„Indenti-Kit" spoort misdadigers op BEELDBUIS? Show van wollen modellen te Zierikzee Chefarine„4" doet won deren bij pijn of griep I Chefarine.4 Twee doden bij verkeersongeval' Schoenmakers gaan protesteren SPAAR ME! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (feud» 26 september 106.1 Nr. 19861 Onlang* werd een juwelier in een ('alifornisehe stad tegen sluitingstijd bt-ZLcht d«or een man, die zicht nog even voor het vallen van de avond van een truuwring wilde voorzien. l>e juwelier liet de man een serie ringen zien. Op vrijwel hetzelfde moment staarde hij in de loop van een revolver. Nadat de verbaasde juwelier in zijn eigen brandkast was opgesloten, zocht de dief op 'zün ge mak juwelen ter waarde van onge veer 70.000 gulden uit, schakelde het alarmsysteem in, voor de politie het teken, dat de winkel werd gesloten en verliet zonder haast te inaken de zaak. Drie uur later werd hij in een plaats, vijfenzeventig kilometer ver derop, door de politie gearresteerd. De man was sprakeloos. Er is nog maar weinig bekend om trent de nieuwste vinding op het ge bied van het opsporen van misdadi gers. De sleutel van dit geheim schuilt in een simpele doos, de zoge naamde Identi-Kit. welke thans door ongeveer 600 politiegroepen in de Verenigde Staten en daarbuiten wordt gebruikt. Met veel succes ove rigens, want opsporingen, welke vroeger maanden tijd vergden, kun nen thans in enkele dagen, of zelfs enige uren tot een goed einde wor den gebracht. Diapositieven In de doos bevinden zich 536 dia positieven van tien bij dertien centi meter. Zij bevatten 130 verschillende kapsels, 37 soorten neuzen, 102 pa ren cgen, 52 kinnen en 40 paren lip pen. Verder zijn er talloze wenk brauwen, rimpels, baarden, snorren en brillen en dergelijke. Door deze verschillende karakteristieke onder delen van het gelaat te combineren, kan vrijwel elk gezicht met grote OOSTERWOLDE. De 58-jarige on gehuwde E. van Ek werd in zijn woonplaats Waskemeer door een te gemoetkomende automobilist aange reden en dodelijk gewond. Het slachtoffer liep buiten de bebouwde kom aan de linker kant van de weg. De autobestuurder, afkomstig uit Duurswoude, reed met gedimde lich ten en had de voetganger niet ge zien. Ingezonden mededeling Wat biedt de DINSDAG. In het voorprogramma na Klaas Vaak erf, het journaal voor gehoorgestoorden de laatste afleve ring van de serie Eva's Memoires", beelden uit de tijd van de vrouwen emancipatie. Deze aflevering gaat over de dertiger jaren, een tijd waar in de politieke spanning toeneemt. Ook de emancipatie van de vrotiw schrijdt voort. Vrouwen worden mi nister en één slaagt er zelfs in een koning tot abdiceren te dwingen. Na journaal en „Achter het Nieuws verschijnt Theo Eerdmans op de buis met zijn quiz „Tel uit je winst". Hij zal, geassisteerd door Maud van Praag, die de vorige keer werd ver vangen door Elles Berger, weer en kele kayididaten aan de tand voelen over hun hobby. Na de quiz de span ning. De VARA brengt namelijk het vierde deel op het scherm van „Het spook van het Louvre", een Franse griezelserie waarin ditmaal een ze kere Boris Williams een belangrijke rol vervult. De avond wordt afgeslo ten met „Liefdeslessen", een on schuldig cabaret-programmaatje met Marijke Merckens en Dick Rienstra, die aan de hand van een Franse kaart de kijkers „liefdelessen" ver strekken. Het zal ongetwijfeld iets lichter van toon zijn dan de televi sie-cursussen van Teleac. Op net twee weer een aflevering uit de serie „Concert voor jonge mensen", tvaarin ditmaal aandacht wordt besteed aan Gustav Mahler. WOENSDAG. Tussen zeven en acht Klaas Vaak, een filmje over bergbeklimmen en Jan Cottaar met sport. Na het journaal en Brandpttnt wordt „Piste" op het scherm ge bracht. het K.R.O. variété-program ma dat nog altijd graag wordt beke ken. Ditmaal kunnen we kijken naar evenwichtskunstenaars, een olifan tennummer, acrobaten en cowboys. Na het amusement terug naar de ernst van het leven. De K.R.O. stelde namelijk een 25-minuten durende documentaire samen over de Katho- lirke Arbeidersbeweging in Latijns- Amerika, ook wel het „continent der revoluties" genoemd. Als hoofdscho tel krijgen we vanavond een opvoe ring te zien van de monoloog „De Aap" van Frans Kafka. Hierin wil de acteur de eenzame mens op een bijzondere manier tot uitdrukking brengen, nl. vermomd als aap. Op net twee het T.V. Magazine „Kijk" gepresenteerd door Ageeth Scherphuis. nauwkeurigheid worden samenge steld. De verschillende onderdelen dragen alle codenummers. Wanneer nu een slachtoffer slechts een zeer vaag signalement kan opgeven, kan de Identi-Kit uitkomst brengen. Hij begint dan uit de verschillende dia positieven bijvoorbeeld de haar dracht te kiezen, zóekt vervolgens eeri paar ogen en een neus uit. net zo lang tot hij het gezicht bij elkaar heeft „gepuzzled", dat volgens hem het meest op dat van de verdachte lijkt en in de meeste gevallen staan de slachtoffers zelf verbaasd van de goede gelijkenis. De volgende stap pen die de politie neemt, zijn even simpel als logisch. Alles wat zij be hoeven te doen, is het overseinen van de verschillende codenummers naar de diverse politiestations, die eveneens in het bezit van een Identi- Kit zijn. Men stelt daar precies het zelfde gezicht samen volgens de op gegeven codenummers en verspreidt hierna een foto van de beeltenis in grote hoeveelheden over politiebu reaus, vliegveld- en havenpolitie. klemtjes m'Ojf bet De linker afbeelding toont een gezicht zoals een foto die iveergeeft. Hoe natuurgetrouw men ditzelfde gezicht kan samenstellen door middel van de Identi-Kit diapositieven, toont de rechter afbeelding. VOOR DE VROUW Parijse mannequins in actie ZIERIKZEE, 27-9. Wellicht nog sterker dan vorig jaar zal de huis vlijt het komende najaar hoogtij vie- Flitsen uit het buitenland NEW YORK. De vredesmacht van de V.N. in het Midden-Oosten blijft op doeltreffende wijze een stabilise rende invloed uitoefenen door de vre de te handhaven in het gebied van Gaza en de Sinaï, zo heeft secreta ris-generaal Oe Thant vrijdag in zijn jaarlijkse rapport over deze troepen verklaard. TEL AVIV. Een officiële Israëli sche woorvoerder heeft meegedeeld dat uit Jordanië afkomstige Arabi sche terroristen vrijdagavond jl., op de weg tussen Eilat en Sodom op een auto hebben geschoten, waarin zich een Israëlisch gezin van vijf per sonen bevond. FLORENCE. De Canadese kunst- verzamlaar B.M.Green heeft het mu seum „Casa de Buonarroti" in Flo rence een portret van Michelangelo, dat wordt toegeschreven aan de Ita liaanse schilder Correggio, ten ge schenke gegeven. De waarde wordt op een half miljard lire (drie mil joen gulden) geschat. BERLIJN. De Oost- en Westber- lijnse onderhandelaars over her nieuwing van de pasjesregeling heb ben zaterdag een gesprek van onge veer twee uur gehad maar zijn zon der resultaat uit elkaar gegaan. Een nieuwe ontmoeting tussen de West- berlijnse senator Korber en de Oost- duitse staatssecretaris Kohl is nog niet afgesproken. STRAATSBURG. Britse woord voerders, zowel labour als conserva tief, hebben in Straatsburg duidelijk partij gekozen in de E.E.G.-crisis en naast bezorgtheid over de huidige stand van zaken ook de hoop uitge sproken dat de Europese Gemeen schap van de zes niet zal verwateren MOSKOU. „Tass" meldt, dat er de komende maand in Oost Duitsland manoeuvres gehouden zullen wor den van troepen van de Sowjet-Unie Oost-Duitsland, Tsjecho-slowakije en Polen. GEORGETOWN. De leider van een Britse parlementaire delegatie naar Brits Guyana, Whitlock, heeft op een persconferentie gezegd, dat het besluit aan Brits Guyana onafhan kelijkheid te verlenen, al is genomen en dat de constitutionele conferentie die in november in Londen wordt ge houden, alleen nog maar de datum zal vaststellen. KARATSJI. De onwettige radio zender „stem van Kasjmier" heeft omgeroepen, dat vrijheidsstrijders meer dan tweehonderd Indische sol daten in verscheidene delen van In disch Kasjmier de afgelopen dag hebben gedood. DUBLIN. De I'erse 'kolonel James Fitzmaurice, één van de drie man nen die in 1928 de eerste vlucht van Oost naar West over de Atlantische oceaan maakten, is op 68-jarige leef tijd in een ziekenhuis te Dublin over leden. BUFFALO. Hondervijftig studen ten van de universiteit van Buffalo lijden aan een nog niet vastgestelde acute aandoening van de ademha lingsorganen. HONOLOELOE. De verliezen van de Viet Cong aan manschappen zijn drie keer zo hoog als die van de re gering, heeft de opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Vietnam, generaal Westmo reland, bij aankomst in Honoloeloe gezegd. SAIGON. De eerste eenheden van de Zuidkoreaanse divisie van 15.000 man zijn in Zuid-Vietnam aangeko men, zo heeft een woordvoerder van de Zuidkoreaanse ambassade in Sai gon meegedeeld. Zij zouden te Cam Rhan, een grote natuurlijke haven, ongeveer 260 km. ten Noordoosten van Saigon, aan land zijn gegaan. ren. En hier bedoelen wij niet het boekenkastje dat Wim, als geharde doe-het-zelver in elkaar zal timme ren. Nee, onze blik richt zich op de vrouw die zich met niet aflatende yver „in de pennen werpt", om Pa rijs na te volgen in zoomloze deux- pièces, opengewerkte jumpers en veelkleurige pullovers. In het kader van een toernee door Nederland, was maandagavond in „Concordia" - op uitnodiging van „De VVolbaal" aan de Melkmarkt - ben groep Paryse mannequins in Zierikzee om een collectie te tonen van de nieuwste modellen. Deze creaties bleken gebreid uit Franse wol - Welcomme Moro - waarop in Nederland nu voor het eerst de aandacht wordt gevestigd. In deze wolserie komen bijzonder fraaie kleuren voor, die zeer geschikt zijn voor de mode van het komende herfst- en winterseizoen. De mannequins Paule, Diane en Andrée toonden in de show, dat men met gebreide kleding niet alleen op sportief gebied een goed figuur kan slaan: ook in de avond- en coclctail- kleding zijn zeer goede resultaten te bereiken. Mannequin Alain liet zien, dat voor heren de eenvoudige pullo ver nog steeds het fijnst is. Als grapje en eigen ontwerp showde hij ook een sportief vest in zeemansstijl dat hij zëlf op de breimachine heeft vervaardigd. Nieuwtje In de kollektie, welke met de brei- patronen in vele winkels verkrijg baar is, komt nog een extra en ver meldenswaardig nieuwtje naar vo ren. Vroeger droeg een vrouw in feestgewaad als ze het koud kreeg een stola, hetzij gehaakt, hetzij van bont. Een bontstola is nog steeds chique. Voor de gehaakte stola komt nu echter een luchtig gehaakt of gebreid jasje in de plaats, gemaakt uit zeer fijne wol. De modellen die hiervoor werden voorgesteld zijn zeer chique: over een geklede japon gedragen maken zij een goede in druk, en geven niet het idee van „die dame heeft een vest aan". Het lijdt geen twijfel, dat de op breien belus te vrouw dit najaar vele kolfjes naar haar hand zal vinden. De belangstelling voor deze show was bijzonder groot. Vóór 50 jaar.... ZIERIKZEE. Door het gezelschap van de Tivoli-schouwburg te Rotter dam werd opgevoerd het stuk „Oor logskinderen" van de Gentenaar Henri van Daele. ZIERIKZEE. Een bazar gehouden ten bate van de nieuiv te bouwen chr. school bracht op 1156,04. NOORDGOUW E. De heer A. Prin- se herdacht de dag, ivaarop hij vóór 40 jaar zijn betrekking aan de o.l.- school aanvaardde. SCHARENDIJKE. Een ijzeren kast met 320 ton kalk voor de landbouw- verenigingen sloeg tegen de Kloos ternol en werd door water en wind kapot gebeukt. NOORDWELLE. De raad besloot langs de westzijde van de kom een nieuwe klinkerbestrating aan te leg gen. RENESSE. Bij K.B. is aan de heer L. Nilant, burgemeester dezer ge meente, toestemming verleend te Zierikzee te ivonen. RENESSE. Op het noorderstrand onder deze gemeente, spoelde weer een Engelse mijn aan, ditmaal van zeer grote afmetingen. DREISCHOR. De vereniging „Tot Nut en Genoegen" hield onder zeer grote belangstelling de eerrste ver gadering in het nieuwe seizoen. HAAMSTEDE. Aan de oever van het district Koudekerke nabij Burgh -sluis, werd met goed gevolg een stuk zinkwerk neergelaten van 1600 vierkante meter. KERKWERVE. Onder deze ge meente maakte een Duitse ballon een landing. UTRECHT. Van 27 tot en met 30 september a.s. wordt in de Juliana- hal te Utrecht, voor de tweede maal de vakbeurs „Het Kind" georgani seerd. Na het welslagen van de eer ste vakbeurs in maart van dit jaar, heeft men in nauw overleg met de deelnemers besloten om een tweede vakbeurs te 'houden in het najaar. VLAARDINGEN. Bij een inbraak in een warenhuis (Kofa) aan de Hoogstraat in Vlaardingen hebben inbrekers in het weekend een brand kast geforceerd. Zij verdwenen met een buit van circa f 30.000. De in braak werd maandagmorgen ont dekt. AMSTERDAM. De hoofdbesturen der drie landelijke organisaties van ondernemers in het rijwielkleinbe- drijf hebben in een telegram aan de minister-president geprotesteerd te gen het voornemen om de omzetbe lasting op bromfietsen te verhogen van vijf tot 18 procent. UTRECHT. De 23-jarige F. D. uit Utrecht, die in februari van dit jaar een Antwerpse taxiohauffeur met een karabijnschot om het leven bracht, is ontoerekenbaar verklaard. Hij zal niet voor de rechter verschij nen, maar na bekrachtiging van de uitspraak van de psychiater in een bijzondere instelling worden onder gebracht. DEN HAAG. De Zuidkoreaanse presidentiële missie van economi sche samenwerking en goodwill heeft haar studiebezoek afgesloten dat zij op nitnodiging van de regering in Den Haag van 7 september, af aan Nederland .heeft gebracht. WEERT. In een zinkfabriek in Budel is een 64-jarige man onder stalen schermen van elk 50 kilo, die door een bulldozer werden omver getrokken, geraakt. De man werd zwaar gewond overgebracht naar hel ziekenhuis in Weert, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. DEN HAAG. Sin'ds vorige week maandagavond is taal noch teken meer vernomen van de in Amster dam wonende Engelsman Claude Berkeley, filmdirector van de Oscar Film. Zijn compagnon vreest, dat er een ongeluk is gebeurd. HOOGHALEN. In Hooghalen (Dr.) is de veertigjarige mevrouw J. P Nijhof-Bakker uit Rolde, verpleeg ster in een ziekenhuis te Hoogeveen, met haar personenauto tegen een boom gebotst en zo ernstig gewond dat ze 'kort na 'het ongeluk in het Wilhelminazickenhuis te Assen is overleden. DEN HAAG. „Die middelen horen misschien in de rimboe thuis, maar niet in Amsterdam, of woorden van sodrigelijke strekking zouden door een officier van justitie bij de arron- dfssernentsreohtbank zijn gesproken bij de berechting van een Surina mer. Het Eerste Kamerlid, de 'heer Brortgersma (P.v.d.A.), heeft de mi nister van justitie schriftelijk ge vraagd of, wanneer deze uitlating inderdaad is gebezigd, hij het niet gewenst acht, dat vertegenwoordi gers van de overheid zich in hun functie van dergelijke opmerkingen zorgvuldig onthouden. VALKENBURG. Mr. E. van Haer- sma Buma, voorzitter van de Natio nale Woningraad, heeft op het con gres van de raad in Valkenburg ge zegd, dat te vrezen valt, dat het nieuwe huur- en subsidiebeleid tot nieuwe verwarring op het Ihuurfront zal leiden. Zulks omdat onvoldoen de rekening gehouden is met de te Eerwachten verdere prijsverhogin gen. Couve de Murville, de Franse minister van buitenlandse zaken, gaat 28 oktober naar Moskou voor een officieel bezoek op uitnodiging van de Sowjet-Russische regeling. SPORT DUIVENSPORT Kampioenschappen 1965 „Oe Briise Trekker" Hokkampioen: 1. P, H. Steketee.' 244 pnt.; Vitesse; 2. C. Zanddijk, 211 pnt.; 3. F. M. Dalebout, 168 pnt.; Vi tesse: 1. P. H. Steketee, ringno. 4155348, 87 pnt.; Duifkampioen: 2. P. H. Steketee, ringno. 986011, 64 pnt.; 3. C. Zanddijk, ringno. 202741, 75 pnt. Hokkampioen; 1. P. H. Steketee, 276 pnt.; Midfond: 2. C. Bal, 272 pnt.; 3. F. M. Dalebout, 23C pnt.; Midfond: 1. P. H. Steketee, ringno. 1286226, 98 pnt.; Duifkampioen: 2. F. M. Da lebout, ringno. 1003000, 82 pnt.; 3. F. M. Dalebout, ringno. 1286056, 74 pnt. Hokkampioen: 1. F. M. Dalebout, 4&5 pnt.; Fond: 2. A. de Koning, 320 pnt.; 3. P. H. Steketee, 265 pnt. Fond: 1. F. M. Dalebout, ringno. 374784, 190 pnt.; Duifkampioen: 2. F. M. Daie- bout, ringno. 1003000, 150 pnt.; 3. F. M. Dalebout, ringno. 374778, 130 pnt. Hokkampioen: 1. P. H. Steketee, 150 pnt.; Jonge duiven: 2. B. de Rui ter, 145 pnt.; 3. C. J. Bolle, 139 pnt.; Jonge duiven: 1. C. J. Bolle, ringno. 521648, 64 pnt.; Duifkampioen: 2. B. de Ruiter, ringno. 521669, 63 pnt.; 3. B. de Ruiter, ringno. 521668, 52 pnt. Generaal kampioen: P. H. Steke tee, 935 pnt.; F. M. Dalebout, 899 pnt.; C. Bal, 662 pnt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorschoten (2e pred. pl. -bijz. werkz.) T. Kruine, vloot- pred. te Leiden; te Harkema-Op- eihde; F. H. Scheffer, Erichem. Aangenomen naar Westzaan-As- sendelft (toe/..) G, J. E. Tigchelaar, kand. te Utrecht, die bedankte voor Oost- en Midwoud (toez.j. Bedankt voor Hoedekenskerke- Baarland: H. P. Bos, kand., Bierum. Evang. Luth. Kerk Bei-oepen te Rotterdam- (vak. Th. Schai-ten) J. Mostert te Breda. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Beverwijk J. Meilof te I Jsselm onde- Bolnes - Sli kkerveerte Middelstum G. Boersma te Alblas- serdam-Nieuw Lekkerland; te Poor- lugaal: D. Barten, Appelscha. Bedankt voor Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm); C. P. T. Rijper, Water graafsmeer; voor Zoetermeer (2e pred.pl.): C. J. v. d. Meulen, Tiel; voor Borger: J. J. Ritsema, Rijsoord. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Meppel-St. Janskloos ter: U. N. Ribbers, Enschedé-W. Bedankt voor 's-Gravenhage-W. C. Langbroek, Veenendaal. Chr. Geref. Gemeenten, in Ned. Aangenomen naar Hoofddorp: J. G. van Minnen, Delft. Geref. Gemeenten Beroepen te H.I. Ambacht: A. Hof man, Zeist. Tocht ging niet door CALAIS, 26-9. De Britse mili taire politie is op het politie bureau van Calais een Britse soldaat gaan afhalen die met een reusachtig amfibie-voer tuig van het Britse leger op het strand bij de stad was ver schenen om „even snel naar de overkant te gaan". De 20- jarige soldaat had deelgeno men aan manoeuvres bij Brus sel en wilde eerst vrienden in Dover en Folkestone bezoeken alvorens naar zijn onderdeel in west-Duitsland terug te ke ren. De Franse politie, dié een en ander maar een beetje vreemd vond, had de soldaat meegenomen en het voertuig in beslag genomen. Ingezonden mededeling Vier middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderen/ Keurig zakdoosje (ledig) gratis bij uw apotheker of drogist. HALSTEREN, 27-9. Bij een ern stig verkeersongeval op de Steen- bergseweg in Halsteren zijn twee personen gedood en vier gewond. De slachtoffers zijn de 21-jarige mej. G. W. C. Godderie uit Steenbergen en de even oude heer B. F. de Jong uit Rucphen-St. Willebrord. Zij za ten Ln twee personenauto's die door nog onopgehelderde oorzaak met el kaar in botsing kwamen. De bestuur ders van beide auto's, resp. uit St. Willebrord en Halsteren, zijn opge nomen in het ziekenhuis te Bergen op Zoom. De auto's werden vernield. Een andere auto, waarvan de be stuurder, opmerkzaam gemaakt op het ongeval, wilde remmen, schoot van de weg af het fietspad op en verwondde twee toeschouwers. HAARLEM, 27-9. De Federatie van Schoenmakerspatroonsbonden, waarin de vijf Nederlandse organi saties van schoenmakerspatroons sa- mehwerken, zullen in samenwerking met het bedrijfschap voor de schoen makerij volgende week in Utrecht een openbare protestvergadering be leggen. De heer H. Snieder, voorzit ter van de Nederlandse Bond van Schoenmakerspatroons, Maatschoen makers en Schoenwinkels, tevens voorzitter van het bedrijfschap, zal in deze vergadering het woord voe ren. Het ligt in de bedoeling uit de voorzitters van de vijf organisaties een forum samen te stellen, dat met de- belangstellende schoenmakers in discussie kan treden. De Nederlandse schoenmakers hebben, zoals bekend, ernstige be zwaren tegen de plannen van de re gering om de omzetbelasting op schoenreparaties weer in te voeren. Eerherstel voor Maarten Luther? ROME, 27-9. De Duitse evange lische predikant Max Lackmann, een van de stichters van de bond voor evangelisch-katholieke hereni ging, heeft in een intervieuw met radio-Vaticaan de suggestie gedaan van een persoonlijk eerherstel voor Maarten Luther door een herziening van het tegen hem gevoerde proces. Lackmann meende dat na de begin sel-aanvaarding van de concilaire verklaring over de godsdienstvrij heid nu de vraag naar voren kwam of de bij het proces tegen Luther gevolgde methode en de mate van de tegen hem uitgesproken straf (ex communicatie en banvloek) wel juist zijn geweest. Ingezonden mededeling Als u mij ziet hebt u een duizendje in handen. En bezit u me in meervoud, dan is het de hoogste tijd om over me te gaan praten bij de N.M.B. Daar doen ze een boekje over me open (een bank- of termijnboekje bijvoorbeeld). NEDERLANDSCHE Of ze adviseren u hoe u me in effecten kunt beleggen! MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Zierikzee: Lange Nobelstraat i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5