Renniesi een nieuwe fiets! Aftl. Zeeland Ned. Ver. „Ouders van Emigranten" vergaderde f 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Chefarine .4 Cassius Clay versloeg Patterson Kennedy- herdenking in V.S. Reis met een vlot in Stille Oceaan STREEKNIEUWS Veehouders leverden 4.243.000 ton melk „TIC" Waardevolle voorlichting De afdeling Zeeland van de Neder landse Vereniging „Ouders van Emi granten" vergaderde - voor Eet eerst op Schouwen-Duiveland - in het Huis van Nassau te Zierikzee. Er bestend vcor deze vergadering van de zijde van ouders en familieleden van emigranten, een grote belang stelling. Mede aanwezig was het vol tallige bestuur van de afdeling Zee land. De secretaris van de provinciale vereniging de heer Dekker sprak een kort openingswoord, waarin hij mededeelde dat het aanvankelijk nogal wat moeite had gekost vol doende adressenmateriaal in handen te krijgen. Uiteraard is dit materiaal nodig om contacten te kunnen leggen tus sen belanghebbenden en het afde lingsbestuur. Dank zij de gewaar deerde medewerking evenwel van enkele autoriteiten en partikulieren op Schouwen-Duiveland en Tholen konden deze moeilijkheden worden opgelost. Doel en streven De voorzitter van de afdeling de 'heer Luteijn zette hierna doel en streven van de vereniging uiteen. Spr. wist de aanwezigen te boeien, temeer omdat «hij de toelichting kon Ingezonden mededeling V/er middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderenl De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 22-11 te Savona verwacht. Ganymedes, 22-11 van Barahona naar Antwerpen. Straat Soenda, 23-11 te Monrovia verwacht. Automatisch internationaal bellen BREDA, 22-11. Met ingang van 6 december a.s. krijgen de telefoon abonnees van de sectoren Goes en Kruiningen de mogelijkheid om ge sprekken met abonnees in België en west-Duitsland langs automatische weg zelf tot stand te brengen. Auto tegen trein Twee doden, 4 gewonden UTRECHT, 23-11. Op een met automatische knipperlichten bevei ligde overweg tussen Roosendaal en Oudenbcsch is vanochtend omstreeks tien over half negen een bestelauto (vermoedelijk van P.T.T.) tegen een uit Vlissingen komende trein ge botst. Volgens de eerste berichten zijn er twee doden en vier gewon den. De aki zou normaal hebben ge functioneerd. Het ongeval gebeurde op de met automatische knipperlichten bevei ligde overweg aan de Industrieweg in Oudenbosch. Om het leven zijn gekomen de 41-jarige M. Mol uit Oudenbosch, die het P.T.T.-busje bestuurde, en de 20-jarige L. van Broekhoven uit Bergen op Zoom. Bij dit ongeluk, dat vermoedelijk is gebeurd doordat de besneeuwde knipperlichten slecht zichtbaar wa ren, werd de heer Geel uit Bergen op Zoom zeer zwaar en de heer Elands, eveneens uit Bergen op Zoom, zwaar gewond. Beiden zijn, evenals de heer Mies uit Roosen daal, die lichte verwondingen opliep, opgenomen in het ziekenhuis in Ou denbosch. Door het ongeval liep de trein een vertraging op van ongeveer een half uur. LAND- EN TUINBOUW Prijzen van appelen liepen wat terug DEN HAAG, 23-11. Waarschijnlijk mede tengevolge van de ingetreden vorstperiode namen op de Neder landse fruitveilingen de aanvoeren van appelen belangrijk toe. Vooral de telers die een voorraad fruit heb ben die thuis niet vorstvrij kan op geslagen worden, gingen over tot verkoop toen de temperaturen daal den. Hoewel de vraag levendig bleef, zowel voor export als voor de bin nenlandse markt, konden de prijzen van de 'belangrijkste rassen zich toch niet handhaven. Vooral het ras Golden Delicious werd belangrijk goedkoper. De vei- lingprijs van de beste 'kwaliteiten van dit ras kwam nog aan 70 cent per kg., maar werd verkocht tegen prijzen van 50 tot 60 cent. Ook Jonathan en Goudreinette werd wat goedkoper dan de laatste weken het geval was, vooral voor de mindere kwaliteiten. verduidelijken met het vele dat hij had gezien op zijn reizen door Ame rika. Hij had veel lof voor de resul taten, die de vereniging heeft weten te bereiken bij het organiseren van zg. charter-reizen per vliegtuig en bij het totstandbrengen en doen uitvoe ren van bootreizen naar de emigra- tielanden. De contributie voor de vereniging bedraagt f 10 per jaar en f 5 per jaar voor alleenstaanden. De contributie is laag gesteld en behoeft geen beletsel te zijn om toe te tre den als lid. Noodfonds Met nadruk wees de voorzitter op de noodzaak bii een voorgenomen reis zioh van tevoren op de hoogte te stellen van de dagelijks gebruik te woorden in de Engelse taal; dit levert eenmaal in het emigratieland bijzonder veel gemak op en trou wens reeds tijdens de reis. Na ge wezen te hebben op het 'bestaan van een Noodfonds bij de vereniging, dat ten doel heeft om in bijzonder ern stige gevallen financiële hulp te ver lenen, sloot spreker zijn interessant betoog. Onder het genot van ccn kop kof fie werd het géhoorde hierna be sproken, werden de reiservaringen uitgewisseld en plannen voor de toe komst 'bespraken. Diverse aanvullen- lende inlichtingen werden verstrekt, w.o. de wettelijk gestelde eis, dat een lidmaatschap een half jaar oud moet zijn, willen betrokkenen profiteren van de revenuen in de vorm van sterk gereduceerde reisprijzen. Een groot aantal aanwezigen gaf zich op als lid. Dankwoorden Tot slot van de geanimeerde ver gadering vertoonde de voorzitter een groot aantal dia's uit Amerika. Tot slot sprak jhr. A. van Citters te Burgh woorden van dank tot het af delingsbestuur voor het gebodene, dat - blijkens de verdere reacties uit LAS VEGAS, 23-11. Cassius Mar cellus Clay, de 23-jarige negerbokser uit Louisville, die twee maal de „grote bruine beer" Sonny Liston be dwong, kan zich na maandagnacht zonder overdrijving weer de beste zwaargewicht ter wereld noemen. In een over de gehele wereld met spanning tegemoet gezien gevecht bedwong „opschepper" Clay de tweevoudige oud-wereldkampioen in het zwaargewicht, Floyd Patter son, in twaalf dramatische ronden. De 30-jarige Floyd Patterson, die als eerste zwaargewicht ter wereld het wereldkampioenschap heroverde en daarmee de bekende uitdrukking „They never come back" logenstraf te, was in de twaalfde ronde zo ge demoraliseerd, dat scheidsrechter Harry Krause, de uitgeputte uitda ger na twee minuten en achttien se conden naar zijn hoek bracht en Clay tot winnaar uitriep. Brussel heeft nieuw „manneken" BRUSSEL, 22-11. Brussel heeft weer een „manneken pis". Een nieuw afgietsel van het be roemde beeldje is maandag ge plaatst op het voetstuk in de Stoof straat bij de Grote Markt, waar het onmiddellijk begon met de nooit eindigende taak, die echter nu door de vorst wordt bedreigd. Het vorige beeldje is het slachtoffer ge worden van vandalen, die het van het voetstuk afbraken en hebben meegenomen. Vorst en suikerbieten BERGEN OP ZOOM, 22-11. Van de twaalf suikerfabrieken in ons land heeft de „Friesch-Groningsohe" het thans wel 't moeilijkst. Juist bij de boerenleveranciers van deze fabriek liggen de kleinste voorraden gerooi de bieten, terwijl juist in de provin cie Groningen, waar op sommige plaatsen nog twaalf a vijftien centi meter sneeuw ligt, het :grootste ge vaar "bestaat 'dat er voorlopig niet gerooid kan worden. De andere fabrieken 'hebben nog een behoorlijke werkvoorraad in de gerooide bieten, die bij hun bóeren- leveranciers op 'hopen liggen en daar door zal het wel lukken, de fabrie ken tot na 'het 'komende weekeinde draaiende te 'houden. visserijbericiiten Stormschade aan W addenzee-mosselen Steeds meer blijkt dat de jongste stormen (1 en 2 november) zeer grote schade aan de mosselvoorraa'd op de Waddenzee hebben toegebracht. Dat bleek overduidelijk uit de geringe hoeveelheid consumptiemosselen die de vorige week op de vrije 'banken werd ontdekt, terwijl toch tevoren verschillende vindplaatsen bekend waren. Dat blijkt odk uit de grote hoeveelheid mosselen uit de Zeeuw se stromen, die thans dagelijks in Yerseke worden aangevoerd om een dreigend mosseltekort voor de ex porteurs op te vangen. Versohilende kwokers moeten 'hun „orders" die zij voor Waddenzeemosselcn ontvingen terug geven. Voor die orders op Waddenzcemosselen komen dan or ders op Zeeuwse mosselen in de plaats, iets wat normaal in deze maanden zeer weinig voorkomt. de vergadering - op hoge prijs werd gesteld. Jhr. van Citters was dan ook zeker de tolk van de aanwezigen, die door deze bijeenkomst belangrijk be ter wegwijs zijn geworden in een materie, die men wel goad moet ken nen wil men zioh op dit terrein suc cesvol bewegen. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur helpen direkt! Winter in Europa PARIJS, 22-11. Het is sinds veertig jaar in Europa in de maand november niet winter geweest als thanszeggen de statistici. Sneeuw, ijzel en mist worden ons in overvloed verschaft. In Engeland zakte het kwik maandag tot. om streeks het vriespunt en er viel sneeuw. In Zweden vorm den sneeuwbanken, die soms een hoogte van zes meter be reikten, een zware hindernis voor het verkeer. De tempera tuur lag ver beneden nul. Een aanstaande moeder, op weg naar de kraamkliniek beviel in een taxi, die in de sneeuw was blijven steken. In Dene marken nam de storm, die hier enkele dagen woedde, in kracht af. Er ligt overvloedig sneeuw. Op verscheidene plaatsen in ivest-Duitsland viel sneeuw. Vele wegen zijn als gevolg van ijzel onberijdbaar. In Polen ligt overal minstens twintig centimeter sneeuw. Het ver keer op de Oostzee is nage noeg onmogelijk geworden. W erkgeverscom men t aar op de gewijzigde belastingvoorstellen DEN HAAG, 23-11. De memories van antwoord van de regering met betrekking tot de belastingontwer- pen hebben bij het Verbond van Ne- derlandsche Werkgevers ernstig© te leurstelling gewekt. Uit het gewijzigde dekkingsplan was reeds gebleken dat het onder zoek van de regering naar mogelijk heden om de stijging van de over heidsuitgaven te beperken, een on bevredigend resultaat heeft gehad. Dit heeft er mede toe geleid dat het discriminatoire karakter van de be lastingvoorstellen van de regering verder wordt geaccentueerd, zo meent het verbond. Dit blijkt onder meer uit de voor genomen verhoging van de vennoot schapsbelasting met 2 °/o voor win sten boven f 100.000,en met. 1 voor winsten kleiner dan f 100.000, UTRECHT. Bij Vriezenveen is he den dinsdagmorgen om tien voor acht het achterste stel van de trein Almelo-Mariënberg ontspoord. Het ongeluk, waarvan de oorzaak nog niet bekenid is, gebeurde op een wis sel. Niemand werd gewond. SPORT BADMINTON Zierikzee I-Cock I 5-3 Zaterdag j.'l. vond in de gymna stiekzaal van het prof. Zeemanlyce um het belangrijke treffen plaats tussen het nog ongeslagen Cock I uit Breda en het als nummer 2 op de ranglijst prijkende Zierikzee I. In een met sfeer geladen duel zegevier de Zierikzee tenslotte verdiend met 5-3, en dat betekent dat Zierikzee thans met 1 punt voorsprong de lei ding in deze competitie heeft geno men. In dit treffen hebben de dubbel spelers de beslissing moeten bren gen, immers nadat de vier enkelpar tijen achter de rug waren was de stand nog 2-2 gelijk. Dankzij het winnen van de beide gemengd-dub- bels - zij het elke keer na een be slissende derde game - èn het he- rendubbel. werd de stand 5-2 voor Zierikzee, waarna het damesdubbél de uiteindelijke uitslag op 5-3 be paalde. Een uitstekend resultaat dus, waarbij vooral het constante spel van de heren J. van Vossen en G. v. d. Tholen opviel. Zierikzee heeft met deze uitslag een prachtige kans om kampioen in haar afdeling te worden, doch dan zal in de nog resterende vier uitwed strijden hard moeten Worden aange pakt. Zaterdagavond speelt Zierikzee uit tegen het sterke Robad II in Roosendaal. De volledige uitslag van de wed strijd tegen Cock luidt als volgt: J. v. Vossen-Th. Korssmit 15-5, 15-4 (1-0); G. v. d. Tholen-R. Kabbedijk 15-11, 15-4 (1-0); Mej. M. Krakeel- mej. N. Warringa 7-11, 9-12 (0-1); mevr. E. Nolet-mej. E. v. Zundert 2-11, 1-11 (0-1); mevr. A. Wieringa/ J. v. Vossen-mej. N. Warringa/Th. Korssmit 15-4, 11-15, 15-0 (1-0); mej. M. Krakeel/G. v. d. Tholen-mej. v. Zundert/R. Kabbëciijk 8-15, 15-3, 15-8 (1-0); F, J. de Vos/J. van Vos sen-Th. Korssmll/R. Kabbedijk 15-0, 18-17 (1-0); mevr. A. Wieringa/mevr. E. Nolet-mej. N. Warringa'mcj. E. v. Zundert 6-15, 7-15 (0-1). Totaal dus 5-3 voor Zierikzee. WASHINGTON, 22-11. Namens de weduwe heeft haar moeder maandag, voordat de poort van de begraaf plaats in Arlington voor het publiek openging, een boeket lelies gelegd op het graf van John F. Kennedy, die twee jaar geleden in Dallas ver moord werd. Mevrouw Kennedy, die in New York woont, heeft niet de moed 'kunnen vinden zelf naar Ar lington te gaan. Velen hebben maan dag een bezoek aan het graf ge bracht. Namens president Johnson is een krans gelegd door minister van justitie Katzenbach. President Jhonson en zijn vrouw hebben, dicht bij hun boerderij in Texas, een herdenkingsdienst in een R.K. kerk bezocht. Het vertrek in het ziekenhuis van Dallas waar Kennedy is gestorven, was maandag gesloten ten teken van rouw. Drie mannen hebben met een vlot van balsahout 6.500 km. afgelegd in de Stille oceaan. Zij waren uit Zuid- Amerika vertrokken en kwamen vo rige week na een reis van bijna vier maanden op het atol Fakarava in de Tocamotoe-archipel aan. Zeggenschap over NAVO- kernwapens blijft bij Amerikaanse president AUSTIN, 22-11. De bondgenoten van de Verenigde Staten in de N.A. V.O. beschikken over kernwapens doch kunnen ze niet zonder toestem ming van de Amerikaanse president gebruiken. Dit heeft een woordvoer der van het Witte Huis maandag be kendgemaakt naar aanleiding van een bericht in de „New York Times", waarin zondag werd gemeld, dat ge durende een periode van ongeveer zes jaar in het geheim Amerikaanse kernladingen waren geplaatst in vliegtuigen en raketten van West- Duitsland en andere N.A.V.O.-bond- genoten. De woordvoerder zei: „Zoals al vaak is verklaard, hebben wij kern koppen ter beschikking van onze bondgenoten in de N.A.V.O. gesteld. Het toezicht erop blijft echter aan de Verenigde Staten voorbehouden". ZIERIKZEE Ouderavond Prof. Zeeman-lyceum Op maandag 29 november a.s. werdt 'in 'het overblijflokaal van de school eer. vergadering gehouden van de Oudervereniging Prof. Zeeman lyceum. Op 'deze vergadering komt een bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend (en niet herkiesbaar) zijn mevr. C. Kik-v. d. Berge te Bruinis- se en de 'heer H. E. S. Sinck te Zie rikzee. Aftredend (en 'herkiesbaar) zijn: de heren H .J. Simons te Re- nesse en S. A. de Haas te Haamste de en ir. J. L. van Sloten te Zierik zee. Na afwerking der huishoudelijke agenda spreakt de 'heer P. W. J. Vo gelaar, schoolarts te Zierikzee over het onderwerp: „Paedagogische en psychologische aspecten van de schooljeugd". Vrije tijds-bouw van woning Ondanks 'het koude winterweer wordt er ied'ere avond en op de za terdagen gewerkt door een aantal mannen, die gezamenlijk een woning bouwen aan de U.N.A.-straat. Het betreft hier de bungalow voor de heer H. Wandel, die met zijn broer en een vriend in zijn vrije tijd dit werk hebbert aangepakt en het ook hopen te voltooien. Voor het aan brengen van de kap is nog een drie tal weken nodig. De bungalow heeft een breedte van 11 meter en is 7V2 meter diiep en is als volgt ingedeeld: woonkamer, keuken, gang, drie slaapkamers, toilet en douchecel. Echt dus wel een huis en de aanpak van dit werk dwingt wel respekt af. Vereniging van rechtzinnig Hervormden Op woensdagavond 24 november a.s. vindt in 'het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw alhier een bijeenkomst plaats van 'de Vereniging van Recht zinnig Hervormden. Als spreker is voor deze vergadering uitgenodigd ds. H. S. J. Kalf, Ned. Herv. pi"edi- kant te Bennebroek, die hoopt het onderwerp „Sterft een mens niet voor zijn tijd?" te behandelen. schArendijke Hervormde Gemeente houdt gemeente-avond Vandaag (dinsdag) te 19.30 uur zal de Hervormde gemeente te Elkerzec- Scharendijke haar gemeente-avond 'houden. Aan de orde komen o.m. vragen rond de catechisatie en de verkiezing van ambtsdragers. Voorts is een kleine tentoonstelling inge richt van boeken die vermeld staan in de, de gemeenteleden toegezon den, bijbei wijzer. nieuwerkerk Kinderpostzegelactie o.l. school De leerlingen van de hoogste klas sen der openbare lagere school ver kochten in Nieuwerkerk voor f 500,- aan kinderpostzegels. bruinisse Vorstschade treft gladiolenkwekers Naast dc vorstschade aan de sui kerbieten, die een aantal landbou wers treft, is er nog een andere ca tegorie verrast door de vroege win ter. n.l. de gladiolen-kwekers. Het zijn in dit geval vooral de Sjoukje in ijsrevue Van 7 tot en met 23 december komt Olympisch- en Wereldkam pioene Sjoukje Dijkstra naar Rotterdam. In de nieuwe Holiday on Ice-produktie 1966 r\jdt Sjoukje een nieuwe kür in één der fraaiste scènes, die ooit op het ijs zijn gebracht. Sjoukje Dijkstra is voor haar optreden in Amsterdam en Rotterdam sjyeciaal uit Amerika overgekomen. Begin september begon zij haar Ameri kaanse tournee in New York en met Kerstmis treedt Sjoukje in San Francisco op. - De ijsvloer, die dit jaar in de Ahoy'-hal wordt opgebouwd, is aanzienlijk groter dan in voorgaande jaren. Door een andere plaatsing van de zitinrichting kon aan president Morris Chalfen's belangrijkste wens worden voldaan: een grotere ijsvloer voor Sjoukje. Haar wordt 7iu de mogelijkheid geboden een kür te rijden op de wijze, die haar bij alle televisiekijkers over de gehele wereld geliefd en beroemd heeft gemaakt. Ingezonden mededeling 'n pracht geschenk DEN HAAG, 23-11. Van het be gin van het lopende melkjaar, 4 april, tot 16 oktober j.l. hebben de Nederlandse veehouders 4.243.000 ten melk afgeleverd. Dat 'is ongeveer 120.000 ton, of bij na drie procent meer dan in de over eenkomstige periode van vorig jaar. Het secretariaat van het Produkt- schap voor Zuivel meldt dit met de aantekening, dat de werkelijk afge leverde 'hoeveelheid vrijwel overeen komt met de raming, die het inder tijd 'gemaakt heeft: 4.240.000 ton. Produktie en aflevering, zo ver wacht 'het produlktschapssecretariaat zullen in de periode van 14 novem ber jl. tot het einde van het melk jaar, 2 april 1966, bij een groter aan tal koeien en een geringere melkgift per koe niet veel afwijken van de produktie en aflevering 'in de over eenkomstige periode 1964-T55, althans onder vrij normale omstandigheden. De raming in cijfers voor deze pe riode is 1.850.000 ton, dat is 17.000 ton minder dan in de overeenkom stige periode van 1964-'65. Truck met oplegger De raming van de aflevering in het gehele melkjaar april 1965-april '66 bedraagt 6.473.921 ton. Dat is twee procent meer dan in 1964-'65. Het vetgehalte wordt op 3.85 procent geschat tegen 3.83 procent 'in 1964- '65. Er waren in de eerste helft van het lopende melkjaar meer koeien dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. In mei was het verschil twee procent. Gezien de drie procent hogere melkafleveriog kan gesteld worden, dat de melkgift per 'koe on geveer 'gelijk was. Hieruit blijkt vol gens 'het produktschapssecretariaat, dat de weers0nistandigheden in de weldetijd wel zeer slecht moeten zijn, wil het produktiepeil van het melkvee er sterk door beïnvloed worden. verongelukt RIJSBERGEN, 23-11. Vanmorgen om zes uur is door de gladheid öp de weg van Breda naar Zundert een truck "iet oplegger verongelukt waardoor de bestuurder, de 21-jarige G. H. van Geutselaar uit Woerden, om het 'leven is gekomen. De bij hem in de cabine zittende eigenaar van de combinatie, de 27-jarige H. van Holland uit Maarssen, is zwaar ge wond. De weg was enige tijd ver sperd. De truck met oplegger raakte aan het schuiven en botste links van de weg tegen een boom. Door de schok ging de lading bomen aan het schui ven en drukte de bestuurderscabine kleine landbouwers, die de dupe worden of zijn. Was eerst het uit valpercentage tengevolge van de ve le regens, deze zomer, voor de uit komst van de gladiolenkwekerij te leurstellend, nu een aantal kwekers nog bollen in de grond blijkt te heb ben, betekent dit zo goed als zeker dat deze voor 100 veiiloren zul len zijn. Collecte Herv. Kerk De te Bruinisse in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de zen ding bracht op (in de kerk) f 570,11, in de zondagsschool f 64,25. Totaal f 634,36. Export van vislieren De firma P. Maaskant Zonen te Bruinisse, die voor dc Nederlandse visserij in de loop der jaren velé tientallen vislieren vervaardigde en die indertijd ook naar Denemarken exporteerde, heeft thans in Enge land een nieuw exportgebied gevon den. Maandag werd de vijfde lier in korte tijd daarheen verzonden. Tentoonstelling van duiven De duivensportverenigmg „De Bruse Trekker" te Bruinisse, zal op vrijdag 26 en zaterdag 27 november in café „Centrum" te Bruinisse een duivententoonstelling houden waar voor niet minder dan 200 duiven worden verwacht. Keurmeester is do heei" H. Slagboom uit Zierikzee. Zoals gebruikelijk zullen attrac ties deze tentoonstelling een aan trekkelijk karakter geven, maar dit. jaar zal 'het voor het eerst mogelijk zijn, in het beait tc komen van jonge duiven en eieren, die door de leden ten bate van dc verenigingskas ver kocht worden. Het ras van de Ie verkopen volgcls is Delba en Aarden Nu de winter over de wereld is gekomen kan men ongeveerwel aannemen dat de meest fanatieke sportvisser het heeft laten afweten. Hoewel, op dit punt is niets zeker, want wij kennen lieden, die op een zeer bezwaarlijk uur - lees: in het holst van de nacht - het warme bed verlaten om aan een ijzig koude zee dijk de hengel het water in te wer pen. Dat zijn moedige lieden. Zó moedig dat ze misschien nu nog wel sneeuw en ijs verachten en er toch nog op uitgaan, als de vis tenminste nog bijt, een al of niet bestaande mogelijkheid, waarvan Schiereiland man geen weet heeft. Overigens is dit aanloopje slechts nodig om te ko men tot de memoires van één of zo men wil verschillende sportvissers, die „in het seizoen" vredig zaten te vissen aan de Oosterscheldedijk. De mise en scène was vrijwel ideaal; een beetje bijterig weer, niet te koud, niet te warm, de wind van de dijk af en het ivisselend spel van de SchoiLWse luchten boven zee en aar de. Ondanks deze voor sportvissers zo gebenedijde omstandigheden werd er geen staart gevangen. Goed, goed, het gaat wel om het spel en niet om de knikkers, maar hei is toch fijn als er wat vis in het leefnet mee naar huis kan. Maar de vxssen keken zo gezegd wel uit. Ze bleven waar ze warenonder de waterspiegel. Komt na ongeveer een uur nog een collega-visser aan. De man werd met enig goedgespeeld hoongelach ontvangen, maar de fleg matische man trok zich daar niemen dal van aan en begon zijn visspullle- tjes uit te pakken en in gereedheid te brengen. Met een zwaai gooit hij de hengel uit en tot verbijstering van de andere mannen heeft hij na vijf minuten een fraaie platvis, gevolgd door een tweede, gevolgd door een derde, gevolgd door een vierde. Er is reden om aan te nemen dat het verhaal eentonig wordt, maar dat ging zo door tot de twintigste. De (andere) mannen hadden het nakij ken. Na zijn twintigste visje vond dc succesvolle visser het wel goed; hij haalde zijn hengel, in, begon af te tuigen en ruimde zijjt visgerei op. Daarna is hij naar huis gegaan. Hei was zonneklaar... daar ging een man met een geheim. Het heeft nogal wat moeite gekost om achter de waarheid van deze succesvolle visexpeditie te komen. Het is bijna het summum van ongeloof waardig heid, maar hel is dan toch maar lek ker waar. Dc succcsvisser drenkte (drenkt en zal drenken) zijn wormen in een zeker soort priklimonadc en dal schijnt voornamelijk voor plat vis helemaal „hel einde" te zijn. Het zij hier doorgegeven ter navolging, hoewel belangstellenden zelf moeten uitzoeken of het appelsap, „gewone gazeusc", cola, sinas, tonic, of wal anders moei zijn. Wil men onderge tekende geloven dan is het één van die reeks met ccn „tic". SCII1EREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2