BMW f 5.575.- BETONMORTELCENTRALE KOMT AAN DE BRESE HAVEN Weg naar Engeland vrijwel geblokkeerd STREEKNIEUWS Zierikzeese delegatie bij opening nieuw stadhuis te St. Hilaire EEN LUXE Garage P. A. Remeeus Twee raadsleden blijven tegen BRUINISSE, 16-10. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruüüsse waren alle leden aanwezig. üe agenda vermeldt slechts twee punten, de 9e wijziging van de ge meentebegroting 1965 en besprekin gen ever de betciimortelcentrale. Bij de begrotingswijziging waarbij f 13.282.62 aan de uitgaven wordt toegevoegd, af te schrijven van de post onvoorzien, merkt de heer M. J. van de Velde (P.v,d.A.) op, dat de post onderhoud gemeentehuis met 70 "Ai wordt overschreden. Wel een hoog bedrag meent hij. Binnenschil- derwerk postkantoor en buitenverf- werk gemeentehuis, beiden hoogst noodzakelijk zijn hiervan de oor zaak, aldus de voorzitter. Een andere tegenvaller was het defect raken van een snij rooster en andere noodzakelijke voorzieningen aan de rioolzuiveringsinstallatie tot een totaal van f 66.000, Naar aanleiding van het besproke ne in de vorige raadsvergadering heeft de voorzitter een onderhoud gehad met de directie van de fa. Van Dijk en Co. te Dordrecht. Met deze directie werden de moeilijkhe den en de bezwaren die in de raad gerezen zijn, betreffende het vesti gen van een betonmcrtelcentrale op de gemeentelijke vissershaven be sproken. Voor de firma Van Dijk is het echter financieel niet aantrekkelijk de installatie op een ander terrein, b.v. het industrieterrein te bouwen. Juist het feit dat de installatie aan de haven kan worden gebouwd, c.q. aan het water, maakt Bruinisse als vestigingsplaats interessant. Wordt de betonmortelcentrale niet aan het water gebouwd dan ver zwakt de concurrentiepositie, door de transportkosten van fabriekster rein naar schip. De voorzitter meent verder dat er wat betreft de Oostkophaven en de vverkhaven andere plannen bestaan. De werkhaven is ingebed in het ge hele recreatieplan voor het Greve- lingenbekken, hier kan dus geen in dustrie kernen, er is dus geen andere oplossing, dan handhaving van het indertijd met algemene stemmen ge nomen besluit, om grond in erfpacht uit te geven op do gemeentehaven, voor het bouwen van een betonmor telcentrale aan de fa. Van Dijk. De heer Jumelet (C.H.U.) meent dat wanneer de voorschriften om 5 meter uit de teen van de dijk te. blijven worden gehandhaafd, het ten'öin voor het beoogde doel te smal zal zijn. De voorzitter meent te weten, dat door de fa. Van Dijk ont heffing van die voorschriften is 'ge vraagd en dat er goede kans bestaat, dat door Rijkswaterstaat ook toe stemming gegeven zal worden om de betreffende bepalingen niet van toe- passing te verklaren. Bezwaar De heren De Koning (V.V.D.) en Jumelet handhaven hun bezwiaren tegen plaatsing van de betonmortel centrale op de haven. Zij zijn niet tegen deze centrale op zichzelf, maar teg'en de plaats waar hij nu zal worden neergezet. Dit zal de recre atie nadelig beinvlceden, wat het aanlopen van jachten in de haven betreft, de auto's van de sportvissers kunnen op het havenplateau niet meer worden geparkeerd en ook de Ontploffing in fabriek te Koog aan de Zaan KOOG AAN DE ZAAN, 18-10. Bij een ontplofifng in de fabrieken van Honig N.V. in Koog aan de Zaan hebben in de afgelopen nacht drie arbeiders ernstige verwondingen op gelopen. De betrokken afdeling is vrywel geheel uitgebrand. Omstreeks half twee deed zich op de eerste verdieping van Honig- Amylo-Chemie N.V., aan de Lage Dijk, een stofexplosie voor, waardoor brand uitbrak. Drie op deze verdie ping werkende Zaandammers, J. H., G. V. en J. H. van der W., werden met ernstige brandwonden naar het gemeentelijk ziekenhuis te Zaandam vervoerd. De fabrieksbrandweer was, met steun van de vrijwillige brandweer van Koog, het vuur spoedig meester. De aanzienlijke brand- en water schade wordt door de verzekering gedekt. a Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België zijn vandaag voor een bezoek van ruim een maand aan Zuid-Amerika per vlieg tuig uit Brussel vertrokken. Tot 19 november zullen Mexico, Chili, Ar gentinië en Brazilië worden bezocht. Nederland krijgt geld uit Europese landbouwfonds DEN HAAG, 18-10. De E.E.G.-com- missie heeft 774.585 dollar uitgetrok ken ten behoeve van vier Neder landse projecten die waren inge diend bij het Europese Oricntatic- en Garantiefonds voor de Landbouw. De vier projecten maken deel uit van een reeks van 57, waarvoor in totaal meer dan negen miljoen dol lar beschikbaar was. Deze toewijzin gen zijn de eerste uit het fonds. Ze hebben alle betrekking op het be grotingsjaar 1964. Van het totaal is het meeste, meer dan drie miljoen dollar, naar Italië gegaan. De Nederlandse toewijzingen zijn gedaan ten behoeve van de her verkaveling in Dantumadeel, verbe tering van de waterhuishouding in Salland, reconstructie en uitbreiding van de veemarkt in Den Bosch en verbetering van installaties voor op slag en'behandeling van zaaigoed in Kapellc-Biezelinge. Voor deze pro jecten is resp. 250.000, 200.000, 220.994 en 103.591 dollar uitgetrokken. Landbouw zal belemmerd worden, in. de afvoer van zijn produkten. De heer De Koning Ls van mening dat ook de afvoer van de suiker bieten hinder zal ondervinden, maar wethouder Van Gilst is het daarme de niet eens. Alles zal op de haven normaal doorgang kunnen vinden, er zal aan alles wat door de heer De Koning en Jumelet te berde wordt gebracht, niets in de weg worden gelegd. De heer De Koning vindt de argu mentatie van de voorzitter, dat Rijkswaterstaat geen toestemming zal geven, om de betonmortelcentra le op de werkhaven te vestigen wat vaag. Is dit nu maar een veronder stelling of is er werkelijk naar ge vraagd. Ook de heer' Jumelet meent dat er ruimte genoeg is op de werk haven om daar in een hoekje de centrale neer te zetten, doch de voorzitter zegt opnieuw, dat daar voor geen toestemming zal worden gegeven. Andere leden voegen de heren De Koning en Jumelet toe, dat het al leen de vrees is stemmen te zullen verliezen, bij de in 1966 te houden gemeenteraadsverkiezingen, waar door zij nu terugkrabbelen. Er is echter geen terug mogelijk, het besluit is met algemene stemmen genomen. Genoemde heren wijzen echter da beschuldiging van kiezers- vrees verontwaardigd van de hand. Het is een belang voor de midden stand, dat de fabrieksinstallaties van het gemeentelijk haventerrein weg blijven. Inderdaad heeft men met algeme ne stemmen het in juli genomen be sluit goedgekeurd, maar bij nader inzien bleek men wat te haastig te zijn geweest. De heer De Koning zegt van het begin af al bedenkingen te hebben geopperd, tegen een al te haastige goedkeuring. Waar blijkt dat de meerderheid van de raad niet op zijn eens genomen besluit wenst te rug te komen, worden de besprekin gen dcor de voorzitter gesloten. Doelpuntloos gelijk spel voor matig Oranje-team AMSTERDAM, 17-10. Het amper vierduizend man tellende Zwitserse legioen, duidelijk in een „we gaan naar Engeland"-stemming, heeft het zeker tien maal sterkere Nederlandse supportersleger overtroefd. Mfet hon derden koeienbellcn van vaak in drukwekkend formaat - het moet zondag opvallend stil zijn geweest op de alpenweiden.- en met sten torstemmen die nimmer versaagden, hebben de gasten uit het bergland de Zwitserse ploeg gesteund. Het ibeslist niet 'indrukwekkende team der Helveten kreeg-er in de even belangrijke als moeilijke wed strijd. tegen het Nederlandse elftal in de voorronden van het toernooi om de wereldtitel voldoende zelfver trouwen door om de formatie van Denis Neville te weerstaan. Tot te leurstelling van de 60.000 Nederlan ders op de tribunes van het zonnige Olympisch stadion, die aanvankelijk aarzelend een „Geen woorden, maar daden" inzetten, kwam het Oranje team niet verder dan een doelpunt loos 'gelijk spel. Een „draw" die voor die Zwitsers - eerste in groep zes - weinig minder is dan een morele zege. Het Nederlands elftal, 'dat aanval lend faalde, heeft de kans eindelijk het eindtoernooi om de wereldtitel, dat in juli 1966 in Engeland wordt verwerken, te 'bereiken er vrijwel door verspeeld. Bij de attaques van het Oranje-team, die te langzaam en te veel in de breedte werden -opge zet, stonden steeds tenminste e.en ze vental verdedigers voor het doel van Elsener. Daarbij kwam nog, dat de aanvalslinie volkomen faalde. Sléchts Piet Keizer haalde door zijn knappe individuele acties op de linksbuiten plaats een ruime voldoende. Ko Prins aan wie Neville tot veler ver bazing de rechtsbuitenplaats toege wezen had, 'bracht er op deze mooie najaarsdag maar 'heel weinig van te recht. Zeker toen hij ging „zwerven" en de vleugelplaats onbezet liet, waarna de weg naar het doel vrijwel zonder uitzondering door het cen trum werd 'gezocht. De samengetrok ken Zwitserse defensie, die in laatste instantie altijd nog de geroutineerde Sdhneiter zijn rol van „ausputzer" kon laten spelen, had daardoor met de Nederlandse combinaties weinig moeite. De Nederlandse verdedigers stonden voor een vrijwel hopeloze taak. De afstand tussen aanval en Kolendampvergiftiging DELFT, 17-10. De 73-jarige J. Klaassen uit Delft is door kolen dampvergiftiging om het leven geko men. Hij werd zondagochtend vroeg bedwelmd in de huiskamer aange troffen door zijn huishoudster die in haar slaapkamer geen hinder had ondervonden van de kolendamp. De geneeskundige 'dienst bracht de man over naar het ziekenhuis, waar hij overleed. Joden niet verantwoord geacht voor Christus' kruisdood VATICAANSTAD, 15-10. Het Va- ticaanse concilie heeft vrijdag met I.875 stemmen bepaald dat alle jo den niet collectief verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor de kruisdood van Christus. De schade in liet Westland NAALDWIJK, 15-10. Geleidelijk begint zich het beeld van de schade, welke vorige week door de lucht verontreiniging aan de produkten op de Westlandse tuinbouwbedrijven is veroorzaakt, scherper af te tekenen. •Hierbij blijkt niet alleen, dat er nog steeds een toenemend aantal bedrij ven door de verbrandingsgassen zijn getroffen, doch ook dat meer pro dukten hierbij zijn betrokken. Dacht men aanvankelijk, dat het alleen tot de sla, andijvie en fresia's beperkt zou blijven, geleidelijk komt aan het licht, 'dat ook de chrysanten in soms ernstige mate schade hebben opge lopen. Afscheid voorzitter D. Roemers van N .V.V. AMSTERDAM. 16-10. Tijdens een buitengewoon congres van het N.V. V. op zaterdagmiddag 23 oktober in Krasnapclsky te Amsterdam zal af scheid worden genomen van de hui dige voorzitter, de heer D. Roemers. Tevens zat zijn opvolger worden ge kozen. Enige kandidaat is de heer A. II. Kloos. defensie was vaak te groot om direct te overbruggen; wanneer Schrijvers c.s. echter zelf naar voren rukten konden ze er zeker van zijn dat het Zwitserse drietal in het middenveld de weg naar 'het doel volkomen af geschermd had. Vollyebaleompetitie weer begonnen Te Nieuwerkerk is de volleybal competitie op het eiland Sehouwen- Duiveland 1965-1966 'begonnen. De voorzitter de heer J. H. van de Zan- •cle heette de opgekomen teams wel kom. Het speel hem dat Kwiek Bruinisse zich d'it jaar voor het eerst heeft teruggetrokken, zodat het aantol elkaar bekampende clubs welw at erg 'klein wordt. Hij zegde toe pogingen in het werk te zullen stellen enkele damesplcegen erbij te krijgen, zijn gedachten gaan daar voor uit naar Fla'kkee en meer spe ciaal inaar Middelharnis. De uitslag van de daarna gespeel de wedstrijd was als volgt: MEV0- Nieuwerkerk 15-7, 15-1 (2-0); ME- VO-Plattelandsvrouwen 13-15, 5-15 (0-2)Plattelandsvrouwen-Nieuwer- kerk 8-15, 10-15 (0-2); MEVO-Nieu- iverkerk 15-6, 15-6 (2-0); MEVO- Plattelandsvrouwer. 15-2. 15-4 (2-0); Plattelandsvrouwen - Nieuwerkerk 7-15, 6-15 (0-2). MEVO behaalde 'dus 6 punten, 'Nieuwerkerk 4 punten en Platte landsvrouwen 2 punten. BADMINTON Cock I—Zierilezee I 5—3 Evenals beide wedstrijden in het vorige seizoen, verloor cis B.C. Zie- rikzee jl. zaterdagavond de te Breda gespeelde uitwedstrijd tegen Cock I wederom met de cijfers 5-3. Doch indien er ooit voor Zierikzee een eervoller resultaat mogelijk is ge weest, dan was het wel tijdens deze jongste wedstrijd. Immers, na zes van de acht partijen was de stand gelijk, nl. 3-3, terwijl toen alleen het heren- en dameselflal nog restten, waarin vooral 'n het heren dubbel royale winstkansen zaten. Na een snelle openingsgame van 15-6 voor Zierikzee vlotte het. ineens niet meer en ging de tweede game ver loren: 15-5. Na een kleine opleving in 'de 'beslissende 3e 'game (op een gegeven moment was de stand 6-1 voor Zierikzee) viel Zierikzee sterk terug en moest met 15-10 'de vlag strijker.. -s Aangezien de beide dames van Cock van 'bijzondere klasse zijn - zij be horen tot die sterksten in deze afde ling - was 'er voor de Ziérikzeese dames weinig eer te behalen. Zij stonden voor een onhiogelijke opga ve. Niettemin werd er niet onver dienstelijk gespeeld en vooral in het 'darnesdubbel dood Zierikzee 'heftige tegenstand. Codk speelde volledig, terwijl Zierikzee met een invaller •binnen 'de 'lijnen verscheen. De gedetadMeerde uitslag luidt: Ie H.E.: R. Kr.a'bbedijk-J. v. Vossen 5-15, 1-15 (0-1); 2e H.E.: Th. Korsmit -G. v. d. Tholen 12-15, 3-15 (0-1). Ie D.E.: N. Warringa-M. Krakeel 11-1, 11-1 (1-0); 2e D.E.*. E. v. Zun- dert-J. de Hooge 11-1, 11-0 (1-0). Ie G.D.: N. Warringa/R. Kabbedijk -A. Wieringa/J .v. Vossen 9-15, 7-15 (0-1); 2e G.D.: E. v. Zundert/Th. Kor- smit-M. Krakeel/G. v. d. Tholen 15-10, 18-13 (1-0). H.D.: R. Kabbedijk/Th. Korsmit- F .de Vos/J. van. Vossen 6-15, 15-5, 15-10 (1-0). D.D.: E, v. Zundert/N. Warringa- J. de Hooge/A .Wieringa 15-3, 15-8 (1-0). Totaal 5-3 voor Cock. Zatordag a.s. speelt Zierikzee thuis tegen P.S.V. Blauw-Wit I uit Roo sendaal. ZIERIKZEE-GOËS 3-7' Het eerste tiéritol van Zierikzee 'heeft in de zaterdag in het „Huis van Nassau" gespeelde wedstrijd te gen GoeS een zware 3-7 nederlaag geleden. Aan de even horden had Zierikzee wit. 'De uitslagen zijn: J. J. v, d. Ende- J. Tholenaar J/2-%; ir. J. J. Elzer- man-K. Beeke 0-1; 'da.*. J. J. Westen dorp Boerma-J. de Lange 1-0; ds. J. H. Nawijn-M. de Schipper 0-1; C. J. M. Nolet-C. Saaman 1-0; A. J. Scheele-J. de Kuijpev V2-V2; M. J. Enzlin-L. Pietersö 0-1; H. Hendrik- se-P. Duvekot 0-1; J. Verkerk-H. Naezer 0-1; R. P. Hdgerheijde-G. Driessen 0-1. Totaal dus 3-7 voor Goes. In dezelfde klasse van de Zeeuw se Schaakbond won Middelburg I met 8-2 van Mtddelbdrg II. ZIERIKZEE Opbrengst P.I.T.-coliecte De alhier gehouden kollekte voor het Protestants Interkerkelijk Thuis front (P.T.T.-) heeft het mooie be drag van f 476,32 opgebracht. Het organisatiecomité dankt alle gevers en geefsters, zomede de kollektan- ten voor hun medewerking. Concert Kunstmaanorkest Vrijdag 22 oktober zal, in het ka der van het Z.VtU.-programma, in de Concertzaal een concert plaatsvin den van het Kuns t maandorkest o.l.v. Anton Kersjes. Uitgevoerd zullen worden; de ouverture „Der Frei- schütz" 'van Carl Maria von Weber, het Concert e kl. t. voor viool en or kest van Felix Mendelssdhn-Bur- tholdy en Sheherazade van N. Rims- ky Kprsakof. Solist is de violist Ro nald Masin. Vergadering gemeenteraad Op maandag 25 oktober a.s. komt de gemeenteraad van Zierikzee in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a. een voorstel tot verkoop van erfpachtspereeeltjes in verband met het feit dat de admini stratiekosten voor de inning van de erfpacht door de geringe opbrengst nawelijks worden gedekt. Met enige personen is (hans overeenstemming bereikt de grond aan hen te verko pen voor f 1,50 per vierkante meter. De raad wordt verder voorgesteld entheffing te verlenen aan de N.V. Ken. Zeelandia alhier van een be paling van de bouwverordening. Dit in verband met een ingediende aan vrage voor het uitbreiden van het bestaande fabriekscomplex aan de Fonteine. Aan de orde komt verder een- voorstel tot verhoging van de spbsidie van het reglement gemeen temuseum en de verordening op de museumcommissie. In behandeling komt voorts een aanvraag van de chr. kleuterschool vereniging „Rehoboth" voor de aan schaffing van nieuwe leermiddelen t.b.v. het onderwijs te geven in het door de gemeente in gebruik te ge ven lokaal van de nieuwe openbare kleuterschool in Malta. De' raad wordt gevraagd hiervoor een bedrag beschikbaar te stellen van f 6.173,44. HAAMSTEDE Natuurgidsen-cursus Het I.V.N., het Instituut voor Na- luurbcschermingseducatie, heeft zo als bekend vele open ogen voor de natuur en een ervan is het brengen van natuurkennis in de meest uitge breide vorm voor hen die de natuur beter willen leren kennen en die kennis wteer aan anderen over te brengen. Op Sehouwen-Duiveland, waarvan vooral de Westhoek na tuurgebied bij uitstek is, heeft de Vogelwacht Sehouwen-Duiveland enige jaren geleden onder auspiciën van het I.V.N. een 15-tal. toen nog eilanders opgeleid tot natuurgidsen. Hun kennis konden ze inmiddels al op vele manieren spuien in vele ex cursies en rondleidingen in de West hoek waaronder de bekende zomer avondwandelingen naar de broedge bieden der zilvermeeuwen in de do meinduinen. Deze tochten moesten dit jaar door de overgrote belang stelling en een tekort aan gidsen stopgezet worden. Gelukkig hebben dit najaar zich een 20-tal natuurminnende dames en heren - afkomstig van geheel Schou wen en Duiveiand - zich aangemeld voor een tweede cursus, die vorige week donderdag een aanvang nam in de grote zaal van het R.T.M. ho tel station te Haamstede. Docenten zijn zoals gewoonlijk de heren J. P. C. Boot en J. Viergever, die in 12 theoretische avondlessen en een aantal praktische middagen hun leerlingen het nodige bij zullen bren gen. ZONNEMAIRE Herfstoriënteringsrit Culturele Vereniging De Culturele Vereniging Zonne- maire is voornemens een herfst oriënteringsrit voor auto's te orga niseren en wel op zaterdag 23 okto ber a.s. De start zal plaatsvinden te Noordgouwe vanuit café v. d. Weijde des middags 2 uur. OOSTERLAND Schoonmaakster zakte door nieuw plafond De zo goed als voltooide confec tiewinkel voor de fa. van Geesber- 'gen uit Breda, gerealiseerd uit het voormalige kerkgebouw van de Oud Ger. Gemeente aan het Groenendaal alhier kreeg één dezer dagen een schoonmaakbeurt. Hierbij deed zich een ongeval voor dat bijzonder goed is afgelopen. Eén de schoonmaak sters was bezig de 'bovenkant van het pas aangebrachte plafond van zaehtboard te. reinigen, toen ze plot seling misstapte van de balken en door hel plafond zakte. Gelukkig bleef zij nog juist hangen aan één der balken, anders had ten val op de 4 nieter lagere vloer ernstige ge volgen kunnen hebben. Nu kwam de betrokkene er met enige schaafwon den af. De schade bleef zodoende alleen beperkt tot een vernielde plafondplaat die'door de timmerlie den inmiddels weer is aangebracht. Chr. Vrouwenvereniging Voor de chr. vrouwenvereniging „Martha" alhier heeft mej. Heinen, één van de maatschappelijke werk sters op Sehouwen-Duiveland, een prachtige collectie kleurendia's ver toond van Sehouwen-Duiveland, die zeer in de smaak viel. Ingeleid door de presidente, mevr .Groenewegen- Krans, sprak deze ook een dank woord en bood mej. Heinen een boe- kenbon aan. Binnenkort hoopt de maatschappelijk werkster voor de vereniging een causerie te houden over 'haar werk op Sehouwen-Dui veland. Collecte Anti-Honger-actie In de weck van 18-22 oktober zal hier ter plaatse een collecte worden gehouden ten bate van de Anti- Honger-Actie 1965. Deze actie, die wordt uitgevoerd onder auspiciën van het Ned. Nationaal FAO-comité verdient zeer zeker een aanbeveling, gezien de onvoorstelbare nood op velerlei terrein in de wereld van vandaag. Het te 'geven bedrag zal in een enveloppe kunnen worden gede poneerd. SIItJANSLAND Uitbreiding bedrijf Het im- en exportbedrijf van de firma Van Dijk, Delft, aan de La- geweg alhier, wordt uitgebreid met een z.g.n. aardappel wasmachine. In deze machine worden gesorteer de aardappels gewassen en gedroogd waarna ze als schoon kwalileitspro- dukt verpakt in zakjes van 2}/z kg voor de verkoop beschikbaar zijn. De machine, die een primeur voor SLrjanslanid betekent, kan 3 a 4 ton aardappels per uur verwerken. Over drie weken hoopt men met de behandeling te beginnen. De bouw van de zinkput, die een totale inhoud van 7 bij 11 meter zal krijgen, wordt uitgevoerd door fir ma Tieleman te Nieuwerkerk. Kroon op na-oorlogse wederopbouw (Telefonisch van onze redakteur) ST. HILAIRE, 17-10. De tweeling- stad van Zierikzee, Saint Hilaire du Harccuct, heeft een gebeurtenis ach ter de rug, die de bevolking van dezè Nermandische stad bijzonder sterk heeft .aangegrepen. Metde ingebruikneming van hét, in het centrum van de stad, nieuw gebouwde stadhuis werd de kroon gcoct cp de na-corlcgse wederop bouw, na de fel bewogen dagen van de invasie die in 1944 St. Hilaire vrijwel tctaal van de aardbodem heeft weggevaagd. Met de smaak en de vernieuwings zin, die de Franse bouwkunst, ook in deze tijd van efficiency en tot op de cent uitgerekende bouwplannen, kenmerken is in één jaar tijds het fmoie e'aöhuis in het centrum van de stad verrezen. Ds officiële opening vormde een r/.cdiligheid, gepaard gaande met het ceremonieel, waarvan de Fran sen nu eenmaal het geheim kennen. De plechtigheid, die zich voltrok voor het nieuwe stadhuis aan de Avenue General Leclerc werd in een muzikaal kader gezet door het mu ziekkorps van het 3e Regiment, ge- stationneerd te Rennes. Op het voorplein, versierd met de tricolore, en de Nederlandse drie kleur wérd onder grote belangstel ling het woord gevoerd door een groot aantal sprekers, waarvan als belangrijkste meet worden genoemd de Frefect van de provincie Manche, de heer A. Dubois-Chabert. In de rij van sprekers ontbrak uiteraard niet burgemeester P. Gui- nebault van St. Hilaire, die de his torie van de bouw de 'revue liet pas seren en dank bracht aan alien die hun medewerking bij de totstandko ming verleenden. Woordvoerder namens de gemeen te Zierikzee Was loco-burgemeester H. Koevoets, die de ingebruikneming van St. Hiiaire's nieuwe stadhuis als een zeer belangrijke gebeurtenis voor „de jumelage" aanmerkte. Tien jaar geleden Spreker herinnerde er aan dat tien jaren geleden, namelijk op 10 mei 1955, de burgemeesters van beide steden de jumelage zijn aangegaan en gaf vérder een exposé over het geen deze jumelage in de praktijk heeft betekent met als uiteindelijk doel: het levend houden van de Eu ropese vriendschap. In concreto be tekent de jumelage de stimulering van de banden tussen de gemeente raden en tussen de inwoners van de beide steden en een bijdrage leveren aan de Europese eenheid. Spreker was van mening dat juist clczc dag geschikt was om op de verschillende markante etappes en fasen die de jumelage heeft door gemaakt de nadruk te leggen. Spre ker noemde hierbij de uilwisseling van sportmensen, de komst van „Kunst en Eer", de kunsttentoonstel ling en de ereburgerschappen en meende dat in de toekomst ook wiel renners tegen elkaar zouden kunnen uitkomen. Als het belangrijkste noemde hfó echter de contacten lus sen de verschillende inwoners en fa milies. Verder schetste de heer Koevoets de belangrijkheid van het stadhuis als ontmoetingscentrum lussen de bevolking en de gemeenteraad als kenmerk van de democratie. Daar om was deze dag niet alleen voor St. Hilaire maar ook voor Zierikzee een grote feestdag. De heer Koevoets richtte woorden van gelukwens tot de prefect, de heer Dubois-Chabert, tot het college van burgemeester en. .Wethouders van St. Hilaire, de g'émeenteraad en alle inwoners van St. Hilaire. Geschenk Namens de gemeenteraad van Zie rikzee bood spreker* samen met wet houder Keumng een zeer fraaie in notenhout ingelijste plattegrond van Zierikzee uit de 17e eeuw aan, het- Ingezortden mededeling Krachtig raspaard van oen vermaatdo slat hp.: Alimpo 0, Parkstraat Sta, Den Haag. 110 dealers verspreid over liet gehele land. Prezen vrijblijvend af Den Haag. B.M.W.-dealer voor Sehouwen-Duiveland: Telefoon (01114)-473 - Ouwerkerk Lady Churchill brak een arm LONDEN, 18-10. Lady Churchill heeft 'haar rechterarm 'gebroken. Zij is zondag in Hyde Park, Londen, ge vallen nadat zij een voetbal in haai* gezicht had gekregen waarmee jon gens aan het spelen waren. De toe stand van 'de 80-jarige weduwe van sir Winston Churchill is maandag ochtend bevredigend genoemd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 18-10. Aangevoerd totaal 1875 stuks vee, t.w.: 1186 run deren en 689 varkens. Prijzen per kg: runderen, extra kwaliteit f 4,10-4,35, le f 3,65-4,00, 2e f 3,20-3,45, 3e f 3,00-3,20, stieren f 3,75-4,35, worstkoeien f 2,95-3,20; varkens: extra kwaliteit f 2,20-2,22, lc f 2,17-2,20, 2e f 2.14-2,17, 3c f 2,10- 2,13, slachtzeugen f 1,70-1,80, zware varkens f 1,85-1,90. Runderen: aanvoer iets korter; handel redelijk; prijshoudend. Var kens: aanvoer als vorige week; han del vlot; prijzen hoger. geen als symbool wordt aangemerkt van de historische rijkdom van Zie rikzee. Dit aandenken zal een plaats krijgen in hét nieuwe stadhuis. In dit verband herinneren wij er nog aan dat vorig jaar Pinksteren de eerste steenlegging van het nieuwe stadhuis plaats vond, waarbij burge meester Dijckmeester, een gezel schap sportlieden en de Kon. Har monie „Kunst en Eer" aanwezig wa ren. Bij deze gelegenheid werd een groot formaat foto van de Zierikzee- se stadhuistoren aangeboden, die nu ook een plaats heeft gevonden in de hal van het nieuwe stadhuis. In de raadszaal is naast het por tret van president de Gaulle een staatsiefeto van koningin Juliana en prins Bernhard opgehangen. Nog zij vermeld dat des middags in een der zalen ven het stadhuis een diner werd aangeboden, waar verschillende sprekers het wbord voerden en dat; 's avonds een feeste lijke bijeenkomst werd gehouden. De Zierikzeese delegatie, die in de loop van heden (maandag) avond weer in Zierikzee hoopt terug te ke ren bestond uit acht personen, n.l. loco-burgemeester H. Koevoets, wet houder mr. K. A. Keuning en echt genote, het raadslid de heer J. R. de Boei*, de heer L. Dey (als vertegen woordiger van de Sportraad) en en- ke 1 e persvertegenwoordigers. DIVERSE BERICHTEN OVERLOON. In Overloon is zon dagmorgen op de Engelse, militaire begraafplaats onder grote publieke, belangstelling de jaarlijkse doden herdenking gehouden. India heeft zondag bjj de waar nemersmissie van de Verenigde Na ties geprotesteerd tegen verschei dene bestandsschendingen door Pa kistan. In de Zuidfranse stad Nimes is zaterdag een kapelaan in zijn kerk door twee gemaskerde mannen be roofd van bijna 45 gulden, de op brengst van de laatste collecte. a Meer dan duizend betogers, me rendeels studenten, hebben zaterdag middag op het Trafalgar-plein in Londen geprotesteerd tegen het op treden van Amerika in Vietnam. In Brussel nemen de geruchten toe, dat ook de Belgische regering zal moeten besluiten tot belasting verhogingen, 0111 tot een sluitende begroting voor 1966 te kunnen ko men. a In een hotel te Parijs is zondag een 33-jarige publieke vrouw ge wurgd. In nog geen week zijn er nu in Parijs drie prostituees gewurgd. BORNE. Zondag is in liet zieken huis „Zieikenzorg" te Enschedé aan de gevolgen van een verkeersongeval overleden de 48-jarige C. Peters uit Hengelo. Het slachtoffer reed zon dagnacht met zijn bromfiets tegen een brug en sloeg met zijn hoofd to gen de ijzeren brugleuning waarbij hij een schedelbasisfractuur opliep. ALMELO. De 19-jarige loodgieter G. do Roo, is zaterdagmiddag tijdens werkzaamheden voor het plaatsen van een geiser door elektrische stroom gedood. De jongeman kroop met oen 'koperen buis onder een vloer en stiet toen met die buis te gen een door de bewoner voor zijn t.v.-toestel aangebracht 0 stroom draad. De jongen was op slag doocj-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2