s Wat hoort bij een fijne wedstrijd? Goed spel, veel goals en... Drum U weet wei: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar- heel lekker! Hier is weer uw vleesvoordeel! Wordt de communistische partij in Indonesië verboden? Regering zal f 70 miljoen besparen In plaats van kaartjes MARIANNE en HENK heb ben een broertje gekregen JOHANNES (Jos) C. L. JUMELET P. M. JUMELET-GRIEP Bruinisse, 5 november 1965 Rijksweg 14 JAN DEURLOO en NELLY MOES hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal plaats hebben op vrijdag 19 novem ber a.s., des namiddags 15.30 uur ten stadhuize te Zierik- zee. Zierikzee, november 1965 Boereweg 8 Hofferstraat 24 Receptie van 17.00 tot 18.00 uur in 't Verenigingsgebouw, 't Vrije 2, Zierikzee. Toekomstig adres: St. Domusstraat 108 Zierikzee. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN ZIJTA betuigen wij onze hartelijke dank. Familie ZIJTA Haamstede, november 1965 Zuidstraat 28 Te koop: RENAULT 4 mooi zuinig wagentje, prima motor, nieuwe banden, geen olieverbruik. Zeer billijke prijs. P. M. DEN ENGELSMAN, Ring 25, Burgh. SUCCESJES Te koop: Een jongens regenjas en een -coat (lengte 75 cm), in keu rige staat, lengte 75 cm (koopje!). Adres: Bagij ne straat 39, Zierikzee (na 17.00 uur). Diversen: Vrijdag 12 nov. a.s. Jaarfeest van de C.J.V.-jeugdclubs in Verenigingsgebouw, 't Vrije. Aanvang: 7.30 uur. Kent u het produkt Wijzenol? De beste creosoot verf voor houten zomerwoningen, di rectieketen, overstekken van schuren, woonarken, enz. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Telefoon 2100, Zierikzee. Veilig werker met „Shell"- produkten!'De Braai, Nieu- werkerk. telefoon (01114) 377. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een RISP- tabletje blust het wel Mevrouw Vlees met randje 500 gram 2,88 Magere speklappen 500 gram 1,78 Slavinken drie stuks 1,18 Lunchworst per blikjef 0,84 Tongeworst 100 gram 0,70 Gebraden gehakt 150 gram 0,72 Woensdag weer vers vleesgehakt per 500 gram.2,28 het is weer ROOKWORST-tijd Neem er gelijk één voor morgen mee! Al deze voordelen bij Slagerij D. de Jonge - Haamstede Slagerij H. Bouwman - Burgh Slagerij J. de Koning - Burgh Balarex Vinyl behang, gega randeerd afwasbaar. Neemt geen vuil of stof aan. In voorraad bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Voor alles op verfgebied. Mol Nieuwe Boogerdstraad, Zie rikzee. Speciaalzaak voor verf en behang. Prima kwaliteit huish.-ver- pleginsart. engummiwaren! Prijskourant en gratis proef monster worden op aanvraag franko toegezonden. Postbus nr. 93, Middelburg. Sint stuurde van Milano via Espagnol een grote collectie fleurige Italiaanse Rabana tassen naar Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Zie etalage! Jagersjacks Jagersbroeken firma K0EV0ETS Havenpark 5 Zierikzee Wie Confetti heeft gespoten, is er zeer tevreden over. Kent u het nog niet, kom dan naar: „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. 2100, Zie rikzee. rf Weekreelames: Vlees eten is goed eten! Woensdag: 750 gram rundgchakt 2,88 500 gram gehakt voor 1,48 500 gram speklappen en 500 gram rundgchakt samen 3,73 250 gram boeren-leverworst 0,73 Bestellingen voor ZIERIKZEE bij M. W. JANSE, Karne- melksvaart" 3, telefoon 2158. PECIALITEIT IN BOEREN-VARKENSWORST touten's paard-, rund- en varkens- slagerij Telefoon 401 - Oosterland en nu... een Drum Drum Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f.1. - N.V. Ëillilon vestigt zich hij Vlissiiigen VLISSINGEN, 8-11. De N.V. Billi- ton - M. en T, Chemische Industrie heeft vergevorderde plannen voor de vestiging van een chemische fa briek op het industrie-terrein Vlis- singen-Oost, 'het zogenoemde Zuid- Sloegebied. Op dit nog nieuwe indu strie-terrein is reeds een afdeling van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". De Billiton-vestiging is de eerste grote industriële onderneming, waar thans definitief van vaststaat dat zij een fabriek in het betrokken gebied gaat vestigen. De Billiton N.V. zal (voorlopig) een terrein van tien hect aren in gebruik nemen. Onder zout bedolven HEERLEN, 6-11. Naar de voorlich tingsdienst der staatsmijnen 'heeft medegedeeld is in de zoutloods van een nieuwe kunstmestfabriek op het terrein van. de cokesfabriek Maurits in Geleen de 54-jarige J. W. Beckers uit Susteren bij een ongeval om het leven gekomen. Het slachtoffer, ploegbaas bij de terreindienst. viel bij werkzaamheden in een bunker en raakte onder het zout bedolven. Toen hij kon worden bevrijd was hij reeds overleden. De heer Beckers was ge huwd en vader van vier kinderen. Wasbeer stal kippen HORSSEN, 6-11. Een landbouwer uit Horssen (Gld.), de heer Reynders, heeft een wasbeer gevangen. De heer Reynders had gemerkt, dat van zijn boerderij steeds kippen verdwenen. Toen het aantal verdwe nen kippen tegen de veertig begon te lopen, besloot hij een klem te zet ten om de onbekende rover te van gen. Zaterdag vond hij in de klem een dode wasbeer. 83 centimeter lang cn ruim 25 pond zwaar. Het voor Nederland bijzonder zeld zame dier werd naar een jachtopzie ner in Bergharen gebracht. Deze vermoedt, dat de wasbeer tijdens de worsteling in de klem aan een hart verlamming is overleden. Hij had zich namelijk: zo te goed gedaan, on der meer aan de kippen van de heer Reynders, dat hij te vet was gewor den. LEEUWARDEN. Bij een controle door de accountantsdienst van de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrie ken in Friesland is bij de Coöpera tieve Stremsel- e Kleursclfabrick te Leeuwarden een vrij omvangrijke fraude ontdekt. Een bedrijfsleider, de 42-jarige J. P., heeft bekend daar schuldig aan te zijn. KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Burgh kreeg in ds. N. J. Flink weer een predikant BURGH, 7-11. Na in de morgen dienst bevestigd te zijn door zijn oom, ds. A. Flink te 's-Gravenhage, verbond de nieuwe predikant ds. N. J. Flink zich in de middagdienst aan de Hervormde gemeente van Burgh, met een predikatie n.a.v. Hebr. 12 vers 1 en 2. „Daarom dan ook alzo wij een zo grote wolk der getuigen rondom ons hebben, laat ons afleggen alle last en de zonde, die ons lichtelijk om ringt en laat ons met lijdzaamheid lopen de loopbaan, die ons voorge steld is; ziende op de overste Leids man en Voleinder des geloofs, Jezus, die voor de vreugde die Hem1 voor gesteld was, het kruis heeft verdra gen en schande veracht en is geze ten aan de rechterhand des troons van God". Na de indrukwekkende predikatie richtte ds. Flink zich met een per soonlijk woord tot gemeenteleden en andere aanwezigen. Ds. Flink richtte zich dan in een persoonlijk woord tot velen uit Burgh en hij dankte burgemeester Everwijn voor zijn belangstelling en voor de attentie bij aankomst in Burgh. Dankwoorden sprak hij tot pastoor v. Deurssen waarbij hij vast stelde dat zij naast elkaar staan op die plaats onder het kruis waar geen onderscheid is. Dan richtte de nieu we dominee zich tot de classis en de ring in de persoon van ds. Rooden- burg en hij hoopte op een goede sa menwerking. Dank verder aan de consulent, ds. F. A. v. Liere en aan de w.n. consulent ds. G. E. Huizing. Ook de voormalige predikant ds. F. Don werd in het dankwoord betrok ken. Tot zijn eigen kerkeraad zeide de nieuwe predikant dat de samen werking onmisbaar is en als enke ling is het ambt niet uit te oefenen Hij besloot met dankwoorden tot zijn eigen gemeente. Hij zei met veel hartelijkheid met zijn verloofde hier te zijn ontvangen. „De deur van mijn pastorie staat open; aarzel niet maar kom", aldus besloot de predi kant zijn persoonlijk dankwoord. Een aantal sprekers richtte zich met vriendelijke woorden tot ds. Flink. Allereerst sprak ds. Rooden- burg namens classis en ring en wenste hem geluk. „Zeeland is de modernste provincie van ons land en Schouwen - Duiveland ondergaat thans e6n metamorfose", zeide spre ker die er nog aan toevoegde dat ds. Flink een dubbele gemeente heeft, n.l. zijn eigen en dan de duizenden toeristen die, zo hoopte ds. Rooden- burg, ook in de wedloop van het ge loof betrokken zullen worden. Ds. Westerink sprak namens de Gereformeerde en de Chr. Geïnfor meerde kerken uit Haamstede een welkom en hoopte op een goede sa menwerking. Stem burgerlijke gemeente Namens de gemeente Westerschou- wen feliciteerde burgemeester Ever wijn ds. Flink, zijn verloofde en ver dere familie en wees hem op Burgh als een levende gemeente. Spreker was verheugd dat de predikant zijn contacten met de burgerlijke ge meente op prijs'stelt. Als geestelijke leider van de ande- DJAKARTA, 7-11. (Van de A.N.P.- correspondent). De politieke strijd in Indonesië, na de mislukte staats greep van dc eerste oktober, is in zijn tweede fase gekomen. De fel tegenover elkaar staande partijen schijnen elk één punt te hebben ge scoord. Op een kabinetsvergadering in Bo- gor, die vier uur duurde, weigerde president Soekamo zaterdag vier kant toe te geven aan de massaal gestelde eis - gesteund door het le ger en de meeste politieke partijen - dat hij zijn rechterhand, eerste vice- premier cn minister van buitenland se zaken dr. Soebandrio, onmiddel lijk zou ontslaan. Maar op diezelfde vergadering bleek ook, dat Soekarno er niet on deruit kon maatregelen te treffen te gen de P.K.I., het brein achter de staatsgreep. Terwijl het leger de P. K.I. nu ook op Bali verbood (het laatste Indonesische eiland waar de partij nog niet was verboden) zei de president tot zijn ministers, een offi cieel verbod van de „Partai Komunis Indonesia" in het gehele land te over wegen. Soekamo waarschuwde ech ter tegelijkertijd dat ook andere po litieke partijen - de anti-communis tische - verboden zouden worden wanneer ze „de gemoederen van het volk bleven opzwepen". re kerk sprak pastoor Van Deurssen uit Zierikzee. In zijn toespraakje zei de hij o,a.: „Dat we toch vaak in de mist of in storm varen doch met een „flinke" kapitein en met de kerke raad als stuurlieden gaat Burgh een hele mooie vaai't tegemoet". Ds. Huizing sprak tevens namens ds. Van Liere als consulent die er op wees dat ook zijn deur van de pastorie aan de Burghse weg voor ds. Flink openstaat. Haamstede en Burgh grijpen zo in elkaar dat deze samenspraak zeker nodig zal zijn. De kerkeraad van Burgh had in de heer B. Bossers een vaardig' spre ker, die allereerst de consulent dankte. Verder de vrouwenvereni ging voor het schoonmaken der pas torie, de heer Ant. Schoonaard en de kester, de heer K. Schoonaard. Tot ds. Flink zeide spreker dat deze nu het voor hem nog onbekende pad van een dorpspredikant opgaat en nu als soldaat van het legioen van Jezus Christus bevorderd is tot plaatselijk commandant. „De kerke raad treedt u met het volste vertrou wen tegemoet". Spreker verzocht de aanwezigen hem Gez. 257 6 toe te zingen. Na een algemeen dankwoord van .ds. Flink werd nog Gez. 132 1,3 en 6 gezongen. Aan de uitgang begroet te ds. Flink alle aanwezigen waar na in de Koebel met de genodigden nog wat verder van gedachten werd gewisseld. De taalstrijd in België BRUSSEL, 7-11. Vierhonderd Bel gische rijkswachters hebben zondag belet dat een Vlaamse betoging is ge houden in de voerstreek, waarvan de zes gemeenten drie jaar geleden van de Waalse provincie Luik naar de Vlaamse provincie Limburg werden overgeheveld b\j de vaststelling van de taalgrens. De dorpen zijn door de rijkswacht, die was uitgerust met met waterka nonnen. afgegrendjeldi. Een poging van de Vlaamse 'betogers om via Ne derland naar dte voerstreek te ko men, mislukte. Enkele tientallen le den van de Vlaamse Volksunie die er toch in slaagden 'het centrum van het dorp Moelingen te bereiken, werden spoedig verdreven. Ernstige incidenten hebben zich niet voorge daan. Op een vergadering in Luik heeft de Waalse volksbeweging opnieuw terugkeer van dc Voei-slrcek naar de provincie Luik geëist. Drie zeelieden van Ooslduitsc IrcUcrs, die voor het zware weer van vorige week de Deense haven Skagen waren binengevlucht, hebben poli tiek asiel verzocht. Ze zijn op eigen verzoek naar West-Duitsland gezon den. Inbraak in gevangenis Duitse advokaat PORTLAND, 6-11. Inbrekers heb ben in 'de gevangenis van Portland (Dorset) de deuren van twee brand kasten laten spi'ingen en een derde, in de kamer van de directeur, met een valse sleutel geopend. Zij ver dwenen met het salaris van de ge- vangenbewaai'ders, totaal 1300 pond (f 13.000) en waardevolle bezittingen van de gevangenen. De E.E.G. en Suriname PARAMARIBO, 5-11. De missie van de Europese Economische Ge meenschap onder leiding van' de di recteur van het Europese ontwikke lingsfonds de heer Jacques Feri-andi die de afgelopen week Suriname be zocht, heeft de Sui'inaamse regering toegezegd, dat uit het tweede ont wikkelingsfonds vooruitlopend op de definitieve vaststelling van het Suri naamse aandeel daai*in, alvast een bedrag van 12 miljoen Amerikaanse dollars ter beschikking zal worden gesteld. Tevens is in principe over eenstemming bereikt over de pro- jekten, die hetzij door middel van leningen, hetzij door middel van gif ten met dit bedrag zullen worden uitgevoerd. De piloot van een vliegtuig, die naar het vermiste Argentijnse toe stel zocht, aan boord waarvan zich 68 mensen bevonden, heeft in de Ca- raïbische zee een twaalftal reddings vesten ontdekt. Kolendampvergiftiging in Hengelo en Enschedé HENGELO. 7-11. - liet plotseling ongewoon zachte weer en de heer sende windrichting zjjn er in Hen gelo en Enschedé oorzaak van ge weest, dat er veel gevallen van ko lendampvergiftiging voorkwamen. In Enschedé kwam de 85-jarige mevr. Dictcwig als gevolg van deze vergif tiging om het leven. In do loop van de middag kregen do dienstdoende doktoren van het Rode Kruis in de twee steden het druk met het verlenen van hulp aan mensen, die bewusteloos of onwel waren geworden door kolendamp. Vooral bejaarden bleken tot de slachtoffers te behoren. Toen in de loop van zondagmiddag bleek, dat de weersomstandigheden er de oorzaak van waren, dat vele kachels niet goed brandden, besloot dc politie om de gehele bevolking te waarschuwen. In Hengelo reden alle beschikbare politie-auto's met luidsprekers door do woonwijken, om de inwoners op hot gevaar ,van kolendampvergiftiging te wijzen, over Von Amsberg HILVERSUM, 6-11. „Als ik Neder lander was. zou ik geen bezwaar hebben tegen de persoon van de heer von Amsberg", aldus de Duitse ad vocaat dr. Walter Kippman uit Ham burg. gedui'ende een aantal maanden in 1957 de Joodse werkgever van de heer Claus von Amsberg. In een vrijdagavond via de televi sie uitgezonden vraaggesprek maak te deze Duitse advocaat duidelijk, dat de heer von Amsberg naar zijn over tuiging nationaal-socialistisch gezind was noch is. De heer Lipmann toon de zich bijzonder tevi'eden over de wijze waarop de heer von Amsberg in zijn dienst zijn werk had verricht, in welke functie hij belast was met werkzaamheden ten behoeve van slachtoffers van het nationaal so cialisme. Achtjarige jongen maakte tocht op trein-treeplank UTRECHT, 7-11. De achtjarige Jan Beukenxa uit Appingedam, die zaterdag' een tocht van acht kilome ter heeft, gemaakt op een treeplank van de trein van Loppersum naar Appingedam, heeft zelf het initiatief voor deze koude reis genomen. Za terdag had 'hij gezegd, dat enkele vriendjes hem er toe gedwongen hadden, maar zondagochtend gaf hij nadat hij van de schrik en de kou was bekomen, in een gesprekje met zijn moeder en een man van dc spoorwegrecherehe toe, dat hij eige ner beweging op de treeplank is ge klommen. Hij had onenigheid gehad met zijn oma bij wie hij in Lopper sum logeerde, kreeg heimwee en wilde naar Appingedam terug. Toen hij op het perron de stationschef zag lopen, kroop hij achter de trein om en klauterde er aan de andere kant op. DEN HAAG, 6-11. Het „opnieuw kritisch bekijken" van diverse hoofd stukken uit de rijksbegroting 1966 heeft voor de regering tot de con clusie geleid, dat met ongeveer 70 miljoen gulden aan uitgaven minder lean worden volstaan. Dit blijkt uit de brief van minister Vondeling (fi nanciën) aan de Tweede Kamer, waarin het resultaat van het nader beraad over de omvang van de rijks uitgaven cn het dekkingsplan is neergelegd. Nadrukkelijk wordt in het schrijven er op gewezen, dat ook bij de verlaging van de uitgaven do uitgangspunten van het regeringsbe leid worden gehandhaafd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6