Rennies^Ü ASPIRIN® BAYER Wijziging begroting gemeentefonds 1965 STREEKNIEUWS Evertse (Zierikzee) eerste in St. Jansteen Begroting van Verkeer en Waterstaat Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Sanering binnenstad te Bergen op Zoom DEN HAAG, 23-9. Bij de Tweede Kamer is op voordracht van de mi nisters van financiën en van binnen landse zaken een wetsontwerp inge diend waarin wordt voorgesteld het op de begroting van 'het Gemeente fonds voor het dienstjaar 1965 voor de algemene uitkering uitgetrokken bedrag met f 91,2 min. te verhogen. Van dit bedrag zijn f 62 min. be stemd voor de financiële gevolgen die voor de gemeenten voortvloeien uit de herziening van salarissen. Daartegenover staat een netto bespa ring van 50,4 min. op de uitkerin gen aan gemeenten voor de kosten van bijstand tengevolge van 'het op trekken tot een sociaal minimum van de uitkeringen AOS/AWW. De bo vengenoemde maatregelen leiden te zamen tot een verhoging van het voor do algemene uitkering uitge trokken bedrag met f 11,6 min. Daarnaast wordt nog een verho ging voorgesteld van t' 79,6 min. Van dit bedrag werden al f 50 min. in de regeringsverklaring van 27 april jl. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Negen miljoen katten PARIJS, 23-9. Volgens liet resul taat van een onderzoek dat voor re kening van fabrikanten van honde en kattevoedsel in Frankrijk is inge steld, zijn er in dat land negen mil joen katten en 7,5 miljoen honden, of ongeveer (10 katten en vijftig honden per honderd gezinnen. Amerikaanse soldaten omgekomen bij brand TOKIO, 24-9. Bij een brand in het verbindingscentruan van de Ameri kaanse marine te Kamiseya, niet ver van Tokio, zijn vrijdag tien Ameri kaanse militairen om het leven ge komen. Twee personen worden nog vermist, veertien werden gewond. De verbindingspost, de grootste die de Amerikaanse marine in Japan heeft, verzorgt de radioverbindingen tussen de eenheden van de zevende Vloot en de bases in Japan. Het cen trum is volgens de Amerikaans mi litaire autoriteiten nog operationeel. Schoenmaker's protest bij minister Vondeling HAARLEM, 23-9. De vijf Neder landse organisaties van schoenma kers patroonsbonden hebben zich met een gezamenlijk telegram tot de minister van financiën gewend. Zij zeggen hierin 'het te betreuren dat de bewindsman heeft besloten de Staten-Generaal voor te stellen de omzetbelasting op schoenreparaties weer in te voeren. De bonden vragen de minister in overweging te nemen de voorgestelde maatregel niet door te voeren. Duitse schepen oefenen op Nederlands gebied DEN HAAG, 23-9. Voor het eerst na de oorlog zullen Duitse oorlogs schepen voor schietoefeningen ge bruik komen maken van een Neder lands oefenterrein om daar met scherp te schieten. De Marine-voor lichtingsdienst heeft ons bevestigd dat Duitse oorlogsbodems op het Ne derlandse oefenterrein ,,De Vliehors" schietoefeningen met raketten van een veel eenvoudiger soort, zoals ze ook tijdens de tweede wereldoorlog al werden gebruikt. Voor 35 jaar.... HAAMSTEDE. Onder fraaie weers omstandigheden werd de eerste spa de in de grond gestoken voor het nieuw aan te leggen vliegveld. ZIERIKZEE. De burgemeester wendde zich tot de autoriteiten met het verzoek de „Graf Zeppelin" op zijn tocht boven Nederland, ook bo ven Schomoen-Duvueland te doen vliegen. NOORDWELLE. Drie leerlingen van de o.l.-school werden ziek, daar zij van gepoederde tarwe hadden ge geten. ZIERIKZEE. Het nieuwe wasserij bedrijf aan de Platteweg xoerd onder grote belangstelling officieel in ge bruik gesteld. BURGH. Door de P.Z.E.M. is de laatste verbindingspaal voor het elektrisch net aangebracht aan de voet der duinen te Westenschouwen. ZIERIKZEE. De beroemde solist van het radio-octet Boris Lensky trad op in hotel „Juliana", in het kader van een concert, dat werd ge geven door de Vereniging voor Ka mermuziek. ZIERIKZEE. Het kantoor der Di recte Belastingen is verplaatst van het pand Mol naar het pand Post- straat B 38. NOORDWELLE. Het vliegschip D X is op zijn vlucht naar Sout hampton over deze gemeente gevlo gen. SIRJANSLAND. Kennelijk een strenge winter verwachtend, verga derde reeds de ijsclub „Veler Ver maak" in café Bal. ZIERIKZEE. Het mondharmonica gezelschap „D.O.K." gaf een uitvoe ring voor een geheel gevulde Con certzaal. aan de gemeenten toegezegd, daar aan werd later nog een bedrag van f 29,6 min. toegevoegd. Deze laatste verhoging heeft plaatsgevonden op grond van nadere gegevens over de financiële positie van de gemeenten in 1965. SPORT VOETBAL Burgh-De Schutters O.l.v. scheidsrechter Kruff treedt zondagmiddag Burgh opnieuw thuis- spelend in het veld tegen de Schut ters uit Stampersgat. Heel spannend zal het worden omdat ook Schutters nog geen enkel punt heeft. De mo gelijkheid is dus aanwezig dat Burgh het eerste doelpunt uit de compe titie gaat scoren. WIELRENNEN Clubkampioenschap van Nederland Aan het uniek aan de Lek gelegen plaatsje Wijk bij Duurstede werden woensdag onder het fraaie silhouet van de uit 1659 stammende Wal- poortmolen van Anthony van Eynd- hoven, 'de jaarlijkse wielerclubkam pioenschappen van Nederland verre den. Bij de nieuwelingen, waar niet minder dan 65 clubs aan de start verschenen, reed Wim Evertse teza men met Jaak Beun, Jan Kiviet en Henk Westerweele in 'het team van Theo Middelkamp. Ondanks het feit en de 'handicap clat Westerweele na goed 5 km. het tempo van zijn club makkers niet meer kon volgen heeft het resterende trio een fraai resul taat weten te behalen door met 22 sec. achterstand op het team van De Bataaf uit Halfweg op de 2e plaats beslag te leggen. Wonderbaarlijke ontsnapping LA PAZ, 24-9. Drie politie agenten die dezer dagen dour opstandige mijnwerkers van de Boliviaanse tinmijn „Siglu Veinte" na zwaar mishandeld te zijn in een 200 meter diepe schacht werden geworpen en als omgekomen werden be schouwd zijn weer aan de op pervlakte verschenen. Het Bo liviaanse blad „Jornada" méldt dat de mannen op een voor uitspringend gedeelte van een mijngang op slechts enkele meters onder de oppervlakte terecht waren gekomen. Na lange tijd door de donkere mijngangen te hebben ge dwaald bereikten ze een uit gang. De politiemannen liggen nu in een ziekenhuis. HOCKEY Hockeyclub „Schouwen-Duiveland" Op 26 september a.s. zal het da meselftal van H.C. S.-D. haar eerste thuiswedstrijd spelen op het sport park „Baimink" om 1.15 uur tegen „De Pelikaan" II uit Roosendaal. De heren spelen om 1 uur te Mid delburg tegen Middelburg III. De juniorleden gaan zaterdag allen in Goes spelen. Onder 'leiding van de heren de Kup en Sterkenburg ver trekken ze om 1 uur van De Val. Deze vriendschappelijke wedstrij den te Goes zijn bedoeld als trai- ndngswedstrijden met een instructief karakter, zodat de Goese en Sdhou- wen-Duivelandse hockeyjeugd straks in oktober met beter spelinzicht en meer regel'kennis in de competitie van start kan gaan. ZIERIKZEE Herfsttocht Watersportvereniging De watersportvereniging „Zierik- zee" organiseert op zaterdag 25 sep tember a.s. een herfsttocht, die naar Yerseke voert. De start van de deel nemende jachten vindt plaats om 12.30 uur van het verenigingssteiger aan de haven. t Najaarsvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Deze week vond in restaurant „Mondragon" de najaarsvergadering plaats van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. De vergadering stond on der leiding van de presidente mevr. Benman, die een groot aantal dames welkom heette. Verslagen werden uitgebracht door de afgevaardigde naar do voorjaarsvergadering te Oostburg en van de redscommissi. Voor de nieuwe reiscommissie gaven zich op de dames mevr. Vogelaar van Nieuwenhuijze, mevr. Vermet- Vreeman en mevr. Geluk-Delst. Hierna kwam het winterprogramma in bespreking. In oktober wordt een lezing gehouden: „Kaarsen als huis vlijt". In november is een diskussie- middag geprogrammeerd, terwijl in december weer de kerstavond wordt gehouden. Na de besprekingen bracht het koortje enkele liederen ten ge hore, waarvan de aanwezige dames genoten. Na de pauze hield mej. Van Laarhoven een praatje over de cur sus „Kleine cadeautjes", waarvan zij verschillende voorbeelden toonde. Vele dames gaven zich op voor deze cursus. De cursus „Beter Bewegen" is inmiddels van start gegaan met een flink aantal dames. Ook de naai- curus mag zich in een goed ebelang- stelling verheugen. Na deze mede delingen werd de vergadering door de presidente gesloten. Havenbeschoeiing wordt opgeknapt Donderdagmorgen is het aanne mingsbedrijf A. v. d. Straat en jr. N.V. uit Hansweert begonnen met het verwijderen van de oude paalres- ten van de vervallen havenbeschoei ing aan de brugzijde van de Zuidha venpoort. De cude en deels verrotte palen worden met een grote drijven de bok „Zeeuw" uit het water ge trokken. Wanneer alle paalresten verwij derd z^len zijn zal worden begon nen met het slaan van nieuwe palen, welke inmiddels ter plaatse gearri veerd zijn. Geheel in stijl bij het ver nieuwde bastion zullen geen beton nen maai* houten platen worden ge bruikt voor de nieuwe beschoeiing. HAAMSTEDE Uitreiking E.H.B.O.-diploma's Aanvullend op hel donderdag ge publiceerde verslag van de uitrei king van de E.H.B.O.-diploma's, vol ger. hierbij de namen der geslaag den: mej. J. C. Hanse, Haamstede en mej. B. Speelman, Burgh. Verder de heren: P. J. C. «v. d. Berge, K. M. C. Overbeëke en M. P. Zorge, allen te Haamstede;' W. Janse, Renesse en A. Roon, Burgh. Cursusleider was do heer B. C. v. d. Kloot te Zierikzee. SIRJANSLAND Onze dorpsgenoot, de heer Wim van Dienst, is met ingang van 1 sep tember jl. benoemd als onderwijzer aan de christelijke lagere school te Haamstede. Hij was reeds enige tijd aan deze school verbonden. Ingezonden mededeling SPORT WIELRENNEN In een wedstrijd over 64 km le St. Jansteen is Wim Evertse erin geslaagd zijn tiende overwinning in dit seizoen te boeken. Het is een bij zonder levendige wedstrijd gewor- BEN HAAG, 23-9. Aan aanleg, verbetering en onderhoud van scheepvaartwegen en havens zal in 1966 een bedrag van f 272 min. ten koste worden gelegd. Daarvan zal f 197 min. worden Ingezonden mededeling 'ViMWIl INTERNATIONALE C CONSUMENTENBEURS 450 INTERESSANTE STANDS 1 MANIFESTATIES: Comfortabel wonen in 1965 Huizen kijken...huizen kopen, met voorlichting door het Bouwcentrum Doe-het-zelf centrum Demonstratie-apotheek Speelgoedstad met o.a. miniatuur-spoorweg en auto-racebanen Voedselvoorlichting Dagelijks 4 modeshows van wollen kleding Wie wordt Femina-huisvrouw 1965 Geopend van 10-17 en van 19-23 uur. Zondags gesloten. Entree f 1.75, kinderen f 1.- J JAHOY' GEBOUWm It/m 7 oktober! besteed aan de aanleg van nieuwe en voor ingrijpende verbeteringen van bestaande wijkswerken f 64 min. aan het onderhoud en de verbetering van bestaande wijkswerken en f 11 min. aan de subsidiëring in de kos ten van werken van derden. Dit blijkt uit de begroting 1966 van het departement van verkeer en wa terstaat. De hoogste prioriteit zal worden toegekend aan de voortzet ting van de reeds aangevangen wer ken: havenmond IJmuiden, verrui ming Noordzeekanaal, kanaal Gent- Terneuzen, Miaas-Julianakanaal, Amsterdam-Rijnkanaal, Rijnkanali satie en de tijdelijke toegang tot de Europoort. Voor nieuw ter hand te nemen werkencomplexen staan op het pro gramma; mond Europoort, Schelde- Rijnverbinding, aansluitingspunt Waterweg-Oude Maas, Wilhelmina Markkanaal en de inrichting van het benodigde werkterrein voor de Scheveningse buitenhaven. In totaal is een bedrag van 32 miljoen gulden ter beschikking voor deze nieuwe aan te vangen werken. Op grotere schaal dan tot nu toe mogelijk was zullen noodzakelenke verbeteringswerken worden bevor derd, te weten aan kribben in de ri vieren, boordvoorzieningen langs de kanalen, het opheffen van gevaarlij ke verkeerssituaties, zolas het verbe teren van kruispunten, het verbete ren van invoeg- en uitrijstrQken en het aanbrengen van middenbermbe veiligingen op de bestaande auto snelwegen het herprofileren van een groot aantal wegvakken en het ver beteren van de verhardingen van in tensief bereden wegen. den waarin vooral Adrie Wurth zeer aktief is geweest. Talrijke malen heeft hij een poging gewaagd om uit de greep van het peloton te komen. Op een gegeven moment slaagde hij er zelfs in een 30 tal sec. voorsprong te nemen maar het snel reagerende peloton stond deze middag geen en kele ontsnapping toe. In de 2e helft wist ook Beun 'n 50-tal meters voor- spreng te nemen maar nu was het Wim Evertse die met het peloton in zijn kielzog de vluchter tot de .orde wist te roepen. In de voorlaatste ronde leek De Poorter, die eën 200 m. voorsprong wist te nemen, regel recht op de overwinning af te gaan. Niets bleek evenwel minder waar, want ook hij moest in dë laatste.ron de het hoofd buigen voor .het iel reagerende peloton, zodat uiteinde lijk de eindsprint de beslissing moest brengen. Op 300 m voor de aan komst, toen de sprint werd ingezet bevond Wim Evertse zich in zevende positie. De talrijke toeschouwers konden van een boeiende eindstrijd genieten, waarbij Evertse eens te meer toonde niet voor niets leider te zijn van de Zeeuwse wielercom- petitie. Op 200 m van de finish was hij Karei Freijters en de plaatselijke favoriet Vonck gepasseerd. Op nog 100 m had zijn grote concurrent Jan Kiviet met Piet Oomen en Frans van Gaal eraan moeten geloven waarna hij regelrecht op Jaak Beun afste vende die ruim een lengte te kort schoot om Wim de zege te kunnen ontfutselen. Door deze overwinning en de 5e plaats van Jan Kiviet is Evertse reeds zeker van de eerste plaats- in de Zeeuwse wielercompeti- tie daar- er nog een wedstrijd, 9 ok tober, tjb Groede, op het programma staat.;,", De Jüitslag zag ér als volgt uit: 1. Wim -Evartse, Zierikzee, de 64 km in 1 uur 38 min.; 2. Jaak Beun, Bier vliet;-3. F. v. Gaal, Ossendrecht; 4. P. Cori^en, Breda; 5. J. Kiviet, Bors- sele; 6. P. Vonck, St. Jansteen; 7. K. Freijters, Zegge; 8. W. van Kam pen, Hulst; 9. J. de Smet, Hansweert; 10. A. Wurth, Brouwershaven. /-fpv UAAn olAAI ACHTER BERGEN OP ZOOM, 23-9. Zoals in vele oude steden van ons land is men ook in Bergen op Zoom met het saneren van de oude binnenstad be gonnen. Deze werkzaamheden zullen met bijzondere aandacht gevolgd moeten worden, daar deze plaats in de ontwikkelingsgeschiedenis van het gebruiksaardewerk een belang rijke rol gespeeld heeft. Omstreeks 1420 bestond er reeds een pottenbak- kersgilde, hetgeen een uitzondering voor Nederland betekent. Tegen 1520 moeten er al Majolicabakkers ge werkt hebben. Nimmer zijn misbak sels en afval van deze industrie ge vonden, hoewel men wel een ver moeden heeft ten aanzien van de wijk, waar het ambacht van de pot tenbakkers werd uitgeoefend. Door de oplettendheid van de heer Fons Gielis worden hoe langer hoe meer scherven uit de oude wijken verzameld, die een kijk geven op de produktie van de Bergense potten bakkers en de basis leggen voor de komende onderzoekingen. ZIERIKZEE Bijna 9 miljoen uit Provinciefonds voor Zeeland De raming van het provinciefonds voor 1966 bedraagt f 139.063.450,—. Uit de memorie van toelichting op deze begroting blijkt - dat uitgaan de van de oppervlaktecijfers per 1 jan. '63 en van het inwonertal per 1 jan. '65 - dat voor de provincie Zeeland een bedrag van f 8.915.562, beschikbaar is. Montageligger brug thans op Schouwse wal Gisteren (donderdag) heeft Euro pa's langste brug de Schouwse wal bereikt: thans rust de stalen morita- geligger op de oprit naar de brug na- bg „De Val" voor de overbrugging van de laatste open gedeelten. Zoals eerder gemeld zal het laatste brug- stuk geplaatst worden op 5 oktober. Met het huidige mooie weer ziet het er naar uit dat dit inderdaad op deze geplande datum zal kunnen gebeu ren. Er zijn dus momenteel nog veer tien dagen om de laatste overspan ningen aan te brengen. UTRECHT. In de Julianahal van de Utrechtse jaarbeurs wordt van 27 tot en met 30 september aanstaande voor de tweede maal de vakbeurs „Het Kind" gehouden. KAATSHEUVEL. Op de Zuidhol- landse dijk 'in Kaatsheuvel is de 58- jariige opperman J. Broefks uit Sprang-Kapelle met zijn bromfiets door een auto overreden en gedooid. Vakbeurs voor sport en vrije tijd ROTTERDAM, 23-9. De tweede Navito, die volgend jaar van 29 april tot 8 mei wordt gehouden, belooft naast een grote vakbeurs voor sport- uitrusting en vrijetijdsklediing ook een grote sportmanifestatie te wor den. In de complexen van de grote A'hoy- en Energiehal te Rotterdam zullen meer dan 20 Nederlandse sportbonden demonstraties en sport wedstrijden geven. Het is zelfs de bedoeling dat interlands in verschil lende talkken van sport zullen wor den gehouden. Scheepvaartberichten Goeree, 24-9 te Yampi verwacht. Philippia, 23-9 van Mena Al Ahmadi naar Lavera. Seinelloyd, 23-9 van Jesselton naar Sandakan. World Hill, 23-9 te Mena Al Ahmadi. DE LEEUW VAN BASHRA 102. Enigszins verward staarde Aram naar zijn dienaar, die zijn hand tegen zijn buik drukte en zijn gelaat smartelijk vertrok, als wilde hij toch maar vooral goed aan geven hoe vreselijk de buikpijn was die hem kwelde. Dit was de eerste maal dat Agua hem in de steek liet. Maar hij gunde zich geen tijd om er lang over na te den ken. „Goed! Blijf dan hier", zei hij. „Kom mee, Rassi. Wij moeten Sanai vinden. Zij kan niet ver hier vandaan zijn. Haar stem klonk vlakbij!"En met de grijnzende handelsagent op zijn hielen stoof hij de deur uit. Zij bereikten de straat enkele ogenblik ken later, maar tot Aram's grote teleur stelling was die aan beide zijden leeg. „Ik zei u reeds dat u zich vergist moet heb ben", prevelde de handelsagent. „Er be vindt zich geen Oosters meisje in deze stad. Het was dwaas onze uitstekende wijn daarvoor in de steek le laten, messire Aram" „Maar ik hoorde haar stem!" hield de avonturier vol, terwijl hij wanhopig met zijn ogen de straat afzocht. „Zij moet hier zijn". Een reddende gedachte viel hem in. „Misschien werd zij in een draagstoel voor- bijgevoerd toen ik haar hoorde roepen. Kom mee!" En op goed geluk rende hij naar de hoek van de straat. Onder hét voortrennen meende hij in de verte duide lijk voetstappen te horen en een stem die op gedempte toon bevelen gaf. Zijn hand schoot naar het heeft van zijn zwaard. „Als dat inderdaad Sanai's ontvoerders mochten zijn, ben ik niet van plan veel omslag met hen te maken", zei hij grimmig. „Maak u gereed voor de strijd, messire" „Ik geef de voorkeur aan een glas wijn", hijgde Rassi schaamteloos. „De geschiede nis is mij te geheimzinnig!" Zonder twijfel zou de zwaarlijvige han delsagent deze geschiedenis nog duizend maal geheimzinniger gevonden hebben, in dien hij op dat ogenblik Agua had kunnen zien. Want niet zodra hadden de beide mannen het vertrek verlaten of de hage dis was lenig overeind gerezen en zijn „buik"pijn scheen als bij loverslag ver dwenen toen hij geluidloos in de schaduw verdween. Uit de bewoningsresten rondom het Markiezenhof kwam nog al wat blauwgrijs aardewerk te voorschijn. Elders werd een stortplaats ontdekt van schervenmateriaal (blauwgrijs en rood), waaronder misbaksels. BRU1NISSE. De opening van de mosselzaadbanken in Zeeland heeft geleid tot de ontdekking van een niet onbelangrijke zaadbank in de Wielingen, westelijk van Brleskens. Grote rotatieper '8 AMSTERDAM, 24-9. Za terdagmorgen zal minister P. C. W. M. Bogaers hel nieuwe gebouw van „De Volkskrant" aan de Amsterdamse Wibaut- straat officieel openen. Bij „De Volkskrant" zal voortaari ook „Het Parool" worden gedrukt en hiervoor is een enorme rotatiepers, die 350 ton weegt en de grootste druk-eenheid in Nederland is, aanwezig. Op de pers, die 32 m lang is en ongeveer C miljoen gulden heeft gekost, kunnen 144 pagi na's tegelijk worden gedrukt. Per uur levert de pers 180.000 kranten van 24 pagina's af, terwijl ook vierkleurendruk lot de mogelijkheden behoort. Ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe gebouw Is een feestkrant van 48 pagi na's uitgegeven waaraan wordt medegewerkt door kroniek schrijvers van zeven andere dag- en weekbladen. Secretaris-generaal Oe Thant zal vrgdag aan de Veiligheidsraad een rapport voorleggen over zgn pogin gen cm het korps waarnemers van de V.N. in India en Pakistan uit te breiden. Deze waarnemers moeten toezien op de naleving van het be stand en het terugtrekken van de troepen op hun oorspronkelijke stel lingen. UITSTAPJE De ziekte was (gelukkig) uitge woed en de patiënt knapte snel op. Er kwam weer wat rood op zijn ka ken en bij de ochtendlijke rondgang zij de dokter zo langs zijn neus weg: „U mag er wel een poosje uit". Het tafereel speelde zich af in het zie kenhuis, waar de (goede) man al te lang door het raam had gestaard, kijkend naar de vrijheid buiten. De mededeling was tegen geen dove mansoren gezegd en de boer - want dat was hij - stapte weldra dankbaar door de gang. Dat ging zo enkele dagen goed, maar steeds veelvuldi- ger stond hij bij het raam, kijkend naar de wereld buiten de muren en hevig denkend aan de oogst, waar mee het dit jaar zo moeizaam ging. Zie vrienden, hoe bij een man een plan rijpen kan, 's Morgens steekt de boer zich in de kleren, maakt enkele schijnwan- delingen door de gang, daalt dan een trap af, ziet een deur open staan en verdwijnt. Zo had de dokter het weliswaar niet bedoeld, maar een (oogst)emotie kan een braaf agra riër te veel worden. Heeft hij daar snel een vervoer middel te pakken gekregen en is naar zijn landerijen gesneld, waar hij een heleboel te bekijken en te be redderen had. In het ziekenhuis werd de vermis sing wel bemerkt, maar het absolute karakter ervan drong niet zo door. Andre wandelpatiëënten zeiden te gen de verpleegster op informatieve vragen: „O, Van Borsselen, hebben we daar net nog gezienzal wel wat door het gebouw wandelen". Maar Van Brosselen wandelde he lemaal niet door het gebouw. Hij kneep de korrels uit een graanhalm stuk in zijn hand en inspekteerde eens hoe het zat met het vochtge halte. Verderop had hij ook nog wat te rommelen en toen keek hij - toch wat verschrikt - op zijn horloge. Het werd zo zoetjes aan weer tijd. Van Brosselen ging opeens haast maken en zorgde, dat hij fluks weer in het ziekenhuis kwam. Met het oog op de maaltijd en het komend bezoek is hij de kamer bin nengestapt, heeft zijn costuum weer uitgedaan en is kalmpjes onder de wol gekropen. Komt de zuster binnen met de spijzen en ziel de man liggen, die ze by de koffie zo duidelijk had ge mist. Maar waar bent u vanmorgen toch geweest?", vroeg ze vriendelijk, zij het nieuwsgierig. De patiënt gaf daar geen rechtstreeks antwoord op. Hij lachte maar wat vanonder de dekens en zei weer best trek in de patatjes te hebben. Ziekenzusters hebben dat; die doe?7. soms verschillende dingen Iegelijk. Toevallig was dat nu ook zo: er stond een kastdeur open en die ging ze even dicht doen. Maar in die kast hing het pak van Van Borsselen. Het zat helemaal onder hot stro. Ze keek heel even onderzoekend naar de pa tiënt; zei alleen maar; "Is dat- waar?" Toen moest de (goede) man „ja" knikken. Zij heeft niets verteld, maar het hele ziekenhuis weet het! SCHIEREIL ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2