T^nkalon— bakker manen v^TRICOT Nationale visserijtentoonstelling te Zierikzee STREEKNIEUWS echte zijn I1U voordelig Speeltuin in Zierikzees bouwplan-Malta? het overhemd met de vele troeven Plannen voor fruit-koelhuis in Duiveland Rijdt veilig met melk I ZIEFTKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 november 19C5 Nr. 19890 ZIERIKZEE, 10-11. Ter gelegen heid van de nationale vissery-ten toonstelling VISTO 66, welke <ip 8, 5), 10, 11 en 15» 16, 17 en 18 juni I960 le Zierikzee gehouden wordt ver scheen dezer dagen een fraai uitge voerd boekwerkje van de organise rende Vereniging van Exposanten ten behoeve van de Zeevisserij (V. K.Z.). Het met veie loto's verluchte boekwerkje heeft een ten geleide meegekregen van de waarnemend burgemeester vun Zierikzee, de heer H. Koevoets, die in dit voorwoord o.a. constateert dat de beslissing van de organisatoren om deze visserij manifestatie in Zierikzee te houden, een zeer gelukkige is geweest. Immers, Zierikzee kan terugzien op een oude historie, waarin de vis serij een belangrijke rol heeft ge speeld. Nu Zierikzee door de Greve- lingendam - en spoedig de Ooster- sieldebrug - uit hel eilandelijk iso lement is verlost, is de stad door zijn ligging voor de te houden tentoon stelling bijzondei' geschikt. Boven dien ligt Zierikzee in een provincie, die zich op de visserij moet herori ënteren als gevolg van de uitvoering van het Deltaplan, en dit maakt het houden van een visserijtentoonstel ling, waar men zich op de hoogte kan stellen van de nieuwste ontwik kelingen, des te zinvoller, aldus con stateert de loco-burgemeester Vakbeurs In het boekje wordt verder opge merkt dat deze vakbeurs door vele Nederlandse en Belgische vissers zal worden bezocht, o.a. omdat de ten toonstellingsorganisatie ook dit keer weer voor groepsreizen uit verschil lende visserijplaatsen zal zorgen. Bo vendien worden thans voorbereidin gen getroffen om tijdens de tentoon stelling een belangwekkend visserij congres te organiseren. In een aparte hul van het tentoon stellingsgebouw - zoals gemeld komt de beurs in de gebouwen van de C.T. V. op het industrieterrein - zal een restaurant worden gevestigd, waar bekende oikesten en artiesten zullen optr.eden. In de zuidhal zal een snel- bufl'et voor de bezoekers worden in gericht. De vele fraaie foto's in 't overzich telijke boekje zijn van de Zierikzee- se fotograaf, de heer A. Smallegange. Ingezonden mededeling kleintjet uit het binnenlt RUNSBURG. De directeur-gene raal van de landbouw, ir. J. W. Wel len, zal op woensdag 24 november in het veilinggebouw Flora te Rijns burg de bloemenvaktentoonstelling Rijnsburg 1965 openen. TILBURG. Met het ingebruik nemen van het nieuwe station in Til burg is een bouwperiode van vier jaar afgesloten. Het nieuwe stations gebouw kenmerkt zich door een aan tal bijzonderheden, die nog niet eer der in de stationsbouw werden toe gepast. Het meest spectaculaire as pect hiervan is de overkapping, een imposante constructie van twaalf zo genaamde hypparschalen. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie zal in opdracht van de offi cier van justitie en hoofd van het Amsterdamse arrondissementsparket mi', dr. J. F. Hartsuiker, onderzoe ken of de toespraak die de letter kundige mevrouw A. H. M. Romein- Verschoor (70) uit Groet (N.-H.), maandagavond 8 november cp een vergadering der P.S.P. in Amster dam heeft gehouden elementen be vat van majesteitsschennis. UTRECHT. Op dinsdag 23 no vember zal het Verbond voor Veilig Verkeer zijn jaarvergadering houden in het gebouw voor kunsten en we tenschappen in Utrecht. De vergade ring zal worden voorafgegaan dooi de jaarlijkse nationale bezinning op de verkeersonveiligheid. AMSTERDAM. Woensdag 17 en donderdag 18 november zal een de legatie uit Frankfort, onder leiding van burgemeester prof. dr. Willy Brundert, een tweedaags bezoek aan Amsterdam brengen. NUNSPEET. Het bestuur van de hengelsportvereniging „De IJssel- meerrand" te Nunspeet is van me ning dat de visstand op het Veluwe- meer met uitroeiing wordt bedreigt, doordat enkele beroepsvissers uit El- burg en Harderwijk het mee bevis sen met een zegen. Zij trekken de zegen door de vaargeul en daarbij wordt vrijwel alle vis gevangen. BREDA. De Bredase muziek- en balletschool, welke de gemeente Bre da had beschuldigd van onrecht vaardige behandeling is dinsdag na een verkorte procedure door de pre sident van de Bredase rechtbank in het ongelijk gesteld, niet ontvanke^ lijk en veroordeeld in de kosten va"n het geding. ROTTERDAM. De Rotterdamse zedenpolitie heeft de 59-jarige hoofdambtenaar J. T. H. R. uit de Maasstad aangehouden wegens het plegen van ontucht met minderjari ge jongens. De man is al voorgeleid en bevindt zich thans in het huis van bewaring. DEN HAAG. In verband met de wat zij noemt toeneming van het no zemprobleem heeft de Nederlandse tuchtunie het initiatief genomen om allen die belast zijn met en verant woordelijk zijn voor het handhaven van de orde en de goede zeden te wijzen op dit probleem. SCHIPHOL. Een watervliegtuig van het Amerikaanse leger met de registratie 1361 A is bij het vallen van de avond in de buurt van Aals meer op de Westeinderplassen ge land. Het toestel was op weg van Kopenhagen naar Duitsland en zocht aanvankelijk - vermoedelijk wegens gebrek aan voldoende brandstof - een landingsplaats op Schiphol. DEN HAAG. Een door onbeken de oorzaak uitgebroken brand heeft dinsdagavond tussen vijf en zes uur twee opslagplaatsen en een loods op het terrein van de rubberfabriek Vredestein in Loosduinen, nabij Den Haag, volledig vernield. De inhoud van de opslagplaatsen - rubberafval - en van de loods - vele onderdelen voor nieuwe machines alsmede niet meer gebruikte machines - ging ge heel verloren. Gezelligedegelijke jackets en coats voor ravottende kleuters en vlotte teeners...Kies uit onze uitgebreide collectiel Havenplein 14 m De Indiase minister van finan ciën., Krisjnamasjari, heeft woensdag verklaard dat president Mohammad Ajceb Chan van Pakistan bereid is premier Sjastri van India op Rus sisch grondgebied te ontmoeten. President Kenneth Kaoenda van Zambia heeft woensdag om Britse troepen verzocht ter bewaking van de uitgestrekte waterkrachtcentrale bij Kariba, aan de grens tussen Zambia en Rhodesië. LANDBOUW EN VEETEELT Nederlands rundvee naar Ecuador? SCHIPHOL. 11-11. Als diverse veeartsenijikundige bezwaren kunnen worden opgelost en als de prijs vol doende concurreert met die in de V. S.. dan zal vermoedelijk een aanzien lijk e stroom van Nederlands rundvee per boot naar Ecuador worden ge ëxporteerd. Dit heeft de minister van landbouw en veeteelt van Ecuador, de heer Jose Aray Marin, die op uit nodiging van onze regering een be zoek van drie dagen aan ons land brengt, bij zijn aankomst uit Lon den op Schiphol verklaard. Tot nu toe heeft Ecuador met een bevolking van 5V2 miljoen zielen zijn veestapel, die met 900.000 melk koeien en 700.000 stuks slachtvee re latief bijna even groot is als de onze, vrijwel uitsluitend uit de V.S. be trokken. Thans laat men echter het ocg cp Nederland vallen in de hoop hier goedkoper vee te kunnen vin den. Uien veiling Midrlelharnis Nu de uien allemaal zijn geborgen in de bewaarcellen, aan de put of in de schuur en de prijzen niet aan trekkelijk zijn om te verkopenJoopt vanzelfsprekend de wekelijkse ex port sterk terug. In de laatste ver- slag-week kwam deze slechts tot 3395 ton, waarvan de helft door west Duitsland werd afgenomen. Enge land volgde als tweede afnemer met 725 ton, daarna Afrika met 504 ton en Frankrijk met 216 ton. De rest ging in kleine .hoeveelheden naar di verse landen. De aanvoer viel dinsdagmorgen niet tegen, ondanks de geringe be langstelling van telerszijde om te verkopen. Mogelijk hoopte men op een lichte prijsverbetering als gevolg van het koude weer en deze is ook niet uitgebleven. De middel werd in één koop afgemijnd voor f 17,08 of ruim f 1,per 100 kg. boven die van vrijdag. Prijsverbetering gaven ook de drielingen te zien, welke van f 16,58 op f 17,kwamen. De grove trokken nog iets meer aan. zij wer den afgemijnd voor f 18,50 tegen f 17,10 jl. vrijdag. De picklers von den een koper voor f 24,50, de vori ge notering was f 24, Nieuwe regeling van de artsendiensten op xaterdag en zondagen Naar w|j vernemen zal met ingang van 20 november a.s, op Schouwen- Duiveland een nieuwe regeling wor den ingevoerd wat betreft de diens ten van de huisartsen op zaterdagen en zondagen. Voor een goede prakti sche regeling is besloten Schouwen- Duiveiutid te verdelen in vier groe pen. In groep I wordt in de weekeinden afwisselend de dienst waargenomen door de doktoren Stenger, Simons of Terpstra. Deze diensten gelden dus voor de Westhoek en Brouwershaven en omgeving. In groep II worden de weekeinde-diensten verdeeld tussen de doktoren Van Hoorn, Bontkes en Van der Waarden; deze groep be treft dus Zierikzee en Noordgouwe en omgeving. In groep III hebben afwisselend dienst dokter Van Leeu wen en dokter Speelman (Bruinisse en Oosterland e.o.), terwijl in groep IV (Zierikzee en Nieuwerkerk e.o.) afwisselend een beroep kan worden gedaan cp de doktoren Vleugels Schutter en Van der Zande. In de genoemde groepen zal dus gedurende de weekeinden steeds één van de „bijbehorende" art sen voor de anderen in de be treffende greep waarnemen. Deze waarnemend arts zal iedere week in de rubriek „Weekeinde-artsen- dienst" worden bekend gemaakt. ZIERIKZEE Zierikzeese Film-Liga Gelijk reeds gemeld brengt de Zierikzeese Film-Liga op vrijdag 19 november a.s. in vertoning de film „The Running Man", de boeiende thriller van de regisseur Sir Carol Reed, met in de hoofdrollen Lau rence Harvey, Alan Bates en in de vrouwelijke hoofdrol Lee Remick. De hoofdpersoon van het verhaal, Rex Black, weet door een gefingeerd vliegtuinongeluk een verzekerings maatschappij op te lichten voor 50.000,Zijn „weduwe" vertrekt met het geld naar zuid-Spanje, waar ook Rex onder een andere naam weer opduikt. Ze hopen daar samen van de verzekeringsduiten een zon nig leven te gaan leiden, maar hun levenspad wordt gekruist door een employé van de opgelichte verzeke ringsmaatschappij. Is de2e ontmoe ting toevallig, is hij jbun op het spoor, verzamelt hij bewijsmateri aal? Van dit gegeven heeft Carol Reed een zeer spannende kleurenfilm ge maakt, welke grotendeels in Spanje is opgenomen. BRUINISSE Schoorsteenbrand Dinsdagmorgen ontstond een felle schoorsteenbrand bij de heer A. van Zuidland in de Koningin Juliana- straat. De brandweer rukte uit en op vakkundige wijze werd de brand toen spoedig geblust. Er ontstond geen noemenswaardige schade aan- het interrieur. NIEUWERKERK „Hoe het hier reilt en zeilt" De plaatselijike film „Hoe ,het hier reilt en zeilt", die in augustus opge nomen is in 'het kader van een lan delijke filmactie van de Nederlandse Blindenbond, mocht zich bij de mid dag- en avondvoorstelling op een goede belangstelling verheugen. Er werd smakelijk gelachen, want hoe kan het ook anders, iedereen zag iedereen. Na de 'hoofdfilm werden nog een paar 'humoristische films ge draaid. Gezegd mag worden dat het een gezellig programma was. Tijdens de pauze 'kon men zich als lid opge ven tegen een contributie van f 4 per jaar. Als plaatselijk organisator had zich geheel belangeloos 'beschik baar gesteLd de heer W. Wandel. OOSTERLAND Concierge-bode-ophaler Door het college van b. en w. van de gemeente Duiveland werd met in gang van 1 januari 1966 .benoemd tot concierge-bode-huurophaler der ge meente, de heer C. Bolijn Nz., woon achtig alhier. Er waren voor deze betrekking een twintigtal gegadig den. De huidige functionaris, de heer C. van der Werf gaat met ingang van genoemde datum met pensioen en zal zodoende niet meeverhuizen haar Niepwerkerk, waar straks - ge lijk bekend - de zetel van de ge meente Duiveland zal worden geves tigd. Verbetering riolering De bewoners van de Sint Joost dijk, die hun afvalwater loosden door het vroeger zo genaamde „Slop bij de Weeze" tobden de laatste tijd voort durend met verstopte leidingen in privaten enz. Oorzaak was de veel te nauwe afvoemoolleiding. Van ge meentewege is men er thans toe over gegaan een grotere en betere afvoer- leiding te maken daar ter plaatse, terwijl men ook van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt een nieuwe elektriciteitskabel in te brengen, om dat de oude nog van inferieure kwa liteit was, daterende uit de oorlogs tijd. Gemeentewerken, die dit karwei onder eigen beheer uitvoerde, zal ook zover de gemeentegrond reikt een nieuw straatdek leggen van dik ke klinkerstenen. Het wordt zodoen de een flinke verbetering voor de al daar wonende gezinnen. Nieuwe ijsbaan gereed De Ned. Heide Maatschappij is klaar gekomen met de aanleg van een ijsbaan achter de bejaardenwo ningen aan de Sint Toost dijk. Jam mer genoeg is men er nog niet in geslaagd de ongeveer 250.000 liter water, die nodig zijn voor de baan, er in te pompen. Het schijnt nog een vraagstuk te 2ijn waar men niet al te brak of zout water, in dit grote kwantum, vandaan zal halen. Naar verluid zou men toestemming van de Ambachtsheer willen vragen om wa ter te mogen betrokken uit de vij vers langs het voormalige jachtslot „Het Heerenhof". Het staat echter te bezien of dit water wel geschikt zal zijn voor dit doel met het ook oog op het zoutgehalte. Zoetwater blijft nu eenmaal ideaal voor een ijsbaan. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 21 november luidt; 4e klasse G:Zierikzee-Vosmeer (half 3); Halsteren-Burgh; RKFC- Cluzona; Nieuw Borgvliet-DIVO NVS-BSC; Oude Molen-De Schutters Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor &.s. zondag 21 november luidt: le klasse B: Patrijzen I-Zierikzee II (half 3, scheidsr. P. Polfliet); Cort- gene I-Robur I; Luctor I-Kruiningen I (half 3, scheidsr. N. Speelman). 2e klasse C: Dreischor II-SVOWK I (half 3, scheidsr. M. Krijger); Zon- nemaire I-Zierikzee III (half 3, D. v. d. Wékken scheidsr.). Zaterdagmiddagcompetitie Het programmavoor a.s. zaterdag 20 november luidt: le klasse: Bruse Boys I-Middelburg V, kwart \oor 3, scheidsr. Th. Kra mer); Nieuwdorp I-Wissenkerke I; Ka'pelle I-VCK I (kwaad voor 3, Th. Sies sohei'dsr.); Beren I-Spui I; Z aam slag I-Kloetinge I. 2e klasse A: WIK I-Veere I (kwart voor 3, scheidsr. M. Krijger); Colijns- plaatse Boys I-Duiveland I (kwart voor 3, sohei'dsr. L. Baaijen's); Beve landers I-AKF I; Oostfkapelle I- Meeuwen II; Serooskerke I-'s-Heer Hen'drikslcin'deren I, 3e klasse A: Burgh IV-MEVO III (kwart voor 3, scheidsr. A. J. Dorst). Juniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Zeelan- dia A I (3 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); Zeeland Sport A I-Goes A I; Walcheren A I-Vlissingen A I. Groep B IX: Brouwei'shaven B I- Burgh B I (half 3, scheidsr. D. v. d. Wekken); ZSC B r-Renesse B I (half 3, scheidsr. J. P. van Wel). Groep B X: SVOWK B I-Zierikzee B II (half 3); SKNWK B I-Zierikzee B I (half 3, scheidsr. N. Speelman); Duiveland B I-Dreischor B I (half 3, sdhei'dsr. L. V,rloo); Bruse Boys BI- MEVO B I (1.40 uur, scheidsr. P. A. bij de Vaate). AMSTERDAM. Vrijdagochtend zal vanaf Schiphol voor de eerste 'keer een Nederlandse zending van 1000 (levende) nertsen naar Rusland wor den geëxporteerd. De kostbare die ren zijn afkomstig van de nertsen- fokkerij N.V. Renard in Eist (Utr.), welk bedrijf een dochteronderneming is van de bontforma N.V. Heerfur te Amsterdam. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Kavel grond beschikbaar ZIERIKZEE, 17-11. Komt er in de naaste toekomst een speelgelc- genheid voor de jeugd in Malta? De ze vraag kan waarschijnlijk beant woord worden op een vrijdag 26 no vember a.s. in de u.l.o.-school te be leggen vergadering door het bestuur van de speeltuinvereniging „De Mol- leman". Aanleiding tot hel initiatief is een mededeling van gemeentewege dat het stuk grond in bouwplan Malta II, gelegen tussen de nieuwe kleuter school en de tunnel onder de Rijks weg, niet bebouwd zal worden. In verband daarmede werd aan het be stuur van de speeltuinvereniging de vraag voorgelegd, of het bestuur eventueel bereid zou zijn speelwerk- tuigen voor de jeugd te plaatsen op bedoeld kavellje. Mede punt van overweging was het feit dat de speeltuin aan de Boden Powell-weg' voor de jeugd van Malta vrij ver van huis ligt. De speeltuinvereniging beschikt niet over de nodige middelen om ge heel zelfstandig in de inrichting van een tweede speeltuin te voorzien en bovendien wil het bestuur kennis nemen van de meningen en wensen van de bewoners der Malta-huizen. Mitsdien is opgemelde vergadering uitgeschreven, waarin mogelijk een globaal plan lean worden opgesteld over inrichting en aard van een nieuwe speeltuin in dit deel der stad. 4 makkelijk nooit kreuken ventilerend lang meegaan 4 zo droog 4 nooit strijken 4 snel gewassen 4 gecontroleerd alom verkrijgbaar PUBUKATIE AKU. ARNHEM Oriëntereiul gesprek fruittelers/veiling Z.ll.E. ZIERIKZEE, 17-11. Naar w\j ver nemen is momenteel in kringen van de Ned. Fruittelers Organisatie aid. Duiveland overleg gaande in hoever re medewerking kan worden ver leend aan plannen van de veiling Z. U.E. te R'dam om te komen tot de bouw van een koelhuis in Duiveland. Hei veilingsbestuur speelt namelijk met deze gedachte cm verschillende redenen, waarbij o.a. de dure bouw- grondl te Rotterdam en het gebrek aan uitbreidingsmogelijkheid een be langrijke rol speelt. Bovendien streeft de Z.H.E. naar een spreiding van koelhuizen over het gehele be trokken werkgebied. Dinsdagavond j.l. kwam deze voor de fruitkwekers uiteraard belangrij ke zaak uitvoerig ter sprake tijdens een in samenwerking met de veiling' Z.H.E. in het Huis van Nassau te Zierikzee gehouden vergade ring van de Duivelandse N.F. O.-leden. Van de veiling waren o.a. aanwezig twee bestuursleden en de directeur, de heer Van Kampen. Na- Bunkers Belgische kusl zullen worden gesloopt BRUSSEL, 17-11. Het Belgische leger gaat een aantal Duitse bunkers aan de Belgische kust slopen, die nu 20 jaar na het einde van de oorlog gevaar opleveren voor de badgasten en het verkeer op de weg langs het strand. De bunkers, 19 in totaal in de badplaats Bredene ten noorden van Oostende, werden gebouwd op de duinen. Er zal 400 kg explosieven nodig zijn om de betonnen schuil plaatsen van de toenmalige „atlanti- sche muur" op te ruimen. DODELIJKE ONGELUKKEN ROTTERDAM. In de Nieuwe Maas is het stoffelijk overschot ge vonden van de 20-jarige Engelse matroos Daniël "Wharton, die sinds enige tijd werd vermist. De matroos was opvarende van de Engelse Shell tanker „Harpula", die destijds in de tweede petroleumhaven lag. DEN HAAG. De 30-jarige korpo raal-machinist C, van der Graaf uit Den Helder is voor de Belgische kust overboord geslagen van Hr. Ms. on derzeebootjager „Drenthe". Het on geval gebeurde tijdens een storm met windkracht tien. HEERDE. Op de Kamperweg lus sen Wezep en Heerde is 'n personen auto met twee inzittenden in een flauwe bocht in de wegberm geraakt en tegen een boom gebotst. De bestuurder van de wagen, de 41-jarige opperman A. Hulleman uw Wezep. kwam daarbij om het leven? Zijn medepassagier werd met zware verwondingen in het Sophiazieken- huis te Zwolle opgenomen. LEEUWARDEN. De 60-jarige heer J. van Raalte uil Utrecht is overle den aan de verwondingen die hij op liep bij een verkeersongeluk, dal op 17 juli gebeurde. KERKRADE. In het ziekenhuis van Kerkrade is overleden de 61- jarige P. Houvast uit Nuth, die eer der bij een verkeersongeluk in Kerk rade levensgevaarlijk gewond was. HEERDE. In het Sophia'-zieken huis te Zwolle is hedennacht over leden de 73-jarige heer J. P. van Apeldoorn, oud-directeur van de zeepfabriek „De Klok" bij Heerde. De heer Van Apeldoorn was eerder met zijn auto op de onbewaakte spoorwegovergang in de Olden- kampsweg in botsing gekomen met een goederentrein. DEN HAAG. Nabij hel verkeers plein Leidschendam is een personen auto, komend uit de richting Rijs wijk, door de middenberm geschoten en onder de aanhangwagen van een tegenliggende vrachtauto geraakt. De bestuurster van de personenauto, de 50-iaripe mevrouw A. M. Stro band-de Jongh uit Den Haag werd op slag gedood. der vernemen wij dat op zaterdag 27 november a.s. opnieuw een oriënte rende bespreking zal plaatsvinden tussen de fruitkwekers onderling. Uiteraard vermen deze toekomst plannen voor de bewaring van fruit in deze streek een belangrijke zaak. DEN HAAG. Dinsdagmorgen is. naar de sterrewacht te Utrecht me dedeelt door waarnemers van de me teorologische dienst van het vlieg veld Schiphol in oostelijke richting een zeer heldere vuurbol gezien, die een nalidhtend spoor achterliet .Het is waarschijnlijk een meteoriet ge weest. Oudste krant driehonderd jaar LONDEN, 17-11. De oudste Britse courant, de „London Gazette", die tevens één van cle oxidste bladen ter wereld is, heeft dinsdag haar drie honderdjarig bestaan herdacht. Het blad werd in 1665 in Oxford opge richt waar het Engelse hof verbleef met het oog op de pestepidemie die Londen toen teisterde. Het volgende jaar verhuisde de „London Gazette" mee naar de hoofdstad. Sindsdien is het blad twee of driemaal per week verschenen, naar het uitkwam. Van oorsprong een nieuwsblad, werd het geleidelijk een soort staatscourant. De London Gazette" had destijds, dankzij haar relaties bij de strijd krachten, hel eerste bericht over de nederlaag van Napoleon bij Water loo. De oplaag is op het ogenblik on geveer 2.000 exemplaren. KERKNIEUWS Nieuwe hervormde gezangenbundel DRIEBERGEN. 17-11. De generale synode van de Nederlandse Her vormde Kerk. d'ie op Hydepark te Driebergen bijeen is, heeft zich bezig ■gehouden met de behandeling van het concept van een nieuwe gezan genbundel. Op 1 december 1952 werd de com missi e voor de gezangen geïnstal leerd. Zij vergaderde bijna 130 maal. De ontwerpenbundel omvat o.a. schriftgezangen or. bijbelliederen, liederen voor de kerkelijke feestda gen en liederen voor het persoonlijk •geloofsleven. Zeer veel van de be kende liederenschat werd behouden, ook zeer oude melodieën werden be waard. Een proefbundel met 102 ge zangen, een keuze uit het grote aan tal dat in het concept is opgenomen, is reeds verschenen. Ingezonden mededeling Neem vijf diepe teugen melk: om innerlijk bij te tanken, energie in te drinken zonder loom en zwaar te worden. U wordt weer helder, wakker, kwiek door vijf diepe teugen melk! Vraag per briefkaart aan Nederlands Zuivelbureaupostbus 4575 te Rijswijk Z.H.j bet zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de aktie „Rijdt veilig met melk".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5