wassen (alléén maar inweken of voorwassen) Eiwitvlekken, bloedvlekken, transpiratie-, melk- en vetvlekken verdwijnen volkomen meer auto wilt en uw vrouw meer ruimte... dan zult u het eens moeten worden oruer 2 vingers achterbank wrzz:::izizzzzzzzz „Het wel en wee rond de t.v. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 november 1965 Nr. 19890 In Huizen praten zij over Bio-tex. In Heerlen praten zij over Bio-tex. In heel Nederland praten zij over Bio-tex. Omdat Bio-tex zo heerlijk gemakkelijk is. Alléén maar inweken of voorwassen en het meeste wasgoed kan zó aan de lijn. Eiwitvlekken, bloedvlekken, melkvlekken, cacao-, vet-,of luiervlekken, u vindt er niets meer van terug. En... Bio-tex is enorm zuinig in 't gebruik. Het guldenspak is ruim voldoende voor maar liefst 80 liter sop! standaardpak 47 cent voordeelpak f 1.» voorraadpak van f9.40 voor f8.40. Man contra vrouw. Rasautomobilisten noemen de Fiat 1500 Confort de grootste auto onder de tien mille. Groot vanwege styling en snelheid, wegligging, veiligheid, afwerking en vooral... technisch rijcomfort. Echter, hun vrouwen geven soms een andere definitie van „groot". Zij menen in dezelfde prijsklasse „meters" meer nuttige ruimte te kunnen kopen... Schijn bedriegt! Van alle auto's maten wij de breedte van de achterbank. Uitkomst: de Fiat 1500 Confort scheelt slechts 4 centimeter met de breedste auto onder de 10 mille: 2 vingers minder achterbank... in ruil voor zoveel méér comfortabele beenruimte. Conclusie: Het overbruggen van dit verschil stempelt U tot een tactisch echtgenoot. (En beloont U met de - op 2 vingers na! - grootste auto in zijn prijsklasse.) 4 cilinders, 1481 cc, 83 pk, 155 km/u. Schijfremmen op voor- choke, handrem en watertemperoiuur, gesloten cartervenlJ- wielen, vacuum rembekrachtiger, robuuste caros9erie met latie, zelfdenkende ventilator, oir conditioning en verwarming aqualitbehandeling (anti-roest), in vele standen verstelbare met aanjager, dubbele koplampen met a-symetrtsche ver stoeien o.atot slaapbank), bekleed veiligheids-dashboard lichting, achteruitrijlampen. met èlle accessoires in standaard en atuur, uitgebreid Instrumentarium met o.a. verklikkers voor uitvoering, compleet f 7750,- (laken bekleding). fiat "600 Driekoningenlaan 1 Telefoon (01110) 2212 Voor Schouwen-Duiveland Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwcnbond Z1ER1KZEE, 17-11. Dinsdagmid dag vond in de bovenzaal van „Mon- dragon" een goedbezochte bijeen komst plaats van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Schouwen. Om kwart over twee opende de presidente mevrouw Ber- man-Steendijk de vergadering, waar bij ze speciaal een woord van wel kom toeriep aan mej. A. v. d. Lee- den die een inleiding hield over het onderwerp: „Het wel en wee rond de t.v." In haar toespraak vergeleek mej. v.d. Leedcn het belang van de tele visie met dat van de boekdrukkunst. Zij wees erop dat de gevolgen van de uitvinding van de televisie nog niet te overzien zijn. In Nederland wor den per maand 20.000 toestellen ver kocht, hetgeen ertoe heeft geleid dat momenteel twee van de drie gezin nen in het bezit zijn van een televisie toestel. De invoering van de televi sie hangt af van een regeringsbe- slissing ten aanzien van dit punt. Zo heeft Zuid-Afrika momenteel nog geen televisie, hetgeen verband houdt met de apartheidspolitiek in dit land. In Ghana wordt televisie gebruikt in dienst van de volksontwikkeling, heigeen ook het geval is in Ons land. Mej. v.d. Leeden wees in dit ver band o.m. op de Teleaceursussen, die alleen nut hebben als ook de erbij behorende schriftelijke lessen wor den gebruikt. Cultuur Een belangrijk punt in de inlei ding vormde ook de vraag wat mon onder cultuur moet verstaan. „Wan neer de televisie", aldus juffrouw v. d. Leeden. „een showprogramma uitzendt of een optreden van de Beatles dan is dat even goed cul tuur als een balletuitvoering of een concert. We moeten niet te vlug klaar staan met onZe woorden dat iets „niet cultureel" is. Alles wat in onze moderne samenleving gebrui kelijk en gangbaar is kan als cul tuur worden aangemerkt". Tol slot van haar inleiding legde spreekster de aanwezige dames een aantal vra gen voor waarover in vier gespreks groepen werd gediscussieerd. In het algemeen was men het er over eens dat televisie behalve als medium tot verbreiding van de cultuur vooral dient om „bij te blijven". Het „harde interview" ondervond weinig waar dering, evenals het tijdstip van uit zending van de vrouwenprogram ma's Aan het slot van dc bijeenkomst bestond er gelegenheid tot het ko pen van Unicef-prentbriefkaarten. Vele dames doonden hiervoor 'be- lnagstelling. De volgende bijeen komst vindt plaats op 21 december. In het „huis van Nassau" wordt dan dc jaarlijkse kerstmiddag gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 11