VIVO 1 GRATIS 1 HOOFDSCHOTEL? VLEES! GOLDEN FICTION KASTEEL TE HUUR deurloo GF GFF Voor rokers met een eigen stijl landenvlaggetjes Geslaagde feestavond zomeravondvoetbal rayon Zlerikzee 2 pakken KOLIBRI KOFFIE 1.- STREEKNIEUWS GOLDEN FICTION G FICTIO Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 oktober 1965 Nr. 19877 Loco-burgemeester reikte de prijzen uit Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 23-10. Vrijdagavond vend in de Graanbeurs van het Huis van Nassau, in tegenwoordigheid van loco-burgemeester H. Koevoets, de prijsuitreiking plaats van het be drijfs- en zomeravcndvcetbal in het rayen Zierikzee. In zijn openingswoord merkte de heer C. I. Jumelet, voorzitter van de commissie bedrijfs- en zomeravond voetbal, o.m. op dat c-r nog steeds een goede belangstelling bestaat voor het zomeravondvoetbal. „Dat de wedstrijden, die nu reeds voor het negende achtereenvolgende jaar worden gehouden, altijd in zo'n prettige sfeer verlopen hebben wij", aldus de heer Jumelet, „voor een groot deel te danken aan het ge meentebestuur, dat ons altijd zo be reidwillig het sportpark Bannink ter beschikking stelt. Zierikzee staat, wat 'betreft sportaceomodatie, pro vinciaal gezien aan de top. Het doet ons daarom bijzonder veel genoegen dat de heer Koevoets ook dit jaar bereid v/as om de prijzen uit te rei ken, daarmee symboliserend dat het bedrijfs- en zomeravondvoetbal ook de belangstelling en de sympathie van het gemeentebestuur heeft". Aan het slot van zijn toespraak bracht de hec-r Jumelet dank aan al len die meehielpen het zomeravond voetbal tot een succes te maken. Met name de personeelsstaf voor het on derhoud van het sportpark en de scheidsrechters kregen waardering voor hun medewerking. „Gcetle klant" Loco-burgemeester Koevoets wees o.m. op het feit dat het bedrijfs- en zomeravondvoetbal een belangrijke gebeurtenis is voor Zierikzee. „Wat betreft de zoeven uitgesproken dank woorden aan ons adres, zou ik wil len zeggen dat wij u evenveel dank verschuldigd zijn. U speelt op onze sportvelden en u betaalt ervoor zo dat we", aldus de heer Koevoets. „een hele goede klant aan u hebben" Tot slot van zijn toespraak vroeg de heer Koevoets .wijzend op voor de verloting beschikbare prijzen, zich af of de liefde voor het zomer avondvoetbal niet door de maag gaat Ingezonden mededeling Deze week Nederland Italië bij aankoop van waarbij ook nog 100 VlVO-wapentjes Verder als extra aanbiedingen o.a.: MACARONI Pak van 500 gram l| O voor BONBONS FINESSE van ,,de Heer", per half pond (250 gr,)., Geldig van 27 okt. t/m 2 nov. 1965 ZIERIKZEE Voor het te Amsterdam gehou den examen scheikunde laboratori um assistente slaagde o.a. mej. A. C. M. T. Plaum uit Zierikzee. Laatste B.O.S.K.-vergadering Op vrijdag 29 oktober a.s. wordt in de Beatrixschool een vergadering gehouden 'van de B.O.S.K.-afdeling. Het ziet er naar uit dat deze verga dering de laatste te Zierikzee wordt daar het in het voornemen van het bestuur ligt de leden voortaan te convoceren voor bijeenkomsten te Goes of Middelburg. Op de vergadering van vrijdag treedt als spreker op de heer F. Kos ter, logopaedist te Middelburg, die iets zal vertellen over de spraak- ontwikkeling in het algemeen en in het bijzonder van zijn werk onder gehandicaote kinderen. Ingezonden mededeling Nieuwe V.N.-bevelhebber bij grens India-Pakistan KARATSJI, 24-10. Pakistan is ak koord gegaan met een voorstel van de secretaris-generaal der Verenig de Naties, Oe Thant, de Braziliaanse generaal Syseno Sarmento, bevel hebber van de V.N,-strijdmacht in het midden-oosten, naar Nieuw Del hi en Rawalpindi te zenden om te spreken over het terugtrekken van dc Pakistaanse en Indiase troepen op de stellingen, die zij voor het be gin van de vijandelijkheden om Kasjmier innamen. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Een dezer dagen hield de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een verga dering in het Jeugdgebouw. De pre sidente, mevr. Versteeg, sprak in haar 'openingswoord een bijzonder woord van welkom tot de heren v. d. Sluis en Bozuwa, vertegenwoor digers van het bureau voorlichting schoenmakerij. Zij hielden een lezing over de bewerking van leder en het maken van schoenen. Na de pauze werden dia's vertoond over de ver werking van 'huid tot leder. Mevr. Bolier 'bracht verslag uit van de najaarsvergadering te Goes. De volgende vergadering zal ge houden worden op 23 november. BRUINISSE Proefvaart BRU 62 Vrijdag 22 oktober had op de Gre- velingen bij Bruinisse de proefvaart plaats met het motorschip Bru 62 „Corneii-", eigendom van de firma D. en J. de Koning. In genoemd schip werd door machinefabriek L. Padmos Zoon een nieuwe Krom hout dieselmotor geplaatst van het type TS-117 met een vermogen van 150 epk. bij 1600 omw./min. De proefvaart verliep tot volle tevre denheid. Het bijzondere van deze in bouw is de korte duur ,want deze heeft slechts 9 dagen geduurd. De thans 54-jarige oudste firmant L. Padmos, samen met zijn jongste zoon, uiteraard weer in samenwer king met een monteur van de Krom hout fa'brieken hebben deze prestatie geleverd. Een bewijs dat de ouwe- tjes het ook nog wel kunnen, als ze zidh, zoals in dit geval, volledig in zetten. Rijksweg 18 gereed Met het openstellen van het fiets pad langs de boerderij van de heer Biemond ikwam de gehele rijksweg 18 ter plaatse gereed. Van de Greve lingendam af c.q. van de langzaam berucht wordende kruising bij de Oude Dijk af, heeft men nu twee rij banen, met aan weerszijden een fietspad. De twee rijbanen vormen van de Grevelingendam af, de in- voegstrook die zich langzaam ver smalt tot men half in wat men Vroeger de Bosweg noemde, weer op de oude toestand komt ,de gewone rijksweg 18. Een verkeersverbetering is deze uitloper van de rijbanen op de Grevelingendam zeker te noemen. Mijnwerker verongelukt HEERLEN, 25-10. Maandagmorgen om elf uur is de houwer Liszewski uit Heerlerheide in de ondergrondse werken van de „Oranje-Nassau- mijn" 3 door vallend gesteente ge dood. De 'houwer was gehuwd en va der van drie kinderen. De prijsuitreiking Als laatste onderdeel van het of ficiële gedeelte kwam de prijsuitrei king aan de orde. Bij wijze van uit zondering begon de heer Koevoets met het uitreiken van de bekers aan de elftallen die de laatste plaatsen hadden bereikt. Het duurde dus nog enige tijd voor de heer J. van Gendt, aanvoerder van het elftal van de Kon. „Zeelandia" (dat dit jaar de eerste plaats bereikte) de fraaie wis selbeker in ontvangst kon nemen. Het is reeds de tweede maal in drie jaar tijd dat het „Zeelandia"- elftal de wisselbeker heeft behaald en loco-burgemeester Koevoets vond dit wel iets om even bij stil te staan. Hij was van mening dat het behalen van de eerste prijs voor „Zeelandia" een schitterende reklame betekent. „We hoeven", aldus de heer Koe voets, „nu niet te spreken over „een fabriek in het zuiden des lands", maar kunnen ronduit de naam „Zee landia" noemen". Hij hoopte dat al les ook in de toekomst gesmeerd zou lopen en overhandigde als aanden ken de heer van Gendt een herin neringsbeker. De prijs voor het sportiefste elftal ging naar „Neptunus" van de ge meente Zierikzee. Hiervoor trad de heer Hekman op als vertegenwoor diger. Geslaagd programma Het amusementsgedeelte van het programma bestond uit een optre den van Kees Schilperoort (bekend van de quiz „Duel"), Henk Jansen van Galen („Lubbert van Gortel") en Pierre Duro (goochelaar), die het publick enkele uurtjes aangenaam bezig wisten te houden. Speciaal de tandarts-scène (met Henk Jansen van Galen en Kees Schilperoort) oogstte succes, al liet het publiek zich ook niet onbetuigd bij 'het op treden van Pierre Duro, die voor zijn staaltjes van vingervlugheid een warm applaus ontving. De avond werd besloten met een bal met medewerking van het trio Sebregts uit Bergen op Zoom. 25.000 officieren en manschappen van de vierde Amerikaanse pantser 'divisie zijn in de omgeving van Neu renberg 'herfstmanoeuvres begonnen waarbij 6.000 pantser- en andere voertuigen deelnemen. DEDEMSVAART. De 6-jarige Hans je Latour is maandagavond bij een verkeersongeluk op de Hoofdvaart in zijn woonplaats Dedemsvaart ge dood. Het jongetje stak met zijn autoped over, juist toen een bus na derde. Flessetrekkerij door bestuursleden van evangelisatie-team EMMELOORD, 25-10. - Twee bc- stuursleden van de Stichting Neder lands Evangelisatie-team te Emmel- oord, ds. A. H. van G. en E. J. V., worden ervan verdacht zich aan fles setrekkerij te hebben schuldig ge maakt. De officier van justitie te Zwolle heeft procesverbaal tegen hen opgemaakt. V. is leider van de actie „Brood nodig", waarbij via spaarzegels geld wordt ingezameld voor hongerende kinderen in de ontwikkelingslanden. Zijn 26-jarige broer H. V., is eerder in Amsterdam aangehouden wegens flessetrekkerij en oplichterij in Min- nertsga. Naar thans is bekend geworden heeft het Nederlands Evangelisatie team het laatste jaar veel schulden gemaakt. Er is sprake van een be drag dat in de tienduizenden guldens loopt. Intussen komen er nog steeds ze geltjes bij het N.E.T. in Emmeloord binnen. Er is reeds voor een waarde van een paar duizend gulden aan spaarzegels geregistreerd. Gerda Braufigan? spreekt voor afdeling P.v.d.A. De afdeling' Bruinisse van de Par tij van de Arbeid houdt in samen werking met de Vrouwengroep van deze partij op vrijdag 29 oktober a.s. in hotel Storm een contactavond voor leden en genodigden. Op deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door mej. Gerda Brautigam (lid van de Tweede Kamer). Verder zal worden opgevoerd het toneelspel „De uitgeknipte advertentie", waar na tot slot nog een gezellig samenzijn volgt. Verzanding viuchthaven De verzanding van de mond van de viuchthaven vormt voor Rijks waterstaat een telkens terugkerend probleem. Trouwens ook 'do mon ding van (3e Tramweghaven te Zij- pe trekt veel zand aan. Maar vooral in de viuchthaven is 'het lastig, want dit is een 'haven die door veel sche pen wordt aangedaan, waarbij het niet altijd mogelijk is, de droge plaatsen te vermijden, 'gezien de ster ke stroom. Gevolg: omhoog varen en soms iblijven' zitten op een der binnenvarende schepen. De laatste weken is echter door de Waterstaat weer een baggermolen ingezet om de monding uit te diepen. EEN LAURENS PRODUKT FEUILLETON Ze bleven nog een hele poos stil staan. Bastiaase keek naar van Aken en fluisterde: „Wat nu?" „Misschien is hij weg. Maar het is ook mogelijk, dat hij onraad ver moeden zich verdekt heeft opgesteld Dat kan bijvoorbeeld 'hij het harnas. Daar staat een 'grote kist, waarach ter iemand zich gemakkelijk kan vrebergen. Dan ziet hijiedereen, die hier in- of uitgaat". Bert opperde zacht: „Zou er geen andere uitgang zijn?" Ze 'kaken naar de verbindingsdeur, waarbij het vijftal zich bevond. Voorzichtig greep Bert de deurknop en drukte die naar beneden. Geluid loos girug de deur open. Hij keek om de hoek en blikte in een korte gang, waarin aan 'het eind weer een deur was. „Zullen we eens 'gaan kijken?" no digde 'hij uit. Na enige aarzeling knikte van Aken en betrad met Bert de gagn, schoorvoetend gevolgd dooi de anderen. Bij de deur aan het eind bleven ze besluiteloos staan. Bert. blijkbaar in 'het geheel niet bang, probeerde de knop en bemerkte, dat oo'lc deze deur niet op slot was. Hij opende hem en voor de ogen van het vijftal vertoonde zich een grote, ruim gemeubileerde salon, die uit zag op een klein terras, dat omgeven was door vrij hoog draadglas. Dit draadglas had Bert al eens gezien vanuit het weiland achter het kas teel. Geheel afgeschermd dus voor nieuwsgierige blikken. Bert betrad als eerste het vertrek; de anderen volgden automatisch. „Dit zal 'de privésalon van de baron wel zijn, veronderstel ik. Nou, ziet er niet slecht uit. Vergeleken bij de spullen in de rest van het kasteel is dit vrij modern gemeubileerd". „Inderdaad", klonk plotseling een rustige stem in de salon, „het is hier heel comfortabel. U zult niet kunnen ontkennen, dat de baron smaak heeft, Maar komt u toch verder. U hoeft daar werkelijk niet te blijven staan". Ineke 'hield net op tijd een gil van schrik in en keek, met de hand op haar mond gedrukt, in de richting door G. DEUTEKOM vanwaar de stem geklonken had. Het was alweer Bert, die enkele passen deed, totdat 'hij midden in de salon was gekomen. Toen ontdekte hij de spreker, die in een 'gerieflijke fau teuil lag, zijn benen languit voor zich. Maar het was niet de baron. Da man glimlachte vriendelijk en wenkte. „Uw vrienden mogen gerust verder 'komen, meneer. En neemt u plaats. Er staan voldoende stoelen. Op het tafeltje daar' ziet u sigaret ten staan. En sigaren. Bd'ien uzelf. Mischien mag ik me excuseren? Ik rook namelijk zeer zelden, ziet u? Maar gaat u toch zitten!" „Wie bent u, als ik vragen mag?" informeerde Bert wantrouwend. De anderen waren ook wat nader bij 'gekomen en Ineke was de eerste, die de man in de fauteuil herkende. „Dat ise.dat is de sekretaris van de baron.meneer Biermans". De betrokkene, die tot nog toe lui in 'de fauteuil lag weggezakt, kwam nu 'bijzonder kwiek overeind en boog even naar het meisje. „Mijn com pliment, dame. Voor het feit, dat u zich mijn naam herinnert. Inderdaad ik ben de secretaris van de baron". Hij maakte met zijn hand een breed gebaar. „Maar gaat u toch zitten, beste mensen. Dat praat wel zo ge zellig". Min of meer verbouwereerd volg den de binnengekomenen het ver zoek op, onafgebroken kijkend naar Piet Biermans, die nu ook weer te rugzakte in zijn fauteuil. Nog eens zei hij: „Als u roken wilt, gaat uw gang". Van Aken knikte enkele malen. „Zo, zo, dus u bent meneer Bier mans, de vermiste sekretaris. Die er van verdacht wordt de benen geno men te hebben met onze pension- gelden". De sekretaris ladhte slechts. „Leuk gevonden. En niet slecht gecombi neerd .Ik geef toe, dat 'de schijn mis schien tegen me was, doch dat had een bepaalde ooi-zaak, die verdèr niet terzake doet. En, hoe bevalt u uw vakantie in dit prachtige kas teel?" Van Aken begon te grinniken. „Ais ik eerlijk 'ben, zeg ik, dat u gevoel voor humor heeft, meneer de sekre taris. Ik !kan u overigens gerust stel len: we hebben nog nimmer zo'n op windende vakantie gehad. Een oud 'kasteel, compleet met gespook, gegil en sluipende nachtelijke gedaanten, die kind dn huis zijn in de privéver- trefcfcen, welke voor de gasten ove rigens verboden terrein zijn. En ter afwisseling nog een klein diefstal letje, 'drie akelig kleine schilderij en, samen vertegenwoordigende de slordige waarde van zo'n tienduizend pop. En waar intussen iedereen op aangekeken wordt, die zo stom is ge weest in te gaan op di eadvertentie". (Wordt vervolgd). Zaterdag biedt DEURLOO u de kans die sloel die u allijd al wilde op ruimen 'ns te vervangen door een nieuwe. En tegen een lage prijs! Denkt u zich uw eigen kamer eens met dit heerlijke fauteuiltje erin! Uw interieur lijkt ineens veel gezelliger! woninginrichting Appelmarkt 4. Zierikzee. Tel: 01110-2946 VENLO. De 16-jarige L. Linssen is maandagavond op de Napoleon- weg te Blerick door een personen auto aangereden en zo zwaar gewond dat zij op weg naar het ziekenhuis in Venlo is overleden. NIEUWE NIEDORP. Maandagmid dag is 'het vierjarige jongetje J. Edel uit Nieuwe Niedorp tijdens het spe len in het Westfriese kanaal geval len en verdronken. Ingezonden mededeling FILTER CIGARETTES Exclusieve melanges van pure ongesausde tabakken Rijp, vol smaak en toch zacht Met het puur-witte mondstuk CIGARETTÏ Ingezonden mededeling intermeubel v. a. f 88,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5