HET BOZE BELETSEL Bobby op verkiezingspad V.V.V. „Renesse Vooruit" stelt zich achter plan-Ouwerkerk deurloo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vwas 26 november 1963 \'r 19895 BLIK DOOR HET WERELD I VENSTER Ingezonden mededeling Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje: platenbonne! Senator Robert Kennedy maakt een rondreis door Zuid-Amerika met een dubbel doel: hü wil beter op de hoogte raken van wat daar leeft en omgekeerd daar begrip wekken voor het standpunt van de V.S. Hij heeft daarbij in elk geval ervaren dat wat het tweede reisdoel betreft nog lang niet alles is bereikt. Immers de Bra ziliaanse politie heeft maar net kun nen voorkomen dat iemand hem een fles zuur in het gezicht wierp. Aan begrip voor de V.S. ontbreekt het dus nog wel een beetje, zoals trouwens ook duidelijk - zij het ge- civillseerder - bleek op de vergade ring van de Organisatie van Ameri kaanse Staten (O.A.S.). Er heerst nog een algemeen wantrouwen dat het enige wat de V.S. interesseren is dat de regimes in latijns-Amerika maar vooral goed rechts zijn. In het geval Brazilië neemt Washington dan bij voorbeeld ook nog wel genoegen met een dictatuur. En het geval Dominicaanse Repu bliek zit de meeste Zuidamerikaanse Ingezonden mededeling Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijp ideetje: platenbonne! Het Europese parlement heeft woensdag het overlijden van de Bel gische koningin Elisabeth herdacht. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt EMMELOORD, 25-11. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg, telersprijs af boer derij): consumptieaardappelen bin nenland: Bintje 35 mm klei opw., in 2 maten, f 17-18,50; Bintjes 40 mm klei opw., in 2 maten, f 18-19,50. Consumptieaardappelen export: Bintje 35 mm klei opw., in 2 maten, f 17-18,50, Europa-export: Bintje 40 mm klei opw., in 2 maten, f 18-19,50. Voeraardappelen (overzee-export): f 2-5. Unieke penning voor Amsterdam AMSTERDAM, 25-11. De heer G. P. Luden, oud-ambassadeur van Ne- derland, zal maandagmiddag aan de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, een gouden legpenning' van bijzonder grote historische waarde aanbieden. De penning is n.l. geslagen ter gelegenheid van de ope ning van het stadhuis op de Dam in 1655. Er werden toen voor zover be kend vier gouden penningen gesla gen. Geen daarvan kwam tot nu toe in het bezit van Amsterdam. STRIJD OM DE KIEZERS PARIJS, 24-11. De kandidaten voor de presidentsverkiezing in Frankrijk trachten met al lerlei middelen de kiezers op hun hand te krijgen. De kan didaat voor het Centrum, Jean Lecanuet, heeft het reclame bureau in de arm genomen dat destijds James Bond in Frank rijk introduceerde. Er zijn 10.000 gekleurde dassen in om loop gebracht, waarop staat: „Ik stem op Lecanuet" terwijl op 15.000 plastic sleutelringen en op een half miljoen brief kaarten de brede glimlach van Lecanuet voorkomt. staten nog behoorlijk dwars. Het heeft er daarom heel veel van dat de militaire ingreep van de V.S. voor namelijk tot doel had de terugkeer van president Juan Bosch te voorko men, waarbij het onverschillig bleef wat voor bewind het dan wel zou redden. Geen „vredesleger" Derhalve vindt de idee van een in- teramerikaanse vredesmacht, die het soort karweien zou moeten opknap pen als nu de mariniers van de V.S. hebben geklaard in Santo Domingo bepaald zeer geringe bijval. Om dit soort wrevel te peilen had senator Kennedy bepaald niet op reis behoe ven te gaan. Een aantal Zuidamerikaanse bla den heeft waarschijnlijk de plank niet ver misgeslagen toen ze veron derstelden dat de broer van wijlen president Kennedy in feite bezig was een verkiezingstournee te voeren. Hij heeft zich omgeven door een legioen mannen die indertijd bij zijn broer de weg naar het Witte Huis baanden en er wordt goed voor gezorgd dat men thuis degelijk weet dat Robert zo actie/ is. Weliswaar zijn de volgende presi dentsverkiezingen nog een eind weg - eind 196S - en weliswaar is het dan welhaast zeker dat Johnson, als hij wil, kandidaat wordt en nog wint ook, maar niettemin is er een kans dat er een andere kandidaat moet komen en daar houdt Bobby nu al rekening mee. En eventueel is 1972 voor hem ook een goede mogelijk heid. Traditie Juist dat Johnson nogal een zelf- doenertje is, helpt Robert Kennedy. Geen van de tnannen in Johnsons kabinet (het minst nog vice-presi dent Humphry) krijgt veel kans op te vallen en daarom doet Bobby het maar. Het is een traditie van de Kennedys - zoals ook bleek bij de senatorverkiezing van volgende broer Edward - dat ze alles grondig voor bereiden en bereid zijn hard te wer ken voor wat ze als het goede doel zien. Of het helpen zal? Waarschijnlijk zal de republikein die bij de volgende verkiezingen te gen de democraten in het veld komt, de huidige burgemeester van New- York zijn, Lindsay. En dat is een man van hetzelfde kaliber Waar schijnlijk is dat een van de redenen waarom Bobby al zo vroeg in actie is gekomen. Ingezonden mededeling I Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje: platenbonne! Ingezonden mededeling Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje: platenbonne! Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 27 cn zondag 28 november Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de artsen Terpstra en Si mons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter L. J. v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re- nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts C. J. H. Scheuerman. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. K. Ooms, De Bilt. Kerkwer- ve: 10 uur ds. Zonneveld. Seroosker- ke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Flink (Viering H. A.). Haam stede: 10 en 6.45 uur ds. Kool, Woerden. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere (H. D.). Scharend(jke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 2.30 uur ds. Kelling (in de kerk te Dreischor). Dreischor: 2.30 uur ds. Kelling (Af scheid). Ouwerkerk: 10 uur ds. Vel- lekoop (H. A.). Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds heer Van Teylih- gen. Capelle (N.-Br.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Mulder, doopsgez. em. pred., Dordrecht. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Y. J, Tie- mersma, Vlaardingen. Scharenduke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wenl- sel. Zonnemaire: 10 en 7 uur ds. Huijser. Barendregt. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst. 3 uur ds. Nawijn. Bruinisse: 10 cn 5 uur ds. Den Hee- ten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur lees dienst. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. S. Wijns- ma, Rozenburg. Kerkwerve: 10 uur Dienst des Woords, 6 uur ds. Weste rink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Westerink (H. A. en nabetr.). Nieu werkerk: 10 uur Dienst des Woords, 3 uur ds. 'Wijnsma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Woensdag 1 december 7.30 uur bijbellezing (ds. Karens). Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Ge braad, St. Philipsland. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Rem. Geref. Gemeente Sommclsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Ileils Zierikzee: 10 uur heiiigingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomsi, 1.9.30 uur vor- lossingssamcnkomsl. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistieviering om 9.30 uur. Engeland en de E.E.G. LONDEN, 25-U. De leider van de Britse conservatieven, Edward Heath is van mening dat president de Gauile bereid zou zijn met een nieu we Britse aanvraag om toetreding tot de gemeenschappelijke markt akkoord te gaan als de conservatie ven in Engeland weer aan de macht zouden komen. Dit werd donderdag door kringen die in nauwe betrek king met Heath staan verklaard. Ingezonden mededelino Belangrijke vergadering APARTE ONDERJURKEN t FIJNE LINGERIE SMALLEGANGE MAASSLUIS. On gezweept door de noordwester storm stroomden in Maassluis de kaden van de haven onder water. Tussen de dertig en veertig em. hoog stond het water te gen de huizen en pakhuizen. Ingezonden mededeling Sinterklaasje bonne-bonne-bonne, Fijn ideetje: platenbonne! Wat hiedt de BEELDBUIS? ZATERDAG. Met het televisiepro gramma van zaterdag wordt de K.R. O.-jubileumviering officieel afgeslo ten en het spreekt van zelf dat men by de jubilerende omroepvereniging al het mogelijke doet om goed voor de dag te komen. Dat „voor de dag" komen gaat trouwens letterlijk op,, want de eerste televisieprogramma's op deze zaterdag beginnen 's mor? gens om acht unr waarna tot 12 uur 's nachts een non stop uitzending wordt verzorgd. Wat biedt de beeld buis zoal tijdens deze lange uitzend dag? Om goed wakker te worclcn duiken we om acht uur maar direct in 'de actualiteit met het programma „Goedemorgen, hier is Brandpunt". Onderdelen o.m. een schakelpro gramma met- de hoofdsteden van de E.E.G.-landen, de ochtendgymnastiek door Anton Geesink en een reporta ge van de prijsuitreiking van de K. R.O. Hengelcompetitie. Om 12 uur Jan Blaasers' show „Jan en Alle man". Blaaser heeft ditmaal de stu dio verlaten om zich op de Dam- te posteren, waar ongetwijfeld een grote schare belangstellenden van zijn show - met als gaste o.a. Sacha De- nisent - gaat genieten. Het middag programma omvat verder een docu mentaire over veertig jaar K.R.O., een speciale aflevering van het va- riétprogramma „Piste", de speelfilm „Jongensstad", een festival van kin dercircussen, een festival van jeugd orkesten. Het avondprogramma wordt, om en nabij half zeven, ingeleid met de Wim Sonneveld- show van vorig jaar. De K.R.O. knipte de aardigste scènes eruit om ze te bewaren voor deze bijzondere gelegenheid. Sonneveld wordt geas sisteerd door Marijke M er ekens. Om zeven uur presenteert Kees Schilper- oort, naar Duits voorbeeld, de quiz „Het goiLden schot". Kijkers moeten telefonisch instructies geveri voor het lossen van een schot met een handboog. Wie raak schiet krijgt 999,99 mee naar huis. Na het jour naal een programmaatje met Jules de Corte die zijn bedaagde (en juist daarom zo gewaardeerde) visiè geeft op het feestgedruis. „Roulette" is de titel waaronder het geheel ons wordt voorgeschoteld. Belangrijkste punt op het avondprogramma is ongetwij feld de opvoering van „Oklahoma", musical van het duo Rodgers en Hammerstein. Met veel moeite (en geld) wist de K.R.O. de auteursrech ten te krijgen voor één opvoering van deze succesvolle musical waar aan o.m. medewerken: Gerrit van Triest, Thérèse Steinmetz, Jasperina de Jong, Rudi Falkenhagen, Jan Blaaser en Tineke van Leer. Koor: the George Mitchell Choir. Regie: Jos van der Valk en Jan Delfgaauio De avond wordt afgesloten met de documentaire „Grenzen" en de Ca- tarina Valente show (ook niet be paald goedkoop). ZONDAG. In de middaguren o.a. de Teleac-cursus „Kennis van Textiel" en een protestantse kerkdienst uit Leidschendam. Het avondprogram ma omvat o.m. The Jetsons, Woord voor Woord en Opspraakwaarin ditmaal de dienstweigering aan de orde komt. Na het journaal en Sport in Beeld brengt de K.R.O. (die blijk baar nog steeds in jubileumstemming blijft verkeren) een opvoering van de opera „Carmen" op het scherm, hi de titelrol Cora Canne Meyer. Andere solisten o.m. Arjan Blanken, Jannette van Dijk, Guus Hoekman, Henk Smit, Sof ie van San le, Els Bol- kestein en Chris Reumer. Enscene ring en toneelregie: Frans van 't Hoen. In totaal spelen meer dan 150 personen mee, waaronder een kleine honderd figuranten. Streek V.V.V, met hehotid van eigen zelfstandigheid RENESSE, 24-11. In de deze week in hotel „Het Wapen van Zeeland" gehouden najaarsvergadering heeft de V.V.V. „Renesse Vooruit" zich als eerste positief uitgesproken voor het verwezenlijken van het rapport van de V.V.V. Ouwerkerk. Deze druk be zochte vergadering werd met een kort welkomstwoord door de voor zitter de heer P. L. Prummel ge opend. Hij richtte zich speciaal tot de di recteur van de Prov. V.V.V. de heer J. P. de Regt, de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur de heer J. de Jonge en de leden van de attrak- tiecommissie. Uit het financieel ver slag van de attraktiecvommissie door de heer W. Kooman bleek dat de uitgaven over het afgelopen seizoen f 4237,51 bedroegen. Door een sub sidie van f 1400,— werden deze uit gaven gedekt. Namens de kascom- missie bracht de heer L. C. Hooger- huis verslag uit over het nazien van de rekening waarbij 'hij adviceer- de tot goedkeuring. Onder dankzeg ging werd de penningmeester dooi de voorzitter décharge verleend. De voorzitter sprak woorden van waardering tot de leden van de at- traktiecommissie voor hetgeen zij in het afgelopen seizoen, ondanks het minder gunstige weer, wederom heb ben gepresteerd. De post van f 1400,- vond hij evenwel een vrij zware post voor de kas. De secretaresse, mevr. Van Oudenaarde-v. Klooster bracht verslag uit over de aktiviteiten, die in het afgelopen seizoen werden ont plooid. Wegens drukke werkzaam heden was de heer W. Kooman he laas genoodzaakt zijn functie in de commissie neer te leggen. Het be stuursvoorstel om de attraktiecom- missie in het vervolg als zelfstandig lichaam, met subsidie van de V.V.V., te laten optreden vond bij de ver gadering maar weinig onthaal. Begroting 1966 Bij het aanbieden van de begro ting over 1966, welke een bedrag aan inkomsten en uitgaven gaf te zien van f 10.100,-, vroeg de heer N. A. Krijnse Lokker naar de post van f 300,- voor onderhoud, huur e.d. van het kantoor. Aan huur moet f 40,- worden betaald terwijl' verder nog een post is gereserveerd voor vloer bedekking. Bij de vraag naar de kosten van het dit jaar geplaatste kantoor, werd de heer Lokker me degedeeld dat hij hierop zal moeten wachten tot het voorjaar wanneer de rekening 1965 zal worden aange boden. Na nog enige vragen over de verhuurlijst werd de begroting goed gekeurd. Het Ouwerkerk-rapport Bij de bespreking over het rapport van de V.V.V.Ouwerkerk stelde de voorzitter in eerste instantie vast dat dit een bijzonder moeilijk punt is. Op de huidige manier dacht hij dat er nog 1 of 2 jaar kan worden doorgesukkeld. Een streek-V.V.V. waarin de kern V.V.V.'s hun zelf standigheid blijven behouden achtte hij in het belang van allen. De in het verleden opgedane ervaringen met de contactcommissie geeft echter weinig reden tot een uitbundige stemming. Eind vorig jaar, toen men een vouwblad geheel persklaar had, raakte men nog op dood spoor, door dat ter elfder ure de zustervereni ging uit Burgh-Haamstede mede werking weigerde. De vergadering gaf als zijn mening te kennen dat als dit niet anders kan, men dan maar zonder de V.V.V. Burgh-Haamstede tot een streek-V.V.V. moet komen. Een aantal woordvoerders stemden volledig in met het plan om tot een hechtere samenwerking op Schou- wen-Duiveland te komen zonder hierbij de zelfstandigheid te verlie zen. De voorzitter was de gedachte toegedaan dat er nog heel wat ver gaderd zal moeten worden (hopelijk in een kort tijdsbestek) voor de plannen zullen worden gerealiseerd. De heer H, J. Simons zei dat er maar een oplossing was. n.l. dat de leden het bestuur machtiging geven alles in het werk te stellen en hun medewerking verlenen om tot een streek-V.V.V. te komen. Met algeme ne stemmen gaf de vergadering hier na het bestuur machtiging zich uit te spreken voor het rapport-Ouwer- kerk. De directeur van de Prov. V.V.V., de heer J. P. de Regt, zei bijzon der verheugd te zijn deze eigenlijk niet verwachte positieve geluiden uit de vergadering te hebben mogen vernemen. Daar plaatselijke steun punten onmisbaar zijn zullen de V. V.V.'s hun zelfstandigheid moeten blijven behouden. Een groot voordeel in de streek-V.V.V. zag hij o.m. het centraal voeren van propaganda en het betalen hiervan uit étn kas. De propaganda zal in zijn geheel dan meer naar buiten kunnen worden uitgedragen. Prov. V.V.V.-kiosk Volgens jaar zal op het terrein van de „Blauwe Keet" te Oosterland een Prov. V.V.V.-kiosk worden geopend. De heer De Regt gaf ais zUu me ning te kennen dat ongetwijfeld ook andere besturen achter het rapport- Ouxverkerk zullen staan. Door de middenstandsvereniging werd afwijzend beschikt op hei voor stel van de voorzitter cm de mid denstand een gedeelte van de kos ten van de altraktiecommissie op zich te laten nemen. Verschillende leden zeiden wel bereid te zijn tot een contributieverhoging, maar zagen het optreden van de altraktiecom missie niet in direkt verband staan met de middenstand, daar dit voor hen geen enkel profijt oplevert. De heer K. Veerhoek noemde het een schandaal dat aan de duinovergnng aan de Laone in het afgelopen sei zoen totaal niets is gedaan, hoewel dit levensgevaarlijk was. Klachten werden ook geuit over de duinover gang aan de Jan van Renesseweg, de Hoogenboomlaan en het niet aan wezig zijn van een openbaar toilet in de kern waar veel zakenmensen hinder van ondervinden. Ondanks het meerdere malen aan de R.T.M. gedane verzoek om voor het wacht lokaal een dienstregeling beschik baar te stellen werd hierop niet ge reageerd. Tot lid van de kascom- missie werd benoemd de heer L. Mulder en als reserve de heer A. Verseput Lz. Niets meer aan de orde zijnd sloot de voorzitter met een dankwoord voor de vruchtbare be sprekingen de vergadering. Ingezonden mededeling kreukherstellend, wasbaar, krimpvrij, modieuze dessins Elegantkleding Havenplein 11, Zierikzee Amsterdam kocht kunst voor een ton AMSTERDAM, 25-U. Amsterdam heeft dit jaar voor 102.000 gulden 190 kunstwerken aangekocht van de 2278 die beeldende kunstenaars voor aankoop door de gemeente hadden ingezonden. Dit 'deelde Amsterdams wethouder voor kunstzaken, de heer W. Polak, mede in zijn openings woord van de expositie „Amsterdam koopt 'kunst" in het museum Fodor Spel. Van de 551 ingezonden schil derijen werden 26 gekocht van de 465 gouaches, aquarellen en pastels 30, van de 575 tekeningen 38, van de 582 grafieken 72, en van de 125 kleinplastieken, reliëfs en construc ties 25. De expositie duurt tot en met 2 januari. Ghana heeft alle militaire verlo ven ingetrokken in verband met de Rhodesische situatie. De regering is van plan volmacht voor mobilisatie te vragen, aldus heeft president Nkroemah bekend gemaakt. Ingezonden mededeling alles €E^kan met GEtafelE/TilT VELPON in de winkel FEUILLETON Vandaar de tweede afspraak. Op nieuw op neutraal terrein. Niet al te hard van stapel lopen, was zijn stel regel. Forceren doet vaak kwaad. Ook een redenering, waarvoor wat te zeggen was. Maar ze 'had al enkele minder prettige ervaringen achter de rug. Haar wantrouwen had hij niet weg- gebabbeld. De rouwrandjes en de versleten portemonnaie met de ka potte rits hadden haar stekels om hoog doen gaan. Bij het wegrijden had ze het nummer van zijn wagen in haar geheugen opgenomen. Drie dagen later was ze naar zijn woonplaats gereisd. Heel anders ge kleed, met een zonnebril op. Waar om ze dat plan opgevat 'had, wist ze zelf niet. Zo maar een ingeving. Meestal volgde ze die op. Het had altijd resultaat opgeleverd, alhoewel doorgaans negatief. Maar nuttig. Het bespaarde een reeks teleurstellingen in de loop der maanden. Ze 'had alleen maar door het lange dorp 'gewondeld .Intussen goed haar gecamoufleerde ogen gebruikend. Het had haar alleen opgeleverd, dat ze de auto 'had zien staan bij een ga rage, die wagens met en zonder chauffeur verhuurde. Eigenlijk was dat al voldoende geweest. Althans voor haar. Hij had natuurlijk hele maal geen wagen. Maar zittend in de stationswacht kamer had ze 'hem plotseling gezien. Een ploeg arbeiders was bezig een elektriciteitskabel te leggen in een sleuf, di'e 'door anderen gegraven werd. In één der mannen, die ijverig met de spa aan het werk waren, had door LEIDA GRAAFLAND ze .haar hoofdboekhouder herkend. In een vuil boezeroentje, van voren geheel open, waardoor zijn harige, bruine borst zichtbaar was. Het duurde nog twintig minuten voor de trein ging en gedurende al die tijd had ze hém (geobserveerd. En gezien, dat hij 'grappen maakte met de an deren. En ze had nu meer begrepen. Vandaar die rouwrandjes. Z'n ge bruinde gezicht. Hoe komt u zo bruin als u altijd binnen zit? Pas van va kantie terug, juffrouw. En een zon, dat we hadden. Waar was u? Garda- meer. Elke dag op het water, elke dag roeien en vissen .Kij'k maar eens naar m'n 'handenHij had ze uit gespreid, zodat ze het eelt kon zien. Onzin. Op het Gardameer roei je niet. Je laat je varen. En ze gebrui ken daar alleen maar zo'n krikstok aan de achtersteven. En vissen had ze er ooit iemand zien vissen? Ze wist -het eöht niet moer. Allemaal kleinigheidjes. Ze raak te gewoon doorgewinterd. Waarom dat snoeven en met een dure auto aankomen? AOs hij nu eerlijk ge zegd 'hadJuf, ik ben gewoon grond werker. Kijk naar m'n handen. Kijk maar naar m'n verbrande kop. Maar ik verdien goed. Natuurlijk ,wie ver dient er tegenwoordig niet behoor lijk geld? Ze mocht hem wel. Omdat er iets.in zijn gezicht was, dat trok. Om zijn vrolijkheid, die bij haar aan stekelijk werkte; z'nz'n vlot heid. Maar toch een sufferd. Om te denken, dat ze alles als zoete koek zou opbikken. De vrouw schrok uit haar over peinzingen op, toen de ober de uit smijter voor haar neerzette. „Koffie komt er aan, dame". „Dank u wel". Het zag er goed uit. Compleet met tomaat .stukjes augurk en een paar zilveruitjes. Onwillekeurig keek ze naar de man voor zich, die met het glas bier in zijn hand naar haar keek. „Eet u smakelijk", wenste hij, glimlachend. Ze boog even. „Dank u". Rustig begon ze te eten. Haar kof fie werd gebracht en gelijk dektq de ober voor haar tafelgenoot. Het was nu toch een verloren dag. Nu ze be gon, voelde ze, dat ze trek had. Het smaakte uitstekend. Toen de ober de soep had gebracht zei ze op haar beurt: „Smakelijk eten". De man boog. „Dank u". Ze was het eerste klaar, wilde een sigaret roken, maar bedacht zich. Niet erg beleefd, als nog 'iemand aan je tafel zit te eten. Ze ging achter over zitten en keek opnieuw door de zaal. Gelijk zag ze het pakje siga retten, 'dat hij voor haar hield. „Steekt u gerust op. Ik heb er geen last van". „Ik kan anders best even wach ten". De man lachte even. „Ik zie, dat u snakt naar een rokertje. Laat u niet weerhouden". Hij knipte zijn aan steker aan. Terwijl ze vuur in haar sigaret zoog, zag ze, dat het een merkaansteker was. En dat zijn hand goed verzorgd was. Een vertegen woordiger, was haar 'definitie. Zal buiten wei een wagen hebben. Terwijl ze rookte cn hij verder at, bekeek ze hem. Niet onknap. Aan z'n handen draagt hij geen trouw ring, Alleen een zegelring. Niet ge trouwd waarschijnlijk. Evenmin ver loofd. Toch niet zo jong meer. Der tig, mischicn iets ouder. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5