Raad Westerschouwen akkoord met bezwaarschrift b. en w. Vulkaan op Lombok stoot rook uit STREEKNIEUWS 569 ste STAATSLOTERIJ V.V.V. BRUINISSE - VISTOCHT VOOR JOURNALISTEN Tegen drinkwaterputten op het vliegveld HAAMSTEDE, 2-10. De raad der gemeente Westerschouwen, vrijdag avond in vergadering bijeen, heeft zich volledig accoord verklaard met het bezwaarschrift dat b. en w. sa menstelde tegen het verlenen van een vergunning tot het doen aan brengen van 8 nieuwe putten ten zuidwesten va het vliegveld, tenein de hieruit drinkwater te pompen. Het bezwaarschrift luidt als volgt: 1. Het is de raad gebleken dat de aanvraag betrekking heeft op de aanleg en exploitatie van 8 nieuwe putten in de onmiddellijke nabij heid van het vliegveld Haamstede, welk eigendom is van de gemeente Westerschouwen. 2. De raad is van een toename van het waterverbruik overtuigd en on derkent de noodzaak dat de N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Duive- land" omziet naar mogelijkheden om aan de toenemende vraag naar wa ter te kunnen voldoen. De raad is er echter nog niet voldoende van over tuigd dat het huidige plan van ge noemde N.V. de meest juiste oplos sing is om aan het tekort aan drink water het hoofd te bieden. In het rapport van de Commissie Grond waterwet Waterleidingbedrijven d.d. 10 juni 1965 wordt gezegd, dat het aanvoeren van water van elders, technisch en financieel niet aantx*ek- kelijk is. De bewering op zich, zon der nadere motivering aan de hand van cijfers, acht de raad onvoldoen de om die stelling zonder meer te aanvaarden. 3. Volgens het eerder genoemde rapport van de Comm. Grondwater wet Waterleidingbedrijven zal door een vergroting van de waterwinning door middel van putten bij het vlieg veld het meest merkbaar invloed worden uitgeoefend op het gebied tussen de Kloosterweg en de duinen en op de lage gronden bij het vlieg veld en in de Verklikkerduinen. Ver wacht kan dus worden dat de gras mat van het vliegveld door de wa teronttrekking via de nieuw aan te leggen putten schade zal ondervin den. De raad is zich bewust van het feit dat, indien de gevraagde ver gunning wordt verleend ingevolge art. 6 van de Grondwaterwet Wa terleidingbedrijven recht op vergoe ding van schade bestaat. Of er scha de van ernstige aard zal optreden en in hoeverre eventuele schade zal kunnen worden ondervangen is mo menteel niet te beoordelen. 4. Ingevolge de Verordening ter bescherming van de waterwinplaat- sen in de provincie Zeeland bij het cntwerp facet-streekplan ter be scherming van de waterwinplaatsen is het hebben van een vliegveld in een beschermingsgebied verboden, behoudens ontheffing van G.S. van Zeeland. Indien deze voorschriften ongewijzigd tot stand komen en de gevraagde vergunning tot aanleg der putten is verleend, moet met de mo gelijkheid rekening gehouden wor den dat de benodigde ontheffing voor het hebben van een vliegveld in een beschermd gebied zal wor den geweigerd of aan voorwaarden zal worden gebonden welke het aan brengen van kostbare voorzieningen eisen. 5. Gelet op het vorenstaande ver zoekt de raad om, alvorens tot ver lening van de gevraagde vergunning te besluiten na te gaan of voldoende onderzocht is of op andere wijze in de toenemende behoefte aan water kan worden voorzien. Indien uitslui tend in de toenemende behoefte aan water kan worden voorzien door het aanleggen van nieuwe putten in de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld, verzoekt de raad de ver gunning te verlenen met toepassing van art. 14 van de Grondwaterwet Waterleidingbedrijven voor een proeftijd omdat momenteel niet kan worden beoordeeld welke gevolgen de beoogde wateronttrekking zal hebben voor het vliegveld Haamste de. Het wordt daarbij gewenst geacht aan de vergunning de voorwaarde te verbinden dat de nieuwe putten alleen in de zomermaanden mogen worden gebruikt, zoals ook door de Commissie Grondwaterwet Waterlei dingbedrijven wordt voorgesteld. Burgemeester H. P. Everwijn die de raad nog eens uitvoerig instru eerde over het plan der nieuwe put ten zeide nog eens uitdrukkelijk om toch vooral een proeftijd van bijv. 5 jaar aan de vergunning te verbin den. Moeilijke zaak De heer J. C. Hendrikse (PvdA) vond het persoonlijk een moeilijke kwestie omdat de leefbaarheid in dit recreatiegebied wordt vergroot. Hij was van mening dat deze plaats van putten aanbrengen de minste schade aan zal brengen. „We moeten toch ook begrip hebben voor de waterlei ding", aldus vragensteller. Voorzit ter Everwijn meende dat de duinen in de eerstvolgende 25 jaar niet toe reikend zullen zijn om in de water behoefte te kunnen voorzien. Mo menteel bestudeert de waterleiding- mij. de mogelijkheden om water van elders aan te trekken zodat „onze mening nu bij de raad van beheer veld begint te winnen", aldus voor zitter Everwijn. De heer R. H. Blom (WD) herin nerde eraan dat enige jaren geleden de waterleiding beloofde volgende putten meer westwaarts aan te zul len brengen en nu blijkt dat ze juist andersom in oostelijke richting wor den aangebracht. De voorzitter ant woordde hierop dat gebleken is dat op grotere diepte het zoute water steeds meer naar binnen komt. Ook de heer A. D. Dalebout (pc) was zeer bezorgd over het verlenen van deze vergunning en hij vroeg zich af waar de schadevergoeding vandaan moet komen als het hout gewas dood gaat. De voorzitter merkte hierbij op dat de minister de toestemming uiteidelijk geeft en daar er behoefte aan water is, zit er voor de gemeente niets anders op dan een voorlopige vergunning te verlenen. Volgens de heer J. Westhoeve (pc) is er maar één oplossing en dat is het afvloeiende bovenwater terug pompen naar het duingebied. Deze kwestie werd reeds in de raad van Beheer besproken" antwoordde de voorzitter en dan zit de mogelijk heid er in dat andere laag gelegen landerijen in Schouwen minder wa ter krijgen, mogelijk te weinig. ..Te genhouden kunnen, we het plan niet en daarom moet de minister er met de vinger bij zitten", aldus voorzit ter Everwijn. Op 7 oktober des middags te 14.00 uur zullen ten gemeentehuize de di verse bezwaarschriften behandeld werden, terwijl tot en met 6 oktober er gelegenheid bestaat deze in te le veren. Mej. A. J. A. Hartog onderwijze res aan de o.l. school verzocht om haar met ingang van 1 januari 1966 ontslag uit die functie te verlenen. De raad ging accoord om haar dit ontslag op de meest eervolle wijze te verlenen. Bij de ingekomen stukken was o.a. de goedkeuring van G.S. over de herziende uitbreidingsplannen „Ou de „Moolweg" en „Scholderlaan" te Renesse. Verder de goedkeuring die G.S. gaf aan de gemeentebegroting 1965 inclusief diverse wijzigingen. De rondvraag De rondvraag deed de heer Hen drikse opmerken dat het soms wel zes maanden kan duren voordat een vergunninkje voor het bouwen van een garage a/komt. De uitbreidings plannen voorzien in sommige geval len hier niet in was het antwoord van de voorzitter, zodat dit wel lan ger duurt. Dezelfde vragensteller vrceg of het mogelijk was om weer Oostenrijkse woningen te onttrekken aan de recreatie voor permanente bewoning. De voorzitter kon hierop zeggen dat juist deze maand de lijst van woningzoekenden bekeken wordt. Het is dan ook niet uitgeslo ten dat het Ministerie van Weder opbouw iets weet over het verder ge beuren met deze woningen. In Renesse slaat de klok normaal doch ze loopt een uur achter, was de opmerking van de heer C. Goos- sens (PvdA). Verder zijn er woning bouwers aan de Zeeanemoonweg die bij hun buurman moeten vragen of ze door zijn grondgebied mogen met de riolei'ing. Het ontbreken van een spruitstuk zcu dit wel eens nood zakelijk maken zei de voorzitter doch dit staat in de verkoopacte- voorwaarden. Nog steeds staat er op de Achterweg te Renesse bij regen 10 cm water doch de directie Ge meentewerken heeft een nieuw plan in de maak voor verbetering. In Kabbelaarsweg zitten veel ga- De motoren voor de F okker-F riendships TOKIO, 4-10. De Britse minister van luchtvaart, Roy Jenkins, heeft voor versiaggevex-s in Tokio als zijn overtuiging uitgesproken, dat de re gering van de V.S. elke poging van Amerikaanse maatschappijen zal verijdelen om motoren voor de Ne derlandse Fo'kker-Friendships ten behoeve van Indonesië te leveien. „Het 'is onze vaste overtuiging, dat de Amerikaanse regering niet zal toestaan, dat een Amerikaanse maat schappij motoi'en verschaft voor uit voer naar Indonesië zolang de „con frontatie met Maleisië voortduurt", aldus de Britse minister. SPORT VOETBAL Zierikzee-Halsteren 3-2 Beide teams ontliepen elkaar in deze wedstrijd maar bijzonder wei nig. Het teamverband was bij de be zoekers wel iets beter verzorgd maar in de Zierikzee-defensie vonden zij vooral in spil Krips een groot strui kelblok. Aan hem en aan midvoor Heijboer hebben de rood-zwarten wel in hoofdzaak te danken dat de bezoekers met Jege 'handen naar huis terug moesten keren. Halsteren be gon in hoog tempo waarbij zij het evenwel niet verder dan de Zierik- zee-werdadiging wisten te brengen. Zieriikzee ondernam hierna enige veel belovende snelle aanvallen over de r.vleugel die wel gevaar maar geer. doelpunten opleverden. Geheel onverwachts namen de be zoekers in de 13e minuut de leiding toen via een diepte-pass door het centrum het leder in het bezit 'kwam van r.binnen Lucassen die nog snel even doorliep om vervolgens on houdbaar in te schieten (0-1). Zo stond Zierikzee vrij plotseling tegen een achterstand aan te kijken waar door zij zich niet lieten ontmoedigen. Zij slaagden er zelfs gedurende enige tijd in de bezoekers op hun eigen helft terug te dringen maar succes bleef voorlopig nog uit, daar prak tisch alleen de scherp bewaakte Heijboer erin slaagde verwarring in de Halsteren-verdediging te schep pen. Wel forceerde Ziex-ikzee een aantal corners, welke niets oplever den. In d'e 27e mim. leidde een fraaie combinatie tot de gelijkmaker. Nadat Krips een aanval had onderschept ging het leder via Klink naar Meijer die een uitstekende voorzet gaf naar Heijboer die op zijn beurt zwaar ge- hiwderd handig enige tegenstanders passeerde om daarna in te schieten (1-1). Na de hervatting ging Halste ren direkt in het offensief maar hij een tegenaanval in de 6e min. glipt Heij boer handig dooa.' de verdediging om onhoudbaar te scoren (2-1). Hal steren 'kreeg hierna weer een licht vel do verwicht maar de Zierikzee- verdedigmg slaagde erin meester over haar terrein te blijven. In de 33e min. leek de strijd definitief in het voordeel van Zierikzee beslist toen Heijboer met een verrassende schuiver de doelman van Halsteren voor de derde maal het nakijken gaf (3-1). Zierikzee, dat zich reeds veilig waande, liet de teugels even vieren wat tot gevolg had dat nog geen min. later r.buiten v. Schild met con hard schot de stand op 3-2 had gebracht. ten merkte de heer Westhoeve op en de heer Krijnse Lokker (vvd) meen de dat het nu tijd was om ever een nieuwe school in Renesse te begin nen. Het college zit er hard achter doch er zijn in ons land nog zoveel slechtei'e scholen, dat het niet doen baar zal zijn deze school op dé ur- gentielijst te krijgen. Hierop sluiting van deze korte vergadering waarin de voorzitter pas tien minuten na het begin zijn ambtsketen om de schouders legde omdat de heer Westhoeve vroeg of dit sieraad in reparatie was. Ingezonden mededeling Donderdagavond uur sluiting AHOY' GEBOUW t/m 7 Oct. DJAKARTA, 2-10. Een nieuwe vulkaan op het Indonesische eiland Lombok, bij Bali, waar de Goenoeng Agceng enige tijd geleden tot uitbar sting kwam met rampzalige gevol gen voor de bevolking, groeit dage lijks en is nu begonnen met het uit stoten van rook, heeft het Indonesi sche pex'sbureau Antara donderdag gemeld. Een groep studenten van het technologisch instituut te Bandoeng, die onlangs ter plaatse zijn geweest, zei dat zij vele ontploffingen heb ben gehoord. Zij meenden dal deze geen gevaar betekenden, hoewel het gevaar van de vulkaan bij Rindjani steeds dreigender wordt. Een van de jongste ontploffingen heeft een gro te bosbrand veroorzaakt. Vaarwel „Mariner vier" PASADENA (CALIFORNIE), 2-10. De Amerikaanse geleerden hebben het contact verbx-olcen met de „Mari ner vier", het ruimtevaartuig dat in juli de eerste opnamen van nabij van de planeet Mars naar de aarde zond. Een woordvoerder van het „Jet Propulsion" laboratorium in Pasade na zegt: „We zeggen vaarwel en goed gedaan". De „Mai'iner vier" bevond zich bij het verbreken van de vei'binding op een afstand van omstreeks 300 mil joen kilometer van de aarde op weg naar een baan rond de zon. De zen ders zwegen reeds enige tijd. Oorlogsinvaliden naar Spanje SCHIPHOL, 2-10. Een honderd tal Nederlandse oorlogsinvaliden, on der wie enkele in i-olstoelen, zijn in een chartervliegtuig van Schreiner Aii-ways gestapt en van Schiphol naar Barcelona vertrokken om de vakantie van hun leven te genieten. De stichting MOVEO (meer ont spanning voor ernstige oorlogsge wonden) en de Nederlandse Investe ringsmaatschappij heeft hen hiertoe in staat gesteld. Een aantal zomer huisjes van 2 tot 4 personen in het bungalowpark „Florimar" te Tarra gona in Spanje werden door de N.I. M. gratis ter beschikking gesteld van degenen, die tijdens de laatste oor log gewond zijn geraakt. Albert Sclvweitzerprijzen toegekend AMSTERDAM, 2-10. De Stich- ting Albert Schweitzerprijs te Am sterdam heeft besloten voor het jaar 1966 twee prijzen toe te kennen. De prijs op het gebied van de cultuur filosofie is toegekend aan prof. dr. Alfonds M. J. de Waelhens, gewoon hoogleraar in de wijsbegeerte aan de universiteit te Leuven. De prijs op het gebied van de kunst is toegekend aan de beeldende kunstenaar Peter Alma in Den Haag Beide gegadigden hebben laten we ten dat zij de prijs gaarne aanvaar den. Rotterdamse politie arresteerde dolleman ROTTERDAM, 2-10. Vier potige Rotterdamse politiemannen hebben de vorige nacht 'handen vol werk ge had om een besohonlcen havenarbei der uit de Maasstad naar het hoofd bureau van politie te brengen. Dat karwei moest gebeuren omdat de ha venarbeider, de 36-jari'ge A. B. er.or- me vernielingen had aangericht aan de dancing „Bristol" aan de Coolsdn- gel. Met uit de straat gerukte klin- 'kei's gooide hij zeven ruiten van de dancing in; hij smeet een groot aan tal 'bloembakken omver cn trok ro zenstruiken uit bloemperken. Dat alles gebeurde volgens de politie zonder en'ige aanleiding. De schade die de 'beschonken havenarbeider heeft toegebracht, 'loopt in 'de dui zenden .guldens. ZIERIKZEE Vereniging „Delta-foto" Op vrijdag 8 oktober -vindt in de foyer van „Mondragon" een openba re dia-avond" plaats, die wordt ver zorgd door de bekende kleurenfoto graaf Wim Noordhoek te Amster dam. Het onderwexp van zijn lezing is: „Vorm, ritme en inhoud van onze fotografie". Succes voor konijnenfokker Op de door 'het Steen bergs Rasko nijn te Steenbergen georganiseerde konijnententoonstelling heeft de ko nijnenfokker de heer H. J. Bakker een opmerkelijk succes geboekt. Met zijn vier inzendingen behaalde hij resp. een eerste prijs, een tweede prijs met het predikaat zjz.g. en de drie ereprijzen, welke aan de tweede px'ijs verbonden waren. De hee.r Bakker is in 1935 begon nen met het fokken van konijnen en heeft al vele konijnensoorten met succes gefokt. De Ziei'ikzeese konij nenfokker is in het bezit van het di ploma theoretisch geschoold konij nenfokker en zijn inzendingen wor den altijd hocg gewaardeerd op pro vinciale en bondstentoonstellingen. Auto in brand Een van elders gekomen automo bilist werd zondagmorgen er op ge attendeerd dat zijn auto in brand stond. Er werd brandalarm gegeven. Met behulp van emmers water uit garage Anker en een door anderen aangevoerd brandblusapparaat kon het vuur worden geblust. De brand weer 'behoefde geen dienst meer te doen. Zilveren jubileum bij gemeente De heer C. W. Hendriks, ambte naar ter seci'etarie, herdacht het feit dat 'hij voor 25 jaar in overheids dienst trad. Het zilveren jubileum werd in intieme kring herdacht. De heer Hendriks begon zijn loopbaan bij de Staatsspoorwegen in het voor malige Ned. Indië en ti-ad op 1 ok tober 1950 in dienst van de gemeen te Zierikzee. De jubilaris werd toe gesproken dooi' loco-burgemeester H. Koevoets. die zijn felicitaties verge zeld deed .gaan van de bekende en- velopp met inhoud. Namens het per soneel werd het woord gevoerd door de secretaris de iheer R. van Omme ren, d;e als stoffelijk blijk van waar dering een stuik gereedschap en een boekenben aanbood. Eén der ambte naren - kennende de voorliefde van de jubilaris - 'bood onder hilariteit een levende kip aan. De heer Hen driks sprak tot slot een dankwoord voor de goede woorden en geschen ken. Bejaardengymnastiek Men verzoekt ons te willen mede delen dat de bejaardengymnastiek morgen (dinsdag) weer van start gaat, onder leiding van de heer Ensing. De oefeningen worden gehouden in het Groene Kruis-wijkgebouw, van 4.30 tot 5,00 uur. Alle bejaarden zijn har telijk welkom. Geslaagde show Fa. W. J. Weltevreden Meer dan duizend belangstellen den hebben donderdag, vrijdag en zaterdag een bozoe'k gebracht aan de grote show van radio- en televisie- apparatuur, wasmachines, kooktoe- stellen en huishoudelijke elektrische apparaten, welke vele tientallen ar tikelen overzichtelijk door de fa. W. J. Weltevreden waren tentoongesteld in de grote zaal van hotel „Concor dia". Bij een (bezichtiging van de tal rijke proaUkten kon men de modern ste snufjes, in 't bijzonder ook op het gebied van was- en strijkmachines en niet te vergeten koel- en vries kasten bewonderen. De duizendste 'bezoeker kreeg zaterdagavond een fraaie elektrische 'broodrooster aan geboden. Vrijdagavond bood de fa. WeTte- vredën de show-bezoekers een spe ciale attractie 'in de vorm van een optreden van het bekende accordeon trio „The three JaCksons", dat een programma 'bracht van graag ge hoorde melodieën. Aan muziek was er tijdens deze „driedaagse" trou wens geen gebrek, want op het po dium werd het allernieuwste elek tronische orgel, de „Philicorda", ge demonstreerd door twee Zierikzeese amateurs, 'die met ritmische bege leiding van elektrische .guitaar en drum zorgden voor een pittig mu ziekje. Een bijzondere attractie vormde ook het voor deze gelegen heid aangebrachte eigen televisie- circuit, waardoor men zelfs buiten op het terras kon volgen hetgeen Ingezonden mededeling maandag 4 oktober 1965 VIERDE KLASSE Prijzen van: I 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 58 I 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 74 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 66 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 275 I 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 279 2.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2030 Een prijs van 5.000 is gevallen op hei nummer: 04181 Een prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: 00617 Een prijs van I 5.000 is gevallen op hel nummer: 59014 Een prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: 96600 Een prijs van 5.000 is gevallen op hel nummer: 24114 De prijs van 1 10.000 is gevallen op het nummer: 33699 De prijs van f 20.000 is gevallen op hel nummer: 04965 De prijs van I 25.000 is gevallen op hel nummer: 46731 De prijs van I 50.000 is gevallen op hel nummer: 62045 De prijs van I 100.000 is gevallen op het nummer: 28365 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. zich tijdens de show in de grote zaal afspeelde. Behalve dat er vele prij zen aan deze dagen verbonden waren kregen alle bezoekers ook een bon voor een 'gratis consumptie. Aan de ze bonnen is een vci'loting veihon- den waarvan de uitslag nog nader bekend zal worden gemaakt. Na af loop van deze geslaagde show bracht de heer P. Meerman dank aan de velen die hadden meegewerlc t om deze dagen tot een succes te maken. SPORT VOETBAL Aantrekkelijk voetbal bij Renesse—Kortgene (3—1) De ruim 300 toeschouwers die zon dagmiddag in de duinstreek het voet balterrein omzoomden, zijn hierbij ruimschoots aan hun trekken geko men. Zowel Renesse als Kortgene lieten een fris en aantrekkelijk par tijtje voetbal zien, waarbij met inzet van al hun gaven op sportieve wijze om de puntjes werd gestreden. Ge durende de gehele wedstrijd werd er in een snel tempo gespeeld, waarbij Renesse vooral in de tweede helft - door een groter uithoudingsvermo gen - de toon aangaf. Direct na het beginsignaal ontstaat er voor het Renesse-doel een gevaar lijke situatie, als Wandel het leder te zacht op zijn doelman terugspeelt. Zij het niet zonder moeite slaagt de Renesse-defensie er nog in het leder corner te werken, welke niets ople vert. Ook het doel van Kortgene ont snapt ternauwernood aan een door- boring, als Kooman rakelings over de lat kopt. In de 15e minuut loopt Kooman goed door op een dieptepass van Wandel, hij schiet tegen doel man Platteschorre, waarna Bezuijen rakelings over de lat schiet. Een ge vaarlijk schot van linksbuiten Scherp weet Everaers keurig corner te wer ken. In de 28e minuut ondei'gaat het Kortgene-doel een ware belegering, M. der Weduwen (K.V.L. 5e klasse libre distrikt NIEUWERKERK, 3-10. In hotel „De Meebaal" vonden zaterdagavond de finale wedstrijden plaats om het persoonlijk, kampioenschap 5e klasse libre vain het district Sdhouwen-Dui- velanid der K.NjBjB. Bij de laatste twee finale-partijen (er werd op twee tafels gespeeld) waren er van de vier spelers nog drie die kans maakten om 'in het bezit te komen van de titel. J. Koopman had met 8 pnt. en een alg, gem. van 1.20 de beste kansen. Hij moest het evenwel opnemen te gen Steenpoorte, die met eveneens 8 pnt. maar een .iets lager alg. gem. (1.12) ook nog niet kansloos was. M. der Weduwen met ook 8 pnt. en een alg. 'gem. van 1.18 moest het op nemen tegen de Jonge, die reeds was uitgeschakeld. De partij tussen Koopman en Steenpoorte was bijzon der spannend daar beide spelers el kaar bijna niets toegaven. Na een zenuwslopend 'gevecht stond bij de 40e beurt met nog een te scoren ca rambole de stand volkomen in even wicht: 49-49. Steenpoorte liet hierna de kans om er minstens nog een re- De eindstand ziet er als volgt uit: M. d. Weduwen, K.V.L., Noordgouwe J. Koopman, K.V.L., Noordgouwe J. Quant, Concordia, Zierikzee C. Steenpoorte, B.V.O., Oosterlan'd. L. v. 'd. Berge, Entre Nous, Zierikzee W. Steenkist, Concordia, Zierikzee A. S'chiettekiatte, Entre Nous, Z.zee J. de Jonige, D.O.S., Ouwerkerk waaraan door J. v. d. Hoek met een onhoudbaar schot een einde wordt gemaakt (1-0). Twee minuten later omspeelt Goossens op fraaie wijze een drietal spelers van de tegenpar tij, waarna hij het leder naar De Rijke plaatst, die langs de verkeerde kant van de paal schiet. In de 35e- minuut doet De Rijke het beter, als hij na een fraaie combinatie tussen Goossens en v. d. Hoek het leder laag erx onhoudbaar inschiet (2-0). Als er 42 minuten zijn verstreken weet de Koi'tgene-linksbinnen L. Vei'weij handig van een aarzeling in de Re nesse-defensie te pi'ofiteren door uit een moeilijke hoek in te schieten (2-1). Na de hei-vatting js de thuisclub overwegend in het offensief geweest, waarbij de Kortgene-defensie het soms zwaar kreeg te verduren. Met doelman Platteschori-e aan het hoofd slaagden zij er in tot aan de 40e mi nuut aan deze aanvallen het hoofd te bieden. Renesse weet dan het mooiste doelpunt uit de wedstrijd le scoren, als Goossens na een solo op de linkervleugel het leder voor doel plaatst, waar het met een duik door midvoor Kooman onhoudbaar wordt ingekopt (3-1). „Noordgouwe") kampioen Schouwen-Duiveland mise uit te halen voorbij gaan, daar Koopman 'hierna in de 41e beurt aan alle onzekerheid een einde maakte door de 50 caramboles vol te maken. Intussen bad der Weduwen op de andere tafel zijn partij tegen de Jon ge al lang geëindigd, daar hij hier voor maar 29 beurten nodig 'had. Zijn alg. gem. steeg bierdoor van 1.18 op 1.24, wat ruimschoots voldoende was om beslag op de kampioenstitel te leggen, daar zijn clubgenoot Koop man in zijn laatste partij te veel beui-ten nodig had om 'hem te kun nen bedreigen. Aan bet slot van dit voor de laat ste maal onder leiding van de ver trekkende wedstrijdleider de her L. van Popering gespeelde toernooi werd met een toepasselijk woord door de distriktsvoorzitter de beer A. Brand aam de kampioen de bonds- medaille overhandigd. De beer van Popering droeg hierna de zorg voor de verdere pi'ijsuitrei'king, waarna hij allen dank braaht die medewer king hadden verleend om dit toer nooi op zulk een uitstekende wijze te doen slagen. Ten slotte sprak na mens de spelers ide heer M. der We duwen woorden van dank tot de or ganiserende vereniging O.K.K. 10 317 255 8 1.72 1.24 10 300 249 11 1.92 1.20 8 326 290 8 1.39 1.12 8 326 295 10 1.61 1.11 8 321 297 7 1.67 1.08 4 294 275 11 2.00 1.07 4 31'1 293 11 1.56 1.06 4 242 262 11 1.37 0,92 Pleidooi voor behoud van Zeeuwse schelpdierencultuur Scheepvaart berichten Seinelloyd, 2-10 te Cebu verwaoht. Skadi, 1-10 van Londen naar Liver pool. BRUINISSE, 3-9. Een aantal jour nalisten van Nederlandse en Belgi sche dag- en sportbladen, heeft on der leiding van schipper G. Oomens, op uitnodiging van de V.V.V. tcBrui- nisse, vrijdag een vistocht op de Grc- vcliugen gemaakt. 's Morgens om 10 uur was men vertrokken en toen men 's avonds om zes uur terugkeerde stonden in hotel Storm de schalen met mosselen al 'klaar. Tijdens de bijeenkomst voerde o.a. bet woord burgemeester C. H. v. d. Linde, die verheugd was over het initiatief van de V.V.V. Hij noemde de tocht een goede aanlei ding om Bruimisse eens iets beter te leren kennen. Het dorp, aldus burge meester van die Limide, staat momen teel op een keerpunt. De mosselcul tuur zal door uitvoering van het Deltaplan onmogelijk worden en de bevolking zal de recreatie als be- staansbi-on dan ook niet kunnen mis- Spr. besteedde verder nog aan dacht aan het feit dat het technisch beslist mogelijk is om Oosterschelde en Grevelingen zout te houden. Dat een zoute Grevelingen 'goede kansen biedt voor de sportvisserij is deze da'g wel 'gebleken. Wanneer de strijd om open zeegaten verloren mocht worden dan zal, al'dus spr., eer. compen satie voor de getroffen oester- en mossel'kwekei's geboden zijn. Ir. G. D. Kloosterboer, waterbouw kundige van bet waterschap Schou wen-Duiveland, spi'ak vervolgens over de dijkrecreatie en de maatre gelen die liet waterschap daartegen meende te moeten nemen. Spr. acht te het voor/d'e bewoners van Schou wen-Duiveland belangrijk dat de dijken in goede staat verkeren. De recreatie zoekende stedeling kan, al dus ir. Kloosterboer, altijd nog te recht op plaatsen waar de waterke ring niet te lijden beeft van bet drukker wordende bezoek. De sport visserij wordt overigens niet getrof fen door de maatregelen van 'het wa terschap. Schelpdierencultuur Do beer J. de Koning, afgevaar digde van 'de rnosselkwokers-vercn'i- ging „Algemeen VisserSbolang", pleitte voor bet behoud van de schelpdierencultuur in Zeeland dat, zo betoogde spr., ook het behoud zou betekenen vair de sportvisserij. Be- boud van de sohelpdierencultuur is een levensbelang voor de mossel- kwéker. In dit verband baalde de heer de Koning de 'huidige situatie in Vee re aan, waar de jachten niet in staat zijn de vloot te vervangen. Spr. wees er op dat ihel mogelijk is de OostersChelde zout te houden, vooral gezien de plannen die reeds voor 1953 'bestonden en die na 1 fe bruari dat jaar in versneld tempo werden uitgevoerd. Rijk viswater Nadat de heer Koster had gespro- leen namens de hengelspovtvereni- 'ging Bruinisse en de heer de Regt 'namens de Prov. V.V.V., was het oen vertegenwoordiger van de zuidelijke sportpers die dank bracht voor de (geslaagde dag. Hij merkte op dal de Grevelingen, oen bijzonder rijk vis- watei', voor iedere Nederlander en ook voor de sportvissei-s uit België dankzij de Grevelingendam binnen enkele uren le bereiken is. Het was tenslotte schipper Oomens die alle deelnemers dank bracht, voor de plezierige daig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2