I WINTERJAS De verkiezingen Dijkgraaf vermeldt schade aan de asfaltglooing Schelplioek in Israël Rede van president De Gaulle 25 83 „DE ZOOM" n.V. Duiveland heeft een sluitende begroting De prijsindexcijfers in land- en tuinbouw De begroting van liet Landbouwschap Scholennood in 1970 voorbij? W atcr»('liu|i Scliou wén-üuivelaiid Dijkafschuiving reeds weer hersteld ZIERIK2.EE, 3-11. In zijn inleiden de rede op de dinsdag gehouden al gemene vergadering van het be stuur run het waterschap Schouwen- Duiveland, herinnerde de voorzitter dijkgraaf A. M. Geluk aan de in sep tember gehouden algemene vergade ring, waarin aandacht werd besteed aan de moeilijkheden die de over vloedige regenval in voorjaar en zo mer met zich meebracht. Dankzij het mooie najaarsweer is veel ten goede gekeerd. De werk zaamheden in land en tuinbouw zijn vergevorderd, de wegen kregen min der te lijden van het transport dan onder natte omstandigheden het ge val zou zijn geweest en het opscho nen en delven van de waterleidingen vond opnieuw goede voortgang. De heer Geluk wees de ingelan den op de noodzaak van het schoon maken van bij hen in onderhoud zijn de sloten en duikers. Hij constateerde dat de toestroming naar de gemalen dit jaar trager verloopt dan in an dere jaren en bij de a.s. winter- schouw zal dan ook nauwkeurig op gebreken worden gelet. Dykafschuiving De glooiingen van de zeeweringen verkeren over het algemeen in goe de staat, al maakte de heer Geluk wel melding van ernstige schade aan de asfaltglooiing van de Ringdijk bij Sohelphoek. Op enkele plaatsen is deze asfaltglooiing in zijn geheel af geschoven, waardoor een tweetal ga ten ontstonden van ongeveer 1.5 me ter diepte over een totale lengte van ongeveer 60 meter bij een breedte van ongeveer 8 meter. Het 'herstel is inmiddels reeds ver richt door de firma Gebrs. Van Genderen, die dit herstel op 28 ok tober - nog juist voor de recente storm - 'heeft voltooid. De kosten 'bedroegen f 22.000,In verband met de zorgelijke toestand van de as faltglooiingcn is in overleg met de Provinciale Waterstaat besloten een tweetal bestekken op te maken, wel ke afdoende verbetering inhouden; één voor de Ringdijk bij Schelphoek en één voor de zeedijk met asfaltbe kleding te Ouwerkerk. Het D. B. zal het Rijk. verzoeken de kosten voor deze werken voor zijn rekening te nemen. De slechte glooiing is een gevolg van het rampgebeuren in 1953 en door gebrek aan ervaring was men toen wel gedwongen onder slechte weersomstandigheden een asfaltbe- kleding aan te brengen. De heer Ge luk echtte het niet billijk om 'het wa- tex-sohap de kosten te laten dragen, aangezien het ongetwijfeld de be doeling is geweest van de Noodwet Dijkherstel de zeewaterkerende dij ken le herstellen. „Was hier", aldus de neer Geluk, „sprake van norma le reparatiekosten, dan zouden we deze zaak niet te berde brengen. Nu het echter de noodzakelijke ver nieuwing van de constructie zelf be treft, waarvan de kosten bovendien onze financiële draagkracht te bo ven gaan, hopen wij in de nabije toe komst - gesteund door de provincie - bij 'het Rijk begrip te ontmoeten voor de situatie waarin wij thans verke ren." Jubilaris gehuldigd ZIERIKZEE, 3-11. In verband met Zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemeente Zierikzee werd maandag avond in het „Huis van Nassau" al hier de heer W. van Dijke, chauffeur van de reinigingswagen, hartelijk ge huldigd. Verschillende sprekers, in de eerste plaats loco-burgemeester H. Koevoets getuigden van hun waardering voor het werk van de heer van Dijkje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Landbouwschap schrijft minister over liet evenwicht in de tarwe DEN HAAG, 2-11. Het Landbouw schap heeft -de minister van Land bouw cn Visserij verzocht de „spel regels" voor de tarwehandel - ook via het openen van exportmogelijk heden naar markten die moeizaam zijn opgebouwd -, zo te hanteren dat de voor broodbereiding geschikte Ne derlandse tarwe een redelijke prijs boven het interventieniveau kan op brengen. Vorig jaar heeft een grote tarwe-export ons land. nationaal- tconomisch gezien, miljoenen gul dens gekost. Om herhaling te voor komen hebben de ministers cn het rroduktschap voor -granen, zaden cn peulvruchten dit jaar crtkele maat regelen genomen. Het Landbouwschap vreest nu dat die maatregelen te fors zijn cn acht het gevaar aanwezig, dat de prijs va Nederlandse tarwe in het komende voorjaar tot beneden het interven- ticpeil zal dalen. Voorrangswegen De heer Geluk maakte in zijn rede tevens melding van een gesprek met hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat in Zeeland en waarin ook de kwestie van het aan- wijzen van voorrangswegen op Schouwen-Duiveland is aangeroerd. Om een betere indruk te kx-ijgen van de verkeersintensiteit is beslo ten om op verschillende wegen ver- keerstellers te plaatsen. Indien ,de gegevens bekend zijn. wordt nader co deze zaak terug gekomen. Het D.B. heeft de Provinciale Wa terstaat voorts verzocht om in de toekomst bij onderhouds- of verbe- leringsNverken aan provinciale we gen zorg te dx-agen voor parallelwe gen om het verkeer op te vangen. „Het omleiden van het verkeer over polderwegen die daarop niet zijn berekend, levert", aldus de heer Geluk, „ernstige bezwaren op, zowel uit een oogpunt van vex-keers- veiligheid als met betrekking tot de financiën". Als vooihéelden noemde de voor zitter de Stx-aalweg en -in de afgelo pen zomer - de wegomlegging in Schouwen. Vergadering Polder- en Watcrschapsbond De heer Geluk besteedde in zijn re de voorts aandacht aan de vci-gade- ring van de Zeeuwsche Polder- Wa- terschapsbond die door verschillen de leden van het D.B. werd bezocht. „Gaarne onderschrijven wij hier", al dus de heer Geluk, „de strekking" vi n het betoog van de voorzitter, de heer .P J. J. Dekker. Medegedeeld werd onder andere, dat een interdeparte mentale commissie momenteel het adres van de Unie van Watei'schaps- bonden bestudeert". In dit adres wordt een jaax-lijkse bedrage in de waterschapsuitgaven bepleit. De heer Geluk zei te begrij pen dat het voor de commissie niet eenvoudig is om op korte termijn tot afgeronde voorstellen te komen, waarvoor het vraagstuk trouwens ook te gecompliceerd is. „Toch leert", aldus de voorzitter, „onze eigen begroting voor het jaar 1966 ons wederom, dat de lijn der noodzakelijke uitgaven sneller stijgt dan de lijn der zo hoog moge lijk opgevoerde inkomsten". De heer Geluk zag in de toekomst een nog verder uiteenlopen van deze lij nen. hetgeen het voor het Water schap moeilijk maakt de taken in de toekomst naar behoren te vervullen. Twee oplossingen kunnen hier naar het inzicht van het D.B. uitkomst brengen: een uitkering krachtens de Wet Uitkering Wegen en een algeme- bijdrage een zekere overheidsconltó- bijdrage een zekere ovei'heidseontra le moet inhouden, dan stelt het D.B. daartegenover dat er voor een wa terschap dat tweederde zelf finan ciert en éénderde van de overheid verki-ijgt voldoende stimulans aan wezig is om zo zuinig en economisch mogelijk met de middelen om te gaan Beëindiging zittingsperiode Aan het slot van zijn rede wees de voorzitter op het feit dat met de dinsdag gehouden vergadering een eind is gekomen aan de eerste zit tingsperiode. Hij deelde mee per 1 januax-i 1966 geen belangrijke muta ties in de samenstelling van de D.B. ui in de Algemene Vergadering te verwachten, al zullen enkele hoofd ingelanden wegens het bereiken van de leeftijdsgrens of wegens anderc- omstandigheden niet terugkeren. De heer Geluk spi-ak namens het D.B. waardering uit voor het in het be stuur gestelde vertrouwen. Hij bracht deze dank ook namens de medewer kers werkzaam in de technische cn administratieve diensten van het Wa terschap. De 'heer Geluk noemde 'het vertrouwen „een groot goed" en be sloot zijn .x-ede met het uitspreken van de hoop dat het wederzijdse ver- trouwen ook in de toekomst besten digd moge blijven. Ratiobouw ook te Bruinisse van start Een forse ruk aan de handle, en met een dreunende slag gaat een houten paal "weer een eindje de grond in. Zo kon men dinsdagavond burgemeester C. H. van de Linde be zig zien als heier van de eerste paal die in plan-West voor de ratiobouw te Bruinisse werd geslagen. De ratiobouw, die aan Bruinisse 20 nieuwe woningen zal brengen, waar met verlangen naar wordt uitgezien omdat de woningnood c.q. het wo ningtekort te Bruinisse nog altijd groot is. De houten palen zijn 14 meter lang. op deze palen wordt dan nog een betonpaal geheid van iels min der dan 2 meter lengte. Woensdagmox-gen viel een paal die New York heeft nieuwe burgemeester NEW YORK, 3-11. John V. Lind say, liberaal republikeins lid van het Amerikaanse congres, is gekozen tot burgemeester van New York. Hij versloeg in een nek-aan-nek verkie zingsrace de democraat Abraham D. Beame. De derde kandidaat, Buck ley, behaalde een aanzienlijk gerin ger stemmenpercentage. Frans minister terug uit Sowjet-Unie MOSKOU, 3-11. „De besprekin gen, die ik met de Russische leiders heb gevoerd zijn in een zeer harte lijke, zeer vriendschappelijke sfeer verlopen". Dit verklaarde de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, die in Moskou is voor besprekingen met de Russische regering. Hij had dinsdag een aatste onderhoud met zijn Russische ambt genoot, Gromiko, en is inmiddels te Parijs teruggekeerd. PRARIJS. 3-11. De Franse presi dent. generaal de Gaulle, zal zich donderdag 4 november te 20 uur tot de natie richten, aldus heeft de Franse minister van voorlichting, Peyrefitte, na de kabinetsvergadering van woensdag gezegd zonder enige nadere aanduiding te geven. (Reeds eerder is de verwachting uitgesproken dat president de Gaulle bij deze gelegenheid zal meedelen of hij zich al dan niet kandidaat stelt voor de presidentsverkiezing op 5 december aanstaande). Moskou steunt slachtoffers apartheid NEW YORK, 3-11. De Sowjet-Unie heeft besloten 10.000 dollar te stor ten in het „Defence and Aid Fund", het particuliere fonds voor slacht offers van de apartheid in Zuid- Afrika. TT„ Het hoofd van de Russische V.N.- delegatie, Fedorenko, heeft dit schrif telijk aan Oe Thant laten weten. Monteur uit Oudtlorp door stroom gedood SOMMELSDIJK. 3-11. Dinsdag middag is de 44-jarige heer K. Nier- op. uit Ouddorp. monteur van de c- lektriciteitsmaatsehappij Goeree cn Overflalckee. tijdens werkzaamheden aan een bovengrondse leiding in de gemeente Ooltgensplaat door elek trische stroom gedood. De heer Nierop, gehuwd en vader van vijf kindei*en, verkeerde vermoe delijk in de vex-ondex-stelling, dat het net niet. onder spanning stond, het geen echter wel het geval was. men in de takels had, door het bre ken van een ketting daax-uit, geluk kig zonder iemand te treffen. Wel werd schade aangericht aan de wo ning bewoond door de heer Vinjee, opzichter van de Centrale Dienst, en kele da'kpannen moesten het ontgel den, tex-wijl ook een scheurtje in het muurwerk ontstond. Ingezonden mededeling CHEM. REINIGEN GEBRACHT EN GEHAALD GECONTROLEERDE KWALITEIT WASSERIJ ZIERIKZEE - TEL. 2673 «aaaiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanaaaaaaaaaar Kraau vernielt flat LEEUWARDEN, 3-11. Op een bouwwerk aan de Pi-of. Gerbrandy- weg te Leeuwarden is een 37 meter 'hoge 'hijskraan op een' in aanbouw zijnd flatgebouw gevallen. De ma chinist, de 24-jarige J. Velinga uit Leeuwarden, 'kon halverwege de langzame val die de kraan maakte uit de stuurhut springen, en bleef ongedeerd. Enkele seconden tevoi-en had hij zes man die boven op het flatgebouw stonden nog kunnen waarschuwen. Deze bouwvakkers konden zich nog net op tijd in veiligheid stellen. Eni ge ogenblikken later stortte de 'hijs kraan op 'het bouwwerk, dat ernstige schade opliep. Volgens de hoofduit voerder moet de hijskraan die 100 duizend gulden heeft gekost, als ver- lox-en worden ihescbouwd. Door dit ongeval is de bouw van 650 wonin gen voorlopig stilgelegd. TEL AVIV. 3-11. Premier Levi Esjkol van Israël heeft bij de alge mene verkiezingen voldoende parle mentszetels behaald om een coalitie regering te leiden. Zijn socialistische partij zal, op grond van de uitsla gen die woensdag cp het middag uur bekend waren, 43 of 44 zetels krijgen ondanks het feit dat David Ben Gcericn met een eigen lijst uit kwam. Het pai-lement telt 120 zetels. De partij van Esjkol had 42 zetels in de oude Knesseth. Waarnemei-s verwachten evenwel, dat de kabinetsformatie niet gemak kelijk zal zijn. Ridderkerk ontloopt <le strop RIDDERKERK. 3-11. De gemeente Ridderkerk heeft de strop, die zij geleden zou hebben met de aankoop van x-ijksgx-ond, weten te ontlopen. Een stuk gi-ond in de gemeente, dat in beheer is bij de Domeinen, wei'd door een vergissing bij de gemeente - die meende het teri-ein al in eigen dom te hebben - bouwrijp gemaakt. Toen achteraf bleek, dat de grond nog moest worden aangekocht, kreeg de gemeente de rekening voor deze vex-gissing gepresenteerd: men zou voor de bouwx-ijpe grond een bedrag van f 20.000,moeten betalen in plaats van, naar men dacht f 4.000. De raad van de gemeente nam die „prijsstijging" niet en gaf de wet houder opdracht nog eens te gaan praten in Den Haag. De inspecteur van de Domeinen bleek daarbij toe gefelijk, toen uitkwam, dat over de aankoop van de grond al was onder handeld vóór de vex-gissing werd be gaan. De gi-ond zal nu voor het oor spronkelijke bedrag van f 4.380, aan de gemeente Riddei-kerk worden ovei-gedragen. TWEEDE KAMER Liberalisatie van (le woningbouw DEN HAAG, 3-11. Minister Bogaers heeft in de Tweede Kamer bij de be handeling van de huurwet verklaard zich te zullen oriëntex-en over moge lijkheden tot liberalisatie van de woningbouw. Begin volgend jaar zal hij overleg plegen met Gedeputeer de Staten der px-ovincies in hoeverre per streek of provincie een soepeler regeling mogelijk is inzake het ver lenen van rijksgoedkeuringen voor woningbouwcontingenten. Dit zal mede afhankelijk zijn van de ter plaatse aanwezige arbeidskrachten in de bouwnijverheid. Westduitse minister Schroder in Nederland DEN HAAG, 3-11. De minister van buitenlandse zaken van de Bondsrepubliek Duitsland, de heer Schrödex-, is woensdag in het laatst van de middag met een „Jetstar" van de Duitse luchtmacht op Ypen- bux-g bij Den Haag aangekomen voor de dertigste ministeriëe raad van de Westeux-opese Unie, die vandaag (donderdag) in Den Haag wox-dt ge houden. Nog anti-communistische betogingen in Indonesië SINGAPORE, 3-11. Volgens radio- Maleisië hebben enkele duizenden Indonesische studenten woensdag in de stralen van Djakarta een anti communistische betoging gehouden en hun verlangen kenbaar gemaakt cm het leger in zijn anti-communis tische acties te steunen. De betoging ging uit van een groep genaamd „Actie van Indone sische studenten". In Djakarta is bekendgemaakt, dat 66 communisten zich hebben ge meld bij de militaire autoriteiten op Sumatra. Radio-Maleisië bericht, dat vier communistische leiders op Su matra tot dusver niet gevonden zijn. Provinciale subsidies voor kunsten in Zeeland ZIERIKZEE, 1-11. Blijkens de be- gi-oting der inkomsten en uitgaven van de provincie Zeeland voor het dienstjaar 1966 zijn op de gewone dienst voor kunsten de volgende be dragen uitgetrokken", muziek f45.600, toneel f 51.300, beeldende kunst f 8000, culturele manifestaties op provinciaal niveau f 2.500, onder zoek, inventarisatie en kosten van spi-eiding op cultureel terrein f 2000, bijdrage voor 'bijzondere cultui-ele manifestaties f 6000, Zeeuwse prijs f 500, bijdrage aan de Stichting Cul- tuui-spi*eiding Zeeland (S.C.Z.) en an der-en voor culturele doeleinden: f 82.250, musea f 31.000, Zeeuws Tijdschrift f 1.800. OOSTERLAND, 3-11. Uit een be geleidende brief, gericht aan de raad van de gemeente Duiveland, betref fende de begroting 1966 door b. cn w. blijkt dat de gemeente voor 1966 een ruimschoots sluitende begroting heeft, en zulks in het eerste jaar waarin de gemeente geen volledige garantie-uitkering uit het gemeente fonds meer ontvangt, doch zoals be kend, een vijfde gedeelte minder. Een bedx-ag, groot f 75.000.kan voor extra uitkeringen worden ge bruikt. De grootste posten van dit bedrag zullen worden aangewend voor rampschade haven te Ouwer kerk. aan de hoofdonderwijzers- woning le Oosterland, aanleg ijsbaan te Nieuwerkevk, watervoorziening in onrendabele gebieden etc. Ofschoon de gemeente f 6,moet bijleggen voor elke vuilnisemmer (de reini gingsrechten bedragen hier f 14, per emmer) acht men geen termen aanwezig om lol een verhoging dei- reinigingsrechten over te gaan om- dat de gemeente dit hogere bedrag ikan dragen. Hetzelfde geldt voor de stx-aat- en x-ioolbelasting, welke, zo als bekend, in vele gemeenten dras tisch moest vei'hoogd worden. Wat betreft de vex'deling van de kosten uittreding enz. uit de Centr. Dienst, deze is nog steeds niet gei-egeld. De Stichting Geschenkwoningen ver- dwijnt met ingang van 1 januari a.s. De in vorige jaren gei-aamde uit kering aan deze stichting komt dus te vervallen. De verkoop van wo ningwetwoningen verloopt nog maar traag in de gemeente, ondanks het feit dat de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid hiervoor een gunstige x-egeling heeft getroffen Tot op heden zijn slechts acht wo ningwetwoningen vei'kocht. vier ge vallen zijn nog in behandeling. En kele uitgaven, welke voor meerdere jaren dienen, zijn op de gewone dienst geraamd, n.l. aankoop van een stencilmachine ad f 2850.cn een vioolkolkenzuigor ad L' 6400, DEN HAAG, 3-11. Volgens mede deling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het prijsindex- cüfer van landbouwprodukten (op basis 1949/50-1952/53 100) in augus tus 1965 125 tegen 11 in de overeen komstige maand van 1964. Aangezien bij de veehouderijpro- dukten de hogere prijzen voor var kensvlees, eiei-en en de hogex-e ad- viespx-ijs voor melk slechts ten dele wei-den 'gecompenseerd door de ge daalde px-ijzen voor rundvlees, scha pen en paarden liep het gx-oepsindex- cijfer met 4 punten op t.o.v. juli 1965 In vex-gelij'king met de overeenkom stige maand van het vorig jaar steeg ihet prijsindexcijfer van veehouderij- predukten met 13 punten. Voor het oogstjaar 1964-1965 _ver- toont het algemeen landbouwpiijs- indexcijfer, vergeleken met het oogstjaar 1963-1964 een stijging met 4 punten tot 118. Het groepsindexcijfer voor akkex-- bouwprodukten liep op van 121 lot 127. Inbraak in Haags kledingmagazijn DEN HAAG, 3-11. In de vorige nacht hebben inbrekex-s, door het verbi-eken van een ruit aan de ach terzijde, zich toegang weten te ver schaffen tot een 'herenmodemagazijn in de Haagse Valei-iussti-aat. Zij vex-dvvenen later met medene ming van een aantal hei-enkostuums, ovexhemden, 'kamex-jassen en andere ■herenkleding tot een waarde van on geveer tienduizend gulden. Nederlandse bloemen meisjes naar Canada SCHIPHOL, 3-11. Vier Haarlemse bloemenmeisjes zijn onder leiding van mevrouw M. C. de Jonge-Boisse- vain per DC-8-machine van Cana dian Pacific Aix-lines naar Montreal vertrokken, op de eerste vlucht van de nieuwe dienst Amsterdam-Mon treal, die deze Canadese maatschap pij thans naast de K.L.M. tweemaal per week (op woensdag en zaterdag) gaat uitvoex-en. Aan boord bevond zich een lading Nedei-landse bloemen, die de Haar lemse gastvrouwen in Montreal aan de burgemeester zullen aanbieden en voorts in enkele ziekenhuizen en an- dei-e instellingen zullen uitdelen. Hel studenlenbuwelijk LEIDEN, 3-11. De Nedeiiandse Studenten Raad (N.S.R.) heeft in een bi-ief aan de minister van ondei-wijs en weienschappen zijn nood ge klaagd over de benarde positie waai de gehuwde student in vei-keert. In de brief wordt onder meer ge pleit voor 'het openstellen van de collectieve voorzieningen voor de ge huwde student, zijn echtgenote en kindei-cn, voor een rijksstudictoela- gensysteem aanvullend op het eigen inkomen van het studentengezin in plaats van een aanvulling op het in komen van de ouders cn voor hel toekennen van specifieke prioriteit aan het bouwen van voorzieningen ten behoeve van de gehuwde stu denten. De N.S.R. bepleit „uit oog punt van sociale gerechtigheid maat regelen door de overheid te nemen die blijk geven van een positieve waardering voor 'hel .studentenluiwu- lij'k". Tegenover de lagei'e prijzen voor sti'o, erwten, stambonen en karwij- zaad stonden hogei-e pi-ijzen voor de andere pi-odukten in deze sector. Het groepsindexcijfer voor vee- 'houderijpi-cdukten bedroeg 115 te genover 111 in 'het vorige oogstjaar. Met uitzondering van vai-kensvlees vertoonden alle veehouderijproduk- len een prijsstijging. DEN HAAG, 3-11. - De begroting 1966 van het Landbouwschap is woensdag door het bestuur aanvaard. Het basisbedrag van de heffingen is gehandhaafd op f 5,per hectare. Aan de algemene resex-ve wordt f 212.350,toegevoegd! dat is 20.000 minder dan de ontwex-p-begi-oting aangaf, doordat, na aanvullend ad vies van de begrotingscommissie, de uitgaven nog met enkele subsidies zijn vex-hoogd). De begrotingscommissie hoopt dat de bedx-agen van deze begx-oting als maxima zullen worden beschouwd. Wel is er op haar aanraden in deze begroting wat meer reservex-uimte gekomen doox-dat de post onvooi-ziene uitgaven, in vorige begx-otingen een sluitpost, op f 100.000 is gesteld. De liquiditeitspositie van het Land bouwschap is weinig ï-oyaal, zodat ook dit jaar weer geleend moet wor den. Voor x-ente en bankkosten is f 230.000,uitgetrokken. DEN HAAG. 3-11. De staatssc- cretax-is van ondex-wijs, mr. J. H. Grosheide verwacht dat in 1970 de scholennood cverwonnèn zal zijn. Maai', zo vex-klaarde hij woensdag ochtend in de openbax-e vergadei-ing van de commissie voor onderwijs cn wetenschappen van de Tweede Ka- meer deze hoop geldt alleen 'hel ab solute tekort aan schoolgebouwen. Er bestaat namelijk cok een kwali tatief scholentekort: scholen die niet meer aan de moderne eisen voldoen of die als gevolg van de uitbi-eiding der steden niet meer op de goede plaatsen staan. Dit tekort zullen we in 1970 nog niet achter de x-ug heb ben, aldus de staalssecx-etai-is. DEN HAAG. Woensdagavond is een voorstel van de heer Wiltevecn (V.V.D.) om niet over te gaan tot het bouwen van woningwetwoningen B in de commissie voor volkshuisves ting en bouwnijvei-heid vei-worpen met tien legen drie stemmen. Buil bij inbraak: 18.000 gulden DEN HAAG, 3-11, De inbraak bij V. en D. in Den Haag. die in het weekend heeft plaatsgevonden, heeft de dader(s) een buit ter waarde van f 18.000 opgelevex-d. Tussen de 100 en 130 horloges werden ontvi-eemd lot een waarde van f 15.000. dc rest van de buit bestond uil een drietal fo totoestellen cn een belichtingsmeter, tezamen geschat, op f 3000. Van do dudov(s) ontbreekt nog elk spoor. Hond met zwaailicht Met een blauw zwaailichtinstallatie, waarmede zich anders alleen politie-, zieken- en brandweerauto's een weg door het drukke verkeer banen, zullen in west-Duitsland thans ook politiehonden worden uitgerust. De construc teur van de lamp de Regensburgse commissaris van politie Franz Scham- berger liet de installatie door zijn herdershond Olaf voor de eerste keer tij dens een oefening in het terrein aan de pers demonstreren. De lichtinstallatie werkt op batterijen, is niet al te zwaar en stoort de hond zelfs bij sprongen over hoge hindernissen niet. De enthousiaste collega's van de commissaris, die voor deze demonstratie naar Regensburg waren gekomen, zien in de uilvinding een 'grote vergemakkelijking voor de uivoering van acties ge durende de nacht. Het zxoaailicht moet de iheruocter bjj het gebruik als meldings- en zoekhond voor reddingsacties en de jacht op misdadigers beter herkenbaar maken. Tot nu toe moesten de agenten namelijk in het duister hun honden, die vooruitgelopen waren, opzoeken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6