VEST 1 1 50 35 ZIERIKZEE HEEFT FRAAIE NIEUWE KLEUTERSCHOOL n mm l$f f ïiSiüE i u SP""™ 11 Veeü/eM 0joodivill ONZE PUZZEL-RUBRIEK Activiteit van „Comité Monarchie" Huis van Churchill verkocht MUGGEN Ingezonden mededeling KAVON VERGADERING ZIERIKZEE Openbare school in iMalta ook (tijdelijk) bestemd voor onderwijs Christelijke kleuterschool vereniging ZIERIKZEE, 28-10. Een trotse delegatie van feestelijk uitgedoste kleu ters onder aanvoering van een drietal huismoeders kon men gisteren (don derdag) middag ontmoeten op de Calandweg, aan de uiterste rand van Zierikzees' nieuwe en uitgebreide woonwijk Malta. Deze kleine opgewekte stcet vormde in feite het belangrijkste aandeel dat tijdens deze fraaie hefstmiddag geleverd werd aan de kleurrijke openingsplechtigheid van de voor het openbaar en bijzonder kleuteronderwijs bestemde school gelegen aan de Kaersemakerstraat. Immers, de kleuters zijn de toekomstige be woners van deze fraaie nieuwe en modern ingerichte kleuterschool „De Woelwaters". Dat de nieuwe school met deze naam trots toegerust, thans de deuren wijd voor het jonge volkje heeft openstaan bleek de vele genodigden bij de openingsplechtigheid toen de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. M. J. de Jonge, het rcod-zwarte Zierikzeese dundoek verwijderde dat tot dat mo ment de naam van de school, aangebracht boven de hoofdingang, verborgen had gehouden. Uiteraard geschiedde deze offici ële handeling buiten de school, maar een half uurtje tevoren had Zierikzees' loco-burgemeester H. Koevoets in één van de beide speel lokalen een bijzonder groot aantal genodigden welkom geheten. Na mens het gemeentebestuur sprak de heer Koevoets zijn vreugde uit over deze dag, waarop de gemeente nu eens voor gastheer kon spelen. In 't bijzonder verwelkomde de loco burgemeester de inspectrice mej. De Jonge en direct al bracht hij haar dank voor de enthousiaste wijze waarop zij zich heeft ingespannen voor de totstandkoming van de nieu we school. Verder begroette de heer Koevoets afgevaardigden van de vereniging volksonderwijs, leden van de Chr. Onderwijzers vereni ging, bestuursleden van de Chr. kleuterschool, hoofdleidster me vrouw Brouwer-Steur van de Nuts- kleuterschool, de hoofdleidsters van de Chr. en (nieuwe) openbare kleu terschool, de leden van de gemeen teraad, en de schoolarts dokter P. W. J. Vogelaar. De inspectrice sprak vervolgens, nadat zij de naam van de nieuwe school officieel wereldkundig had gemaakt, haar bijzondere vreugde uit over de totstandkoming van dit nieuwe domein voor de allerkleinste schoolgaande kinderen. „Ik ben wel bijzonder enthousiast omdat de naam De Jonge op niet minder dan driedubbele wijze aan dit gebouw verbonden is", aldus de inspectrice, er aan herinnerend dat zowel de hoofdleidstér van de openbare als van de christelijke school „gedeel ten" dezelfde naam hebben, n.l. mej. M. de Jonge en mevr. L. de Jonge- van 'tHof. De inspectrice gaf voorts uiting aan haar bewondering voor het feit dat de school in zeer korte tijd werd gebouwd en hoopte dat de samenwerking tussen de bewo ners goed zal zijn. „Ik ben blij dit te kunnen meemaken en te beseffen dat het kan", aldus mej. De Jonge. De inspectrice sprak verder de wens uit dat deze samenwerking ook in de toekomst, als de beide scholen weer gescheiden zullen verder gaan dcor nieuwbouw van een Chr. kleu terschool, zal blijven bestaan. „Leid sters", aldus mej. De Jonge, „het wordt een periode van geven en ne men". Uiteraard betrok spreekster ook, en natuurlijk in de eerste plaats, het gemeentebestuur in haar felicitaties. „Voor kleuters kan een school eigenlijk niet duur genoeg zijn", aldus mej. De Jonge, verwij zende naar de fraaie inrichting van de speellokalen, die ongetwijfeld een domein voor de kinderen zullen zijn. „Het gemeentebestuur heeft dan ook kosten noch moeite gespaard", zo be sloot de'inspectrice, na een geluk wens te hebben gericht aan het be stuur van de Chr. Kleuterschoolver eniging en de beide hoofdleidsters. Scmi-permanentc bouw Een uitvoerige terugblik op de voorgeschiedenis van de bouw gaf vervolgens de wethouder van onder wijs, mr. K. A. Keuning. Uit de vy.. 1% JS3 Voor 45 jaar.... ZIERIKZEE. In „Juliana" sprak mr. S. Triezenberg, president van de Arrondissementsrechtbank te Zierik- zee over het onderwerp: „Een en an der over schoonheid". ZIJPE. Door G.S. is in druk ver schenen een voorstel om voor 1921 5000 subsidie te geven ten dienste van een stoombootdienst tussen Sta- venisse en Zijpe. NOORDGOUWE. De chirurg van het ziekenhuis dr. Huese is gestart met een cursus verbandleer. ZIERIKZEE. Een voorbijganger ontdekte in een vruchtentuin aan de Blokweg een hond in een wildstrik. Hij verloste het dier uit zijn benarde positie. ST. PHILIPSLAND. Het muziek gezelschap Concordiagaf voor een goed gevulde zaal een geslaagd con cert. ZONNEMAIRE. De landbouwso- ciëteit „Ceres" besloot tot oprichting van een Boerenleenbank. BURGH. In de zaal van de heer L. v. Graaf eiland gaf de rederijkers vereniging „Vooruitgang zij ons stre ven" een opvoering van „Het parel snoer" en „De sjaal van mevrouw". ZIERIKZEE. Voor de vereniging „Algemeene Ontwikkeling" sprak de gepensioneerd assistent-resident over „Arabië en Palestina". BURGH. Door de mildheid van de heer J. v. d. Wal, eigenaar van „Het Duinhuis" onder Westenschouwen werd de leerlingen van de o.l.- school een schoolfeest aangeboden. DRACHTEN. In Drachten is de 65- jarige mevr. B. F. Milran Dolle-de Vries, uit Baam, om het leven ge komen toen zij nabij Drachten met haar auto de rijksweg overstak zon der voorrong te geven aan een na derende vrachtauto. Ingezonden mededeling binnenvep. ing het heste bed ooit gemaakt! •schuimrubber nog nooit geëvenaard HAZET-FABRIEKEN Zevenbergen N.B. POLITIERECHTER MIDDELBURG De 23-jarige metaalbewerker J. d. W. uit Middelharnis stond terecht bij de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, verdacht van het feit doorgereden te zijn na een aanrij ding. De W. was, met zijn meisje in Zierikzee en na een café in dezelfde plaats bezocht te hebben in de No- belstraat tegen een stilstaande dok tersauto 'gereden. Een toevallige voorbij'ganger had het nummer van zijn auto opgenomen. De officier van justitie, mr. A. L. Andreae, stelde in zijn requisitoir dat er een bepaalde categorie men sen zijn die doorrijden na een onge val omdat ze zich in een staat be vinden, waarin ze liever niet zien dat de politie deze constateert. Hij eiste dan ook een boete van f 150 en een ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van 4 maan den. De politierechter vonniste con form. Rode Krais-goederen voor Hanoi GENEVE, 28-10. Het Rode Kruis heeft donderdag in Genève bekend gemaakt, dat het per vliegtuig via Peking een eerste zending hulpgoe deren in de vorm van antibiotica en verbandmiddelen naar Hanoi heeft gezonden, bestemd voor het Noord- Vietnamese Rode Kruis. Er is ook een partij medicamenten gezonden naar de vertegenwoordiger van het Zuidvietnamese Nationale Bevrij dingsfront is Moskou. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wierden (toez.) (3e pred. pl.): A. den Hartog, Bodegra ven. Bedankt voor Bergentheim (toez.): H. Lindeboom, Wilhelminadorp; voor Brandwijk: K. Exalto, Melissant; voor Westerbork (toez.): D. J. Mie- dema, Dokkum; voor Woudenberg: J. C. Schuurman, Schoonhoven. Ger. Kerken Beroepen te Alteveer: kand. H. J. Hasper, La Ohapelle sur Aveyron (Frankrijk); te Haarlem-N. (vak. dr. O. Jager): D. Barten, Appelscha; te Westmaas: T. W. Penning, Dirks- horn. Gcr. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Cloverdalo (Brits Co lumbia): L. Selles, Chatham (Onta rio) (voorheen te Voorburg). Chr. Gercf. Kerken Beroepen te Zutphen: dr. J. de Vuysl, Amsterdam-O woorden van mr. Keuning bleek o.a. dat de eerste plannen om te komen tot stichting van een openbare kleu terschool ontstonden in 1962, om precies te zijn in januari van dat jaar. In de gemeenteraad nam de fractie van de P.v.d.A. toen het initi atief tot de stichting en hierbij werd de volle medewerking van alle raadsfracties verkregen. Het princi pe besluit om tot stichting van de school over te gaan viel op 30 janu ari van dat jaar. Intussen gaf de gemeenteraad ook een gunstige beslissing op een ver zoek van een dertigtal ouders, en wel in september 1963, om tot een openbare kleuterschool te komen. Inmiddels werd het april 1965 voor dat het zover was dat de raad kon besluiten crediet te verlenen voor d'e bouw van eensemi-permanent gebouw. Uit de woorden van mr. Keuning bleek weer eens duidelijk dat het bouwen van een permanente school - en dat is toch eigenlijk de normale weg - im Nederland bepaald geen eenvoudige zaak is. De raad be sloot dus, met medewerking van Ged. Staten en de inspectrice. om semi-permanent te gaan bouwen. Door het medegebruik van het ge bouw door de Chr. kleuterschoolver eniging is de school voor de toe komst verzekerd van een volledige „bewoning", aldus de wethouder. Wethouder Keuning greep deze gelegenheid met beide handen aan om, zender afbreuk te willen doen aan de feestelijke stemming van de ze middag, een somber geluid te la ten horen ever de scholenbouw in het algemeen. Al heel veel jaren is het lager onderwijs te Zierikzee im mers ondergebracht in gebouwen welke in feite aan geen enkele eis meer vcldcen. We hebben eigenlijk drie nieuwe permanente scholen hard nodig", aldus mr. Keuning. De wethouder wees er verder op dat ondanks de medewerking van de on derwijsinspectie men er neg niet in geslaagd is om in „Den Haag een bres te slaan". Intussen moeten we het hier doen met cude kavaljes van scholen die eigenlijk al lang verdwe nen hadden moeten zijn", zo luchtte mr. Keuning zijn gemoed. Des te prettiger was het voor de Wethouder té mogen constateren dat de nieuwe kleuterschool een kleurig en fleurig geheel vormt. „De inrich ting is voorbeeldig geworden, mede dankzij de adviezen van de leidsters", aldus mr. Keuning. die dan ook ver wachtte dat de jeugd er zich spoe dig thuis zal voelen. „Het gemeente bestuur is dan ook echt wel een beetje trots hiermee", aldus de v-ct- houder, die zijn toespraak besloot met een dankwoord voor de bij de bcuw gebleken samenwerking en dank bracht aan de directeur van gemeentewerken, de heer .T. I.nu- wers, zijn staf en personeel (die zeer snel werk geleverd hebben), rrb- vrouw Haze voor het schoonmaken ve.n. het gebouw, de inspectrice voor het verrichten ver de officiële ope ning en de hcofdleidsters. Mr. Keu ning besloot met het citaat: ..Kin deren zijn nu eenmaal kinderen en kinderen' doen nu eenmaal kinder lijke dingen". Geslaagde start Namens de Chr. kleuterschoolver. „Rehoboth" en de leidsters werd het gemeentebestuur vervolgens geluk gewenst door de heer D. C. Quist, die zijn vreugde uitsprak over deze geslaagde start van het kleuteron derwijs in Malta en ter plaatsing in de hal een electrische wandklok aan bood. Dank bracht de heer Quist ook aan de gemeente voor het ter be schikking stellen van het gebouw voor het Chr. kleuterschoolonder- wijs, hetgeen zeer spontaan werd ge daan. De heer Quist voorzag echter in de toekomst nieuwe wachtlijsten, zowel voor de openbare als de Chr. kleuterschool en hoopte daarom, al is men nu dan ook tijdelijk bijzon der goed geholpen, dat spoedig een geheel eigen gebouw tot stand zal mogen komen. „Tct die tijd komen we bij u inwonen en als tweede bewo ner hebben wij natuurlijk onze ver plichtingen", aldus de heer Quist. De beide hoofdleidsters, mej, M. de Jonge en mevr. L. de Jonge- op 't Hof vertolkten eveneens hun vreugde over het nieuwe gebouw. Intussen was het gezelschap dal wat „grcot" was opgesteld in het zonnige kindcr-speellokaal belang rijk uitgebreid: de „nieuwe" kleu ters, voor de gelegenheid getooid met fcestmutsen, waren gearriveerd om de leidsters een bloemenhulde te brengen. Het was een leuke onder breking van deze plechtigheid, die tot dat moment onoverkomelijk na tuurlijk in het teken van de vol wassenen had gestaan. De „staart" van deze bijeenkomst was wel een heel bijzondere. De ver- eninging Volksonderwijs had voor een verrassing gezorgd welke werd aangeboden door de heer J. J. D. van Male, namelijk een fraai in be ton uitgevoerd beeldje, voorstellend een kleutermeisje met springtouw, dat werd opgesteld voor het gazon van de nieuwe school, aan de straat zijde. Het beeldje is gemaakt dooi de heer Van Bijleveld, hoofd van, de ol.-school te Kerkwerve. Verrassing In zijn slotwoord betuigde loco burgemeester Koevoets zijn grote dank voor dit originele geschenk, dat hij zeer passend in de omgeving achtte. „Dit is het eerste beeldje dat wij in Zierikzee hebben", aldus de loco. De heer Van Male had tevoren uiting gegeven aan de vreugde wel ke in de kringen van Volksonderwijs heerst. Hij wenste ook de mede-be wonertjes van het nieuwe gebouw geluk. „Kleine kinderen zijn zich niet bewust van een principiële scheiding", aldus de heer Van Male. Nadat de lieer P. ten Haaf tenslotte namens de Ned. Onderwijzers Ver. op Schouwen-Duiveland een plan tenbak had aangeboden sprak de heer Koevoets het slotwoord van deze geslaagde middag, wtiarmec Zierikzee cn in 't bijzonder Malta, een nieuwe school is rijker gewor den. In 1966 opening vakantiehuis Volksonderwijs CHEM REINIGEN GEBRACHT EN GEHAALD GECONTROLEERDE KWALITEIT WASSERIJ „DE ZOOM" N.V. ZIERIKZEE - TEL. 2673 IIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIUIIIIIIIUIUIIIII Rode Kruis vraagt hulp voor India en Pakistan GENÈVE, 28-10. Het Internatio nale Comité van het Rode Kruis schat het aantal vluchtelingen dat tijdens de gevechten tussen India en Pakistan uit hun huizen is vei-dreven op 320.000. In India zouden meer dan 200.000 mensen hebben moeten vluch ten en in Pakistan 120.000 Volgens uit de gebieden ontvangen rapporten is de ellende in de gebie den groot. Het comité heeft een beroep op de Liga van Rode Kruisverenigingen gedaan de nationale Rode Kruisver enigingen te verzoeken snel levens middelen, kleding, tenten en medi camenten te zenden. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, telefoon (01110)2080. Middenschouwcn: dokter Terpstra, Brouwershaven, telefoon (01119) 280. Oosterland/Bruinissc: dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, telefoon (01113) 280. DIERENARTS Dokier W. A. M. Kalkman, Renesse, telefoon (01116)310. In het „Huis van Nassau" werd deze week de jaarlijkse rayonverga dering gehouden van het rayon Schouwen-Duiveland van Volkson derwijs, onder leiding van de fede ratievoorzitter de heer M A. Hage te Middelburg en het federalicbe- stuurslid de heer J. M. Goemans te Zonnemaire. In zijn welkomstwoord kun de heer Hage constateren dat alle af delingen van Schouwen-Duiveland vertegenwoordigd waren. Hij merk te op dat de positie van Volksonder- Wijs (meer dan 150.000 leden) steeds sterker wordt, niet alleen regionaal maar ook landelijk gezien. Naar me ning van spreker was de openbare school de school voor ieder kind. Bij een bewust kiezen is vooral een juiste voorlichting een eerste ver eiste. De heer Hage stond stil bij het in 1966 te vieren honderdjarig be staan, want bij gelegenheid van dit jubileum wordt het voormalige zie kenhuis te Noordgouwe - intussen omgebouwd tot het derde vakantie huis geopend ten gerieve van dui zenden Nederlandse schoolkinderen. Om bij te dragen in de financiering van dit kostbare projekt werd dit najaar een grote provinciale loterij SPORT BILJARTEN Om kampioenschap 4e klasse libre Zierikzee, 28-10. In het clublokaal van de biljartvereniging V.O.G. (ca fé J. L. de Hooge) te Zierikzee vindt morgen (zaterdag) de finaleavond plaats om het persoonlijk kampioen schap 4e klasse libre van het dis- trikt Schouwen-Duiveland der K.N. B.B. Aan de voorwedstrijden heb ben in totaal 34 biljarters deelgeno men waarvan de volgende acht zich voor de finale hebben weten te plaatsen: M. Quist, O.K.K., Nieuwer- kerk; K. L. v. d. Werve, „Caram bole", Dreischor; J. Snijders, „Entre Nous", Zierikzee; J. Goudswaard, „B.V.O.", Oosterland: T. J. Stoel en D. de Jonge, beide „Witte van Haemstede"; P. v. d. Berge en J. Klomp, beide „K.V.L.", Noordgouwe. Reserve is L. v. Raamsdonk, „D.O. S.", Ouwerkerk. Ingezonden mededeling Toto uitslagen controleren? Telef. Nieuwsdienst A.N.P. 06222-333 Zondags na 16.30 De puzzel van vorige week is weer „uit". Onze puzzelredaktie behoeft zich echt geen zorgen te maken over de belangstelling, want van Week tot week is de stapel inzendingen gro ter. Dat geeft moed in dit televisie tijdperk. De eerste prijs is dit maal bestemd voor: mej. E. Hack, Boezcmweg 14, Dirksland. De tweede prijs gaat naar: mej. M. G. N. Boot, Ring 37, Ouwerkerk. De oplossing van de puzzel is de volgende: Hcrizcntaal: 1. rust; 4. Osaka; 8. Ohio; 12. urn; 13. mat; 14. kip; 15. eel; 17. ass; 19. ala; 21. atm. 23. maat; 25. spade; 27. reet; 29. crepe; 31. ezels; 33. ah; 34. Rotterdam; 37. te; 39. ver; 40. wie; 41. aai; 43. duo; 44. the; 45. eng; 46. don; 47. lei; 49. Ede; 51. sta; 53. re; 55. Dendolder; 58. Ie; 59. snert; 61. ilias; 63. spel; 64. serre; 67. elke; 69. tee; 71. ene; 72. Ina; 73. solo; 82. Assen; 83. smet. Vertikaal: 1. ruim; 2. ur; 3. snaar; 4. c.a.; 5. stap; 6. klad; 7. ai; 9. he mel; 10. ie; 11. Olst; 13. m.s.; 15. pa; 18. stere; 20. lakei; 22. trema; 24. ach; 25. set; 26. eed; 28. est; 30. por tier; 32. zaagsel; 33. adder; 35. tweed; 36. reëel; 38. einde; 39. vol; 42. ida; 48. edele; 50. doorn; 52. trein; 54. esp; 56. n.t.s.; 57. die; 58. l.s.k.; 60. netel; 62. alarm; 63. soms; 65. Eems; 66. rete; 68. eest; 70. e.d.; 72. ik; 74. o.o.; 78. an; 80. a.e. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. seconde; meisjes naam; 8. oosterse titel; 11. overmoe dig; 13. land in Amerika; \5. water in Friesland; 16. walvisachtig dier; 18. inhoudsmaat; 20. kledingstuk; 22. meisjesnaam; 23. sluimerend; 25. meisjesnaam; 27. netto (aflO; 29. plaats der oudheid; 30. netto (afk.); 32. alpenweide; 34. gering; 36. lees teken; 38. beloning; 40. wreed Ro meins 'keizer; 42. water in Friesland; 43. aanzien; 45. Duits pers. voor naam w.; 47. als volgt (afk.); 48. o\fer- blijfsel; 50. uitheems zoogdier; Ï3. leerling (Fr.) 55. ster, krachtig; i6. Europeaan; 58. aanzien; 60. zan£- noot; 61. sluiting; 63. levenslucht; 61 ongunstig gezicht; 68. drank; 70. god-' (heid; 72. filmmaatschappij; 73. com municatiemiddel; 75. voorzetsel; 76. vrouwelijk zoogdier; 79. gereedschap 81. indien; 82. rangtelwoord83. jong dier. Verticaal: 1. deel v.e. trap; 2. vo- gelprodukl; 3. jaargetijde; 4. licht bundel; 5. dun stukje hout; 6. vis; 7. de onbekende (afk.); 9. stof; 10. in terest; 11. plaats in Overijssel; 12. N.V. (Franse afk.); 14. vogel; 17. waarnemend (afk.); 19. Frans onp. voornaanvw.; 21. water in Zeeland; 23. scheel; 24. ondergrondse weg; 26. onaangenaam; 28. Engels telwoord; 31. meisjesnaam; 33. inhoudsmaat (alk.); 35. plaats in Brabant; 37. da delijk; 39, familielid; 41. deel v. Ne derland; 44. keurtroep; 46. klein beetje; 49. vloeit snel; 51. oosterse titel; 52. als eerder (afk.); 54. water in Groningen; 57. gerecht; 59. onbe wegelijk; 62. specerij; 64. vrucht; 66. godsdienst (afk.); 67. Europeaan; 69. bijwoord; 71. 'hetzelfde; 73. Duits pers. voornaamw.-; 74. winlcrvoer- tuig; 77. verlaagde toon; 78. eer waarde heer (Lat. afk.); 80. van nf (afk.); 81. titel (afk.): opgezet. De lootjes zijn ook op Schouwen-Duiveland vlot van de hand gegaan; de verkoop wordt nug voortgezet. De heer Hage geloofde dat succes niet kan uitblijven en hij riep op tot samenwerking ter ver sterking van Volksonderwijs en met het praktische doel voor ogen de jeugd een mooi vakantiehuis te Noordgouwe le schenken. Hierna sluiting der ge-animeerde vergade ring. Ingezonden mededeling Voor huidgezondheid h* puROL DEN HAAG, 28-10. Het veiligstel len van de monarchie tot elke prys en het vermijden van tweespalt in ons volk, is de doelstelling van het „Comité Monarchie", dat bestaat uit vier oud-verzetslciders. Tijdens een persconferentie in Nieuwspoort in Den Haag werd dui delijk, dat deze heren oprecht en diep bezorgd zijn over zekere pro- republikeinse activiteiten enerzijds en anderzijds over de tegenzin die ten aanzien van het huwelijk van prinses Beatrix is gebleken, onder meer uit de activiteiten van het „Comité verzoekschrift Staten-Gene- raal". Aangezien een referendum onmo gelijk is en de monarchie door dit comité boven alles gerekend wordt als onvervangbaar centrum van ons volk, neigen deze heren naar een ra dicale oplossing. Deze houdt in dat prinses Beatrix het offer van erfop volging ten gunste van prinses Mar griet zal moeten brengen indien de tweespalt toeneemt. Zulks zal huns inziens de tegenstellingen in ons volk over de Kroon kunnen beëindigen. De heren Kooyman, Doelman, Hoo- gerwerf en Dunnewind zijn bepaald niet gekant tegen het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Von Amsberg, ook niet tegen haar troon opvolging, maar zij willen tot elke prijs verdeeldheid voorkomen we gens het gevaar van een breuk met het Oranjehuis. „Wij moeten nu de moed hebben het met elkaar uit te zoeken", is hun mening. LONDEN, 28-10. De Londense wening van wijlen sir Winston Churchill aan de Hyde Park Gate in Kensington is donderdag voor on geveer 1,1 miljoen gulden verkocht aan een particuliere stichting die on bekend wenst te blijven. In dit huis overleed sir Winston in januari j.l. Laten we vooral bedenken vrien den dat niet alleen de mensen, maar ook de insekten volop van de regen en de zon hebben genoten. Vooral numeriek heeft dit gevolgen gehad, want ook ten onzent wemelt het van mugkens. Laten we - toch aan het bezinnen - dan ook medelijden heb ben met de Duivelandse man, die zijn slaapkamer betredend, ontdekte dat die „zwart" stond van de mug gen, al moet men zich niet precies blind staren op dat zwart, want dat geldt meer voor vliegen. In ieder ge val waren er heel veel muggen, die treiterend zoemend de kamer tot een onherbergzaam oord maakten. Maar de Duivelandse man was moe en de jacht zinde hem niet op dat moment. Ergens op de gang stond nog een overbed en daar kroop hij toen maar in. Na het ochtendkrieken gaat zijn ma - op zijn verzoek - eens even af rekenen met de zoemertjes. Zij pakt de spuitbus en het gaat er daarna lustig op los. Ieder spuitschot was - zo gezegd - raak. Komt de man des avonds weer in zijn slaapkamer en ontdekt dat de anti-muggenactie geen enkel resultaat blijkt te hebben gehad. Het is weer een ka mer vol zoemers. De man rent daar na naar beneden, pakt zelf het spuit- geweer en gaat zijn plaaggeesten te lijf. Nu, dat was niet zonder gevol gen. Overal bleven de muggen zit ten waar ze zaten en het had er de schijn van dal ze stuk voor stuk met het leven aan het afrekenen zoaren. „Begrijp ik niet", moet de man ge mompeld. hebben. Hij is daarna de trap afgedaald en heeft zijn ma ge vraagd hoe dat met die ochtendspui- terij feitelijk wel was gegaan. Er kwam een merkivaardige reac tie: „O, heb je die bus gebruikt?" zei ze en toen bleek dat zij een heel andere bus had gebruikt. Een bus met haarlak zo gezegd en muggen gaan daar nu niet zo een, twee, drie dood van. Keert de man terug op zijn slaapkamer en ziet al de zocm- rakkertjes netjes op hun plaats zit ten. ,,J' y suis, j' y rest" („ik ben hier en ik blijf hier") moeten de muggen hebben gedacht, voorzover ze nog denken konden, als ze al denken, want dat is een wetenschappelijke vraag. Feit echter was dat de muggen aan plafond, behang en aan de deuren geplakt zaten, want. zo'n lakbespui- ting in eerste instantie heeft toch gevolgen- Slaapt de man thans in een kamer die een heel ander aanzien heeft gekregen. Zonder de rompslomp van nicuiv behangen, heeft dc muurbe dekking er een motiefje bij gekre gen- De familie bezint zich er overi gens wel op hoe dat nu verder moet. Wie het- ivcct mag het. zeggen, want. wc moeten, elkaar helpen in het le ven SCHIERE1LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2