Zierikzeese zeilers maakten herfsttoeht naar Brninisser haven STREEKNIEUWS Koningin en prins 569 ste STAATSLOTERIJ gingen van start voor reis naar de West V.V.V. in de Westhoek sloot het seizoen af Veerdienst Ooltgensplaat-Dintelsas opgeheven Watersportliefhebbers trokken er gezamenlijk op uit ZIERIKZEE, 25-9. In café „Het Veerhuis" aan de kade te Bruinisse was zaterdagmiddag een opgewekt groepje zeilers en watersportenthousiasten bijeen. Dat is nauurljjk in de afgelopen zomer wel eens meer voorgekomen, """*1 maar het bijzondere van dit gezelschap was, dat het nu eens allemaal men sen waren die duidelijk de taal van eigen bodem spraken. Het waren nl. de leden van de (nog) kleine maar actieve watersportvereniging „Zierikzee", welke de Bruse haven had uitgekozen als keerpunt en het dorp als pleister plaats tijdens een bijzonder goed geslaagde herfsttoeht van Zierikzee naar dit bekende vissersdorp aan de Duivelandse kust. Het was een tocht met een officieel tintje, want in het gezelschap bevond zich de loco-burgemees- ter van Zierikzee, de heer II. Koevoets. j Goed spelende MEVO-ploeg wint uit van VCK (2—0) UNIEK GEZICHT i HA.4MSTEDE, 25-9. Een !oe- vallig opmerker die op een van die mooie dagen van vo rige week door de Westhoek reed kon by het aanschouwen van de werkzaamheden op het land de volgende werkzaam heden zien gebeuren: een com bine draaide wat laat gezaaide en daardoor niet vroeg rijpen de gerst naar de wachtende wagens: een eindje verder was een aardappelrooier druk be zig de unntenjoorraad vettig te stellen. Dan had een andere combine zijn muil gekeerd naar de erwtenruiters om ook deze peulvruchten in droge conditie in de zak te krijgen en nog wat verder ging de bie tenrooier de eerste bieten te lijf. Als we al deze machines bezig zien dan moet er toch wel iets haperen met het weer, hetgeen we dan ook rustig vaststellen. Alles is nu een maal laat en de massale re genval deed alles verlaten. De „leken" aan boord van de vier zeiljachten en de twee motorboten kregen eenmaal buiten de Zierikzee se haven op de Oostersohelde en la ter op het Keeten en het Zijpe een behoorlijke „waterdoop", want vol gens de zeilers was het behoorlijk „bezeild" weer en dat betekende een forse wind en Ven pittige deining. De liefhebbers konden dan ook hun hart ophalen, vooral nadat de kleine vloot de imposante Oosterschelde- brug was gepasseerd en de wind mooi breed over het spattende water kwam. Sierlijk en soepel trokken de scheepjes door de stoeiende -golven cïie de vaartuigjes hoog optilden naar het langzaam en statig over trekkende wolkendek. Er werd ge varen van boel naar boei, verrader lijke platen werden nauwkeurig „om-zeiM" en van de vrachtvaarders op weg naSr Antwerpen gingen bij wijze van groet de ihanden omhoog. De Zierikzeese zeilers waren ,in' de ze middag, en toonden zidh thuis op het water als de meest ervaren be- roopsschippers. HAAMSTEDE. 25-9. In het V.V. V.-kantoor aan de Burghsc weg Is rsu cck de rust weer gekeerd en de heer L. C. v. d. Velde, bijgestaan dcor mej. Hart missen nu langza merhand de toeloop van gasten die inlichtingen komen vragen. Van achter het loket zijn zeer veel vragen beantwoord en mededelingen gedaan in de meest uiteenlopende vormen. Ook de telefoon blijft rus ten, nadat hij gedurende het afgelo pen seizoen talloze malen gesprek ken naar vele steden in binnen en buitenland doorzond. Het aantal fol ders dat. is uitgereikt en mededelin gen inhield over de meeste Zeeuwse badplaatsen en bezienswaardigheden is niet te tellen. Het kantoor, aan de Burghse weg heeft in een grote behoefte voor zien, gezien de volgende cijfers: in de maand juni werden aan het lo ket 748 gasten van inlichtingen voor zien, in juli 1749 en in augustus 1544. ZIERIKZEE Aan de Chr. kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagde voor de akte van bekwaamheid volledig bevoegd onderwijzer de heer M. J. Schouls te Zierikzee. Hoofdprijs in voetbaltoto Eén der deelnemers aan de voet baltoto via de v.v. „Zierikzee" heeft alle dertien uitslagen goed voorspeld. Een andere deelnemer voorspelde 12 goede uitslagen en nog een ander de eerste acht. Ledenvergadering hockeyclub Donderdagavond 30 september zal de algemene ledenvergadering van H.C. S.-D. plaats vinden in de can- time van sportpark „Bannink". Nieuw stadhuis St. Hilaire-du-Harcouët Wij vernemen dat het nieuwe stad huis van de „jumelage"-gemeente St. Hilaire-du-Harcouêt officieel zal ge opend worden op 17 oktober a.s. Gelijk bekend waren bij de eerste steenlegging in 19G4 een uitgebreide Zierikzeese delegatie en de Konink lijke Harmonie „Kunst en Eer" aan wezig. Het college van b. en w. van Zie rikzee en een aantal raadsleden zijn voornemens de plechtigheid op 17 oktober bij te wonen. HAAMSTEDE Druk vuurtorenbezoek Diverse aantrekkelijkheden in d:e Westhoek trekken elk jaar veel be langstelling der gasten en ondanks dat het niet op een evenementenlijst voorkomt en men er enkele honder den treden voor moet beklimmen, was het bezoek aan de Westschouw- se vuurtoren enorm groot, Niet min der dan 15.000 personen ondernemen de klimpartij om boven te genieten van toet wijdse uitzicht en de tech nische uiteenzettingen aan te horen van de lichtwachters. Nog steeds ko men er dagelijks personen die om hoog willen doch het bezoek is reeds gesloten. Het aantal is dermate hoog dat men in hoger kringen van het Loodswezen de voorhoofden fronst voor een volgend jaar. BURGH Late Koebel-bezoekers Een aantal jongelui uit Vlaardin- gen, bijeen in oen werkgroep van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging vertoefde het afgelopen week end in de Westhoek en zocht daarbij een onderkomen in de gastvrije Koe bel. Overdag werden diverse excur sies over Schouwen-Duiveland ge maakt, waarbij enige bestuursleden van de Vogelwacht hun medewer king verleenden. Bij een van die tochten werden o.I.v. dhr. J. Vierge ver in een der inlagen niet minder dan 13 lepelaars waargenomen. Het bleek echter dat reeds eerder in on ze streken dergelijke watervogels ge zien werden. Zaterdagavond ver- Gastvrjje ontvangst Te Bruinisse werd alle medewer king ondervonden van de haven meester die zorgde voor een goede ligplaats en omdat men als gast kwam was er ook voor dit uurtje pauze op de vaste wal geer. liggeld verschuldigd, een gebaar dat bijzon der op prijs werd gesteld. In „Het Veerhuis" op de kade was het aan genaam toeven in Bruse sfeer. Hier was het ook dat de voorzitter van de vereniging, de heer C. H. P. v. d. Bout, allen „uit de kas" een con sumptie aanbood. Met de zeilen trots gespannen in de nog altijd stevige wind verlieten 'de jachten hierna al weer spoedig één voor één de haven van Bruinisse om nog juist voor de invallende duisternis omstreeks ze ven uur te Zierikzee „binnen do sluis" af te meren aan de nieuwe jachtensteiger bij het Luitje. Er werd hartelijk afscheid genomen en allen waren het er wel over eens: „we gaan er meer gezamenlijk op uit". Het was dan ook een uniek tochtje, dat zowel de genodigden als de zeilers bijzonder goed is bevallen. Totaal dus over deze 3 maanden 4041 inlichtingen. De telefoon verzorgde in juni 237 ophelderingen en mede delingen, in juli 478 en in augustus 461. Totaal dus 1176 personen die telefonisch om raad vroegen aan de V.V.V. Burgh-Haamstede. Momenteel wordt op het kantoor weer hard gewerkt aan de samen stelling van de nieuwe verhuurlijst 1966 waarvoor nu reeds grote be langstelling bestaat, zowel uit bin nen- als uit buitenland. toonde de heer J. P. C. Boot dia's over het vlinderleven op Schouwen, waarna reeds zondagmorgen om 6 uur naar de zeedijk werd vertrok ken om de berm en de laagwaterlijn af te speuren naar diverse schelp dieren. Een latertje, doch deze groep heeft hier uitzonderlijk genoten van hetgeen de Westhoek op natuurge bied te bieden heeft. - IVESTERSCHOUWEN Stormpje Zaterdagavond woedde heel plot seling en ook maar kort een storm uit het zuidoosten die 'hier en daar wat bomen ontwortelde en fruit af blies ,o.a. van de 'gemeentebomen in Burgh. Zondagmorgen vroeg werd hier druk geraapt. DREISCHOR. Ijsbaan wacht op vorst De ijsbaan naast het gemeentelijk sportpark te DreisChor is op een vroege vriesperiode ingesteld want het 80 bij .30 meter omwalde gras veld werd vorige week reeds onder water gezet. Niu maar afwachten of het water door de zonnewarmte van september niet verdampen wil. BRUINISSE Ouderwets winkeltje opgeheven „Deze zaak ds opgeheven". Met deze met krijt op een lei geschreven mededeling is het einde gekomen aan de winkel van de wed. N. Jume- let-Verwijs. De 87-jarige weduwe moest ihet eindelijk opgeven en ver trekt naar Vl'issingen en hierdoor verdwijnt een winkeltje waar van alles te 'koop was en ook bij de kin deren geliefd was, als snoepwinkeltje in de trant waar Wirn Sonneveld van zingt. Het interieur van de winkel was sedert de oprichting bijna een halve eeuw geleden, ook niet veran derd. Men vond er de koperen weeg'- schalen en de bussen en 'de stopfles sen, alles zoa'ls het „vroeger" was. Een stukje romantiek uit de kinder jaren verdween, met het winkeltje van „Neele". Concert „Nu met Hope" Het muziekgezelschap „Nu met Hope" heeft in de afgelopen maan den vaak in het weekend klaar ge staan, om een van zijn gewaardeer de zomeravonidconcerten te geven in de muziektent. Maar de regen was even zo vele keren spelbreker. Het concert moest worden afgelast. Het „afscheidsconcert" werd nu vrijdag avond gehouden, maar waarschijn lijk wegens een te geringe publici teit, was de belangstelling niet groot. „Nu met Hope" had zeker beter ver diend. Ongeluk op Bru 62 Door het breken van een staal draad aan boord van het mossel- vaartuig Bru 62, dat op de Wadden zee aan het vissen was, kwam een deel van het vistuig, een zg. bok, naar beneden. De opvarende mossel- kweker D. Haeck werd daardoor aan de rug getroffen. Met zware in wendige kneuzingen is hij dn het ziekenhuis te Den Helder opgenomen Schip voer op krib Het mossel vaartuig Bru 9, schipper L. de Waal, is tijdens de mist in de Lek op een krib gevaren. Het schip moest door een sleepboot wordën losgetrokken. De lading mosselen moest over boord worden gegooid en ging dus verloren. Het Luitje, begin en eindpunt van de tocht (Foto: Zierikzeesdhe Nieuwsbode). DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer der Staten-Generhal is inge diend een wetsontwerp inzake het verlenen van financiële medewer king bij de aanleg en exploitatie van een pijpleiding tussen het gebied van de Nieuwe Waterweg en dat van het Noordzeekanaal. China heeft zyn troepen terugge trokken uit alle posities die zij in de afgelopen dagen aan de grens tussen Tibet en de Indiase staat Sikkim hadden bezet. Dit werd zaterdag in een officiële verklaring in Nieuw Delhi bekendgemaakt. ZIERIKZEE Auto reed voetganger aan Een personenauto, bestuurd door D. v. D. te Zierikzee reed zondag middag ron'd half vijf op het veer- plateau aan „De Val" een overste kende voetganger - de Belg L. F. A. v. K. - aan, idie zjicto naar de ponton wilde begeven. De voetganger werd vrij ernstig gewond. Dokter W. Bontkes verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ambulan ce naar het Rode Kruis-ziekentouis werd vervoerd. De politie stelde een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. BROUWERSHAVEN Causerie over misdaad voor afd. Plattelandsvrouwenbond De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Brouwershaven vergaderde voor de eerste maal in het nieuwe seizoen. De presidente, mevr. Versteeg, uitte haar vreugde over de grote 'belangstelling. Ook enkelp heren waren aanwezig. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de spreker de heer Kwast, oud hoofd van politie te Rotterdam. In haar openingswoord herdacht de presidente het onlangs overleden lid mevr. van Nieuwenhuize-v. d. Zande, 'diie tot een der trowuste le den geacht 'kon worden. Aan haar nagedachtenis werden staande enke le ogenblikken stilte gewijd. Na enkele huishoudelijke medede lingen werd toet woord gegeven aan de toeer Kwast, die een causerie hield over „Misdaad, recherche en samenleving". Spreker groepeerde de misdadigers in gewoonte-, beroeps- en gelegeriheidsmisdadigers. De be langrijkste oorzaken tot het plegen van de misdaad door de verdachte zijn: aanleg, aard en 'karakter, erfe lijke belasting en jeugdcriminaliteit. De zedenmisdrijven noemde spreker toet grootste gevaar voor de maat schappij, daar deze niet alleen ma teriële sctoa'd'e, dooh vaak ook gees telijke schade 'kan berokkenen. Op vragen als „wie pleegt deze misda den, waar en wanneer?" kunnen op geen enkele wijze antwoorden wor den gegeven, daar deze onder alle lagen van de bevolking vooikomen en1 de misdaden aan geen enkele plaats of tijd gebonden zijn. Na de pauze 'besprak de toeer Kwast de tactiek en de techniek tot het opsporen van de misdadigers. Spreker roemde toet gerechtelijk on derzoek laboratorium te Den Haag, dat tot één der beste van geheel Europa gerekend mag worden. Na enkele voorvallen die (hij 'in de loop van zijn praktijk meemaakte, te heb ben verteld, besloot de heer Kwast zijn causerie, 'die door allen met gro te aandacht werd gevolgd. Tot slot dankte de presidente de heer Kwast voor zijn boeiend betoog en wenste allen wel thuis. De volgende bijeenkomst zal ge houden worden op 19 oktober a.s. SCHIPHOL, 25-9. Om tien uur za terdagochtend is de reis van het Ko ninklijk Paar naar de Rijksdelen in de West begonnen. Uitgewuifd door het hele koninklijk gezin (met uit zondering van prinses Irene en prins Charles) draaide de K.L.M. D.C.-8 „Admiral Richard E. Buyr" het plat form af en zette koers naar San Juan op Puerto Rico. Ten bate van film en televisie spraken koningin en prins vlak voor het vertrek in de I.C.A.-hal, felbe- licht door schijnwerpers, nog enkele geïmproviseerde woorden. „Wij verheugen ons heel erg op deze reis", begon de koningin. „Het is al weer een hele tijd geleden dat wij er zijn geweest. Ieder voor zich zijn Suriname en de Antillen zulke heerlijke landen. Het zal nu bijzon der interessant zijn om de verande- OOLTGENSPLAAT, 25-9. De veer dienst Ooltgensplaat-Dintelsas is wegens het geringe vervoersaanbod opgeheven. De veerboot Prinses Bea trix heeft de laatste dienst gevaren. Na het ingebruiknemen van de Haringvlietbrug en de Grevelingen- dam liep het vervoer steeds meer te rug. Het verkeer voor de richting Noord-Brabant maak tnu veelal ge bruik van de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba. De, veerdienst heeft precies dertig jaar deze verbinding owr het Volkerak tussen Ooltsgensplaat en Dintelsas onderhouden. SPORT VOETBAL Begunstigd ,door prachtig zomer weer-heeft'de jonge MEVO-ploeg het technisch goed geklasseerde V.C.K. regelnjatig op eigen terrein versla gen. Het was een waar genoegen dit „oranje"~team, na de benauwenis van (Je afgelopen vier jaren (56 ne derlagen) aan het werk te zien. Het leder werd snel doorgegeven, fouteif vlug hersteld en derhalve geraakte MEV.Ö al spoedig in de meerderheid. Gevaar, voor keeper Bij de Vaatc is er eigenlijk niet geweest. Met dit elftal moet verder succes mogelijk zijn. Na,dat de wedstrijd om 14.45 uur was begonnen, nam MEVO, na enig terrein verkennen, het spel in han den. Dè, rechtsbuiten van VCK werd door, invaller Goudzwaard volkomen uitgeschakeld, waardoor de gehele voorhoede van de gastheren op non actief kwam. Intussen belaagde de Zierikzeese ploeg het VCK-doel. De schoten van Frans de Oude hadden geen succes. Toch zou MEVO de meerderheid in een doelpunt weten uit te drukken. Na ongeveer een half uur spelen stopte de zeer goede kee per van VCK de bal maar half. De De eerste twee doelpunten en het eerste puntje zijn voor Burgh bin nen. De ploeg toeeft echter legio kan sen gehad om een veilige voorsprong op te bouwen, dodh de voorhoede was te onmadhtiig om uit het offen sief dat ze vooral voor de rust ont ketende, doelpunten te scoren. De tegenstander 'had een bijzonder goe de keeper, doch de rest van de ach terhoede was zeer zwa'k. Burgh had Oostdijk als rechtsbuiten, Rini Dijk man als linksbuiten en Theo Wessels als spil, terwijl Han Tuinman de rechtsback plaats bezette. De Schut ters begonnen toeel goed en forceer den reeds direct enige corners. Het eerste felle schot kwam van Toon Rijnberg en dit Vloog via keeper's vuisten corner. KeesJRijnberg schoot een vooi-zet van Nico de Graaf het naast de verkeerde zijde der paal. Nog meer kansen kreeg Burgh in het eerste Ihalf uur. Toch boterde het in de Burgh-adhterhoed'e ook niet en in de 28e minuut liep een terugspeel bal tergend langzaam juist buiten het doel. Geen twee minuten later schoot Kees Rijnberg met 'het linker been uit een verre pass van Bart Siesse de bal ineens in het net via de binnenkant vam de paal (1-0). De Schutters lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en toet lag aan haar zeer zwakke voorhoede dat er geen tegengoals vielen, want de oranje- zwarte verdediging maakte fout op fout. Vier minuten voor rust kreeg de volkomen vrij staande rechtsbui ten Bus een prachtkans er. nu miste hij niet (1-1). Na de thee viel er een grote misser in de Burgh-verdedi- ging dodh Sdhoonaard was op zijn plaats. Teveel individueel spel .der Burgh-spelers 'leid'de tot verspilling van krachten en toet bleek weldra dat Burgh toet tempo ging verlagen. Wel kreeg Kees Rijnberg een pracht kans doch de kopstoot uit een zweef - Van de vier veerdiensten die voor de opening van de Haringvlietbrurg en het ingebruiknemen van de Gre- velingendam de verbindingen tussen Goeree-Overflaikkee en de vaste wal onderhielden is tlians alleen de veer dienst Middelharnis-Hellevoetsluis nog in gebruik. H'ier wordt nog met een boot een lVfe uur dienst onder houden. De exploitant van dit veer, de R.T.M. te Rotterdam heeft thans besloten, mede in verband met het zeer geringe vervoersaanbod, de zon dagsdiensten te staken. snelle Schouls was er als de kippen bij om de rollende bal in het ver laten doel te plaatsen (0-1). Tot aan de rust kwamen er geen doelpunten meer. Na de pauze wederom hetzelfde beeld. Met verre trappen probeerde de VCK-achterhoede de bal ver van het doel te houden. Dat lukte maar matig, want de zeer goed spelende Venema bezwoer alle mogelijke ge vaar. Op de MEVO-reehtervleugel bleek Jan bij de Vaate de gevaar lijke man. Juist op tijd dag hij de ballen goed af. Ongeveer 12 minuten voor tijd wist Jan Schouls uit een goede voorzet het tweede doelpunt te maken (0-2). Bijna had Frans de Oude er nog een derde goal aan toe gevoegd, maar de VCK-keeper wist het' harde schot nog juist te stoppen. De gastheren gingen de ploeg nu wijzigen, hetgeen geen resultaat op leverde. Rustig speelde MEVO de wedstrijd naar het einde, waarna de ploeg de volle winst mee naar huis kon nemen. De correct leidende 'scheidsrechter heeft het deze wed strijd niet moeilijk gehad. Met dit MEVO-elftal kan de comupelitie met vertrouwen tegemoet worden gezien. duik werd door de keeper wegge werkt. Een kwartier voor het einde liet Sehoonaard uit een hoge corner de 'bal los en de redhtsbuiten speel de de bal naar Jansse die inlepelde (1-2). Heel 'gelukkig kwam Burgh nog aan de 'gelijkmaker doordat spil Theunisse de ba'l verkeerd op zijn schoen kreeg en toet leder langzaam in eigen doel rolde (2-2). Russische economie op de korrel MOSKOU, 25-9. Het centrale co- mité van de Sowjet-Russische com munistische partij zal deze week bij eenkomen om plannen goed te keu ren voor een drastische stroomlij ning van de leiding op industrieel gebied. Vrijdag daarop komt de op perste Sowjet, toet parlement van de Sowj et-Unie, 'bijeen. Er zal dan op beide bijeenkomsten voornamelijk (gesproken worden over de industriële leiding, betere orde ning en de uitvoering van bepaalde denkbeelden over de invoering van winstmotieven in 'de Russische in dustrie. Van welingelichte zijde is meegedeeld', dat er geen wijziging fin de topleiding van de partij te ver wachten is. Wel zouden er als gevolg van de hervormingen op economisch gebied veranderingen op lager ni veau kunnen komen. HILVERSUM. Geheel overeenkom stig het werkschema is vrijdag de nieuwe zender Lopik 2 gereedgeko men voor gebruik. In verband hier mee wordt het radio-programma Hil versum II (298 meter) sinds zater dagmorgen via deze nieuwe 120 kw- zender uitgezonden. DEN HAAG. De vierde algemene vergadering van de organisatie „Am nesty International" heeft zondag in Den Haag de Guinees Mamadou Ray-Autra Traore gekozen lot „ge vangene van toet jaar". Alle kandida ten waren dit jaar gevangenen om des gewetens wil uit niet-verbonden landen. Een cholera-epidemie in de slaat Broenei verbreidt zich nog steeds, aldus een regeringswoordvoerder. Er worden maatregelen gelroffelt om le voorkomen, dat een duizendtal En gelse en Australische militairen en goercha's in een legerkamp bij de stad Broenei voor de ziekte gevrij waard blijven. Overstromingen als gevolg van het buiten haar oevers treden van een gezwollen rivier in de Marok kaanse provincie Safi, hebben aan 75 personen het leven gekost, terwijl nog tientallen mensen worden ver mist. Er Ls in de afgelopen dagen in het betrokken gebied veel regen ge vallen. WIJK-BIJ-DUURSTEDE. Op de provinciale weg bij Wijk-bij-Duur- stede is zondagmiddag de 29-jarige M. Meerbeek uit Wijk-bij-Duurslede bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. In een flauwe bocht raakte zijn wagen in een slip en botste tegen een tegemoetkomende autobus. De man was op slag dood. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 27-9. Aangevoerd totaal 1847 dieren, t.w.: 1202 slacht- runderen en 645 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,10-4,40, le 1' 3,60-4,00, 2e f 3,20-3,45, 3e f 3,00- 3,15, stieren f 3,80-4,40, worstkoeien f 2,95-3,20; varkens: extra kwaliteit f 2,13-2,15, le f 2,10-2,12, 2e f 2,04- 2,08, 3e f 2,00-2,04, slachtzeugen f 1,60-1,70, zware varkens f 1,80- 1,82. Slachtrunderen: aanvoer ruimer; handel kalm; extra's prijshoudend, mindere soorten iets lager in prijs. Varkens: aanvoer als vorige week; handel redelijk; goed prijshoudend, zware varkens iets lager in prijs. Dante's lievelingsschotels FLORENCE, 25-9. Op de bin- nenplaats van het paleis Strozzi in Florence is zaterdag ter gelegenheid van een inter nationale antiekbeurs een ban ket georganiseerd, waarop ge rechten werden geserveerd, die volgens Boccaccio de lievelings schotels waren van Dante Ali- ghieri. Op het menu stonden o.a. uiensoep met muskaat, kip met venkel en gevulde var kensbout van het braadspit. Tijdens de maaltijd werden dansen en liederen gegeven uit de tijd van de grote dich ter. DODELIJKE ONGELUKKEN AMERSFOORT. In de nacht van zaterdag op zondag heeft in 'de Amersfoortse binnenstad een auto botsing plaatsgevonden, waarbij één persoon 'dodelijk verongelukte en elf personen werden gewond, van wie vier ernstig. SM1LDE. Op rijksweg 31 ter hoog te van Smilde is de 50-jarige heer A. 'de Vries uit Deventer bij een verkeersongeluk om toet leven geko men. Zes personen werden gewond, van wie drie ernstig. EINDHOVEN. In de nacht van za terdag op zondag is de 16-jarige R. P. vtm 'der Beek uit Oirschot op een kruispunt in toet stadsdeel Stratum aangereden door een personenauto. De jongen overleed tijden^ het ver voer naar toet St. Jozef ziekenhuis. ROERMOND. Op de Hillenraad- baan even buiten Roermond, is de 14-jarige jongen M. Hilgers uit Her kenbosch met zijn fiets aangereden door een personenauto en zo zwaar gewond geraakt, dat (hij zondagmid dag in toet St. Laurentius ziekenhuis te Roermond as overleden. ROTTERDAM. Zaterdagavond is de kleuterleidster P. Sterrenga uit Rotterdam op de Heemraadsingel, waar zij op haar bromfiets reed,aan gereden door een motorrijder. Het meisje kreeg dermate ernstig letsel dat zij 'korte tijd later in het Dijk- ztgt ziekenhuis is overlden. Ingezonden mededeling maandag 27 september 1965 DERDE KLASSE Prijzen van: l 15 zijn gevallen op f 50 zijn gevallen op f 100 zijn gevallen op f 200 zijn gevallen op f 400 zijn gevallen op f 1.000 zijn gevallen op Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 5.000 is De prijs van I 30.000 is nummers nummers nummers nummers nummers nummers gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: 6 707 240 954 411 0830 68235 04189 42421 23139 99363 84735 79170 ringen \vaar te nemen en een hele boel vooruitgang. Het is heerlijk om iedereen weer terug te zien. Ik hoop de groeten over te brengen van het Nederlandse volk". Apart programma Prins Bernhavd maakte het heel kort: „Ik heb hier eigenlijk niets aan toe te voegen", zei hij. „We heb ben grotendeels een apart program ma, zodat we de werkzaamheden ge lukkig kunnen verdelen en samen meer kunnen doen". Er was ditmaal bij het vertrek voor een bijzonder scherpe afzetting gezorgd. Een detachement rijkspoli tie van de Haarlemmermeer, leden van de dienst orde en veiligheid van de luchthaven, van de dienst lucht vaart der rijkspolitie, van de Kon. maréchaussee en van de K.L.M.-po litie, hielden op gezag van de Rijks voorlichtingsdienst streng toezicht op de afzetting en nauwgezet werien legitimaties gecontroleerd van ieder een, die qualltate quo moest worden toegelaten in het afgezette deel van de I.C.A.-hal. SAN JUAN, 25-9. Koningin Juliana en prins Bernhard z(jn zaterdagmid dag in San Juan op Puerto Rico aan gekomen. ZU werden op het vlieg veld begroet door de gouverneur van Puerto Rico, Roberto Sanchez VII- Iclla. Na een kort bezoek aan het gou verneurspaleis gingen koningin en prins aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën", waarmee de reis naar Willemstad op Curacao, wordt voortgezet. Burgh behaalt eerste punt in wedstrijd tegen De Schutters (2—2)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2