Geschenk en goede woorden voor scheidende arts J. L Braber Drama in België Grote sneeuwval in Duitsland Voedselschaarste in India Frankrijk en Vietnam STREEKNIEUWS 570 ste STAATSLOTERIJ Stakingen bedreigen „Gemini"-vluchten Moskou houdt weg naar Washington open Dreischor zorgde voor verrassing DREISCHOR, 20-11. Op een in ho tel „De Drie Schapen" te Dreischor gehouden receptie heeft de bevolking van deze plaats op ondubbelzinnig hartelijke wyze afscheid genomen van de arts de heer J. L. Braber, die na twee en twintig jaar een partiku- liere praktijk te hebben gevoerd, een betrekking als controlerend genees heer bü het G.AJC. voor Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee heeft aanvaard. De patiënten van dokter Braber worden - gelijk reeds gemeld - overgenomen door de heer G. J. van der Waarden, arts te Noordgouwe. In een toespraakje zei dokter Braber zelf van het voor Dreischor spijtige besluit: „We wor den er niet beter van, maar we zou den er aanzienlijk slechter van ge worden zijn als we het niet hadden gedaan" Intussen was „zo maar laten ver trekken" er voor de bewoners van Dreischor niet bij. Enkele dagen te voren staken de leden van het be stuur van het Groene Kruis de hoof den bij elkaar en beraamden een bliksemactie, die - het viel te ver wachten - uitstekend slaagde en geld opleverde voor het beoogde doel: een geschenk voor de populaire arts, dat bestond uit een t.v.-toestel. De voor zitter van het comité de heer L. M. Moermond - gemeenschapsman par excellence te Dreischor - bood met een passende toespraak het geschenk in een volle zaal de scheidende arts - met zijn gezin aanwezig - aan. Laatste gelegenheid „Hoewel u de leeftijd nog niet hebt bereikt en u hier te Dreischor blijft wonen, realiseerden wij ons dat het de laatste gelegenheid was afscheid van u te nemen en u te danken voor uw medewerking en medeleven bij vreugde en verdriet", aldus de heer Moermond, die stipuleerde dat dok ter Braber een grote plaats onder de bevolking inneemt en bewijs daar voor was dan ook de volledig ge slaagde inzamelingsactie voor het af scheidscadeau. Ook de buitenpatiën ten deden spontaan mee. „Er wordt wel eens gezegd dat de bewoners van Dreischor „moeilijke mensen" zijn, maar hier is juist sprake van een hechte gemeenschap, die ook dokter Braber op velerlei wijzen heeft ge diend". In dit verband werden genoemd: de speeltuin, de ijsbaan, dc verlich ting van het sportterrein en de ge organiseerde feesten. „U bent van het dorp gaan houden en werkte mee om dc schoonheid ervan te behou den, maar u deelde ook mee in het leed. Dat begon al by uw komst in 1943. Het werden toen voor de jonge arts wittebroodsweken zonder witte brood, want vlak daarop volgde de oorlogsevakuatie. Een bureau voor opinieonder zoek in west-Duitsland heeft ontdekt dat slechts 22 procent van de West duitsers weten waar Vietnam ligt. Van de mensen met een diploma middelbare school wist 49 het. BRUSSEL, 22-11. Het afgelopen weekeinde heeft zioh in de Belgische plaats Poperinge een echtelijk drama voorgedaan, waarvan een moeder van 12 kinderen het slachtoffer is geworden. Een 45-jarige arbeider ontstak tij dens een twist met zijn 43-jarige vrouw zo in woede, dat hij haar wurgde. Jaloezie zou de drijfveer zijn. De oudste van de kinderen is 23, de jongste 3. HANNOVER, 21-11. Ook in Ne- dcr-Saksen zijn zondag sneeuwploe gen urenlang in de weer geweest om de autowegen cn hoofdwegen en straten enigszins berijdbaar tc hou den. Na een bijna ononderbroken sneeuwval van 24 uur was het sneeuwtapijt tien tot 25 cm dik ge worden. In sommige plaatsen is zelfs geen verbinding meer met de hoofdstraten. Een buitengewoon hevige sneeuw val heeft zondag de stadsreiniging in Berlijn voor grote moeilijkheden ge plaatst. 900 man van deze dienst en 100 sneeuwploegen werden ingezet om tenminste de rijbanen van de hoofdstraten vrij te houden. Tot na der order wordt het personeel van de stadsreiniging in dag- en nacht ploegen ingedeeld. Daar de sneeuw val naar verwachting ook maandag zal aanhouden, zullen in West-Ber- lijn ongeveer 2.000 man extra aan het sneeuwruimen gezet worden, die worden onttrokken aan het eigenlij ke vuilophalcn en de vuilafvoer, die maandag worden „overgeslagen". Men zal zich dus geheel op het sneeuwruimen concentreren. MADRAS, 21-11. Premier Sjastri van India heeft zondag op een bij eenkomst van arbeiders in Madras verklaard, dat India zich mogelijk over twee maanden al geplaatst zal kunnen zien voor „speciale" moei lijkheden betreffende de voedsel voorziening. Het land moest zijn inspanningen opvoeren om zoveel mogelijk zich zelf te kunnen bedruipen. Sjastri meende echter dat men deze moeilijkheden te boven zal ko men. Mocht Amerika tarwe en rijst schenken, dan „zou India dit niet weigeren". Men moest zich echter wel realiseren, dat India niet voor een langdurige periode op de V.S. zal kunnen rekenen. „Ik zou het maar doen" „Na de oorlog werd het werk met nieuwe moed aangepakt; de prak tijk was feitelijk te klein, maar toen kwam daarbij de funktie van con trolerend geneesheer. Een nieuwe ramp vormde de stormvloed van fe bruari 1953, maar - hoe ook, aLdus de heer Moermond - dokter Braber heeft nimmer spijt gehad van het destijds'hem gegeven advies: „ik zou het maar doen", toen het ging om het al of niet beginnen van een praktijk te Dreischor. Stellig zal de scheidende geneesheer goede herin neringen bewaren aan deze dorps praktijk en al stonden er vaak ver- trekplannen op stapel, het is er nooit van gekomen, totdat de gele genheid 'bij het G.A.K. zich voordeed. Al zien de patiënten U met een be zwaard hart vertrekken, wij besef fen dat er geen andere oplossing is", zo besloot de woordvoerder namens de patiënten zijn toespraak, waarin hij dank bracht aan de scheidende arts voor het vele verrichte werk, onder aanbieding van het geschenk, dokter Braber verder prettige jaren in de toekomst toewensend. Grote voldoening Dokter Braber - wel wat onder de indruk van de verrassing - dankte KAAP KENNEDY, 22-11. Op Kaap Kennedy hebben zondag achtender tig technici van de vliegtuig- en ruimtevaartfabrieken McDonnell aan een stuk door gewerkt om het de N. A.S.A. mogelijk te maken, ondanks de staking van monteurs van hun fabriek de „Gemini-7" volgens plan op 4 december te lanceren. Het is evenwel nog lang niet ze ker dat deze lancering op het vast gestelde tijdstip kan doorgaan. Ook de lancering van de „Gemini-6", die op 13 december moet plaatshebben, zal mogelijk moeten worden uitge steld. De N.A.S.A. heeft intussen zijn te vredenheid uitgesproken over de werking van een nieuwe brandstof cel, die de vorige week in de „Ge mini-7" is aangebracht en de elek- Goudstaaf opgedoken Twee duikers hebben zaterdag een goudstaaf van 18.000 pond sterling opgevist die afkomstig is van een Spaans galjoen dat 400 jaar geleden bij de Bermuda-eilanden 'is vergaan. De staaf draagt een stempel van ko ning Philips II van Spanje. PEKING, 21-11. De afgevaardigde van de Frnase minister van buiten landse zaken Couve de Murville naar Peking, Jean Chauvel, heeft zater dag bij zijn aankomst in de Chinese hoofdstad verklaard, dat hij zich ook naar de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi zal begeven. Chauvel moet in Peking een Franse industriële ten toonstelling openen. Hij zei te hopen dat 'hij gedurende de tien dagen van zijn bezoek aan Peking besprekin gen zou kunnen voeren met de Chi nese leiders, in het bijzonder met maarschalk Tsjen Ji, de minister van buitenlandse zaken. AMSTERDAM. In de nacht zijn uit de etalage van de juweliersfir ma C. van Pampus in de Kalver- straat te Amsterdam een briljanten collier en drie tableaus met ringen, ter waarde van resp, f 8.000 en f 7.000 gestolen. Een vijftienjarige chauffeur van een vrachtauto reed zaterdag in Hc-il, in de Amerikaanse staat Noord-Da- kota, een ambulance-auto aan. Be ha Lve de 'bestuurder van deze wagen, een vader van zeven kinderen, kwa men ook een vrouw, die zojuist haar vijftiende kind had gekregen en haar man om het even. Sch<-t:|ivaurl berichten Catex Amsterdam (t), 20-11 te Go- tenburg. Caltex Rotterdam, 20-11 van Singa pore naar Perzische Golf. Caltex Amsterdam ft.), 19-11 thv. Den Helder naar Gothenburg. Seinelloyd, 19-11 van Akaba naar Suez. voor de goede woorden en geschen ken (ook veel bloemen werden aan geboden). „De praktijk heeft ons grote voldoening geschonken; ik deed echter slechts mijn plicht en kon dit alleen doen door medewer king van het „thuisfront", zo merk te dokter Braber op, daarbij doelend op zijn echtgenote en personeel. „Overigens, hoe langer het duurt, hoe moeilijker je je los kunt maken. Het was voor ons een echt moeilijk probleem, waai-over we lang hebben gepraat. Ik kon met de bevolking goed opschieten en verklaar eerlijk dat er voor mij slechts patiënten waren en er geen onderscheid werd gemaakt tussen fonds- en partikulie- re-patiënten. Merkwaardig was de medische begeleiding van „opa Kip" die stierf in de uitzonderlijke leef tijd van 107 jaar en acht maanden". Dokter Braber besloot: „Ik hoop dat de prettige verhouding .gal wor den bestendigd, want ik votjl me echt volledig „Dreistenaar". Zeer velen drukten hierna dokter en mevr. Braber de hand- Onder gezellige kout bleef men in „De Drie Schapen" nog wat bijeen, waarbij dokter Braber later nog gelegenheid kreeg wat anecdotes uit zijn praktijk aan zijn mild gestemd auditorium door te geven. trische energie aan boord van de ca bine moet leveren. Tijdens een vori ge „Gemini"-lucht moest een groot deel van de voorgenomen experi menten worden afgelast in verband met de slechte functionering van een dergelijke cel. Het rooien van vruchtbomen Blijkens het „Zeeuws Land- en Tuinbouwblad", het officieel orgaan van de Z.L.M., (nummer van vrijdag j.l.), zijn op Schouwen-Duiveïand hier en daar weer fruittelers bezig met het rooien van vruchtbomen. In de meeste gevallen betreft dit oude bomen of rassen die niet meer vol doen. Opgemerkt wordt dat het bij zonder goed is, wat de grond betreft, om dit nu te doen, hetzelfde geldt voor het aanleggen van nieuwe per celen. De betrokken telers zijn dan ook druk bezig om de palen te zet ten, waarna het planten van de bo men spoedig zal volgen. Wat die herinplant betreft wordt herinnerd aan een zeer leerzame 'le zing van de heer J. F. van Dijke met betrekking tot de bodemmoeheid. In zijn lezing deelde spreker mee dat enkele loonbedrijven over de apparatuur beschikken voor een be handeling met chloor-picrine en dat deze zeker bereid zouden zijn om naar Schouwen-Duiveland te komen. In het artikel werdt verder dc vraag gesteld: waarom wordt dit ook in het Hoge- Lage Zoomgebied riet eens geprobeerd, want mogelijk zyn de moeilijkheden niet alleen een kwestie van waterbeheersing. Ongetwijfeld zal liet goed zijn om hieraan eens aandacht te schenken. ZIERIKZEE De Zierikzeese Film-Liga Onder auspiciën van de Zierik zeese Liga werd vrijdagavond in de Concertzaal de film „The running man" van dc regisseur Sir Carol Reed vertoond. Door tegenover de buitenwereld overlijden te suggereren, poogt de hoofdfiguur (Laurence Harvey) ver zekeringsgelden te pakken te krij gen, maar zijn vreemde escapade be zorgt hem een moeizaam en zorge lijk bestaan in het (overigens ver rukkelijke) Malaga en van die zorgen krijgt zijn vrouw (gebracht door Lee Remick) ruimschoots haar deel. „Der Dritte" (maar niet „im Bunde") is Alan Bates, die slachtoffer dreigt, te worden van de dubbelhartigheid van de verzekeringsman, gespeeld door het voortvluchtige echtpaar. Een ge boeid publiek heeft van deze fraaie kleurenfilm - prachtig zijn hel Spaanse leven en landschap als en tourage ingelast - genoten, In het voorprogramma viel vooral op een Hongaarse natuurfilm (even eens in kleuren), waarin de schoon heid van de bergwereld, vooral in herfsttijd, bijzonder sfeervol bleek vastgelegd. Plattelandsjongeren-avond Op 27 november a.s. organiseert de afd. Schouwen-Duiveland van d.- Plattelandsjcngeien een St. Nicolaas- bal in restaurant „Do Val". De mu ziek zal woidcn verzorgd door „Dc Wilcn's". ZIERIKZEE Causerie voor N.C.V.B.-afdeling Onder leiding van dc presidente mej. zr. E. C. de Ruijter, vergaderde vorige week de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B, Na opening op de gebruikelijke wijze mediteerde de presidente n.a.v, het gelezen Schrift gedeelte: 1 Cor. 8 1-13. Het woord werd hierna gevoerd door het hoofd van de chr. u.l.o., de heer J. C. Spaans, die het onderwerp „Het geweten" behandelde. De heer Spaans typeerde de huidige wereld, die er ten onzent één is van wel vaart, hetgeen een grote zegen is. Maar men ontmoet ook vervlakking en verleiding in deze wereld, die van God afvoert. Nodig is het daarom ons met onze kinderen te bezinnen. Vooral de opgroeiende jeugd heeft gezag nodig en bovenal gebed. Het geweten is de drang tot zedelijke zelfbeheersing van de mens, naar de bekende normen van goed en kwaad. Het geweten wijst op een ontmoeten van God en mens en is een reactie van de mens op de actie van God. Als wij geen geweten hadden, werd de wereld een chaos. Overigens klaagt het geweten ons wel aan, maar het verlost niet. Dat kan al leen Jezus Christus. Na de pauze dankte de presidente de heer Spaans voor zijn betoog, die na gemeenschappelijk zingen ein digde met dankgebed. Medegedeeld werd nog dat de kerstviering zal plaats vinden op 22 december a.s. WESTEUSCHOUWEN Het vergaderprogramma Dinsdagavond vergadert Volkson derwijs in hotel Bom te Haamstede. Woensdagavond raadsvergadering (19.30 uur). Vrijdagavond Nulsavond in hotel Bom. zg. 'hobby-avond. HAAMSTEDE Gezelle-causerie op N.C.V.B.-vergadering In het Ger. Jeugdgebouw verga derde vorige week de afdeling Haam stede van de Ned. Chr. Vrouwenbond Op deze avond sprak mevr. Wesse- link, voord ra ch tsk uns tena res uit Den Haag. Zij 'koos voor deze avond het onderwerp „Als de ziele luistert". Zij behandelde het leven van de Vlaam se dichter Guido Gczelle (1830-1899). Deze fijngevoelige Vlaming was niet alleen dichter en schrijver, doch bo venal een groot taalgeleerde die maar liefst 15 talen sprak en schreef. Na zijn priesterwijding wex-d hij o.a. taalleraar aan het seminarie maar door de afgunst en jaloezie van zijn medewerkers en collega's werd hij spoedig overgeplaatst naar Kortrijk als onder-pastoor. Dit betekende voor hem een grote slag. Guido Ge- zelle was zeer gevoelig, hetgeen tot uiting kwam in zijn vele gedichten over* alles wat leeft en groeit in de natuur. In zijn vorsen naar de die pere zin in alles wat hij daarin zag en hoorde, luisterde vooral zijn ziel, om steeds weer tot de slotsom te ko men dat God in dit alles sprak. Me vrouw Wesselink droeg verschillende vaar zijn gedichten gevoelvol voor en na de pauze droeg zij in sappig Vlaams een prozastukje van hem voor. Tot slot werd Ps. 150 1 ge zongen en dankte de preisdente me vrouw v. Waveren-v. Egmond voor deze mooie avond. Jaarvergadering „Volksonderwijs" Op dinsdag 23 november a.s. ver gadert in Ihotel Bom de afd. Wester- schouwen van de vereniging „Volks onderwijs". Op 'deze vergadering zal o.a. gesproken werden over de acti viteiten die de afdeling dit seizoen zal ontplooien, over de verloting ten bate van het vakantieverblijf voor malig ziekenhuis Noordgouwe en over een aantal belangrijke kwesties. Mevr. Lcdewij'k te Renesse en mej. A. J. A. Har tog te Burgh treden af zodat in deze functies voorzien moet worden. Volksonderwijs bestaat in 1966 100 jaar en de afdelingen zullen trachten de aankoop van het voormalige zie kenhuis te Noordgouwe zelf te be kostigen door het houden van verlo tingen. Deze aankoop wordt dan het geschenk der afdelingen en federa ties .Zoals 'bekend zal 'het ziekenhuis ingericht worden voor sohoolreisjes- cn vakantieverblijf zowel voor ge zonde als voor gehandicapte kinde ren. Dc beoogde verloting heeft twee auto's als hoofdprijzen, verder nog ameublementen, wascombinaties, t.v.'s enjz. Een 'bezoek aan de verga dering is 'dan ook dringend gewenst omdat de afdeling nog maar weinig loten heeft geplaatst. Haamsteedse film van Ned. Blindenbond HAAMSTEDE, 20-11. In dc hui dige drukte van vergaderingen met bijna altijd hetzelfde monotone pro gramma is wel gebleken dat iets an ders toch wel belangstelling trekt. De film die de Ned, Blindcnbond dit najaar in Haamstede maakte, en die vrijdagavond in hotel Bom werd ver toond trok n.l. vrij veel belangstel ling. Bijna twee volle zalen hebben ge noten van echt leuke filmbeelden uit eigen omgeving met burgers en bur geressen als hoofdrolspelers. De ope rateur heeft zich deze zomer uitge sloofd tesamen met de contactman. de heer S. A, de Haas om zoveel mogelijk uit Haamstede dat iets met het eigen dorpsleven te maken heeft, op te nemen. De personen deden bel op het witte doek uitstekend cn er is hartelijk gelachen om de zonder twijfel geslaagde rolprent. Vooral de gesproken tekst van de operateur, de heer Adolfs uit Hengelo droeg er veel toe bij om de aanwezigen tot lachen te brengen. De vergelijkingen waren vaak heel goed gevonden en boer Koekoek, de Selvcra's, cn zin gende Zusjes, de directeur van de Shell zijn personen die in het nor male dorpse leven niet tc vinden zijn Een mooie avond die 11 donateurs opleverde, terwijl in de namiddag de jeugd ook smakelijk heeft gelachen om Ce film uit Haamstede. Ook de teecifl heeft velen smakelijk doen lachen om de dolkomische avonturen can een Amerikaans duo. BROUWERSHAVEN Grote actie Middenstandsvereniging „De Corridor" Sedert de samenvoeging van de meeste middenstanders te Brouwers haven, Dreischor, Zonnemaire Noord gouwe en Schuddcbeurs in de mid denstandsvereniging „De Corridor" heeft deze vereniging met tal van acties bij het publiek bekendheid verkregen. Mede in verband met de verdere ontsluiting van Schouwen- Duiveland gaat „De Corridor" een grote winkelweekactie voeren, welke in 't teken zal staan van deze ont sluiting. Besloten is o.a. om voor de jeugd 'n middag- en voor de volwas senen een avondvoorstelling te ge ven in de Concertzaal te Zierikzee. Het vervoer zal voor beide voorstel lingen per bus geschieden. Ook de bejaarden zullen - tijdens de ont- spanningsmiddajjen - niet vergelen worden. De juiste datum moet nog worden vastgesteld. Bovendien organiseert „De Corri dor" een intocht van Sinterklaas, waarvoor het volgende programma is vastgesteld. Op vrijdag 26 novem ber a.s. komt. de Sint om ca. 18.30 uur te Schuddebeurs, om 19 uur te Noordgouwe en om 19.45 uur te Drei schor. Te Brouwershaven arriveert Sint Nicolaas op zaterdagmiddag 27 november om 14.30 uur en te Zonne maire om 15.30 uur. De intochten zullen wonden opgeluisterd door de plaatselijke muziekverenigingen. De kinderen van 1 tot 12 jaar zullen worden getracteerd. Gemoderniseerde schoonheidssalon Zaterdag vond dc heropening plaats van de verbouwde en geheel gemoderniseerde parfumeriewinkel met aparte schoonheidssalon van mej. T. de Oude, med. cn rijks gediplo meerd schoonheidsspecialiste-mani cure te Brouwershaven. De beslaande zaak, reeds twee en een half jaar te Brouwershaven ge vestigd, is momenteel uitgebreid met een aparte salon waar dames een be handeling kunnen krijgen voor epi leren, ontharen, massage, manicure, maskers, make-up, enz. De zaak is in zeer lichte tinten ge houden met een moderne verlichting, waarbij aan de achterwand de fraaie kast met ingebouwde verlichting di rect in het oog springt. De bijge komen salon is afgescheiden van de winkel door een teakhouten wand met een metalon gordijnafsluiting. Door deze verbouwing is de ruimte driemaal zo groot geworden, wat aan •de zaak zeer ten goede is gekomen. Ook de etalage werd vei'groot. Al met al een fraaie verbetering en een aanwinst voor Schouwen- Duiveland in het algemeen en voor Brouwershaven in het bijzonder. BKUINISSE De leerlingen van de openbare la gere school te Bruinisse verkochten voor een bedrag van f 722,50 aan kinderpostzegels; Kiesvereniging S.G.P. Te Bruinisse hield de kiesvereni ging van de Staatkundig Gerefor meerde Partij een vergadering, die door de voorzitter de hew W, van Gilst werd geopend met het lezen van 2 Sam. 15 1-13, naar aanlei ding waarvan ihij een openingswoord sprak. De 'heer I, den Dekker hield een referaat over Confucius en zijn in vloed op (het Chinese volk, geduren de een aantal eeuwen tot op de hui dige da'g. Veel van wat zich afspeelt SPORT SCHAKEN Zierikzee wint van S.V.K.B. In de eerste klasse van de Z.S.B. moest het tiental van Zierikzee za terdagmiddag in Goes de strijd aanbinden tegen S.V.K.B. uit Zeeuws-Vlaanderen. Bij de aanvang van deze ontmoeting had Zierikzee reeds een punt voorsprong wegens het niet opkomen van een speler van S.V.K.B. Na het verstrijken van de speeltijd was de stand 5-3 in het voordeel van Zierikzee, terwijl twee partijen afgebroken werden. Deze twee partijen dienen nog ge- arbitreerd te worden. De claim van Zierikzee is in beide gevallen winst terwijl de claim van S.V.K.B. re mise is. zodat aan de 5 punten van Zierikzee tenminste 1 cn tenhoog- ste 2 pun (en toegevoegd zullen wor den. In ieder geval een overwinning voor Zierikzee. Van de drie gespeel de wedstrijden heeft Zierikzee er nu twee gewonnen en één verloren. De persoonlijke resultaten van de ze ontmoeting waren als volgt: H. Steffen-J. J. v. d. Ende %-%; F. de Putter-Dr. J. J. W. Boerma 0-1; E. J. v. d. Waag-Ir. J. J. Elzerman, afgebr.;J. Jansen-Ds. J. H. Nawijn 1-0: n.o.-M. J. Enzlin 0-1; H. Enke laar-C. J. M. Nolet afgebr.; L. de Vlieger-A. J. Scheele 0-1; I. de Bruijne-H. Hendrikse 0-1; P. C. de Bruijne-R. Huneman Vz-Vz', L. v. Liere-B. de Jong 1-0. Bridgedrive te Zierikzee De uitslagen van de op zaterdag jl. gehouden bridgedrive in „Mon- dragon" zijn als volgt. Oneven groep: 1. dc heren M. de MOSKOU, 20-11. - Dc voorzitter van dc democratische fractie in dc Amerikaanse Senaat. Mikc Mans- field, beeft vr^dag gedurende ruim twee uur met premier Kosygin van Sowjct-Unic van gedachten gewis seld over Vietnam cn andere inter nationale vraagstukken. Na afloop verklaarde hij echter dat hel gesprek „geen verrassingen" had gebracht. Hij sprak van een „zeer interessant en leerzaam on der- houd", dut ook werd bijgewoond in dit grote rijk en de houding van dit volk is te verklaren uit het Con fucianisme. Er werden verslagen uitgebracht van bezoeken aan de provinciale vergadering en van de vergadering van de Statenkring op ons eiland. De bestuursleden de heren J. de Bruine. P. J. Deurloo en C. W. J. Wolfensperger werden herkozen. Goede belangstelling voor tijdrede S.G.P. In de kerk van de Gereformeerde Gemeente hield ds. J. P. Vui kade Az. hervormd predikant van Nieuwe Tonge, vrijdagavond een tijdrede. De voorzitter van de kiesvereni ging van de S.G.P.. de 'heer W. van Gilst, leidde de spieker in, door te lezen 2 Kron. 33 1-15. Ds. Vei kade bepaalde zijn gehoor nader bij de verzen 9-13, waarbij hij zijn rede in drie punten verdoelde - Manasse tegen God. Manasse onder God, Manasse voor God. De geschiedenis van Manasse, die in 'het begin zo geheel anders ro geerde dan zijn vader Hizkia, maar die uiteindelijk toch Gods almacht moest erkennen, werd dour ds. Ver- kade uitvoerig en boeiend behandeld. Er bestond goede 'belangstelling voor deze tijdrede. ANNA-JACOBAPOLDER Schoonheidsspecialiste voor C.P.B. In hotel „De Druiventros" te SI. Philipsland vergaderde de afdeling Sint Philipsland'Anna Jacobapolder van de C.P.B. Deze avond trad op mevr. D. van den Ende-Timmerman, schoonheidsspecialiste te Zierikzee. In haar toespraak zei ze dat de vrouw zichzelf goed moet verzorgen en haar lichaam niet mag verwaar lozen. Eén lid onderging een schoon heidsbehandeling, hetgeen door alle aanwezige dames met veel interesse werd gevolgd. Het resultaat mocht dan ook gezien worden. Keurig ver zorgd, zonder buitengewoon opval lend te zijn. De dames hebben hier van heel wat kunnen leren. De volgende bijeenkomst: de kerst vergadering, hoopt de afdeling in sa menwerking met de N.C.V.B. te houden. Ongeveer 130.000 mensen hebben zendag een anti-communistische de monstratie gehouden in Bogor, waar president Soekarno in zijn zomerpa leis verblijft, heeft het persbureau Antara maandag gemeld. De demon stranten bleven uit de buurt van het paleis. De stad Stockholm gaal volgend jaar een zestigduizental kaartjes op kopen van de particuliere theaters in de stad om deze tegen lagere prijs door te verkopen aan toneelliefheb bers met krappe inkomens om aldus het theaterbezoek te stimuleren. \RKTBF.RICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-11. Aangevoerd totaal 1883 stuks vee, t.w. 1244 run deren en 639 varkens. Prijzen per kg: runderen, extra kwaliteit f 4,05-4,40, le f 3,70-3,95, 2e f 3,25-3,55, 3e f 3,10-3,25; stieren f 3,80-4,35; worstkoeien f 3,00-3.20; varkens: extra kwaliteit f 2,24-2,26. le f 2,22-2.24, 2e f 2,20-2,22. 3e f 2,16- 2,18; slachtzeugen f 1.77-1.87. Runderen: aanvoer korter, handel traag, prijzen als vorige week. Var kens: aanvoer als vorige week, han del vlot, prijzen iets stijver. Regt en J. Th, Brouwer 63 m.p.; 2. de 'heren P. J. ten Haaf en H. Schür- mann 67 m.p. Even groep: 1. de heren J. H. Holty cn N. v. d. Wolf 68 m.p.; 2. dc heren J. Schaap en J. Schot 68% m.p. De volgende wedstrijd vindt plaats op 18 december a.s. Zierikzeese overwinning op toernooi van jubilerend „Koudekerke" Zaterdagmiddag vond te Koude kerke een schaaktoernooi plaats ter gelegenheid van het dertigjarig be staan vs-n de schaakvereniging Kou dekcrke. Er waren veertig deelne mers uit de göhele provincie, die naar sterkte verdeeld speelden in groepen van vier. De eerste prijs in groep I werd gewonnen door dc heer M. J. Enzlin, de enige deelnemer uit Zierikzee aan d'it geslaagde toernooi. I'n groep I speelden de heren J. Hoogstrate. J. Tholenaar, J. de Lange en de heer Enzlin. De uitslagen in deze groep (eerste rende) waren: J. Hoogstrate-J. Tiholenaar %-%. na barrage 0-2: J. de Lange-M. J. Enz lin 0-1. Finale: M. J. Enzlin-J. Tholcnaar 1-0 en J. cl: Lange-J. Hoogstrate 0-1. De eindstand weid dus als volgt: 1. M. J. Enzlin, 2. J. Tholenaar, 3. J. Hoogstrate en 4. J. de Lange. Het toernooi werd officieel ge opend door burgemeester J. L. Drog mans ven Koudekerke, d'.e de eerste zet verrichtte in één der partijen van de hoofdgt oep. Gesproken werd ver der door do voorzitter van de jubi lerende vereniging, de heer Chr. Schipper cn namens de Zeeuwse Schar bond door de secretaris, de heer M. J. Enzlin. door de vier andere leden van de Amerikaanse Senaat, die met Mans- field een studiereis maakten door Europa en Azië. Zaterdag beëindig den de senatoren hun bezoek aan Moskou, dal vier dagen heeft ge duurd. Waarnemers in Moskou zien in hel feit dat Kosygin zoveel tijd voor de Amerikanen had uitgetrokken, een aanwijzing dat het Kremlin, ondanks zijn scherpe aanvallen op de Ameri kaanse politiek in Vietnam, graag dc weg naar Washington openhoudt. Ingezonden mededeling maandag 22 november 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op: 0 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 398 I 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 445 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 621 I 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 343 I 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6271 Een prijs van 2000 is gevallen op hel nummer: 064044 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 091692 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 068939 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 046134 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 096769 Een prijs van I 5000 is gevallen op het nummer: 041464 Een prijs van I 20000 is gevallen op het nummer: 023650 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7