ES223 Griep...? KRACHTIGE STIJGING ENERGIEVERBRUIK VERWACHT aria Loongrens van de ziekenfondsverzekering Weer Indonesische tabak naar Nederland CHINA WAARSCHUWT INDIA WEER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VfiJdajr 24 september 1365 Nr. 13353 Bejjrolinj» Economische Zaken DEN ll.AAG, 23-9. Het onderstaan de is ontleend aan de Memorie van Toelichting op de Begroting van Eco nomische Zaken. „Terwijl in de jaren vijftig het energieverbruik in ons land gemid deld met bijna vier procent per jaar toenam, blijkt in de jaren I960 een stijging van gemiddeld circa 7 pro cent per jaar te zijn opgetreden. De ze versnelde ontwikkeling houdt vooral verband met de relatief ge stegen afname der elektrische cen trales, met het toegenomen verbruik van de industrie en met de toene ming van het verkeer. Het totale energieverbruik zal naar het zich laat aanzien ook in de komende jaren een verdere krachti ge stijging te zien geven", aldus mi nister den Uyl. De produktie van steenkolen heeft in 1964 rond 11,5 miljoen ton bedra gen, welk niveau naar verwachting ook in 1965 zal worden benaderd. Hiervan wordt in het binnenland in de vorm van steenkolen, cokes, eier- briketten en gas, rond 6,2 miljoen Ion verbruikt. Ofschoon de positie van de huisbrandkolen in het alge meen niet ongunstig behoeft te wor-» Ingezonden mededeling Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. Oêi&otits ofi MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord. EMMELOORD, 23-9. De officiële noteringen luiden als volgt( in gul dens per 100 'log., telersprijs af boer derij): Consumptiepa ar da ppelen b innen - land: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten 1' 13,50-15,50. Consumptie-aardappelen export Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 13,50-15,50 zonder quarantaine; Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 14,50-16,50 met quarantaine. Voeraardapelen f 1,50-3,25. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Gravenhage-Loos- duinen (vak. W. v. Beem): C. Sohel- lovis, Gouda; tc Oud- en Roodkerk: K. v. d. Sloot, Pietersbierum-Wijn- aldum; te Rijswijk (Old.): M. Ruster, Anjum; te Meerkerk (toez.): L. Dop- penberg, Wilsum (O.); te Urk: kand. H. P. Bos, Bierum. Aangenomen ihet beroep door de classicale vergadering van Delft, tot precL v. buitengew. werkz. (zieken- huispred.): dr. K. Roubos, Zwolle. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-Schiebroek (vak. wijlen S. Verlare): J. v. d. Berg te Ermelo; te Hoorn: R. v. Reenen, H.I. Ambacht. Aangenomen naar Leeuwarden (vak. C. de Kruyk): P. v. Breugel, Soesterberg. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Schiedam: J. P. Geels, Haarlem-C. den beoordeeld, ondervindt de afzet nationaal en internatioaal thans enige terugslag, welke het noodzake lijk maakt de import en met name die uit niet-E.E.G.-landen nauwkeurig te volgen om zonodig tijdig corrige rende maatregelen te kunnen nemen Volgens de huidige gegevens blijven er structureel redelijke perspectie ven voor de afzet in binnen- en bui tenland van de Nederlandse huis brandkolen. De toekomst van de kolenproduktie De minister is van oordeel, dat me de in het licht van de omvangrijke steunaanvragen van de mijnindus trie en de opkomst van het aardgas een spoedig besluitvorming inzake de kolenproduktie en de daarmeede samenhangende vraagstukken ge wenst is. Hij streeft ernaar op af zienbare termijn een samenstel van maatregelenk, waarin de ontdekking op langere termijn is verdisconteerd, tot stand te brengen. De winning van ruwe aardolie be drieg in 1964 in ons land ruim 2 min. ton en de import ruim 26 min. ton. Het grondstoffengebruik van de hier gevestigde raffinaderijen be droeg dienovereenkomstig ruim 28 min. ton. Door uitbreiding van de be staande en vestiging van een twee tal nieuwe raffinagebedrijven, zal hel verbruik van ruwe aardolie bin nen enige jaren uitgroeien tot rond 40 min. ton. De raffinagecapaciteit zal hierdoor nog verder de binnen landse behoefte overtreffen. Een be langrijk deel van de hier te lande ver vaardigde produkten wordt dan ook geëxporteerd, aldus de memorie van toelichting op de begroting van economische zaken. PKOV. GROENE KRUISVERENIGING Cijfers en feiten over eilandelijke afdelingen ZIERIK/.EE, 23-9. „Nederland is het gezondste land in de E.E.G. Dit blükt uit het jaarboekje over de so ciale ontwikkeling in de E.E.G. Zo Is onze gemiddelde levensduur 73 jaar, terwijl die voor de E.E.G.-lan den tezamen op 70 kan worden ge steld. Nederland heeft ook bet hoogste geboortecijfer en het laag- tile sterftecijfer. Wij kunnen niet anders dan dankbaar zjjn voor de goed georganiseerde gezondheidszorg" in ens land, een zorg, die niet alleen een curatief, maar ook een eve-n pre ventief karakter draagt". OVERDENKING Het conflict in Kasjmir is voorlo pig gelukkig weer 'bijgelegd. En ook China heeft zijn dreigende houding laten varen. Het smeulende vuur, dat intussen al zoveel onschuldige levens heeft gekost, is niet tot een wereld brand uitgegroeid. Toch blijft de wereldsituatie ge spannen. Het schijnt heel moeilijk te zijn om verschil van mening op vreedzame wijze op te lossen. Dat is niet alleen in de grote wereld zo. Dat merken we ook in het leven van iedere daig. We denken allemaal dat we met maoht en geweld meer gedaan kunnen krijgen dan met zachtmoedigheid. De brutalen heb ben de halve wereld. En zelfs al doen wij er niet aan mee, dan kij ken we vaa'k met jaloerse blikken naar wat anderen zich op die ma nier verworven hebben. Er is daarom veel moed en kracht, nodig om niet aan die neiging -toe te geven. En geduld en vertrouwen. Geduld dat er op kan wachten dat er recht zal geschieden en vertrou wen dat er van verzekerd mag zijn dat er gezorgd zal worden voor wie vrijwillig aan het kortste eind trek- ken. Maar wij mogen weten dat God aan de kant staat van hen die weten te wadhten. Dat Hij opkomt voor hen die bereid zijn onschuldig te lijden. Voor hen die niet onmiddellijk naar het zwaard grijpen of met de mond vooraanstaan om voor .hun rechten op te komen, maar vooral ook letten op het belang van anderen. Voor hen die met wegcijfering van zichzelf zorg dragen voor anderen. Wij zijn niet op de wereld om eikaars eigen dommen te betwisten, maar om el kaar als broeders te helpen. God zelf 'heeft ons daarvan 'blijk gegeven door ons 2ijn Zoon te zen den, die het voor ons als een bloed eigen broeder heeft opgenomen. De broederschap tussen 'de mensen die 'in Kaïn zulk een gevoelige slag ge kregen had, is in Hem weer hersteld. Want Hij 'heeft zidh het lot van zijn vrienden aangetrokken en Hij heeft zich hun een herder betoond, die metterdaad bewezen heeft zijn leven voor anderen te willen opofferen. Zouden wij met zulk een broeder aan onze zijde het niet wagen de strijd tegen onszelf op te nemen om in Hem de overwinning te behalen? Want dan waoht ons vrede en ge rechtigheid en broederschap van alle volken ter wereld. Brouwershaven. R. OORT. Aldus wordt opgemerkt in het 49e nummer van het Groene Kruis con tactorgaan, waarin naast nieuws over de verschillende Zeeuwse afde lingen ook het een en ander is opge nomen over de gezondheidszorg in het algemeen. Dlstriklsverguderingcih Het is bij het Groene Kruis ge woonte om vóór de algemene leden vergadering (die dit jaar op 23 okto ber wordt gehouden in Scherpenisse) distriktsvergaderingen te beleggen. Vorig jaar was de opkomst in som mige distrikten groot, doch daar te genover staat een geringere opkomst in andere distrikten. Op deze dis triktsvergaderingen (die een huis houdelijk karakter dragen) worden c'e agendapunten die op de algeme ne vergadering aan de orde zullen komen besproken, terwijl tevens in formaties worden verstrekt over het Groene Kruis-vverk. Het ligt in de bedoeling dat zaterdag 9 oktober te Zierikzee een distriktsvergadering zal plaatsyinden en wel in hotel .Mondragon". Subsidieverzoeken aan gemeenten Over de subsidieverzoeken aan ge meentebesturen merkt het contact orgaan op: „Wij weten dat er bij de gemeentebesturen vei'schillende ver zoeken om subsidie binnenkomen en dat het voor sommige gemeentera den wel eens moeilijk wordt de ge vraagde subsidies te verlenen. Wij menen echter te mogen pleiten voor voorrang van aanvragen, die de ge zondheidszorg betreffen boven bijv. die waar het om cultuur gaat. Onder laatstgenoemde noemer wordt trou wens heel wat ondergebracht". Aan het slot van het nummer van het Groene-Kruis-corgaan wordt nieuws uit de afdelingen gegeven. Ook afdelingen op.Schouwen-Duive- land worden ter sprake gebracht en wel de volgende: Dreischor: contributieverhoging van f 10,tot f 12,Het Groene Kruis ontving een bedrag van f 182,50 van de middenstandsvereni- ging uit de opbrengst van een win kelweek. Haamstede: uitreiking van de zilveren medaille aan het be stuurslid mevrouw C. Overbeeke- Fondse die haar 40-jarig jubileum vierde. Oosterland: nadelig saldo van f 36,19, terwijl nadelig saldo van hel badhuis (f 1.398,66) door de gemeente wordt gedekt. Renesse: hier werd een geslaagde actie gehouden voor een auto voor de wijkverpleegster. Opbrengst: f 5.470,Noordwelle: hier werd de contributie gebracht op f 13,terwijl het oude wijkge- bouw werd verkocht. Tot slot de af deling Zierikzee, waarvoor zuster Evertse een lezing over de kanker bestrijding hield. Ingezonden mededeling Luister vanavond om 7 uur naar HET PROGRAMMA DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Victl ook voor u op RADJO VERONICA 192 m Presentatie: Hans van der Mey Dit programma wordt u aangeboden door N.V. BISCUIT - EN CHOCOLADEFABRIEK Dordrecht tel.01850-7941 Dlrksland tel. 01877-268 Ned. IIerv. Kerk Zierikzee: Grote Kei'k: 10 en 7 uur ds. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur dr. P. J. Barnouw, Den Haag, 7 uur ds. Assendorp. Kcrkwerve: 9.30 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 11 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Van Liere. Haamstede: 10 uur ds. Kei ling, 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 7 uur ds. Van Liere. Scharendgke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Huizing. Dreischor: 11 uur ds. Huizing. Ouwerkerk; 10 uur ds. As sendorp. Nieuwerkerk; 10 uur ds. H. Jagersma. Oosieriand: 9.30 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 11 uur ds. Groenewegen, 6.30 uur iees- dienst. Bruinisse: 10 uur ds. Wester hof. 4.30 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. R. Bak ker, Doorn. Scharendijke: 10 uur ds. Scholing, 2.30 uur ds. Den Reeten. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. M. Schenkeveld, em. pred. te Doorn. Zonnemaire: 10.30 uur ds. Den Hee- ten. 2,30 uur ds. Scholing. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Eecker. Oos terland: 10 en 3 uur ds. Wentzel. Bruinisse: 9 uur ds. Den Heeten, 3 uur ds. Nawijn. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur prof. v. d. Schuit, em. hoogleraar, Utrecht. Kerkwerve: 10 uur godsdienstoefe ning, 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Tarns, Barendrecht. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6,30 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6.30 uur leesdienst Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst, Bruinisse: 10 cn 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommeisdjjk: 10 uur ds. L. Schenck. gezinsdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Hoorns-Katholieke Kerk Zierikzee*. Eucharistievieringen om 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede: Eu charistievieringen om 9.00 en 10.30 uur. W eekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE Dokter W. Bontikes, tel. (01110)-2280. MIDDENSCHOUWEN Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112)-480. OOSTERLAND EN BRUINISSE Dokter H. Speelmain, Oosterland, tel. (01114)-280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik zee; tel. (01110)-2180. Flitsen uit het buitenland LEOPOLDSTAD. Een woordvoer der van premier Tsjombe van Kon go heelt op een persconferentie zegd, dat Tsjombe op 21 september aan een aanslag op zijn leven is ont snapt toen hij het Boudewijn-stadi- on, waar hij een voetbalwedstrijd had bijgewoond, wilde veriatep. BRUSSEL. Spanje en Israël heb ben de afgelopen dagen stappen on dernomen bij de uitvoerende com missie van de Europese Economische Gemeenschap tegen beschermende maatregelen voor de Italiaanse si- naasappelprod u ktie. BRUSEL. Ter bescherming van de druivenproduktie in de Europese Economische Gemeenschap zullen druiven uit Bulgarije bij invoer in de „zes" worden blast met een extra heffing van 3.1 idollar per 100 kg. SINGAPORE. Een woordvoerder van het ministerie van landsverde diging van Singapore heeft meege deeld, dat Indonesische grondstrijd krachten zaterdag jl. een C-130- transport vliegtuig van hun eigen luchtmacht omlaag hebben geschoten KARATSJI. De Pakistaanse troe pen hebben het vuren woensdag om 23 uur (Ned. tijd) aan alle fronten gestaakt, op bevel van president Ajceb Chan, aldus is officieel be kend gemaakt. LONDEN. De Labour regering heeft plannen 'bekend gemaakt om grond voor de huizenbouw te natio naliseren teneinde de stijging van de kosten van de bouw van woningen een 'halt toe te roepen. WENEN. De Russische minister van defensie, maarschalk Rod'ion Malónowski, 'brengt op uitnodiging van zijn Oostenrijkse ambtgenoot van 29 september tot 5 oktober een bezoek aan Oostenrijk. Hij zal ma noeuvres bijwonen van het Oosten rijkse leger. DJAKARTA. Volgens krantenbe richten is een 'bedrag van 50 min. roepia (ong. 60 min. gld. bij de offi ciële koers) uit een auto in de Indo nesische 'hoofdstad verdwenen. Het geld zilt in een postzak en zou van de staat zijn. DJAKARTA. Duizenden Indonesi- sche vrouwen hebben voor het Indo nesische ministerie van handel een betoging gehouden tegen de duurte van essentiële artikelen en onmid dellijke maatregelen in dit verband geëist. Dit meldt 'het Indonesische communistische partijblad „Hartan Rakjat". RIO DE JANEIRO. In de effenc- tenbeurs in Rio 'de Janeiro zijn, ter wijl 'de beurs nog aan de gang was, twee tijdbommen ontploft. SAIGON. De Zui'dvietnamese lucht macht heeft bij een aanval op de Noordviefcnamese militaire basis in Vmh Lin'h twee vliegtuigen verloren, diie door de Noordvietniamese luoht- doelarti'Herie omlaag werden gescho ten. De vliegers wisten zich met hun valschermen te redden. DJAKARTA. De Indonesische le- gervoorl'iahtin'gsdienst heeft meege deeld dat de politie in Tandjong Karang, in Zuid-Sumatra, een West- Duitse burger heeft gearresteerd wegens belediging van president Soekarno. LOS ANGELES. Michael Boyer, de 21-jarige zoon van de bekende film- speler Oharies Boyer, 'heeft zich don derdag in zijn woning in Los Ange les met een revolver van het leven beroofd. Liefdessmart was .de oor zaak van zijn zelfmoord. CHAMONIX. Een beroemd Frans alpinist, Lionel Terray, en de gids Marc Ma tine t öi zijn aan de voet van de Gerbier dood aangetroffen. Bei den werden al drie -dagen vermist. De lijken waren met een klimtouw aan elkaar verbonden. Zij moeten na de val onmiddellijk dood zijn ge weest. Voor een eerste indruk van de woning is de sfeer van hal en gang belang rijk. Een smaakvol ingerichte hal is immers de juiste voorbereiding tot het interieur. Een kapstok met haken op verschillende hoogte tegen een houten achtergrond doet het wel, als men voldoende ruimte heeft uiteraard. DEN HAAG, 22-9. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Ongevallen- en Ziekteverzekeraars - de grootste organisatie op het ge bied van de particuliere ziektekos tenverzekering met bijna 1 miljoen verzekerden - is verontrust over de stemmen, die de laatste tjjd zijn op gegaan tot wijziging van het thans geldende systeem van aanpassing van de loongrens op basis van de in dexcijfers van de lonen en de kos ten van levensonderhoud. In een brief aan de leden van de SER zegt het bestuur-, dat het hui dige systeem het resultaat is geweest van een compromis, dat. steunde op eert advies van de SER en dat tot doel had een einde te maken aan de voortdurende strijd over de hoogte van. de loongrens door voortaan de lonen en de kosten van levensonder houd bij dé vaststelling van het loon- grënsbedrag gelijkelijk te laten mee tellen. -Naar het oordeel van hel bestuur vaiV de Nederlandse Vereniging van Ongevallen- en Ziekteverzekeraars iieëft hel in de wet neergelegde aanpassingsmechanisme tot dusver alleszins bevredigend gewerkt. Dat er tengevolge van de loonontwikke ling. in 1964 meer verzekerden de ziekenfondsen zouden moeten verla ten dan in de voorafgaande jaren was fe voorzien en is op zichzelf nog geen reden het automatisme te verwerpen. Afvloeiing" Blijkens de ter beschikking staan de gegevens zijn in het eerste kwar taal van dit jaar in totaal 137.000 verzekerden door het overschrijden van de loon- of weistandsgrens uit de ..ziekenfondsen getreden, dit is ruim l3/2 procent van het totale le dental. Hieronder zijn begrepen on geveer 30.000 wettelijk verzekerde BEN HAAG, 23-9. Het ligt in de bedoeling dat in de loop van de vol gende maand een partij Indonesische tabak rechtstreeks per schip in ons land zal arriveren. Het Haagse kantoor van de Indo nesische staatshandelmaatschappij Carya, dat de verkoop van de ta bak in Nederland zal verzorgen, had donderdag echter nog geen offici ële bevestiging ontvangen van de verscheping uit Djakarta. Wel zei men te verwachten dat de partij (Be- soeki-) tabak inmiddels reeds is in gescheept met bestemming Amster dam. De betrekkelijk geringe hoe veelheid (ca. 1000 pakken), die met deze tabaktransactie gemoeid zou zijn, zal in Amsterdam onderhonds worden verkocht. Het Amsterdamse tabaksmakelaarskantoor Mirandolle Voute en Co. N.V. heeft al cóntacten met Carya gelegd om de afzet ie regelen. De verscheping van de eerste par tij tabak, die sinds lang rechtstreeks vanuit" Indonesië naar Nederland, komt, houdt verband met de finan ciering van de scheepswerf P. T. Ca rya Putra in Tandjong Prok (Java), die Verolme samen met de Indonesi sche regering daar aan het stichten is. Deze financiering zal n.l. gedeel telijk geschieden met de resultaten van de produklenbandel, aldus Ca rya." bejaarden en vrijwillig verzekerden. In werkelijkheid gaat het dus om een afvloeiing van circa 107.000 ver zekerden. Een dergelijke vermindering kan zeker niet als een „beduidende toe neming" in de zin van art. 8 van de wet worden beschouwd en mag dan ook geen aanleiding zijn van hel wettelijke systeem af te wijken, te meer niet wanneer men bedenkt dal bij de behandeling van het wetsont werp in de Tweede Kamer de voor zitter van de vaste commissie voor sociale zaken en volksgezondheid als zijn mening uitsprak dal de kroon pas diende in te grijpen bij een ver mindering van het ledental met 15 °'u, aldus het bestuur. Premier Sjastri van India heeft een 'brief ontvangen met de handte keningen van een honderdtal parle mentsleden, die alle partijen verte genwoordigen, waarin aangedrongen wordt op onmiddellijke vervaardi ging van een 'kernbom door India. Zeesleper haalt bulk carrier van de rotsen ROTTERDAM, 23-9. De bergings- sleepboot „Zwarte Zee" (9.0000 pk), vlaggeschip van L. Smit en Co's In ternationale Sleepdienst is er giste ren in geslaagd de Amerikaanse bulkcarrier „Marore" (14.089 brt.) vlot te trekken. De vrachtvaarder, met een lading graan onderweg van de U.S. Gulf naar Indua, liep op 17 september j.l. vast op de rotsachtige grond in de haveningang van Pontc del Gada op de Azoren. Het schip liep behalve bodemscha- de lekkage op in de voorpiek, ruim 1 en ruim 2. De „Zwarte Zee" - ka pitein D. Strijbos - die gecontrac teerd werd op basis van Lloyds Open Form, was op 18 september ter plaat se. Bergingspcmpen van de „Zwarte Zee" werden aan boord van de „Ma rore" geplaatst om de lekkage on der controle te houden. De gestran de vrachtvaarder werd in positie ge houden door de „Zwarte Zee" en enkele bergingsankers die waren uitgezet. Terwijl men met lossen van ruim 1 begon, werd lucht geblazen in de voorpiek en zijtanks van de „Marore". Er was duizend ton graan gelost op lichters, toon de „Marore" door de „Zwarte Zee" werd vlot gebracht. Interkerkelijke evangelisatie-samenkomst - Zierikzee ZIERIKZEE, 23-9. Dc Interker kelijke Evangelisatie-commissie te Zierikzee, waarin dc Nederlands Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Christelijk Gereformeerde Kerk en het Leger des Heils samen werken, organiseert zaterdagmiddag 25 september (3 uur) haar tweede evangelisatie-meeting In het jaar 1965. Ook deze keer is dc vorm van een openlucht-samenkomst gekozen, al werd met het oog op mogelijke wccrsvcrrassingcn gestreefd naar wat beschutting, die gevonden is door de samenkomst te houden in de „Beurs" voor de Gasthuiskerk. Voor deze samenkomst werd de belangeloze medewerking verkregen van de Koninklijke Harmonie „Kunst cn Eer", welk korps ook de begelei ding van de samenzang voor haar rekening zal nemen. Verder werkt mee een guitaar-zanggroep, die on der leiding zal staan van Kapt. Ruy- sink van de plaatselijke afdeling van het Leger des Heils. Gezien het gekozen tijdstip en de plaats van de samenkomst - bij goed weer kan het immers op zaterdag middag gezellig druk zijn in het stadscentrum - mag voor deze evan gelisatie-samen kornst een goede be langstelling worden verwacht. On getwijfeld zullen velen zo voor het eerst of bij vernieuwing in aanra king komen mot het evangelie. PEKING, 23-9. De regering in NIeiiw Delhi moet, nu ze haar troe pen van de Chinese kant van dc grens tussen China en Sikkim heeft teruggetrokken,, niet denken dat hiermee dc zaak is afgedaan, zo waarschuwt het Chinese volksdag blad donderdag. „U moet de ontvoerde bewoners en hel buitgemaakte vee nog terug brengen naar de Chinese grens. U houdt, nog grote stukken van het Öhinése grondgebied in de sectors oost,, midden en wést van dé Chi- neas-ïndiSehc grens bézët. Dit zijn kw'èsties die nog steeds' geregeld moeten worden", aldus het blad. Het Russische partijorgaan „Praw- da" heeft donderdag zijn bezorgd heid' uitgesproken over de toestand aan de Chinees-Indische grens. Hel blad herinnert eraan dat China zijn nota's aan dó Indische regerihg ver gezeld heeft doen gaan van troepen bewegingen en -concentraties aan de grens. „Een dergelijke toestand kan slechts de bezorgdheid wekken van allen die een zo snel mógelijke rege ling 'wensen van het Indisch'-Paki staanse conflict en verlangen naar opvoering van de nnti-imperialisti- sehe strijd, bet herstel van de vrede in zuidoost-Azië, en de liquidatie van de imperialistische praktijken in dat deel van de wereld, in de eerste plaats, van de Amerikaanse agressie in Vietnam", aldus het blad. Haar als bewijsstuk SYDNEY, 23-9. IIc< hof van be roep van Sydney heeft een nieuw proces gelast tegen dc 22-jarige Te rence Gucrin, die in december j.l. tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord op de 24- jarige Colleen Jean Sherrwood, een moeder van vier kinderen. In een der handen van hel slacht- offer was haar aangetroffen, waar van was aangenomen dat het van Guerin afkomstig was. Deze voert nu aan dat een atomis.ch onderzoek van dit haar heeft aangetoond dat het niet het zijne is. Dr. L. E. Smythe, hoofd van dc afdeling analytische scheikunde der Australische Commissie voor de Kernenergie, heeft in een getuigenis gezegd dat de "kans, dot het haar in de hand van de versiagene van Guerin afkomstig is, op minder don een duizendste moet worden geschat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5