landenvlaggetjes Vergadering mosselkwekersver. „Algemeen Vissersbelang" 8.^^ roen,io«s ie., onder te«e„ rkfc a-3) STREEKNIEUWS DE LEEUW VAN BASHRA HVIVO 1 gratis i- 3 pakjes LOCARNO MARGARINE r 65 Lopende voorschotten van de provincie aan de Schouwen-Duivelandse gemeenten ZlERlIvZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 november 1965 Nr. 19881 \eel kwekers hebben nog niet kunnen leveren SPORT UllUINISSE, 30-10. De mossel- kwekersvereniging „Algemeen Vis sersbelang" hield vrijdagavond een vergadering in „Het Veerhuis", on der leiding van de heer D. de Ko ning. De heer J. G. de Waal-Otte had als vertegenwoordiger van Zevibel een bespreking bijgewoond met de heer Tienstra, directeur der Visserij en, over de kritieke situatie waarin verschillende mosselkwekers zijn ko men te verkeren, als gevolg van ab normale zaadval op de consumptie mosselpercelen. Deze kwekers kun- Het gebruik van stimulerende middelen GENEVE, 1-11. Om het groeiende misbruik van stimulerende en rust gevende middelen, vooral door jonge mensen, tegen te gaan, moeten deze middelen aan dezelfde controle on derworpen worden als de verdoven de. Dit wordt gezegd in een rapport van de wereldgezondheidsorganisatie dat in Genève is gepubliceerd. De deskundigen, die het rapport hebben opgesteld, zijn van mening, dat al deze middelen alleen maar op me disch voorschrift verkrijgbaar moe ten zijn. VIARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, l-ll. Maandag wer den op de Rotterdamse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij Groene erwten tot f 44; Schokkers tot f 50; Capucijners tot f 70; Bruine bonen tot f 102,50. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 1-11. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 17,50- 20,50; Bintjes 35 tot 50 mm opwaarts f 16,50-17,75; Bintjes 40 mm opw. f 1650-17,50; Furore 40 mm opwaarts f 16,00-19,00; Meerlander 40 mm op waarts f 16,50-17,50. Kiei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 18,50-19.50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Libertas 40 mm opwaarts f 12,00. Zand-aardappelen voor de export: IJsselster 35 mm opwaarts f 11,50; Bintje 35 mm opwaarts f 13,00; Cli- mas 35 mm opwaarts f 10,50; Patro nes 35 mm opwaarts 11,00. Voer-aardappelen f 2,00-4,75. Stemming: binnenland rustig, ex port rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op die hamdelsvocrwaarden vastgesteld voor 'de venkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto kleintjes utt.0? het binnenCoAd UTRECHT. De Algemne Neder- landse Onderwijzers Federatie heeft zich in een brief aan minister Die penhorst uitgesproken voor een slui tend 'geheel van salarisvoorzieningen voor 'het gehele onderwijs. De grond slagen van een dergelijk systeem zullen volgens de A.N.O.F. een prin cipieel ikara'kter moeten dragen. BERGH. In de nacht is de 59-ja- rige M. J. Polman uit Zevenaar dood gevonden op een verharde zandweg in de gemeente Bergh. Hij is waar schijnlijk met zijn bromfiets geval len, bewusteloos geraakt en gestikt in 'het losse zand van de weg. Het slachtoffer was gehuwd en vader van negen kinderen. UTRECHT. Prof. mr. r. A. Die penhorst, de minister van onderwijs en wetenschappen, heeft het start sein gegeven voor de bouw van een enorme 'hal in 'het nieuwe complex van de rijksuniversiteit in Utrecht. In dit gebouw zal een zogenaamde Van de Graaff-versneller worden geplaatst. OUDERKERK AAN DE IJSSEL. De 38-jarige J. de H. uit Ouderkerk is in zijn woonplaats om het leven gökomen toen hij op zijn fiets werd aangereden door een inhalende per sonenauto. De man was op slag dood Zijn 7-jarig zoontje dat bij hem op de fiets zat, werd niet gewond. Ver moedelijk was het achterlicht van de fiets niet in orde. AMSTERDAM. Op de kruising Haarlemmerweg-Burgem. de Vlugt- laan te Amsterdam zijn twee auto's frontaal met elkaar in botsing geko men, waarbij één persoon, de 76-ja- rige heer J. Th. Sonneveld uit Utrecht, werd gedood en drie ande ren ernstig gewond in het Wilhelmi- nagastihuis weidden opgenomen. SCHIPHOL. De tournee, die het Concertgebouworkest vorige week door Zwitserland heeft gemaakt, is zo'n succes geworden dat er enkele nieuwe uitnodigingen uit zijn voort gevloeid. SCHIPHOL. Minister Luns zal vandaag (dinsdag) in Stockholm het nieuwe ambassadegebouw van Ne derland officieel in gebruik stellen. Hij vertrok van Schiphol naar Zwe den om nog voor de opening aan te zitten aan een diner, dat in de nieu we ambassade werd geserveerd. ZIERIKZEE Afscheid ir. M. A. Geuze \Vy herinneren aan de Kringver gadering van de Z.L.M., die donder dag 4 november wordt gehouden in het Huis van Nassau. Op deze ver gadering werdt afscheid genomen van de algemeen voorzitter ir. M. A. Geuze. r.en niet aan de levering deelnemen en vooral ook kwekers uit het noor den zijn gedupeerd, zodat er van Wieringen een verzoek was, om het Groninger Wad open te stellen voor gedupeerde kwekers en deze wilde mosselen te laten vissen en te leve ren. Het verzoek vond bij de officiële instanties weinig gehoor. Zolang er genoeg mosselen van de kweekper- celen worden aangevoerd, mag er niet op worden gerekend dat wilde mosselen, dus mosselen van het Gro- niger Wad op natuurlijke banken mogen worden aangevoerd. Mossel kwekers, die in moeilijkheden gera ken kunnen via bijstandwet en een bijzonder opvangfonds geholpen worden. Er zijn momenteel 209 mosselkwe kers, waarvan 158 wel en 51 niet of nog niet aan de levering hebben deelgenomen. Tot 23 oktober werden uit de Zeeuwse stromen aangevoerd 98147 tonnen A-mosselen; uit de Wadden zee 11930 tonnen, samen: A-mosselen 210977 tonnen. Aan B-mosselen wer den aangevoerd 127462 tonnen uit Zeeland en 83662 tonnen van de Waddenzee, C-mosselen 296 tonnen uit Zeeland. Tegenover een totale aanvoer van 421497 tonnen in 1965, staat een aan voer van 427748 tonnen vorig jaar, zodat thans ongeveer 6000 tonnen minder werden aangevoerd. ZIERIKZEE, 2-11. In de toelich ting van Ged. Staten op de begroting der inkomsten en uitgaven van de provincie Zeeland voor het dienst jaar 1966, wordt een opsomming ge geven van de nog lopende voorschot ten aan enige gemeenten op Schou- wen-Duiveland. Dit betreffen voor schotten gegeven voor de verbetering van wegen. Thans worden dergelijke voorschotten niet meer verleend. Zo blijkt dat het totale voorschot van Zierikzee heeft bedragen f 60.000 waarop t.m. 1965 werd terugbetaald f 54.000. Het sohuldrestant per 1-1- '66 bedraagt dus f 6.000, waarvan te rug te betalen in 1966: f 1.500. De (vroegere) gemeente Noordgou- we kreeg een voorschot van f 40.000 waarop tot en met '65 werd terugbe taald f 36.000. Het schuldbedrag van KABINET KREEG HONGER DEN HAAG, 1-11. Het zogenaam de kabinet der sterke mannen-Cals, dat maandagavond na het diner in de Trèveszaal om half negen de ka binetsvergadering voortzette, kwam tijdens de besprekingen - waar schijnlijk over het dekkingsplan der voorgenomen uitgaven - tot de ont dekking honger te hebben. Tegen middernacht werden min stens 50 belegde broodjes en kroket ten aangedragenalsmede een flinke hoeveelheid mosterd om de fut erin te houden. Om elf uur maandag avond kwam de staatssecretaris van onderwijs, de heer Grosheide, naar het Binnenhof. Om kwart over twaalf ging zijn minister Diepen horst, beheerder van de duurste por tefeuille, naar huis. GEMEENTE BRLTNISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand oktober Overleden: 24 oktober: Cornelis Blok, 62 jaar, weduwinaar van J. Kleppe (overleden te Zierikzee; 29 oktober; Karei J. Ruiter, 3 jaar. Gehuwd: 1 oktober: Cornelis Kloet, 22 jaar en Elizabeth Maatje van der Werf, 19 jaar; 8 oktober: Jan Kik, 24 jaar en Adriaantje Ok- kerse, 22 jaar. Ingekomen: Ph. Kik en echtgeno te uit Rotterdam, Cornelis Kloet uit Zierikzee, Cornelia de Koning uit Sommelsdijk. Vertrokken: Jac. Bolijn naar Vel- zen, I. van der Sar naar Leiden, Th. S. J. van der Sar naar Leiden. Openstelling Friese Wad Op 15 en 16 november zal het Friese Wad enkele dagen worden geopend voor het vissen van mossel zaad dat op de percelen in het noor den mag worden uitgezaaid. Ditzelf de herhaalt zich op 29 en 30 novem ber. Over de mogelijkheid voor de ge dupeerde mosselkwekers om mossel zaad dat op percelen in het noorden is gevallen, te mogen overbrengen waren de meningen verdeeld. De meerderheid die daarvoor was was uiterst krap: 14-12 en 1 blanco. De heer Jac. de Ronde drong er op aan, te verzoeken ook het Gro ninger Wad open te stellen voor het vissen van mosselzaad. Er is in de Zeeuwse Stromen genoeg cultuur grond, waarop geen zaad ligt en waarvoor toch pacht moet worden betaald. Zeeland is en blijft een onmisbare schakel in de mosselproduktie. Zo lang althans de percelen bezaaid kunnen worden. De heer L. de Waal zou gaarne meer aktiviteit ontplooid zien door Zevibel en als Zevibel het niet doet dan door de Bruinisser vereniging zelf, met het oog op schadeloosstel ling als straks het Brouwershaven- se Gat zal zijn afgesloten. Gewezen werd op het feit dat en Zevibel en de eigen vereniging aktief zijn op dit punt. I Noord'gouwe (thans Brouwershaven) toedraagt per l-l-'66 dus f4000 waar van terug te betalen in '66 f 1.000. Brouwershaven (Zonnemaire) 'kreeg f 24.000 waarvan t.m. '65 werd te rugbetaald f 21.600, sc'huldrestant per l-l-'66 dus f 2.400, waarvan f 600 teruig te 'betalen in '66: Brouwershaven (gemeente Brou wershaven) kreeg hetzelfde voor schot (f 24.000) waarop eveneens f 21.600 werd terug betaald en nog resteert f 2.400 waarvan f 600 te voldoen in '66. Polders De Noordgouwepolder (thans wa terschap Schouwen) kreeg f 40.000, waarop t.m. 1965 werd terug 'betaald f 36.000. Schuldrestant per 1-1-'65 f 4.000, terug te betalen in '66 f 1.000. De Zonnemairepolder (nu water schap Schouwen) kreeg een voor schot groot f 20.000 waarop t.m. '65 werd afgelost f 18.000, zodat het schu'ldrestant per l-l-'66 bedraagt f 2.000. In dit geval moet in '66 te rugbetaald worden f 500. Het voor malige waterschap Bloois - Borame- nede 'kreeg f 12.000, waarop f 10.000 werd terugbetaald t.m. '65e zodat het restant per l-l-'66 bedraagt f 1.200, waarvan terug te betalen in 1966 f 300. Het waterschap Schouwen ontving een voorschot van f 5.000, waarvan t.m. '65 werd terugbetaald f 4.500, zodat nog resteert f 500 per l-l-'66, waarvan in '66 f 125 moet worden terugbetaald. Burgh is tegen nummer „laatst" van de ranglijst, het Bergen op Zocmse Il.K.F.C. roemloos ten on der gegaan. De thuisclub speelde een klasse minder dan vorige week te gen Oudemclen, maar de tegenstan ders hebben veel geluk gehad. R K. F.C.-doelman Visser liet zeker 15 maal de bal vallen, maar green enke le keer was er een Burgh-speler bü cm dit af te straffen. De thuisclub werd alspoedig in de verdediging gedrukt en dat bete kende veel werk voor de backs en de doelman. Reeds in de 10e minuut leste Lambrechts een laag schot waar keeper Schoonaard overheen dook (0-1. Hoe Burgh zich ook in spande: de gelijkmaker kwam er niet uit. Een tweede doelpunt van R.K. F.C., geseoord uit een indirecte vrije trap. werd afgekeurd. De gelijkmaker kwam in de 19e minuut teen Felius beheerst kon in schieten uit een door Jan van Nieu- Een verdiende overwinning voor de duinbewoners waarvoor zij even wel hard hebben moeten aanpakken De eerste gevaarlijke aanval was in de 2e min. voor de bezoekers, waar bij Koopman na goed aangeven van Goossens alleen voor doelman Brandt kwam, die er in slaagde het leder corner te werken. In de volgen de minuut schoot aan de andere zij de r.binnen Keyer hoog over. Een hard schot van Goossens werd door 1.achter Saaman vanaf de doellijn corner gewerkt. Renesse kreeg hier na een groot veldoverwicht. Nadat •de Rijke op de binnenkant van de staander had geschoten wist Renesse in de 35e minuut de leiding te nemen, toen Koopman uit een cor ner van Bezuijen hoog inschoot. (0- 1). Direkt na de rust wist A. Jonker de doorgebroken Ritten het scoren te beletten. Bij een aanval van Re- nesse was geen der aanvallers op •het 'gepaste moment aanwezig om van een uitstekende voorzet van de Rijke te profiteren. Toen er een wenhuize toegespeelde hoge bal (l- 1). Burgh kreeg "in deze periode nog volop kansen, maar de juiste af- werker bleek niet aanwezig. Vijf mi nuten voor rust loste Nuijtermans een hoog schot, waarbij Schoonaard zich op de bal verkeek (1-2). Een doelpunt aan Burgh-zijde van Kees Rijnberg, uit een voorzet van Toon Rijnberg, werd wegens buitenspel afgekeurd, hetgeen nogal wat pro test - fluitend tot uiting gebracht - ontlokte. Na de rust een vrijwel onveran derd spelbeeld, mogelijk ook dat de door de regen glad geworden bal het spel beïnvloedde. Zelfs met alleen maar de deelman voor zich zagen de Burgh-spelers geen kans om de bal in het net te krijgen. De laatste tien minuten waren voor de bezoekers: Keijzer bepaalde de eindstand op 1-3. Volgende week speelt Burgh uit tegen DIVO. kwartier was gespeeld wist Ritten van een aarzeling in de Renesse ach terhoede te profiteren door 'het leder onhoudbaar langs Everaerts in te schieten (1-1). Aangemoedigd door dit succes trok Kruiningen ten aan val, waarbij de rood-witte defensie enige malen 'handelend moest op tre den om erger te voorkomen. Gelei delijk aan slaagden de bezoekers er in het spel weer in handen te nemen, en in 23e min. namen zij de leiding weer in handen toen Koopman een voorzet van Goossens onberispelijk benutte. (1-2). Twee minuten later was het weer raak, toen na een 'goede combinatie lussen Bezuijen en Koopman r.bui ten Goossens het leder 'kreeg toege speeld, 'die Brandt voor de derde maal 'het nakijken gaf.(1-3). Het Re- nesse doel kwam hierna nog enige malen in gevaar, maar Jonker wist eenmaal op schitterende wijze het le der uit het doel te koppen terwijl doelman Everaerts met een snoek sprong een kopbal van midvoor Van Nieuwenhuize onschadelijk maakte. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekoin (vak. wij len ds. Lamens) A. den Hartogh te Bodegraven. Bedankt voor Veenendaal (vak. P. de Jong): G. v. Estrik te Genemui- den; voor Vcorthuizen (vak. H. A. van Slooten) (toez.) J. Smit te Wer kendam; voor Beert aW. Leegsma te Zuidwolde (Dr.); voor Wouterswou- de: T. Lekkerkerker te Hagestein. Geref. Kerken Bedankt voor Rotterdam-IJssel- monde; G. Meinen te Utrecht-w. Oud Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Kralingse- veer: W. Kamp te Utrecht. Gereformeerde Kerk NIEUWERKERK. Woensdag 3 no vember (dankdag), 10 uur ds. den Heeten, 5 uur dr. Becker. Kosters roeren de trom BARNEVELD, 1-11. Een zesdaagse werkweek met maximaal 50 arbeids uren en vier zondagen vrij buiten de vakantietijd, ziedaar de eisen die door de voorzitter van de protestants. christelijke vereniging van kosters in Nederland, de heer E. J. Alberts sr. verdedigd werden, in een verga dering van de afdeling Gelderse Val lei van de P.V.K., die te Bameveld gehouden is. Na aanwezige kosters en kosteressen een inzicht gegeven te hebben 'in 'het aloude ambt van dor pelwachter, schetste de heer Alberts 'hoe na de tweede wei-eldoorlog de sociale positie van de maatschappe lijk werker, jeugdleider en andere functionarissen op diaconaal terrein afdoende geregeld werd, terwijl voor de koster niets, maar dan ook niets gedaan werd. Als gevolg daai-van werd 15 jaar geleden het P.C.V.K. opgerioht en opgenomen in het C.N. V. Zij streeft niet naar een C.A.O., omdat zij die in de gegeven verhou dingen minder passend vindt, maar wel een arbeidsovereenkomst tussen kerkvoogdij en 'koster. Daartoe stel de zij richtlijnen op, na meer dan 10 jaar vruchteloos gepoogd te heb ben de aandacht te 'krijgen van de synoden zowel van de Nederlandse Hervormde Kerk als vair de Gere formeerde Kerken. Zaamslag won al in eerste helft van Bruse Boys Bruse Boys heeft zaterdagmiddag haar aanhang danig teleurgesteld door met niet minder dan 2-6 van Zaamslag te verliezen. De thuisclub miste spil Kostense en Jan van der Sar. Toch was het begin hoopgevend, want na enkele vergeefse aanvallen van de Zeeuws-Vlamingen, namen de in het rood-geel gestoken Boys de leiding. Scheidsrechter Dorst had de thuisclub een vrije schop toegekend, welke door rechtsbuiten Arie van Rhoon werd genomen en door Henk van den Ouden met een hakballetje langs de verbaasde Zaamslag-doel- man werd gewerkt (1-0). Aangemoe digd door dit succes kwam de thuis club er nu goed in en het leek er op, dat de Bruse voorsprong spoedig vergroot zou worden. Naar gelang de wedstrijd vorderde kwam dit an ders uit. Het plaatsen bij de thuis club was slecht verzorgd en ondanks de voortreffelijke verre uittrappen van doelman Jaap v. d. Ouden, bracht de voorhoede er m!aar bit ter weinig van terecht. Bovendien moest de thuisclub tegen de harde wind in spelen. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat spoedig de ge lijkmaker in het net lag. Er waren twintig minuten ge speeld toen Piet Roose van dichtbij inschoot (1-1). De Boys kregen het nu zwaar te verduren en nauwelijks vijf minuten later was het weer Roose, die bij een doorbraak in de linkerhoek schoot (1-2). Na een half uur maakte Janse via een hoekschop links een derde doelpunt voor Zaam slag 1-3). Kort voor de rust bracht Stouthamer via een schot tegen de staander de stand op 1-4. De tweede speelhelft was een trouwe copie van de eerste. Wel kwam de thuisclub nu wat meer in de aanval, maar er kwam weinig po sitiefs uit. Toen de groen-witte be zoekers via een uitval door Stouten- hamer de stand op 1-5 brachten, was het met de thuisclub in feite al ge beurd. Bij een volgende aanval was het weer de handige Stoutenhamer, die het halve dozijn vol maakt. (1-6). Bij dit laatste doelpunt raakte doel man Van den Ouden geblesseerd en werd vervangen door Joop van Geesbergen, wiens plaats weer in het veld werd ingenomen door Bart de Ruijter. Toen Henk Jonker een kwartier voor het einde nog een doelpunt voor Bruse Boys scoorde (2-6), was er niet veel fraais te zien geweest. President Antonin Novotny van Tsjecho-Slowakije heeft gezegd, dat zijn land de betrëkkingen met West- Duitsland wil normaliseren, doch uitsluitend op basis van de bestaande toestand. BADMINTON Zierikzee I—Happy Smashers II 6—2 In de thuiswedstrijd jl. zaterdag tegen 'het nog ongeslagen „Happy Smashers" uit Bergen op Zoom heeft de B.S. „Zierikzee" voor een dave rende verrassing zorg gedragen door deze club met maar liefst 6-2 te ver slaan. Het Zi'erikzeese team, bestaande uit de dames Wieringa, Nolet en Krakeel en de heren v. Vossen en de Vos heeft een dn alle opzichten uit stekende wedstrijd gespeeld, waarbij vooral de dames verrassende resulta ten hoekten. Zo wonnen mej. Krakeel en mevr. Nolet beiden hun enkelspel en in het Damesdu'bbel speelde vooral mevr. Wieringa een technisch gave partij, wat er mede toe bijdroeg dat dit dubbel in 'het voordeel van „Zierik zee" eindigde - zij het na zware te genstand, waarbij de laatste 2 ga mes telkens verlengd moesten wor den (15-10, 15-18, 18-15). Tot de 'beste partij deze middag toehoorde het als laatste partij ge speelde Herendubbel. De stand was op dat moment 661 in het voordeel van „Zierikzee". zodat de zege reeds vast stond. Dit dubbel ging voor „Zierikzee" verloren in een partij, welke uitmuntte door fraai badmin ton van weerszijden (8-15, 15-7, 14-8) Door deze overwinning is „Zierik zee" 'opgeklommen naar de 2e plaats op de ranglijst, die door „Coch" uit Breda wordt aangevoerd. „Zierik zee" 'heeft nu zes punten uit vier wedstrijden en zijn achterstand be draagt slechts één punt. De wedstrijd die ruim 4V2 uur in besla'g nam, werd gespeeld iin de gymnastiekzaal van het Prof. Zee man-lyceum. Ie H.E.: J. v. Vossen-P. Marijs 15-8, 15-5 (1-0); 2e H.E.: F. de Vos- G. Asselbergs 15-10, 15-7 (1-0). Ie D.E.: M. Krakeel-J. Henseveldt 11-8, 11-7 (1-0); 2e D.E.: E. Nolet-J. Penders 11-5, 11-3 (1-0). Ie G.D.: A. Wieri'nga/J. v. Vossen- J. Penders/P. Marijs 15-10, 15-9 (1-0); 2e G.D.: E. Nolet/F. de Vos-J. Hen- seveMt/G. Asselbergs 9-15, 14-18 (0-1). D.D.: A. Wieringa/E. Nolet-J.Hen- seveldt/J. Penders 15-10, 15-18, 18- 15 (1-0). H.D.: J. v. Vossen/F. de Vos- P. Marijs/G. Asselbergs 8-15, 15-7, 14-8 (0-1). Totaal dus 6-2 voor „Zierikzee". A.s. zaterdag middag speelt „Zie rikzee" weer thuis en wel tegen het zwakke „Zwaluwen II" uit Breda. VOETBAL K.N.V.B. Bruse Boys II-Bruse Boys III 4-0 Göheel volgens de verwachtingen bleef het tweede elftal de baas over de drielingen, al 'bleven de cijfers aan de lage kant. In de eerste helft bleef het bij 1 doelpunt van Hans Muller, die doelman I. Jumelet wist te pas seren. Omdat scheidsrechter de Bil de verstek 'had laten gaan, werd door een lid van de vereniging gefloten, wiens taak na de rust werd overge nomen door G. M..van der Wielen. In de tweede speel helft bracht Dies Lemsom de stand op 2-0, waarna spil Teun van der Have in eigen doel schoot. (3-a). Doelman Arie Quist van het tweede elftal moest af en toe ook nog wel eens 'in aktie komen, maar slaagde er toch in om zijn doel schoon te 'houden. Vijf minuten voor het einde maakte Hans Muller er met een 'bijzonder fraai doelpunt 4-0 van, wat tevens het einde betekende. SVOWK B I-Bruse Boys B I 1-4 Bruse Boys bewees wederom, dat het dit seizoen tot de sterksten toehoort in deze afdeling want het nog steeds puntloze SVOWK kreeg tegen 'de groen-witten weinig kans. In 'de eerste helft doelpuntte Adrie de Jonge twee maal 'kort na de her vatting voerde Jaap van't Leven de Bruse voorsprong op tot 0-3. SVOW K wist door een toegestane penalty tot 1-3 in te lopen, maar het was weer Jaap van 't Leven die de eind stand op 1-4 bepaalde. '125. „Ik ken de plaats waar Aram het meisje naar toe zal brengen", zei Agua slim, terwijl hij zijn paard dichter naar Rassi toedreef. „Ik weet de weg die hij volgen moet om de Leeuw van Bashra te bereiken. Begrijpt gij wat ik op het oog heb?" „Nee!" gromde de schurkachtige han delsagent, voor zich uit wijzend naar de voet van de pas, die in de verte, tussen de uitlopers van het gebergte, zichtbaar was. „En hij zal zeker deze weg volgen tot zij tussen de rotsen verdwijnt. „Wij kun nen echter hier het veld oversteken. Op die manier zullen niet ver voor hem de voet van de pas bereiken". „De voet van de pas is bijna een kilo meter breed", gromde de handelsagent, ter wijl hij om zich heen keek, als zocht hij iets stevigers om tegenaan te kunnen trap pen. „Er komen verschillende paden op uit en in het duister kunnen wij ze niet alle maal bewaken. Hij zal ons waarschijnlijk door de vingers glippen. De duivel hale hemi Als hij de Leeuw van Bashra er toe brengt de stad niet aan te vallen, zijn al mijn plannen tot ondergang gedoemd" „Zo ei'g is het niet", zei de hagedis met een onverstoorbaarheid die haast troos tend leek. „Wij kunnen hem tussen ons in krijgen als wij de voet van de pas maar eerder bereiken dan zij". „Hoe", vroeg Rassi, wippend. „Gij rijdt door tot aan de top van de pas. Ik verberg mij aan de voet, Iaat Az-am en het meisje voorbijgaan en volg hen dan ongezien. Als gij hem ziet naderen, doet ge het gekras van een steenuil na en daarna vallen wij hem onverhoeds van twee zijden aan". Hij dreef zijn rijdier van de weg af. „Snel! Wij moeten eerder dan Aram de voet van de pas bereiken". Maar terwijl Rassi zijn paard schoppend tot de hoogste spoed aanzette, zag hij de voldane glim lach niet, waarmee Aram's merkwaardige dienaar z'n vinger langs zijn neus legde Ingezonden mededeling M Deze week Duitsland Zweden bij aankoop van waarbij ook nog 15 VIVO-wapentjes Verder als extra aanbiedingen o.a.: KOLIBRI THEE Het 1e pakje 86 68 't 2e slechts -f nog 30 wapentjes Geldig van 3 t/m 9 nov. 1965 WESSANEN CACAO Royaal pak van 250 gram voor Renesse wint in uitwedstrijd van Kruiningen (1—3)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5