4. 4, REGENJAS Algemene Bijdragewet zal financiële nood moeten lenigen Nederlands schip vermist 75 28 „DE ZOOM" N.v. STREEKNIEUWS SP0RT IN DE GREEP VAN DEGRIEP? WITTE KRUIS Waterschap Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 2-11. Op de (zestiende) algemene vergadering van het be stuur van het waterschap Schouwen-Duiveland, onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer A. M. Geluk, dinsdagmiddag gehouden in 's Lands- kamer, is de begroting voor het dienstjaar 1966 met algemene stemmen goedgekeurd. De gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 2.073.938,29; de kapitaaldienst toont in ontvangsten een bedrag van f 4.895.311,54 en in uitgaven een bedrag van f 5.339.424,39. Op deze najaarsvergadering kwam een groot aantal punten aan de orde. Afscheid werd genomen van de vertrekkende hoofdingelanden de heren J. A. Lievense, C. Steur, O. B. Boot en P. L. Krepel. Enkele cijfers hebben wij uit deze begroting gelicht. De belastbare op pervlakte ongebouwd bedraagt 22.792.41.70 ha., opleverend aan ge- schotsheffing een bedrag van f 1.284.843,54. De opbrengst voor ge bouwd bedraagt 15 pet. van f 1.047.945 is f 157.191,75. Verwerkt in de cijfers is verhoging van de ge- sohotsheffing voor ongebouwd van f 72 tot f 75 per ha. Onder de ingekomen stukken be vond zich een door G.S. goedgekeurd besluit van de algemene vergadering tot de aankoop van gronden van het Rijk voor het Toledo's pad. De uit voering - zo lichtte de voorzitter toe - zal geschieden in samenwerking met de gemeente Westerschouwen maar zal eerst in het najaar 1966 plaats vinden, i.v.m. een aanzienlijk transport van zand, dat vanaf de Punt wordt overgebracht naar de verbrede dijk van de Burgh en West- la ndpolder. Medegedeeld werd dat wat betreft het opruimen van bunkers, zal wor den getracht nog in deze maand het bestek in ontwerp ter goedkeuring in te zenden. De Lageweg te Six'jans- land werd uitgevoerd door het Aan- nemingsbedrijf Schouwen-Duiveland voor f 7.513 .Het werk werd op 29 september opgeleverd. De verbete ring van een gedeelte van de Kamp weg is in voorbereiding. Hiervoor is een subsidie toegezegd van het In- coret. Verbeteringen en herstellingen Het opruimen van bunkers volgens het lopende bestek, vindt goede voortgang. Bij gelegenheid zal de op rit naar het magazijn Zuidhoek uit gevoerd worden. Het dnwassen van Vtlvoordse steen in de glooiing te Koud'ekerke werd opgeleverd. In de districten 6 en 7 werden slijtlagen op de wegen aangebracht. Het onder hóud van duinen en stranden is ge reed, op het inplanten van 700 m2. helm na. Ook in de districten 2, 3 en 4 werden slijtlagen op de wegen aan gebracht. Het onderhoud van de we ringen in district 5 werd opgedragen aan N.V. Aannemingsbedrijf Schou wen-Duiveland voor f 15.525. Het werk werd op 15 september opgele verd. Slijtlagen op wegen in district 5 werden aangebracht door N.V. Aannemingsbedrijf Schouwen-Dui veland voor f 18.020,55. Ook dit werk werd opgeleverd in september. Op 8 oktober werd opgeleverd 'het werk aan de glooiing en de buitenberm van Borrendamme, uitgevoerd door de fa. Gebrs. Van Genderen te Slie- drecht voor f 7900. In 1966 zal op nieuw worden aanbesteed het laden en aanbrengen van stortsteen aan de zuidkant. Een eerdere inschrijving was niet acceptabel. Een begin van uitvoering is ge maakt met herstel van de asfalt- glooiing aan Schelphoek. Het werk (eerste gedeelte) werd opgedragen aan de fa. Gebrs. Van Genderen voor f 11.800. In overleg met de vertegenwoordi ger van slot Haamstede is een be stek ingezonden ter verbetering van de Nieuweweg-Moolweg te Haamste de. De wegen liggen in het recrea tiegebied en subsidie is derhalve aangevraagd aan het Incoret. De peilingsrapporten De voorzitter bracht de peilings rapporten uit. In het Zijpe zijn bij de peilingen geen veranderingen ge constateerd. Bij de Zoudbout te Ouwerkerk heeft zich een onderzee se oeverafschuiving voorgedaan, voor het district Scharendijke is het D.B. in. overleg getreden met de Prov. Waterstaat voor een herhaalde peiling tussen de raaien 12 en 27, daar de geul hier dicht de zeedijk naderde, daar de stroomwijziging on gunstig was. Deze tweede peiling echter heeft uitgewezen dat een flin ke aanzanding heeft plaats gehad ten westen van de havenmonding Kloos ternol. „Men moet zich alleen afvra gen waar dit zand vandaan komt", aldus de voorz. De Studiedienst zal hiernaar een onderzoek instellen. Wat betreft de Deltawerken is een eerste deel van het projekt, afslui ting Brouwershavense Gat gereed en op de begroting voor verkeer en v/aterstaat is voor volgend jaar een belangrijk bedrag uitgetrokken, ter financiering van een belangrijk dam stuk over de zandplaat. Na een jaar van temporisering, gaat het thans al lemaal weer door. Het is voor het D. B. een geruststellende gedachte, dat grote voorraden materiaal en mate rieel aanwezig zijn, in geval van een onverhoopte kleine calamiteit". Verpachtinen Wat betreft verpachtingen deelde de voorzitter mede dat een verzoek is ingekomen van de pachter de pacht te ontheffen van dïjkpercelen te Ouwerkerk, die beweid werden door schapen. De voorzitter vond het spijtig, want het zal niet gemakke lijk zijn deze dijkgedeelten weer door schapen te doen beweiden. Me degedeeld werd dat de technische ambtenaar de heer J. J. de Wilde per 1 januari 1966 wordt benoemd tot technische ambtenaar le kl. Mej. Stoutjesdijlc wordt met gelijke da tum aangesteld in de funktio van schrijver, in vaste dienst. Grond vcor dijkverzwaring Aangekocht worden t.b.v. dijkver- zwax-ing van de polder Burgh Westland 540 m2 van de heer A. van Zuijen; 310 m2 tegen f 1,50 m2 van mevr. Blom-Fokker en 250 m2 tegen f 1,25 m2 van mevr. Prins- Schimmelpenninck van der Oye, met dien verstande dat het waterschap Schouwen-Duiveland aankoopt en de kosten in rekening bróngt bij de watex-kering. Bovendien geldt de clausule dat schadevergoeding moet betaald aan de pachtei-s wegens pachtderving. Na deze aankopen is nog 250 m~ nodig tegen een prijs van f 1,25 m2 Het tx-acé van de weg krijgt een ver vloeiend vexToop tot aan de Calands- weg. Over deze materie wordt con tact onderhouden met de provincie. De interim-regeling ziektekosten 1965 werd van ovex-eenkomstige toe passing verklaard op het water- schapspex-soneel. Per 1 juli 1965 krijgt dit personeel een salarisver hoging van 0.3 Bovendien de bij zondere uitkering over 1965 (2 Tenslotte wordt de jaarwiedde-ver ordening aangepast aan normen gel dend in het bedrijfsleven. Een eerste, wijziging van de begroting 1965 ging onder de hamer door. De wijziging houdt vei-band met de regeling van ovei'gang naar de opgemaakte reke- ning 1964 en de hogere bezoldiging van de leden van het D.B. Een voorstel tot het opnemen van kasgeld in 1966 tot een maximum van f 2.000.000 ondervond geen te genkanting. De begroting De begroting bleek op de verschil lende distriksvergadeinngen reeds duchtig te zijn stukgekauwd. Alleen de heer Moermond hield een korte algemene beschouwing waarin hij dank bracht aan griffier en ander pex'soneel voor de eenvoudigheid en duidelijkheid, die de begroting ken merken. De heer Moermond was wel geschrokken van de hogere cijfers en drong aan om met niet aflatende ijver te streven naar bezuiniging. Spreker vond het een onding dat de lasten voor de wegen, die steeds drukker worden bereden, door de ingelanden moeten wox-den gedx-agen. Tenslotte drong hij op mechanisatie zowel op het kantoor als in de pol der aan. De voox-zitter ging uitvoerig in op de gemaakte opmerking' „Helaas zit er wel een stijgende lijn in de ge- schotsheffing, maar het valt nog veel meer, als rrien de cijfers vergelijkt met b.v. 1938". Normaal geldt voor prijsverhogingen een vermenigvuldi- gingsfaktor van 4 5, maar de ge- schotsheffing lag toen op een dex'de van thans". De dijkgraaf wees ook op de sterk gestegen kosten van ma terialen. Het Duitse basalt is geheel onbetaalbaar geworden. Daax-voor in de plaats komt Pools en Portugees graniet. De granietaanvoerende schepen uit Polen gaan retoer met graan. Overigens is een ton gereser- veerd, maar die is nu teruggevloeid naar de gewone dienst voor 1966. Het is natuurlijk fout 370 km weg te laten drukken op de eigenaren Een slopersbedrijf is begonnen met het afbreken van het rijtje huizen in de Raamstraat, welke reeds enige tijd geleden waren ontruimd. Een huis is momenteel nog bewoond, hetgeen dus later aan de beurt komt. Zoals eerder gemeld moeten de oude huizen plaats maken voor de nieuiu te bouwen chris- telijke school. van gronden en gebouwen, maar ho pelijk komt dit jaar de Wet Uit kering Wegen in behandeling. Bij aanneming geldt deze wet met te rugwerkende kracht van 1 januari 1963. „We hebben daar dus nog wel wat van te verwachten, temeer daar als norm wordt genomen het landelijk aantal motorvoertuigen. Overigens ligt het met bedoelde wet gemakke lijker dan met de Financieringswet. Tensotte toch zal het moeten komen van de algemene bijdrage van het Rijk. Van de zijde van de Zeeuwke Polderbond is aangedrongen op een interimregeling. In studie is of de verhouding geschotsheffing onge bouwd - gebouwd wel juist is. Er vindt voor gebouwd thans nog een aanslag plaats naar de huux-waavde uit 1890. Gelet b.v. op industriële bouw in dit wel een geheel verou derd systeem. Zodra het vooi'deliger zou uitko men worden de aanslagbiljetten me chanisch vervaax-digd - zo vervolgde de voorzitter, die voor de toekomst dacht aan de aanschaf van een trac tor met korfmaaier voor hel me chanisch schonen van sloten. De heer Steur informeerde ook voor de gebouwde eigendom geen klassificatie mogelijk was. De voox-zitter wees op de enorme admi nistratieve x'ompslomp (schatting), die dit met zich mee zou bx-engen. Tenslotte - en dat is de wettelijke achtergrond - is geschotsheffing ook weer gebonden aan het pachtwaarde stelsel. Wat de nieuwe bezoldiging van dijkgraaf en gezworenen betreft wees de voorzitter op de noodzaak dat voorlopig rust in deze cijfers kemt. Aanvullend wordt een stuk grond t.b.v. de Oostex'scheldebrug (990 m2 a f 0,60) plus een stukje aan de Straal weg (1.verkocht; voor de glooiing wordt een stukje aange kocht (f 1,—). Financiële commissie Wegens pei-icdiek aftreden van de leden der financiële commissie, de hex*en K. A. van Langex-aad en H. J. v. d. Zande, werd vooi'zien in de vakatures door verkiezing van de heer S. v. d. Wekken en L. A. Jon ker. De voorzitter dankte de beide aftredende hei-en voor het vele werk in deze commissie verricht t.b.v. het waterschap. De rondvraag Bij de rondvraag repliceerde de heer Van Langex-aad op de dank- woox-den van de voorzitter, dank briengend aan ontvanger, griffier en personeel voor de ondervonden steun. Hij was er van ovex-tuigd dat de ver hoging der cijfei's eerst na rijp be raad heeft plaats gevonden. Spreker wenste zijn opvolgers in de commis sie eenzelfde medewerking toe a}s beide aftredenden hadden ondervon den. Afscheid hoofdingelanden De dijkgx-aaf nam hiex-na afscheid van de aftredende hoofdingelanden. Zich richtend tot de heer Lievense (geïnstalleerd 30 oktober '64), wenste hij hem i.v.m. zijn vertrek naar een ander district alle goeds toe. Ook de heer Steur (niet ter vergadering aan wezig) vertrekt als hoofdingeland (geïnstalleerd 11 november '46). Met hem neemt een actief hoofdingeland afscheid, wiens zakelijk-financiële opmerkingen hout sneden in de ver gaderingen, waarvan hij er slechts enkele miste. Vertrekkend hoofdin geland uit het „platte van Schou wen" is de heer O. B. Boot (geïn- stalleex-d 1 januai-i '59), die de eigen px-oblematiek van dit gebied door en door kende. Tenslotte vertrekt ook de heer P. L. Krepel, die betrokken was bij het binnen- en buitenbe- heer. Reeds in 1919 kwam hij als plaatsvervangend vertegenwoordiger in de calamiteuze polder Bruinisse; in 1935 als vaste vertegenwoordiger; in 1938 als gezworene en in 1946 als dijkgx-aaf. Voor het buitenbeheer werd hij op 7 november 1936 lid van het dijkbestuur en in 1954 voorzitter van de waterkering als opvolger van wijlen de heer Van Vessem. In het nieuwe waterschap maakte de heer Krepel de gehele opbouwperiode mee en bekend waren zijn grote ervaring en kennis. „Ik hoop dat het water schap daar zonodig nog eens gebruik van zal kunnen maken", aldus de dijkgx-aaf, die de scheidende hoofd ingelanden vex'der alle goeds toe wenste voor de toekomst. Dankwoorden De toespraak wex*d beantwoord door de heer Krepel, die bestuur en algemen bestuur een compliment maakte voor de wijze waarop de be langen van het waterschap worden behartigd en ongetwijfeld zullen worden behartigd tot heil van de bevolking van deze streek. Hij spx-ak tenslotte de hoop uit dat de finan ciële zorgen zullen worden verlicht en dankte de voorzitter voor zijn woorden, hetgeen ook de heren Boot en Lievense deden, waarna sluiting volgde van de vergadering. In een synagoge in de Ameri kaanse plaats Holyoke (Massachu setts) is woendagavond brand ge sticht. Nadat deze Was geblust ble ken in het gebouw zeven grote ha kenkruizen te zijn geschilderd. DEN HAAG. 3-11. Sinds zater dagmorgen 30 oktober woi-dt de Ne derlandse kustvaarder „Lea" (359 brt.) uit Groningen - eigenaar de N. V. Wijnne en Bax-ends - vei-mist. Het schip is het laatst gezien op vijf mijl westelijk van het lichtschip Elbe-1 en was op weg naar Londen. Het schip heeft geen x-adio aan boord. Norddeich radio heeft de scheep vaart verzocht naar de vex-miste kustvaarder uit te zien. Ingezonden mededeling CHEM. REINIGEN laatste hand GEBRACHT EN GEHAALD N GECONTROLEERDE KWALITEIT WASSERIJ ZIERIKZEE TEL. 2673 Flitsen uit het buitenland BANGKOK. Een militaix-e recht bank in Bangkok heeft twee leden van de Franse ambassade in Bang kok en vijf Thailandse ambtenaren tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld op beschuldiging van spionage ten behoeve van Frankrijk. SINGAPORE. President Soekar- no heeft tot zijn ministers gezegd, dat zijn leven in gevaar is, maar „dat dit hem niets kon schelen en dat hij zou doen wat goed voor het land was". LONDEN. De Britse goud- en deviezenreserves zijn blijkens een mededeling van het ministeiie van financiën in Londen in cktober met 42 miljoen pond stei-ling toegenomen tol 1C26 miljoen pond sterling. OOST-BERLIJN. De ^-jarige Brit Arthur Wi.lbx-ah.am is in Oost- Berlijn tot vier jaar gevangenisstraf vex-oox-deeld omdat, hij getracht zou hebben Cost-Duitsex-s naar het wes ten te helpen vluchten. Wilbraham werd 10 weken geleden in Oosl-Ber- lijn gearresteei'd. MOSKOU. De Russen hebben een gx-ote kunstmaan gelanceerd, de „Protcn-2", die 12,2 ton weegt, zo heeft het persbux-eau Tass bekend gemaakt. WASHINGTON. Nabij het Ame rikaanse ministerie van defensie heeft een man die een baby in zijn armen 'had,' zich met een brandbare vloeistof overgoten en in bi-and ge stoken. Op kreten van voorbijgan gers liet cle man het kind vallen, voox-dat hij neerviel. Beiden werden naar een ziekenhuis ovex*gebracht. LONDEN. Premier Smith van Rhodesië heeft koningin Elizabeth geantwoord, dat zijn x-egering alles zal doen wat in haar vermogen ligt cm een oplossing van de huidige moeilijkheden te vergemakkelijken. Dit antwoox-d is door pi-emier Wilson van Engeland aan de vorstin over handigd. CAIRO. Het ongeluk met een trolleybus in Cairo, die maada'g in de mijl reed, heeft aan 72 mensen het leven gekost. Negentien inzitten den hebben het er levend afgebracht. SINGAPORE. De Indonesische autoriteiten hebben een deel van de in Borneo gelegerde troepen bevolen naar Midden-Java te gaan om daar ingezet te Worden in de strijd tegen de communistische rebellen. LISSABON. Een groep van hon derden - zich als „Katholieken" aandienende personen - heeft een manifest uitgegeven waarin de Por tugese regering beschuldigd wordt van éen „totalitaire houding welke bij 'een christen afkeer moet opwek ken". LEOPOLDSTAD. De Kongolese regering onder Kimba zal geen on derhandeling beginnen met de op- staridelingenleidei-s, maar zij zal trachten de Afx-ikaanse landen er toe te bewegen, elke hulp aan de x-e- b^llen te staken. IBADAN. Bij gevechten tussen politieke tegenstandex-s zijn in West- Nigei-ia minstens zeventien mensen om het leven gekomen en verschei dene ernstig gewond. BRUSSEL. Een met 20 ton beton ijzer geladen Nedex-landse truck met oplegger heeft op de Weg van Breda naar Antwerpen een woning in de Belgische plaats Brasschaat geramd. Het gevaarte kwam halverwege de woonkamer tot stilstand. Broodmuisje kreeg staartje GRONINGEN, 3-11Het veld- muisje dat enkele dagen gele den uit een brood tevoorschijn is gekomen heeft een staartje gekregen. Het staartje is én dezer dagen in Delfzijl door een huisvrouw ontdekt op een speculaasje waarop zy trac- teerde. Het pak speculaas was in Delfzijl gekocht maar ver pakt aan een Delfzijlse verko per geleverd door een fabriek in Groningen. De hxiismoeder die de ontdekking deedheeft een klacht ingediend bij de provinciale keuringsdienst van waren in Groningen die op het ogenblik een onderzoek instelt. Het gaat er mee als met een bijna klaar huis. Allerlei kleine karweitjes moeten nog worden gedaan, voordat de beu>07ters er kunnen intrekken. Mer de Oosterscheldebrug is het evenzo. In gestadig tempo wordt dc laatste hand gelegd aan het gigantisch bouwwerk. De slijtlaag op hel wegdek wordt af gemaakt en er wordt nog wat aan de afrasteringen gesjouwd. Hier is nog wat te doen en daar en zo groeit de brug naar zijn voltooiing. Op 15 decem ber zal het zover zijn. Dan is het allemaal klaar en H.M. de Koningin komt om Europa's langste brug open te stellen voor de - zonder twijfel dikke - verkeersstroom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). VOETBAL K.N.V.B. Disti'ict Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 7 november luidt: le klasse B: DrexSchor I-Kruinin- gen I ('kwart voor 2. scheidsr. A. van der Rest); Luctor I-Zierikzee II (half 3, scheidsr. L. Koster); Cortgene I- Renesse I (half 3, scheidsr. P. Pol- fliet); Patrijzen I-Robur I. 2e klasse C: SVOWK I-Zonnc-mai- re I (half 3, scheidsr. A. J. Dox-sl); Renesse II-Zierikzee II (half 3, M. Krijger scheidsr.); Burgh II-Drei- sohor II (half 3, scheidsr. J. M. Thie- ry). Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 6 november luidt: le 'klasse: Bi-use Boys I-Beren I (3 uur, scheidsr. J. Roelof); Nieuwdorp I-MEVO I (.3 uur, scheidsr. A. In den Bosch); Wissenkeike I-Wemeldinge I; Kapelle I-Kloelinge I (3 uur, Th. Kramer scheidsr.); Zaamslag I-VCK I; Spui I-Middelbuig V. 2e klasse A: WIK I-'s Heei-Hen- dxrikskindex-en I (3 uui\ scheidsr. J. D. v. d. Linde); Colijnsplaatse Boys I-Brouwershaven I (3 uur, scheidsr. J. Gabxriëlse Sr.); AKF I-Duiveland I (3 uur, scheidsr. J. Tholenaar); Oostkapelle I-Serooskex*ke I; Meeu wen II-Veere I. 3e klasse A: MEVO II-Burgh IV (3 uur, scheidsr. P. bij de Vaate); MEVO III-SKNWK II (3 uui-, M. Krijger scheidsr.); SKNWK I-Bruse Boys II (3 uur, scheidsr. Th. Sies); Brouwei-shaven II-ZSC I (3 uui\ J. C. de Bilde scheidsr.); Burgh III-Bruse Boys III (3 uui-, scheidsr. A. J. Dorst) Juniox-encompetitie Gi-oep A I: Zierikzee A I-Ax-ne- muiden A I (3 uur, scheidsr. N. Speelman); Middelburg A I-Zeeland Sport A I; Walcheren A I-Goes A I; Vlisingen A I-Zeelandia A I. Groep A V: Nieuwdorp A I-Zie- rikzee A II( 'kwart voor 2, scheidsr. J. van Eikenhout); Colijnsplaatse Boys A I-Volharding '32 A I. Groep B IX: Burgh B I-WIK B I (half 3, scheidsi\ L. VexToo); Burgh B II-Renesse B I (3,35 uur, scheidsi'. L. Verloo). Groep B X: Zierikzee B I-SVOWK B I (1.55 uur, scheidsr. D. v. d. Wek ken); Ziex-ikzee B II-Duiveland B I (half 3, scheidsr. D. v, d. Wekken); MEVO B I-SKNWK B I (1.55 uur, scheidsi-. J. P. van Wel); Bx-use Boys B I -Dreischor B I (1.55 u., scheidsr. J. M. Thiery). ZIERIKZEE De Z.V.U.-cursussen Wij vernemen dat de aanmeldings termijn voor de door de Z.V.U. geor ganiseerde cursussen: „Pech onder weg", „Tekenen voor kinderen" en „Tekenen voor volwassenen" is vex-- lengd tot dinsdag 9 november a.s. Het aantal aanmeldingen voor „Pech onderweg" is nog te gering om deze cursus te laten doorgaan. Dit zelfde geldt ook voor de cursus „Te kenen voor volwassenen". Overgens zijn nog slechts enkele deelnemex-s of deelneemsters nodig, om de cursus tot een feit te maken. De eerste les voor de cursus: „Te kenen voor kinderen" zal plaats vinden op zatei'dag 13 november in de Beatrisschool. De Filmliga Op vrijdag 19 november a.s. ver toont de Zierikzeese Filmliga de film „The running man" van Carol Reed. Deze film komt in de plaats van de - eerder aangekondigde - film „Fiet sendieven", die uit de ï-oulatie is ge nomen. Tentoonstelling De heer F. Cnossen alhier expo seert in zijn kunstcentnxm bodega „De Speelman" van 1 november tot 1 december a.s. eigen werk, nl. teke ningen en aquarellen van Ziex-ikzee. Vei der worden abstracte schilderijen getoond van De Jong (Achthuizen). HAAMSTEDE Reisver. „Ons Genoegen" kwam bijeen De reisvei-eniging „Ons Genoegen" vergaderde in hotel Bom om de laatste twee reizen nog eens óp het doek te zien. Ondanks de concurren tie van de televisie waren 39 van de 44 leden opgekomen om de diabeel- den te komen. zien. De voox-zitter, de heer A. de Brui ne, spx-ak het openingswoord, waar na de heer T. Leistx-a een serie kleu renbeelden vertoonde waarop de reis van deze zomer nog eens de x-evue passeerde. Wat grif vei-kochte loten deden een duit in het zakje om de gemaakte kosten te dekken. De heer L. Bouman was hierna aan de beui-t om zijn dia-serie van de laatste ï'eis te pi'ojectei'en. Mede aanwezig op deze avond was de heer J. Willemse van Toei'ingcar- bedrijf Van Oeveren, die alvast voor het volgend jaar twee eventueel te maken reizen toelichtte. Uit dit twfeetal kunnen de leden op de eerst volgende vei'gadex'ing een keus doen. Natuurlijk bleef het niet bij de dia vertoning want er werden weer ou de herinneringen aan de reizen op gehaald, zodat het een echte genoeg lijke avond wei'd. RENESSE De lrinderpostzegelaktie dooi de leerlingen van de openbare lage- i*e school te Renesse heeft dit jaar opgebi'acht f 605, NOORDYVELLE Bijeenkomst plattelandsvrouwen De afdeling Noordwelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in zaal Lokker-v. d. Zande al hier een bijeenkomst, welke onder leiding stond van de vice-pi-esidente, mevx-ouw Dalebout-Koster. Zij riep de vele dames een hartelijk welkom toe, in het bijzonder mevr. De Kup uit Haamstede, die deze avond ver zorgde met haar lezing „Gastvi"ouw zijn op 5.000 m. hoogte". Op px*ettige wijze vertelde mevr. De Kup over haar belevenissen als stewardes bij de K.L.M., van de Europese routes (Dublin, Madrid, Stockholm en Px-aag) en van de lan gere, naar bijv. de Arabische landen. Als stewaxides reisde mevr. De Kup o.a. naar Bangkok, naar Japan en naar New York. De aanwezige da mes toonden na de intei'essnnte le zing van mevr. De Kup veel belang stelling voor 'haar vele mooie foto's, gemaakt tijdens haar reizen. Na af loop bood de vice-px-esidente de spi'eekster bloemen aan. NIEUYVERKERK Wandeltocht voor „Sport steunt Zonneveld" Zatei-dagmiddag 6 november a.s. wordt te Nieuwerkerk een wandel tocht gehouden Waarvan de baten bestemd zijn voor „Sport steunt Zonneveld". De start is bepaald op 2 uur vanaf „Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk. Er kan over twee afstan den worden gelopen, n.l. 8 en 15 km. Ingezonden mededeling poeders helpen u eruit! KERKNIEUWS Herv. synode behandelt concept nieuw gezangboek DEN HAAG, 3-11. Do Generale Synode van de Nederlandse her vormde kerk zal van 15 - 17 novem ber op Hydepark in Driebergen ver gaderen. Er zal in deze vergadering een con cept van een nieuw gezangboek voor de Nederlandse Hervormde Kerk be handeld worden. De commissie voor de gezangen, die jaren geleden de op dracht van de genei-ale synode kreeg een algehele herziening van het ge zangboek voor te bex-eiden is nu ge reed gekomen met dit concept, dat in totaal 700 liederen be vat.Er is evenwel nog geen sprake van dat een gezangenboek van 700 liede ren klaar ligt om ter perse te gaan. Afgewacht zal moeten worden wat de reactie van de synode is op dit ontwerp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2