De officiële opening van de Oosterscheldebrug op 15 december Voorlopig verslag vaste commissie voor financiën uit de Tweede Kamer STREEKNIEUWS Het taalonderwijs aan de volwassenen „Standpunten blijven onverenigbaar" ZIERIKZEE, 8-11. Voor zover wü hebben kunnen nagaan - tie Brug- maatüchappü leeft mogelijkerwijs in de veronderstelling dat de Ooster scheldebrug alleen maar een mid den-Zeeuwse affaire Is - vindt de opening van de brug op 15 december a.s. door II. M. de Koningin plaats aan de Schouwse kant. Voor de ge legenheid wordt de basculebrug - ingevoegd in het bruglichaam - om hoog gehaald. De vorstin zal deze brug sluiten, waardoor de toegang vrij komt voor de genodigden, die zich daarna per publiek vervoermid del over de brug begeven naar de „andere kant". Men vraagt zich intussen wel af of er nog enige feestelijkheid rond het groot gebeuren zal zijn. Dit schijnt of te hangen van de weers omstandigheden. Het lijkt bijna te optimistisch te veronderstellen dat deze bijzonder gunstig zullen zijn. Medio december is voor openlucht activiteiten nu eenmaal niet zo'n ge schikt tijdstip. Er zal dan ook naar worden gestreefd de openingsplech tigheid kort te houden, teneinde de (talrijke) genodigden en het publiek niet langer aan de winterse weers omstandigheden bloot te stellen, dan strikt noodzakelijk is. Mocht het weer onverwachts bijzonder welwil lend doen, dan - zo is de verwach ting - kan er op korte termijn wel licht nog het een en ander wbrd^n geïmproviseerd. Vrachtauto's Minder van het weer afhankelijk is een „défilé" van vrachtauto's uit het betrokken vervoersgebied, die eventueel en masse over de brug laatste loodjes zijn al getild (Foto: Zrerikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG, 8-11. In het voorlo pig verslag van de vaste commissie vcor financiën uit de Tweede Ka mer over de begroting 1966 van het departement van Financiën, wordt minister Vondeling onder meer ge vraagd, hoeveel brieven hjj inmid dels heeft ontvangen in antwoord op zijn verzoek hem op de hoogte te brengen van specifieke gevallen van verspilling en dergelijke door de overheid. „Hoe worden deze brieven behan deld. Worden zij ook gelezen door ambtenaren en hoeveel ambtelijke uren zijn dan tot dusver besteed aan de behandeling van deze brieven"?, aldus enkele vragen vanuit de vaste commisise. Gevraagd wordt naar „enige markante voorbeelden" van reëele besparingen, die op grond van door deze brieven binnen gekomen suggesties zullen kunnen worden uit gevoerd. In het voorlopig verslag worden in totaal 103 vragen gesteld, variërend van de norm voor de stijging van de rijksuitgaven tot de mogelijkheden van bilaterale hulpverlening. In die vragen wordt voorts onder meer aandacht geschonken aan een ge- vérstrekkende vereenvoudiging van het belastingstelsel in ons land en aan een mogelijke aftrek voor de in komstenbelasting van door de ouders betaalde bijdragen aan de besturen van schoolverenigingen. Het ambtenarenkorps Gewezen wordt op „de steeds ver dergaande automatisering van de be lastingadministratie", reden waarom minister Vondeling wordt gevraagd een verklaring te geven voor „de aanzienlijke uitbreiding van het ambtenarenkorps". Geïnformeerd wordt tevens naar zijn oordeel over de departementale plaats van de dienst der domeinen, die thans onder Financiën ressor teert. Geïnformeerd wordt of het niet wenselijk is deze dienst over te brengen naar Landbouw en Visserij. In het verslag wordt nog gewezen op de mogelijkheid om formaat en gewicht van de zilveren rijksdaalder te verkleinen en om de gulden uit nikkel te vervaardigen. Vanuit de Kamercommissie wordt gevraagd hoe de bewindsman tegenover deze ge dachte staat. Gewezen wordt op de steeds snelle uitverkoop van de staatsloten en mi nister Vondeling wordt gevraagd of uitbreiding van het aantal beschik- Geluk voor Geluk WIERINGERWERF, 8-11. Toen de gebroeders Verbruggen maandagavond de landbouw- schuur van de heer Geluk in Wieringerwerf passeerden za gen zij door de ramen een felle rode gloed schijnen. Zij gingen direct op onderzoek uit en za gen dat een landbouwtrekker in de schuur gestaldin brand stond. Zij waarschuwden on middellijk de brandweer en trachtten met een schuimblus- apparaat (de heer Geluk was afwezighet vuur te doven. Toen dit niet snel gelukte en het vuur van de steeds feller brandende trekker bijna reeds het met riet bedekte dak van de met graan aardappelen en vlas gevulde schuur bereikte, trokken zij de brandende trek ker met een tweede trekker naar buiten. Toen de brand weer arriveerde kon deze zich beperken tot nablussingswerk aan de trekker. bare loten niet moet worden over wogen. Tenslotte nog wordt er bij de mi nister op aangedrongen, het Land bouwschap voor de definitieve vast stelling van het gewijzigde uitgifte plan Oostelijk Flevoland advies te vragen. Eisenhower in het ziekenhuis WASHINGTON, 9-11. De Ameri- kaanse oud-president Eisenhower is dinsdagochtend in 'het legerhospitaal van Fort Gordon in Augusta opge nomen. Een adjudant deelde mee, dat dit was gebeurd, omdat de 75- jarige „zich niet goed voelde". Op vragen of Eisenhower een hartaan val had gehad, kon de adjudant, geen antwoord geven. In september 1955 had Eisenhower een hartaanval. Hij Was toen in zijn eerste ambtstermijn als president. In januari '61 verliet hij het Witte Huis, na acht jaar staatshoofd te zijn geweest. ZIERIKZEE Personeelsorgaan Smit Bolnes Vrijdag verscheen het eerste num mer van het personeelsorgaan van motorenfabriek Smit Bolnes. Dit uit vijftien pagina's samengestelde en met foto's geïllustreerde eerste „Personeelsbericht" is voorzien van een „ter inleiding" van de directeur, ir. W. M. Burck, die er op wijst dat reeds verschillende malen de wense lijkheid van een goede berichtgeving ter sprake is gekomen. Tot nog toe echter waren het bezwaren van praktische aard, waardoor de oprich ting van een personeelsorgaan nog niet uitvoerbaar bleek. In dit nummer is voorts een arti kel opgenomen over het werk van de personeelsvereniging en een over zicht gegeven van de opgerichte clubs. „Altijd kijken, of het nog' be ter kan" is de titel van een bijdrage over de eigen i-esearch-afdeling. Verder een stukje „Zierikzee en Ita lië", verschillende kleine bei-ichten en natuurlijk nieuws van de perso neelsvereniging, sportuitslagen en van de ondernemingsraad. Jaarfeest C.J.V.-jeugdclubs Op vrijdag 12 november a.s. wordt in het Ned. Hervormd verenigings gebouw het jaarfeest gehouden van de C.J.V.-jeugdclubs hier ter stede. O.m. staat op het programma op voering van het toneelstuk „Het spook van Spechtenstein". ZONNEMAIRE Vertoning dorpsfilm De door de Nederlandse Blinden- bond te Zonnemaire opgenomen dorpsfilm zal donderdag 18 novem ber a.s. worden vertoond. De film werd enige tijd geleden opgenomen en de Ned. Blindenbond wil met de ze films aandacht vragen voor zijn nuttige werk ten dienste van blinden van alle gezindten. DREISCHOR De ijsbaan staat weer droog Wat er allemaal met de ijsbaan bij het sportterrein aan de hand is, lijkt nog niet helemaal duidelijk te zijn. Nadat men de baan enige We ken geleden reeds onder water had gezet om te controleren of de plas tic-folie onderlaag nog water door liet, heeft men nu het laatste water weer laten afvloeiien. Hoe dan ook: lek of dicht, het is voor de schaats- zouderv kunnen rijden, bij wijze van optocht. Men zou dan een soort ef- fekt krijgen als het „toetje" na het feest van: „Eén tegen allen", maar of het allemaal zo gaat worden, kun nen wij in dit stadium niet mede de len. Wel zijn de vrachtbedrijven ter zake gepolst. Er zal dan ook wel wtit kopermuziek aan te pas komen, zoals het ging bij de opening van de Grevelingendam op 1 april. Over feestelijk getinte plannen te Goes en te Zierikzee zijn wij tot op heden niet geïnformeerd. Ook in die plaat sen is wat brug-,.randversiering" echter niet onmogelijk, zij het dat van klimatologische afhankelijkheid ook in dit geval sprake zal zijn. liefhebbers in Dreischor te hopen dat eventuele mankementen tijdig verholpen zullen kunnen worden, want anders zou men de schaats sport weer ergens buiten het dorp moeten gaan beoefenen, hetgeen ook enkele jaren geleden noodgedwongen is gebeurd. NIEUIVERKERK Aan de school voor Medische Praktijkassistenten te Leiden werd het diploma doktersassistente be haald door mej. G. J. ten Hove, al hier. Filmavond Ned. Blindenbond De in het kader van de landelijke filmactie van de Ned. Blindenbond opgenomen plaatselijke film zal op dinsdag 16 november a.s. worden vertoond. Zoals voor de opnamen reeds werd medegedeeld heeft de film niet de pretentie een kunstzin nige documentaire over de plaats te zijn, doch dient meer te worden ge zien als een gezellig, levend familie album. Ongetwijfeld zullen velen van de gelegenheid om zichzelf en andere bekenden op 't witte doek te zien verschijnen, gebruik maken. De Anti-Hongeractie-collecte De collecte voor de Anti-Honger- Actie van NOVIB heeft in Nieuwer- kerk en Capelle f 260,43 opgebracht. Hartelijk dank aan alle gevers en aan de volgende dames, die met de busjes rondgingen: v. d. Berg, Boot, Bouman, de Braai, v. Eugen, Folmer, Hofman, Goedegebure, Schiettekatte, de Vin, Wandel, v. d. Zande-Bareij, v. d .Zande-v. d. Bijl. BRUINISSE De heer C. Moerland te Brui- nisse, die in 1946 zijn grafische op leiding verwisselde voor een loop baan bij de Marine werd dezer da gen bevorderd tot schipper. De heer Moerland vertoeft thans in de West, waar hem dezer dagen ook de,zilveren plaque werd uitge reikt. Schipper gleed uit Schipper J. L. Kik van het mossel schip Bru 38 moest doktershulp in-., roepen en zal plm. 4 weken zijn arm niet kunnen gebruiken, omdat hij aan boord van zijn schip uitgleed toen hij op een trapje stapte en dat trapje onderuit schoot. Als gevolg van de jongste storm, was de trap los geraakt van zijn be vestiging. Mosselschepen hadden aanvaring Het motorschip Bru 40, schipper Joh. van den Berg, zo juist behan deld op de scheepswerf van de fir ma Van Duivendijk, waar het was verlengd en talrijke herstellingen had ondergaan, werd op zijn eerste reis, op de verwaterpercelen te Yer- seke door een verkeerde manoeuvre aangevaren door het motorschip Bru 11 uit Bruinisse. Met een flinke buil in de zij moest het schip opnieuw naar de scheepswerf terug öm gere pareerd te worden. Aaidbeien in november Aardbeien van de koude grond in de maand november, werden geplukt door de heer J. G. de Waal-Otte te Bruinisse in zijn tuin achter zijn wo ning in de Kon. Julianastraat. De kuilvisserij De kuilvisserij op bliek en schar- dijn werd in de oorlogsjaren en toen de mosselparasiet zijn vernietigend werk op de percelen in Zeeland had gedaan, veel door de mosselkwekers uitgeoefend. Maar de bliekvisserij valt samen met de grootste drukte in de mossel visserij, zodat deze twee visserijen nooit samen kunnen gaan. De heer G. Oomens te Bruinisse, die een schip kocht, voor de sport- vi'sserij, gaat zich nu ook op de bliekvisserij toeleggen. Hij heeft zijn schip de Bru 22 vaarklaar gemaakt en zal nu samen met de heer P. de Koning Sz„ bekend als geen ander met de visserij op de Zeeuwse stro men zijn geluk met de kuil gaan be proeven. Beiden beoefenden deze zo mer ook de palingvisserij, maar de paling was de laatste maanden een vrij zeldzame vis op deze stromen. Gemeente koopt frankeermachine De gemeenteraad van Bruinisse besloot in de vrijdag gehouden ver gadering tot aankoop van eeri fran keermachine, nodig geworden nu de portvrijdom voor zg. dienstbrieven per 1 januari 1966 wordt afgeschaft. Ringvergadering C.J.V. Vrijdagavond vergaderde te Brui nisse in bet Hervormd Verenigings gebouw de Ring Schouwen-Duive- land van het C.J.V. De vergadering werd geopend door de gewestelijk secretaris voor Zee land, de heer J. Sinke, die er zijn voldoening over uitsprak dat zovelen waren opgekomen, de aanwezigen welkom heette en een openings woord sprak n.a.v. het Schriftwoord „Die gezond zijn hebben de medi cijnmeester niet van node, maar die ziek zijn". Medewerking werd verleend door het Loger des Heils, waarvan gui- taarspelers en andere muzikanten aanwezig waren. Er was verder een demonstratie trampolinespringen van de vereniging ..Rust Roest" uit Zie rikzee. Bovendien een film, waarin men kennis maakte met het werk van het Leger des Heils in diverse landen en een verloting om de on kosten te dekken. Als voorzitter in de vaeature- Groenleer werd gekozen de heer H. Schot B.Wz. te Bruinisse, tot voor kort jongensclubleider in Zierikzee. Natuurlijk werd er ook goed en mooi gezongen. Ds. 11. Jagersma te Bruinisse sprak een slotwoord, ontleend aan het boek Jona. Europees probleem OOSTERBEEK, 8-11. Deskundi gen uit 14 Europese landen, die zün aangesloten bij de Raad van Euro pa, zijn deze week in Oosterbeek bij een cm zich te beraden over de toe- kemst van het moderne taalonder wijs aan volwassenen. In de landelijke rust in de bossen aan de Veluwezoom wisselen zij er varingen uit en zoeken zij naar een bundeling van krachten om aan de snel stijgende behoeften op dit ge bied het hoofd te kunnen bieden. Ook hun jonge wetenschap die met behulp van moderne technische mid delen een methode probeert op te bouwen voor een snel, efficient en zo moeiteloos mogelijk taalonderwijs, staat onder de druk van tallozen voor wie kennis van esn vreemde taal een levensbehoefte is geworden: de tienduizenden vreemde arbeiders, de duizenden zakenlieden die door steeds intensievere contacten over de grenzen heen zich zonder de vreem de talen niet staande kunnen hou den en de behoefte van ontelbaar vele mensen die jaarlijks met va kantie naar het buitenland gaan. Europese integratie De conferentie, de eerste in zijn soort, wordt gehouden in hotel „De Binderberg" en staat onder auspici ën van de Raad van Europa, die het belang van het talenonderwijs aan volwassenen als een Europees pro bleem heeft onderkend. De voorzit ter van de conferentie, de heer C. W. Sjolleman, hoofd van de aicieling talen en administratief onderwijs van Philips, wees er maandag bij de opening van de conferentie op dat juist de hierboven genoemde groe pen zonder het dikwijls te beseffen de integratie van Europa meehelpen verwezenlijken en dat zij juist in SPORT VOETBAL Zierikzee A I-Arnemuiden A I 3-2 Hoewel de Zierikzee voorhoede, vooral in de eerste 'helft, een groot aantal doelyijpe kansen om zeep heeft 'gebracht zijn zij er toch in ge slaagd beide puntjes te bemachtigen. Zierikzee startte bijzonder vlot daar Visser reeds in de eerste minuut zijn club dé leiding kon geven (1-0). Kan sen om1 de voorsprong op te voeren kwamen er bij de vleet maar de af werking in de rood-zwarte voorhoe- enige vergeefse pogingen slaagde de liet nogal te wensen over. Na Arnemuiden er zelfs in de balans in evenwicht te brengen (1-1). met wel ke stand werd ook gerust. In de derde minuut van. de tweede helft slaagde Timmer erin door de Arnemuidense verdediging te bre ken en tussen de benen van de doel man het leder in het doel te plaatsen (2-1). Doelman v. d. Linde, die de ge blesseerde, Stoutjesdijk na de rust verving, raakt het leder bij een hoge voorzet maar half waardoor Arne muiden weer kon scoren 2-2. Een vleugelschot, dat over de doelman in het net verdween, rechts buiten Stoutjesdijk besliste 10 minuten voor tijd de strijd (3-2). MEVO Il-Burgh IV 2-1 In deze gelijk opgaande wedstrijd hebben de MEVO reserves zich tot 't uiterste moeten inspannen om be slag op de zege te kunnen leggen. Opvallend was het grote aantal doel- rijpe kansen welke door beide voor hoedes in deze ontmoeting om zeep werden gebracht. Nadat links buiten Co Verwijs MEVO de leiding had ge geven (1-0), slaagde Frans Kik er voor Burgh in de gelijkmaker te sco ren (1-1), met welke stand de thee kon worden genuttigd. Na de her vatting slaagde Verwijs er nog een maal in het net te vinden (2-1) waar mee al het 'kruit verschoten bleek te zijn. Renessc Iï-Zierikzee III 9-1 Dank zij het vele voortreffelijke werk van doelman Hage slaagde Zierikzee erin de eerste helft nog met een 1-1 gelijke stand af te slui ten. Uit een doelscrimmage, na een hoekschop kon midvoor Roskam Zierikzee in 'de 'derde minuut de lei ding geven (0-1). De thuisclub zet dan een fel offensief in wat hen een vijf tal 'hoekschoppen en een hands bal op de rand van strafschopgebied' oplevert maar geen doelpunten. Een vrije trap van Matt'hijsse weet Hage te stoppen, waarna even later een kopbal van dezelfde speler door een backs op 'de doellijn wordt gekeerd. Een 'hard schot van J. Dalebout weet Hage keurig hoekschop te werken. Door gebrek aan snelheid van de Renesse 'defensie blijven inmiddels de uitvallen van Zierikzee niet ge heel van 'gevaar ontbloot. In de 44e minuut weet Renesse de balan9 in evenwicht te brengen als Dalebout een diepte pass van H. Simons in het doel loopt (1-1). Direkt na de thee komt het Zierikzee-doel onder zwa re druk te staan. Bij de eerste de beste aanval schiet Boerma 'hard in het zijnet even later gevolgd door een schot van deze speler dat via de lat over gaat. Een schot van Jaap Ver boom wordt in 'de vijfde minuut in eerste instantie nog gekeerd maar als het leder dan voor de voeten van Boerma komt kogelt onhoudbaar in (2-1). Een vrije trap van Matthijsse springt via de onderkant van de lat weer in het veld waarna Hage de dc kopbal van Dalebout onschade lijk weet te maken. In de 18e minuut wordt het door Boel-ma 3-1, waarna aan de andere zijde doelman Pland- soon redding brengt als Ros kam is doorgebroken. In de 24 mi nuut knalt Boerma tegen dc onder kant van de lat waarna Simons het leder in het net loopt (4-1). Als er 26 minuten zijn gespeeld plaatst Mat- thuijsse he leder voorlangs het doel waarna Boerma een kogel lost waar eerste instantie dringend vragen om een oplossing van het vreemde-ta- lenprobleem. De behoefte is zo groot, zei hij, dat wij eigenlijk niet meer de tijd hebben om alleen maar te pra ten over samenwerking en bunde ling van krachten en ervaring. geen grijpen naar is gemaakt (5-1). 2 minuten later is het weer raak als Matthijsse na een pass van Hart dooi de Zierikzee defensie gaat en on houdbaar inschiet (6-1). Uit een strafschop in do 34e minuut brengt Dalebout de stand op 7-1. In de vol gende minuut schiet Dalebout een voorzet van Matthijsse in (8-1), waar na Simons, nadat doelman Hage een van de schoten van Boerma niet klemvast heeft weten te vangen, de eindstand op 9-1 brengt. Burgh n-Dreischor II 11-0 Een korfbal uitslag in het treffen tussen de beide reserve ploegen van Burgh en Dreischor. Niet minder dan 11 doelpunten scoorden de Burgh-spelers waarvan er 6 voor de rust. Onder leiding van scheidsrecn- ter v. d. Welle kon Burgh een vrij sterke voorhoede opstellen met Maarten Dijkman, Bart Sies.ie, Rie- nus Bakker, Frans v. Dijke en Leo Dijkman. De ruststand was 6-0 zon der dat de Dreischor-spelevs het de Burgh-achterhoede ook maar even moeilijk konden maken. Ook na de thee een lustig scorend Burgh dat het later heel kalm ging doen. De doelpunten werden gemaakt door Maarten Hanse, Frans v. Dijke en Rinus Bakker. MEVO II-SKNWK II 1-4 De veel schotvaardiger Nieuwer- kerkers behaalden in deze ontmoe ting een verdiende overwinning. Kees Lodewijk gaf SKNWK de lei ding (0-1), waarna rechtsbuiten v. Geesbergen de ruststand op 0-2 bracht. Drie minuten na de hervat ting werkte een der SKNWK-verde- digers bij een MEVO aanval het le der in eigen doel (1-2). De SKNWK- aanvallen bleven hierna een gevaar lijker karakter behouden en toen Van Geesbergen hard en onhoud baar had ingeschoten (1-3) was de strijd vrijwel beslist. Nadat de scheidsrechter genoodzaakt was ge weest de strijd herhaalde malen voor diverse blessures te onderbreken bracht Cees Folmer de eindstand op 1-4. SCHAKEN Kampioenschap snelschaken Zeeland Zaterdag j.l. vonden te Vlissingen in café Kiviet de wedstrijden plaats om het snelschaakkampioenschap van Zeeland. Snelschaakkampioen van de provincie werd C. Jansen uit Kruiningen. In de voorronden werd gespeeld in vier groepen van vijf man. In groep A werd eerste C. Jan sen met 4 uit 4, M. J. Enzlin (Zierik zee) werd tweede met uit 4. In groep B behaalde ir. J. J. Elzerman (Zierikzee) de eerste plaats met 4 uit ADVERTENTIE Hoe zal 't mij dan, o dan eens zijn.' Als ik, verlost van smart en pijn, Ontwaak tot hoger waarde. God nam uit ons midden weg onze geliefde vader en schoonvader LEENDERT IIANSE weduwnaar van Cornelia van den Bus oud 61 jaar Bruinisse: J. HANSE Groningen: J. A. HANSE N. HANSE-KINGMANS Bruinisse, 8 november '65 Noord dijk 23 4. Tweede werd J. Tholenaar (Goes). In groep C werd eerste J. Dubbel dam (Sluiskil), tweede J. Hoogstrate (Vlissingen) en derde A. J. Scheele (Zierikzee). A. Dubbeldam (Sluiskil) werd eerste in groep D. De eindstand van de finale groep luidt: 1. C. Jansen, 3 uit 3; 2. A. Dubbeldam, \'k uit 3; 3. ir. J. J. Elzerman, 1 uit 3; en 4. J. Dubbel dam, Vz uit 3. Schaakvereniging „Zierikzee" De uitslagen van de laatste twee wedstrijdavonden (onderlinge com petitie) luiden als volgt: Groep I: C. J. M. Nolet-R. A. Hu- neman 1-0; J. Verkerk-J. J. v. d. Ende afgebr.; ir. J. J. Elzerman-H. Hendrikse 1-0; M. J. Enzlin-A. J. Scheele Vz-VzR. P. Hogerheijde-ds. J. H. Nawijn 0-1. Groep II: R. Smits-P. v. d. Hulle 0-1; J. P. Jongschaap-R. Berman 0-1; J. A. Rotte-J. A. Verwijs 0-1; R. Smits-M. Giljam 0-1. Groep I: R. A. Huneman-H. Hen drikse Vz-y/z\ J. J. v .d. Ende-R. P. Hogerheijde 1-0; J. Verkerk-A. J. Scheele (hervatte partij) 1-0; J. Ver kerk-C. J. M. Nolet 0-1; ds. J. H. Nawijn-M. J. Enzlin 1-0. Groep II: A. J. Hendrikse-R. Ber man 1-0; B. de Jong-P. v. d. Hulle 0-1; J. A. Verwijs-R. Smits 1-0; C. v. d. Heuvel dr. G. B. Beeftink 1-0. HENDRIK-IDO-AMBACHT. De 26-jarige automobilist C. J. Vrijvo- gel uit Hendrik-Ido-Ambacht is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Plaatst uw geboorte advertentie in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VOETBAL K.N.V.B. Dreischor herstelde zich tegen Kruiningen (8—3) Na de twee nederlagen tegen Luc- tor heeft Dreischor zich zondagmid dag voor een talrijk publiek keurig hersteld door het zwakke Kruiningen met 8-3 te verslaan. Nog steeds zonder Lodewijk begon Dreischor goed, want er waren nau welijks twee minuten gespeeld of Kees Kommer brak door en gaf doel man Brandt het nakijken (1-0). En kele minuten later was het weder om Kommer, die hard in de rechter hoek schoot (2-0). Iedereen dacht dat Dreischor een grote overwinning zou gaan behalen, want de blauw-witten waren veel sterker. Toch kwam er spoedig wat verandering in het spel- beeld, want na 14 minuten spelen strafte J. van Nieuwenhuijzen (ex- Brouwershaven) een verdedigings- fout goed af (2-1). Vijf minuten later was het wederom v. Nieuwenhuizen die doelman Kommer het nakijken gaf en de stand was weer gelijk (2-2). Ondanks het feit dat Dreischor in het veld veel sterker bleef, kwamen er weinig doelpunten. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft was het echter nog een keer raak. De hardwerkende De Vlieger gaf goed door aan Leen Bolkenbaas, welke op zijn beurt doorgaf aan Van den Bos. Deze knalde via de keeper in (3-2). De tweede helft was Dreischor heer cn meester van het terrein, doch het duurde bijna een kwartier voor dat de doelpunten kwamen. Een snelle sprint van De Vlieger bracht de stand op 4-2, maar enkele minu ten later maakte J. van Nieuwen huijzen zijn derde doelpunt voor de geel-zwarte Kruiningers (4-3). Ver der liet Dreischor het echter niet ko men, want toen De Vlieger goed aan v. d. Bos doorgaf, schoot deze hard in de rechterbovenhoek (5-3). Krui ningen was nu een geslagen ploeg en de blunderende keeper Brandt liet een volgend schot van v. d. Bos weer glippen (6-3). In de laatste minuten brachten Kees Kommer en Jan van den Bos de eindstand op 8-3. Zondag a.s. speelt Dreischor een uitwedstrijd tegen Renesse. VERLOREN RECHT MELBOURNE, 8-11. Een bak ker -in Melbourne, Giuseppe Mirabella, heeft het recht op vijf stukken bouwland die zjjn vader hem had nagelaten, ver loren doordat hij zich niet kon houden aan de voorwaarde, dat hij niet meer naar de paarden rennen zou gaan. Premier Smith van Rhodesië: SALISBURY, 8-11. Premier Smith van Rhodesië is van mening, dat de standpunten van zyn land cn van Engeland wat de onafhankelijkheid van Rhodesic betreft, onverenigbaar zjjn, Hy constateert, dat men thans weer even ver is als by de onder handelingen die vorige maand i n Londen vastliepen. De Rhodesische eerste-minister, die zijn Britse ambtgenoot maandag een antwoord zond op diens jongste voorstel een nieuwe bespreking te houden, ditmaal op Malta, zei daar in dat Wilson's suggesties slechts be tekenen dat men op dood spoor is geraakt. Hij ging er niet verder op in en deed ook geen nieuwe voor stellen. Het Rhodesische kabinet is maandag langdurig in vergadering geweest. Wat de tijdens het jongste bezoek van premier Wilson aan Rhodesië voorgestelde „koninklijke commis sie" betreft, zei premier Smith, dat Engeland niet bereid was zich bij voorbaat bij de uitspraak van deze commissie neer te leggen. De Britse regering was niet van plan een meer derheidsrapport van deze commissie te aanvaarden en zij voelde er ook niets voor haar in het parlement te verdedigen. Deze punten zijn funda menteel. Het spijt mij te moeten zeg gen, dat de enige slotsom is dat wij teruggekeerd zijn in de positie, die wij aan het eind van onze bespre kingen in Londen bereikten, toen beide partijen het eens waren over de onverenigbaarheid van onze standpunten, aldus Smith.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6