Bloemen van het oorlogsgraf „Hearing" over bezwaarschriften plannen Waterleiding Mij Verkouden? STREEKNIEUWS Zittiii" ia het gemeeiitekuiü te Haamstede KLAPROOSDAG 1965 HAAMSTEDE, 29-10. Vrijdag morgen heeft ten gemeentehuize het lid van Ged. Staten, de heer A. J. Kaland een soort „hearing" voorge zeten, waarin indieners van be zwaarschriften tegen de 8 nieuwe putten ten z.w. van het vliegveld in de gelegenheid werden gesteld om hun bezwaren nader toe te lichten. Mede aanwezig waren o.a. een afge vaardigde van het ministerie, de heer J. de Vries, een deputatie van het bestuur der Waterleiding My met w.n. voorzitter S. France, bur gemeester van Middensehouwen en burgemeester C. II. v. d. Linde van Bruinisse. Verder ir. J. L. van Slo ten, directeur van de Watert. Mjj .Schouwen-Duiveland", burgemees ter II. P. Everwtfn en wethouder L. v. d. Klooster. De eerste spreker was de heer H. v. d. Zande die het landbouwschap vertegenwoordigde. Hij was er vol komen van overtuigd dat er een goede drinkwatervoorziening moet zijn, doch vooral het gebied ten wes ten van de Kloosterweg in Haamste de, een gebied dat als agrarisch ge boekstaafd staat in het streekplan, zal mogelijk door deze putten kun nen gaan verdrogen. Indien dit zo zou worden, zag spreker gaarne gra tis water ter beschikking om dit te voorkomen. Ook het realiseren van spaarbekkens in de duinen wilde spreker nog eens onder de aandacht brengen zoals dit in Zeeuws-Vlaan- deren is gebeurd. Verder zag spre ker gaarne de resultaten van de peilputten die aangebracht waren. Ir. Van Sloten zegde over de peil putten zijn medewerking toe, doch wat betreft de spaarbekens zou al leen een hoeveelheid van 10-tallen miljoenen m:l water rendabel kun nen zijn. Een en ander zal verwe zenlijkt kunnen worden na 1978 als de dammen klaar zijn. De heer v. d. Zande meende dat ir. Van Sloten over het economische van zijn be drijf sprak, doch hij zag het liever andersom en wilde de nadruk leg gen op het prachtige gebied. Ook w.n. voorzitter Francke meende dat later water uit de binnenmeren ge haald moet worden, doch op korte termijn moet er nu een oplossing gevonden worden omdat volgend jaar weer meer water nodig zal zijn. De N.F.O. Voor de afd. Schouwen van de Ned. Fruittelers Organisatie en voor de Vogelwacht Schouwen-Duiveland voerde de heer J. P. C. Boot het woord. Spreker zeide dat bij velen grote verbittering heerst over dit plan, omdat er reeds veel gronden waardeloos zijn geworden door het streekplan terwijl de 8 putten er mogelijk nog een schepje op doen. Over het Kloosterweg-gebied vroeg spreker of hier een soort Berlijnse muur staat ofdat het een soort nie mandsland is. Het facet streekplan waterwingebied zal er later nog eens wat bij doen. In het kort zei spreker verder dat er naturlijk wa ter moet komen, doch 5 miljoen m" jaarlijks weg te laten lopen is te bar. Daarom duinmeren creëren bij het pompstation en deze volpompen bij veel regenval. Spreker noemde nog" de Tempelhut, waar vroeger geheel Burgh en Haamstede water haalde en welke nooit droog stond, behalve in 1959. Het gebied rond de hoeve ,Groenewoud" zal zeker last krijgen door deze putten en wat is een recreatiegebied met verdorde bomen? Bomen zijn luchtzuiverend en een mooi plantengebied en vogel- gebied animeert het vreemdelingen verkeer. Destileren van zeewater noemde de heer Boot en dan nog het mogelijk samenwerken met andere kleine waterl.-maatschappijen. De heer Francke meende dat het wel goed zou zijn dat iemand van de waterl. maatschappij zitting zou hebben in de commissie die water uit Brabant haalt. Voorzitter Ka- land zei daarop dat de provincie kijkt naar die plaatsen waar water- teveel is om het in te kopen en er wordt verder gekeken naar de mo gelijkheid van ontzilting en het slichten van een gezamenlijke in koopmij zou nut kunnen hebben. „Voor Zeeland wordt de drinkwa tervoorziening een der grootste pro blemen van de provincie. Een verschil van mening ontstond tussen de heer Francke en de heer D. Q. Mulock Houwer. Eerstgenoem de zeide dat bos en boomgaarden waterverlaging voorstaan waarop de heer Mulock Amerika als voorbeeld stelde waar een gebied door ontbos sing geheel verdroogde. De heer Francke noemde dit echter erosie. Jhr. F. W. Loudon lichtte het be zwaarschrift dat de N.V. Slot Haam stede inzond, toe en hij noemde de buurt van Zandvoort als voorbeeld waar de dennen doodgingen door watergebrek. Spreker was ervan overtuigd dat bosgebieden water vasthouden. Ir. Van Sloten zei hierop dat een geleidelijke verlaging van het waterpeil geen bezwaar is, doch de grote fluctuatie is vooral voor fruit fnuikend. De heer Boot lichtte het technisch begrip verdroging en verdrinking nog eens toe, waarop burgemeester v. d. Linde zich af vroeg of deze putten nu de druppel zal vormen die de fluctuatie voor staat. Wethouder v. d. Klooster zei hier op in zijn jeugd nog met andere jon gens te heben gezwommen in de duinmeren. Toen kwam de waterlei ding, die, zoals ze zei, het bovenwa ter niet moest hebben doch alleen water van 40 meter diepte en het gevolg was het verdwijnen der me ren. Voor hem, opgegroeid in de dui nen, is de waterleiding de hoofd schuldige van het veranderen van dc duinen zonder water. „Het staat voor mij vast dat deze 3 nieuwe putten de verdroging in de hand zullen wer ken", zeide wethouder v. d. Klooster. Dc heer D. Q. Mulock Houwer hield er een betoog over en hij was van oordeel dat de waterl. parasi teert op de waterhoeveelheid van de duinen. „We kunnen water uit alle richtingen krijgen, doch er is niets geprobeerd en hij noemde het zelfs onwil. Ieder fatsoenlijk mens koopt iets om het dan weer tc verkopen", zeide spreker en hij ging verder met op te merken dat deze 8 putten slechts een tijdelijk hulpmiddel zul len zijn en voorlopig een .lapmid del". Over schadevergoeding voor een woestijn waar de bevolking ver dwenen is wilde spreker verder niets zeggen. Hij vroeg dan ook de voor zitter de minister te willen adviseren de aanvraag af te wijzen of, zo niet, dan een vergunning met een zeer korte tijdsperiode, en mocht het peil dalen dan gratis beschikbaar stellen. Voorzitter Kaland vroeg of er mo gelijkheden zijn om water uit het noorden te holen. Ir. Van Sloten ant woordde dat hij 2 jaar geleden Rijks-waterstaat gevraagd heeft naar een pijpleiding door de Greve- lingendam doch dit werd afgewe zen. Ook zinkers in het Zijpe zijn niet uitvoerbaar. De heer Francke merkte op dat de heer Mulock zelf water uit de grond pompt, waarop deze zeide dat de grond zijn eigen dom is en hij ales wat er onder zit zijn eigendom mag noemen. .Jaren heb ik daar hyacinthen gekweekt totdat de verdroging er een einde aan maakte en om aan de kost te komen plantte ik er vruchtbomen", aldus de heer Mulock. Een algemen woord werd gespro ken door de heer M. den Boer die op de reeds eerder gehouden pro testvergaderingen (o.a. in 1947) wees. Toen hij destijds zijn zaak bepleitte bij het Nationale Plan werd hem ge zegd dat het betrokken gebied de „nationale tuin" was en de streek grondig in de gaten werd gehouden. Ook deze spreker adviseerde het weglopende water terug te pompen en de resultaten zullen ook het lag" land van nut zijn. De heer Franck? zeide hierop dat na 30 jaren water onttrekking de streek nog even mooi is. De heer A. D. Dalebout sloot zich bij de vorige sprekers aan terwijl dc heer N. A. Dambruin meende dat de peilputten nut hadden voor de waterleiding want ze brengen hun nieuwe putten in de richting van de peilputten. In verband hiermede vraagt het Landbouwschap nog maals om publicatie der resultaten uit de peilputten. Twee jHiulen Als laatste spreker voerde burge meester Everwijn het woord die ge waagde van de twee punten die de raad nastreeft, n.l. goed water en een mooie streek. Spreker zag in het verschiet de 4 putten bij de Ver klikker doch hij meende te kunnen zeggen dat in de toekomst de dui nen niet genoeg water zullen heb ben. „Waarom het roer niet volledig omgooien?", zei de burgemeester en het „technisch en financieel niet aantrekkelijk" vindt het gemeente bestuur erg vaag. „Elke instantie die voorzieningen moet treffen in deze streek loopt achter", merkte de bur gemeester op, die hier aan toevoegde dat de ontwikkeing uit de hand loopt. Daarom zou hij gaarne Ged. Staten verzoeken om andere moge- ijkheden te onderzoeken. Zo niet dan een zeer korte looptijd in de vergunning. De heer Francke zeide dat de maatschappij inziet dat het in de toekomst zo niet verder gaat. doch vcoropig moet een beroep gedaan worden op de aanwezige voorraden. Spreker zeide verder de bezwaren volkomen le respecteren doch meen de toch ook op te komen voor hen hier niet zijn, n.l. de recreatiemen sen. Tot slot toonde de heer Francke een kaart waarop vermeld de pieken van het waterverbruik. Deze sche nen te liggen in juli en augustus zo dat daar de capaciteit vergroot moet worden. Burgemeester Everwijn zei hierop dat deze 8 putten er niet ko men moeten doch er moet gestu deerd worden naar andere wegen. „Waarom wel zinkers in de Wester- schelde?" vroeg spreker. Tot slot zeide de heer Kaland le zullen trachten een advies samen te stellen voor de minister. LANDBOUW EN VEETEELT Vleeskoe en melkkoe kunnen van hetzelfde ras zijn DEN HAAG, 30-10. By een ver schuiving van melkprcduktie naar rund vleesproduktie blyft het de be langrijkste laak van de Nederlandse fckkery, binnen het eigen rundvee ras dc geschiktheid zowel voor de melkprcduktie als voor de vlcespro- duktie te verbeteren. In tegenstelling lot dc meest gang bare mening is het zeer aannemelijk te maken dat er eerder een positief verband bestaat tussen beide eigen schappen dan een negatief. Dr. ir. R. D. Politiek, lector in de vceteèltkun'de aan de landbou'who- Ingezonden mededeling Rillerig? Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPR0'. 'ASPR0' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. DODELIJKE -.(NGKLUKKEN STADSKANAAL. De 21-jarige J. van Mensinga uit Nieuw Buinen is op de Onstweddeweg in Veenhuizen met zijn personenwagen tegen een boom geredenZeer ernstig gewond werd hii naar het ziekenhuis in Win schoten vervoerd waar hij is over leden. UTRECHT. In 'het academisch zie kenhuis in Utrecht is de 27-jarige fabrieksarbeider H. Tuithof uit Bo degraven overleden aan de verwon dingen, die hij enkele uren tevoren bij een verkeersongeluk had opgelo pen. ROTTERDAM. Een volgens de Rotterdamse politie-arts sterk on der de invloed van alkohol verke rende bestuurder van een bestelauto heeft zaterdagavond in de Zaagmo lenstraat in Rotterdam een verkeers ongeluk veroorzaakt, dat aan de 80- jarige H. A. Smit uit de Maasstad het leven heeft 'gekost. AMSTERDAM. Zondagavond is op de Osdorperweg te Amsterdam de 71-jarige G. van Keulen, die met een fiets aan de hand de rijweg over stak, 'door een auto aangereden. De heer van Keulen werd met een hoofdwond naar het Wilhelmina- gastihuis vervoerd, waar hij in de loop van de avond is overleden. VENRAY. De 19-jarige P. van Ginkel uil Vcnray is op de Mersclo- seweg te Venray met zijn bremfits tegen een boom gereden. De verwon dingen waren van dien aard dat hel slachtoffer ter plaatse overleed. NIEUWLEUSEN. Op hel Westein de in Nieuwleusen (Ov.) is dc 80- jarige J. Pot uit Nieuwleusen om het leven gekomen, toen hij per fiets de (voorrangs-)weg overstak en daarbij werd aangereden door een personenauto. g'eschool te Wapeningen, schrijft dit in het préadvies „de foktechnische maatregelen bij een verschuiving van de melk- naar de vleesproduk- tie", uitgebracht voor het in Bre da gehouden landhuishoudkundig congres. Voor de selectie van de die ren cp de geschiktheid voor de vleesproduktie zullen nieuwe en meer objectieve metheden moeten Worden toegepast, vindt de heer Po litiek. Onder de Nederlandse bedrijfsom standigheden ziet -hij geen perspec tief in het importeren van een zui ver vleesras. Het kruisen van' min der goede melkkoeien met een vlees stier en het bestemmen van de daar uit geboren stier- en koekalveren voor de vleesproduktie is in principe mogelijk, maar tot nu toe is er gen reden om deze werkwijze te propa geren. ROTTERDAM. Zondag zijn 58 stu denten van de Nederlandse Econo mische Hogeschool in Rotterdam, on der leiding van de hooglerraren dr. H. C. Bos en dr. P. J. A. ter Hoeven, voor een veertiendaagse reis naas Moskou en Leningrad vertrokken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harkema-Opeinde (Fr.): A. H. C. Franken, Heukelum (Z.H); te Gouda (vak. H. v. d. Ak ker): A. A. Bos, Veenendaal; te Nieuw-Weerdinge (toez.): W. Leegs- ma, Zuidwolde (Dr.). Geref. Kerken Beroepen te Harlingen: R. van Rcenen, H. I. Ambacht; te Ihrhove (Did.): G. Idema, Wilsum (Did.). Aangenomen naar Ferwerd; W. C. P. den Boer, Uithuizen. Bedankt voor Rotterdam-Charlois (vak. W. Baas) en voor Utrecht-zuid (vak. wijlen L. W. Muns): R. Strijker, Dieren; voor Utrecht-noord (vak. W. Schouten): I. Meyer, Oegstgeest. Chr. Geref. Kerken - Beroepen te Rottcrdain-Z.: H. van Kooten, Werkendam. Ons land met z»n 4] j miljoen katho lieken heeft ruim 10.000 missionaris sen in Afrika, Azië en Amerika. Ze drijven op een betrekkelijk klein thuisfront van familieleden en an dere belangstellenden. Intussen ech ter hebben de missionerende orden en congregaties een stuk samenwer king opgebouwd en thans kent men bijv. de Slichting Ver. Missionarissen en het Centraal Missie Commissari aat. Een ander voorbeeld van samen werking in de R.K. zending is de algemene missie-kalender, een ver trouwde verschijning in menig ge zin. Ook de nieuwe kalender 1966 (pas uitgekomen) ziet er goed uit: de veelzijdige en veelkleurige missie wereld is erin samengevat in 12 kleurenfoto's. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 31-10. Aan de sport- tolo van deze weak hebben 832.093 personen deelgenomen, die 1.202.408 gulden inlegden. Voor de eerste prijs is 218.237 gulen beschikbaar, voor de tweede 119.038 gulden en voor de derde 59.519 gulden. Er was zondagavond één melding binnen van een deelnemer met alle dertien uitslagen correct. Er waren negen meldingen met 12 juist en 50 met de eerste acht goed. SPORT VOETBAL K.N.V.B District Zuid I 4e klasse G: Burgh-RKFC 1-3; De Schutters-NVS 2-0; BSC-Zierikzee 2-1; Vosmeer-Nieuw Borgvliet 4-0; Cluzona-Oudemolen 1-0; DIVO-Hal- sleren 2-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Zierikzee li-Patrijzen 3-4; Kruiningen-Renesse 1-3; Luctor- Dreischor 8-1; Robur-Rortgene 2-1. 2e klasse C: Zonnemaire-Burgh II 2-2; Zierikzee III-SVOWK 2-1; Drei- schor II-Renesse II 1-6. Zaterdagcompetitie le klasse: MEVO-Spui 1-1; Bruse Boys-Zaamslag 2-6; Middelburg-Ka- peïle 1-1; Kloetinge-Wissenkerke 2-2; VCK-Wemeldinge 0-4. 2c klasse A: Bvouwershaven-Oosl- kapelle 7-4; Serooskerke-WIK 4-3; 's Heer Hendrikskinderen-Duiveland 7-1; Colijnplaatse Boys-Bevelanders 1-2; AFK-Meeuwen II 0-6. 3e klasse A: Bruse Boys II-Bruse Boys III 4-0; Burgh III-ZSC 1-4; MEVO II-MEVO III 2-2. Junioren Groep A I: Middelburg A I-Zie- rikzee A I 4-0. Groep A IV: Burgh A I-Nieuw- dorp A I 0-3; Wolfaartsdijk A I-Zie- rikzee A II 2-5. Groep B IX: Burgh B I-ZSC B I 4-0; Brouwershaven B I-Burgh B II 8-0. Groep B X: SVOWK B I-Bruse Boys B I 2-4; Duiveland B I-MEVO B I 15-1; Zierikzee B I-Zierikzee B II 10-0. Wintercompetitie Delta-SKNWK 4-5; DBGC-ZSC 0-1; WIK-Thor 1-3. Elk jaar in november - dit jaar op de 13e van die maand - is het Klap roosdag. De klaproos - de symbolische bloem van het oorlogsgraf - wordt op en omstreeks deze datum ver kocht, als het Nederlands Oorlogs graven Comité dc jaarlijkse collecte houdt. Deze organisatie besteedt de op brengst van de inzameling om nabe staanden van geallieerde gevallenen gesneuveld en in ons land begraven in de jaren 1940 tot en met 1945 - gast vrijheid in Nederland te verlenen, zodat zij in staat zijn om hier de gra ven van hun gesneuvelde familiele den te bezoeken. Sedert de bevrijding zijn op deze wijze meer dan 41.000 nabestaanden in ons land geweest. In Nederland zijn echter meer dan 30.000 geallieer de gesneuvelden begraven. Het aan tal van 41.000 nabestaanden is dan ouk slechts een gedeelte van de tien duizenden vrouwen en kinderen, va ders e.i moeders, die nog wachten tot dat ook zij worden uitgenodigd. Dit zijn veelal bejaarde ouders, wedu wen en kinderen, die een dergelijke tocht zelf niet kunnen bekostigen. Hun enige kans om naar ons land te komen, is via het Nederlandse Oor logsgraven Comité. Hoeveel van deze nabestaanden dit comité in 1966 kan uitnodigen, hangt af van de Klaprooscollecte, die op en omstreeks 13 november wordt gehouden. Verleden jaar was d opbrengst zo hoog, dat aan een ex tra groep nabestaanden het bericht kon worden gezonden dat Neder land hen verwachtte. Laat liet ook nu weer een dankbaarheidsoffer zijn jegens de nabestaanden van de velen die uit het buitenland kwamen en voor onze vrijheid in Nederland de dcod vonden. Zodat volgend jaar ve len van hen de reis naar Nederland kunnen maken! Het 'grafbezoek, zoals dit door het Nederlandse Oorlogsgraven Comité wordt mogelijk gemaakt is uniek en ondervindt in de voormalige gcal- liëerde landen veel waardering. Daar en biedt „The Britisch Legion" de grote organisatie van Britse oudstrij ders en nabestaanden) uit erkente lijkheid aan drie en dertig collectan ten aan de Klaprooseollecte 1965 vol gend jaar een reis naar en vakantie in Engeland aan. Uit elke provincie worden drie collectanten door het lot aangewezen. FREEK VAN DER MEER KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zeist (vak. Groene* boer) J. Oycn te Maastricht, KERKRADE. In het ziekenhuis te Kerkrade is zondag overleden de 20- jarige J. Starmans uit Kerkrade, die vrijdagmiddag jl. levensgevaarlijk gewond raakte bij een verkeersonge luk op een kruispunt in Kerkrade. RENESSE Herfsteoiiferenlie Morele Herbewapening Van 30 ckt. tot 2 nov. wordt in Renesse een herfstconferentie van Morele Herbewapening gehouden voor jeugd van 15 tot 25 jaar. Er worden 60 deelnemers verwacht. Op het programma staan lezingen, films, muziëk, sport en toneel. De heer P. Hintzen, journalist en voorzitter van de conferentie, spreekt over de kloof tussen hei technisch vermogen en het moreel onvermogen van de mens. Over de ontwikkelingslanden, met name India, houdt de heer D. van Tetterode, arts, een inleiding. Op 31 okt, organiseerde de confe rentie een openbare bijeenkomst in het Dorpshuis te Renesse. VOORBEREIDING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Zierikzee brengt ter openbare kennis, dat van af heden ter gemeente-secretarie, eerste afdeling, ter inzage ligt het besluit van dc raad dier gemeente, d.d. 24 augustus 1965. waarbij is be paald, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het grondge bied dier gemeente gelegen binnen de wallen (regelingen binnenstad 1965). Zierikzee, 1 november 1965. De wnd. burgemeester voornoemd, II. KOEVOETS. GEMEENTE ZIERIKZEE De burgemeeslr van Zierikzee brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 der Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd hel raadsbesluit van 25 oktober 1965, nr. 13, inhoudende een ver klaring dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gedeelte der gemeente, omsloten door Gracht- weg, Caustraat, Mulockstraat, Scheepstimmerdijk, het Sas, Zaag molen, Julianastraat, 's Heer-Lau- wendorp en Engelsekade. Zierikzee, 1 november 1965. De wnd. burgemeester voornoemd, H. KOEVOETS. Geref. Kerken Aangenomen naar Hceg; W. Schenk te Godlinze. Examens: Aan de Theologische Hogeschool tc Kampen slaagde voor het propadeutisch examen de heer E. F. Alberts te Bunde (Duitsland). Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Tiel-Zaltbom- mel D. Noord te Drogeham. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Driebergen P. v. Zon neveld le Bennekom. Baptisten Gemeenten Beroepen te Arnhem (2e pred. pl.) J. Bouritius te Hoogezand, die be dankte voor Emmen. Ned. Herv. Kerk Bevestiging cn intrede kandidaat N. J. Flink tc Burgh De heer N. J. Flink uit Hilversumj kand. t. d. H. D., zal zondagmiddag 7 november a.s. om half drie, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. A. J. Flink uit 's Gravenhage, intrede doen als pre dikant van de Hervormde gemeente van Burgh op Schouwen-Duiveland en in de clasis Zierikzee, waar hij beroepen is in de va ka tu re van ds. F. Don, die op 5 september van dit jaar (1965) naar Wijchen en Leur in de classis Nijmegen is vertrokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan en die daar tövens werkzaam is als predikant met bij zondere opdracht vanwege de pro vinciale kerkvergadering van Gel derland voor het Land van Maas en Waal en voor het Rijk van Nij megen. Kandidaat Flink werd op 6 maart 1939 te Hilversum geboren. Hij be zocht eerst het christelijk lyceum in zijn geboorteplaats en studeerde daarna theologie aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, waar bij in december 1962 zijn kandidaats- en ruim anderhalf jaar later, in sep tember van het vorige jaar (1964) ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Flink van oktober van het vorige jaar (1964) lot februari van dit jaar (1965) eerst nog ongeveer vier maanden bij ds. J. A. Don te Beverwijk stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervi- caris) werd hij op 9 juli van dit jaar (1965) na een te Utrecht gehouden colloquim toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk. Ned. Herv. Kerk Aftredende kcrkcraadslcdcn Oostcrland In de Ned. Herv. kerk te Ooster- land zijn dit jaar een vijftal kerke- raadsleden aftreden, n.l. de heren Jac. van den Houten, J. van der Maas en H. van der Werf, ouderling en en W. van den Bos en J. Stout- jesdijk, diaken. Zij zijn allen her kiesbaar uitgezonderd ouderling Jac. van den Houten, die tussentijds af tredend, zich niet meer herkiesbaar zal stellen. DE LEÉUW VAN BASHRA 124. „Ik hoop dat die hersenloze snoever van een aanvoerder Rassi en Agua lang genoeg tegenhoudt tot wij de bergen be reiken", zei Aram strak tegen het meisje. Hij zette het paard tot het uiterste aan en reed recht op de bergen toe, die als een brede donkere lijn stonden afgetekend in het maanlicht. In het oosten begon het al iets lichter te worden; over enkele uren zou het dag zijn. De avonturier voelde een koude vrees bij zich opkomen. Zou hij de top van de pas bereikt hebben eer de mor gen aanbrak? Zou hij op tijd komen om Sanai in de armen van de Leeuw terug le voeren eer deze zijn krijgers op de kleine christenstad Agnot losliet? En zou hij Rassi cn Agua voor kunnen blijven Bij de stadspoort streden Agua en Rassi op dat ogenblik een verbitterd woordge vecht met de aanvoerder van de burger wacht. Deze dappere beijverde zich hen al de ambtelijke moeilijkheden in dc weg le leggen, die hij in de tijd welke hij tus sen het vastgrijpen v,an zijn helm en het temmen van zijn slagzwaard vrij had, maar kon bedenken. „Ik vermoed dat die dikke de vader van het meisje is en die lange haar oom", overwoog hij sluw. „Of zou het andersom zijn? In elk geval ben ik nog niet klaar met hen". En dan greep hij zijn helm weer vast en groef een nieuw dozijn ambtelijke vragen op uit zijn reusachtig punthoofd. Pas twintig minuten later, toen zijn eigen hoofd leeg en dat van Rassi scharlaken rood geworden was, trad hij eindelijk vermoeid doch uiterst voldaan, terzijde en liel hen doorgaan. „De burger wacht staat altijd paraat!" prevelde hij te vreden, de beide miters nakijkend. En daarna haastte hij zich met zijn ongedul dig krijgsvolk naar een taveerne, teneinde het goudstuk van Aram in goede wijn om te zetten. „Dc duivel hale die snoever!" hijgde Rassi, bij gebrek aan beter zijn paard in de lenden trappend. „Wij halen Aram en het meisje nimmer meer in". Doch Agua legde sluw zijn hand langs zijn neus. „O nee", zei hij dreigend. „Ik weet precies hoe wij hen te pakken kun nen krijgen. Luister"....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7