Systematisch onderzoek naar interieurs Zierikzeese woningen VERGADERING GEMEENTERAAD MIDDENSCHOUWEN Btonchï letten Op tijd getrouwd, maar toch in dienst... STREEKNIEUWS /I LAST^ VAN (X) EEN^V KATER? WITTE KRUIS Slot „Haamstede" in plastic ZIERIKZEESCIIF. NIEUWSBODE Donderdag 28 oktober 1965 Nr. 19878 Initiatief N.J.B.G.»ufil<'ling ZIERIKZEE. 27-10. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Neder landse Jeugdbond ter bestudering van de Geschiedenis, onder leiding van mr. VV. I*. Martens, leraar ge schiedenis aar. het Prof. Zeeman-ly ceum heeft het initiatief genomen een systematisch onderzoek in te stellen naar hetgeen Zierikzee in zijn huizen bewaart aan oudheidkundige gegevens, die voor de plaatselijke ge schiedenis (en vaak ook de Zeeuwse) van grote waarde kunnen zijn. Teneinde hiernaar een dergelijk onderzoek met succes te kunnen in stellen doet opgemelde afdeling een beroep op de burgerij om een te presenteren vragenlijst zo volledig mogelijk in te vullen. De gevraagde informaties hebben o.m. betrekking op de naam van het huis of een eventueel vroegere naam en bijzonderheden hierover. Verder gaat de belangstelling uit naar de kelders der huizen. Interessant voor het onderzoek is de vraag of de kel der onder het huis vroeger groter of kleiner is geweest en of en wanneer bepaalde verbouwingen hebben plaats gevonden. Spil trap Belangrijk te weten is verder of zich in het huis een houten wentel trap bevindt; een z.g.n. spiltrap (draaiend om een houten spil), dan wel of er vroeger een dergelijke trap is geweest. Verdere informaties hebben betrekking op de eventuel (oude) betegeling van keldermuren, oude schoorsteenmantels, oude be timmering, stucwerk (boetseerwerk in gips op plafonds of wanden), oude behangsels of beschilderingen of sporen daarvan en oude tegels. Enkele vragen over plafondbal- ken, familiepapieren of voorwerpen (tenminste 50 jaar oud), zilver- en koperwerk met inscripties, herinne ringsborden enz. besluiten de rij. Wjj onderlijnen hier het gTote nut van een dergelijk onderzoek. Zierik zee als bijzonder oude stad moet fei telijk alle gegevens „op papier" heb ben, niet alleen wat de exterieurs, maar ook wat de interieurs der ge bouwen en huizen betreft. We spre ken daarom de hoop uit dat de bur gerij welwillende medewerking zal willen verlenen aan dit belangrijke en inleressante onderzoek. Antara-staf in arrest DJAKARTA, 28-10. Het Indonesi sche leger heeft 35 correspondenten, redacteuren en functionarissen van het persbureau Antara in hechtenis genomen. Zij worden ervan ver- I dacht, betrokken te zijn geweest bij de mislukte staatsgreep van 30 sep tember. Het officiële Indonesische persbureau werd onmiddellijk na de staatsgreep onder het gezag van het leger gesteld. r>-" •- wat is er in de huizen over van vroeger? „vjjr-H. SPORT HOCKEY Geen wedstrijd in weekeinde Het komend weekeinde staat de hockeycompetitie van de hockeyclub Schouwen-Duiveland' stil, zodat - na het drukke vorige weekeinde - de leden even wat op adem kunnen ko men. Het daarop volgend weekeinde evenwel zullen voor de 'heren en ju nioren uitwedstrijden worden gehou den te Middelburg. Voor de dames echter iis ook dan nog geen wedstrijd geprogrammeerd. Verordening heffing woonforensenbelasting vastgesteld SCHARENDIJKE. 27-10. De raad van Milddenschouwen kwam woens dagmiddag jl. in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Af wezig was de heer L. W. van Koo- ten. Onder de ingekomen stukken be vindt zich het door ged. staten goed gekeurde raadsbesluit van 8 septem ber jl., tot verkoop van de houten noodsdhool te Seharendijke aan de gemeente Broek in Waterland voor f 10.227. Door de raad worden vastgesteld wijzigingen van de bestemmings plannen (vroegere wederopbouw- plannen) voor de bebouwde kommen Kerkwerve en Seharendijke. Daar de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid aan de punten, wel ke deze wijzigingen betreffen, goed keuring onthouden had, dienen de onderhavige herzieningen binnen de termijn van een jaar te worden vast gesteld. Aan de heer J. L. op den Brouw te Ellemeet zal worden verkocht een perceel bouwgrond aan de Deense- straat, groot 404 m-\ a f 12,50 per m2. of in totaal f 5.050. De voorzitter licht toe, dat het de bedoeling is, dat de gemeente een strook grond van 4 m. breedte uit de verharding aan zich houdt. Naast het bouwperceel van de heer op den Brouw zijn nog 2 percelen aan de Deensestraat be schikbaar. Hiervoor is nodig, dat een gedeelte van de tuingond achter de noodschoot 'bij 'het bouwterrein ge trokken wordt. Grond voor kerkbouw Aan de Ohr. Ger. Kerk te Kerk werve zal voor het bouwen van een kerkgebouw aan de Beatrixstraat te Kerkwerve worden verkocht een perceel bouwgrond ter grootte van 978 m-\ tegen de prijs van f 12,50 per m-\ of in totaal f 12.225. De heer D. van der Wekken vindt de opper vlakte van de bouwgrond nog al wat groot. De voorzitter antwoordt, dat de raad zich in een vorige vergade ring op het standpunt heeft gesteld, dat een afgerond terrein dient te worden gekocht. Burgemeester en wethouders heb ben aan de raad overgelegd een voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van een woonforensenbelasting. De belasting zal worden berekend naar de waar de waarvoor de woning tegen brand is verzekerd. Wanneer de woning niet is verzekerd of tegen een te lage waarde, zal van de geschatte ver koopwaarde worden uitgegegaan. De belasting bedraagt bij een brandverzekeringswaardc of ver koopwaarde van: minder dan f 10.000 f 60 per jaar; f 10.000 en meer f 100 per jaar. De voorzitter geeft toe, dat zich in de praktijk wel eens moeilijke ge vallen zullen voordoen bij de aan- slagregelinig. De raad besluit tot vaststelling van de betreffende verordening. De belasting zal worden geheven vanaf 1 januari 1966. In verband met het bouwen van een kleuterschool zal ana d eChr. Nat. Kleuterschoolvereniging te Seharendijke worden overgedragen het perceel grond waarop de nood- school 'heeft gestaan, groot 1048 m2. De 'geschatte waarde der grond be draagt f 10 per m2. of f 10.480. Op voorstel van burgemeester en wethouders besluit de raad tot me dewerking in 'het bestuur van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeelan'd". Deze medewer king brengt voor de gemeente geen financiële consequenties mee heeft het bestuur der stichting toegelicht. Vooral wat de sector verpleegtehui zen betreft is de bevolking van Schouwen-Duiveland voor een be- lagnrij'k deel aangewezen op de ver pleegtehuizen van de stichting. Vol gens een onfc werp-wijziging der sta tuten zullen twee vertegenwoordi gers van de burgerlijke gemeenten op Schouwen-Duiveland zitting kun nen nemen in het algemeen bestuur der stichting. De raad besluit voor de openbare scholen te Ellemeet en Kerkwerve voor 1966 aan de minister van on derwijs en wetenschappen toepas sing te vragen van artikel 55quater der Lager Onderwijswet 1920. Het bedrag per leerling ingevolge artikel 101, vijfde lid der Lager On derwijswet 1920 voor de bijzondere lagere scholen wordt voor 1966 vast gesteld op f 90 (voor 1965: f 84,69). Woningbedrijf De begroting van het woningbe drijf voor 1966 en de gemeentebe groting voor 1966, die in de verga dering van 8 oktober jl. werden aan geboden, worden door de i-aad zon der opmerkingen vastgesteld. De voorzitter zegt de commisie, welke de begrotingen heeft onderzocht dank voor het verrichte werk. Wat betreft de gemeentebegroting bedragen de inkomsten en uitgaven van de gewone dienst f 1.237.259,73. Van 'de kapitaal'dienst bedragen de Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95cf WASHINGTON, 27-10. Jonge Amerikanen die zich hadden gehaast om voor 26 augustus middernacht in het huwelijk te treden ten einde aan hun militaire dienstplicht te ont komen, komen bedrogen uil. Functionarissen hebben woens dag onthuld dat het verbod op inlijving in de militaire dienst van kinderloze mannen die voor die datum in het huwe lijk waren getreden, is opge heven. De maatregel is geno men omdat de Amerikaanse strijdkrachten behoefte aan meer rekruten hebben. Op de middag van 26 augustus had president Johnson bekend ge maakt, dat mannen die voor middernacht in het huivelijk zouden treden niet zouden op geroepen worden. Dit had tot gevolg dat vele paartjes zich haastten om nog tijdig te trou wen. Volgens de bekendma king van gisteren kunnen mannen van 19 tot 43 jaar voor militaire dienstplicht worden opgeroepen. BURGH-I1AAMSTEDE Winterprogramma Nut Het bestuur van de Nutsdeparte- ment-afdeling Haamstede-Burgh is dezer dagen gereed gekomen met het vaststellen van de avonden in no vember. Het best uur. schenkt aller eerst aandacht aan de toneelvoorstel ling in Zierikzee door het Leids ge zelschap „Litteris Sacrum" met de opvoering van het griezelspel „Ta- loelah", waar de West hoekse leden heen kunnen. Bij vroegtijdige opga ve zal men een bus kunnen laten rijden. Op 5 november komt in hotel „Het wapen van Burgh" de bekende cine ast Simon de Waard met zijn ver haal over Polen. De naam De Waard is voldoende om een volle zaal te trekken. Twee hobby's van Nutsleden wor den op 26 november in hotel Bom uitgeleefd. Eerst spreekt de heer Van Pesch uit Haamstede over de totstandkoming van een smalfilm en deze filmkenner; de heer Van Pesch voorzitter van de Sehouwse Film liga, zal hierbij enige films verto nen. De heer N. H. Lysen bespreekt verder een 50-tal fragmenten van oud gebruiksaardewerk het z.g. „ma jolica". Veel vondsten zijn uit Zie rikzee afkomstig. Indien dit pro gramma in de smaak valt zal een dergelijke avond in februari her haald worden met het optreden van anderen die hun hobby's eens tonen. De rest van het winterprogram ma volgt later, doch het bestuur vestigt er nu de aandacht reeds op dat zaterdag 8 januari 1966 de Kon. Vlaamse Opera in Antwerpen be zocht zal worden, waar dan Verdi's Rigoletto gespeeld wordt. Een klein aantal plaatsen is voor Haamstede- Burgh beschikbaar. Deze trip wordt georganiseerd door het Nut te Zie rikzee. Opgave voor 1 november. BROUWERSHAVEN De opbrengst van de P.I.T.-col- lecte te Brouwershaven bedroeg to taal f 52.85. inkomsten f 2.350.760,29 en de uitga ven f 2.661.109,94, nadelig slot van f 310.349,65, Tevens wordt vastgesteld de le wijziging der gemeentebegroting voor 1966. Voor onvoorziene uitga ven is na deze wijziging 'beschikbaar 1" 7.722,72. De raadsleden J. H. de Jonge en D. van der Wekken uiten hun waar dering a'an 'het adres van het secre- tariepersoneel voor het tijdig gereed ma'ken der begrotingen. De voorzit ter sluit zich hierbij gaarne aan. De rondvraag In de rondvraag wijst de heer D. Hanse er op, dat de verkeersveilig heid op bepaalde wegkruisingen ge vaar loopt wegens de aanwezige wegbeplantinig. De voorzitter deelt mede, dat de wegen, welke de heer Hanse bedoelt in onderhoud zijn bij het waterschap „Schouwen-Duive land". Met het dagelijks bestuur van het waterschap 2al 'hierover contact worden opgenomen. De heer J. N. iVergever bepleit ophoging van de tuinen achter de woningen JuManastraat 2 en 4 te Seharendijke. De voorzitter deelt mede, dat alleen bij gegronde argu menten van de bewoners tot het ne men van maatregelen van gemeente wege zal worden overgegaan. Toege zegd wondt, dat de situatie ter plaat se zal worden bezien. De heer D. van der Wekken vraagt of de 'gemeente een windsohut 'kan laten plaatsen aan de achterzijde van het bouwterrein aan de Weeldeweg en Vroonsti-aat te Kerkwerve. Het is 'hem (gebleken, dat personen, die overwegen aldaar te bouwen, soms bezwaar maken tegen het open ter rein. De voorzitter is van mening, dat het aanbrengen van beplanting al daar niet op de weg van de gemeen te ligt. In 'de praktijk zijn de menin gen van de bewoenrs nog al eens verschillend over een dergelijke be planting. ZIERIKZEE Vergunning voor reclame BLij'kens een publikatie van de ge meente is het verboden reclame aa te brengen aan te bouwen of te ver bouwen panden. Hiervoor is nl. een gemeentelijke vergunning noodzake lijk. Deze vergunning moet aange vraagd worden 'bij de Dienst Ge meentewerken. Wij vernemen dat heel wat reclame klandestien is aan gebracht. Hiernaar zal van gemeen tewege een controle-onderzoek wor den ingesteld. N.V.V.-recreatie-congres Het N.V.V. - district Zeeland - or ganiseert zaterdag 30 oktober n.s. in de Graanbeurs een aan de recreatie ve ontwikkeling van Schouwen-Dui veland gewijd congres, waarop het woord zal woorden gevoerd door ir. M. de Vink, directeur van de Plano, logische Dienst Zeeland. HAAMSTEDE Nog steeds aanvoer van pruimen Nog regelmatig komen enige bak jes Reine Victoria aan de veiling in Haamstede. Het zijn vruchten van z.g. nabloeiers, doch door het mooie en zachte weer zijn ze nog flink uit gegroeid en bovendien erg smakelijk. Geen wonder ook dal ze door de ko pers nog flink betaald worden. W«inig schade door vogels aan het fruit Doordat de appeloogst bij het gros van de fruittelers hier al was ge borgen, is de last van vogels, die op sommige plaatsen enorme schade hebben geleverd, hier ter plaatse tot een minimum beperkt gebleven. De kramsvogels, spreeuwen etc, die de ze vernielingen op hun geweten hebben visten achter het net. behou dens bij een enkele teler die nog wat Jonathans en ander zacht fruit hangende had. Het is niet alleen dat de vruchten door aanpikking waar deloos worden, ook de uitwerpselen van de vogels geven veel schade aan de vruchten. Een twintigtal zeerovers heeft de Philippijn.se stad Tubay woensdag volkomen leeggeplunderd. Ingezonden mededeling Jaag hem weg met poeders! Ng KERKNIEUWS Ilerv. en Geref. hielden samenspraak te Buinisse Foutieve manoeuvre Door een foutieve manoeuvre bij het achteruit rijden in de garage kwam Woensdagmiddag de 73-jarige heer I. A. C. te Brouwershaven be klemd tuss ende DAP-auto van zijn zoon en de garagedeuren, waardoor hij een been brak en opneming in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis noodzakelijk bleek. NOORDGOUWE Tractor contra vrachtwagen Dezer dagen vond op de Bosweg te Noordgouwe een aanrijding plaats waarbij een vrachtwagen, bestuurd door J. v. d. "W., eri een tractor, be stuurd door A. K., betrokken waren. De vrachtwagen reed vanuit de rich ting van 'het oude ziekenhuis de Bos weg op, terwijl K. uit de tegenover gestelde richting naderde. Een aan rijding, waarbij de vrachtwagen be schadigd werd, was onvermijdelijk. De politie, die snel ter plaatse was, heeft 'de zaa'k in onderzoek. OOSTERLANP Busjescollectie Valkenheide De opbrengst van de busjescol lecte, die wekelijks wordt gehouden ten bate van de stichting Valken- heide te Maarsbergen, onder leiding van mevr. Bakker-Bal door de col- lectantjes A'd van den Berg, Nelleke de Later en EUie Rotte heeft in het derde 'kwartaal van dit jaar opge bracht de som van f 38,73. Maandag begint rooien wilgenbomen Sandströmstraat Naar wij -vernemen zal op maan dag 1 november e.k. door de ge meentewerklieden een aanvang ge maakt worden met het rooien van de hoogopgaande wilgenbomen in de Sandström- en Burg. van der Have- straat alhier. Zoals bekend onder vinden de omwonenden 'hinder van rupsen en ander ongedierte uit deze bomen, terwijl de bomen dé door gang over het trottoir bemoeilijken. Het is evenwel te betreuren dat dit houtgewas, dat 'genoemde straten zo mooi 'in het groen zet, gedoemd zal zijn te verdwijnen. Vooral omdat er door oorlogs- en walersnoodinunda- tie zo veel natuurschoon uit deze omgeving is verdwenen. Het werk aan de ijsbaan De werkzaamheden aan de aan te leggen ijsbaan alhier achter de be jaardenwoningen aan de Sint Joost- dij'k, 'beginnen al aardig op te schie ten. Met een dragline wordt het werk, onder auspiciën van de Ned. Helde Mij. uitgevoerd. Door middel van aan elkaar geplakte banen tech- nafolie wordt het wegzakken van het opgepompte water tegengegaan. Aanvankelijk lag het in dé bedoe ling hiervoor plasticfolie te gebrui ken, doch 'de praktijk leerde dat hierdoor wortels en andere plant- delen 'doorgroeien kunnen. Op deze waterdichte laag worden eerst de drains gelegd idie 'het water weer kunnen afvoeren na het wintersei zoen, waarna het geheel onder de grond 'geworpen wordt, tot een 'hoog te van 70 om. De bodem van de'baan komt ongeveer 50 cm. onder de aan te brengen kaden. Mettertijd zal de gehele baan in 'het rond worden be plant, wat een goede beschutting te gen de wind zal bieden. Hopelijk zal er dit seizoen nog van de baan ge bruik kunnen worden gemaakt. Geslaagde collecte Antf-Honger-Acfle De huis aan huis-collecte,, die hier werd gehouden ten bate van de An- ti-Honger-Actiie 1965, en die onder auspiciën stond van het Ned. Natio naal F.A.O.-comité, is wel een suc ces (geworden. Door de collectrices mej. A. E. Boot, mevr. Dorst-Ver- straaten, mevr. van 't Hoff-van der Maas, mevr, Stoutjcsdijk-Borst, Riei Boogert en Riet de Later, Willie van der Have en Ina Ista, Ina Hirdes en Tannie van der Werf en Jo Bolle werd nl. niet minder dan f 544,46 bijeengebracht. Een woord van op rechte dank aan de milde gevers (sters) en aan alle medewerksters voor dit mooi bedrag is wel op z'n plaats. BRUINIS.SE, 27-10. In het Her vormd verenigingsgebouw te Brui- nisse kwamen ruim 50 jongeren uit Schouwen-Duiveland bijeen op uit nodiging van een comité van Her vormde en Gereformeerde jongeren die een gesprek op gang wilden brengen tussen Gereformeerden en Hervormden en de beide predikan ten van Bruinisse: ds. G. den Hee- len (Geref.) en ds. II. Jagersma (Ilerv.) bereid hadden gevonden te spreken over een en hetzelfde on derwerp. n.l. „Wat let ons?" De vergadering werd geopend met het lezen van 1 Cor. 3 9-23 door de voorzitter van het comité de heer J. M. de Waay te Zierikzee. Ds. G, den Heeten wees in zijn referaat op de veranderingen die zich overal vol trekken; de jongeren staan anders tegenover de ouderen, ook in het ei gen gezin. De jongeren voelen ook verschillende dingen op allerlei le vensterreinen anders aan, met name ook de dingen in de kerk. De Gereformeerde Kerken ont staan uit Afscheiding en Doleantie, hebben jarenlang deze zaken ge zien als juist en onaantastbaar Nu komen jongeren apelleren aan de eenheid en inderdaad is het zo dat er een eenheid in Christus is. Het was voornamelijk om de vrijzinnig heid in de Ned. Herv. Kerk, dat de Afscheiding en de Doleantie zich voordeden en het is nog om de vrij zinnigheid dat men in de Gerefor meerde Kerken zegt: Geen eenheid ten koste van de waarheid. Hoe staat het in de Hervormde Kerk met de belijdenis en met het hand haven van de kerkelijke tucht?, vroeg spreker zich verder af. Punten van overeenkomst Ds. H. Jagersma zag in zijn refe raat veel punten van overeenkomst tussen Hervormd en Gereformeerd. Dezelfde wortel: Het Woord van God heeft hoogste gezag, de kerk is de gemeenschap der gelovigen, de in het lied en in de zending, eenheid in het leid en in de zending, eenheid in de sacramentsbediening. Wel zag ds. Jagersma ook proble men. Hij heeft begrip voor de be duchtheid der Gereformeerden voor uiterst links, terwijl de Gereformeer den ook een andere visie hebben ten onzichte van de taak van de kerk in de wereld. De vanzelfsprekendheid waarmee men in Geref. kringen de Chr. Vakorganisatie en de Chr. school propageert, leeft veel minder sterk bij de Hex-vormden. Daar heeft men andere opvattingen in dat opzicht. De tucht en de uitvoering van de tucht zijn problemen, waar beide kerkreformaties mee worste len. Een strijdpunt in de Geref. kerken is ook nog de aansluiting bij de Wereldraad van Kerken. De heer J. C. Braber uit Renesse. die met 16 personen uit de Westhoek (er vergadering was, vertelde het een en ander uit eigen ervaring. Hetzelfde deed ook de heer L. Ol- tens, die uit Drenthe afkomstig is. In de discussiegroepen, onder lei ding van de heer P. H. van Veelen uil Zonnemaire bleek dat onder de jongeren van Gereformeerde origine de beduchtheid tegen verschillende verschijnselen in de Hervormde Kerk nog «aanwezig is, maar wel be sloot men de contactvergaderingen voort te zetten. Politierechter Middelburg De 32-jarige bollenkweker J. K. te Dreischor stond terecht omdat hij in een café een tas met papieren had meegenomen. De eigenaar van de las was hem achterop gekomen om zijn tas weer terug te krijgen. Verdachte had dit echter liever op het politie bureau willen regelen. De officier van justitie, mr. T. Lebrel vond het maar een vreemde zaak en eiste f 100 boete. „U kunt er van denken wat u wilt. maar het is echt niet in me opgeko men dat ding te stelen", aldus ver dachte tegen de politierechter, mr. P. van Empel. K. vond de boete ook veel le (hoog en vroeg of er niets af kon. Dat (kon, want de politierechter maa'kte er f 10 boete van. De 42-jarige chauffeur J. v. G. te Brouwershaven werd er van ver dacht wederrechtelijk een huis te zijn 'binnengedrongen. Verdachte was met een paar kennissen op 25 juli naar de kermis geweest. Een van de meisjes was ziek geworden van het bier. Na haar naar huis gebracht te hebben 'ging iedereen weer naar de kermis, alleen v. G. was weer terug gegaan, omdat hij, naar hij beweer de, zijn balpen verloren had. Hij was door het slaapkamerraam bij het meisje naar binnen geklommen. De officier vond het ten laste ge legde bewezen en eiste 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en f 150 boete. Het vonnis luidde 14 dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van 1' 75. In de Dominicaanse renubliek dreigt een nieuwe politieke chaos. Een golf van politieke moorden en schietpartijen heeft een doeltreffen de regering al onmogelijk gemaakt. Ingezonden mededeling IS ER KRUID GEWASSEN TEGEN REUMATIEK? Ja, Togal. En niet tegen reumatiek alleen. Ook griep en spit en zenuwpijnen verdwijnen snel, afdoend en veilig. Neem daarom Togal-pastilles in huis. Zeker is zeker. Togal tegen pijn. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2.40; 8.88. HAAMSTEDE, 27-10. Hel slot Haamstede doet momenteel ivat vreemd aan. Reeds van verre is een plastic-ombouw te zien die het gehele weststuk van het slot overkoepelt. Deze noodkap is aangebracht omdat bij de restauratie- Werken gebleken is dat in het westelijke gedeelte het dak te laag is en de muren te hoog zijn. Hel dak is nu weggenomen en daar er een aantal gestu- cadoorde plafonds van er onder gelegen verblijven en kamers zijn bloot ge komen besloot men er een.'plastic noodkap overheen te bouwen. Er kan nu rustig verder gewerkt worden. Hel ligt in de bedoeling om het nieuw te bouwen dak, dat in dezelfde vorm wordt uitgevoerd, wat hoger aan te bren gen zodat er een verdieping by komt. Het verzonken dak komt dus veel hoger. Het oude dak ging ook lekken vertonen zodat dit gelijktijdig kan worden verholpen. Op verschillende plaatsen is de pleisterlaag van de bui tenmuur gehaald zodat de muren (gebouivd met Utrechtse steen), bloot komen. De muren vallen eveneens in het restauratiewerk doch of deze in de toekomst geheel van hun pleisterlaag ontdaan zullen worden is nog niet bekend. De prachtige poort aan het einde van de brug over de gracht zal pas opnieuw gebouwd worden als de restauratiewerken aan het gebouw zelf klaar rUu. Zoals bekend wordt het werk uitgevoerd door de fa. L. B. Bom en Zonen te Burgh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5