KASTEEL TE HUUR Een radio-waarschuwingssysteem voor het verkeer India en Pakistan dodelijke ongelukken GEMEENTE BRITNISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand september Vergadering Nutsdepartement Brouwershaven HANNOVER, 2-10. - Duitse inge nieurs hebben een nieuw radio waarschuwingssysteem voor het ver keer geconstrueerd. Zij berekenden, dat rond de 3500 km autosnelwegen 800 waarschuwingskringen moeten worden gelegd, om met behulp van 400 ultrakortegolfzenders op ieder gewenst ogenblik via autoradio's of speciale ontvangertjes verkeersbood- schappen te kunnen doorgeven. De uitzendingen zouden op een frekwentie van ongeveer 70 mega hertz, in bet mcterbereik dus, kun nen worden gedaan, ongeacht de af stemming van de ontvangers. De ontwerpers hebben daartoe een 134 jaar oud principe van de natuur kundige Faraday van Stal gehaald. Deze ontwikkelde binnen een met onder elektrische stroom staande draad omgeven ruimte een magne tisch veld. Binnen het inductieveld uitgezonden berichten zullen alle an dere zenders overstemmen en dus doende automobilisten bereiken. De inspanning, die de gebruiker van de autosnelweg zich moet ge troosten, is vooral bij druk verkeer zeer groot. Van gezichts- en reactie- De P.I.T.-collecte (Ingezonden) Onder de vele collectebussen, die U onder de neus geduwd worden, is er ook een waar de letters P.I.T. op staan, de eerste letters van: Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. Vermoedelijk zegt u: „Nu weet ik nog niets". Daarom deze toelichting. Het gaat om chr. militaire tehui zen, om lectuurvoorziening voor onze militairen enz. In het militair tehuis vinden onze jongens in dienst ets terug van de huiselijke sfeer, die ze in de kazerne nioeten missen. Nu U dit weet, zult U de colleetan- te aan Uw deur niet teleurstellen. Afgesproken? Tot de week van 10-16 oktober 1965 dan, de week, waarin de collecte gehouden wordt. Namens de Ver. Pro Rege te Zierikzee, J. C. Spaans, voorzitter. „Flilsen" uit het buitenland NEW YORK. De V.N.-missie die toezicht zal houden op het Indisch- Pakistaanse bestand bestaat uit ne gentig leden. De reerutering hiervoor is bij dit aantal gestopt, omdat se cretaris-generaal Oe Thant het voor lopig voldoende vindt. NEW YORK. Cambodja heeft in de algemene vergadering van de Ver. Naties een boycot van de V.N.-com- missies .aangekondigd en geklaagd dat de volkerenorganisatie onmach tig is geworden bij het garanderen van de veiligheid van kleinere lan den. De Cambodjaanse vertegen woordiger, Sambath, zei daarbij ech ter dat zijn land geen plannen had de Ver. Naties de rug toe te keren. LEOPOLDSTAD. Sylvester Moe- dingayi, de 52-jarige leider van een kleine partij in Kasai, is vrijdag tot voorzitter van de Kongolese senaat gekozen. VIOLAINES. In de omgeving van het Noordfranse plaatsje Violaines, bij Bethune, zijn de stoffelijke res ten gevonden van zeventien Duitse militairen uit de eerste wereldoorlog. Een boer zag op het land twee laar zen uit de grond steken. MIAMI (FLORIDA). Premier Fi del Castro van Cuba heeft aangebo den per dag twee vliegtuigen be schikbaar te stellen voor Cubanen die zich bij hun verwanten in de Verenigde Staten willen voegen. Castro zei in een verklaring over ra- rio Havanna dat dit zijn antwoord is op de twijfel die Amerikaanse functionarissen hadden geuit inzake het aanbod dat hij heeft gedaan. BLACKPOOL. Leiders van de Britse Labourpartij hebben op het partijcongres in Blackpool een nieuw succes geboekt, doordat de verga dering besloot een kritisch gesteld ontwerp-resolutie inzake de natio nalisering van de staalindustrie ter bestudering aan het dagelijks partij bestuur voor te leggen. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken, Michaël Ste wart, gaat eind november of begin december voor een officieel bezoek naar Moskou, zo is vrijdag van rege ringszijde te Londen vernomen. GUAYAQUIL. In Guayaquil, de hoofdstad van de staat Ecuador is een terroristische samenzwering ont dekt. Men wilde op 9 oktober (natio nale feestdag) in actie komen. Er zijn vier arrestaties verricht. PEKING. Meer dan een half mil joen mensen heeft bij de goudgedek- tc poort van de hemelse vrede in Pe king geparadeerd op de zestiende verjaardag van de Stichting van de Chinese Volksrepubliek. BONN. Kanselier Erhard zal de Verenigde Staten bezoeken wanneer hij door de Bondsdag is herkozen na dc formatie van een nieuwe rege ring, zo is vrijdagochtend officieel in Bonn bevestigd. SAIGON. Een eenheid van de Vietcong. naar schatting een batal jon, heeft een gevecht van meer dan 12 uur geleverd met vijf Zuidviet- namese bataljons, 80 km ten zuid westen van Saigon, in de zuidelijke Mckong-Dclla. De Vietcong zouden hierbij 63 doden lellen, de regerings- verliczen werden licht tot gematigd genoemd. vermogen wordt veel gevergd. In dien hij tijdig gewaarschuwd wordt voor opstoppingen, stremmingen, ge vaarlijke punten, kettingbotsingen enz., dan zal minder inspanning ge vergd worden, terwijl zijn zekerheid groter wordt. Anton Geesink heeft in zijn boer derij in Rumpt aan de burgemees ter van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz het eerste exemplaar over handigd van een door hem geschre ven boek „Mijn Judo". DEN HAAG. Een in januari 1852 in Nederland uitgegeven postzegel heeft op een Londense postzegelvei ling zevenhonderd gulden opge bracht. Verlichting door zwarte schijf UTRECHT, 2-10. Onder het mot to „Luistergeniethoud uw adem in.laat anderen vrij adem halen" heeft de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds een grammofoonplaat laten persen, waarvan de baten verlichting moeten brengen in de financiële zorgen van het fonds. Van de Nederlandse be volking lijdt zes a tien procent aan astma. Voor wetenschappelijk speur werk, persoonlijke hulp aan patiën ten, sociaal medische zorg en het sti muleren van de bouw van behande lingscentra heeft het fonds veel geld nodig. Op de zwarte schijf zingen het Christelijk Residentie Mannenkoor en het gemengd koor „Deo Cante- mus" en speelt Feike Asma op het orgel. Kleuter verdronken ALKMAAR, 3-10. De driejarige Pctronella de Jong te Alkmaar is tijdens het spelen in de vaart langs de Camphuijsenlkade te Alkmaar geraakt. Do 21-jarige K. de Waard, op weg naar het voetbalveld, sprong in het water en slaagde er in het meisje op 'het droge te krijgen. Ver geefs heeft men echter getracht door mond-op-mond-beademing de le vensgeesten op te wekken. Op weg naar het ziekenhuis is het meisje overleden. KERKNIEUWS Fusie van kerken in Zwitserland LAUSANNE, 3-10. De bevolking van het Zwitserse kanton Waadt heeft zondag met grote meerderheid 47.125 tegen 4.634 stemmen - een fu sie van de Nationale en Vrije Pro testantse kerken goedgekeurd. Beide kerken hadden zich in de 19e eeuw van elkaar afgescheiden. De herenigde kerk krijgt nu de naam „Evangelisch Hervormde Kerk van het kanton Waadt" en vormt de staatskerk. De staat erkent haar „geestelijke autonomie" en garan deert elke vrijheid die met de grond wettelijke orde te verenigen is. LAND- EN TUINBOUW S truc luu rverlies bedreigt de grond Elk middel om structuurverlies te voorkomen moet worden aangegre pen, vooral bij sterke mechanisatie. Een van die middelen is de najaars- bemesting. In het voorjaar is de structuurgevoeligheid van de grond soms groot. Een bedorven structuur benadeelt de opkomst van het ge was, de groei, de opbi-engst. Najaars bemesting heeft o.a. als voordeel: minder structuurbederf in het voor jaar, als de groei begint. In het najaar is de strooicapaciteit vooral als over de stoppel wordt ge reden, bovendien groter. Het materi aal lijdt minder, de werktuigen gaan langer mee. Voeg daarbij het prijs voordeel bij aankoop van meststof fen in de herfst, dan blijkt dat na jaarbemesting direct loont. Najaarsbemesting was voorheen gebruikelijk. Het grasland en de wintergewasen, zo redeneerde men, de koude in. Minder gevaar op uit gaan met fosfaat en kali krachtiger winteren; d'e basisvoeding ligt 'klaar als de voorjaarsgroei begint. Mecha nisatie was er nog weinig. Dat is nu anders geworden. Structuurverlies bedreigt de grond, wat extra nadeel kan betekenen. Najaarsbemesting, als middel om structuurbederf te voorkomen, heeft daardoor nog meer zin dan voorheen! Voor 45 jaar.... ZIERIKZEE. In verband mei de waterschaarste is door de gemeente een distributiesysteem ontivorpen van water, afkomstig itit diverse re genbakken. NOORDGOUWE. De notabelen der Ned. Herv. Kerk besloten tot het heffen van een hoofdelijke omslag, daar de inkomsten niet meer toerei kend zijn om het kerkelijk leven te financieren. ZIERIKZEE. De kegelvereniging „Ons Genoegen" won de zilveren wisselbeker voor de derde achter eenvolgende maal, zodat zij thans eigenaresse is.geworden. ZIERIKZEE. In.Deventer overleed jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Elle- meet. in lenen rechter bij de arron dissementsrechtbank te Zierikzee. ELKERZEE. De predikant ds. H. E. Beernink nam afscheid van de Ned. Hervormde gemeente. ZIERIKZEE. De toneelvereniging „Sint Lieven" bracht het stuk „Met Plezier" in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Geboren7. Cornelia Adriana, d. van F. van Galen en Cornelia P. van den Berge; 19. Cathalina, d. van A. Verwijs en Laurina van Pope-ring; 26. Marinus Cornelis, z. van J. W. Hanse en Lena Fokker. Gehuwd: 10. Willem Kik, 33 jx-. en Cornelia Helena Jumelet, 22 jr.; 17. Salomon Pieter Wiebrens, 23 jr. en Lydia Adriana Capelle. 23 jr.; 24. Louis Frederik Hendrik Poth, 25 jr. en Janna Jacoba Lemsom, 21 jr. Ingekomen: Hendrik Cornelis Groeneveldt en eohtg. uit Bodegra ven. Vertrokken: Cornelia de Koning naar Sommelsdijk; Neeltje Jumelet- Verwijs naar Vlissingen; Jacob de Jonge naar Moerdijk; Reinier de Jonge naar Halsteren. De Auti-Honger-Actie (Ingezonden). Dit jaar zal de opbrengst van de Anti-Honger-Actie worden bestemd om de Ceylonezen bij hun ontwikke lingswerk te assisteren. Uit de vele projekten is een aan tal gekozen die door de Ceylonezen zelf in samenwerking met FAO, UNICEF en UNESCO worden uitge voerd. 1. Hei-stel en aanvulling van de vis sersvloot door levering van moto- x*en, kleine visserschepen en netten. 2. Het bouwen van watermolens ter betere regeling van de waterhuis houding, waardoor de landbouwpi'o- duktie kan worden vergroot. 3. Het stichten van een school t.b.v. verbetering van produktie en ver werking van de kokosnoot. 4. Projekten met betrekking tot ver werking en de consex-vering van voedsel. 5. Medisch-hygiënische projekten speciaal gericht op de zorg voor moeder en kind. 6. Het stichten van een instituut voor opleiding en onderzoek betref fende gemeenschapsontwikkeling (community development). 7. Een rijdende bibliotheek speciaal gericht op de behoeften van de vrou wen aan kennis en inzicht omtrent voeding en huishouding. Al deze projekten staan direkt of indirekt in verband met het grote „Shramadana" (doe het zelf) projekt dat vorig jaar bijzondere aandacht van Nederland kreeg en dat thans volop in uitvoering is. De collecte wordt gehouden van 18-24 oktober a.s. MARKTBERICHTEN Uieuveiling Mitldelliarnis De vorige week ingezette prijsda ling kwam helaas vandaag ook nog niet tot staan. De aanvoer was gelukkig niet groot, in totaal 24 ton, waarvan 3 ton grove, 16 ton middel, 3,5 ton drielingen en 1,5 ton picklers. De middel werd het eerst geveild de eerste koper nam 10 ton voor f 16, en de rest werd afgemijnd voor f 15,49. Als middenprijs kan aan de teler f 15,80 worden uitgekeerd of ruim f 1,per 100 kg lager dan de vorige veiling. De prijsval voor de grove was nog sterker, deze sorte ring kwam van f 16,op f 14,Tot heden waren de drielingen vrij con stant in prijs gebleven, doch van morgen liep ook deze notering terug. Zij vonden een koper voor f 21,50 te gen f 24,04 j.l. dinsdag. De picklers noteerden f 25,50 en kwamen daarmee f 0,50 per 100. kg hoger in prijs. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ameide en Tienhoven G. J. Jansen te Benschop. Aangenomen naar Oudeschoot W. K. Kansil te Wanswerd (Fr.). Bedankt voor Poox-tvliet (toez.) S. de Jong te Houten (U.). Geref. Kerken Beroepen te Loppersum G. Sinda te Ee (Fr.). Aangenomen naar Leiden (als jeugdzorgpredikant) H. Post te Rijnsburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Vlissingen A. Hofman te Zeist; te Amsterdam-C C. Mole naar te Moerkapelle; te Tholen P. Blok te Dirksland. Eén kerk voor Hervormden en Gereformeerden DEN HAAG, 2-10. Op Hervor mingszondag, 31 oktober a.s., zullen Hervormden en Gereformeerden te Utrecht een gemeenschappelijk ge bouwde kerk officieel in gebruik ne men. De kerk telt vijfhonderd zit plaatsen en heeft twee aparte ingan gen, een voor de Hervormde en een voor de Gereformeerde kerkgangers. De nieuwe kerk, die ook een jeugdkapel heeft, met 125 zitplaat sen, trekt door haar bijzondere dak constructie de aandacht. De kanset is geplaatst op het punt waar het dak het laagst is, wat een goede akoestiek bevordert. Dierenbeschermiugs- collecte te Zierikzee (Ingezonden) Wees tegenover dieren even trouw als tegenover de mensen. Reik spon taan de hand aan noodlijdende mede schepselen, via de collecte te Zierik zee, die gehouden wordt op 7 okto ber a.s. Ned. Ver. lot Bescherming van Dieren, Correspondent: H. J. Dorreman, Vav- remarkt 4, Zierikzee. Volgens het persbureau „Nieuw China" hebben de Chinezen in het gebied Sinkiang-Oeighoer, by de Russische grens, sabotage en onder mijning door „Chroesjtsjovistische revisionisten" de kop ingedrukt. Stakingen in Griekenland ATHENE. 3-10. In Gx-iekenlund zullen deze week verscheidene sta kingen worden gehouden. Vandaag legt het spoorwegperso neel voor twee dagen het werk neer. Het personeel van de landbouw- bank zal twee uur staken. In beide gevallen gaat het om hogere lonen. Intussen hebben vx-achtautochauf- feurs gedreigd, vandaag hun voer tuigen in Athene en andere steden zo te parkeren, dat het verkeer vast loopt. Zij willen belastingvei'laging en de toezegging dat er geen nieuwe transportvergunningen zullen wor den uitgereikt. Tenslote hebben ook de bouwvak- arbeiders, het telefoon- en telegraaf personeel en de bankbedienden aan gekondigd, dat zij zullen staken als hun looneisen niet worden ingewil ligd. Anti-semitisme in de Sowjet-Unie WASHINGTON, 3-10. „Anti-Se- mitisme is nu een officiële politiek van de regering van de Sow jet- Unie",aldus de conclusie van een rapport dat de ondercommissie voor de binnenlandse veiligheid uit de Amerikaanse senaat heeft opgesteld. Oud-premier Chroesj tsjov wordt één van de voornaamste mensen ge noemd die deze koers hebben be paald. Zijn opvatting zou zijn ge weest dat in de leiding van het land zo min mogelijk Joden zitting moes ten hebben. Onder zijn bewind wa ren dan ook de meeste Joden uit be langrijke partij- en regeringsposities verdwenen. In dit verband wordt in het rapport gezegd, dat vóór de tweede wereldoorlog de opperste Sowjet voor 41,1 procent uit Joden bestond, maar dat in 1958 dit per centage tot 0,25 procent was gedaald. FEUILLETON Hij keok haar lachend aan. „Jij en verlegen.Nu, je weet het, hé? Ik heb een mooi spaarpotje en.... ik 'heb een huis. Ja, daar 'kijk je van op, hé? Mij dunkt, dat is wel wat in deze tijd. Als het onverhoopt toch niets wordt tussen jullie, houd ik me 'beleefd aanbevolen". „Zeg, ik ben geen koopwaar!" rea geerde het meisje heftig en veront waardigd. „Je bent e'en sohat, Ineke. Eei' dat ik zo stom zou zijn om met jou ruzie te maken Ze drukte zijn arm dn een impuls van hartelijkheid. „Eens 'komt er een schat van een meisje op jouw le venspad. Let op mijn woorden". „Als ze dan maar als twee drup pels water op jou lijkt, Ineke". „Och jij Tegen vijven wai'en ze terug in het kasteel, dat half in rep en roer was. Meteen toen ze binnenkwamen, bemerkten ze, dat er wat aan de hand was. „Is er iets gebeurd?" vroeg Van Aken aan dc kleine Woudenstoin, die druk stonid tc gebaren tegen Filipse. „Gebeurd, meneer? Er gebeurt hier van alles, wat onze rust ver stoort. En het mankeert cv nog maar aan. dat zc ons ervan verdenken". „Wat is er 'dan aan de hand?" vroeg BasMaansc. Schalkwijk, die rustig een pijp rookte, liphltc do binnengekomenen Vrijdagavond hield de Maatschap pij tct Nut van 'l Algemeen te Brou wershaven een algemene ledenver gadering in hotel Jacob Cats. In zijn welkomstwoord gal' dc voorzitter, de heer J. Hanse een terugblik op het afgelopen seizoen waarby hy aan stipte, dat het bezoek aan de film- ave nd minder was dan voorheen. Ook de eigenkrachten-avond viel ijua bezoek tegen wat een teleurstel ling betekende zowel voor tonelisten als voor het bestuur. De samenwerking met dc Nutsaf- deling Zierikzee bleek geen succes cp te leveren. Inzake het agenda punt „toebedeelde grond" stelde het bestuur voor de bedoelde grond aan de pachter te verkopen. In overleg met de koper, het Nut en een schat- Film over Waterloo ROME, 2-10. De Italiaanse film producent Dino de Laux-entis heeft de Amerikaanse regisseur John Hus ton ruim tien miljoen dollar ter be schikking gesteld voor de film over de slag bij Waterloo. Het scenario zal worden gesechreven door de Britse schrijver Craig. NIEUW DELHI, 3-10. India heeft zendag Pakistan opnieuw beschul digd van bestandsschending in dc vlakten van Pcndsjaab. Een regeringswoordvoerder zei dat de Pakistanen hun posities bij Sail- kot en Lahore wilden verbeteren. De Pakistanen schoten op een dorp bij Lahore en beschoten Indiase po sities in de woestijn van Rajastan, 8Ü0 km zuidelijker. In Karatsji werd zondagavond per officieel communiqué meegedeeld dat Pakistaanse troepen een aanval lende Indische strijdmacht ten noor den van Sjamb in Kasjmier zware verliezen hebben toegebracht. 45 door G. DEUTEKOM in. In de redhtervleugel van het kas teel, om precies te zijn in de biblio theek, hingen een aantal miniatuur tjes. Schilderijtjes van grote waarde. Daarvan worden er nu drie vermist, waarvan één van 'de hand van Jan Steen. Ze zijn verdwenen. De werk sters 'bemerkten bet vandaag. „We hebben het 'hele 'kasteel doorzocht, maar zonder resultaat Hoofdstuk 18. Ineke was de eerste, die reageer de: „Hoe kan 'dat nou? Wie doet zo iets? Wat heb je er eigenlijk aan?" „Nou", verduidelijkte Woudcnstein „ze vertegenwoordigen een behoor lijke waarde. Tezamen zo'n dikke tienduizend gulden. Er is een catalo gus iin de bibliotheek van alle in dit kasteel hangende schilderijen. Teza men zo'n kwart miljoen waaide. Of het maar niks is". Filipse haalde zijn schouders op. „Wie verhuurt dan ook zijn huis, als dat een half museum is? Als ik na ga. dat. geen haar op tn'n hoofd er aan zou denken mijn huis aan vreemden te verhuren. Ik snap zo'n baron niet. Dit is toch je reinste uit lokking? Die man vraagt om besto len tc worden". Schalkwijk knikte. „Ja, dal is wel zo, maar hij hoeft geprobeerd dc aanmeldingen zo zorgvuldig mogelijk te selecteren. U en ik zullen er na tuurlijk niet aan denken zich aan tingscommissie zal op een nader te bepalen datum een ledenvergadering worden bijeengeroepen voor de ver koop van deze grond, gi*ool 44 a en Gü ca. Het financieel beleid der pen ningmeester wordt goedgekeurd, na dat de bescheiden in orde zijn be vonden door de kascontrolecommis sie. bestaande uit dc heren S. de Korte en P. Lij baart. Uit het verslag der bibliotheek-commissie bleek, dat het afgelopen jaar aan leesgcld werd geïnd een bedrag van f 470,35. Er werden 4703 boeken uitgeleend aan 67 gezinnen. De bibliotheek bevat momenteel 1805 boeken en er war den 102 nieuwe boeken aangeschaft t.w. 54 jeugdboeken en 48 voor vol wassenen. De commissie merkte op, dat de animo voor het lezen iets achteruit gaat in vergelijking met voorgaande jaren. Ook hier zal de t.v. wel schuldig aan zijn. Bij de be stuursverkiezing werd de heer J. A. v. Schelven herbenoemd. In de plaats van de heer H. P. de Munck (die zich niet meer hevkiesbaarstel- de) werd gekozen de heer S. M. W. de Korte. Het winterprogramma Hierna kwam de vaststelling van het winterprogramma aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat in het bestuur een plan was gerezen om a.s. winter met één of meerdere bus sen een avond in Rotterdam te be zoeken b.v. aan de Sleeswijkrevue of de IJsrevue. De heer P. Lijbaart zou echter graag nog eens de moge lijkheid onderzoeken om de in 1947 met zoveel succes opgevoerde ope- retle „Twee meisjesogen" nog eens op de planken tc brengen. Besloten werd om dit vooi-stel in overweging te nemen en het resultaat af te wachten van de contacten, welke de heer Lijbaart bij de medespelenden zal opnemen. Op voorstel van de heer A. Gunst besloot de vergade- ring dat de Nutsbibliotheek zich zal aansluiten bij de Landelijke Stich ting van Nutsbibliotheken, waardoor het mogelijk wordt met de Platte landsbibliotheek onderling boeken uit te wisselen, SPORT H.L.O.-proeven Zierikzee Voor de vierde maal werden de H. L.O.-proeven afgelegd door de heer W. J. Wijsman te Zierikzee. Het diploma derde graad wex-d be haald door de hex-en J. J. Assendorp, E. K. Keuning, P. J. M, Krips en J. W. van Sluis, allen te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door mejuffrouw G. Hillebrand te Renesse en door de heren B. C. Hendrikse te Ouwer- kerk, A. J. Geluk en J. Koopman, beiden te Noordgouwe. Het diploma vierde graad werd behaald door mejuffrouw G. Kriste- lijn te Renesse en door de hei-en P. Neele te Sirjansland, J. Bodbijl en C. P. van de Velde, beiden te Drei- schor en J. G. Krips te Zierikzee. LAREN. Bij een autobotsing op de Rijksweg in Laren (N.-H.) is de 74-jarige heer P. Kloppers uit deze gemeente zo ernstig gewond, dat hij cp weg naar het ziekenhuis is over leden. APELDOORN. In het Sint Lidui- naziekenhuis te Apeldoorn is de 74- jarige mevrouw M. van den Bosch - Janssen uit Beekbergen overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeval, dat haar op 8 september j.l. op de Arnhemse weg te Apeldoorn overkwam. ZWIJNDRECHT. Op het fabrieks terrein van Van Leeuwens's Buizen- handel te Zwijndrecht is de 61-jarige employé J. Haameete uit Melissant met zijn hoofd beklemd geraakt tus sen een mobiele kraan en een stapel buizen. De heer Haameete wei-d zo danig gewond, dat hij koi-te tijd la ter is overleden. andermans eigendommen te vergrij pen, is 'het niet?" „Nou meester, dat weet ik nog zo net niet. Onder de 'honderdduizend ben ik zo eerlijk als 'goud, (hoor, maal ais -ik Ihier ergens een kist imct xïjks- daalders zag, weet (ik nog niet, wat ik deed". „Is de politie gewaarschuwd?" „De 'baron zal wel terugkomen. De werksters kennen zijn adres en heb ben 'hem van de diefstal op de hoog te gesteld. Het 'blijkt, dat ze opdracht hadden om 'goed op te letten, dat er niets ontvreemd zou worden". „Hij had er beter een rechercheur voor 'kunnen nemen", meende Jo Heens tra. „Enfin, ons kunnen ze er niet op aanzien", lachte Lien Oosterveev. „Wij zijn >de hele middag in het 'bos geweest. Nietwaar, jongens?" Schalkwijk 'haalde zijn schouders op .„Misschien maakt dat jullie eer der verdaéht". „Waarom?" vroeg Bert. „Omdat 'de vermissing vanmorgen al ontdekt is". „Waarom heeft men ons dat niet eerder verteld?" „Omdat ze eerst gezocht hebben. Ovcx-al. Daarna heeft men ons op de hoogte gesteld". Bert knikte bedachtzaam. „Als het geen mop is - het zou een verschrik kelijk flauwe mop zijn ovex-igens - betekent dit, dat or onder ons ten minste één persoon is, die behoort tot het gilde der langvingers". Schalkwijk keek hem nadenkend aan. „Zo zou het genoemd kunnen worden, meneer Hooghuis". Bert stak zijn stekels op. „Bedoelt u daar soms wat mee?" Schalkwijk trok rustig aan zijn pijp. „Wat zou ik daarmee bedoe len?" (Wordt vervolgd). KERKNIEUWS Jaaivergadering Classis Zierikzee Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE, 29-9. Onder voor zitterschap van ds. F. A. van Liere vond de jaarvergadering plaats van de classis Zierikzee der Ned, Her vormde Kerk. In zyn openingswoord sprak de voorzitter een speciaal wel komstwoord tot de nieuwe predikan ten in de classis, ds. G. E. Huizing te Haamstede en ds. H. Jagersma tc Bruinisse. Op gevoelvolle wijze werd het overlijden van de heer K. Klink te Sirjansland herdacht. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de provinci ale kerkvergadering Zeeland over de geestelijke verzorging van de krijgs macht. Gepleit werd hierin voor een sanering van deze geestelijke verzor ging. Bij de bespi-eking werd mede gedeeld, dat in 1964 slechts twee her vormde pi-edikanten in militaire dienst zijn gegaan. De vergadering ging akkoord met een voorstel om door haar vertegenwoordiger de be zorgdheid over deze geringe belang stelling over te brengen aan de sy node. Gereformeerde Zendingsbond Een voorstel dat ter tafel kwam had betrekking op de vernieuwing van een overgangsbepaling m.b.t. het werk en het bestaan van de Gerefor meerde Zendingsbond in de Ned. Hervormde Kerk. Het voorstel werd aanvaard; n.a.v. de toelichting even wel werd spijt betuigd aan de syno de over het gevoerde beleid, wat be treft de „bijzondere wijkgemeente" en de „wijkgemeente in wording". Met voldoening overigens werd ver nomen dat de verhouding tussen de genoemde bond en de kerk aanzien lijk was verbeterd. Een tweede vooi'stel had betrek king op de verhouding tot andere kerken. Een toelichting vermeldde mogelijkheden tot een hechtere ge meenschap met de Remonstrantse Broederschap, maar de Evangelisch Luthex*se Kerk bleek niet in de re geling betrokken. Uit de vergadering werd gevraagd of het niet wat voorbarig is „vanuit het gesprek met de Remonstx*antse Bi*oederschap", de andere kerken in deze regeling te betrekken. De ver gadering aanvaardde het voorstel, onder voorbehoudt dat de regeling werd getroffen met kerken, die door bijzondex-e banden van belijdenis en historie met de Hervormde Kerk zijn verbonden. Benoemingen Ds. F. C. M. Roodenbux'g, Eiker zee, word primus afgevaardigde voor de P.K.V. Ds. L. G. Zwanenburg, Stavenisse nam de plaats in van ds. Van Dijk als visitator provinciaal. In de hiex'door vakant gekomen plaat sen en in de vacatures van de zen dingscommissie, jeugdcommissie, commissie voor ambtsdragersverga deringen kon eveneens worden voor zien. Hierna bracht ds. Van Liere ver slag uit van de laatst gehouden sy nodevergadering. Aan het einde van de moi-genvergadering deelde de voorzitter mee dat het breedmodera- men geen voorstelen wil doen inza ke grens1wijziging van de classis, de vex-gadei-ingen op dezelfde wijze te blijven houden als voorheen en dat geen mogelijkheden zijn gevonden te komen tot aanstelling van een streek jeugdwerkleider. Ds. Assendorp moest een teleur stellend verslag uitbrengen van een onderzoek naar de mogelijkheden van een volledige taak in het gods dienstonderwijs aan de diverse scho len en de Outward Boundschool te Renesse. Opnieuw zal worden nage gaan of dit wex-k ter hand kan wor den genomen gecombineerd met het werk in een gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6