IVOROL ■inrïïii'W Rapport V.V.V.-Ouwerkerk roept op tot hechte samenwerking Pleidooi voor invoering van zomertijd LICHT EN SINT De toestand op de wegen Koeien (22) kwamen om in de vlammen DUSTER 10.75 Eén grote strcek-V.V.V. en coördinatie informatiecentra ZIERIKZEE. 17-11. Dezer dagen heeft de V.V.V.-Ouwerkerk een lij vig rapport uitgebracht, waarin deze V.V.V. tut de slotsom komt dat het hard nodig is dat de verschillende V.V.V.'s op Schouwen-Duiveland hun krachten bundelen en overgaan tot samenvoeging in één grote streek- V.V.V. In eerste instantie wordt er in het rapport op gewezen dat na de open stelling van de Grevelingendam Schouwen-Duiveland is opgenomen in de dagrecreatie, maar dat men hier echter in het geheel niet op in gesteld is. Na de openstelling van de Oosterseheldebrug zal het dagbezoek evenwel nog meer gaan toenemen en het ligt toch bepaald niet in de ver wachtingen dat dit in de eerstko mende jaren zal verminderen, inte gendeel, het zal nog verder toene men. Bovendien, zo wordt gesteld: „dagrecreanten" kunnen straks „ver- blij fsrecreanten" worden. Overigens staat in de statuten van Ingezonden mededeling Tanden blank-Adem fris Onbetwist de bestetandpasta Flitsen uit het buitenland BELGRADO. Op de eerste dag van zijn bezoek aan Zuid-Slavië heeft de leider van 'de Poolse com munistische partij, Gomulka, de po litiek van West Duitsland een po tentieel gevaar voor de vrede ge noemd. NAIROBI. Het Keniase minis terie van defensie heeft meegedeeld dat in september 'bij de strijd tegen de opstandige Sohiftastam in het noordelijke grensdistrict 63 rebellen zijn gedood. Twintig inwoners van Kenia kwamen in die tijd om het le ven. BUENOS AIRES. De hoogste ge rechtelijke beroepsinstantie van Ar gentinië heeft een verbod van de communistische partij voorlopig ge handhaafd. PARIJS. Paul Anti er, de onafhan kelijke kandidaat voor de Franse presidentsverkieziingen, die had ge zegd de steun vam de 'boeren te heb ben, heeft zich teruggetrokken. Hij heeft zijn aanhangers verzocht te stemmen op de kandidaat van het centrum, Jean Lecanuet. Antier kwam deze week niet op de officiële lijst van 'kandidaten voor. BRAZZAVILLE. De Kongolese re gering van premier Evariste Kimba is er niet in geslaagd het vertrouwen van het parlement te 'krijgen, zo is gezegd in een uitzending van radio- Leopoldstad welke in Brazzaville is opgevangen. WASHINGTON. Bondskanselier Erhard van west-Duitsland zal pre sident Johnson op 3 en 4 december bezoeken in plaats van 6-8 decem ber zoals eerder is aangekondigd, zo heeft de woordvoerder van het Wit te Huis meegedeeld. De wijziging was op verzoek van Bonn. PARIJS. De Nederlandse staatsse cretaris van buitenlandse zaken, mr. M. van der Stoel, heeift in een rede voor het parlement der Westeuropese Unie in Parijs nadrukkelijk stelling genomen tegen de Franse Navo-poli- tiek, zonder overigens Frankrijk met name te noemen. PARIJS. De leider van de demo cratische fractie in de Amerikaanse Senaat, Mike Mansfield, heeft een onderhoud van bijna een uur gehad met president de Gaulle. Er was al leen een tolk bij aanwezig. NEW YORK. „Hoe langer'het Viet namese conflict duurt, hoe moeilij ker het zal zijn er een oplossing voor te vinden. Alleen de bijeenroeping van de Geneefse conferentie, zelfs onder de huidige omstandigheden, zou de vrede en stabiliteit in het be trokken gebied kunnen herstellen", aldus heeft secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. gezegd in een toe spraak. ANKARA. Een gepensioneerde Turkse ambtenaar eist een schade vergoeding van vijf miljoen Turkse ponden van de staat omdat een af beelding van zijn vrouw voorkomt op de nieuwe biljetten van vijf pond zonder dat hem daarvoor toestem ming is gevraagd. BANGKOK. Onder een in Bang kok gesloten overeenkomst zal Ame rika de Thailandse strijdkrachten moderne wapens en andere uitrus ting verstrekken. MOSKOU. De Amerikaanse sena tor Mike Mansfield, die een reis langs Europese en Aziatische hoofd steden maakt, is woensdag in Mos kou aangekomen. De Amerikaanse senator is vergezeld van twee demo cratische en twee republikeinse se natoren. SALISBURY-LONDEN. In Salis bury is een Afrikaan, die maandag was gearresteerd toen 'hij tijdens een demonstratie stenen naar een Afri kaanse school gooide, tot drie jaar gevangenisstraf en zes zweepslagen veroordeeld. WEST-BERLIJN. Oostduitse auto riteiten hebben in particuliere ge sprekken 'bereidheid getoond om Oostduitse kinderen, waarvan de ouders naar het westen zijn gevlucht uit oost-Duitsland te laten vertrek ken. MOSKOU. In de Sowjet-Unie is een automatisch interplanetair sta tion „Venus 3" gelanceerd. De Ve nus 2 is op 12 november de ruimte ingegaan. de V.V.V.'s een artikel, dat als volgt luidt: „Bij het voeren van propa ganda onder huidige dagrecreanten, die wij zo gaarne als verblijfsrecre anten willen verwelkomen, moet men er wel aan denken, dat Schouwen- Duiveland in z'n geheel bij hen be kend is". Het rapport „Recreatieruimten in Nederland" acht een uitbreiding van toeristische slaapplaatsen ook in de Westhoek mogelijk tot 180 procent van het huidige aantal, te verwezen lijken vóór 1980 door middel van uitbreiding der verblijfsaccomodatie. Er ligt een groot arbeidsveld dat bewerkt dient te worden en dat op een zo efficiënt mogelijke manier. Alle V.V.V.'s op Schouwen-Duive land dienen daartoe de handen in een te slaan en naar buiten als één geheel op te treden, aldus stelt de Ouwerkerkse V.V.V. Eén van die wervingsmogeiykheden is een uitge breide brochure, die de mensen aan spreekt en cok door hen gelezen, ge bruikt en bewaard wordt. Als voor beeld hiervan wordt in het rapport genoemd de brochure van de Zuid- Veluwezoom. In een dergelijke brochure kan elke vereniging zeggen datgene waar voor tot dan toe altijd de eigen bro chure was gebruikt, en. ook foto's plaatsen in een gelijk aantal. Wat, zo vraagt 'de Ouwerkerkse V.V.V. zich af, is meestal het resultaat van de plaatselijke folders? Zij worden door de geïnteresseerden een of twee ke ren ingekeken, doch zo'n blaadje wordt 'niet bewaard, terwijl een aan trekkelijke brochure bewaard blijft en 'diverse malen wordt 'gebruikt. Eén boekwerkje 'heeft meer waarde dan zes vouwblaadjes apart. Met cij fers wordt vervolgens aangetoond dat 'de kosten van een meerkleurig boekwerkje van de gezamenlijke V.V.V.'s niet hoger behoeven te zijn dan de gezamenlijke kosten van de uitgegeven folders van de verenigin gen te Zieriikzee, Renesse, Scnaren- dij'ke, Brouwershaven, Bruinisse en Ouwerkerk. Bovendien, zo wordt ihiei-aan nog toegevoegd: „Eendracht •maakt Tnaöht". Met klem wordt er verder op gewezen dat de gasten niet enkel komen voor Brouwersha ven of voor Burgh-Haamstede of voor Bruinisse. „Nee, zij komen voor Schouwen-Duiveland en daarom moeten we ze in één enkel mooi boekwerk je vertellen hoe deze stx-eek er uitziet en wat er te vinden is", al dus de V.V.V. Ouwerkerk, met 'klem betogend, dat een duidelijke en over zichtelijke opsomming van alle streek-even'cmenten en 'bezienswaar digheden op geheel Schouwen-Dui veland ter kennis gebracht dient te worden van alle gasten, of zij in Bruinisse zitten of Scharendijke doet er niet toe. Bovendien zou een goede st reekva riemecum in het bezit van iedere plaatselijke secretaris een grote verbetering zijn voor het ver strekken van inlichtingen tijdens het seizoen. Provinciaal cpvang-centrum Ock wat het verstrekken van deze inlichtingen betreft wordt geconsta teerd dat het roer radicaal moet om gegooid worden. Voorgesteld wordt Schouwen-Duiveland te verdelen in twee zones met drie informatiecen tra, nl. in de Westhoek, in Zierikzee cn in de „Blauwe Keet". Dit cen trum dient het belangrijkste opvang- centrum te zijn, waar de stroom kan worden „voorgeselecteerd" en ge splitst. Deze post zou een provinciaal informatiecentrum behoren te zijn, met tussen deze „hoofdpost" en de centra te Zierikzee en in de West hoek een absoluut sluitende samen werking. Voorts wordt in het rapport gewe zen op het samenwexken met de overheid en andere daaiwoor in aan merking komende lichamen, welke samenwerking over het algemeen nu niet zo is om over „naar huis te schrijven". Mogelijk zou met de vor ming van een streek-oveilegcommis- sie wat dit betreft een stap in de gc;de richting 'kunnen worden ge daan. Zegels ten bate van vluchteliiigenvervoer UTRECHT. 18-11. - De secretaris van het Plassenschap Loosdrecht, mr. W. van Rheenen, is van oordeel dat op internationaal (Europees) ni veau getracht moet worden tot over eenstemming te geraken over het Invoeren van een wettelijke zomer tijd, Italië gaat volgend jaar tussen 23 mei en 24 september de klok een uur vooruit zetten, waardoor de dag met enkele uren zonlicht wordt ver lengd en de mogelijkheid tot het op nemen van vakantie in september groter wordt. Mr. Van Rheenen ziet wel iets in het Italiaanse voorbeeld, want wat ons land betreft, zou bijvoorbeeld een betere vakantiespreiding worden bereikt (september komt erbij) en ook een grotere verkeersspreiding en minder verkeersongelukken. Aan de bezwaren van de landbouw tegen een zomei-tijd tilt mr. Van Rheenen niet zo zwaar. Onderzoe kingen van de Friese Maatschappij van Landbouw hebben inmiddels aangetoond, dat het te laat of te vroegmelken van de koeien geen enkel 'nadelig i*esutlaat op de melk- giït vji-yorzaakt. Bij de huidige tech niek in de landbouw acht mr. Van DEN HAAG, 18-11. De K.N.A.C.- wegeninfoimatiedlenst deelt over ide toestand van de wegen het volgende mee: dn het noordoosten van het land is de toestand 'bijzonder gevaarlijk. Door de vorst en dé gestadige regen val zijn de wegen spiegelglad. Hier en daar staan de auto's kriskras over de weger, verspreid. De binnenwegen zijn moeilijk berijdbaar. In het ge hele noorden kampt men overigens met grote moeilijkheden. De afsluitdijk is lasti'g berijdbaar. In Nocrd- en Zuid-Holand bedraagt het zicht door de .mist plaatselijk niet meer dan 150 a 200 meter. Ten ncordën van Meppe! vriest het, maar het vorstgebied breidt zich langzaam naar het zuiden uit. Rheenen andere eventueel aanwezige bezwaren niet onoverkomelijk. Mi-. Van Rheenen heeft zijn sug gestie tot bestudering van een wet telijke zomertijd gedaan in een bij drage aan „Recreatie", het orgaan van de Stichting Recreatie, Contact- centx-um voor openluchtrecreatie, va kantiebesteding en natuurbehoud. GRONINGEN, 17-11. De kapitale boerderij van de heer G. Postmum aan de Oudeweg te Noordwijk bij Marum (Gr.) is donderdag in de vooravond door een felle brand ge heel in de as gelegd. Twee en twin tig koeien kwamen om, 24 konden nog worden gei-ed, tei*wijl 4.000 pak jes hooi een prooi der vlammen wer den. Een op dertig meter afstand van de boerderij staand boerderijtje, in gebruik als weekeindhuisje bij de houthandelaar Stoit te Grohingen, vatte eveneens vlam en ging ver- lox-en. De heer Postmus was verzekerd, maar de totale schade wordt niet door de verzekering gedekt. De V.S. en Vietnam WASHINGTON, 17-11. Het Ame rikaanse ministerie van buitenland se zaken heeft woensdag toegegeven dat vurige lente de Noordvietname- se regei-ing door tussenkomst van de Franse regering had laten weten dat zij bereid was ondeihandelingen e ver een staken, van het vuren in Vietnam aan te gaan, maar dat dit vex-gezeld ging van vcor de V.S. on aanvaardbare voorafgaande voor waarden. Dat gebeurde na de korte pauze in de Amerikaanse bombar dementen op Noord-Vietnam, in mei dit jaar, en niet tijdens He- rvur/e, zoals door de journalist Schoenbrun was beweerd, zei de woordvoerder. Een der voorafgaande voorwaarden was „uitvoering van het politieke progi-amma van het zogenaamde na tionale bevrijdingsfront", zei hij. Kinderarbeid 111 Rusland Scln'epvaarlbericlitei» In Rio de Janeiro is woensdag avond een inter-Amerikaanse confe rentie begonnen ter bespreking van mogelijkheden om de organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S.) te ver sterken. Miljoen foto's per seconde DEN HAAG, 17-11. Een came ra die zestig miljoen foto's per seconde kan maken zal spoe dig beschikbaar komen om de geleerden van de wereld bij hun onderzoek te helpen. De camera is te zien op de Inter national Photographic en Te levision Exhibition, die van 15 tot 20 november in Londen ge houden wordt. De camera wordt reeds gebruikt in het la boratorium van het gezagsor gaan voor de atoomenergie in Culham, zuid Engeland, voor het onderzoek naar de atoom fusie die op dezelfde manier als atoomsplitsing een bron van energie kan zijn. Wanneer lichtkernen bij temperaturen van miljoenen graden Celsius versmelten zijn de reacties zo snel dat alleen een camera met deze snelheid wellicht kan vastleggen wat er gebeurt. Op 31 januari 1966 zullen op alle Nederlandse postinrichüngen twee bijzondere frankeerzegels verkrijg baar worden gesteld met een bijslag ten bate van de l.C.E.M. Intergou vernementele Commissie voor Euro pese Migratie). De frankeerwaarden en bijslagen van deze zegels zijn 18 plus 7 cent en 40 plus 20 cent. De kleuren, zijn geel, resp. rood. Op de zegel is in gecalligrafeerde vorm een boodschap uan H.M. Koningin Juli ana, luidende: „Brengt hen naar vei lige haven", met daaronder de hand tekening van H.M. de Koningin in facsimilé. Behalve de aanduiding van land en loaarde is aan de rand van de zegels nog als tekst opgeno men l.C.E.M.-Vluchtelingenvervoer' De ontwerper van de zegels is S. L. Hartz te Haarlem. MOSKOU, 17-11. Schoolkinderen zullen een zesde deel van de preduk- tie van een nieuwe fabriek in Mos kou vcor hun rekening nemen. Twaalfhonderd tieners, afkomstig uit een Moskouse buitenwijk, zullen vier uren per week in de fabriek werken, waar volgens „Tass" kle ding, radio's en elektrische artikelen worden vervaardigd. Zij zullen dezelfde lonen en toe slagen ontvangen als de 600 in de fa briek werkzame volwassenen. Dit is de eerste fabriek in haar soort. „Wij willen de schoolkinderen een volledig technische opleiding ge ven dié aan hun schoolopleiding ge- koppeld zal worden", aldus de direc teur van de fabriek. In zijn toespraak op de openbare concilievergadering van heden heeft paus Paulus VI de opening aange kondigd van processen ter zaligma king van wijlen paus Pius XII en wijlen paus Joannes XXIII, zijn bei de onmiddellijke voorgangers. Hervormde vrouwenvereniging „Contact" vierde haar 20-jarig bestaan Op vrijdag 12 november j.l. vierde de Herv. Vrouwenvereniging „Con tact" te Eikerzee-Scharendijke haar twintig-jarig bestaan. Voor een goed gevulde zaal brachten de dames van „Contact" een vlot lopend program ma. De feestelijke bijeenkomst werd begonnen met het zingen van Psalm 150. De presidente, mevrouw Roo- denburg-Zcnneveld hield hierna een korte overdenking naar aanleiding van Marcus 6 vers 30-44. In een tijd van welvaart en overvloed moeten wij ons het wezenlijk ontbrekende willen laten aanreiken, zoals de schare deed in de gelijkenis van de wonderbare spijziging. Dan zal blij ken: „Zeven is voldoende, brood en vis. Jezus is voldoende voor ons al- Noodgebouw voor Coöp. Raiffeisenbank „Schouwen" Vorige week vond te Renesse clc opening plaats van het noodgebouwtje voor de onlangs gevormde Coöp. Raiffeisenbank „Schouwen". Het gebouwtje werd officieel geopend door de voorzitter van de voormalige bank te Noordwelle, de heer P. G. Boot. Dit tijdelijke onderkomen zal worden gebruikt tot te Renesse een nieuw hoofdgebouw zal zijn verrezenvoor de bouw waarvan thans gewacht wordt op de rijksgoedkeuring. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). len, als de kring gesloten is". Een hartelijk welkom werd toegeroepen aan alle aanwezigen, in het bijzonder aan de vertegenwoordigsters van zusterverenigingen, die deze feeste lijke jubileumviering meemaakten. In een speciaal voor deze gelegen heid gemaakt jubileum-lied zongen de dames van „Contact" hun dank uit voor alles wat de vrouwenvereni ging hun in de afgelopen periode ge boden had en nogsteeds biedt. Aande hand van oude foto's, krantenknipsels en tekeningen, met de epidiascoop op het witte doek ge projecteerd, passeerden de belang- ï'ijkste gebeurtenissen uit de ver streken twintig jaar de revue. Zo verserheen de Herv. Kerk van Elkei*- zee in zijn oude glorie op het doek, de pastorie van Eikerzee waar eer tijds de eerste bijeenkomst van de vrouwenvereniging werd gehouden en foto's van tal van evenementen waaröón de dames van Contact deel namen. Een speciale hulde viel zus ter Van Nieuwenhuyze ten deel die vanaf de oprichting lid is. Felicitaties Vertegenwoordigers van kerkeraad kerkvoogdij en verschillende zuster- veredigingen maakten van de gele genheid gebi'uik om het jubilerende Contact te feliciteren. Na de pauze levei'de het vraag en antwoord-spél „Ons kent ons" tal van leuke mo menten op. Spontaan deed een drie tal echtparen aan dit spel deel. Zij weerden zich dapper. Mevr. Steen- land-Cvei'bfeke vei-maakte de aan wezigen kostelijk met een stukje hu- moi-istisch Zeeuws proza. Natuurlijk ontbrak de traditione'e verloting niet. Een keur aan prijzen moedigden allen aan diep in de beurs té tasten. Na de tweede pauze legde mevr. Véx-west-de Vrieze aan de hand van lettei's van het alfabet de vinger bij allerlei personen en dingen die voor de vrouwenvereniging van betekenis zijn; een originele vondst. Een hoog tepunt was stellig ook de vrolijke klucht: „Hoog bezoek", opgevoerd door de dames Dorreman. Kloet, v. d. Maas enVerjaal. Een hartelijk ap plaus was de verdiende waardering voor dit leuke stukje toneel. Na het zingen van het moderne lied „Dank U" sprak ds. Roodenburg het slotlied. De Herv. Vrouwenvere niging „Contact" kan terugzien op een goed geslaagde jubileumviering, die stellig voor de leden een nieuwe stimulans zal zijn. Atneland, 18-11 van Amuaybay naar Gothenburg. Ganyrr.edes, 18-11 van Punto Cabel- lo, 18-11 te La Guaira verw. Katsedijk, 17-11 te New York. Uienexport teruggelopen DEN HAAG, 17-11. Met de ex port van de Nederlandse zaaiuien wil het nog steeds niet al te best vlotten. Nadat in oktober de weke- lijikse export steeds tussen 4 en 5 mil joen kg lag is in de eerste week van november de uitvoer teruggelopen tot 3395 ton. Het 'aanbod is ook niet 'groot en hierdoor kunnen de prijzen zich wel ongeveer 'handhaven maar ze blij ven toch betrekkelijk laag, zeker in vergelijking met 'het vorig jaar toen ze bijna 10 cent per kg hoger lagen dan op 'het ogenblik. Bovendien is dit jaar over het algemeen de kilo opbrengst lager dan in 1964. Export- geschikte middel en 'grove uien wor den verkocht voor 16 tot 17 cent per kg. Op ,de buitenlandse markten wordt veel concurrentie ondervon den van uien uit andere landen. Met blijft belangrijk achter bij ihet vorig jaar. De leiding van de Indonesische strijdkrachten heeft president Soe- karno verzocht onderluchtmaar- schalk Omar Dhani te ontslaan als commandant van de luchtmacht, zo is woensdag officieel dn Djakarta meegedeeld. Dhani is op het ogen blik in Nederland. Ingezonden mededeling TRICOT NYLON In het nieuwe mille fleur dessin, met bandceintuur in rug. Charmant model. Zó gewassen, zó droog Nu slechts Twee Zicrikzeese zaken - zij het vau een duidelijke ongelijksoortig heid - zitten ons dwars. De eerste is - hoe tegenstrijdig het ook moge klinken - even simpel als ondoor grondelijk. liet feit doet zich na melijk voor dat bepaalde straten te Zierikzee beslist slecht verlicht zijn, vooral als de verlichting op liet nachtpitje wordt gedraaid. De gemeente heeft daarvoor een aan vaardbaar excuus bij de hand; zui nig zijn met stroom. Overigens geeft die blijkbaar door de ge meentekas gedikteerde zuinigheid nogal wat last op plaatsen die het feitelijk niet zonder licht kunnen stellen in de avond- en nachturen. Daar staat evenwel tegenover dat een indrukwekkende batterij boog lampen op de VVesthavendijk no- tabene tot aan het ochtendkrieken het kille zeewater, wat zeilbootjes in winterkwartier en de klappers staan te beschijnen. Dit lijkt ons een \Teeinde, met de gemeente- economie in strijd zijnde, toestand. Een enkel noodpitje voor een even tueel in deze tijd op deze plaats verdwaalde zeiler lijkt voldoende en dan meer licht in straten, die na het „uur U" volkomen in het duister liggen. Een andere zaak is het zijden draadje waaraan St. Nicolaas te Zierikzee blijkbaar is komen te hangen. De goedheilig man wordt ook al tot probleem gemaakt en dat op zijn jaren. Het lijkt toch een uiterst evidente zaak, dat de jeugd erbij is als St. Nicolaas zich statio neert op hel Havenplein. Als de jeugd de bisschop niet meer toe zingen kan, moeten de leden van de bejaardensociëteit het dan soms doen? Het „probleempje" is aan de orde gekomen op een woensdag avond gehouden vergadering, waarin de komst van St. Nicolaas naar Zierikzee werd doorgepraat. We hopen dat de oude traditie van Sint's komst en zijn „joyeuse entree" in deze stad, niet zal stuk gaan, want dat zou heel jammer zijn. LANDBOUW EN VEETEELT Mond- en klauwzeer komt dichterbij DEN HAAG, 16-11. Met ingang van dinsdag worden 'geen export certificaten voor varkens en 'herkau wende dieren uit een gebied omvat tende Limburg, Noord-Brabant, Sint Fhilipsland, Tholen en een gedeelte van Gelderland ten zuiden van Waal en Rijn afgegeven. Deze uitbreiding van de maati-egelen tegen mond- en klauwzeer blijkt uit een ministeriële (beschikking in de Staatscourant van dinsdag. De doo'drvoer door dit om schreven gebied van herkauwende 'dieren en varkens, voorzover afkom stig uit de rest van Nedei-land en be stemd voor (het buitenland, is toege staan, edhter uitsluitend via Roosen daal of Wiernhout. SPORT DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" De competitie van de damvereni ging Zierikzee en Omgeving belooft dit seizoen zeer interessant te wor- den. Tijdens de vorige week gehou den vergadering konden enkele nieu we leden geboekt worden. Bij enige verdere toetreding van andei-e damliefhebbers kan zelfs ge dacht werden aan contact met tien tallen uit Zuid-Beveland, hetgeen vergemakkelijkt wordt door de a.s. brugverbinding. Enkele van zulke ontmoetingen verhogen de interesse. De leden van de damvereniging wo nen verspreid over ons eiland, zodat ook voor diegenen die nog toe wil len treden uit andere plaatsen dan Zierikzee, zelfs veiwoersmogelijkheid per auto aanwézig is. Officieel start de competitie a.s. vrijdag in één van de zalen van het Ned. Herv. vereni gingsgebouw, 't Vrije, Zierikzee, een uitermate geschikt lokaal voor de damsport is in dit gebouw aanwezig. Tevoren zijn reeds enige partijen gespeeld, de uitslagen daarvan lui den: W. Stoutjesdijk Si".-P. Vei-poorten afgebroken; K. B. Hogerland-C. Ver ton 0-2; J. v. Burgh-J. Huigens 0-2. HOCKEY H.S.D.-Goes I 2-2 (heren) Door beide partijen is hard (soms té hard) gestreden om de overwin ning, maar 'het eindresultaat, een ge lijk spel, 'geeft de krachtsverixouding tussen beide ploegen goed weer. Vóór de pauze maakte Huub v. d. Zande een 'doelpunt (1-0); na de pauze was (het Erik Franke, die van een misverstand in dc achterhoede van Goes gebruik maakte om de stand op 2-2 te brengen. Bronkhorst was letteiTijk en figuurlijk de spil van de H.S.D. ploeg, temvijl l.-back Tom Burck een keurige partij hockey vertoonde. Tempo III-II.S.D. 4-1 (dames) In Beugen op Zoom waren de elf tallen (gelijk in. sterkte (aan beide zijden eveneens een gelijk aantal corners), maar de dames van Tempo III waren sneller en schotvaardiger. Nu Ingrid wat zelfverzekerder wordt (zo moet natuurlijk niet zoveel ach ter blijven), Heieen beter speelt cn de 'buitens 'hun plaats goed houden, wordt er al aardig hockeyspel ver toond. Uit een prachtige voorzet van buiten de cirkel wist mevrouw Ster- kenburg de enige tcgengoal te ma ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2