De goed gedekte tafel \v /«'v Er is veel veranderd in de wereld! joh. de vries fries jr Harlingen lokt mosselkvvekers van hier met woningaanbiedingen W. Berrevoets 1 ,v Ned. leger werft technische specialisten Koffie duurder Damestruitjes en vesten óók met kol-kraag brengen wij u in een bij zonder mooie collectie, in effen en met Lurex opge- borduurd. Echt iets aparts Dames-, heren-, kinder- handschoenen Heren- en jongens truien en vesten Verrenieuwstraat 6 Zierikzee V T i i jf V De wijze waarop men zich kleedt, de manier waarop men reisr, dat is allemaal veranderd. Maar nog steeds kunnen we ons verkwikken met een kop geurige Pickwick Thee. Zet het dan ook eens op die aloude Engelse manier door wat meer Pickwick Thee te gebruiken en een wolkje melk in het kopje te doen. En proef dan eens hoe dat smaakt! Het fraaie porselein, waarvan de modellen ontworpen zijn door bekwame ontwerpers, siert uw tafel. Het gebruik van een goed gekozen servies zal u ie dere dag opnieuw vreugde schenken. Daarom kozen wij voor onze collectie wereldberoem de merken. Het afgebeelde servies kost: Theeservies 12-persoons f 27,50 Ontbijtservies 6-persoons f 24,50 Tafelservies 6-persoons f 63,50 -k ARZBERG PAS-AAN THOMAS ESCHENBACH Het is nu rustig kiezen, uit ons assortiment van 40 ser viezen in onze nieuwe serviezen-afdeling. \7 HAVENPLEIN - TELEFOON 2573 - ZIERIKZEE Z1EKJKZEE BRUINIS.SE, 3-11 Ecu aantal mossel kwekers kreeg vu rige week een circulaire thuis ge stuurd deur het Bouwfonds Neder landse Gemeenten waarbij zy wer den uitgenodigd hun domicilie in Harlingen te kiezen, ivaar hen dan een confortabele woning werd be leefd. Door genoemd bouwfonds zal op zaterdag 6 november ook een zitdag te Bruinisse worden gehouden, waarbij het bouwen te Harlingen van een eigen woning zal worden geanimeerd. Momenteel schijnt men daar al 16 woningen klaar te heb ben. waarvoor men kopers zoekt. DODELIJKE ONGELUKKEN VALKENBURG. Op dc rijksweg 78 Heerlen-Maastricht is de 26-jarige vrachtwagenchauffeur H. de Saive uit Vijlen (gem. Vaals) bij een ver keersongeluk om het leven gekomen, toen hij met zijn vrachtwagen in botsing kwam met een Belgische autobus. Drie mensen werden levens gevaarlijk gewond, 17 van de 40 in zittenden van de bus werden met zware of lichte verwondingen naar ziekenhuizen in Maastricht cn Heer len overgebracht. UTRECHT. De 9-jarige Rudie Emilc Zitter uit Utrecht is om het leven gekomen 'bij een verkecrsongelukdat gebeurde op de hoek Gansstraat-Al batrosstraat in zijn woonplaats. Het naar school toen hij plotseling de weg naar school oen hij plotseling de weg overstak, werd hij gegrepen door een vrachtauto. De jongen overleed tij dens het vervoer naar het acade misch ziekenhuis. BOXTEL. Op het -kruispunt Sint Charles van rijksweg 64 onder Box tel, de gevaarlijke bobbelnek van de E-9 route, zijn bij een verkeersonge val een vrachtauto met aanhangwa gen en twee personenauto's totaal uitgebrand. Daarbij kwam de be stuurder van een personenauto, de 33-jarige A. de Kok uit Maarssen om het leven. AMSTERDAM. Op de Gooiseweg in Amsterdam ter hoogte van de Duivendrechtse brug is de 71-jarige nachtwaker - pompbediende J. C. Leinweber toen hij op zijn fiets de weg overstak aangereden door een bestelauto en op weg naar het zie kenhuis aan de opgelopen ernstige verwondingen overleden. GRONINGEN. Uit het water van de Noorderhaven in Groningen is het lijk opgehaald van de 89-jarige heer Lieuw Wieringa uit Groningen. De bejaarde man was, toen hij met zijn vrouw boodschappen deed, in een onbewaakt ogenblik weggelopen. Hij is daarbij te water geraakt en ver dronken. BERGEN OP ZOOM. Woensdag avond is de 66-jarige W. Verduit uit Bergen op Zoom, toen 'hij per rijwiel de Antwerpse straatweg overstak, gegrepen door een autobusje, dat in de richting Rerfkum-Bergen op Zoom reed. De man werd ernstig gewond naar het Algemeen Burgergasthuis overgebracht, waai' hij in de loop van de avond aan de bekomen ver wondingen is overleden. Romantiek voor sfeer-zoekers Ondanks deze rechtlijnige en za kelijke tijd, ondanks het jachten en jagen, hebben de mensen (ergens) nog behoefte aan romantiek. Geluk kig zijn ze er nog, de mensen die tijd kunnen vinden voor ontspannende muziek, kaarslicht en warme pan toffels. Voor hen is de eigen haard nog steeds goud waard. Hoe meer het leven wordt geautomatiseerd, hoe meer de vormen verstrakken, des te meer mensen hechten waarde aan een interieur, waarin een tierelan tijn of een bloempatroon de sfeer mag bepalen. De kollektics oooninptecctiel op de grote meubelbeurs te Utrecht bewij zen dat aan de wensen van deze „sfeerzoekers" kan worden voldaan. De talrijke bloemdessins zijn zeer origineel, in bijzondere kleuren, zo als bijv. de prachtig bedrukte Marig- nan-gordijnen uit Frankrijk. Natuurlijk is er ook voor degenen, die liever een non-figuratief dessin voor hun raam willen draperen, keus te over. Hiervoor kan de van Neder landse bodem komende Horizon-col lectie genoemd worden. In deze gor dijnen is duidelijk een steeds grotere vraag te bespeuren naar bedrukte weefstoffen, waarbij niet alleen het dessin maar nok het wrrfrffret een u'oordjc meespreekt. Of er veel belangstelling voor zal bestaan wagen wij niet te veronder stellen. wel weten we dat door mos- setkwekers nog geregeLd woningen worden gekocht en gebouwd in de gemeente waar zij thuis horen. En voor 1968 zal het ook beslist niet nodig zijn om aan een verhui zing te denken, terwijl tot dat de mosselen nog geregeld op Yerseke moeten verwaterd en men dus duur zijn produkt nog moet afleveren niet zp heel veel uitmaakt, of men zijn woning te Bruinisse heeft. Men is dan in elk geval al§ men zijn mos selen heeft gelost binnen twee uren thuis. Mendel-monument in Haarlem HAARLEM. 3-11, Ter gelegen- heid van het feit dat Pieter Gregor Mendel 100 jaar geleden zijn be roemde onderzoekingen over de er felijkheidsleer publiceerde heeft woensdagmiddag prof. dr. J. Hei mans, oud-hoogleraar in de geneti ca aan de univertiteit van Amster dam, in de tuin van het Mendel college in Haarlem een monument te zijner nagedachtenis onthuld. Prof. Heimans schetste dc betekenis van Mendel. Pas na 35 jaar, in 1900, is de Augustijner Pater Mendel her ontdekt. Hierna is er een enorme ontwikkeling gekomen in de erfelijk heidsleer. 4 tot 10 cent AMSTERDAM, 3-11. Als gevolg van de stijging van de prijzen voor ruwe koffie op de wereldmarkt, is een aanpassing der consumenteprij- zen onvermijdeijk geworden. Naar het A.N.P. uit vakkringen verneemt zullen derhalve met ingang van 3 november 1965 de koffieprijzen in het algemeen met 4 tot 10 cent per pakje van 250 gram worden ver hoogd. Politierechter te Middelburg 'U heeft toch geen vliegtuigmotor in uw auto of 'had u misschien Ic veel op", aldus de politierechten te gen dc 27-jarige chauffeur P. J. K. uit Zierikzee, die bij het achteruitrij den tegen een huisdeur in de St. Do- musstraat was gereden. Verdachte verklaarde er niets van gemerkt te hebben. De deur echter wel, want deze raakte helemaal uit zijn voegen. Toen de politie de volgende mor gen bij K. kwam, heeft deze dc scha de onmiddelijk geregeld, maar het proces-yerbaal was reeds opge maakt en dus moest verdachte toch terecht staan. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, ikon maar niet begrijpen dat K. de klap niet igehoord had cn hij vor derde f 150 boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. De politierechter, mr. B. S. Sieperda hield rekening met de moeilijke familieomstandig heden. waarin verdachte verkeerde en vonniste een geldboete van f 75,- GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over september/oktober 1965 Geboren: 27 sept. Johannes Adri- aan, z. van A. van der Wekken en G. den Boer (Noordgouwe); 27 sept. Ja- comina Grietje, d. van A. van dei- Wekken en G. den Boer (Noord- gouwe); 12 okt. Marian Adriana, d. van C. F. Fonteine en G. J. Fokker (Zonnemaire); 25 okt. Hermina, d. van H. Mol cn J. J. Wagemaker (Noordgouwe). Gehuwd: 15 okt. Johannis J. Quisl, 21 j. (Zierikzee) en Elisabeth C. Duinhouwer, 21 j. (Brouwershaven); 22. Cornelis J. I. Christiaanse, 22 j. (Zierikzee) en Cornelia Ringelberg 20 j. (Dreischor). Overleden: 1 okt. Pieter Cornelis van BLoois, 78 j., echtgenoot van M. J. van der Linde (Dreischor); 7. Wil- lemina Maria Mol, 72 j., echtgenoot van P. A. van der Meet (Zonne maire); 7. Elisabeth Duinhouwer, 23 j., echtgenote van C. den Boer (Brou wershaven); 11. Jobina Verseput, 73 j., weduwe van A. dc Munnik (Brou wershaven); 11. Pieternella Verseput, 78 j., echtgenote van J. van Sluis (Brouwershaven); 20. Pieternella Dijkgraaf, 73 j., echtgenote van L. S. Hanse (Brouwershaven); 31. Pieter Stoffel Vis, 77 j., echtgenoot van M. Deïst (Zonnemaire). Ingekomen: 1 okt. Louis M. Ver burg (Noordgouwe) van Oud-Beijer- land; 4. Abraham A. Hagens en ge zin (Zonnemaire) van Oude Tonge; 8. Gemma C. C. Meesters, echtgenote van A. van Dienst (Brouwershaven) van Leidschendam; 15. Johannis J. Quist (Brouwershaven) van Zierik zee. Vertrokken: 6 okt. Adriaan P. Fonteine (Dreischor) naar Alblasser- dam; 19. Leen J. Platteschorre (Brou wershaven) naar Botterdam; 20. An neke de Konink (Brouwershaven) naar Amstelveen; 20. Cornelis L. van Sluis en gezin (Noordgouwe) naar Bergen op Zoom; 20. Neeltje K. van Felius, echtgenote van J. C. de Graaf (Zonnemaire) naar Woerden; 20. Izaak van As (Noordgouwe) naar Zierikzee; 20, Willy A. van Beveren (Brouwershaven) naar Zierikzee; 20. Joppa Duinhouwer (Brouwershaven) naar Goes; 20. Simon L. Bil (Noord gouwe) naar Ede; 26. Alida E. J. Maan (Zonnemaire) naar Zeist; 28. Leendert C. Lievense (Zonnemaire) naar Zierikzee; 28. Cornelia Ringel berg, echtgenote van C. J. I. Chris tiaanse (Dreischor) naar Yerseke; 28. Zegerina P. Klonte, weduwe van G de Vrieze (Dreischor) naar Aalten. Kleuterleidster zoekt in. i. v. 1 december: KAMER wuunzoldcr of huisj'e tc huur. Brieven: C. C. CAPPON, Dorpsstr. 88, Heinkenszand. Gevraagd: Kleine lening tegen zeer hoge rente. Brieven onder nr. 2306 aan het bureau van dit blad. Tc koop: Diverse gebruikle televisie-apparaten in prima slaat RADIO WELTEVREDEN telef. (01110)2805 - Zierikzee TE KOOP Een B.MAV. 1800, met roldak, april 1964; 53.000 km Een B.MAV. 700, juli 1963, 37.000 km Een „Vespa" scooter, 150 e.c. Ouwcrkcrk tel. (01114)473 Een Amerikaanse oorlogsverslag- geefster, de 47-jarige mevr. Dickie Chappelle, is bij een marine-operatie ten zuiden van Da Nang donderdag door een landmijn gedood. In de Cyprische havenstad Fama- gusta is in de nacht van .dinsdag op woensdag geschoten op een Turkse Cyprioot, die daarbij om het leven kwam. Als gevolg van dit incident verschenen tweehonderd Turks-Cy prische havenarbeiders woensdag niet op -hun werk. De toestand in de havenstad is igespannen. Schcepvaartberichten Abida, pass., 3-11 Masira naar Kaap stad. Esso Amsterdam (t). 3-11 van Tliameshaven naar Port Said. Straat Colombo, 3-11 te Penang. SPORT VOETBAL District Zuid I 4e klasse G: Ingelast voor zondag 7 november- Zierikzee-Oude Molen (half 3). De Wcstduilsc minister van bui tenlandse zaken, Gerhard Schroder, zal op16 november naar Londen gaan voor overleg met zijn Britse collega, Michaël Stewart. C.H.U. over tic monarchie DEN IIAAG, 3-11. „In feite heeft de heer Ncdcrhorst de kiem gelegd voor een koningskwestie. Daaraan hebben wtf in ens land nu precies geen behoefte". Mr. Beernink, fractieleider voor de C.H.U. in de Tweede Kamer zei dit in een t.v.-uitzending, waarin hij op de brief van dvs. Neder horst kritiek leverde. De C.H.-fractie betreurt de wijze, waarop de Voorzitter van een grote regeringsfractie hel koningschap be naderde zeer, aldus de heer Beer nink. Wat. met de heer Nederhorsl gaal gebeuren slaat" volgens hem in de eerste plaats ter beoordeling van dc P.v.d.A.-fractie, dio rrtoet uitma ken of hij zijn gezag en gezicht heeft verloren, ofwel gehandhaafd moet blijven. De K.V.P. zal daarbij oen hartig woordje meespreken. DEN IIAAG, 4-11. Vandaag (don derdag) gaat er bjj het ministerie van defensie een door de staatsse cretaris voor de luchtmacht, de heer G. H. J. M. Peüncnburg, getekende brief de deur uit naar 2500 jonge Ne derlanders, waarin dc mogelijkheid onder hun aandacht gebracht wordt mo dienst tc nemen als technische specialist. Daarmee neemt de landmacht oen volkomen nieuw initiatief. De Kon. Landmacht windt er geen doekjes om dat zc dringend verlegen zit om - door haar op te leiden - technische specialisten. Maar ze biedt deze tech nische specialisten dan oolc het een cn ander. Naast hun militaire oplei ding krijgen ze namelijk een volle dige - door het Rijk betaalde cn met een „burgerdiploma" bekroonde - vakopleiding, van het begin af een salaris en aan het eind van de dienst tijd een bonus van 25 procent, over de gehele diensttijd en gerekend naar het laatstgenoten salaris. In totaal gaan er in de komende weken 9000 brieven de deur uitwaar- mee men in de eerstkomende twee jaar 3006 van die technische specia listen hoopt tc werven. Daarna wordt dc werving uitgebouwd tot er - zo hoopt men - in totaal een elfduizend van deze specialisten in 'de land macht zijn opgenomen. 1 febi'uari van het volgende jaar wordt er - in de Ernst Casimir-ka- zerne in Roermond - begonnen met de opleiding van de eerste honderd man. De technische specialisten die zioh kunnen verbinden voor mini maal vier en maximaal acht jaar (min. leeftijd 18, max. 26 jaar) kun nen in 'het leger de rang van korpo raal der eerste klasse bereiken. In nauw overleg met 'het bedrijfsleven zijn de plannen voor de burgervak opleidingen opgezet. SCHIPHOL. Nadat hij bijna 14 da gen geleden onverwacht uit Djakarta was vortrokken, is tenslotte de be velhebber van de Indonesische lucht macht. vice maarschalk Omar Dhani, per Garuda-Iijnvliegtuig op Schip hol aangekomen. Hij zal met Fokker besprekingen voeren over de pm- duktie van Friendships.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 4