De kansen voor liet midden- en kleinbedrijf Broodprijs cén cent omhoog OM DE CENTEN EN DE DUBBELTJES De lancering van de „Gemini-7" „De Wolbaal" K. J. Goedbloed GRONINGEN, 28-10. Veel midden- standsbedrijven vertonen een sterke groei. Het aantal ondernemingen met één of meer filialen, vroeger een zeldzaamheid in de* middenstand, neemt sterk toe. Ambachtelijke* be drijven groeien evenzeer. Het aan tal werknemers in het midden- en kleinbedrijf stijgt voortdurend. De heer J. B .A. Hurkmans, voorzitter van de Nederlandse Ruoms-Katho- lieke Middenstandsbond, heeft dit meegedeeld op een regionale bijeen komst van zijn centrale in café-res taurant „Riche" te Groningen. De heer Hurkmans acht die groei van vele middenstadsbedrijven niet alleen zeer verheugend, maar ook noodzakelijk. De voortdurende stij ging van de kosten kan worden op gevangen door grotere omzetten, meer bedrijfsruimte, betere machi nes, modernere inrichting. Men krijgt gemakkelijk een verkeerde indruk door ai die vernieuwingen en uit breidingen van de feitelijke bedrijfs resultaten. Meestal betekent deze glanzend schone schijn dat de on dernemer een belangrijk deel van zijn inkomen moet besteden voor in- DEN HAAG, 28-10. Na overleg met de Nederlandse Bakkerijstch- ting 'heeft de minister van economi sche zaken zich ermee akkoord ver klaard dat met ingang van l novem ber 1965 de prijs van brood met een cent per achthonderd gram wordt verhoogd. Aanleiding hiertoe zijn de gestegen prijzen van bloem en meel. Hierdoor zal de prijs van water brood i-n 'de steden waar de prils van het brood, afgehaald in de winkel thans 57 cent bedraagt, op 58 cent per achthonderd gram mogen wor den gebradht. In de provinciesteden, waar de ihuidige winkelprijs 58 cent bedraagt, mag deze worden ver hoogd tot 59 cent. Op het platteland mag de priis voor deze broodsoort van 59 op 60 cent komen. Geval van nekkramp bij marine DEN HAAG, 28-10. Donderdag is in het Kon. Instituut voor de Marine in Den Helder een mogelijk geval van nekkramp geconstateerd. Vol gens de Marinevoorlichtingsdienst staat nog' niet vast of de jongeman, die ziek geworden is, nekkramp heeft, maar wel zijn voor alle ze kerheid medische preventieve maat regelen getroffen. De betreffende jongeman is voor nader onderzoek overgebracht naar het Marinehospitaal in Overveen. Het is een adspirant reserve-officier van de Kon. Marine. Alle andere in het instituut in opleiding zijnde ads- spirant reserve-officieren (enkele tientallen) zijn voorlopig geconsig neerd. Achttien gevangenen, die ruim twee jaar geleden bij een gevange- nisoproer de directeur en twee be wakers doodden, zijn heden-vrijdag morgen in Singapore opgehangen. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Tijdens de voortgezette strafzit ting van het kantongerecht Zierik- zee werd woensdagmorgen de typo graaf C. J. M. de G. uit Oude Tonge veroordeeld: tot een boete van f 25 of 5 dagen wegens het rijden met een auto waarvan slechts één kop lamp functioneerde. Deze overtre ding was geconstateerd nabij Oos- terland. Het vonnis was conform de eis van de officier, mr. J. Andreae. De Dordreehtse firmant L. B. werd conform de eis veroordeeld tot f 5 of 1 dag wegens overtreding van het parkeerverbod aan de Hogeweg te Burgh. De firmant was het hiermee bepaald niet eens en kondigde zelfs aan in 'hoger beroep te zullen gaan bij de Hoge Raad der Nederlanden. Wegens het veroorzaken van een aanrijding op de splitsing Rijksweg- Molenweg te Bruinisse werd de al daar wonende L.'O. (conform) ver oordeeld tot f 40 of 8 dagen. Even eens conform de eis van de officier veroordeelde de kantonrechter mr. Moolen'burgh de Zieri'kzeeënaar J. C. S. tot f 40 of 8 dagen wegens 'het niet voldoende rechts houden in een onoverzichtelijke bocht 'hoek Zuid- dij k te Dreisdhor. Als gevolg hier van was een aanrijding ontstaan. S. was het niet eens met de uitspraak cn deelde mee in hoger beroep te zullen gaan. Bij verstek -werd A. K. ut Alblas- serdam veroordeeld tot f 75 of 15 dagen (conform) wegens het veroor zaken van een aanrijding te Kerk- v\/erve. veste ringen van deze soort. Hij moet grote kredieten opnemen vöor de fi nanciering van vernieuwingen die noodzakelijk zijn om het voortbe staan der onderneming te verzeke ren. Wees vriendelijk DEN HAAG, 28-10. In de openbare vergadering can de vaste commissie voor binnen landse zaken uit de Tweede Kamer heeft het Kamerlid J. H. Scheps (arb.) aangedrongen op meer vriendelijkheid, ook in de brieven die door het de partement worden verzonden. H ij wees in dit verband op het door minister Suurhoff (ver keer en waterstaat} genomen initiatief om brieven van dat departement een wat vriende lijker karakter te geven. De heer Scheps cotistateerde daar entegen, dat de corresponden tie van het departement can binnenlandse zaken „met de deur in huis valt en met de zelfde open deur weer uitgaat" en vroeg minister Smallen- broek de wijze daad van zijn ambtgenoot Suurhoff ook op zijn ministerie ingang te doen vinden. Minister Smallenbroek ging echter op deze suggestie niet in, althans hij liet de vraag van de heer Scheps on beantwoord. DEN HAAG, 28-10. Ondanks een weer grotere muntproduktic dan in het voorafgaande jaar kon ook in 1964 niet geheel worden voldaan aan dc nog steeds toenemende vraag naar pasmunten. Dit deelt dc minister van financiën mede in het zojuist gepubliceerde verslag over de toestand van het Nederlandse muntwezen gedurende het jaar 1964. Hoewel de prcduktic van pasmunten met 160 miljoen stuks ruim 13 procent hoger lag dan in 1963, kon in 1964 geen sprake zijn van voerraadvorming van enige betekenis. De produklie van dc kleine munten is in 1964 door technische redenen achtergebleven bij het muntpregramma. Er werden 73 miljoen centen vervaardigd, tcrvvyl er 110 miljoen op het programma stonden. Dc stuiverproduk- tic beliep daarentegen 21 miljoen stuks of 6 miljoen meer dan het programma. Dc produktic van dubbeltjes bleef 4 miljoen stuks onder het doel van 45 miljoen stuks en de produktic van kwartjes was 25 miljoen stuks groot, d.i. 10 miljoen meer dan was begroot. Dc toeneming van het aantal circulerende nikkelen en bronzen munten verliep in de laatste jaren als volgt: jaar/toeneming/(mecr dan in het vorige jaar) 1061 94.970.500, 1962 113.169.500 (18.199.000), 1.963 145.000.000 (31.830.000), 1961 158.400,000 (13.400.000). WASHINGTON, 27-10. Het Ameri- kaanse bureau voor lucht- en ruim tevaart (NASA) heeft besloten bü de lancering van de „Gemini 7", die voor 8 december op het programma stond, toch geen gebruik te maken van de Titanraket van de „Gemini 6", die maandag niet van de grond kwam doordat de lancering van de Agena-raket mislukte. De Titan wordt op het ogenblik gedemonteerd en voor gebruik op geborgen. In haar plaats komt de Ti tan 2-raket, die oorspronkelijk voor het „Gemini 7"-projeet was gebouwd De Nasa motiveert zijn besluit met de verklaring dat „Gemini 7" zwaarder is dan „Gemini 6" en dat men elk risico wil uitsluiten. Door deze wijziging moet de uitgebreide controleprocedure voor de nieuwe raket van a tot z worden .uitgevoerd, zodat men de hoop, dat door gebruik making van de raket van de „gemini 6" misschien een lancering van „ge- mini 7" vervroegd in november zou kunnen plaatsvinden, heeft laten va ren. Men houdt thans rekening met half december als tijdstip van uit voering. WIERINGERMEER. De gezamen lijke landbouworganisaties in de Wieringernieerpolder hebben een hulpactie op touw gezet voor de boeren in Salland, die door de slech te zomer in moeilijkheden zijn ge raakt. I'riilsea Beatrix en verloofde waren in Tilburg TILBURG, 28-10. Prinses Beatrix en haar verloofde, de heer Claus von Amsberg, hebben donderdagmiddag in de 'katholieke hogeschool in Til burg de rede aangehoord, waarmede prof. F. A. M. Ailing von Geusau zijn ambt van gewoon hoogleraar in het recht der internationale organi saties aanvaardde. Het verloofde paar was speciaal voor dit doel, incognito, naar Til burg gekomen. Collecte voor liet Nederlands Asltnufonds UTRECHT, 28-10. Zaterdag vindt te Utrecht de derde jaarvergadering plaats van de Ver. lot Steun aan het Ned. Astmafonds, welke momenteel 4000 leden telt en 50 afdelingen en correspondentschappen. De vereni ging vormt zoveel als de „brug" tus sen de Stichting en het Ned. Astma fonds en 'het Nederlandse publiek. In de week van 15 tot- 21 november or ganiseert de vereniging weer haar landelijke collecte. Deze bracht in 1962 ruim 62.000 gulden en in 1964 ruim 140.000 op. Men verwacht dit jaar een bedrag van 180.000 gulden bijeen te kunnen brengen. Neushoorn-baby kreeg mond-op-mond- beademing van jager NAIROBI, 28-10. Een jager op groot wild in Kenia heeft verklaard dat 'hij een baby-neushoorn het le ven 'heeft gered door „mond-op- mond-beademing". Toen hij samen met zijn broer het vrouwtje wilde vangen, viel dit dood neer. Hij ope rcerde onmiddellijk maar de 'baby scheen 'dood te zijn. De mannen slo ten daarop 'de bek en een neusgat af en de jager, Pat Carr Hartley, paste de beademing toe op het andere neusgat. Tien minuten later kwam 'het jong tot leven. nOOEUJKE )NGET.UKKEN VAALS. Op dc rijksweg in Vaals, ter hoogte van Heuvel, is een Belgi sche personenauto in frontale bot sing gekomen met een tegemoetko mende vrachtauto. Twee wer drie inzittenden, -de 59-jarige mevrouw Th. M. L. Deflandre-Jacquet uit Housse, en de 57-jarige mevrouw F. J. Deperon-Jacqviet uit Luik. werden op slag gedood. De 64-jarige A. D. Deflandre uit Luik werd levensge vaarlijk gewond in het ziekenhuis in Heerlen opgenomen. HILLEGOM. De 27-jarige M. de Groot uit Hillegom is op de rijksweg Den Haag-Amsterdam ter'hoogte van Hillegom met zijn motor achter op een vrachtauto gereden. Dc man werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse .is overleden. DEN HAAG. Op de rijksweg in Schipluiden is de 25-jarige J. G. Elffrich uit die plaats dodelijk ge wond bij een verkeersongeval. De jongeman, die op een bromfiets reed werd 'geschept door een vrachtauto en kwam in de Wetering naast 'de weg terecht. Met een schedelbasis- fractuur werd h ijnaar een zieken huis in Delft vervoerd, waar hij die zelfde anorgen overleed. AMSTERDAM. Bij een verkeers ongeluk op de Noord-Zuid verbin ding in Veenendaal is de 48-jarige driecteur van de Stiohtse Culturele Raad, drs. H. Jonker, om het leven gekomen. De heer Jonker kwam met zijn auto in 'botsing met een tank wagen en is kort na de aanrijding overleden. DALFSEN. De 41-jarige 'heer J. G. Pompert uit Dalfsen is bij een ver keersongeval op de rijksweg Zwolle -Heino onder Zwollerkerspel om het leven gekomen. Zijn echtgenote werd licht gewond. Hun auto kwam in bot9inig met een militaire wagen, waarvan de bestuurder achteruit de Randweg wilde inrijden. APELDOORN. Op het Kanaal- Noord in Apeldoorn is de 75-jarige heer J. Niersen uit Apeldoorn met zijn bromfiets aangereden door een auto en zo ernstig gewond dat hij bij aankomst in het ziekenhuis reeds was 'overleden. Flitsen ilit het buitenland BERLIJN. In 'de eerste 9 maan den van 'dit jaar zijn 122 Oostduitse militairen en politiemannen naar West-Duitsland uitgeweken. Dat is dertig procent meer dan in de over eenkomstige 'periode van vorig jaar, zo deelt de voorlichtingsdienst van de Westduitse grenspolitie mee. KHARTOEM. In Soedan waar sinds vorige weeic een kabinetscrisis heerst is het spoorwegpersoneel een sta king van vier dagen begonnen voor betere arbeidsomstandigheden. LEOPOLDSTAD. „Er is geen spra ke van dat de Kongolesè regering de duizend 'huursoldaten die in de gele deren van het nationale leger dienen in de huidige omstandigheden zal ontslaan". Zo heeft de opperbevel hebber van het Kongolese leger, ge neraal Moboetoe, in een onderhoud met de correspondent van het Franse persbureau A.F.P. ALGIERS. De ministers van bui tenlandse zaken van de Afrikaanse- Aziatisc'he landen kwamen donder dag in Algiers bijeen ondanks de te genkanting van China, zo meldt het Algerijnse nieuwsbureau. VATICAANSTAD. Een functiona ris vjd. Vaticaanse congregatie dei- riten, de „advocaat van dc duivel" wiens taak het is bij processen tot zaliig- of heiligverklaring bevredi gende antwoorden uit te lokken op door ihem gestelde tegenwerpingen, zal naast zijn huidige helper nog een aantal assisten („bevorderaars van 'het geloof") 'krijgen, aldus is in Va ticaanstad meegedeeld. BRUSSEL. De Belgische minister van P.T.T. heeft aan de V.N. 70.000 dollar voor hulp aan de vluchtelin gen uit Palestina geschonken. Deze som is de opbrengst van toeslag op een serie postzegels en zal gebruikt worden in het medisch centrum van het vluchtelingenkamp Jabalia bij Gaza. FORT DE FRANCE. In Fort dc France, 'de hoof-dstad van het Franse eiland Martinique in de Caraïbische zee, (hebben zich ongeregeldheden voorgedaan na de arrestatie van een uit de gevangenis ontvluchte- recidi vist. PEKING. Dc Chinese ambassade iin Djakarta iheeft in een nota aan het Indonesische ministerie van buiten landse zaken kaohtig geprotesteerd tegen het aanhouden en fouilleren van Ohinese technische adviseurs. ARAGNONET. Binnenkort zal worden begonnen met de werkzaam heden aan een internationale tunnel 'door de Pyreneeën. De acht kilome ter lange voor wegvervoer bestemde tunnel zal Bielsa, in de Spaanse pro vincie Huesca, verbinden met het Franse Aragnonet. Men hoopt er bin nen drie jaar mee 'klaar te komen. TOKIO. Een tankauto met pro- paangas is te Nisjinomija in west- Japan togen een verkeersbrug aan gereden en ontploft. De ontploffing deecl ook benzinetanks in de nabij heid in de lucht vliegen. Door de ont stane brand werden 40 aangrenzen de 'huizen en gebouwen verwoest. Volgens de eerste berichten zijn vier mensen om 'het leven gekomen. SMETHWICK. Een bom is ont ploft in de hal van de woning van het Britse parlementslid Peter Grif fiths in de industriestad Smcthwick. Het 'huis werd licht beschadigd. MOSKOU. Dc Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Mur- ville, vloog donderdag naar Moskou voor besprekingen met de Russische leiders. In ingelichte 'kringen in de Russische 'hoofdstad verwacht men geen dramatische resultaten van de besprekingen. LENINGRAD, Russische hove niers hebben op een van de mooiste plekjes van Leningrad, het Vasilevs- ky eiland, vijfentwintigduizend hya- cintihbollen geplant. De bloembollen zijn een geschenk van Hollandse bol- lenkwekers. WASHINGTON. Een overeen komst tussen de Verenigde Staten en Cuba betreffende het vertrek van duizenden Cubanen die naar de Ver. Staten wensen te emigreren, zal zeer binnenkort 'worden bekendgemaakt, zo is woesdag van betrouwbare zijde in Washington vernomen, WARSCHAU. Een 41-jarige vrouw ■die in de Nederlandse bus zat die op 25 oktober van een brug bij Poznan in Polen stortte, is aan haar verwon dingen 'bezweken. Hiermee is 't aan tal doden' 'als gevolg van dit onge luk tot vijftien gestegen. Zoals be kend zaten er in de 'bus Polen die uit Engeland 'kwamen en op weg waren naar 'hun land. ROME. De Italiaanse douane heeft een uitgebreide smokkel van koffie via 'de St. Bernihard tunnel ontdekt. De zakken koffie werden verbolgen onder 'hout dat per vrachtwagen van uit Zwitserland naar Italië werd ver voerd. RAN JOON. Door zware regenval zijn bijna honderd dorpen in midden en boven-Birma overstroomd. Der tig mensen zijn verdronken. BOEJOEMBOERA (BOEROENDI). Tien politieke personen, die beschul digd waren van deelneming aan de mislukte staatsgreep van 19 oktober in Boeroendi, zijn in Boejoemboera terechtgesteld in een stadion. NEW YORK. De vader van de voormalige Cubaanse minister van economische zaken Ernesto „Che" Guevara is ervan overtuigd, dat zijn zoon dood iis. Dit'heeft de Amerikaan se journalist Henry Taylor van een Argentijns familielid van Guevara, die in Buenos Aires met Guevara's vader had 'gesproken, vernomen. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de voor spoedige geboorte van ons zoontje en broertje ADR1AAN JAN (Ad) S. JILLE J. C. JILLE-v. d. REPE ANDRE Nieuwerkerk, 28 okt. 1965 Zeeasterstraat 7 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze geliefde neef MAARTEN OLIVIER II AN SE op de leeftijd van 42 jaar Haamstede, oktober 1965 Familie HANSE Onze oprechte dank, mede namens de kinderen, voor de vele felicitaties ons betoond op 15 dezer. D. DE JONGE Scharendijke, Inlaag 4 29 oktober 1965 SUCCESJES Tc koop: Goede, gebruikte 2-schar „Huard" wentelploeg en 1- schar „Cappon" kantelploeg. Smederij Kcsteloo, Nieuwer kerk, tel. (01114)226, 284. Een complete elektr. trein met rails en tafel. Teelinck- slraat 20, Zierikzee, Tafels, keukenstoelen, cra- peauds, haardfauteuils, ledi kanten, bedden, matrassen, wasboxen, kinderledikantjes, kachels, elektr. kookplaat (2- pits) als nieuw, studie-orgel (10 regist.), radio, autopeds, alle soorten afbraak, enz. Fa. M. Korstanje, Lange Grocn- dal 16, Zierikzee. I.z.g. staat zijnde „Olland" snelweger; weeg vermogen tot 10 kg. W. E. Quaak, Zuid straat 3, Haamstede. Een zo goed als nieuw gas haardje. Appelmarkt 9, Zie rikzee. Personeel gevraagd: Een jongen, boven 36 jaar, bij slagerij D. J. Geelhoed, Groenendaal 6, Oosterland. mirlon Jmiruana MAILLOTS in wol en crêpe mousse, verkrijgbaar in baby-, kinder- en damesmaten. NIEUW! M1RLANA MAILLOTS ui blokdessins diverse kleuren in kinder- en tienermaten TOPSERVICE: Bij krimp gratis vervanging! Uw Miiiana-dealer: Melkmarkt 3 - Zierikzee TE KOOP: 1 Citroen bestel 2 C.V. (1959) f 650,— 2 Citrocns 2 C.V. 2 Citrocns Ami 6 1 Citroen Ideal (1958) 1 Mercedes 220 S (1958) Zéér mooi! 1 Fiat 600 (1957) 1 Panhard (1957) 1 Amphicar (1964) Citrcën-Panhard-verdeler Rcnesse - Telef. (01116)245 Te koop gevraagd: Motorcarrier, met of zonder hulpmotor, of auto van 3 a 500 kg. Alle soorten meu belen, hele en halve inboe dels en alle soorten afbraak. Uw adres voor lompen en metalen enz. De hoogste prij zen! Bericht aan fa. M. Kor stanje, Lange Groendal 16, Zierikzee. Diversen: Luxe autoverhuur zonder chauffeur. M. van Oeveren, Scharendijke, tel. (01117)248. Kistjes sigaren miskleur f 5,50 25 stuks bij sigarenma gazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein Zierikz. en West straat Haamstede. Voor tijdelijk gevraagd: een hulp in de huishouding voor minstens één dag per week. VAN LAMBAART, Nieuwe Haven 105. - Aanmelden na 20.00 uur. Kattenvuil in huis te Zoeterwoude ZCETERWCUDE, 27-10. De bu- ren en andere omwonenden van een 6S-jarige inwoonster van Zoeter woude hebben zich tot de inspectie van de volksgezondheid en tot de minister van sociale zaken en volks gezondheid gewend met klachten over de afgrijselijke stank die dc ongeveer 50 katten die de vrouw er cp na houdt, verspreiden. De kantonrechter in Leiden veroor deelde haar reeds in oktober vorig jaar tot een geldboete van f 12,50, omdat volgens de politieverordening het houden van meer dan twee kat ten verboden is. Thans is opnieuw prcces-verbaal opgemaakt. De woning van de vrouw is zodanig vervuild, dat het kattenvuil er met schop en kruiwa gen uit moest worden verwijderd. De Franse minister van buiten landse za'ken. Couve de Murville, is donderdag naar Moskou vertrokken voor een zesdaags bezoek 'dat verbe tering van de Frasn-Russische be trekkingen op alle terreinen tot doel 'heeft. DELFT. In het Gasthuis te Delft is overleden de 45-jarige sloper P. Q. M. van der Voort, die eerder tij dens werkzaamheden in een auto sloperij in Delft brandwonden over zijn gehele bovenlichaam had opge lopen toen uit een in brand geraak te tank plotseling een enorme steek vlam schoot. Overslag aloomreactor van 170 ton ROTTERDAM. 28-10, De drijvende bok Simpson is .donderdagmiddag twee uur lang bezig geweest met een bijzonder lastig 'karwei: de overslag van een 170 ton wegende atoomreac- tcr vanuit een binnenschip in het nieuwe Nederlandse bevoorradings schip Smit Lloyd 7. Het zware werk vond plaats bij de N.V. Rotterdamse Stuwadoor Maatschappij N.V. aan de Maashaven in Rotterdam. Dc atoomreactor, gebouwd door Friedrich Krupp Machinen und Stahlbau in Rheinhausen, is bestemd voer het eerste Duitse vrachtschip, dat met atoomkracht zal worden voortbewogen. Het schip dat de naam „OUo Hahn" zal 'krijgen, is in aanbouw bij de Howaldt Werf in het Duitse Kiel. DE LEEUW VAN BASHRA 123. „Het is dwaas om dc stad te willen verlaten, nu de Mamelukken de bergen on veilig maken, messire.'" bezwoer de held haftige aanvoerder van de burgerwacht Aram, terwijl hij zichzelf haast dodelijk verwondde met zijn reusachtig slagzwaard. „Vooral met een jongedame in uw gezel schap is het onverantwoordelijk om zulk een gevaar te trotseren. Trouwens, waar om zoudt ge met een jongedame deze stad zo iaat willen verlaten". Do avonturier kreeg plotseling een in geving. „Kom kom, messire", zei hij 'glim lachend, terwijl hij z'n hand op de arm van het meisje legde. „Ge zijt zelf toch genoeg man van de wereld om te welen dal. het z'n eigen bekoring heeft om met een schone jonge vrouw ccn wandelrit in het maanlicht (e maken". Hij haalde een goudsluk tevoorschijn, wierp dit omhoog zodat het fonkelde in het maanlicht cn ving hel behendig weer op. „Wilt ge. als man van de wereld en als dapper krijgs man, niet liever op mijn gezondheid drin ken dan mij een wandelrit in het maan licht te onthouden?" De krijgsheld glimlachte fijntjesen kreeg plotseling iets over zich van iemand die veel van het leven begrijpt. „Dat verandert dc zaak. messire", zei hij vaderlijk, het goudstuk opvangend dat Aram hem toe wierp. „Ha. ha. Ik ben zelf ook jong ge weest, messire. Wij zullen gaarne een be ker op de gezondheid van uw genade le digen, nietwaar mannen!" En terwijl zijn mannen zich haastten om in een geest driftig gemompel uit te barsten cn met hun lippen te smokken, trad hij terzijde om Aram door te Jalon. „Gij kunt mij nog ccn genoegen doen". zei de avonturier, zijn paard aanzettend. „Het is mogelijk dat de oom en de vader van mijn gezellin ons nakomen. Ge weet hoe ooms en vaders zijn, nietwaar?" Hij knipoogde en de aanvoerder knipoogde te rug ats iemand die vergrijsd is in de ken nis van ooms cn vaders. ,.Gc zult mij zeer verplichten indien ge hen enige tijd op houdt". De krijgsman keek Aram en het meisje een ogenblik na. „Ik ben zelf ook jong ge weest!" verklaarde hij op een toon alsof hij iedereen die daai'aan durfde te twijfe len het hoofd wilde afslaan. „Zij zullen geen last van die oom cn die vader heb ben. als het aan een eerlijk krijgsman ligt". En toen Agua en Rassi enkele ogenblikken later in volle galop de stadspoort nader den, trad hij hen vervaarlijk legem nol en brulde: „llalt!' Worda!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3