Ir. M. de Vink over de recreatieve ontwikkeling in Zeeland LAATSTE NIEUWS Door eigen auto meegesleurd STREEKNIEUWS Regionale N.V.V.-kadervergaderiiig Ingezonden mededeling Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! ZIERIKZEE, 30-10. Op de regio nale kadervergadering van het N.V. V. - di&trikt Zeeland, die - gelijk ge meld - in de „Graanbeurs" werd ge houden, onder voorzitterschap van de heer M. C. Verheyen sprak de di recteur van de Planologische Dienst Zeeland ir. M. de Vink over: „De ontwikkeling van de recreatie in Zeeland". In het ruim gedokumen- teerd betoog van ir. De Vink viel met name cp diens opmerking inza ke de noodzaak cck het agrarisch gebied in Zeeland, uiteraard delen daarvan, te betrekken in de recrea tieve bestemming. De geijkte toeris tische gebieden zuilen - gelet op de stormachtige ontwikkeling in de toekomst hun verzadigingspunt be reiken. Sommige gebieden in Zee land zijn daar al hard op weg naar toe. Juist voor het agrarisch gebied, dat men in de recreatie wil betrek ken, is een duidelijke planologie no dig en er is dan ook, met het oog op een optimale bescherming van het landschap, een schematische indeling gemaakt, die voorziet in: agrarisch gebied met kampeerterrein voor tenten en caravans; agrarisch gebied met kampeer een tra voor tenten, ca ravans en kampeerhuisjes; agrarisch gebied voor 'het buiten wonen (een op zichzelf staand huis als eenheid BRUINISSE, 1-11. In hotel Storm vond een ccntactavond plaats van de afdeling Bruinisse van de Party van de Arbeid, in samenwerking met de Vrouwenbond van de P.v.d.A. alhier. De zaal was tot de laatste plaats be zet toen deze avond werd geopend door de voorzitster van de Vrouwen bond, mevrouw Hattenbach-Kol- bach, die zich er over verheugde dat meer dan 200 belangstellenden aan wezig waren. „Hier blijkt wel uit dat wij contact nodig hebben", aldus mevrouw Hattenbach. De voorzitster deelde verder mee dat de spreekster van deze avond, tmej. Gerda Brautigam, had bericht niet aanwezig te kunnen zijn. Het was mevr. Hattenbach echter een ge noegen in haar plaats te mogen ver welkomen mej. mr. Schil thuis, lid van de Tweede Kamer. De voorzit ster verwelkomde verder afgevaar digden uit Zierikzee, Brouwersha ven, Oude en Nieuwe Tonge, en in het bijzonder de 77-jarige mevrouw van Vessem-Goedegeburen, mede oprichtster van de vrouwengroep te Bruinisse. Onderling contact In haar toespraak wees mej. Schilthuis op het belang van onder ling contact tussen de afdelingen, zo als op deze avond het gevail is, te meer daar 1966 een jaar wordt van verkiezingen voor de gemeenteraden. Wat batreft de huidige politieke si tuatie merkte spr. op dat de P.v.d. A. thans aan de regeringstafel zit met de K.V.P. en de A.R. Op vele punten zijn de partijen het eens, maar natuurlijk zijn er ook punten waarover men van mening verschilt en dan wordt in onderling overleg getreden. Wat betreft het voorgenomen hu welijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg herinnerde mej .Schilthuis aan de brief van de heer Nederhorst en het hierna ge volgde fractie-overleg in de P.v.d.A. Over deze zaak zei spr. verder: „als men over tien jaar nog eens terug ziet op hetgeen er thans geschiedt zal meer zeggen, wat zijn we eigen lijk gek geweest om hierover te pra ten". Een ander punt in de toespraak van mej. Schilthuis was de hulp aan de onontwikkelde landen. „Geluk kig heeft de P.v.d.A. hierin ook zijn taak", aldus spr. Sprekende over eigen land stond spr. stil bij de gang van zaken met de landbouwscholen en de wondngwetbouw. Mej. Schilt huis wees er tenslotte nog op dat de belastingverhoging op textiel en schoeisel nog eens de bijzondere aandacht van de minister zal krij gen. Tcnel en verloting Nadat de voorzitster mej. Schilt huis dank had gebracht voor haar uiteenzetting werd in de volgende pauze koffie geserveerd en een ver loting gehouden, waarbij de heer A. T. Look dank bracht voor de van winkeliers en 'handelaren ontvangen fraaie prijzen. Vervolgens werd opgevoerd het toneelstuk in drie bedrijven „De uit geknipte advertentie", waarin op voortreffelijke wijze werd weerge geven hoe het leven zich afspeelde in twee gezinnen na de tweede we- Bemanning „Panagathos" wil van boord DEN HAAG, 2-11. De kapitein van het bij Ameland gestrande Griekse schip „Panagathos" (8657 brt.) heeft de wens te kennen ge geven, dat de 30 opvarenden van bcord worden gehaald, eventueel met heikopters. Van het vliegkamp Valkenburg zijn een helikopter en een Neptune van de marine opgestegen, terwijl van het Duitse eiland Borkum even eens een helikopter is vertrokken. De toestellen zullen zich van de situ atie, zoals die thans is, op de hoogte stellen. Zoals gemeld, sloeg de kapitein van het Griekse schip, dat in de nacht van 27 op 28 oktober is ge strand, gistermiddag aanbiedingen de bemanning van boord te halen af. De reddingsboot „Gebr. Luden" is bij het schip, terwijl in de loop van de morgen ook de „Brandaris" wordt verwacht. De „Panagathos" ia niet lek. c.q. de zg. tweede woning) en het agrarisch gebied met landschappelij ke betekenis, dat als een soort buf ferzone inligt tussen de geijkte toe ristische gebieden en de in eerste drie onderscheidingen genoemde agrarische gebieden. Ruimtelijke aspecten Ir. de Vink had tevoren langdurig stil gestaan bij de betekenis van de recreatie in Zeeland, waarvan met name de ruimtelijke aspecten de no dige aandacht vx-agen, want het aan deel van Zeeland in de totale (lan delijke) recreatie in Nederland is bij zonder groot. De zich snel ontwik kelende recreatie vordert ruimte - liefst in gebied dat een natuurlijke charme bezit - en de met de ont wikkeling gelijke tred houdende ac- comodatie. Nodig is te weten voor hoeveel mensen straks slaapplaatsen voor handen moeten zijn. Om dit cijfer te weten te komen, gaat men uit van het maximale aantal mensen, dat de recreatiegebieden kunnen bevatten. Het aantal benodigde slaapplaatsen wordt hiervan afgeleid. De betere verbindingen zullen - naar spr. met stelligheid verwacht - een grote toeneming te zien geven van het dagtoerisme. Anderzijds is i"eldoorlog. Namens alle aanwezigen dankte de heer Lock onder aanbie ding van een herinnering de „eigen krachten" voor het gebodene. Het muzikale gedeelte werd via de band recorder verzorgd. Hetgeen ten ge hore werd gebracht was opgenomen bij de 72-jarige heer Okkerse. De avond werd met een geslaagd bal besloten. PREDIKBEURTEN dankdag (3 november) Gercf. Kerk (Vry gemaakt) Brouwershaven: 10 en 7 uur ds. Kei zer. Geref. Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 9.45 uur leesdienst, 2.30 uur ds. F. Mallan uit Veenendaal, 7 uur ds. J. Pannekoek uit Terneuzen. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. A. F. Honkoop. KERKNIEUWS Ds. H. v. d. Berg 25 jaar predikant (Van 1940-1946 te Scharendyke) Woensdag 3 november a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat ds. H. van den Berg uit Sassenheim werd bevestigd als predikant in de Gerefonrxeerde Kei-ken in Neder land. Hildegard van den Berg werd op 19 januari 1911 te Oosterbeek gebo ren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Arnhem, en studeerde daarna nog aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij op 21 ja nuari 1938 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Van den Berg kort daarna na prae- paratoir exmen door de classis Arn hem was bei-oepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Neder land en hij van. september 1938 tot juli 1940 eerst bijna twee jaar te Oss in Noord-Bi*abant werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 3 november 1940 door ds. A. van de Weg uit Bussum, toen nog predikant te Costerbeek, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Scharendijke. Op 12 mei 1946 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Soest en sinds 15 novemjber 1949 dient hij de Gerefor meerde Kerk van Sassenheim. RIDDERKERK. 1-11. Honderd me ter is de 54-jarige heer P. A. Mi- chielsen uit Chaam op Rijksweg 16 by Ridderkerk meegesleurd door zijn eigen auto, voor hij erin slaag de wagen tot stilstand te brengen door het ccntact-seuteltje om te draaien. De man liep daarbij won den aan hoofd en handen op en zijn auto werd ernstig beschadigd. Achter het stuur van de wagen zat de zoon van de heer Michielsen, die plotseling onwel werd. Zijn va der die het stuur wilde overnemen, liet zijn zoon in de vluchtberm! stop pen. Hij liep om en wilde zijn zoon helpen uitstappen, toen deze het gaspedaal diep intrapte. De heer Mi chielsen slaagde erin het stuur van de Wagen die als een pijl uit de boog wegschoot, te grijpen. Terwijl hij werd meegesleurd, trachtte hij de wagen te besturen en het contact af te zetten. Na honderd meter lukte dat. De auto was toen al tegen de vangrail gebotst en werd daardoor aan de voorzijde zwaar beschadigd. TILBURG. Tijdens het oversteken van de Hoefstraat via een zebrapad is de 48-jarige J. Mateysen uit Til burg, maandagavond door een perso nenauto aangereden. De man over leed ter plaatse. MAARSSEN. Getroffen door de stroom uit een niet deugdelijke loop lamp is gisteravond de 23-jarige ver tegenwoordiger M. van Hunnik uit Maarssen die toekeek bij het repa reren vam een auto gedood. dit toch ook weer aan grenzen ge bonden, in afhankelijkheid van de capaciteit van de toegangswegen. Nodig voor het dagtoerisme zijn ca- fé's, restaurants, picknickplaatsen en parkeerterreinen Het verblyfstoerisme Het vex'blijfstoerisme vraagt ech ter belangrijk ingrijpender voorzie ningen, als hotels, motels, pensions, zomerhuizen en kampeertex-reinen. Het verblijfstoerisme in Zeeland groeit zeer 9nel. In 1964 noteerde men 3.600.000 overnachtingen; voor 1975 wordt dit aantal geschat op 10 miljoen. Langs de Schouwen-Duivelandse kust is (het aantal slaapplaatsen dit jaar (1965) gegroeid tot 30.000; in 1985 evenwel zullen er 80.000 plaat sen nodig zijn. Ir. de Vink merkte op dat feitelijk geheel Zeeland in de ban van het recreatieverkeer is ge komen. Naast sti"and en duin immers vindt men hier de watersportgebie den en de oevers van de Zeeuwse wateren, die da dijkreci-eatie in de hand hebben gewerkt. Behoud landschapsschoon Vooral wat de invoeging van het agrarisch gebied betreft zal worden gestreefd naar een soepel beleid, zo dat een verantwoorde aanpassing aan zich steeds wijzigende omstan digheden mogelijk is, waarbij het gaat om een zo groot mogelijke ont plooiing van de recreatie, een zo groot mogelijke vrijheid, maar met behoud van het schone Zeeuwse landschap. ZIERIKZEE Militair misdroeg zich In verband met het in het maan dagnummer opgenomen bericht in zake ihet zich misdragen van militai ren, heeft de eigenaar van het hotel „Het Wapen van Zeeland", aanvul lend en corrigerend enkele toelich tende opmerkingen gemaakt. Ons be richt 'blijkt wat overtrokken in de krant te zijn gekomen. Het ging voornamelijk om één militair - een 'kaderlid - die tegen sluitingstijd het hotel betrad, maar er na zeer korte tijd weer werd uitgezet, zonder dat ihem iets werd verstrekt. Da man ge droeg zich onhebbelijk en heeft zich daarna in de nabijheid van het hotel nog wel een half uur misdragen en met godslasterlijke taal de buurt op stellen gezet. De hoteleigenaar die hulp kreeg van één der zich in de caféruimte 'bevindende gasten, hield aan de uitzetting een uniform-badge over, die de via da rijkspolitie ge waarschuwde Kon. Marechaussee mogelijk kan dienen tot identifica tie van de betrekken militair. Voor da aannamerscursus te Bergen op Zoom, georganiseerd door de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf, slaagde onze stadge noot de heer M. J. v. d. Houten. Voorstelling „Ensemble" voor Z.V.U. Op woensdag 10 november a.s. brengt het toneel- en tclevisiegezel- schap „Eensemble", onder auspiciën van de Z.V.U. het spel „Dat zonder linge dier" op de planken van de Concertzaal. „Dat zonderlinge dier" is een spel van Gabriël Arout. geba seerd op novellen van de Russische schrijver Tsjechov. HAAMSTEDE Auto en bromfiets botsten Maandagmiddag ontstond een bot sing tussen een auto en een brom fiets op de hoek Kloosterweg-Bad- weg te Haamstede. De heer P. A. v. d. V. uit Rotterdam kwam met zijn auto uit de richting Haamstede toen over het fietspad vanaf het hotel Vliegveld de heer D. J. de Gl. uit Haamstede naderde. De heer v. d. V. melkte deze brommer, die voorrang had, niet of te laat op zodat beide voertuigen op elkaar inreden. De bromfietsbestuurder moest met een vrij ernstige beenblessure naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd worden. Beide voertuigen liepen materiële schade op. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeluk. V.V.V.-vergadering We maken de V.V.V.-leden er op attent dat op woensdag 10 nov. a.s. de algemene ledenvergadering zal plaats 'hebben die gehouden zal wor den in hotel „Het wapen van Burgh" BURGH Optreden Simon de Waard Ten ovexvloede wijzen wij er nog maals op dat vrijdagavond van het Nut, Ver. van Huisvrouwen en Vo gelwacht, Simon de Waard zal spre ken over Polen. Deze prachtige avond wordt gehouden in hotel „Het wapen van Burgh". SCHARENDIJKE Jaarvergadering sportver. Z.S.C. Vrijdag jl. vond de algemene jaai- vergadering plaats van de sportver eniging Z.S.C. te Schai-endijke. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de 'heer L. H. van den Berge, de aanwezigen hartelijk welkom. De voorzitter dankte verder voor de van de zijde der leden ondervonden be langstelling 'bij zijn verblijf in- en terugkomst uit het ziekenhuis. Uit het jaarvei*slag van de secre taris bleek dat de vereniging mo menteel 105 leden telt, waaronder 60 adspiranten en pupillen. Het sport jaar 1964-1965 bleek voor de vereni ging vlot te zijn verlopen. Er weid één kampioenschap behaald. Het adspirantenteam triomfeerde glansrijk in de Schouwse 'korfbal- compei'itie. De beslissingswedstrijd vond te Kerkwerve plaats tegen WIK, welke wedstrijd met 3-2 werd gewonnen en dat betekende het kam pioenschap van Schouwcn-Duiveland in deze afdeling. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, mej. M. J. Han- se, bleek dat aan het eind van het boekjaar een klein batig saldo aan wezig was. De begroting '65-'66 werd 'goedgekeurd. Daar in de loop van het jaar twee bestuursleden om persoonlijke rede nen hadden bedankt en de heren J. A. v. d. Bijl en P. v. d. Horst zich niet herkiesbaar stelden, werd beslo ten het aantal 'bestuursleden van 9 op 7 terug te brengen. In hun plaats werden gekozen 'de heren D. Be- zuijen (Ellemieet) en C. Hogerheide (Scharendijke). De heer L. H. van den Berge werd herkozen als voor zitter. Een voorstel om het aantal bestuursleden op 5 te brengen en meer commissies in het leven te roe pen werd verworpen. De vergadering besloot verder m. a.s. tot verhoging van de contribu tie. Per maand zal de verhoging voor de senioren f 0,25 bedragen, voor de adspiranten f 0,15 en f 0,05 voor de pupillen. De elftalcommissie werd samenge steld uit de heren L. H. v. d. Berge, H. Veneman en J. A. de Vrieze. Besloten werd om begin december een uitvoering te 'laten plaatsvinden in samenwerking met de toneelver eniging te Ellemeet. MIDDENSCHOUWEN De uien Over het algemeen genomen wor den door de telers veel uien opge slagen; zij voelen er niet voor om beneden de kostprijs het eerste klas pi'odukt op te x-uimen. Verscheidene landbouwei's hebben één of meer ventilatoren aangeschaft in de hoop op deze wijze het pro- dukt droog te kunnen houden, met het oog op eventueel oplopende prij zen. DREISCHOR Voor de aannemerscursus te Bergen op Zoom, georganiseerd door de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf, slaagde onze dorpsge noot de heer J. D. v. d. Velde. OOSTERLAND Het aangespoelde stoffelijk overschot Het te Ouwerkerk aangespoelde stoffelijk ovei'schot is geïdentificeerd als te zijn van de 27-jaxüge F. Fuchs uit Frankfort a/d Main. De jonge man is 19 oktober voor Walcheren over boord geslagen van het jachtje „Knurrhahn". Met motor tegen betonpaal Door de rayoncommandant van de rijkspolitie alhier, de heer Hoekman, werd in de nacht van zaterdag op zondag jl. in de Bosweg, even voor bij de Blauwe Keet een zwaar be schadigd motorrijwiel aangetroffen. Hoewel 'bloedsporen op het wegdek op een ongeluk wezen was van een persoon of meer personen geen spoor te bekennen. Nadat de 'heer Hoek man 'het nummer had opgenomen bleek na informatie te Den Haag dat het verongelukte motorrijwiel thuis hoorde te Ooltgensplaat op Flakkee, en dat twee jongelui uit die plaats, ZIERIKZEE, 2-11. Gister (raaan- dagjavend von din de koffiekamer van het Huis van Nassau de huldi ging plaats van de heer W. van Dy ke, die het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden in gemeentedienst trad. Voor het werk van de jubilaris (die zyn loopbaan in 1939 begon by het Gem. Gasbedrijf en sinds 1955 Werkzaam is als chauffeur van de reinigingswagen) bestaat veel waar dering. Dat bleek o.a .uit de woorden van loco-burgemeester H. Koevoets, die de heer van Dijke kenschetste als 'een trouw, eenvoudig en bescheiden werker en een gezien collega. „Wij hebben", aldus de loco, „in de 25 jaar 'dat u nu bij de gemeente werk zaam 'bent 'nog nooit een klacht ont vangen en dat wil toch wel wat zeg gen". De heer Koevoets had bere kend dat de jubilaris er al zo'n 40 duizend kilometer achter het stuur op heeft zitten. „U 'hebt de reinigings walgen altijd onverstoorbaar 'be- stuurd en of er nu één of tien auto- mdbilliifjten claxonneerden: u deed x-ustig uw plicht". Als 'blijk van waardering hood de loco-burgemees ter de heer van Dij'ke een enveloppe imet inhoud en een kopie van het stadszegel aan. Grotere route De heer J. Louwerse, die het woor dvoerde namens de dienst ge meentewerken, stond stil hij de uit breiding van Zierikzee, waarmee ook de jubilaris te maken heeft. „Uw woord voerde namens de dienst ge worden, al zult u wel minder werk hebben in het te saneren gedeelte, waar vele 'gezinnen wegtrekken", merkte de heer Louwcrse op, die de heer van Dijke kenschetste als iemand 'die 'bijzonder zorgzaam met zijn materiaal omgaat. „Zoals een voerman met zijn paard, zo gaat u om met uw wagen". Do heer Lou- werse sprak aan het slot van zijn toespraak de 'hoop uit dat de jubi laris nog lang zijn wagen door de smalle straten van Zierikzee zou loodsen en bood als blijk van waar dering een 'barometer en een wand- lamp aan. Man van de daad Over de periode die de heer van Dijke doorbracht op de gasfabriek sprak de oud-directeur de heer J. Baas, die de jubilaris „een man van de daad" noemde cn een doos siga- x*en aanbood. Namens 'het personeel van de -gas fabriek voerde 'het woord de heer A. Bakker, 'die de plezierige samenwer king «memoreerde en zijn woorden vergezeld deed gaan van een taart. Dhr. J. W. Manni sprak namens dc Algemene Bond van Ambtenaren. Hij meukte op clat de heer van Dijke C. B. en A. D. op de plaats des on- heils tegen een betonnen paal waren gebotst, waardoor één der jongelui ernstig aan zijn hoofd werd verwond De automobilist H. van der Jagt uit Oude Tonge, die juist passeerde, toonde zich bereid de onfortuinlijke motorrijders mee naar huis te ne men. Ze 'hadden er echter beter aan gedaan eerst ,de politie en genees kundige hulp dn te roepen. In samen werking met de politie uit Ooltgens plaat stelde wachtmeester Hoekman een onderzoek in naar de toedracht van het gebeurde. DUIVELAND Weinig neerslag in oktober Een uitzonderlijk mooie oktober maand met een hoeveelheid neer slag van slechts 20 mm ligt achter ons. Deze 20 mm viel dan nog hoofd zakelijk in enkele dagen te weten 1 oktober 8,8 mm, 15 oktober 8,4 mm en nog een kleine hoeveelheid op an dere dagen (3 oktober 2 mm). De noiTnale hoeveelheid voor oktober is 20 mm. BRUINISSE Eerste paal voor ratiobouw Dinsdag 2 november woxdl op Bruinisse de eerste paal voor de ra tiobouw geslagen. Stichting Kinderzorg Door 'bemiddeling van een tweetal diakenen der Ned. Herv. gemeente, werd voor de Stichting „Kinderzorg" van de landbouwers in de polder Bruinisse opgehaald 30 mud aard appelen en twee pakketten 'kleding. De bietenverzending Via de haven van Bruinisse was de verzending van bieten zeer be vredigend. Van het begin af tot 1 november werden 25 schepen volge laden samen bevattend voor Puttex*s- hoek en C.S.M. ïTiim 8% miljoen kg suikerbieten. Geschat wox*dt dat dit iets meer dan de helft is, van de hoeveelheid die uit Duiveland zal worden verscheept vcor genoemde fabrieken. Het gehalte is lager dan normaal (van 15 tot 17 terwijl cok de kilo opbrengst veel lager is dan gewoonlijk. Onze dorpsgenote mej. L. Otte slaagde 'dezer 'dagen aan het christe lijk streekziekenhuis „Dordrecht en Omstreken" te Dordrecht voor het verpleegstex-sdiploma A. Zuster Otte is reeds geruime tijd in genoemd zie kenhuis als verpleegster werkzaam. een 'belangrijke taak heeft ten dien ste van de gemeenschap en overhan digde de jubilaris een enveloppe met inhoud. Aan het slot van de bijeenkomst spx-aik 'de heer van Dijke een dank woord, waarin hij o.m. zei te hopen dat de prettige verstandhouding met de overige personeelsleden bewaard zal blijven. MOPJES „Ik hou een „gatje" over", riep het jongetje en barstte daarna in snik ken uit. Zijn moeder rende op haar lieveling toe en toen kwam het alle maal uit. Hij had zijn bloesje ver keerd geknoopt. Dat zat scheef, omdat de knoopjes niet in de corres ponderende gaatjes zaten. Zo gaat dat dan; men houdt een „gatje" over. Tekening van Opland gezien over dc vertouiiigsaffaire. Los van pro en contra's - bij de huwelijksvoltrek king is toch iedereen pro - was deze tekening een vlucht in de humor, die bij alle neteligheid bevrijdend werken kan. Men ziet premier Cals als padvindertje, met aan de hand de heer von Amsberg toesnellen op een zebrapad. Daarvoor staat het verkeer (de publieke opinie) gelaten te wachten. Zegt Cals tot von Ams berg: „Vlug, opschieten, het licht staat op Oranje". Toch in de mopponsfeernog deze. Een bekend krantenmagnaat in Frankrijk ambieerde een ministers- zetel. De goede man had al lang ge wacht op een ontmoeting met pre sident de Gaulle. Eindelijk kwam zijn kans en in de loop van een ge sprek merkte hij tegenover de Fran se president op: Mijn vrienden he iveren dat ik uit het hout gesneden ben, waaruil men ministers maakt". Zegt de Gaulle hoog: „Zodra ik een houten minister nodig heb ,zal ik me u herinneren, monsieur Het herinnert aan de fraaie uit spraak van wijlen de grote Britse staatsman Churchill aan een banket tegenover een dame, die zich bekloeg over de nood der tijden. Hel was in de oorlogstijd cn eigenlijk- zei de dame tegen Churchill - „zijn we al lemaal maar wormen". „Daar ben ik het wel mee eens", zei Churchill, „maar ik ben een glimworm". Tenslotte hier nog een mopje van de Britse oorlogsleider. Op een dag Ohtulng hij een strak en zeer formeel geschreven stuk van een hoogge plaatste ambtenaar. Churchill erger de zich kennelijk aan de gortdroge stijl. Hij stuurde hel sttik terug met onderaan de noot: „Dit stuk bevat alle gemeenplaatsen van de Engelse taal, met uitzondering van: „gelieve uw kleding tc ordenen, alvorens deze plaats te verlaten". ,SCHIEREIL ANDMAN. Toespraak Kamerlid mej. mr. Schilthuis Contaetavonil P.v.d.A. en Vrouwenbond te Bruinisse ZILVEREN JUBILARIS W. van Dijke 25 jaar in dienst van gemeente Zierikzee Bloemetjes vieren hoogtij voor damesnachtkleding in de komende winter. Waarom alleen maar fleurigs in de zomer, moeten de ontwerpers hebben gedacht. De foto toont een gebloemd nachthemd en pyama. SPORT VOLLEYBAL Contact tussen Schouwen-Diiivelaiicl en Goeree ZIERIKZEE, 1-11. Onlangs heb ben diverse volleybalclubs van Schcuwen-Duiveland en Goercc cn Ovcrflakkee een vergadering belegd, waarin gezamenlijk de mogelijkhe den werden besproken tot oprichting van een afdeling van dc Nederland se Volleybal Bond (N.E.V.O.B.O.). Uit deze bespreking is voortgeko men, dat zich voorlopig vier vereni gingen hebben aangemeld, t.w. S.K. N.W.K. uit Nieuwerkerk, Zierikzee, Sparta Hygiëa uit Middelharnis en P.T.T. uit Middelharnis. Er zal zich echter een vijfde ploeg moeten mel den om tot een afdeling te geraken. Er zijn zowel op Flakkee als op Schouwen nog verschillende vereni gingen. welke aan deze competitie deel zouden kunnen gaan nemen. Als contactman treedt op de wachtmees ter van do Rijkspolitie te Middelhar nis, de heer Bisschop. Met een on derlinge competitie is men nog niet begonnen. Men wil eex-st nog even wachten of zich verenigingen mel den voor toetreding tot de N.E.V.O. B.O. Dan zou in N.E.V.O.B.O.-vei'- band met de competitie gestax-t kun nen worden. Op 27 september j.l. is er te Mid- delhax-nis-Sommelsdijk een volley bal-vereniging voor dames opgericht Deze vex'eniging zal onder de naam „Intermezzo" de volleybalsport gaan beoefenen. Er wordt iedere maan dagavond getraind in de sportzaal van de R.H.B.S. te Middelhax*nis on der leiding van de heer H. Bisschop. Sckeepvaartberichten Esso Amsterdam (l), 2-11 te Thames* haven. Zafra, 2-11 te Balik Papan verw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2