Waar komt het geld vandaan? Waar gaat het naar toe? STREEKNIEUWS Vlotte gang van /aken in landbouw op Seh.-Duiveland Chroesjtsjov wilde in 1961 Berlijn met geweld bezetten De kwestie-Rhodesië Israëlisch blad over het huwelijk Moskou herdacht de oktober-revolutie Het Landbouw Egalisatie Fonds Zoon doodde vader Begroting Bruiiiisse BRUINISSE, 6-11. Waar komen de centen vandaan en waar gaan ze naar toe? liet is altyd weer interes sant, wat te grasduinen in de ge meentebegroting van Bruinisse, de gemeente die zwaar werd getroffen eerst door de oorlog en later door de ramp, waarvan de littekens toch al tijd nog wel in de begroting te vin den zijn. Bruinisse gaat prat op zijn haven, maar de havenexploitatie levert toch een jaarlijks tekort op van ruim f 20.000, omdat rente en afschrijving een bedrag van f 24.000 vergen. Ge raamd wordt dat zal worden ontvan gen aan haven- en kadegelden f 13.000 aan zategelden f 5600, aan industrie- zaten f 1400, terwijl de baten uit waterverkoop op f 500 worden ge schat, waarvoor echter een bijna ge lijk bedrag aan de waterleiding moet worden terugbetaald. De verlichting van de haven kost f 3000. Aan huur van huizen die door de gemeente gekocht zijn om te zijner tijd te worden afgebroken wordt plm. f 1750 ontvangen, de premie voor woningverbetering wordt op f 6000 geraamd. Gehoopt wordt dat f 4500 aan bouwleges zal worden ontvangen. Tegenover plm. f 11.500 dat de reinigingsrechten zullen op brengen staat een uitgaaf voor het zelfde doel van bijna f 16.000. De gemeente legt er dus f 4500 bij. Cijnzen en erfpachten zouden f 1000 in het laadje moeten brengen, terwijl de gemeente nog in bezit is van oude waardepapieren die f 250 aan baten opleveren. Hoofdstuk XI is het hoofdstuk van de ontvangsten en hier vinden wij: hoofdsom grondbelasting gebouwde eigendom f 4100, 60 opcenten op de grondbelasting gebouwde eigendom f 2460, hoofdsom grondbelasting on gebouwde eigendom, f 1700, 30 op centen hierop f 510, hoofdsommen personele belasting f 7910, 150 op centen hierop f 14.205, belasting op honden f 600, opbrengst vergun ningsrecht f 632. Bijna f 60.000 krijgt de gemeente voor het lager onderwijs. De alge mene uitkering uit het gemeente fonds wordt geraamd op f 343.275, de garantie-uitkering op f 42.197. Do uitgaven En nu de uitgaven: ruim f 180.000 wordt uitgegeven aan lonen en sala rissen. Voor druk- en bindwerk wordt geraamd f 2800; voor verlich ting en verwarming van het gemeen tehuis f 3350; voor telefoonabonne menten en gesprekken f 2500; de kosten van de kiezerslijsten voor de beide in 1966 te houden verkiezingen worden begroot op f 1250, terwijl voor de kosten verbonden aan de sa larisadministratie f 800 wordt ge dacht. De straatverlichting vergt f6800, en de bescherming bevolking f 1200. Het Groene Kruis krijgt f 3350; het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis f 11800; de schoolartsendienst f2000. Tegenover f 6100 uitgaven aan het gemeentelijk badhuis staan f 2500 aan geraamde inkomsten. De bijdra ge aan bouw- en woningtoezicht (Centrale Dienst) is f 14650. Premie wcningsplitsing is f 6000. Voor on derhoud van straten en pleinen is f 6600 uitgetrokken; voor onderhoud wegen en voetpaden f 750 en voor beplantingen en plantsoenen f 2400; voor onderhoud pompen en riolen f 7500. De exploitatiekosten van het nieu we gymnastieklokaal, dat nog moet worden gebouwd worden op f 6000 begroot. Van de f 1666,30 aan subsidies krijgt „Nu met Hope" f 850, de sport- SPORT VOETBAL Ccrtgene-Renesse 2-6 Bij het afsluiten van de le helft zag het er voor de duinbewoners nog maar donker uit daar zij door het matte spel wat door hen was vertoond, tegen een 2-0 achterstand aankeken. Dat zij heel wat beter konden spelen werd de thuisclub al spoedig in de 2e helft duidelijk, daar binnen de 10 min. 'hun voorsprong in een 4-2 achterstand was veranderd. Cortgene begon direkt met felle aan vallen waarmee het de Renesse de fensie onder druk zette. Verder dan een drietal corners wisten zij het evenwel riiet te brengen. Geleidelijk aan slaagde Renesse er in zich wat los te werken, wat resulteerde in een hard schot van J. v. d. Hoek dat juist naast ging en een kopbal van Goossens welke rakelings over de lat ging. Bij een hoge inzet van een der Cortgene voorwaartsen weet doelman Everaers, zwaar gehinderd door de zon, nog maar net reddin/g te brengen. Tegen het einde van de le helft gaat Cortgene weer druk uitoefenen op het Renesse-doel. In de 40e min. weet r.buiten de Looff uit een doelscrimmage de thuisclub de leiding te geven (1-0). Een doel punt aan de andere zijde, van Be- zuijen wordt wegens buitenspel ge annuleerd. Direkt hierna gaat Cort gene weer tot de aanval over en het is weer de Looff die er in slaagt doelman Everaers te verschalken (2-0). Reeds in de 3e min. na de her vatting schiet Kooman na een snelle aktie in (2-1). In de 5e min. is het Goossens die de balans in evenwicht brengt door een voorzet van de Rijke onhoudbaar in te schieten (2-2). De thuisclub werd door de lustig er op los combinerende bezoekers nu vol ledig on'der de voet gelopen. Eer er 10 mi-n. waren verstreken had Re nesse de leiding al stevig in handen door nog eens doelpunten van Koo man en Goossens (2-4). In de 16e min. kopte Kooman een voorzet van de Rijke hard in 2-5). Een copie van dit doelpunt volgde nog in de 28e min. teen Kooman weer een voorzet van de Rijke inkopte (2-6). Renesse gelooft het dan wel en v. d. Vaate moet zelfs op de doellijn nog een maal redding brengen maar verder weet Cortgene het toch ook niet meer te brenigen. vereniging Kwiek f 150; de C.J.M.V. bibliotheek f 165; de Stichting Zeeuwsch Studiefonds f 236,30; de Stichting Duiveland voor Maatschap- schappelijk en Cultureel Werk 25; de Centrale Ver. voor Reizende Bi bliotheken f 10; Pro Rege f 25 en de Anti-Vloekbond f 5. De Zeeuwse Muziekschool krijgt f 900, terwijl ge raamd wordt dat er f 1600 onder houdswerk aan het gemeentelijk sportterrein zal moeten worden be taald. Grote bedragen vragen ook de ver schillende verpleeginrichtingen. Aan de bejaardentehuizen f 18500 (3 personen), aan thuiswonenden f 12UG0; aan Vrederust voor 6 pa tiënten f 39000, bij een totaal aan krankzinnigenverpleging van f 60600. Gezinsverzorging en gezinshulp vragen f 4000, ter-wijl de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cult. Werk nog eens f 1600 krijgt. De Ver. voor Vreemdelingen Ver keer krijgt f 750. Gereserveerd voor industrievestiging wordt f 1500 en voor het mosselfeest f 1000. De cijfers Zoals de begroting de eerste keer zonder wijziging aan de raad werd aangeboden bedroeg zij in ontvang sten en uitgaven voor de gewone dienst f 802.848,57, metals nadelig Slot f 25.738,29. Voorstellen tot belastingverhoging zijn aanhangig gemaakt of reeds aangenomen. Het nadelig slót van de kapitaal- dienst bedraagt f 38.390,15 (inkom sten f 4.363.349,25 en uitgaven f 4.401.740. Van een bedrag van ruim f 4.300.000 als nadelige saldi van de kapitaal- dienst is een bedrag van f3.891.695,14 door afgesloten vaste leningen ge dekt. Dit vergt een rente van f 160.723,04 en een aflossing in 1966 van f 71.788,69. Het gemiddelde rentepercentage der vaste leningen is 4V4 pet. De vaste schulden van de gemeen te liepen in twee jaar tijd door af lossing terug met plm. f 292.000, maar het totaal bedrag der nadelige kapi taalsuitgaven werd f 25.000 hoger. De vermindering van de rijksuit kering aan de gemeenten geeft ook voor Bruinisse consequenties. Te ho pen is dat men in Den Haag zal in zien, dat een ruimere subsidiepoli tiek t.o.v. de gemeenten noodzake lijk is, waardoor het mogelijk wordt ook in een door de oorlog getroffen gemeente te leven, zonder discrimi natie t.o.v. de belastingen tegenover andere gemeenten die in de laatste 20 jaar veel minder kapitaalsuitga ven behoefden te doen. Dagboek van een spion WASHINGTON, 6-11. Oud-premier Chroesjtsjef heeft In 1961 het plan gehad, na ondertekening van een apart vredesverdrag met oost-Buits- land de toegangswegen naar Berlijn te blokkeren en het risico van een conflict met het westen te aanvaar den, zo staat te lezen in het dagboek van Oleg Penkovski, de overste die in '63 in de Sowjet-Unie wegens spionage voor het westen is terecht gesteld. Penkovski's dagboek is uit do Sowjet-Unie gesmokkeld en zal binnenkort als boekwerk worden uit gegeven door een uitgever te New York. In een proefexemplaar dat aan de Amerikaanse pers is verstrekt staat dat Costduitse pantsereenheden de toegangswegen naar Berlijn moesten bezetten terwijl parate Russische troepen aan de oostelijke grens van oost-Duitsland gereed zouden staan. Wanneer het westen onderhandelin gen met de Oostduitse troepen over de doortocht naar Berlijn zouden hebben afgeslagen, mcesten de Oost- Duitse troepen het vuur openen. In tussen moesten Russische tanks Ber lijn bezetten. Zouden dé Oostduitse linies worden doorbroken dan moes ten de Russische troepen direct aan de strijd deelnemen. Volgens het dagboek was Chroesjt sjef er echter zeker van dat het wes ten met de Oostberlijnse regering als gelijkberechtigde partner in onder handeling zou treden voordat het tot een treffen met Russische troepen zou komen. Op deze manier zou naar de mening van Chroesjtsjef de er kenning van oost-Berlijn kunen af gedwongen worden. Het Oostduitse leger Penkovski schrijft dat het Oost- Düitse leger welbewust slecht was opgeleid en uitgerust omdat steeds gevreesd werd dat het op zekere dag zich tegen de Sowjet-Unie zou kun nen keren. Toen Chroesjtsjef beslo ten had in de kwestie Berlijn ge weld te gebruiken werden de Sowjet -Russische tankeenheden in de Sow jet-Unie, Polen en Tsjecho-Slowa- kije in staat van groot alarm ge bracht, zo was Penkovski te weten gekomen. LONDEN, 7-11. - Premier Wilson van Engeland heeft premier Smith van Rhodcsië een nieuw gesprek over de onafhankelijkheidskwestie voorgesteld, bijvoorbeeld op Malta te houden. Voorts heeft hy Smith voorgesteld dat voordien Rhodesië's opperrechter sur Hugh Beadle, naar Londen komt voor een bespreking over de door Engeland gewenste koninklijke com missie, die in Rhodesic zou moeten vaststellen in hoeverre de bevolking voor onafhankelijkheid op basis van de huidige grrondwet is. „Oude meesters" ontdekt BOEKAREST, 6-11. Na grmi- dige studie hebben deskundi gen van het „museum van de socialistische republiek Roe menië" in Boekarest kortgele den kunnen vaststellen dat di verse schilderijen in het mu seum werken zijn van zg. .kleine meesters van de Neder landse school". Bij deze doe ken zijn een zeegezicht van Ludolf Backhuysen uit 1681 en Brand in de haven" van E. Lievensz van der Poel. Van de reeks bloemenstillevens, ge schilderd door Nederlandse en Vlaamse meesters uit de ze ventiende eeuw, konden twee doeken, tot nu toe beschouwd als werken van „onbekende schilders" worden toegeschre ven aan Elias van den Broeck. Nader u>ordt onderzocht of aantal schilderijen in het mu seum, volgens deskundigen van de hand van Philips Wouwer man, inderdaad van deze mees ter zijn. Maarschalk Varentsow, de chef van Penkovski, zou over de plannen van Chroesjtsjef gezegd hebben: „Wij nemen een te groot risico". De vastbeslotenheid van het westen en de vele moeilijkheden in de Sowjet- Russische krij'gsmachine zouden de leiding tenslotte gedwongen hebben de plannen op te geven, aldus het dagboek. Kostbare bontmantels UTRECHT, 7-11. Bij een brand in Utrecht zijn ertkele honderden kost bare bontmantels tengevolge van waterschade volkomen waardeloos geworden. Een -militaire met bont gevoerde jas van prins Bernhard die zich bij de voorraad bevond werd slechts lioht beschadigd, maar naar een mantel van prinses Beatrix Beatrix werd tussen de vele klets natte creaties die in de modderplas sen op de grond lagen naarstig ge zocht. De brand brak zondagmorgen om 'half drie uit hij de firma Laros, een cartonnagebedrijf, dat in de Wittè- vrouwenstraat een verdieping, heeft gehuurd van de opslagplaats van Oh. J. Chiotakis' Pelterijen (hofle verancier). De brandweer gaf groot alarm en bluste de 'brand in nog geen half uur. Redelijk vertrouwen in verloop van tarwehandel DEN HAAG, 6-11. De heer J. S. Brandsma, directeur onverwerkte produkten van 'het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruch ten, heeft een redelijk vertrouwen dat zich dit seizoen geen bijzonder moeilijke situaties meer zullen voor doen in de tarwehandel. Voor alle partijen, ooik voor de boeren, is er 'hoop op een redelijk verder verloop. De heer Brandsma vertelde dit in de bestuursvergadering van het Pro- dulktschap. Daar was een schriftelij ke uiteenzetting, idie hij over de tar- wesituatie had opgesteld, aan de or de, en tevens werd er gespróken over de nota die de hoofdafdeling akkerbouw van het Landbouwschap vorige week aan 'hetzelfde onder- werp 'heeft gewijd. AMSTERDAM, 6-11. Over het hu welijk van prinses Beatrix met de heer von Amsberg schrijft de verant woordelijk redacteur van het Nieuw Israëlitisch Weekblad, de 'heer M. H. Gans, in zijn commentaar van vori ge week o.a.: „Wij kunnen niet feest vieren met een familie, die haar zoon in de tijd van onze diepste ver nedering Hitier te 'hulp zond; het enige dat wij, meen ik, kunnen op brengen is dat wanneer de heer von Amsberg de echtgenoot zal zijn van de troonopvolgster en als zodanig zijn plaats zal hebben ingenomen in het Nederlandse staatsbestel, wij hem als zodanig zullen tegemoet tre den. Daartoe zal men dan moeten trachten een nieuw begin te maken. Discussiëren over 'het persoonlijke verleden van de heer von Amsberg en zijn gevoelens zou dit slechts in de weg staan en raakt niet de 'kern van de zaak. Wij hopen van harte, dat het parlement de gevoelens van de heer von Amsberg jegens ons niet in 'discussie zal 'brengen. Dit zou na melijk onwaardig zijn", aldus de heer Gans. Jongen vermist WAMEL, 7-11. In Wamel (Gld.) wordt sinds vrijdag 5 november de 18-jarige Gerrit A. J. M. van Ros- sum uit die plaats vermist. Hij is vrijdag van huis gegaan op weg naar dc autobus, die hem en anderen naar Utrecht zou brengen voor de keuring voor de militaire dienst. De jongen is niet met de bus meegegaan Hij is een stille, teruggetrokken jon gen, die zich zenuwachtig had ge maakt voor de militaire keuring. ZIERIKZEE Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagde voor het examen IKOS-testimonium o.a. mej. Renée Anker alhier. I1AAMSTEDE/BURGH Nieuw leven in de drumband Reeds geruime tijd kampt de drum band van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" met moeilijkheden op het punt van de leiding en daar door bleven de leden op de repeti ties weg en gingen de prestaties hard achteruit. Gelukkig gaat nu hier verandering in komen omdat de heer A. Post. technisch ambte naar in dienst bij de gemeente zich met de leiding van de onmisbare band heeft belast. Op de woensdag avonden zal er vanaf a.s. woensdag weer vlijtig 'gerepeteerd worden in het eigen huis van de harmonie, nl. één der lokalen van de voormalige huishoudschool aan de Noordstraat te Haamstede. Natuurlijk zijn zij die zich bij de drumband willen aan sluiten ter opleiding tot tamboer, van harte welkom. Tevens kunnen we .mededelen dat de jaarlijkse uitvoering der Kon. harmonie is vastgesteld op 10 dec. a.s., in 'hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh. BURGH Veel scharren Ondanks het vergevorderde herfst seizoen is er neg steeds een aantal enthousiastelingen die de werphen gel in de hand nemen en het rijke lijk met aas voorziene rijtje haak jes met forse zwaai in het al koude Oosterscheldewater slingeren in de verwachting dat er her en der nog wel een visje of palinkje zich te bui ten zal gaan aan het voorgehouden vissnoepje. Het is opmerkelijk dat juist het afgelopen weekend een groot aantal scharren zich vol over gave op het aas wierp en de henge laars hadden de vis maar voor het binnendraaien. Er was zelfs een hen gelaar die zaterdag 40 stuks ving en de zondag erop was de schar nog bijtzarner want hij kon er 60 achter op zijn brommer mee naar huis ne men. WESTERSCHOUWEN Bestuur Coöp. Raiffeisenbank „Schouwen" Een der laatste stappen ven de fu sie tussen de drie Raiffeisenbanken van Haamstede, Ncordwelle en Ei kerzee was het verkiezen van een dagelijks bestuur uit de reeds eer der bekend gemaakte zeven be stuursleden. In de zaterdag gehouden bestuurs vergadering werd de heer K. J. K. v. d. Slikke uit Ellemeet, landbou wer van beroep, tot voorzitter geko zen. Vice-voorzitter werd de heer P. G. Boot uit Noordwelle eveneens landbouwer. Secretaris werd de heer J, P. C. Boot uit Haamstede, fruit kweker van beroep evenals zijn 2e secretaris de heer Jb. Priemis uit Renesse. Hét. nood-bankgebouwtje waarin voorlopig de bankzaken in Renesse afgehandeld worden zal dinsdagmid dag geopend worden. Vreemde aanspoelsels De laatste storm deed aan de dui nenrij langs de Schouwse westkust 'geen scha'de, maar wel 'bracht ze 'kleine voorwerpen met zich mee die ze aan de vlak langs de voet der dui nen lopende vloedlijn neersmeet. Het zijn 'kleine plastic kraaltjes van een matwitte kleur en zo groot als een boordeknoopje. De storm wierp ze in grote hoeveelheden neer aan het strand en vooral in de richting van de vuurtoren lagen ze praktisch voor het opscheppen. Vorig jaar werden ook van deze kraaltjes in plastic ge vonden doch toen 'hadden ze diverse kleuren en 'dienden, na navraag, voor het meten van stromingen op de Noordzee. Ze werden ergens over 'boord 'gezet en 'konden dan door hun kleur de juiste richting van de zee- stromingen op een bepaald -gebied aangeven. Deze hebben echter een ander doel. Het zijn kleine plasticjes die in 'grote massa's in gezonken schepen of in schepen met een groot gat ge pompt worden opdat dit toetrokken schip meer drijfvermogen verkrijgt. De "kraaltjes drukken het water naar buiten en het schip is veël gemak kelijker te lichten of .drijvende te houden. BROUWERSHAVEN De bejaardensociëteit Men verzoekt ons mee te willen delen dat de aangekondigde bijeen komst der 'bejaardensociëteit voor a.s. dinsdag 9 november is verzet naar donderdag 11 november (2.30 uur). DREISCHOR Groene Kruis-woning staat leeg Ondanks de ook in Dreischor heer sende woningnood, staat de woning van het Groene Kruisgebouw aan de Mr. Pieter Moggestraat na het ver trek van de vorige bewoonster, me vrouw Z. P. de Vrieze-Kloote naar Aalten nog steeds leeg. Er schijnen diverse gegadigdenden voor deze kleine maar goede woning te zijn. Een definitieve toewijzing tot bewo ning heeft echter nog steeds niet plaats gehad. Het Nutsdepartement De plaatselijke culturele vereni ging „Nut en Genoegen" hield zijn vergadering, waarbij o.a. het winter- programma 1965/66 werd besproken. Er zullen diverse mensen worden uitgenodigd om de komende winter voor het Nut op te treden. Woensdagavond 15 december a.s. zullen de gebroeders Boomsma uit Middelharnis een lezing komen hou den in hotel „De Drie Schapen" over Ruslahd. Deze lezing zal met dia's worden toegelicht. ZIERIKZEE. 6-11. Er heerst te vredenheid in landbouwkringcn over de wyze waarop de oogst dit jaar is verlopen. De bijzender goede weers omstandigheden hebben cp dit ver loop een gunstige invloed gehad. Al leen een restant suikerbieten wacht «eg cp rooien en dan is het voor dit jaar weer gebeurd. Bij de bieten hebben - ook alweer door het droge weer - de rcoimachi- nes goed werk kunnen doen. De bie ten trokken in de laatste groeiweken nog flink aan. Het gemiddelde sui- /kergehalte wordt geschat op 16 a 17 vHet „Zeeuws land- en tuinbouw blad" meldt dat ook de kg-opbrengst nog overal is meegevallen. De win tertarwe kon vlot worden ingezaaid en vertoont een goede stand. De op pervlakte ingezaaide wintertarwe gaat naar de 3000 ha. Over het al gemeen wordt er diep geploegd, met het doel de vastgetreden onder grond weer los te maken. Ook op de grond immers had het droge najaar invloed- as**». ttg;, aS&jBesSSg .een rijke oogst MOSKOU, 7-11. De 48ste ver jaardag van de oktoberrevolutie is zondag in Moskou gevierd met de gebruikelijke parade op het Rede Plein. In de militaire optocht, die 45 mi nuten duurde en gevolgd werd door het voorbijtrekken van sportmensen en een lange stoet van „vertegen woordigers van de werkers van Mos kou", werden enige der nieuwste ra ketten getoond, waaronder twee ge weldige driedelige raketten. Deze kunnen volgens Tass, na in een baan om de aarde te zijn gebracht, een aanvaller bij verrassing treffen tij dens de eerste of elke willekeurige andere omloop. Zij waren van het type dat in mei j.l. voor het eerst werd getoond. De Russische vice-premier Dmitri Poljanski heeft zaterdag de Russi sche houding ten opzichte van de po- De ouwetjes LONDEN, 6-11. De 60-jarige Brit se zakenman Maurice Davenport heeft de wedstrijd van Londen naar Brighton voor auto's van voor 1905 gewonnen. Hij reed in een cilinder „Progress" van 1901. Er waren 274 deselnemers, o.a. uit Nederland. 46 wagens wilden niet starten. 199 re den de afstand van 90 km. binnen de voorgeschreven tijd. DEN HAAG, 6-11. Het nadelige saldc van het Landbouw Egalisatie Fonds over 1964, oorspronkelijk ge raamd cp f 316.900.000 wordt thans cp f 400.809.000 geraamd, hetgeen een verhoging van f 83.909.000 bete kent. Een wetsontwerp tot wijziging der begroting 1964 van het L.È.F. is by de Tweede Kamer ingediend. De verhoging van het nadelige sal do komt voornamelijk ten laste van de akkerbouwsector. Het saldo van inkomsten en uitgaven voor de gra nen is thans ongeveer 56 miljoen gulden nadeliger dan oorspronkelijk werd geraamd, terwijl het ten laste van het L.E.F. komende invoerrecht op suiker bestemd voor binnenland se consumptie oorspronkelijk voor memorie opgenomen, ongeveer 20 miljoen gulden bedraagt. Zoals bekend is vorig jaar voordat de uitvoerrestituties extra laag wa ren, meer Nederlandse tarwe dan ge woonlijk naar derde landen uitge voerd. Op 131.950 ton zachte en du- rum tarwe wérd een uitvoerrestitu tie gegeven van f 22.630.000. In totaal stegen de uitgaven voor restituties op enkelvoudige granen met een be drag van f 5.400.000 tot f 26.400.000, de uitgaven voor uitvoerrestituties op graanhoudende produkten, meel, bloem en zetmeel en voor verwer kingssubsidies op tarwe en indu- striegranen stegen met f 42.600.000 tot f 131.600.000. De ten laste van het L.E.F. komen de invoerrechten op suiker betrof fen een invoer van 124.495 ton wit- suiker. litiek van China nogmaals bevestigd. In een toc-spraak zei hij tot 6000 ge nodigden in het Kremlin dat er geen noodzaak voor het exporteren van revoluties is. Zender China met na me te noemen, zei Poljanski*. „Onze partij is altijd tegen het denkbeeld van het uitvoeren van revoluties ge weest, evenals tegen het exporteren van contra-revoluties". We zijn be reid te geloven in de mogelijkheid van een duurzame vrede op aarde en werken voor dit doel. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 8-11. Aangevoerd totaal I960 1 stuks vee, t.w. 1225 slachtrunderen en 735 varkens. Prijzen per kg: i*underen, extra kwaliteit f 4.10-4.45, le f 3.75-4,05, 2e f 3,30-3,60, 3e f 3,10-3,30; stieren f 3,80-4,40; werstkoeien f 3,00-3,25; varkens: extra kwaliteit f 2,23-2,25, le f 2,21-2,23, 2e f 2,19-2,21, 3e f 2,15- 2,17*,slachtzeugen f 1,70-1,80. Runderen: aanvoer ruimer, han del levendiger, prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen gedrukt. EOSCHKAPELLE, 8-11. De ne gentienjarige timmerman I. J. K. heeft in de nacht van zaterdag op zondag zyn vader, de 49-jarige J. K. in het Zeeuvvsvlaamse dorpje Bosch- kapelle na een heftige woordenwis seling gedood. Even na middernacht kregen vader en zoon ruzie over het feit, dat de jongen ontslag bij zijn baas had ge nomen. Al ruzieënd begaven ze zich naar buiten. Daar greep de jongen een lange bouten hamer en sloeg er zijn vader mee op het hoofd. Deze werd daardoor levensgevaarlijk ge wond. Een ijlings te hulp geroepen arts liet de man onmiddellijk naar het ziekenhuis in Hulst overbrengen. Zondagmorgen overleed het slacht offer aan zijn verwondingen. De jongen 'heeft een volledige be kentenis afgelegd. Vandaag (dinsdag) zal hij voor >de officier van justitie in Middelburg worden 'geleid. V.V.D.-jongeren en Vietnam DEN HAAG, 7-11. De jongerenor ganisatie Vrijheid en Democratie, die in het weekeinde in Den Haag zijn zestiende congres 'hield, heeft vandaag resoluties aangenomen over Vietnam en ontwikkelingshulp. In de resolutie over Vietnam wordt bij de regering aangedrongen op korte termijn stappen in de veiligheids raad te ondernemen om tot een wa penstilstand te komen. Zij acht het bijeenroepen van een 'internationale conferentie gewenst met als deelnemers alle landen, die bij het verdrag van Genève van 1954 zijn betrokken. Dierenfokken als vrije-tijdsbesteding ook bij de jeugd steeds meer in trek AMSTERDAM, 7-11. Terwijl vroe ger het fokken van hoenders, kony- nen, sierduiven, siermuizen of sier- vogels een liefhebberij was van bo- venzestigers, wordt de gemiddelde leeftijd dergenen die liet fokken tot hun hobby hebben gemaakt, steeds ZIERIKZEE Vrouw vermist Een in 'het Zweedse Rode Kruis- zi ekenhuis werkzame verpleegster wordt sinds dinsdag vermist. Zij verliet het ziekenhuis onder slechte weersomstandigheden. Later von'd de politie van Numansdorp een onbe heerd staande bromfiets op de Ha- ringvlietbrug. Na naspeuringen bleek deze bromfiets aan do verpleegster toe te behoren. Betrokkene is niet bij haar familie gearriveerd. Een on geluk wordt gevreesd. De verpleeg ster woonde intern in het ziekenhuis, waaraan zij sinds mei was verbon den. lager cn ligt die thans zo omstreeks de 45 jaar of nog jonger. Ook de tegenwoordige welvaart spreekt een woordje mee. Dit zei de secretaris van Ornis, de Amsterdam se vereniging van liefhebbers en fokkers van hoenders, konijnen, dui ven, sier- en watervogels, de heer A. W. G. Otten Azn., ter gelegen heid van de landelijke tentoonstel ling van deze dieren, die door de di recteur van Artis, dr. E. F. Jacobi in het gebouw Frascati in de Nes te Amsterdam werd geopend en tot en met zondag duurde. Er zijn niet min der dan 1230 dieren ingeschreven, ruim 300 exemplaren meer dan voor de vorige tentoonstelling. Er moes ten 225 dieren wegens plaatsgebrek worden geweigerd. Fraccati zat dan ook tot 't plafond toe vol. De inzen dingen van 80 grote hoenders, 300 krielhoenders, 460 konijnen, 190 sier duiven, 200 siervogels, cavia's cn siermuizen kwamen uit het gehele nald, o.a. uit Texel, Oldenzaal en Groningen, maar het meest uit de omgeving van Amsterdam (40 pro cent).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2