mi RennièsfH 40-jarig jubileum van de K.R.O. TUINMAN ZOON „Rijksgroepsregeling zelfstandigen" vervangt oude zelfstandigenregeling STREEKNIEUWS Vergadering te Zierikzee Vereniging „Ouders van Emigranten" zoekt contact op Scliotnven-Duiveland Z1ËBIKZEE, 18-11. In het Huis van Nassau vindt ip zaterdag 20 no vember a.s. een vergadering plaats, belegd door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging „Ouders van Emigranten". Het is de eerste maal dat deze vereniging zich op Schiuwen-Duiveland presenteert. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! DODELIJKE ONGELUKKEN APELDOORN. Op 68-jarige- leef- tijd is in het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn overleden de heer H. PI. Schmidt uit Apeldoorn, die op 1 -no vember met zijn bromfiets op de Brinklaan door een auto werd aan gereden. De heer Schmidt, die aan deze auto geen voorrang had ver leend, liep een schedelbasisfractuur op. AMSTERDAM. Op de Westhaven weg nabij het viaduct van de Coen- tunnel in Amsterdam zijn twee auto's, een bestelwagen en een per sonenauto, frontaal op elkaar ge botst. De 'bestuurder van de perso nenauto, de 28-jarige heer J. de Ruyter uit Amsterdam, die beklemd raakte tussen stuur en cabine van de auto, werd op slag gedood. GELEEN. Maandagmiddag werd in de Burgemeester Lemmensstraat te Geleen het 3'/2-jarig meisje Maria R., dochtertje van een Spaase gast arbeider. door een vrachtauto gegre pen. Het 'kind overleed in het zie kenhuis. Ingezonden mededeling Gp deze vergadering zullen de heer P. Doornbos, algemeen voor zitter van de „O.V.E." en mevrouw J. R. Kaptein-Estarippa (secretares se) een uitvoerige uiteenzetting ge ven over doel en middelen van de „O.V.E.". Na de pauze zullen dia's worden vertoond over het leven in enkele emigrantenlanden. Uiteraard is het de bedoeling dat familieleden van emigranten deze vergadering bezoeken. Zij zullen waardevolle in formaties ontvangen over de rege ling van charter- en groepsreizen naar de emigratielanden. De provin ciale afdeling mag zich in een ge zonde groei verheugen. Gestart in mei van dit jaar met dertien leden, is dit getal reeds opgelopen tot tach tig. De vergadering van zaterdag a.s. heeft mede ten doel het ledental op te voeren. Doelstelling De Ned. Ver. „O.V.E." is een lande lijke vereniging. Zij werd opgericht 8 december 1S56. Goedgekeurd bij Kon. Besluit november 1961. Leden van de vereniging kunnen zijn alle in Nederland wonende per sonen die kinderen hebben, welke ge ëmigreerd zijn. Onder kinderen wor den verstaan eigen, pleeg-, aange trouwde kleinkinderen en evt. ou ders. Ook zusters en broers kunnen lid worden. De vereniging stelt zich ten doel te bevorderen, dat de leden een hecht contact houden met hun ge- emigreerde familieleden. Zij tracht dit doel te bereiken door: 1. Contacten te leggen in de emi gratielanden. 2. Banden tussen ouders en kinde ren, indien verbroken, zo snel moge lijk te herstellen. 3. Het met raad en daad terzijde staan wanneer de ouders een be- zoekreis naar de kinderen onderne men. 4. Regeringsinstanties in te schake len voor de belangen Van de ouders en hun kinderen. 5. Het houden van onderlinge con- taclavonden. 6. Het uitgeven van een maande lijks verschijnend contactorgaan. SPORT SCHAKEN Stand competitie Schaakvereniging „Zierikzee" De "huidige stand in de lopende groepencorripetitie van de Schaak vereniging „Zierikzee" luidt in groep 1 als volgt: J. J. v. d. Ende en ds. H. J. Nawijn .6 uit 6; ir. J. J. Elzerman 6 uit 7; C. J. M. Nolet 5 uit 6; M. J. Enzlin 4 Vz uit 6; A. J. Sdheele 4'/2 uit 7; J. Verkerk 3 uit 8; O. E. Vleeshouwer 2 uit 4; R. P. Hogerheijde 2 uit 8; R. A. Huneman 1% uit 7; H. Hendrikse V/2 uit 8. In groep II is de stand momen teel: R. Berman 6 uit 8; C. v .d. Heu vel 5'/2 uit 7; P. v. d. Hulle 5'£ uit 8; M. Giljam 4'/2 uit 7; J. A. Rotte 3'/2 uit 8; A. J. Hendrikse 3 uit 3; ir. G. B. Beef tink 3 uit 4; J. A. Ver wijs 3 uit 7; B. de Jong 2 uit 4; J. Jongschaap 1 uit 5; D. van 't Leven 0 uit 1; A. Kooij 0 uit 5; R. Smits 0 uit 7. SPORT VOETBAL MEVO gaf één punt aan MEVO dat met de wind in de rug startte kreeg reeds in de le minuut een belangrijke ruggesteun door Frans de Oude die een verkeerd door de doelman beoordeelde bal in •het net söhoot (1-0). Bij de volgende MEVO-aanval speelde één der ach terspelers van de bezoekers zó hard op zijn doelman terug dat deze er slechts met de grootste moeite in slaagde 'het leder corner te werken. Bij een tegenaanval van Wissenker- ke werd het leder rakelings naast gekopt. In de 9e min. kwamen bei de teams weer naast elkaar, toen na een aanval over de linkervleugel de MEVO-verdediging verzuimde het centrum voldoende af te dekken, waardoor Cees Meulenberg geen moeite had om doelman Bij de Vaate het nakijken te geven (1-1). MEVO bleef 'hierna een licht veldoverwicht behouden. De voorhoede speelde evenwel veeL te doorzichtig om de goed ingrijpende Wissenkerke-ver dediging ernstig te kunnen veront rusten. Eenmaal ontkwam 'het doel Wisselikerke mee (2—2) van de bezoekers ternauwernood aan een doorboring, toen K. de Oude een vrije trap hard op de lat schoot. De minder talrijke aanvallen van Wis senkerke "hielden door hun open ka rakter meer 'gevaar in. Verder dan enige 'tyarde schoten op doel, welke door Bij de Vaate voortreffelijk ge stopt werden, wisten ook zij het niet te 'brengen. Met het windvoordeel zag het er in de 2e helft naar uit dat Wissenkerke regelrecht op de zege zou 'gaan afstevenen. Tegen de ver wachting in ontwikkelde er zich een gelijk opgaande strijd, waarbij ME VO zelfs de beste scoringskansen kreeg. Nadat Frans de Oude buiten bereik van de doelman hard op de lat had geknald, slaagde J. Schouls er in de 23e minuut in een voorzet van F. de Oude met een kopbal in een doelpunt om te zetten (2-1). Een paar mooie kansen om de overwin ning veilig te stellen liet MEVO hierna liggen. Tien minuten voor tijd werd 'het zelfs nog gelijk door een kopbal van Cees Meulenberg (2-2). F. C. Hanse kampioen kader 38/2 Sch.-Duiveland OUWERKERK. 15-11. In café Vij verberg hebben F. C. Hanse en de plaatselijke favoriet P. D. Vijverberg een bijzonder spannende strijd ge leverd om het kampioenschap alge meen kader 38-2 van het distrikt Schouwcn-Duiveland der K.N.B.B. Mot nog ieder twee te spelen wed strijden had Hanse met 8 punten vier punten voorsprong op zijn naas te concurrent. In de voorlaatste ron de begon Vijverberg met zijn partij van W. Kramer te winnen waarna Hanse in Kramer zijn meerdere moest erkennen. Door deze uitslagen volgde er een 'bijzonder spannende finale partij tussen Hanse en Vijverberg. Hanse mocht deze partij verliezen mpar dan moest 'hij beslist 202 caramboles scoren om beslag op de kampioens titel te kunnen leggen. Gadegesla gen door een groot aantal biljart enthousiasten leverden beide spelers een boeiende strijd om de zege waar bij Hanse als 2e klasser voor dc han dicap stond 50 caramboles meer te F, C. Hanse, Concordia, Zierikzee P. D. Vijverberg, D.O.S., Ouwcrkerk L. Koster, V.O.G.. Zierikzee W. Kramer, V.O.G., Zierikzee 5 5 fc Het aangewezen adres voor antiek- of modern MEUBEL- 5 STOFFEERWERK 5 GOUDZWAARD Meelstraat 24 - Zierikzee Telefoon 2491 HILVERSUM, 15-11. Met een plechtige zitting in theater Gooiland in Hilversum en een daarop gevolg de receptie is hel veertigjarig be slaan van de K.R.O. gevierd. Na de openingsrede van de voor zitter van de jubilerende omroep, mr. H. W. van Doorn, voerden het woord kardinaal dr. B. Alfrink, de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk en prof. dr. J. M. C. Thurlings, hoogleraar in de seciologie aan de katholieke universiteit van Nijme gen, en lid van het K.R.O.-bestuur. Aan het slot van de plechtige zit ting kon men op een groot televisie scherm een toespraak volgen van Paus Paulus 6 die wees op de ver antwoordelijkheid van priesters en leken inzake radio en televisie. De paus citeerde het conciliedecreet over de publiciteitsmedia, waar ge sproken wordt over een taak, nauw verbonden met het predikambt, over de inspanning om voor Christus ge tuigenis af te leggen en over de aan wending van alle technische, cultu rele en artistieke middelen. Oplichter in arrest AMSTERDAM, 15-11. De rijkspo litie heeft het afgelopen weekeinde in zijn flatje te Egmond aan Zee - waar hij onder een valse naam leefde - de 42-jarige Amsterdammer J. C. K. aangehouden. Hij werd se dert maart van dit jaar gezocht we gens verduistering van bij elkaar ruim honderdduizend gulden in Den Haag en Amsterdam. In Amsterdam, waar hij als rayon agent van een N.V. uit Nieuw-Am- sterdam kantoor hield, eigende hij zich ongeveer 40.000 gulden toe, die vertegenwoordigers van de N. V., welke in zakjes gewassen aardap pels handelt, aan hem hadden afge dragen. Nog voordat deze fraude werd ontdekt, had hij zich uit de voeten gemaakt. De verduistering in Den Haag, die ongeveer 70.000 gulden omvat, be treft een andere zaak. Veel gastarbeiders in de Bondsrepubliek Overal in de hoog-industriële Westeuropese landen kampt men met een tekort aan arbeidskracht, maar nergens is de tewerkstelling van gastarbeiders omvangrijker dan in west-Duitsland, waar nu het aantal vreemde werkkrachten het miljoen al ruimschoots 'heeft overschreden. Het bedroeg eind september 1.216.700 personen, dat is ongeveer 5.5 procent van de totale arbeidende bevolking. Niet minder dan 283.500 vrouwen zijn in dit cijfer begrepen. De Italianen spannen met 372.400 werkkrachten de kroon. Verder zijn in west-Duitsland werkzaam 187.000 Grieken. 182.800 Spanjaarden en 132.700 Turken.' Er werken nu ook Portugezen in de Bondsrepubliek, al is hun aantal, vergeleken met de ar beiders uit andere Europese landen niet groot: 14.000. Flesjes gif langs de Normandische kust LE HAVRE, 16-11. Honderden flesjes met een sterk vergif op basis van digitaline (geneesmiddel legen hartkwalen) drijven in de monding van de Seine en langs de Normandi sche kust. De flsjes zijn afkomstig van het Nederlandse vrachtschip „Theano". Maandagmiddag raakte in Le Havre tijdens het laden van het schip een kist met farmaceutische produkten, die door een kraan werd vervoerd, los en viel tussen kade en schip. Door de schok brak de kist en een grote hoeveelheid flesjes dreef on middellijk door de stroming de ha ven uit. moeten scoren. Na een enerverende strijd slaagde Vijverberg erinbeslag op de overwinning te leggen maar Hanse scoorde precies de benodigde 202 caramboles, waar door 'hij met een beter gemid delde van 1/1000 beslag op het kampioenschap wist te leggen. Naast 'het 'hoogste partijgemiddel de van 17.50 bracht Hanse met een serie van 117 caramboles ook de "hoogste serie van. het toernooi op zijn naam. De huldiging van de ikampioen en de prijsuitreiking werd met een toepasselijk woord verricht door de heer L. v. Popering. Dc ex tra prijs voor de meeste poedels viel W. Kramer met een aantal van 34 ten deel. De organisatie was bij dc 'biljartvereniging D.O.S. in goede .handen. Van de vier deelnemers 'komt Hanse uit in de 2e klasse en de overige spelers in de 3e klasse. De eindstand ziel cr als volgt uit: 8 1589 143 117 17.50 11.11 8 964 117 57 15.45 8.24 4 800 120 41 7.27 6.67 4 1050 164 55 7.50 G.40 ZIERIKZEE Afscheid bij Kon. Zeelandia N.V. Tijdens een bijeenkomst van di rectie en personeel werd bU de Ko ninklijke Zeelandia N.V. afscheid ge nomen van de bcdrfjfsportier, de heer J. Schaap, die zijn functie neer legt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens deze afscheidsreceptie werd het woord gevoerd door de 'di recteur, de heer M. Doeleman HJzn., die de heer Schaap, met zijn familie aanwezig, kenschetste als een stipt en correct medewerker en hem dankte voor hetgeen hij in zijn veer tienjarige loopbaan in dienst van het bedrijf heeft gedaan. Namens de collega's sprak de heer J. Willemse, voorzitter van de perso neelsvereniging. Hij bracht de schei dende heer Schaap dank voor de prettige samenwerking en in het bij zonder ook voor de verschillende ak- tiviteiten, die hij in het belang van de vereniging - en daarmee ook in het belang van het gehele personeel - ontplooide. Goede samenwerking Nadat de heer C. Kloet als direk- te chef, de heer Schaap dank had gebracht voor de goede samenwer king en de prettige sfeer waarin de ze steeds plaatsvond, kwam de scheidende functionaris zelf aan het woord. In een kernachtige en ge voelvolle speech beantwoordde hij de verschillende sprekers en besloot met te zeggen, dat hij aan de „goe de tijd bij Koninklijke Zeelandia" zowel wat zijn werk als de persoon lijke verhoudingen betreft, een pret tige en dankbare herinnering 2al be waren. Aan het einde van deze bijeen komst werd een druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om de portier, die nu van een welverdien de rust gaat genieten, de hand te drukken. De heer Schaap wordt op gevolgd door de heer E. A. de Looff. Ingezonden mededeling Onze collectie W ANDMEUBELEN bestaat uit vele, vele modellen. Komt U gerust eens kijken - het verplicht U tot niets! Woninginrichters Mol 19 ZIERIKZEE (Slot) Uitkeringen Uitkeringen, die krachtens de „Rijksgroepsregeling Zelfstandigen" kunnen worden verleend, zijn af hankelijk van de omstandigheden waarin de aanvrager en zijn bedrijf verkeren. Er zijn twee mogelijkheden: 1. zij, die met behulp van krachtens de regeling te treffen voorzieningen in staat en in de gelegenheid zijn hun bedrijf of beroep voort te zet ten of tijdelijk door een vervanger te doen voortzetten. 2. zij, die hun beroep af bedrijf tij delijk niet of nagenoeg niet kun nen uitoefenen of doen uitoefenen. De voorzieningen voor zelfstandi gen bedoeld onder 1., zullen bij voor keur gericht zijn op de bedrijfs- of beroepsuitoefening. Deze bijstand kan bestaan uit: a. een rentedragend krediet. De hoogte van de rente wordt door b. en w. vastgesteld op grond van de te verwachten financiële uitkom sten van uitoefening van het be drijf of het beroep. b. een renteloos krediet. (Voor a. en b. stellen b. en w. een aflossingsregeling vast). c. een bedrag om niet Het college van b. en w. overweegt deze mogelijkheden in de vermelde volgorde. Een combinatie daarvan is mogelijk. Bij het verlenen van een uitkering kunnen, in overleg met de aanvrager, bindende aanwijzingen worden gegeven, die een juiste be steding van de verstrekte gelden verzekeren. Maximum-bedragen worden in de regeling niet genoemd. De uitkeringen waarvoor de' zelf standigen, bedoeld onder 2. in aan merking kunnen komen, dragen meer het karakter van voorzieningen in de persoonijke behoeften. Grond slag hiervoor is een periodieke uit kering, welke naar een percentage van het genoten inkomen woi'dt be rekend. Eventuele door de aanvrager op andere wijze verkregen inkom sten worden in mindering gebracht. Het percentage van het genoten in komen, dat als maatstaf voor uitke ring geldt, bedraagt voor: a. kostwinners 75 °/o. b. alleenstaanden, niet jonger dan 18 jaar, 60 c. thuiswonenden, niet jonger dan 18 jaar, 45 Hiervoor gelden wél maximumbe- dragen, die periodiek kunnen wor den herzien. Deze bedragen kunnen worden verhoogd met kinderbijslag, een vei-goeding voor vaste bedrijfs lasten en de premiekosten van ver zekering tegen geldelijke gevolgen van arbeidsongeschiktheid en met de kosten voor geneeskundige verzor ging. Naast deze uitkeringen kan een al dan niet rentedragend krediet of een bedrag a fonds perdu worden verleend, gericht op de instandhou ding van het tijdelijk niet uitgeoe fende bedrijf of beroep. Bijzonderheden Bij de uitvoering van de „Rijks groepsregeling Zelfstandigen" laat het college van b. en w. zich ten aanzien van de kredieten bijstaan door een „Plaatselijke Commissie Zelfstandigen". Deze heeft een bre de samenstelling. Ook personen uit het bedrijfsleven kunnen daarvan deel uitmaken. Aanvragen voor bijstand kunnen schriftelijk of mondeling worden in gediend bij het gemeentebestuur in de woonplaats. Het is niet noodzake lijk, dat dit door de aanvrager zeil wordt gedaan. Wie na een maand nog geen beslissing op zijn aanvraag om bijstand heeft ontvangen, kan in beroep gaan op de wijze zoals hier voor reeds is vermeld. Dit kan even eens gebeuren, als men het met de genomen beslissing niet eens is, ol' als men vindt, dat de belissing niet goed wordt uitgevoerd. Op een be zwaarschrift aan het college van b. en w. ki'ijgt men een schriftelijk ant woord, waarin de gronden staan aan gegeven, waarop de beslissing is ge nomen. Zowel voor het bezwaar schrift als voor beroep en hoger be roep, is een eenvoudige brief, waarin de redenen zijn vermeld, voldoende. We zijn „patates"- eters DEN HAAG, 16-11. Jaarlijks wor den alleen al buitenshuis 22.500 ton patates frites door Nederlanders ge geten. Dat is een hoeveelheid die ge lijk is aan een geioicht, dat in 2250 spoorweggoederenwagons vervoerd kan worden. Een trein van 45 km. lengteDit blijkt, naar het „In lichtingenbureau voor Aardappelen" meedeelt, uit een enquête, die on langs onder ruim 1000 gezinnen over het hele latid en onder alle bevol kingsgroepen is gehouden. Verder werd vastgesteld, dat de Nederlan ders bezuiden de grote rivieren twee maal zoveel patates frites eten als zij, die „boven de Moerdijk" wonen. Op de vrijdagen, zaterdagen en zon dagen worden de meeste patates frites gekocht. De zuidelijke Neder landers spreken overigens alleen maar van frites, terwijl de noorder lingen de aardappelstokjes met pa tates betitelen. De Verenigde Staten en acht an dere leden van de V.N. hebben maandag 'bij de algemene vergade ring een ontwerp-resolutie inge diend, waarin de resolutie van 1961 wordt bevestigd die voor een beslis sing over de vertegenwoordiging van Ohina een meerderheid van twee derden vaststelde. Sclieepvaartberichten Esso Rotterdam (t), 16-11 te Bombay. Seinelloyd, 15-1L van Djibouti naar VOETBAL Dreischor B I-Zicrikzcc B II 9-1 Dc Dreischor-junioren waren oo"k logen Zierikzee B II weer uitstekend op dreef wat tot uitdrukking werd .gebracht in ccn flinke 9-1 overwin ning. Toch liep het in de eerste helft niet zo vlot bij de blauw-witlen en Zierikzee slaagde er zelfs in om door Kees 'van der Have de leiding te ne men (0-1). Adrie Geelhoed bracht echter juist voor de rust dc stand Op 1-1. Na de rust was dc thuisclub oppermachtig en met drie goals van Wienus Ovcrwcol, een strafschop van Leo van Maanen en twee goals van resp. Johan de Vrieze on Ad van der Linde werd de eindstand op 9-1 bopaald. VERANTWOORDING „KIND" Voor het verloren geldsbedrag c.q. ihet Kindernoodfonds dei- V.N. werd aanvullend ontvangen: L. D. te Z. f 0,90; H. te V. f 0,50; N.N. te O. f 0,36; P. F. te H. f 1; R. te H. f 1; A. C. D. te N. f 1,08; R. te Z. f 1; J. F. K. te Z. f 1. N.N. f 0,96. Met deze verantwoor ding is de „bliksemactie" alweer af gesloten, want het beoogde bedrag van f 20,is bereikt. Een bijzonder hartelijk dankwoord aan degenen, die gul zegels opstuurden aan onder getekende, mag hier zeker niet ont breken. De f 20.zullen zo spoedig mogelijk het gedupeerde knaapje ter hand worden gesteld. SCHIEREILANDMAN Ingezonden mededeling Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van CENTRA-Nederland, 'in samenwerking met Iglo-Diepvries ter gelegenheid van de kerstdagen 250.000 diepvrieskippen gratis be schikbaar te stellen. Deze gratis kippen krijgt U tegen inlevering van 75 kuikenzegels, wel ke zegels door de kruideniers, aan gesloten bij CENTRA, worden ver strekt. - Voor ZIERIKZEE is dit: JOPPE Z.B., Poststraat 31. ZIERIKZEE Vergadering „Stad en Lande'' Op dinsdag 23 november a.s. wordt in de foyer van „Mondragon" een le denvergadering gehouden van dc vereniging „Stad en Lande". Op de ze vergadering zal een voordracht worden gehouden door dr. J. M. G. van der Poel over hot onderwerp „Fantasie en werkelijkheid; het landbouwwerktuig in de beeldende kunst". De causerie wordt toegelicht met dia's. BRUINISSE/ZIERIKZEE Vissen op mosselzaad Bijna de gehele Zeeuwse Vissers vloot, voor zover die de mossel vangst beoefenen bevindt zich mo menteel weer in het noorden, waar op mosselzaad wordt gevist in de Waddenzee. Dit zaad mag niet naar Zeeland worden gebracht, maar moet op.de Waddenzee worden uitgezaaid. Over de kansen dat iedere kweker vindt wat hij nodig heeft, lopen de me ningen uiteen. ELLEMEET Toneelgezelschap voer! stuk op Het toneelgezelschap „Ellemeet" zal a.s. zaterdag 20 no'v. in café van der Have -het vrolijk spel van Wil lam van Boxtel „Strikt zakelijk" op voeren. Men hoopt op een volle zaal, want zonder dat kan geen toneel club het financieel en moreel vol houden. Ook te Scharendijke, bij de jaarvergadering van de 'sportvereni ging, zal .men met dit stuk op de planken komen. SCHARENDIJKE Film over plaatselijk gebeuren Woensdagavond a.s.. zal de Neder landse Blindenbond in het Geref. Jeugdgebouw te Soharendijke in een tweetal voorstellingen een film ver tonen over 'het plaatselijk gebeuren in Scharendijke en omgeving. Deze film werd opgenomen in de maand augustus jl. Deze keer nu eens een film, waarin de inwoners zelf de hoofdrolspelers zijn, zodat de ver wachting bestaat, dat iedereen, die hiervoor in do gelegenheid is. deze film zal lcomcn zien. BRIJDORPE Auto reed in sloot Zaterdagmiddag is dc bestelauto van do heer de B„ pluimvqehande- laar te Anna Jacoba Polder, toen de eigenaar even was uitgestapt om een klant te bezoeken, uil zichzelf ver- dei' gereden en met een kalm gan getje in de sloot terecht gekomen. De heer de B. had de auto juist een uur tevoren gekocht. Er ontstond wat blikschade, maar de levende ha ve, wat konijnen en pluimvee, bleef ongedeerd .Met twee landbouwtrac- torén kon de auto op 't droge wor den gebracht. NIEUVVERKERK Kind dronk spiritus Toen mevr. L. maandagmorgen uit de winkel kwam, waar zij een klant had geholpen, ontdekte zij, dat haar 2-jarig zoontje uit een fles spiri tus 'had gedronken, die nog bij de kachel stond om deze aan te maken. Dokter L. van der Zande was spoe dig ter plaatse en. liet het kind naar het Rode Kruis ziekenhuis overbren gen. OOSTERLAND Verkoping Door notaris Heering uit Zierikzee vond'in café „Even Buiten" de ver koping plaats van een woonhuis met schuur en verdere opstallen, staande aan de Molenweg alhier, bewoond door de heer G. Stouten Matthz.. Koper werd dé heer L. M. Nikerk te Hansweert voor de prijs van f 9000. SIRJANSLAND Vereniging van Orgelvrienden De „Vereniging van Orgelvrien den" belegt a.s. zaterdag 20 novem ber een vergadering in het vereni gingsgebouw le Sirjansland. Op de agenda staat onder meer: een lezing over de muziek vanaf de middeleeuwen (Ars-Nova) tot de Hoog-Renaissance (Gabriëlli). Het gesprokene wordt toegelicht met bandopname cn cpiscoop. Na afloop is er gelegenheid het kerkorgel te bezichtigen en te bespelen. Dit orgel is door de Zweedse or gelbouwer 'Grönlund te Gammelstad gebouwd cn in 1962 in het kerkge bouw le Sirjansland geplaatst. De heer Heyboer zal een en ander over het orgel vertellen. Organisten, orgelvriendon on be langstellenden zijn op deze vergade ring van harte welkom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6