Begrotingswijziging 1965 in gemeenteraad van Westerschouwen Een gezonde huid, een mooie huid! Ned. bergers voor moeilijk karwei STREEKNIEUWS KNALLEN (II) Veel uitgaven voor dringende werken HAAMSTEDE, 25-11, Op de woensdagavond gehouden gemeente raadsvergadering te Westerschouwen heeft het de raadsleden ongetwijfeld geduizeld van de vele getallen: de sommen die nodig zyn voor een aan tal dringende noodzakelijke werken. In de vergadering cnder leiding van burgemeester II. P. Everwijn wer den een aantal wijzigingen van de begroting 1965 vastgesteld. De post „reddingswezen" werd verhoogd met f 1050,omdat de bebakening van de laagwa ter lijn door hot steeds toenemende strand- bezoek uitgebreid moet worden. Het interne werk, door de eigen timmer lieden verricht vraagt naar mecha nisatie in eigen beheer en de vol gende economisch verantwoorde in vesteringen moeten gedaan worden: aanschaf boormachine, gecombineer de vlak- en van. diktebank, een cir- kelzaagbank, een slijpmachine en klein handgereedschap. In totaal gaat dit f 15.000,- kosten. De heer Hendrikse meende eerst tegen te moeten stemmen omdat deze machi nes to weinig zuilen draaien om ren dabel te zijn en er bovendien maar één (timmerman is die er mee wer ken kan. Doch nadat de voorzitter een cn ander had uitgelegd o.a. de dagelijks terugkerende gang naar een tlmmerwinkel om de een of an dere machine te mogen gebruiken, kon de raad zich volledig verenigen met deze aankoop. Op een vraag van de heren Krijnse Lokker en Blom kon de voorzitter mededelen dat voor dit materiaal in de toekomst een centrale ruimte zal worden ge bouwd. Om te beschikken over een ont- wikkelingsschets voor de gehele ge meente in verband met de te ver- Wachten aanleg van grote ontslui tingswegen is voor de plannen en schetsen nog een crediet nodig van f 7.000,-. Het opmaken van wijzi gingen op de bestaande wegenlegger zal ongeveer f 10.000,- gaan kosten. Voor wat kleinere aanpassingen, o.a. verl. secretarie, aanschaf kachel is f 2.000,- nodig terwijl ook de post subsidies met f 2638,93 verhoogd moet worden. Een schaftwagen voor het gemeen/tepersoneel kost f 2.000,-. Dan zal de stookinstallatie der Prin ses Beatrixschool omgezet moeten worden in oliestook hetgeen een nieuwe ketel vraagt. De kosten be dragen f 11.100,-. De heren Westhoe ve en Hendrikse informeren of er ook aan een andere firma offerte is gevraagd. Wethouder Van Wave- ren lichtte de heren toe, waaruit bleek dat alleen de fa. Braat uit Delft hiertoe gevraagd is. Rcnesse Een verbetering van het pand Ho- gezoom 167 te Renesse zal ongeveer f 10.000,- kosten. Verharding van de duinpaden en overgangen bij het Verklikkerpad, Duinhoevepad, War tergat, Wilhelminahoeve, Jan v. Re- nesselaan en Scholderlaan tast1 diep in de schatkist want dit vergt een bedrag van f 200.000,-. Met subsidies van A.C.W. en Incoret blijft er voor de gemeente nog f 35.400,- over om te betalen. De heer Krijnse Lokker zag graag de overgang Jan v. Renesse- weg aan de beurt komen, doch de voorzitter kon hier nog geen toezeg ging op doen omdat dit een praktijk kwestie is. Ten slotte kon de voorzitter nog mededelen dat een subsidie-toezeg ging is verkregen voor het verbete ren van de parkeerplaats naast ho tel Flohil te Westenschouwen, uit te voeren in A.C.W.-verband. Het mi nisterie van cultuur en recreatie neemt 42,6 voor haar rekening en 35,2 voor het verbeteren van de parkeerplaats Rampweg en het voet pad langs de Laöne te Renesse. Bei de objecten kunnen dus aanbesteed Worden. Bij de ingekomen stukken was de goedkeuring van b. en w. van de exploitatiebegroting 1966 Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen, waaruit bleek dat de tarieven inmid dels weer verhoogd zijn. De subsidies aan de Groene Kruis verenigingen omvat per jaar 40 °'n van de contributie en vanaf 1962 f 1,- per lid van de Gem. Dienst voor Soc. Bijstand. Daar deze laatste dienst heeft opgehouden te bestaan stelden b. en w. voor de subsidie te bepalen vanaf 1 januari 1965 op 50 van het ontvangen contributiebe drag. De raad kon zich hiermee ver enigen. Restauratie Herv. Kerk Haamstede De kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Haamstede verzocht om een bijdrage te verlenen in de kosten van de restauratie van het interieur van het schip in het kerkgebouw. De begroting is geraamd op ongeveer f 111.000,- waar van f 45.800 subsi diabel is en de rest niet. De raad ging accoord met het verlenen van een subsidie van 10 van het subsi diabele bedrag tot een maximum van f 5.000,- onder voorwaarde dat Rijk en Provincie eveneens subsidi ëren. Enige wijzigingen in het Algemeen Ambtenaren reglement en in de Fi nancieringsregeling huisvesting ge- meentepersoneel werden aangeno men. De P.Z.E.M. gaat op het bedrijf van do heer J. J. Hendrikse te Re nesse een transformatorstation bou wen met de mogelijkheid om de landbouwbedrijven van de heren D. Viergever en P. v. d. Panne op het lichtnet aan te sluiten, volgens de voorwaarden geldende voor super- onrendabele percelen. De aansluit kosten zijn begroot op ongeveer een bedrag van f 24.570,-. Indien de ge meente per aansluiting een bijdrage verleent van f 1600,- wordt de totale bijdrage irv de aansluitkosten per perceel f 5600,-. Met deze f 1600,- als bijdrage kon de raad zich ac coord verklaren. Alleen de heer Blom vroeg hoe het nu verder zit met mogelijke verdere aansluitingen De voorzitter moest het antwoord schuldig blijven doch de P.Z.E.M. zal hier uitkomst kunnen brengen. Op 16 december zal ter gelegen heid van de opening van de Ooster- scheldebrug de Ver. voor Instrumen tale Muziek een concert verzorgen. Dit extra verzorgde pogramma met werken van Rossini. Mozart, Cho pin en Tschaikowski met medewer king van een Poolse piano-solist vraagt subsidie en de gemeente ver leent f 50,- met de stem van de heer Westhoeve tegen. De heer Hendrik se had gaarne f 100,- gegeven doch de voorzitter meende dat veel men sen uit Flakkee en de Bevelanden dit concert zullen bezoeken. Kampeerverordening Door de Kampeerraad is in sa menwerking met de verschillende ministeries en de Ver. voor Ned. Ge meenten een nieuw model kampeer- verordening ontworpen. De raad ont moette geen bezwaren in deze nieu we verordening. Alleen de heer Hen drikse vroeg wie de bepalingen gaat controleren waarop de voorzitter antwoordde dat dit de politie gaat doen. (We hopen later op deze ver ordening terug te komen). Het voorstel van b. en w. tot wij ziging van de verordening tot hef fing van leges ter secretarie en rech ten wegens verrichtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand in de gemeente Westerschou wen werd goed gekeerd. Een aantal zijkanten van wegen en mede- eigendommen in de ge meente is nog steeds eigendom van het Waterschap „Schouwen-Duive- land" en het is gewenst dat deze door de gemeente worden overgenomen. De totale oppervlakte bedraagt 1729 ca en het Waterschap is bereid deze voor f 0,10 per ca te verkopen. Geen bezwaar van de zijde der raad. De vrijwillige brandweer Wester schouwen is pas in een nieuwe orga nisatie-verordening gestoken en daarom heeft het college gemeend ook de beloningen van het personeel te moeten herzien. De vergoedingen zijn aangepast aan de huidige be dragen voor brandweerpersoneel, terwijl voor het volgen van cursus sen of oefeningen een consumptie- Het uurloon bij brandbestrijding wordt van f 3.- op f 5,- gebracht, per persoon per keer. Ingezonden mededeling De In rijke mate In PÜROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. Vergadering landbomvvereniging te Kerkwerve KERKWERVE, 25-11. Woensdag vond in café „De Herenkeet" de jaarlijkse algemene vergadering plaats van de Coöp. Land bouwvereni ging „Landbouwbelang" te Kerk werve. In zijn openingswoord besteedde de voorzitter 'de heer K. A. van Lan- geraad, na de aanwezigen, w.o. de heren J. H. Zwart (Rijkslandbouw- Voorlichtingsdienst) en J, van der Welle (C.A.V.) welkom te hebben ge heten, aandacht aan de veranderin gen die zich op Schouwen-Duiveland voordoen door de opening van de Grevelingen'dam en binnenkort de Oosterscheldebrug. Na het voorlezen der notulen en de ingekomen stukken, werd de re kening over het afgelopen jaar door genomen en door die financ. commis sie 'goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing, noodza kelijk geworden door periodieke af treding van de heren M. M .Hanse en S. A. van Kooten, werd in de plaats van de heer Hanse (die zich niiet (herkiesbaar stelde) gekozen de heer M. B. van der Velde. De heer van Kooten werd bij acclamatie her- kozen. Afscheid bestuurslid Na 'de bestuursverkiezing was het tijd om afscheid te nemen van de heer Hanse die „Landbouwbelang" zestien jaar als bestuurslid heeft ge- dienw. Zowel de voorzitter als de heer van Kooten betuigden hun waardering voor het vele werk dat het scheidende bestuurslid ten dien ste van Landbouwbelang heeft ver richt. Tot slot van de bijeenkomst hield de heer Zwart een causerie over „Het Stro-probleem", waarin de ver schillende behandelingswijzen van het stro (persen, hakselen en ver branden) uitvoerig werden belicht. Ook kwam een bespreking van de agenda's van de vergaderingen van Z.L.M. en C.A.V. aan de orde. Deze bijeenkomsten zullen worden gehou den te Goes (op 9 december) en te Zierikzee (op 7 december). IJMUIDEN, 25-11. De Nederland se bergers staan in het buitenland opnieuw voor een groot karwei. Don derdagmorgen is op de Noordafri- kaanse kust van Libye in een noord westerstorm met windkracht 8 tot 9 gestrand de Westduitse supertanker „Esso Deutschland", die 53.535 brt. meet en die hiermee tot de kleine groep van de grootste tankschepen ter wereld behoort. De „Esso Deutschland", die in 1963 werd gebouwd, is gestrand naben de haven van Marsa El Brega, en heejtt dringend om sleepboothulp gevraagu- De rederij van het schip, dat ge deeltelijk met ruwe olie is geladen, heeft met de zeesleepvaart en ber- giïigmaatschappij N.V. Bureau Wijs muller te IJmuiden een berglngscon- tract op basis Lloyd's Open form, no cure, no pay, afgesloten om' de „Esso Deutschland" vlot te brengen en te bergen. Van Wijsmuller is de zee sleepboot „Cycloop" reeds ter plaat se. Meer materiaal is onderweg. ZIERIKZEE Sint Nicolaasviering bejaarden Dinsdag 30 november a.s. organi seert de U.V.V.-afdeling traditiege trouw weer de Sint Nicolaasviering voor de bejaarden. De bijeenkomst wordt gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw (7.30 uur). Er is muziek en voordracht op deze avond en natuurlijk komt Sint op bezoek. Alle bejaarden van 65 jaar en ouder zijn hartelijk welkom. Chr. Woningbouwvereniging op Schouwen-Duiveland In een dezer dagen in „Mondra- gon" te Zierikzee gehouden verga dering werd het bestuur van de Chr. Woningbouwvereniging op Schou wen-Duiveland, dat in de loop der jaren tot enkele personen was ge slonken, aangevuld, zodat weer een volledig bestuur ontstond, met dien verstande dat nog enkele personen, niet ter vergadering aanwezig, zul len worden gevraagd nog zitting te nemen. SEROOSKERKE Verkoping woonhuis Donderdag werd in >het Dorpshuis te Serooskêrké, ten overstaan van notaris D. v. d. Hoeven te Renesse, in het openbaar verkocht het woon huis met erf aan de Dorpsring no. 19 te Sc'rooskerke. Koper werd de heer J. Gaiuk te Serooskerke voor f 12.200 Voorts wc. en ter plaatse enige inboao&lgccc en publiek verkocht. Bijbelkling Deze winter zal in de consistorie v.er bijbelkrirag worden gehouden. De bijbelkring komt woensdagavond om de veertien dagen bijeen. Ieder is van harte welkom. Sint Nicolaasviering bejaarden De Sint Nicolaasviering voor de bejaarden zal dit jaar plaats vinden op woensdag 1 december a.s. Alle bejaarden zijn weer van -harte wel kom. iVESTERSCHOUWÊN Subsidie voor duinovergangen en wandelpaden De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft be sloten tot het verlenen van een sub sidie uit de gelden voor de open luchtrecreatie voor het jaar 1965 ten behoeve van de aanleg en de ver harding van duincvergangen en wandelpaden in de gemeente Wes terschouwen. Het subsidié, dat is verleend op voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland, zal 50 van de totale kosten van uitvoering van het werk bedragen, tot ten hoogste een sub sidiebedrag van f 130.000,-. BROUWERSHAVEN Door de leerlingen van de School met den Bijbel te Brouwers haven werd voor de kinderpostzegel actie het mooie bedrag van f 275 bij eengebracht. NOORDGOUWÈ Bejaarden kwamen bijeen Deze week vond in hét verer.i- BROUWERSHAVEN, 24-11. Het Verbond! voor Veilig Verkeer afde ling Brouwershaven, hield in hotel „Jacob Cats" de jaarvergadering, waarvoor maar een matige belang stelling bestond, daar slechts 15 le- "den aanwezig waren .In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzit ter, de heer Th. Schiettekatte de ac tiviteiten in het afgelopen jaar en noemde o.a. de geslaagde verkeers- cursus, waarvoor een grote belang stelling bestond, gedoceerd door de opperwachtmeester de iheer v. d. Vlugt. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om ook deze winter weer een dergelijke cursus te houden en te trachten ook de ouderen hierbij te betrekken, daar juist deze groep weggebruikers weinig kennis heeft van de verkeersregels, zodat onge lukken niet uitblijven. Wegens di verse moeilijkheden is vorige zomer de voorgenomen oriënteringsrit niet doorgegaan. Tenslotte 'deelde de voorzitter mede, dat besprekingen worden gevoerd met de Shell om de jeugd verkeersschool in Brouwersha ven te 'krijgen. De notulen van de secretaris de heer S. M. W, de Korte werden goed gekeurd. Het bleek, dat het ledental nog steeds toeneemt, zodat wel dui delijk is, dat de inwoners zich be wust zijn van de grote waarde van het Veilig Verkecrwenk. ARMEN EN RIJKEN AMSTERDAM, 25-11. „Thans leven er in de wereld circa een miljard mensen in welvaart tegenover ongeveer twee miljard in armoede. Als do huidige ontwikkeling zich voortzet is deze verhou ding over 35 jaar anderhalf tegenover vyf a zes miljard". Dit zei mr. Th. H. Bot, minister zonder portefeuille belast mét ontwikke lingshulp, tijdens een rede ter opening van het tweedaags congres van de vereniging van studenten in de politieke en sociale weten schappen aan do vrije universiteit te Amsterdam. „In ongeveer de helft van de circa 80 ontwikkelingslanden be draagt het loon per hoofd per jaar circa 150 dollar, terwijl dit bedrag voor de Verenigde Staten en West-Europa 3000 respectievelijk 1000 dollar is", zo illustreerde minister Bot de verschillen in welvaarts peil. Dat de kloof tussen armen cn rijken in het algemeen eerder breder dan smaller wordt, wijt de minister onder meer aa protectionistische maatregelen van het westen ten behoeve van de eigen industrie, de hulp op zogenaamde harde voorwaarden (leningen met korte loop tijd en hoge rente) en ook de bevolkingsaanwas in de ontwikkelings landen, „ten gevolge waarvan toegenomen produktie onmiddellijk weer wordt geconsumeerd". Sedert vorige week heeft Haamstede er een nieuwe zaak b\jgekregen, de verf- en „doe-het-zelf" zaak „De Kleurenwaaier" van de heer en mevrouw A. Verstraaten. De winkel is ingericht in de voormalige schilderswerkplaats van de eigenaar. Afd. Brouwershaven Verbond voor Veilig Verkeer Ingezonden mededeling KK"X"X«X*X*X«X,X'X*X»X*X"> REKLAME Nylons zonder naad tijdelijk van f1,45 voor f 1,« pér paar Het jaarverslag Uit het jaarverslag der penning meester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 121,36. De iheer J. M. J. van 't Hof werd décharge verleend na goedkeuring der be scheiden door de heren L. Hoogen- boorn en A. P. Drijgers. Tot leden dezer commissie voor 1966 werden gekozen de heren P. Schiettekatte en M. Kristelijn. De aftredende bestuursleden, de voorzitter Th. Schiettekatte en de se cretaris de 'heer S. M. W. de Korte werden dn 'hun funkties herkozen. Besloten werd 'direct na niéuw jaar weer te starten met een veilig ver- keerscursus, welke weer zal worden gedoceerd door id'e (heer v. d. Vlugt. Hel ligt in de bedoeling de lessen toe te lichten aan de 'hand van kleu rendia's. A.s. zomer zal een oriënte ringsrit worden gehouden en in sep tember wordt opnieuw gelegenheid gegeven voor een koplampentest. Voor het schoolverkeersexamen zul len enige leden verkeerslichten ver vaardigen. Met de gebruikelijke rondvraag waarin nog diverse ver keersproblemen werden besproken In de gemeente, die het 'bestuur zal uit werken en aan de instanties zal door geven sloot de voorzitter met een dankwoord deze geanimeerde ver gadering. gingsgebouw te Noord go uwe een ge zamenlijke bijeenkomst plaats van de bejaardensociëteiten van Zonne- maire en Noordgouwe. Op verzoek van de voorzitter de heer Goosen was het ds. Feunek.es die de bijeen komst opende met gebed, waarna enkele verzen van Ps. 89 werden ge zongen. Belangrijkste programma punt deze middag was ongetwijfeld het voordragen van 'enkele zelfge maakte gedichten dóór mej. van Oost en de heer van Leeuwen. Zij werden met belangstelling beluisterd en werkten blijkbaar zo inspirerend dat ook enkele bezoekers een gedicht voordi-oegen. In zijn dankwoord be trok de voorzitter in het bijzonder ds. Feureekes en ds. Relling, die op deze bijeenkomst officieel afscheid nam van de sociëteitsleden. NIFUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommaridant van de rijkspolitie alhier, kunnen inlichtin gen worden verkregen omtrent de volgende gevonden voorwerpen 1 portemonniaie met inhoud, 1 sn éde kinderwantje. Auto reed op tractor Heden (vrijdag) morgen omstreeks 7 uur, vond op Rijksweg 18 onder Nieuwerkerk een verkeersongeluk plaats. Een uit de richting Zierikzee komende tractor voerde slechts één achterlicht en wel het rechtse. Een achter de tractor rijdende bestuurder van een personenauto bemerkte dit ze te laat op, daar hij meende dat het een tweewielig voertuig was. De bestuurder van de personen auto trachtte de tractor nog te ontwijken, doch reed met de rechtervoorzijde tegen het 'linkerachterwiel van de tractor. De twee inzittenden werden door glasscherven licht getoond. Dokter L. v. d. Zande verleende ge neeskundige hulp. OOSTERLAND Wilgen gerooid Op enkele na zijn de wilgenbomen in de Burg. van der Havestraat al hier gerooid. Opmerkelijk ds wel dat 'deze straat nu zoveel breder lijkt dan voorheen. Ter compensatie voor het verdwijnen van dit natuurschoon zullen er in het vervolg lijsterbessen worden geplant. Dan echter niet meer in de trottoirs 'doch juist er naast, zodat een goede doorgang hier gewaarborgd blijft. Naar wij verne men zullen de door gemeentewerken gezaagde stammen der gerooide wil gen voor industriële doeleinden ge bruikt worden. Ouderavond o.l.-school te Oosterland OOSTERLAND, 24-11. Onder voor zitterschap van 'de heer J. Stoutjes- dyk Lzn., vond woensdag de. jaar lijkse ouderavond plaats van de o.l.- school waarvoor een bevredigende belangstelling bestond. De bijeen komst in de koffiekamer van de con ferentiezaal, werd geopend door de voorzitter, die inzonderheid verwel komde de aanwezige ouders, de ou- dercommissie, de wethouder Stout- jesdyk, de heren Bakker en Waasdorp van de afdeling Volksonderwijs en de heer J. L. W. Wessels Boer, die op deze avond een causerie hield over tandverzorging. De voorzitter memoreerde enkele voorvallen uit het schoolleven van het afgelopen jaar. Eerst werd het vertrek van het schoolhoofd, de heer P. Knuijt ter sprake gebracht. Het Was een prima leerkracht doch het was te betreuren dat hij zich moei lijk aan de gemeenschap hier Ier plaatse aanpassen kon. In zijn plaats werd aangesteld als hoofdonderwij zer de heer Bolkenbaas, tot dusver onderwijzer aan de school. De voor zitter hoopte met hem prettig sa men te mogen werken. Een nieuwe onderwijzeres kon worden aange trokken ifi de persoon van mej. Krij ger uit Goes. Ook zij werd een wel kom toegeroepen. Er bestaat altijd <nog hoop dat er -t.z.t. een derde leer kracht zal kunnen wprden benoemd. Gememoreerd werd verder dat, het bestuurslid de heer C. Bolijn Nz. het dorp gaat verlaten wat de voorzitter en oudercommissie zeer speet. Hoe wel maar één jaar bestuurslid heeft de heer Bolijn veel gedaan in het belang van de school. Sprekend over de toekomstplannen voor nieuwbouw van een school, kon spreker nog geen optimistisch geluid laten horen. De penningmeesteresse, mevr. Geel hoed-Boot, deed verslag van de stand der kasmiddelen; de inkom sten bedoegen f 241,59, de uitgaven f 213,28. alzo een batig saldo van f 28,31. De dames Van den Berge en Van Alménkerk hadden de rekening gecontroleerd en akkoord bevonden. De voorzitter dankte de penning meesteresse voor haar akkuraat be heer. Ook de secretaresse, mevrouw Van der Maas-Bal werd een dank woord gebracht voor haar werk in het belang van de school. Jaarverslag Uit het jaarverslag dat door het schoolhoofd de heer Bolkenbaas werd gebracht, bleek eerst dat ds. Groenewegen en de vakonderwijze res mej. Vilieger verhinderd waren om deze vergadering bij te wonen. Spreker w)ees op de goede verstand houding van de openbare lagere school met het bestuur van óe ge meente Duiveland, en dankbaar was spreker voor het vele dat zij ook in het afgelopen jaar deed in belang van het openbaar onderwijs. 58 leer lingen bezoeken momenteel de school, tegen het vorig jaar 53. Ge hoopt wordt dat er het volgend jaar weer meer zullen zijn omdat dan de vurige wens voor een derde leer kracht in vervulling zou kunnen gaan. Het Sinterklaasfeest, zowel als het Kerstfeest werden gevierd door de school, terwijl bij de verkeersles- sën alle leerlingen zijn geslaagd. Ook de contactavond, waar het werk dei- leerlingen kon worden bekeken, werd zeer goed bezocht. De grotere leerlingen maakten dit jaar een reis naar Rotterdam en de kleinste naar Bergen op Zoom en omgeving. De hoofdonderwijzeres wees verder op het feit dat men al meer en meer de schoolreizen gaat afschaffen, en dat hier in de plaats schoolkampen worden georganiseerd. De kinderen kunnen zich dan meer uitleven in de vrije natuur. Ook hot school zwemmen werd hogelijk geroemd, doch dit zal vermoedelijk voorlopig nog wel niet kunnen worden gerea liseerd. Wat de verschaffing van nieuwe onderwijzersbehoeften be treft, werd meegedeeld dat er een nieuwe rekenmethode werd inge voerd. Een vloeistofduplicator en een schoolradio werden aangeschaft, en een nieuwe filmprojèctor toege zegd. Spreker wees verder op het feit dat de .leermiddelenprijzen de laatste jaren sterk zijn verhoogd, terwijl zulks van de gemeentelijke bijdrage niet kan worden gezegd Tot slot Wees de hoofdonderwijzer nog op hot verderfelijke televisiekij ken door schoolkinderen tot 's avonds laat: dit benadeelt het le ren niet weinig. Spreker hoopte ook in deze op medemerking van de ou ders. Ijsbaan onder water Door middel van de brandspuit heeft men dezer dagen 300 m:! water in de pas aangelegde ijsbaan ge pompt. Het water werd uit de wa tergang gehaald, daar men van oor deel was dat de vele regens der laatste tijd dit water wel veel zullen hebben verzoet. Gehoopt wordt dat men van deze baan zal kunnen ge nieten wanneer er weer een vorst periode aanbreken mocht. Ingebruikneming gemeentehuis Een dezer dagen zal een begin werden gemaakt met de verhuizing van al het sccrelaricpersciteel en de bescheiden naar de nieuwe zetel van de gemeente Duiveland, Nieuwer kerk. „Oostkenshil" zai daarom de twee laatste dagen van deze maand vcor het publiek gesleten zijn. Het korps gemeentewerklieden zal mee helpen aan de verhuizing. Op 1 de cember wordt het gemeentehuis te Nieuwerkerk in gebruik genomen. BRUINISSE Vrachtauto verloor wiel Een vrachtauto met uien uit Mark nesse op weg naar Nieuwerkerk ver loor op de Grevelingendam een wiel. De wegenwacht verleende hierbij hulp. Later kon de wagen ter plaatse worden gerepareerd en de tocht naar Nieuwerkerk vervolgen. De te Bruinisse gehouden col lecte voor het Astmafonds bracht f 340,54 op. De familie A. K. te Bruinisse behaalde een prijs in. de yoghurt- prijsvraag. MEDEDELING Wy delen onze lezers mede dat wy te Nieuwerkerk als correspon dent hebben aangesteld de heer A. Stins, Esdoornstraat 20. Wij verzoe ken belanghebbenden voor alle be richtgeving in voorkomende geval len, zich met de heer Stins in ver binding te stellen. Redaktie. Vrede en rust in de winterse West hoek; men is aan het bijkomen van de knallen, die in de pluktijd vogels (en mensen) verontrusten. Intussen is wel gebleken dat vreetgrage vo gels niet zo bijster bang zijn voor „het kanon". Welnee, ze springen even op en hippen even verder weer neer om verder te gaan pikken. Zo zijn vogels wel. De knalapparaten 'liggen nu alweer in de schuren, maar er zijn nog wel verhalen uit het re cente „toen". Even een snuifje tech niek. Om het vogelkanon te laten werken, gaat de kweker elke morgen - gewapend met een busje en een emmertje water - naar het apparaat, nadat hij de vorige avond het ding hebben afgezet, eenvoudigweg door het slangetje van de gastank af te trekken. Laat daar nu in de voor bijepluktijd een mens zijn, die daar toevallig een keer geen zin in had. „Laat knallen wat knalt" moet de man gedacht hebben. Het was nacht en het water kon nog steeds bij de carbid komenzodat de stilte perio diek werd verscheurd door afschu welijke klappen. Ligt even later ver der op een man te bed, die niets van nachtelijke knallen hebben moest. Maar in buurmans bongerd stond de artillerie opgesteld en dat ging maar door, want U weet het van het slan getje .Buurman had zich al zeven tien keer op zijn legerstede omge draaid en heeft toen resoluut de de kens van zich afgeworpen. De man is naar buiten gerend, heeft het ka non opgezocht en opgepakt en is er toen mee naar het htds van de eige naar gerend. Juist onder diens slaapkamerraam was er een mooi plekje. Vlug het slangetje er weer aan en heel resoluut wegwezen. Heel kort nadien verscheurde weer een enorme dreun de nachtelijke stilte, toen nog een tweede, maar daarna werd het muisstil. Nietnands fanta sie zal tekort schieten om te begre pen dat de slapende eigenaar van de vogelverschrikker ook één, twee, drie het bed is uitgewipt en het kanon het zwijgen heeft opgelegd. Maar nu de clou; beide mannen weten al weken van elkaar af. Op dit punt is geen onzekerheid, maar ze zeggen lekker niets. Toch, wie er op letten zou hoe zij elkaar aankij ken, zou een eindeloos stuk. wijzer worden .Men ziet intussen, de West hoek heeft knal-verhalenin soor ten. Met deze nummer II is er wel aanleiding voor een definitief af scheid van het jrutlscizocii 1965. schiereilandman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2