. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer J. A. van Nieuwen- huijze, die de talrijke aanwezige ouders, onderwijzers en commissie leden een hartelijk welkom toeriep. Hij sprak er zijn vreugde over uit. dat zovelen aan de oproep gehoor fraaie vulpen en een boekenbon, ge schonken door de P.T.T.'ers van di recteur, kantoorhouders, bestellers, kantoorpersoneel tot de werkvrou wen toe. De heer J. M. J. van 'tHoff, be steller te Brouwershaven vond het moeilijk thans afscheid te nemen van „de baas" na een samenwerking van 25 jaren. Hij dankte de heer Lij- baart voor de prettige samenwerking, en medeleven gedurende deze tijd en tevens betrok hij ook mevrouw Lij- baart in zijn dank voor de hartelij ke tijd op het kantoor. Mede namens zijn collega bood hij een fraaie kris tallen asbak aan en voor mevrouw Lijbaart een. mooie plant. Ook de be steller, de heer P. L. Bastlaanse dankte mevrouw Ljjbaart voor haar goede zorgen en bejegening. Tot de heer Lijbaart zei de heer Bastiaanse. dat ze veel samen hadden gepraat over problemen die vaak doordron gen tot in de diepste van de psycho logie. „U is met mij de diepte door gegaan, aldus spreker, „om te speu ren naar een verklaring, een ant woord, een oplossing voor het diepe raadsel van leven en dood. U hebt me aanvaard en u hebt me leren aanvaarden, dank zij uw edelmoedig karakter en van diep inzicht getui gende levensbeschouwing. We zijn in onze gesprekken tot een conclusie gekomen dat leed noch onheil voor de levende mens te ontvlieden is, doch alle pijn tenslotte eindigt in één aardeThans gaat u heen na dat u uw eigen gang hebt gegaan, door anderen nagestaard, geobser veerd, bekritiseerd. U hebt wel eens gezegd, dat u het niet ver ge schopt hebt in uw leven, maar u bent uw principe trouw gebleven. Met de kennis, welke u bezat had u het stellig verder kunnen brengen, maar ge hebt die kennis aangewend in het menselijk vlak. Had u het wei verder geschopt, dan had Brouwershaven nooit in u de man ontdekt, waarvan ze nu af scheid neemt. Wat u voor de ge meenschap hebt gedaan is veel en u hebt alle mogelyke idealen nage streefd om het peil der mensheid op te voeren". niet goedgekeurd. Ook de splitsing Zandweg-Ooststraat waar water in particuliere tuinen loopt heeft de aandacht. Wederom wees de heer Krijnse Lokker op de gaten in de Achterweg en verder vroeg hij naar het parkeerterrein Oude Moolweg. Wat verassend zeide de voozitter hierover dat Den Haag dit parkeer terrein als plaatselijk belang ziet. Gelukkig stond G.S. al achter de gemeente die dit wel terdege als een recreatiebehoefte ziet. Wachten dus op subsidie. Ook een vraag hoe de douchecellen van de heer Geluk bleek over Den Haag te lopen. Kab- belaarsweg heeft gaten zei de heer Westhoeve doch alles tegelijk repa reren is niet mogelijk was het ant woord der voorzitter. De heer Blom juichte het 10 dagen van te voren reeds in handen hebben der raadsstukken toe. Dezelfde vra gensteller zag wel iets in een rond rit door de gehele gemeente met de raadsleden, waarbij dan de knelpun ten van nabij bekeken kunnen wor den. De voorzitter was het er mee eens. Over de toekomst van het voorma lig kantoor der Centrale Dienst, n.a. v. een vraag van de heer Padmos kan nog niets definitiefs gezegd wor den. Volgens de heer Hendrikse werd momenteel iemand die een woning zoekt verwezen naar de ratio-wonin- gen die volgens spreker pas over 3 jaren klaar zijn. De voorzitter ant woordde hierop dat deze woningen \-eeds in maart-april 1967 gereed zul len zijn. In Zierikzee wordt momen teel hard gebouwd en is men nog voor op het schema. Bij de aanvra gen werd echter een splitsing ge maakt, en voor de ratio-bouw vijn reeds vrijwillige aanvragen o.a. van het Oostenrijks dorp. Bovendien zijn 10 gezinnen geholpen door het op zeggen der recreatiehuur van een aantal Oostenrijkse woningen. n De politieke commissie van de Algemene Vergadering der Vere nigde Naties heeft vrijdag een reso lutie aangenomen waarin het stop zetten wordt gevraagd van alle kern proeven. MAASTRICHT. Zaterdagmorgen heeft prins Bemhard in Maastricht een standbeeld onthuld van Petrus Regout, Nederlands eerste grootin dustrieel en grondlegger van de Maastrichtse industrieën in de vo rige eeuw. hadden gegeven en gaf het woord aan de directeur, de heer Eveleens, om het een en ander te vertellen over de inrichting van de nieuwe school. De heer Eveleens besprak eerst het verleden: de avondcursus van een halve eeuw geleden, met zijn voor- maar ook zijn nadelen. Daarna ging hij over tot de eerste lagere landbouwscholen met - zij het onvoldoende - dagonderwijs, waarna hij uitvoerig uiteenzette hoe de thans modern ingerichte lagere land- en tuinbouwschool te Zierik zee functioneert Met een opwekking aan de ouders om de belangstelling voor de school gaande te houden, beëindigde hij zijn uiteenzetting. Na het gebruik van een kopje kof fie was er gelegenheid om de prach tige school te bezichtigen. Hierna hielden de vaste leerkrach ten, ieder in een apart lokaal, zitting om met de ouders het wel en wee van de pupillen te bespreken. Van deze gelegenheid werd zo enorm veel gebruik gemaakt, dat de voorzitter, via het lestijdensignaal, genoodzaakt was om de mensen weer naar boven te krijgen in de recreatiezaal. Met een kort woord, waarin hij dank bracht voor de belangstelling en de medewerking en vergeving vroeg voor nog enkele gemaakte re giefoutjes, sloot hij de druk bezochte bijeenkomst. Tenslotte wenste hij de heer Lij baart een lange en gezonde levens avond toe. Inzet voor verenigingsleven De heer A. Gunst sprak als verte genwoordiger van alle plaatselijke verenigingen, waarvan de scheiden de heer Lijbaart deel had uitge maakt. „Het sociale, maatschappelijke en culturele leven had en heeft nog steeds uw volle aandacht, aldus de heer Gunst. In het bijzonder bepaal de spreker zich tot de activiteiten m.b.t. het keitkkoor en de Maat schappij tot Nul van 't Algemeen. „U hebt zich opgeofferd voor de ge meenschap en hopelijk zult u traks wonen in een Brouwershaven, dat na de ontsluiting zijn oude glorie terug zal krijgen, hetgeen één van uw vu rigste wensen is. Namens alle vere nigingen bcod de heer Gunst een elektrische boortol aan. Namens de Bond van Bejaarden richtte de heer J. de Krijger zich in dichtvorm tot de scheidende func tionaris, waarin hij vooral doelde op de ondervonden medewerking dei- bejaarden bij de uitbetaling der A.O.W. Namens alle inwoners van Brou wershaven sprak de heer J. v. d. Weele, eveneens in dichtvorm, dank woorden waarna hij een fraaie Ieren fauteuil aanbood. Bij monde van de heer J. C. A. Koster werd namens de midden- standsvereniging „De Corridor" een grote mand levensmiddelen overhan digd, als dank voor de ontvangen diensten ten postkantore door do middenstand ers. Burgemeester A. H. Vermeulen zei in zijai toespraak een ondertoon te hébben beluisterd bij de vele spre kers, waaruit bleek, dat de, hear Lijbaart in Brouwershaven een grote positie heeft weten te verwerven. „We kennen elkaar reeds 33 jaar, waarvan zelfs 7 jaar als buren. Veel vriendschap werd van u ondervon den alsmede hulp bij het oplossen van idiverse problemen. Zowel op po litiek, maatschappelijk, cultureel en sociaal terrein hebt u zich bewogen, waarvoor 'het gemeentebestuur u op recht dankt". „Men zegt wel eens", aldus de burgemeester, „dat een ambtenaar voor iedere oplossing steeds een moeilijkheid weet te vin den, maar bij u was bet net anders om. Uw humanistisch denken is van 'grote betekenis 'geweest". De heer Vermeulen wenste de heer Lijbaart het allerbeste toe met de wens, dat het burgerlijk pensioenfonds een hele dure aan hem zal hebben. Humoristische typering Ds. J. Keizer typeerde de beer Lij baart op een humoristische wijze met diverse voorvalletjes. We wis ten dat we op het postkantoor een persoonlijkheid hadden. Er bestond veel waardering voor u, vooral van de zijde dei- „oudjes". Ze vonden in u een man met een warm kloppend 'hart .aldus ds. Keizer. Nadat nog de heer W. Viergever met een gedichtje van Cats bad gesproken .nam als laatste spreker het woord de heer Eelsmgh, directeur der P.T.T. van het district West Brabant en Zee land. „Het is wel gebleken", aldus spr., „dat u hier een gezien man was. Met al uw nevenfunkties vraag ik me af, hoe of u nog tijd gevonden hebt om bet kantoor te „runnen"? Namens de P.T.T. dankte bij de heer Lijbaart voor zijn vele werk in bet belang der P.T.T. verrioht, betgeen zijn bekro ning heeft gevonden in de fraaie legpenning met de beschikking. Ook mevr. Lijbaart betrok hij in zijn dankwoord voor haar volle steun en medewerking, verleend aan haai man. Ontroerd dankwoord Diep getroffen en ontroerd sprak de heer Lijbaart een dankwoord. „Het is voor mij een zware taak na al deze loftuitingen en geschenken om nog een lang dankwoord tc spre ken daar ik meer van daden houd dan van woorden". Iedere spreker beantwoordde 'hij met een kort dank woord, waarna hij allen hartelijk dankte voor dit wel zeer spontane afscbied, wat voor hem tot een on vergetelijke dag is geworden. „Het was een groot voorrecht dat ik een plattelandsmens was met veel men sen kennis, welke ik grotendeels heb gebruikt om de bevolking te dienen". Na afloop drukte men de heer Lij baart nogmaals de hand, waarna met diverse collega's neg eens herinne ringen uit lang vervlogen jaren wer den opgehaald. Sint Nicolaas arriveerde met vier Zwarte Pieten op uitnodiging van de Zierikzeese middenstand per boot aan het Luitje. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Westerschouwen Echt gemeenschapsmens ging met pensioen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2