ancawn SöEM MET IER REÖEH Half miljoen scholieren weer op stap voor „zorgenkinderen" „De Zoom" n.v. ONZE PUZZEL-RUBRIEK Fa. W. Gilijamse De huurverhoging ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 8 oktober 1965 Nr. 19867 Uiuhdag 12 oktober start (le postzegelaktie UTRECHT. 8-10. Na afloop van de ochtendlessen op dinsdag 12 ok tober zullen 550.000 leerlingen van 8500 scholen, „geïnstrueerd" door 20 duizend leerkrachten, over alle dor pen en steden in Nederland uitzwer men om kinderpostzegels aan de „man" te brengen. Ze nemen bestel lingen op voor zegels en prentbrief kaarten, die dan op of vlak na 16 november thuis worden bezorgd. Hel zakje kinderzegels kost dit jaar f 2,50. Het bevat geen losse ze gels, maar voor het eerst slechts één velletje, waarop vijf postzegels van 8 cent met een toeslag van 6 cent en zes zegels van 18 cent met een toe slag van 12 cent zijn afgedrukt. De tijd die nodig is voor het vullen van de zakjes kan dank zij dit gebaar van de P.T.T. met 75 procent worden teruggebracht. Het motto „Door het kind voor het kind" gaat dit jaar voor honderd procent op: het zijn niet alleen kin deren die een groot deel van de ver koop voor hun rekening nemen, ook de ontwerpen op de zegels zijn door kinderen gemaakt. Ze zijn - zoals be kend - geselecteerd uit de 65.000 in zendingen die vorig jaar binnenkwa men voor de door het Nederlands Comité Kinderpostzegels tijdens de actie-1964 uitgeschreven wedstrijd „Teken eens wat". Dc opbrengst van de actie - die de laatste jaren in de miljoenen loopt - Is bestemd voor alle tehuizen, instcl- Ingezonden mededeling lingen en organisaties van alle ge zindten die zich bezighouden met de verpltging, verzorging en opvoeding van kinderen die bijzondere zorg no dig hebben. UTRECHT, 8-10. Het is de laatste jaren gebruikelijk, dat de Stichting Voor het Kind vlak voor en tijdens de postzegelactie één van de vele fa cetten van het werk „Voor het kind" eens extra in het zonnetje zet. Dit maal is dat het medisch kleuterdag verblijf, dat een belangrijk onderdeel vormt van de totale kinderuitzen ding. In Nederland zijn op het ogen blik acht medische kleuterdagver blijven. De dagverblijven zijn bestemd voor in hun lichamelijke en/of geestelijke ontwikeling bedreigde kleuters. Het gaat daarbij om kinderen van één tot zes jaar. In de kleuterverblijven worden - meestal op verzoek van de huisarts of het consultatiebureau - kinderen opgenomen die vaker ziek zijn dan normaal, kleuters die ernstige ge dragsstoornissen vertonen en kinde ren die juist door hun speciale ge steldheid in hun eigen milieu een te groot probleem gaan vormen voor hun ouders. In al deze gevallen zijn de vaders en moeders niet afdoende beholpen met goed gemeende advie zen alleen. Het voordeel van het dagverblijf is ook, dat de band tus sen ouders en kind niet wordt losge maakt: de kinderen worden aan het eind van elke middag weer naar huis gebracht, zodat ze het contact met het eigen gezin niet verliezen. Zon der de zorgen en spanningen van de dag leren ouders en kinderen op een nieuwe basis met elkaar omgaan (contact met de ouders is een inte grerend deel van de taak van de staf) en de duur van het verblijf kan helemaal afhankelijk worden gesteld van de belangen van de kleuter. Onze wasserij levert een kraak heldere was in enkele dagen uit en thuis Wasserij Zicrikzee - Telefoon 2673 Voor 55 jaar.... Z1ER1KZEE. Hier circuleert een verzoek, bestemd voor de Tweede Kamer, waarin aangedrongen wordt het wetsontwerp voor uitbreiding van de kustverdediging te verwer pen. DREISCHOR. Op de hier gehou den vergadering van de bond voor staatspensionering werd de deze ivinter te geven uitvoering bespro ken. ZIERIKZEE. De rederijkersver eniging „Advento" verzorgde haar eerste uitvoering van het seizoen. Opgevoerd werd het drama „Louise" geschreven door HuberUis Jansen. BRUINISSE. Alhier had een schipper het ongeluk met zijn met met iiooi geladen motorvaartuig in het Oude Krammer aan de grond te raken. De machine van het schip raakte defect, doch het Rijksvaartuig „Meeuw" kon bijtijds assistentie verlenen. OOSTERLAND. De foxterrier van de heer B. alhier bracht dertien levende jongen ter wereld. BRUHVISSE. De zangvereniging „Euphonia" gaf een drukbezochte uitvoering in de conferentieliamer. ZIERIKZEE. Alhier trad op in de concertzaal de bekende voor drachtskunstenaar Albert Vogel. Hij droeg o.a. voor het drama „Jean Marie". NOORDGOUWE. Het herhalings- onderwijs voor jongens is alhier aan gevangen met acht leerlingen. NIEUWERKERK. Eén der inge zetenen maakt, met behulp van een speciaal voor hem geplaatste ijzeren molen, het noordelijk deel van de Steenzwaan droog, waarmee 25 ge- met bouwland word gewonnen. Aan belangstelling voor de puzzel rubriek geen gebrek, zij het dat de natuur nog altijd noodt tot het ma ken van wandelingen of fietstochten. De „lange avonden" gaan het 'em wellicht toch al ,een beetje doen en daarom de flinke stapel inzendingen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Dc heer J. Iluigcns, Vcrseputsewcg 3, Kcrkwcrvc. De tweede prijs gaat naar: Mcj. Marian van Staalcn, Nadorstweg 26 Middelburg. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. kegelen; 6. eniglijk; DE NIEUWE PUZZEL Dc nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. leuk; C. onduidelijk gezegde; 11. snel; 12. krantenjongen; 16. bijbelse figuur; 14. herkauwer; 17. plaats in Overijssel; 20. zangnoot 22. Ned. vliegveld; 24. de dato (alk.}-, 25. plant; 28. som; 31. klein takje; 32. pjersbureau; 33. vriend (Fr.); 34. tijd perk; 37. meisjesnaam; 39. gemeen; 40. Zuid-Amerikaans gebergte; 41. bez. voornaamw.; 42. heilig dier; 44. klein mens; 46. deel v.d. week; 48. vaartuig; 49. hoge berg; 51. konin gin (Fr.); 54. langzame; 56. bevel; 50. extatische feestelijkheid; 61. gewicht (afk.); 63. plaats in de bloembollen streek; 65. meisjesnaam; 68. Frans lidwoord; 70. vogel; 71. drank; 73. theaterplaats; 74, zinnebeeld. Verticaal: l. gewicht; 2. en andere (afk.); 3. plaats op de Veluwc; 4. thee (Eng.); 5. echtgenote; 6. kleur; 7. behoeftig; 8. vreemde munt; .9. slotmaat: 10. gezang; 15. loterij briefje; 16. meisjesnaam; 18. tafelge rei; 19. rivier in Utrecht; 21. zijrivier v. d. Donau; 23. gedurende lange tijd 24. waterkering; 26. uitstalkast; 27. aanzien; 29. vreemde munt; 30. deel v. d. week; 35. boom; 36. iokspijs; 37. luchtstrijdkrachten (afk.); 38. kloos terzuster; 43. elektrisch geladen deel tje; 45. Europeaan; 47. vogel; 50. ri vier in Nederland; 52. hier (Fr.); 53. godheid; 54. seconde; 55. leeftijd (Eng.); 56. patriot; 59. groot mens; 60. dunne; 62. naklank; 63. bijbelse figuur; 64. zang noot; 66. stremsel; 67. ontkenning; 69. deel v. d. bijbel (afk.); 72. water in Friesland. ZIERIKZEE. Hier hoopt de to neelvereniging Concordia het dertig jarig bestaan feestelijk te herden ken. Flitsen uit het buitenland DUSSELDORF. De voorzitter van de bond van werkgevers in de West- Duitse luchtvaartindustrie, professor Karl Thalau, heeft op een bijeen komst in Düsseldorf gesproken over een plan voor de bouw van een groot Europees verkeersvliegtuig voor 250 passagiers. ROME. Een nieuw secretariaat bij het Va ti ca an waarover de laatste zittingen van 'het concilie meermalen gesproken is, zal naar het K.N.P. verneemt cle naam moeten dragen van secretariaat te bevordering van rechtvaardigheid en ontwikkeling in de wereld. NEW YORK. India weigert een aandeel te dragen in de kosten van het door de veiligheidsraad besloten optreden van V.N.- waarnemers in het Indisch-Pakistaanse grensgebied. KARATSJI. De Pakistaanse minis ter van buitenlandse zaken, Bhoetto is donderdag naar Moskou vertrok ken voor belangrijke besprekingen met Russische leiders over de toe stand in Kasjmier. MOSKOU. De Russische leiders hebben, naar in Moskou verluidde, een kleine stap gedaan tot eerherstel van Molotov. De nu 75-jarige voor malige minister van buitenlandse zaken werd in 1057 door Chroesjt- sjef ..weggezuiverd" wegens het lei den van een „anti-partijgroep". RIO DE JANEIRO. Het staat, nu bijna alle uitslagen van de gouver neursverkiezingen van zondag jl. in Brazilië bekend zijn, wel vast dat in de belangrijke staten Guanabara (het gebied van Rio de Janeiro) en Minas Gerais de oppositiekandida ten, beiden grote vrienden van de pas teruggekeerde ex-president Ku- bitschek, klinkende overwinningen hebben behaald, waardoor zij in de cember de hoogste post in die staten zullen gaan bekleden. WEST-BERLIJN. Vrijdag zullen Westberlijnse en Oostduitse verte genwoordigers opnieuw bijeenkomen om de impasse in de onderhandelin gen voor een nieuwe passenregeling voor Berlijn te bespreken, heeft het Westberlijnse stadsbestuur woens dag meegedeeld. Itoomkano ontdekt BEVERMEER. Twee scholieren, Evert Kloosterboer en Martin Meeu- wissen, hebben een boomstamkano ontdekt in de bouwput van het nieu we gemaal Bevermeer, gemeente Angerlo. Omdat hun vondst voor de leiding van het werk geen reden was om de rijksdienst voer oudheidkundig bo demonderzoek te waarschuwen, za gen de ontdekkers zich genoodzaakt zelf de kano te bergen. ARNHEM. De grens, waarbij het Rijnwater ongeschikt wordt voor drinkwaterbereiding is bijna bereikt maar verwacht mag worden, dat in de nabije toekomst de waterveront reiniging in de rivieren en andere watergangen niet verder zal gaan en dat er zelfs een verbetering in de toestand zal komen. Ingezonden mededeling 11. al; 12. eerst; 14. r.o.; 15. mulat; 18. top; 19. larve; 21. p.k.; 22. nat; 24. dam; 25. ed; 27. k.r.o.; 28. rat; 29. pro; 30. naad; 33. manege; 34. d.d.; 35. schreef; 38. te; 39. ad; 40. ut; 41. ei; 42. nu; 43. en; 45. uitstel; 49. a.o.; 50. kromme; 51. dreg; 53. p.t.t.; 54. d.o.s.; 56. age; 57. bes; 61. sap; 63. eh; 64. veter; 66. sok; 68. reine; 70. or; 7i: zeboe; 73. l.n.; 74. lorgnet; 75. massaal. Verticaal: 1. kampen; 2. gal; 3. elan; 4. *ee; 5. net; 6. esp; 7. n.t.; 8. gram; 9. lor; 10 koedoe; 13. rog; 16. uk; 17. tak; 19. latafel; 20. vergenoe gen; 23. truc; 24 .dame; 26. rad; 29. pet; 31. adder; 32. jr; 35. stumper; 36. hut; 37. ent; 44. nok; 46. iets; 47. si; 48. epos; 49. ara; 50. knevel; 52. geheel; 55. sar; 58. se; 59. berg; 60. rob; 62. pels; 65. tor; 66. set; 67. kom; 69. ina; 71. ze; 72. e.a. U leest het goed: populaire S'mcaJ°°t° °°missie. Het beproe de semi-automatische simpele selektie- FERODO-systeem, aat P stadsverkeer S ogenblikkelijk reageert oPaSie)f bergland of grotes ««S- eer u wisselend matigste overbr«£vU)erpook blijft mede sportiever wilt rgden. u Dealer voor Schouwen-Duiveland: Automobielbedrijf Lange Reke 2 - Telefoon: (01116)-370 DEN HAAG. 7-10. Hel samenval len van de voorgenomen verhoging der indirecte belastingen mei de huurverhoging zal een zware last leggen op de financiële draagkracht van de bevolking. Aldus het oordeel van veel leden van de vaste commis sie voor volkshuisvesting en ruimte lijke ordening uit de Tweede Kamer ever het ontwerp van wet tot wij ziging van de huurwet. Dit oordeel is neergelegd in het verschenen voor lopig verslag van deze commissie, waarin de vraag wordt opge worpen of de regering bij het opstel len van de rijksbegroting 1966 over wogen heeft de onderhavige huur verhoging achterwege le' laten dan wel naar een later tijdstip te ver schuiven. Standbeeld voor miljard DEN HAAG. 7-10. - De verzeke ringsportefeuille van de Boeren- en Tuinders Levensverzekering N. V. heeft de één miljard gulden over schreden. In de tuin voor het gebouw aan de Nieuwe Parklaan in Den Haag, dat de B.T.L. deelt met de Katho lieke Nederlandse Boeren- en Tuin- dersbond, is donderdag ter gelegen heid van dit feit een beeld onthuld. Het stelt een rustende agrariër voor, is 1.80 meter hoog en is door de Rot terdamse beeldhouwer Hans van der Plas gemaakt van kunstbeton. De voorzitter van de Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond, de heer C. G. A. Mertens, onthulde hel. Cubanen in de V.S. aangekomen MARATHON, 7-10, In het ploatsie Marathon op een van de eilanden bij Florida zijn donderdag aan boord van een scheepje vijftien Cubanen gearriveerd - mogelijk de eersten die onder Castro's aanbod tot vrij vertrek naar Amerika kwamen. Een Cubaanse balling, een zekere Julian Rosales, die hen had gebracht, zei: „Ze laten iedereen die weg wil ver trekken". De Amerikaanse kust- wachtboten kijken nu speciaal uil naar andere schepen met Cubaanse ballingen om indien nodig assistentie te verlenen. DEN "HAAG. Het herontdekte „Magnificat voor sopraan en instru menten" van J. S. Bach, is in de sfeervolle gouden zaal van het Mau- ritshuis in Den Haag voor het eerst in ons land uitgevoerd. De Surinaamse premier, J. A. Pengel, zal, in zijn functie van mi nister van financiën, het koninklijk paar bij hët bezoek aan Suriname een -album .met'zegels van Suriname aanbiedëni Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG. Deze avond keert dc AVRO terug met een groot aantal „oude bekenden". Voor het journaal van acht uur volgen „Zoo :oo", het dierenprogramma, en het tienerpro- grarnaia „Studio Stalles". Om tien voor half negen een teleidsieshoio met Willy en Willeke Alberti waarin als gasten optreden Conny van den Bos, Dlek Rienstra en het Bonelli Kwartet. Ook het vorige winter)- seizoen werd de Willy en Willeke Show al op het scherm gebracht en dit tol genoegen van i>e!e kijkers. Ook een oude bekende is Nand Baert, die ook ditmaal optreedt als spelleider in de quiz „Wie t>ati de drie". Hierna „Een paar apart" met Johnny Kraaykamp en Ryk de Gooyer, ook oude bekenden. Deze avond ook nog een première en wel van de qui: „Ik pas", waar in dc deelnemers gebruiks- en andere voorwerpen kunnen winnen. Op net tiuee een muzikaal pro gramma met in de hoofdrol zageres Rina Pia. ZONDAG. Tot acht uur achtereen volgens bijbelvertelling, „Mijn vriend Flicka" en een B.B.C.-filmpje over het verre oosten. Na journaal en Sport in Beeld om half negen een tiener programma met hei VARA- dansorkesl. Het is enige tijd geleden opgenomen en zou als motto kunnen krijgen „to beat or 71 of 10 beat". Als intermezzo daarna dr. L. de Jong die ons commentaar geeft op de toestand in de wereld. Ook nog een toneel stuk deze avond. Het is een speur- dersverhaal van Harold Pinter, met in de hoofdrol Frits Butzelaar. Zoals u zich misschien nog wel zult herin neren was het ook Frits Butzelaar die de hoofdrol speelde in een door Pinter geschreven spionageserie over de tweede wereldoorlóg. Vanavond, moet hij als scherpzinnige politie- inspecteur de hoofdrol vervullen in Pinters stuk „De Minnaar", een nog al raadselachtig spel overigens. Pcr- soons- en gedaanteverwisselingen zijn er aan de orde van de dag en in zulke omstandigheden is het nooit eenvoudig om je positieven bij el kaar te houden. Op net twee als hoofdschotel een aflvering van de Wild-West serie „The Virginian". AMSTERDAM. Dc Amsterdamse politierechter mr. Romkc de Waard heeft twee jongemannen, die vorige weck zaterdagavond geen gevolg ge geven hadden aan een politiebevel zich te verwijderen by het Lieverdje op het Spui, veroordeeld tot onvoor waardelijke gevangenisstraf. AMSTERDAM. Prof. dr. H. Dooye- werd neemt afscheid als hoogleraar in de rechtsfilosofie, de encyclopedie der rechtswetenschap en het oud-va - dcrlands recht aan de universiteit wegens het bereiken van de 70-jari- ge leeftyd (op 7 oktober 1964). DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzec: Grote kerk: 10 en 7 uur dr. Van der Valk, Rumpt. Gasthuis- kerk: 10 uur (Doopdienst) en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwcrve: 9.30 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 11 uur ds. Zonneveld. Burgh; 9.30 uur ds. Roodenburg. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renessc: 11 uur ds. Van Liere (H. Doop, gezinsdienst). Noord- wclie: 9.30 uur ds. Van Liere. Scha- rendijke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemairc: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwc: 9.30 uur ds. Kelling, Drcischor: 11 uur ds. Kelling. Ou- werkerk: 7 uur ds. Jagersma. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof (oogstpreek). Oosterland: 10 uur (vie ring H. A.) en 6 uur ds. Groenewe- gen. Sirjanstand: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Bakker, Tholen. Brui- nfssc: 10 en 5 uur ds. Jagersma (H. A. en Dankzegging). Lutherse Kerk Zicrikzcc; geen dienst. Gereformeerde Kerken Zicrikzee: 10 en 6.30 uur ds. Na- wijn. Haamstede: 10 en 5 uur dr. W. v.d. Zwaan, Eindhoven. Scharendy- ke: 10 en 2.30 uur ds. Hoogsteen. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemairc: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Nieuwcrkcrk: 10 en 5 uur dx'. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Den Heeten. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Den Hee ten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Gcrcf. Kerken Zicrikzee: 10 en 6 uur ds. A. Bikker, Utrecht (Voorber. H. A.). Kerkwcrve: 10 uur leesdienst, 6 uur godsdienst oefening. Haamstede: 10 uur ds. Westerink, 3 uur leesdienst. Nieu wcrkcrk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v.d. End. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10. en 2.30 uur leesdienst Nicuwcrkerk; 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzce: 10, 2.30 en 6.30 uur de heer J. Pannekoek, Terneuzen. Renessc: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nicuwcr kerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinissc: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Hcils Zierikzce: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzce: Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistieviering om 9.30 uur. DE LEEUW VAN BASHRA ïïTa 111. Dc beide mannen keken elkaar een ogenblik strak aan. Toen begon Rassi ruw te lachen. „Uitstekend. We doen samen!" zei hij met een scheve grijns. „Help me het goud aan boord van mijn schip brengen, eer de Mamelukken aanvallen, en de helft is voor jou, Genuees!" „Lombai-dijn!" verbeterde Agua onver stoorbaar. „Zoals de Lombardijnse koop man Scorrn het zo treffend wist, te zeg gen, zijn alle Lombardijnen sluwe oplich ters. Ik neem aan dat gij een Genuees zijt, nietwaar?" Zonder het antwoord op deze merkwaai'dige orakeltaal af te wachten, boog hij zich over Aram heen. „liet zul verstandig zijn om eerst mijn voormalige meester ergens gevangen te zetten". „Er loopt een gx'ote kelder onder dit huis", zei Rassi grijnzend. „Het meisje zit daar ook opgesloten. Ze kunnen elkaar ge zelschap houden, Blijf hier wachten. Ik ga zien of de kust. veilig is".Hij trapte de deur open en verdween in het innerlijke van het verw'ai-de huis. De hagedis bleef een ogenblik wachten tot zijn stappen ver storven waren. Toen scheen deze merk waardige man opnieuw door gedachten be zocht te worden, die men over het alge meen niet aanneemt te troffen bij een ver stokte verrader die zojuist zijn meester voor wat goud verraden heeft. Want hij knielde naast Ax-am neer en begon haastig diens slapen te betten met wijn, terwijl hij hem ook bezorgd wat van die vloeistof tussen de lippen probeerde te wringen. Onderwijl hield hij dc deur gespannen in hel oog. Pas toen naderende stappen Rassi's terugkeer aankondigden, rees hij haastig op nam oen bcstudeci'd onverschillige hou ding aan. „Neem hem op je schouders en volg me", zei de handelsagent ruw. „De kust is vei lig]"....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5