Rennièsl INDUSTRIE IN VERDRONKEN LAND VAN ZUID-BEVELAND STRE.EKNIEUWS IN DE GREEPryY VAN "TV DEGRIEP? WITTE KRUIS z.v.u. STREEKNIEUWS Het„Zeepe", belangrijk broedgebied COMMISSIE BESTEMMING/INRICHTING DELTAWERKEN Advies iu rapport ZIERIKZEE, 6-10. „De regering is van oordeel dat het nu reeds tjjd is om elders in het land de aanleg van voor zeeschepen bereikbare indu striegebieden te stimuleren. De aan wezigheid van dergelijke alterna tieve vestigingsplaatsen zal het be ter mogelijk maken ten aanzien van Nieuwe Waterweg en Noordzeeka naal een selectie! beleid te voeren; d.w.z. de daar nog beschikbare grond alleen toe te wijzen aan vestigingen die voor de betrokken agglomaraties (Rotterdam en Amsterdam) bijzonder waardevol zijn". Dit wordt opgemerkt in het rap port van de Werkgroep Ontwikke ling Westerscheldebekken. Deze werkgroep, ingesteld door de minister van Verkeer en Waterstaat, kreeg tot taak de mogelijkheden te onderzoeken voor vestiging van een haven- en industriecomplex in het oostelijk deel van de Oosterschelde, ter hoogte van de verdronken stad Reijmerswaal. Andere ontwikkelingen Daarbij diende rekening gehouden te worden met de bestaande haven- ontwikkelingen in Rotterdam, Zuid- Sloe en de kanaalzone in Z. Vlaan deren. De werkgroep is van me ning dat hot Verdronken land van Zuid-Beveland het meest in aan merking komt voor vestiging van een haven- en industriecomplex, te meer ook daar dit gebied via de Westerschelde gemakkelijk ontsloten kan worden. Ook in verband met verkeersverbindingen en de huidige situatie op de arbeidsmarkt in wes telijk N.-Brabant, geniet het oos telijk deel van de Oosterschelde de voorkeur. De werkgroep maakt na drukkelijk onderscheid tussen de werken die het Oosterscheldegebied Ingezonden mededeling moeten ontsluiten (aangeduid als „Zeevaartkanaal") en het eigenlijke haven- en industriegebied, dat aan geduid wordt als „Reijmerswaalha- ven". Praktische uitvoering Wat betreft de praktische uitvoe ring van het projekt merkt het rap port op dat het vooralsnog moeilijk is om een uitspraak te doen om trent de eventueel in te polderen oppervlakte, de grootte van de sluis en het zeevaartkanaal. Het zeevaartkanaal, dat het ha vencomplex moet ontsluiten en daar bij het Oosterscheldegebied met het Westerscheldegebied zal verbinden, zal ten oosten van het kanaal Hans- weert-Wemeldinge dienen te liggen. Een nadere plaatsbepaling is voor alsnog weinig eenvoudig, doch het verdient wel aanbeveling (op grond van scheepvaartkundige overwegin gen) dat een „doorsteek" van Zuid- Beveland zijn uitmonding aan de Westersehelde-zijde krijgt aan het oevergedeelte tussen Hansweert en Waarde. Omtrent de zeesluis kan worden medegedeeld dat een schip van 15.000 t.dw. als uitgangspunt is gekozen voor het ontwerp, doch de mogelijk heid bestaat dat, naarmate de tijd verstrijkt, grotere schepen als uit gangspunt voor het definitieve ont werp gekozen moeten worden. Betreffende het haven- en indu- ZIERIKZEE IN MEMORIAM P. J. VAN DER DOE Na een 'langdurige ziekte over leed alhier op 71-jairge leeftijd de heer P. J. v. d. Doe, in leven - tot aan 'de ïnstitutaire opheffing van d'eze instelling - vader van het -Burgerweeshuis. Zeer talrijk zijn de funkties ge weest, waarin hij - buiten de di recte sfeer van zijn werk - de ge meenschap heeft gediend. Zo had de 'neer v. d. Doe 'grote kennis en liefde voor de 'binnenvaart, hetgeen hem bracht tot het voorzitterschap van de afdeling Schouwen-Duive- land van de Kon. Schippersvereni ging „Schuttevaer". In de maritie me sfeer had de overledene trou wens nog meer funkties. Hij fun geerde -in voorkomende 'gevallen als loods en deed jaren dienst als plaatsvervangend havenmeester. Bijzondere verdiensten verwierf de heer v. d. Doe verder voor kerk en school. Jarenlang was hij voor zitter der diakonie van de Ned. Hervormde gemeente. Hij diende de Ohr. Nat. School 25 jaar als be stuurslid, waarvan de laatste tien jaar als secretaris. Ook was hij be stuurslid van de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Ho ger Onderwijs. Een andere zaak die zijn belangstelling had was de gym nastiekvereniging „Rust Roest". Als 'bijzondere fun'ktie nemen wij nog het secretariaat van het zg. le gaat-Dekker. De 'heer v. d. Doc is een man geweest, die zich voor de gemeenschap bijzondere verdien sten verwierf. In vele sectoren daarvan zal men zijn verscheiden met droefheid hebben vernomen. striecomplex wordt nog vermeld dat het wenselijk wordt geacht de ge dachten voorlopig te bepalen tot een industriehaven waarbij achterwaart se scheepvaartverbinding (zoals in Rotterdam o.a. het geval is), niet als een absolute noodzaak behoeft te worden gezien. Wel wordt belangrijk geacht dat het haven- en industriegebied over goede spoor- en wegverbindingen zal beschikken. Ingezonden mededeling poeders helpen u eruit! Theater bracht Molière's „George Dandin Het Z.V.U.-toneelseizoen te Zierik- zee is dinsdagavond succesvol van start gegaan met Molière's wat min der bekende comedie „George Dan din" vlot en overtuigend op de plan ken gezet door de toneelgroep Thea ter en gebracht tegen een ronduit verrukkelijk décor van Frank Ra ven. Een overvolle Concertzaal heeft genoten van dit „document humain", door de 17e eeuwse blijspeldichter en acteur naar hetzelfde recept ge componeerd als zijn beroemde stuk ken; „Les précieuses ridicules", „Le bourgois gentilhomme'" en andere specimen uit zijn oeuvre, die nog altijd met een verfrissende vanzelf sprekendheid repertoir houden. Molière is' de mensenkenner, die zijn stukken laat spelen tussen de polen van de verpersoonlijkte maat schappelijke tegenstellingen, die in zijn tijd zo duidelijk „voor het grij pen" lagen; de adel tegenover het gewone volk. Pikant wordt de situ atie in het geval van „George Dan din", wanneer die tegenstellingen zich vermengen, om de triviale re den dat monsieur en madame de Sotenville wel gedwongen zijn hun schone dochter Angélique uit te hu welijken aan de hereboer George Dandin, cmdat de adelijke geldkist ieeg is en die van de heer Dandin goed gevuld. Dat huwelijk wortelt niet diep en komt in een crisis als er een hoofse jonker, met een overgens onschuldi ge flirtation komt aandragen, waar aan het romantische hart van An gélique moeiteloos bezwijkt. Over deze escapades wint Dandin zich hevig op, maar hij staat tot drie maal toe machteloos (en voor schut) door de konsekwentheid van zijn schoonouders, die natuurlijk vast houden aan de principes van hun stand en door het raffinement van zijn adelijk vrouwtje, die onder één hoedje speelt met Claudine, haar zeer vx*ouwelijk dienstmeisje. Onder regie en in de vertaling van Hans Croiset, bleek „George Dandin" nog alleszins de moeite van het aan zien waard, zij het dat het ook in dit werk van de grote Franse toneel schrijver gebruikte recept van de trucage, soms toch wel wat te simpel bleek om nog groot lachvuurwerk te ontsteken. In dit niettemin heerlijk ontspan nende stuk was Bernhard Droog goed voor de geplaagde hereboer. Martine Crefcoeur speelde een ge acheveerde rol als Angélique en En- ny Mols-de Leeuwe (madame de So tenville) liet haar routine (uiteraard) geen ogenblik ongebruikt. Jaques Snoek was haar waardige en zeer adelijk spelende toneelechtgenoot. Een rol met een sterretje was in Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Ook baby-artikelen kunnen uit synthetische vezels worden vervaardigd. Het grootste voordeel is, (Int zij gemakkelijk zijn te wassen. handen van Margreet Blanken als Claudine. Andere rollen werden ver der uitstekend gebracht door Joop Keesmaat (aanbidder van Angéli que), Siem Vroom (knecht van Cli- tandre) en Cor van den Brink knechtje van Dandin). Na afloop wa ren er bloemen voor de dames. Toch wel te snel stierf het applaus voor dit voortreffelijk gebrachte stuk. b.d.v. LAND- EN TUINBOUW De appelen- en peren- aanvoer DEN HAAG, 6-10. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland deelt over het verloop op de groente- en fruitmarkt in de periode van 27 spetember tot en met 2 oktober 1965 het volgende mee: De appelaanvoer is in de week van 27 september tot 2 oktober ten opzichte van de voorgaande week vrijwel niet in omvang vèran- derd. Een groot deel van de aan voer had nog betrekking op James Grieve terwijl het aandeel van cox's orange toenam. Van Ellisons Orange bleef het aanbod maar gering. James Grieve trok iets in prijs aan. Cox's Orange en Ellisons Orange deden dit in sterkere mate. Door het loskomen van de Confe rence et Legipont heeft de perenaan- voer een enorme sprong omhoog ge maakt. De zeer sterke vraag had tot gevolg, dat de markt zeer vast bleef cp een veel hoger niveau dan ver leden jaar. Alleen Bonne Louise brokkelde iets in prijs af. ZIERIKZEE Herfst-tentoonstelling in de openbare lagere school De afgelopen weken heeft het on derwijs aan de openbare lagere school alhier gestaan in het teken van de herfst. Het fraaie najaars weer heeft hieraan zeker bijgedra gen, maar dat de schooljeugd thans meer dan gewoonlijk in kennis met de natuur is gebracht komt wel in 't bijzonder door het plan van de Vogelwacht om de schooljeugd op Schouwen-Duiveland in de gelegen heid te stellen herfst-tafels te ma ken, welke door een jury dezer da gen zullen worden beoordeeld. Het idee van een herfsttafel viel zo zeer in de smaak dat hierop door het onderwijzend personeel werd in gehaakt. De kinderen van alle klas sen werden bij het thema herfst in geschakeld, en op deze wijze ston den de lessen de laatste tijd in het teken van het najaar, in het bijzon der natuurlijk het vak kennis der natuur, maar ook rekenen, taal en de expressievakken. Vrijdagavond a.s. van 7.30 tot 9 uur kunnen ouders en belangstellen den de vervaardigde werkstukken (en natuurlijk de grote herfsttafel) bewonderen, welke samengevoegd zijn tot een aantrekkelijk geheel in één der bovenlokalen. BROUWERSHAVEN Lichtgewonden bij aanrijding Dinsdagavond omstreeks 6 uur had op de kruising Delingsdijk-Zui- dernieuwlandweg te Brouwershaven een aanrijding plaats tussen twee personenwagens. De heer A. v. d. P. uit Scharendijke kwam in zijn DAF met echtgenote en kleindochtertje over de Delingsdijk vanaf „Mon Ge nie" richting Serooskerke, terwijl uit de Zuidernieuwlandweg de heer V. uit Scharendijke naderde. Laatst genoemde verleende de heer v. d. P. geen voorrang en gezien het lange remspoor boorde de wagen van de heer V. zich met grote snelheid in de DAF, welke totaal vernield onder aan de dijk werd gesmakt. Het klein- dcchterje werd enige meters uit de wagen geslingerd. Dokter' Terpstra, die eerste hulp verleende, liet het kind met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoeren. Gezien de ravage, welke de DAF heelt opgelo pen, is het een wonder te noemen dat het echtpaar v. d. P. cr met eni ge verwondingen is afgekomen. De rijkspolitie stelde direct een uitge breid onderzoek in. NOORDGOUWE Bejaardensociëteit beslaat 10 Jaar Met een feestelijke bijeenkomst in het jeugdgebouw hoopt de bejaar den-sociëteit Noordgouwe dinsdag 12 oktober a.s. het tienjarig bestaan te herdenken. Voor deze middag is uitgenodigd mevrouw Dalebout-den Boer, die iets 2al vertellen over haar reis naar Israël. Gelegenheid tot fe liciteren is er 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 6.30 tot 8 uur. Het comité van de bejaardensociëteit hoopt dat velen van die gelegenheid gebruik zullen maken. BRUINISSE Winkeliers houden een actie De winkeliers in de Korte Ring zijn energiek en vooruitstrevend met het oprichten van hun buurt vereniging en het aanleggen van een prachtige verlichting. Opnieuw gaan ze nu een actie ontketenen om hun slagzin „Koop in de Korte Ring" kracht bij te zetten. Wie in de Korte Ring koopt krijgt een ex tra zege.l en deze zegels zullen in de maand december recht geven tot bijwoning van een poppenkastvoor stelling en andere attracties voorde jeugd. Bijeenkomst „Helpt Elkander" Dinsdagavond vergaderde te Brui- nisse de Hervormde vrouwenver eniging „Helpt Elkander". Na ope ning en gebed door de presidente, mevrouw van der Sar-van Vliet, werd èen bijbelinleiding gehouden door mevrouw Haeck-Goudzwaard over Jona 3 vers tot en met Jona 4. Het huishoudelijk gedeelte werd bijna geheel In beslag genomen door de bestuursverkiezing. Aftre dend en niet herkiesbaar was me vrouw B. de Waal-Jumelet. Haar werd door de presidente dank ge bracht voor de wijze waarop zij gedurende 5 jaar haar krachten aan het bestuur van de vereniging had gegeven. De trouw en toewijding waarmee ze haar bestuurstaak ver vulde waren een voorbeeld voor allen, maar de statuten die bevelen dat een bestuurslid na 5 jaar moet aftreden, zijn onverbiddelijk. Zo was nu ook voor mevr. de Waal- Jumelet de tijd gekomen om haar bestuursplaats aan een ander af te staan.. Als blijk van waardering werd aan het scheidende bestuurs lid een dagboek ten geschenke ge geven. Bij de daarop gehouden bestuurs verkiezing waren bijna alle stem men uitgebracht op mevrouw Ja- gersma, maar deze meende voor de ze benoeming te moeten bedanken, omdat ze van mening was, dat an dere leden ook een kans moesten krijgen. Bij de nieuwe stemming werd daarop mevrouw B. Bouwens- Jumelet als bestuurslid gekozen. In zes groepen werd daarop een „praatkring" gevormd, met als on derwerp „Ga er eens even voor zit ten". De noodzakelijkheid om de sleur van het dagelijks leven, met zijn jachten en jagen in het huis houdelijk werk, eens even te onder breken, voor een korte bezinning op iets anders, dat meer in het geestelijk vlak ligt, werd daarbij aan de orde gesteld. De presidente sloot met dankzeg ging. Er werden 5 nieuwe leden in geschreven. In de vergadering van 19 oktober zal de heer Capelle films vertonen. Op 26 oktober is er een ringdag in Zierikzec. Drukte in Alpentunnels UTRECHT, 6-10. Ongeveer 25 miljoen passagiers en 20 miljoen ton goederen worden jaarlijks per spoor vervoerd door de zes alpentunnels, zo blijkt uit een becijfering van de Italiaanse spoorwegen. De Gotthard- tunnel spant de kroon met 39 pro cent van het totaal aantal passagiers en 35. pet. van het goederenverkeer Het personenvervoer per auto en spoor over de Alpen is vrijwel ge lijk. Het goederenvervoer per spoor is viermaal groter dan, dat over de weg. Een uit honderd procent synthetische vezels vervaardigde poncho, een model dat dit seizoen bijzonder populair is. De Schouwse vogelwereld HAAMSTEDE, 7-10. In het zojuist verschenen september-nummer van „Sterna", het orgaan van de Vogel wacht Schouwen-Duiveland, wordt, aan de hand van cijfermateriaal, ge wezen op het belang van „Zee- pe" als broedgebied. Dankzij de medewerking van en kele vogelvvachters en natuurgidsen is men erin geslaagd om gegevens te verkrijgen omtrent een aantal vo gelsoorten en het aantal broedende paren van elke soort. Als de storm- meeuw, die niet geregeld in „Zee- pe" broedt, cn de koekoek niet wor den meegerekend komt men aan een totaal van 72 broedende vogelsoor ten met gezamenlijk 777 broedgeval- len. Als broedvogel werden waargeno- Paus Paulus de Zesde zal naar verwachting in de nabije toekomst opnieuw een bezoek aan de Ver enigde Staten brengen. Scheepvaartberlchten Aagtekeric, 6-10 te Durban verwacht Alchiba, 5-10 van Houston naar New Orleans. Esso Amsterdam (t.), 6-10 van Augusta naai* Las Palmas. Keletia (t.), 6-10 te Curasao verw. World Hill, 5-10 van Port Said naar Lavera.' Zafra, 6-10 te Port Said. Kerstpakketten voor bestemmingen overzee Met Ihet oog op 'een tijdige verzen ding van zg. Kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese be stemmingen ('hoofdzakelijk ©migra tielanden) de data opgegeven waar op deze pakketten bij rechtstreekse zeepostverzending uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd, ten einde - on voorziene omstandigheden, voorbe houden - vóór Kerstmis te kunnen worden besteld: Australische Statenbond: 25 okto ber; Canada: 6 november; Indonesië 14 Oktober; Nederladnse Antillen: Aruba, Bonaire. Curasao 19 novem ber, Saba, St .Eustatius, St. Maarten (Ned. gedeelte) 4 november; Nieuw- Zeeland: 13 oktober; Rihodesië: 5 no vember; Suriname: 11 november; Verenigde Staten van Amerika: 19 november; Zuid-Afrika: 12 novem ber. men de volgende soorten. Achter ie dere soort staat het aantal broed- gevallen per jaar. Dodaars 1; wilde eend 30; zomer- laling 2; slobeend 4; bergeend 40; bruine kiekendief 1; grauwe kieken dief 1; boomvalk (onregelmatig) 1; torenvalk 2; partijs 5; fazant 50; waterhoen 2; meerkoet 1; scholek ster 25; kievit 10; wulp 7; grutto 6; tureluur 5; kluut (na 1950) 1; zil vermeeuw 80; holenduif 2; houtduif 25; tortel 15; Turkse tortel 10; koe koek 20; steenuil (neemt af) 2; rans uil (onregelmatig) 1; groene specht 5; grote bonte specht 2; veldleeuwe rik circa 12; boerenzwaluw (in bun kers) 4; oeverzwaluw (onregelmatig) 6; wielwaal 5; zwarte kraai (ge weerd) 1; kauw (randgebied) 15; Vlaamse gaai 3; koolmees 20; pim pelmees 8; staartmees (randgebied) 5; boomkruiper 3; winterkoning 15; grote lijster 6; zanglijster 12; merel 40; tapuit 6; paapje 3;gekr. rood staart (rand) 6; nachtegaal 8; rood- borst (rand) 10; sprinkhaanrietzan- ger 2; spotvogel (rand) 6; zwartkop (rand) 4; tuinfluiter (rand) 12; gras mus 30; braamsluiper 2; fitis 40; tjiftjaf (rand) 4; gr. vliegenvanger (rand) 8; heggemus (rand) 18; gras- pieper 20; boompieper 5; witte kwik staart 4; gele kwikstaart 2; gr. klau wier 2; spreeuw 5; groenling (rand) 12; putter (hoofdzakelijk rand) 5; kneu 14; vink (rand) 15; geelgors 8; ringmus (rand) 15. Tuin voor blinden WOLFHEZE, 6-10. Woensdag middag hébben de Rotary Club uit Arnhem en Oosterbeek bij monde van mr. A. E. André de la Porte, een door hen aange boden blinden tuin ouergedra- geen aan het bestuur van het tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfhéze. De tuin is ontworpen door mej. C. Po lak Daniels, tuinarcliitecte te Den Haag. De aanleg is ge schied door de heer J. van 't Boveneind te Woudenberg. De tuin biedt de blinden de gele genheid te genieten van struik, plant en bloem. Op elke uan de circa honderd verschillende inplantingen is namelijk een roestvrij stalen naamplaatje in Braille- en gewoon schrift aan gebracht. Rede van minister J. G. Snnrhoff bij installatie Uitvoering van de Deltawerken heeft gevolgen die veel verder strekken dan beveiliging tegen de zee ZIERIKZEE, 6-10. „De uitvoering van de Deltawerken heeft gevolgen, die belangrijk verder strekken dan het primaire doel: de beveiliging te gen de zee", aldus de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. G. Suurhoff, in zijn een dezer dagen gehouden rede bij de installatie van de Commissie Bestemming en In richting Dejtawateren. De commissie zal zich moeten wijden aan proble men op het gebied van de ruimtelij ke indeling cn van aanpassing en in voeging in het nieuwe geheel, die zich als gevolg van de uitvoering van het Deltaplan zullen gaan voor doen. Minister Suurhoff zei in zijn toe spraak o.m. dat het Deltagebied ge legen is in een deel van west-Euro pa met grote bevolkingscentra en brandpunten van economische acti viteit, aan de noordzijde geflankeerd door de Nieuwe Waterweg, aan de zuidzijde door de Westerschelde, zee vaartwegen naar de twee grootste zeehavens van het Europese vaste land. Naarmate de Westeuropese economische expansie cn integratie voox-tschrijdt zal dit gebied zich snel verder ontwikkelen, mede door de gunstige vex*keers-geografi- sche ligging, welke nog versterkt wordt door de aanleg van de gepro jecteerde dammen cn secundaix*e werken, waardoor dit gebied één aaneengesloten geheel zal gaan vor men, waarin tal van activiteiten tot ontwikkeling zullen kunnen komen. Ruimtelijke ontwikkeling De ruimtelijke ontwikkeling van dit gebied zal tal van vraagstukken van velerlei aax*d met zich meebren gen, die diepgaande studies vereisen. Het betreft hier vx*aagstukken verbonden aan het scheppen vair nieuwe haven- en industriecentra, het vinden van leefbare ruimte voor wonen en werken, de zox*g voor de recreatie en de natuurbescherming, zomede de daarmede vex*band hou dende infrastructurele problemen - niet alleen met betrekking tot de vei*keei*svei*bindingen en het open baar vervoer, maar ook wat betreft de voorziening met water en energie en de afvoer van afvalwater - als mede de behartiging van de belan gen vah landbouw en visserij. By dit alles dient rekening tc wor den gehouden met de belangen van de waterhuishouding. Een van de nevenbedoelingen der Deltawerken is immers het creëren van ccn zoct- watervoorraad ten behoeve van de pcilbehecrsing en de doorspoeling der boezemwateren en de water voorziening ten behoeve van de drink- cn industricwaterbcrciding en de land- cn tuinbouw. Het is dui delijk dat bij het beramen van plan nen voor dc ontwikkeling van het Deltagebied grote aandacht dient tc worden besteed aan de eisen die met het oog op deze bestemming der Dcltawatcrcn dienen tc worden ge steld. Bij haar overleg omti'ent de be stemming en de inrichting der Delta- wateren en van de drooggevallen gronden, zal de commisise vele cn soms onderling strijdige belangen moeten afwegen. Zij zal zich daarbij moeten basex*en op enkele hoofdlij nen met beli-ekking tot de toekom stige ruimtelijke structuur van het gehele Deltagebied, die deels het re sultaat zullen zijn van het in de commisise te voeren beraad, doch voor een ander deel reeds in concre te vastliggen, zoals (bijvoorbeeld) de watei*staatkundige toestand, voort vloeiende uit het Deltaplan,, zoals dit thans in uitvoering is. Voorbereidend werk De wei*kzaamheden der commissie hebben een voox*bei*eidcnd karaktex*. Het is niet de bedoeling dat be voegdheden cn verantwooidelijkhe- den van bestaande organisaties wor den overgenomen, doch wel dat reeds in een vroeg stadium bundelend en coördinerend werk wordt verricht, waarvan het resultaat een achter grond kan leveren voor het werk van organen die met een bepaalde taak in het Deltagebied zijn of wor den belast, zowel in het bestuurlijke als in het technische vlak. B\j de uitvoering van haar taak zal dc commissie contact onderhou den met dc daarvoor in aanmerking komende organen cn instellingen, waardoor dc aldaar aanwezige ken nis en ervaring voldoende lol hun recht zullen kunnen komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2