Verbouw woningen Molenstraat te Brouwershaven thans gegund Prins Bernhard over ontwikkelingshulp STREEKNIEUWS Korte vergadering van gemeenteraad Dinsdagavond heeft de raad der gemeente Brouwershaven zich bin nen een half uur door een tientaf punten tellende agenda gewerkt. N.a.v. een vraag door de heer J. Dekker inzake de weningen in de Molenstraat te Brouwershaven kon de voorzitter meedelen, dat de ver bouw thans is gegund. De betreffen de bewoners zullen tijdelijk in leeg staande zomerwoningen worden on dergebracht. De heer Dekker merkte nog op dat het hem verheugde dat er nu einde lijk schot in komt, maar anderzijds is het te betreuren dat wegens het te luxueus opzetten twee jaar gele den en de sedertdien bijgekomen prijsstijgingen het aanvankelijke plan niet kan worden gerealiseerd. Burgemeester Vermeulen deelde de raad mede. dat de heer B. P. de Jong, benoemd tot odnerwijzer aan de o.l,-school te Brouwershaven nog steeds geen klein-verlof werd ver leend. Tijdelijk is voorzien doordat de heer N. Krijnse Locker te Renes- se enige maanden kan invallen. We zijn nog steeds druk bezig pogingen aan te wenden om de heer de Jong vrij te 'krijgen, maar tot op heden is het niet gelukt, aldus de voorzitter. Mocht er geen succes geboekt wor den, dan zal noodgedwongen een an dere onderwijzer moeten worden be noemd. Brugverbinding „Haringvliet" N.a.v. de notulen der aadeelhou- dervergadering der N.V. Brugverbin ding „Haringvliet" informeerde me vrouw Motmans of er over deze ver gadering correspondentie aanwezig is. daar ze had vernomen, dat invoe ring van 10-ritten boekjes geen door gang zal vinden. Wanneer de corres pondentie er is zou vragenstelster deze gaarne in handen gesteld zien van de betreffende afgevaardigde. Wethouder J. A. v. d. Bijl deelde mede, dat deze materie in het mon delinge vlak ligt en betwijfelde of er correspondentie over aanwezig is. Vastgesteld werd vervolgens de verordening opcenten personele be lasting. Gemeentebegroting Aangeboden werd de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1966 welke in een volgende vergadering zal worden behandeld. De cijfes lui den: Gewone dienst: inkomsten f 2.170.654,03 en uitgaven f 2.208.542,52 Kapitaalsdienst imk. f 3.457,234,40 en uitgaven f 3.874.801,01, zodat de be groting een tekort laat zien van f 37.888,49. Goedgekeurd' werd de le wijziging bezoldigingsverordening 1965, wat de heer Dekker deed opmerken, dat er geen vergadering voorbijgaat of we hoeten salarisverhogingen goedkeu ren. Als we dan zien dat in andere Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG. Om zeven uur Klaas Vaak en daarna enkele ver trouwde programmapunten: jeugd journaal „De Verrekijker", regionaal journaal „Van geiuest tot gewest" en om half acht (minder vertrouwd) „Moef ga ga", het nieuwe tienerpro gramma van de AVRO. Voor deze eerste aflevering werd als gast Dave Berry gekozen. Na het journaal van acht uur „Confrontatie", een pro grammareeks loaarin ioe worden ge confronteerd met bekende (of min der bekendeNederlandse politieke figuren. In deze reeks verschenen reeds (gefilmde) portretten van de heren Vondeling en Geertsema (is een feller contrast denkbaar?) en nu is de beurt aan de heer Jongeling, Kamerlid en fractieleider van het Gereformeerd Politiek Verbond, dat bij de in 1963 gehouden Kamerver kiezingen één zetel wist te bemach tigen, een zetel die, en dat zien we vanavond, bezet wordt door de heer Jongeling. Hoofdschotel vanavond is de Barbra Streisand show, die op het scherm kan worden gebracht dankzij de medewerking van impressario Lou van Rees. Barbra is in enkele maanden een bekende New Yorkse musical-ster geworden, zó bekend dat ook impressario's in Europa zich in de handen wrijven als ze een con tract met haar kunnen afsluiten. De avond wordt besloten met een afle vering uit de Richard Boone-show, waarin we hem kunnen bewonderen als Paladin, de genteleman oplichter, cowboy, inbreker etc. etc. Op net twee als hoofdschotel een K.R.O.-reportage over de Britse kroonkolonie Hongkong. VRIJDAG. Na Klaas Vaak brengt de VARA het één uur durende tie nerprogramma Fanclub op de beeld buis. Het programma wordt gepre senteerd door Judith Bosch en Astrid Engels, waarvan de laatste deelnam aan de quiz „Tel uit je ujinst". Ze wist toen zoveel van de Egyptische vorst Toetanch Amon dat ze duizend gulden mee naar huis kreeg en het contract voor het presenteren van „Fanclub". Na het journaal, „Achter het nieuws" en „Tel uit je winst" brengt de VARA het pro gramma „Tieners van toen" op het scherm, waarin de oudere inwoners van Alkmaar hun muzikale (en an dere) hartewensen kenbaar kunnen maken. Het is de bedoeling dat „Tie ners van toen" in verschillende plaatsen wordt opgenomen: een soort „Top of Flop" voor oudere kijkers. De avond wordt besloten met het (gewraakte cn gewaardeerde) pro gramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". We zullen het dit keer zonder (de gewoonlijk slordig gekapte) Yoka Beretty moeten doen en een opvolgster is nog niet voor handen. Zoals u misschien wel zult weten werd de. cabaretière Maya Bouma op het laatste nippertje be dankt omdat ze zich niet kon ver enigen met de opzet van het pro gramma. Op net twee Litterair Kijkschrift, het N.C.R.V.-magazine over boeken en schrijvers. bedrijfstakken maandenlang moet getrokken worden om het er door te krijgen zou ik het hier ook liever éénmaal per jaar op de agenda zien. Vastgesteld werden de salaris maatregelen vakleerkrachten per 1 juli 1965. Eervol ontslag per 1 oktober 1965 werd verleend aan mej. P. J. Ver- hoeff als vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de o.l,- sehool te Dreischor en benoeming ZIERIKZEE, 20-10. Voor een groot aantal belangstellenden werd in het kader van een zendingsavend, geor ganiseerd dcor de Zendingscommis- sie van de Gereformeerde Kerk, woensdag in het jeugdgebouw aan de St. Domusstraal, een tweetal zeer instruktieve films vertoond: „Licht ever duizend heuvels" en „Pakistan, land van tegenstellingen". Het zijn predukties van het Zendingscentrum te Baarn, dat met het medium ïilm een geslaagde poging dcet het pu bliek een indruk te geven van de zendingsterreinen. Voor wat het on derhavige kerkgenootschap betreft zijn dat o.m- Rwanda (Centraal Afri ka) cn dan Pakistan. De filmavond, die verder wat rand versiering kroeg van eigen krachten, stond onder leiding van ds. H. J. Na- wijn, die de bijeenkomst opende op de gebruikelijke wijze. Mevr. K. v. d. Woestijne-v. d. Vaa- tc 'hield daarop een korte inleiding over het zendingswerk in Rwanda, speciaal toegewezen aan de zenden de kerken van Rotterdam en Middel burg. De nog jonge Prot. Chr. Kerk van Rwanda wortelt reeds op op merkelijke wijze, maar met name is er gebrek aan goede gebouwen. Al lerlei van de zending uitgaande plannen staan op stapel of vonden een begin van uitvoering (cursussen, oprichting drukkerij, vertaalwerk, jeugdwerk, medisch wérk, middelba re school, radio-uitzendingen e.d.), qaaar er moet nog veel gepionierd en geld is ook ginds onontbeerlijk voor een efficiënte uitbreiding van het zegenrijke werk. Philippijns verkeers vliegtuig verongelukt MANILLA, 20-10. Een Philippijns verkeersvliegtuig met 35 passagiers en drie bemanningsleden aan boord is woensdag kort na het opstijgen van het vliegveld van Manilla neer gestort en in brand gevlogen. Aan vankelijk vreesde men dat een groot aantal mensen was omgekomen, maar door snel ingrijpen van red dingsploegen konden alle inzittenden op één na gered worden voordat het vuur het wrak omsloot. Alle overle venden en zes redders liepen ver wondingen op. Van slechts twee ge wonden is de toestand ernstig. Het toestel raakte een kazerne van de luchtmacht en kwam terecht in open veld. Het ibrak in drie stukken. Een klein meisje stapte als eerste rustig naar buiten. Verslaving in de V.S. NEW YORK, 20-10. De Verenigde Staten telt het grootst aantal ver slaafden aan verdovende middelen van alle westelijke landen, aldus een rapport van de Verenigde Naties. In 1963 bedroeg het aantal dat zich voor een ontwenningskuur meldde 48.535, van wie de helft in New York. In 1961 was dit cijfer 46.798. Uit de door Amerikaanse autoriteiten ver strekte gegevens blijkt dat 53,9 pro cent van deze verslaafden negers zijn, 26,9 blanken, 6,6 procent in de Verenigde Staten levende Mexicanen en en 11,7 procent Portoricanen. Ca nada telt 3.000 verslaafden, Mexico 528, Frankrijk 30. Hockeyclub Sehouweii-Duiveland Afgelopen weekend 'hebben de drie elftallen van H.C.S.-D. géén over winning kunnen boeken. In een uiterst enthousiast en spor tief gespeelde wedstrijd verloren za terdag 'de junioren in Terneuzen van Olympia met 9-0. De beide backs Jan Pieter Lokker en Kees Postma kun nen op een goede wedstrijd terug zien, terwijl ook keeper Wim Wijs man dank zij goed ingrijpen menig doelpunt heeft voorkomen. Een woord van dank aan de drie be stuursleden-chauffeurs, die van 10-7 uur en route zijn geweest, is hier ze ker op zijn plaats. De dames verloren op eigen ter rein in een ietwat rommelige wed strijd met 2-Cf van Push VI uit Bre da, maar de prettige sfeer op het veld en later het gezellig samenzijn in de cantine vergoedden veel. De wedstrijd werd goed geleid door de heren Franeke sr. cn Sterkenburg. De heren moesten in een vrij ge lijk opgaande strijd in Hulst tegen Rapide II toch een 3-1 nederlaag in casseren. Met wat meer geluk had Erik Franeke niet één maar meerdere goals kunnen maken (de doelpalen kwamen enkele malen de Rapide- 'keeper een „'handje-' helpen). A s. zaterdagmiddag treden de ju nioren om 3 uur in het strijdperk tegen Goes B. Om dezelfde tijd spe len de dames zondag tegen Olympia II uit Terneuzen, terwijl aan deze wedstrijd voorafgaat een treffen tus sen de heren en Tempo II uit Bor gen op Zoom. Als het weer blijft meewerken kan het op beide midda gen een gezellige hockey-reünie worden op het sportpark Bannink. De velden liggen er 'goed bij en een vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Hockey bond heeft zich destijds vol lof over het Zieri'kzeese sportcom plex uitgelaten. van, betrokkene in dezelfde functie per 1 okt. aan de o.l.-school te Brou wershaven. De leden van de woonruimtecom missie in de vier 'kernen werden alle herbenoemd. Tenslotte ging de raad akoord met de verkoop van een stukje grond te Brouwershaven, waardoor het gav- nalenbedrijf van de fa. Jansen al daar een uitbaning kan krijgen naar het Spuislop. De film: „Licht over duizend heu vels", gaf eren boeiend inzicht in de gewoonten der bevolking (Baloeba's en voorheen (de heersende) Watoet- si), het landschap en de talrijke zen- dingsaktiviteiten. Christenen in Pakistan Na een (later herhaald) optreden van het kerkkoor onder leiding van de heer P. van Donk, wercl de film over Pakistan vertoond. De christe nen ginds stammen doorgaans uit de laagste (en meest verstoten) bevol kingsklasse en veelomvattend is het werk, met name op het punt van de bestrijding van het analphabetisme. Ook hier een zich langzaam doorzet tend proces van kerstening aan de randgebieden van een ditmaal dooi de Islam getekende gemeenschap. Aansluitend werd gemeenschap pelijk gezongen het door ds. Okke Jager gedichte: „Een ruiter draaft door alle landen". Voor recitatieve bijdragen zorgden Tanneke Franeke en Ria Bij de Vaate. Een slotwoord werd gesproken door de voorzitter van de zendings- commissic de heer P. G. Rotte, die opriep tot meeleven met de zending door gebed en financiële steun. De claim voor de besproken zendings- gebieden bedraagt classicaal f 10.000 en voor de Zierikzeese gemeente f 3400. De geslaagde avond werd beëin digd met dankgebed. DEN HAAG, 20-10. Z.K.H. prins Bernhard heeft woensdagmiddag in zijn rede ter gelegenheid van de ere promoties aan de vrge universiteit te Amsterdam ervoor gepleit, dat het politieke risico verbonden aan parti culiere investeringen in ontwikke lingslanden, deer de regeringen of groepen van regeringen wordt ge dragen. De prins, die in zijn rede „de angstaanjagende achtergrond van de ontzaglijke en dringende problemen der ontwikkelingslanden - bevol kingsexplosie. geboortebeperking, voedseltekorten - schilderde, ver klaarde van oordeel te zijn, dat het noodzakelijk is, dat westerse indu striële en ook agrarische onderne mingen veel aanzienlijker bedragen investeren in de ontwikkeling van plaatselijke bedrijven in de ontwik kelingslanden, hetgeen de economie van die landen ten goede zou komen. Gerei'. Gemeenten stiehten internaat voor schipperskinderen UTRECHT, 21-10. De Generale Synode van de Gereformeerde Ge meenten heeft deputaten voor de geestelijke verzorging van schippers toestemming verleend een internaat voor schipperskinderen te stichten, aangezien zich een toereikend aan tal leerlingen heeft aangemeld. Het aantal particuliere ressorten zal van drie op vier worden gebracht door splitsing van ressort west, dat te groot is geworden. De volgende sy node wordt in 1968 in Dordrecht ge houden. WEST-BERLIJN, 20-10. In West- Berlijn en in 14 andere plaatsen in West- en -Oost-Duitsland is het to neelstuk „Die Ermittlung-' (Het on derzoek) van Peter Weiss voor het eerst opgevoerd. Het stuk beschrijft in elf taferelen de gang van zaken in het i vernietigingskamp Auschwitz, waar de Duitsers talloze mensen ter dood hebben gebracht. Goede zaken UTRECHT, 20-10. De 42-jarige William A. Meehan van het Amerikaanse ministerie van handel in Washington heeft tijdens de in Utrecht gehou den machinevakbeurs Mache- vo letterlijk en figuurlijk goe de zaken gedaan. Hij vertegen woordigde er zijn land in de collectieve regeringsstand en leerde er onder meer de Haag se mejuffrouw Ariane de Mare kennen. Zij werkte er als de- ceplioniste sinds de opening uan. de beurs op 13 oktober. Op de sluitingsdag zijn Ariane en William verloofd en begin november gaan zij trouwen. In Amerika, want aan dal land had Ariane haar hart: reeds eerder verpand. Zij verbleef er enkele jaren. Na haar terug keer in het vaderland, toerkle zij drie maanden op de Ame rikaanse ambassade. „Ik heb gehoord van jtillie overbevol king en ik heb gemeend er iets aan te moeten doen", zei Wil liam lachend. Edison voor Churchill's werken AMSTERDAM, 20-10. De dochter van wijlen Winston S. Churchill, Mary Scames, zal op vrijdagavond 29 oktober tijdens de „Grand gala du disque" in het concertgebouw te Am sterdam de Edison in ontvangst ne men die is toegekend aan de gram- rr.üfocnplatencasette getiteld ..Win sten Churchill, his memoires and his speeches 1918 tot 1945", die - aldus het juryrapport - een fascinerend beeld geeft van het grote staatsman schap en wijze inzicht in het we reldgebeuren, waarvan deze grote politicus tijdens zijn werkzaam le ven getuigenis heeft afgelegd. Oude tekening voor Provinciehuis Zeeland ZIERIKZEE, 21-10. De fa. Hondlus (P. L. de Bruyne Zoon) te Middel burg heeft ter gelegenheid van de voltooiing van 'het Abdijcomplex aan de provincie een tekening geschon ken van het eerste stoomschip (het stoomjacht „Prinses Marianne"), dat in beurt veer van Middelburg op Rotterdam heeft gevaren- De teke ning is in sepia vervaardigd door de heer W. Vaarzon Morel te Veere. Ged. Staten van Zeeland stellen de Staten voor deze schenking in dank te aanvaarden. ZIERIKZEE De leerlingen van de landbouw- huishoudschool verkochten postze gels en prentbriefkaarten voor de stichting „Voor het kind" tot een be drag van f 1055. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor de akte M.O.- wiskunde onze stadgenoot de heer W. van der Schee. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam bijeen Met een bijeenkomst in „Mondra- gon" heeft de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwien gistermiddag (woensdag) het vergaderseizoen ge opend. Als spreekster was uitgeno digd mevrouw Lüning-Burger te Zwijndrecht, die een lezing hield ever het vervaardigen en versieren van waskaarsen. Mevrouw Lüning' (Zwitserse van geboorte) vertelde de aanwezigen dat het vervaardigen van waskaarsen vooral in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk als huisvlijt wordt beoe fend. Ook in de Skandinavische lan den (waar men door de lange win ters over veel vrije tijd beschikt) vervaardigt men waskaarsen. Bij be langrijke feest- of gedenkdagen wor den de kaarsen van toepasselijke voorstellingen voorzien en hiervoor worden koperen plaatjes of koek- planken gebruikt. Tegenwoordig vervaardigt men de kaarsen in de fabriek, waarna ze thuis worden versierd. Mevrouw Lüning beoefent deze hobby al enkele jaren omdat spreek ster, naar ze opmerkte, „in deze tijd van stofzuiger en mixer ook eens iets opbouwends wou doen". Na de lezing van mevrouw Lüning konden de aanwezigen enkele van haar prachtig versierde kaarsen be wonderen. Een dankwoord van de presidente, mevrouw Berman, die tevens de aan dacht vestigde op de handwérkmid- dag van mevrouw Vermet, besloot de geslaagde bijeenkomst. Scooter in botsing met auto Dinsdagmiddaig omstreeks 12 uur kwam op 'het punt d'Aillystraat- Hofferplein alhier een scooter in bot sing met een personenauto, welke werd bestuurd door N. C. F. uit Zie rikzee. De scooter werd bestuurd door M. G. M. ut Ellemeet. De duo- passagier liep lichte verwondingen op bij deze 'botsing, waarbij overi gens ook beide voertuigen .werden beschadigd. Wielrijdster contra auto Op de 'beruchte kruising 't Vrije- Hogemolenstraat is gisteren (woens dag) omstreeks één uur de zestien jarige leerlinge van de huishoud school A. M. V. O. in aanrijding ge komen met een lesauto van de 'heer Kort uit NieuwerkeTk, welke werd bestuurd door mej. L. V. uit Wester- sc'houwen. De scholiere 'kwam het Vrijpoortje afgereden terwijl de auto reed van de Hogemolenstraat in de richting Nöbelstraat. Het meisje zag de auto te laat en 'belandde boven op de motorkap. Overigens liep dit on geluk behalve wat blikschade goed af. BROUWERSHAVEN De kinderpostzegelactie De leerlingen der 5de en 6de klas der openbare lagere school te Brou wershaven hebben voor de kinder- postzegelaktie f 470,aan bestellin gen weten te plaatsen, wat zeker een mooi resultaat genoemd mag wor den. DREISCHOR Verkoop kinderzegels Door de leerlingen van de open bare lagere school te Dreischor werd voor een bedrag van f 560,aan kinderpostzegels en kaarten verkocht ten bate van de Stichting „Voor het Kind". De P.I.T.-collecte De in Dreischor gehouden collecte ten bate van het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront (P.I.T.) heeft opgebracht f 27,49. NIEUWERKERK De P.I.T.-collecte De door 'het P.I.T. alhier gehouden collecte heeft opgebracht f 45,71. De coUectantjes waren: Truus en Hen- ny van 't Hof, Carla Bom, Lia Wan del, Marianne Syriër en EUy de Wit. OOSTERLAND Gaven in natura voor „Kinderzorg" Degenen onder onze landbouwers en tuinders die het grote gezin van de Stichting Kinderzorg te Middel burg ook dit weer zouden willen ge denken met wat aardappelen, uien of andere groente, of fruit, kunnen zich opgeven bij één der diakenen van de Ned. Herv. Kerk hier ter plaatse. De ze heren stellen zich graag beschik baar de gaven ter plaatse te bezor gen, en zij hopen dat er weer veel zal kunnen worden weggezonden. Men heeft zoveel nodig in Kinder zorg om al deze grage monden open te kunnen houden. Heien voor de ratiobouw Door de fa. den Hartog werd een begin gemaakt met de bouw van de 20 ratio-woningen hier ter plaatse. Uitstekend boven het industrie- en uitbreidingsplan is een ongeveer 20 meter hoge heistelling begonnen de eerste heipalen in de grond te drij ven, waarop de woonhuizen met de schuurtjes zullen worden gefundeerd De houten heipalen zijn gemiddeld lang 11 te meter en zij worden in de grond gedreven tot op een diepte, dat ze bij de laagste waterstand nog juist 'in het water blijven. Het res terende deel, van beton gemaakt, wordt hier weer op geplaatst. Er zullen ongeveer rond 400 palen moe ten worden geheid. Uiteraard trekt dit 'heiwerk hier ter plaatse grote publieke belangstelling, omdat het nog weinig voorgekomen is dat er hier voor een bouwwerk werd ge heid. Opbrengst collecte De opbrengst van de busjescollec- te, die hier ter plaatse ten bate van Kinderzorg iedere week wordt ge houden door een zestal collectantjes onder leiding van mevr. L. van 't Hoi'f-van der Maas heeft in het der de kwartaal van dit jaar opgebracht de mooie som van f 112,34. Een dank woord aan allen die meewerken aan deze collecte en niet minder aan hen die deze nuttige inzameling telkens weer willen gedenken is niet mis plaatst. BRUINISSE Hervormde Vrouwenvereniging Dinsdagavond vergaderde de Her vormde Vrouwenvereniging te Brui- nisse onder leiding van mevrouw Van der Sar-van Vliet in het Her vormd Verenigingsgebouw. De bijbelinleiding werd verzorgd door mevrouw N. de Korte-Padmos. Na de pauze vertoonde de heer L. Capelle de kleurenfilm van het mos- selfeest te Bruinisse 1965. Ook een privéflim werd vertoond en bracht vele bekende gezichten op het witte doek. Een geslaagde avond. Benoeming onderwijzer De heer G. Huls, onderwijzer aan de chr. school te Bruinisse, is door de minister van onderwijs 'benoemd tot hoofd van een chr. school te Osna- brück (Duitsland). Deze school is op gericht voor de kinderen van de be roepsmilitairen die daar in NAVO- verband zijn gelegerd. De heer Huls was reeds eerder hoofd van een chr. school in Nieuw- Guinea. Bloeien in Zierikzee de aardbei- planten, in Bruinisse oogst de heer A. C. Verspoor regelmatig aardbeien uit zijn tuin, van de koude grond. DIVERSE BERICHTEN Di de Amerikaanse staten Mis souri, Illinois en Arkansas is woens dagavond een aardbeving waargeno men die dertig seconden duurde. Van belangrijke schade is tot dusver geen melding gemaakt. DEN HAAG. Minister Samkalden (justitie) heeft in de Tweede Kamer verklaard, dat uitlevering van Raja- 'kowitsch kan worden gevraagd, in dien deze zich buiten Oostenrijk be vindt. De Westduitse regering heeft be sloten, voor ongeveer 450.000 gulden levensmiddelen naar Zuid-Vietnam te zenden ten behoeve van de vluch telingen daar. Bü de noordelijke punt van de Bcinische Golf is de eerste brug tus sen Finland en Zweden, over de ri vier de Torni, geopend. Het hooggerechtshof van de staat Alabama heeft woensdag een eis van de openbare aanklager in het pro ces in Hayneville tegen Ku Klux Klanleden Collie Leroy Wilkins, elf juryleden ongeschikt te verklaren, van de hand gewezen. Prof. Ludwig Eerhard is woens dagmiddag door de Bondsdag tot bondskanselier gekozen. H(j kreeg 272 van de 487 uitgebrachte stem men. Hij bekleedde het ambt al se dert 16 oktober 1963. UTRECHT. Deze week brengt de Italiaanse predikant Tullio Vinay een een bezoek aan ons land. Vier jaar geleden besloot hij om zich met zijn vrouw, zoon en enkele volontairs in een van de meest armoedige dorpen van west-Sicilië te vestigen, om zich er met ontwikkelingshulp te gaan bezighouden. AMSTERDAM. De 32.000 leden tellende en bij het N.V.V. aangeslo ten Algemene Bond Mercurius, zal op 25 en 26 oktober in de nieuwe R.A.I. te Amsterdam zijn driejaar lijks congres gehouden. Het militaire opperbevel van Zuid-Celebes heeft bepaald dat de communistische partij en de met haar verbonden organisaties, alle ac tiviteit in het betrokken gebied moe ten stopzetten. Dit is woensdag door radio-Djakarta bekendgemaakt. DRACHTEN. Een proefboring naar aardgas, door .de Caltex ondernomen in het dorpje De Wilgen in de on middellijke nabijheid van Drachten heeft woensdag succes 'gehad. In de loop van de da'g laaide boven de lo catie een meters 'hoge gasvlam. De Heere verblijdde ons zeer mei de geboorte van een dochter cn zusje CATHARINA KEELTJE (Rieneke) H. J. HANSE J J. HANSE-DE KOEIJER LEO Noordwelle, Hakeweg 5 21 oktober 1965 Tijdelijk: Zweeds Rode Kruis ziekenhuis. Zierikzee. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, mijn ge liefde vrouw en onze zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoe der PIETERNELLA IIANSE- DIJKGRAAF in de ouderdom van 73 jaar. Brouwershaven L. S. HANSE P. H. L. HANSE Scheveningen: J. VERHEIJ-HANSE A. VERHEIJ Rekken: C. J. STOMP-HANSE F. H. STOMP Scheveningen: N. DE JAGER M. DE JAGER ROGGEBAND En kleinkinderen Brouwershaven, 20 oktober 1965 Zuiddijkslraat 11 SUCCESJES Vermist: Omgeving van „Duinhoeve", Haamstede: Ierse terrier, kl. rood-bruin (Maedy). Tegen bel. terug te bez. bij N. H. Lysen, Burgh, telef. 414. Philips ventilatorkachels verdrijven de koude uit vertrekken waar u niet altijd hoeft te stoken. Snelle bijverwarming! Prijzen: 49,95 69,— 99,— enz. WELTEVREDEN telefoon (01110) 2805 ZIERIKZEE Supertecluiiek op vliegende tentoonstelling SCHIPHOL, 20-10. In een met ei gen kleuren opgesierd viermotorig vliegtuig van het type DC-7 heeft de International Business Machines Corporation (I.B.M.) een tentoonstel ling geopend van de nieuwste infor matie verwerkende apparatuur. In dit toestel, dat gisteravond uit Brussel arriveerde, wordt o.a. gede monstreerd de kleinste uitvoering van een computer, waarmee de gehe le administratie van een klein en middelgroot bedrijf afgewerkt kan worden. Hiervan zijn reeds tiental len in Nederland verkocht. De eerste van dit soort apparatuur, die in Amerika wordt vervaardigd, zal vol gende maand in Nederland worden geplaatst in het service-centrum van de I.B.M. in Utrecht. De huur van een dergelijke machine bedraagt f 125.000 per jaar. Voorts bevinden zich in het vliegtuig een computer die technische tekeningen op papier vervaardigt en een op een televisie toestel gelijkend informatiesysteem, dat de opgeslagen gegevens in visu ele vorm op het scherm weergeeft. Met een elektronische licht-pen kun nen via dit scherm veranderingen werden aangebracht. TWEEDE KAMER Goedkeuringswet huwelijk prinses Beatrix DEN HAAG, 20-10. Het Wetsont werp waarbij toestemming tot het aangaan van een huwelijk door prin ses Beatrix met de heer Claus von Amsberg wordt gevraagd zal op woensdag 10 november in een open bare vergadering van de Tweede Kamer worden behandeld. Kamer voorzitter mr. F. J. F. M. van Thiel heeft dit dinsdagmiddag in de Twee de Kamer meegedeeld. Dezelfde dag komt tevens aan de orde het wetsontwerp tot naturali- satie van de heer von Amsberg. Scheepvaartberichten Abida, 19-10 van Calcutta naar A'badan. Esso Rotterdam (t.), 20-10 pass. Gibraltar naar Hamburg. Straat Soenda, 21-10 te Durban ver wacht. Films over werk in Rwanda en Pakistan op geslaagde zendingsavond te Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6