9 f* „Nieuwe visserij* te Zierikzee in begin 19e eeuw ,i)n:(x) Rijksuitgaven in 1966 vragen een bedrag van J 18.500 miljoon Consumtenbeurs „Femina" te Rotterdam Nabespreking geslaagde fruitstunt Inktvis KIESPIJN? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 september 1965 Nr. 19858 DE MILJARDEN-NOTA DEN HAAG, 19-9. De miljarden- nota (officieel: miljoenennota) van minister Vondeling meldt, dat de Rijksuitgaven ln 1966 achttien mil jard honderdvijftig miljoen gulden zullen vergen. Dat is 1,7 miljard meer, dan in het lopende jaar door het nieuwe kabinet werd aangeno men en 3,1 miljard meer, dan de oorspronkelijke begroting 1965 aan gaf. Van deze stijging is het grootste deel bestemd voor woningwetvoor schotten (f 600 min.), onderwijs (f «00 min.), verkeer en waterstaat (f tOO min.), ontwikkelingshulp (f 150 min.) en salarismaatregelen sedert 1 januari 1965 (f 600 min.). Het gevolg hiervan is, dat vooral in de indirecte sfeer belastingen zullen moeten worden verhoogd. Voorgesteld wordt de vermogensbe lasting van 5 op 6 percent te bren gen en het normale tarief van de vennootschapsbelasting van 46 op 46 percent. In de indirecte sfeer wil het kabi net de alcoholaccijns van f 1.193 op f 1.400 per hectoliter ad 100 pet. brengen. Een liter jenever zal daar door ongeveer f 1,50 duurder wor den. Het bieraccijns moet van 19 naar 22 cent per Liter gaan en de accijns op sigaretten en kerftabak zou met plm. 4 punten moeten stij gen. Waarschijnlijk zullen dan de prijzen van sigaretten per pakje van 20 van f 1,25 naar f 1,50 gaan en zal een half ons pakje pijp- of shagta- baik, dat nu een gulden kost, een kwartje duurder worden. Stijging omzetbelasting De omzetbelasting op personen auto's en televisietoestellen moet, zo stelt de regering voor, van 18 naar 25 percent, die op radiotoestellen van 10 naar 18 percent, op sportvliegtui- gen van 5 naar 25 percent, op ple ziervaartuigen, kampeerwagens (ca ravans) .bromfietsen, platenspelers, bandrecorders e.d. van 5 op 18 per cent. De accijns op benzine dient van f 28 op f 29 per hectoliter te wor den gebracht, hetgeen neerkomt op een prijsverhoging van een cent per liter. De accijns op minerale oliën dient te worden verdubbeld hetgeen voor petroleum en gasolie verhoging van resp. f 1.40 en f 1,10 per hecto liter betekent en voor stookolie en andere minerale oliën 70 cent per 100 liter. Op textielprodukten moet 3 per cent omzetbelasting komen, op schoenen 5 percent en op schoenre paraties 4 percent. Verlaging loon- en inkomstenbelasting De loon- en inkomstenbelasting zal verder ter compensatie met f 450 miljoen worden verlaagd. Daar staat echter een 'heffing van f 425 miljoen aan belastingspaarbrieven tegenover „Flitsen" uit het buitenland WASHINGTON, De Amerikaanse Senaat heeft dinsdagavond de ont- werp-begroting voor het belasting jaar 1966 goedgekeurd. Voor de strijdkrachten is 46,88 miljard dol- lard uitgetrokken, waaronder een extra-bedrag van 1,7 miljard dol- ïard voor de acties in Vietnam. BRUSSEL, In de commissie voor buitenlandse zaken uit de Belgische Senaat heeft minister Spaak dinsdag verklaard, dat in de E.E.G. onmidel- lijk tot daden moet worden overge gaan om de huidige toestand te ver beteren. „Het werk in de Europese gemeenschappen is thans geheel ver lamd", aldus Spaak. DJAKARTA, De bezittingen van alle in Indonesië verblijvende Indiërs zijn onder regeringsbeheer geplaatst Dc maatregel is volgens een rege- ringscommunique in het belang van de Indiërs genomen en om te verhin deren dat onroerende goederen en waardepapieren op onwettige wijze buiten Indonesië worden gebracht. VATICAANSTAD, Met een ver rassend gering aantal tegenstemmen is dinsdagochtend de ontwerpver- klaring over de godsdienstvrijheid aangenomen als basis voor de defi nitieve tekst van de verklaring. De discussie over de godsdienstvrijheid wordt voorlopig afgebroken. BONN, In Bonn is een proces be gonnen tegen negen mannen die er van worden beschuldigd, in decem ber 1944 en in februari 1945 in totaal elf buitenlandse arbeiders te heb ben vermoord. PRAAG, Bij Praag is een goede rentrein in botsing gekomen met een elektrische passagierstrein, waar door dertien mensen om het leven kwamen en negentig werden ge wond. KARATSJI, Studenten in Karatsji hebben bij 'n betoging tegen de Vei ligheidsraadsresolutie waarin India cn Pakistan gelast wordt het vuren te staken, het gebouw van de Ame rikaanse voorlichtingsdienst in brand gestoken en meubilair ver brand. LONDEN, Mogelijk zal premier Wilson van algemene verkiezingen op 28 oktober aanstaande doen hou den, aldus heeft een hoge functiona ris van de in de oppositie zijnde con servatieve partij, sir Martin Red- mayne, gezegd. ATHENE, Kroonprinses Alexia van Griekenland, dochter van ko ning Constant ij n. is Grieks-orthodox gedoopt in de huiskapel van het ko ninklijk paleis in Athene. BOSTON. De Amerikaanse neger bokser Willie "Pine Apple" Steven son, een weltergewicht van 29 jaar, die verleden week een k.o. neder laag had geleden, is in het zieken huis van Boston overleden. Zij. die nog geen 100 gulden belas ting per jaar moeten betalen, krij gen vrijstelling. Van anderen zal het jaarbedrag met f 100 worden ver minderd. Men krijgt deze verlaging van 1966 tot en met 1969 uitgekeerd in de vorm van een „belastiny-spaarbrief". Deze belastiny-spaarbrief kan niet beleend of vervreemd worden. Na verloop van vijf jaar wordt er f 130 op uitgekeerd aan hoofdsom en rente. Een speculatiewinstbelasting van vijf percent wordt in het vooruit zicht gesteld. De regering wil de loon- en in komstenbelasting verlagen om stij ging van de toch al hoge belasting druk te beperken. Men hoopt in de komende periode een zodanig bud getair beleid te voeren, dat in een wat verdere toekomst de uitgaven stijging in de overheidssector een veel rustiger beeld zal geven, dan thans noodzakelijk wordt geacht. In de toekomst wordt een rijker vloeien van andere middelen (aard gas) verwacht. Tijdelijke stijging In de nota wordt vastgesteld, dat een gedeelte van de belastingen, die in deze tijd worden geheven, over enige jaren waarschijnlijk niet meer nodig zullen zijn. De stijging thans is de weerspie geling van o.m. een groeiende vraag naar vooral de duurdere vormen van onderwijs, de grote behoefte aan wo ningen. de noodzaak van ingrijpen de maatregelen op het gebied van de ruimtelijke ordening, de recrea tie en de bestrijding van lucht- en waterverontreiniging en de noodza kelijke nieuwe verkeersvoorzienin- metr dan een miljard Al enkele jaren vergen enkele groepen van rijksuitgaven meer dan een miljard. Dit is het geval met de uitgaven voor de volgende onder werpen van staatszorg: vermoedelijke uitkomsten 1965 Onderwijs en wetenschappen f 3.876 min. f Militaire uitgaven f 2.664 min. f Volkshuisvesting f 1.683 min. f Verkeer en waterstaatf 1.410 min. f Sociale voorzieningen f 1.507 min. f Nationale schuld (inclusief afschrijvingenf 1.417 min. f ontwerp begroting 1966 4.165 min. 2.715 min. 2.029 min. 1.802 min. 1.573 min. toeneming toene- 1965-1966 ming'/v 289 min. 7 51 min. 2 346 min. 21 392 min. 21 66 min. 4 f 12.557 min. 1.445 min. f 13.729 min. f 28 min. 2 f 1.172 min. 9 Dc overige onderwerpen van staatszorg geven het volgende beeld le zien vermoedelijke uitkomsten 1965 ontwerp begroting 1966 toeneming 1965-1966 Algemeen bestuur f 715 min. f 735 min. f 20 min. 3 Buitenlandse betrekkingen f 249 min. f 507 nxln. f 258 min. 103 Suriname en Ned. Antillen f 90 -min. f 106 min. f 16 min. 17 Juistitie en politie (indl. civiele verdediging f 886 min. f 871 min. f -15 min. Handel cn nijverheid f 342 min. f 287 min. f -55 min. Landbouw en visserij f 749 min. f 701 min. f -48 min. Cultuur f 309 min. f 356 min. f 47 min. 15 Volksgezondheid f 173 min. f 180 min. f 7 min. 4 Overige uitgaven f 369 min. f 678 min. f 309 min. 84 Totaal f 3882 min. f 4421 min. f 539 nxln. 14 Veel huishoudelijke snuf jes en woninginrichting Voor^ de huisvrouw Naast de „algemene" uitvindingen, zijn er ook veel uitvindingen op huishoudelijk gebied, hetgeen na tuurlijk speciaal de belangstelling van de dame^ heeft. Sinds kort is er speciaal „bakpapier" op de markt.. Hiermee is een einde gekomen qan het kleven van het baksel aan blik, pan of plaat. Het papier kan meer dere malen gebruikt worden en is volkomen smaakloos. Voor het reinigen van vloerbedek kingen, gestoffeerde meubelen en autobekleding is er sinds kort een nieuw middel dat in een oplossing van 2 tot 5 op dweil of borstel nodig is. ROTTERDAM, 23-9. Morgen (vrij dag) zal mevrouw A. Thomassen- Lind, echtgenote van dc burgemees ter van Rotterdam, dc internationale cosumentenbcurs „Femina", die wordt gehouden in het Ahoy gebouw te Rotterdam, officieel openen. „Femina" wil de consument voor lichting geven over de meest uiteen lopende zaken, die variëren van huishoudelijke artikelen tot woning inrichting. Op de beurs zijn talrijke nieuwe snufjes te zien en voor het eerst kan men er een demonstratie apotheek aantreffen, beschikbaar ge steld door de „Koninklijke Neder landse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie". Wenen en woninginrichting Veel aandacht wordt voorts be steed aan het wonen in het alge meen en de woninginrichting in het bijzonder. Een groot gedeelte van de „Femina" is dan ook gereserveerd voor de afdeling „Comfortabel wo nen", waarin tevens een stand van het „Bouwcentrum" is ondergebracht Ook de voorlichting over de voeding krijgt veel aandacht, terwijl voorts aan belangrijke plaats is ingeruimd voor de kleding. De beurs, die lot en met 7 okto ber duurt, wordt besloten met de finale van de wedstrijden in huis houdelijke bedrevenheid. De win nares krijgt de titel „Femina-huis- vrouw 1965". Ook wordt er nog een „Femina-huivader 1965" gekozen. Naast voeding, woninginrichting cn mode zijn op de internationale consumentenbeurs „Fomina", tal van nieuwe snufjes te zien, ontworpen door binnen- en 'buitenlandse uitvin ders. Uit Italië bijvoorbeeld komt de nylon keilplug, waarmee een plug of schroef met één hamerslag in de muur blijft zitten. Het geheim schuilt hierin, dat een holle muurschroef met een hamerslag wordt opgevuld en wel zodanig dat de schroef uitzet en zichzelf vastklemt. Japans transistor-orgel Japan is vertegenwoordigd met een transistor-orgel. De klank is bij zonder mooi en Nederland bracht van het orgel al een twee-klaviers model op de markt. Ook nieuw is de inschuifbare droogkap, die werd vervaardigd van onbreekbaar plastisch materiaal .Het apparaat werkt geruisloos, heeft een hoog vermogen en daardoor een kor te droogtijd. Naast de normale raam-ventilator is er nu ook een bijzonder krachtig apparaat dat in staat is de hele woonruimte te ventileren. Ingezonden mededeling Bolivia .sluit tinmijnen LA PAZ, 22-9. De Boliviaanse regering heeft woensdag opdracht gegeven het grootste complex tinmij nen. de Catavinmijn en de afdeling daarvan, Siglo Viente, te sluiten. Honderden soldaten hebben zich bij de politie gevoegd wegens de her nieuwde geweldpleging in de mijn streken. De voorzitter van de staatsmijnen, Comibol, zei dat hiertoe besloten was „met het oog op de mogelijke toestand die voor de extremistische agitators in de mijn is geschapen". Hij beval alle technisch en kantoor personeel terug te trekken en het werk voor de 6000 mijnwerkers met een stil te leggen. Dinsdag was in Bolivia de noodtoestand afgekon digd als gevolg van de botsingen tussen de mijnwerkers en de strijd krachten. DODELIJKE ONGELUKKEN IJMUIDEN. Op de Pont weg in IJmuiden is .de 54-jarig'e heer J. van der Kamp uit IJmuiden (Oost) aan gereden door een personenauto toen hij plotseling van het rijwielpad af de weg overstak. De heer van dei- Kamp overleed enige uren later in het Antonius ziekenhuis in IJmui den. GRONINGEN. De 69-jarige H. Buurma uit Groningen is dood in zijn woonkamer aangetroffen. De man is slachtoffer geworden van ko lendampvergiftiging. Het ongeluk werd ontdekt door een zoon, die ging kijken waar zijn vader was, toen de ze niet op de afgesproken tijd bij hem was gekomen om te eten. AMSTERDAM. De 76-jarige heer F. J. Maas, die op de Admiraal de Ruijterweg in Amsterdam door een auto werd aangereden is in het Wil- helminagasthuis aan zijn verwon dingen overleden. Hij was tussen ge parkeerde auto's de rijweg opgelo pen en 'hierbij vermoedelijk gestrui keld, waardoor hij voor de naderen de auto viel. UTRECHT. De 18-jarige in Utrecht studerende en in Voorst wonende H. J. Harmsen, die sinds 14 september spoorloos was verdwenen, blijkt te zijn verdronken. Zijn stoffelijk over schot werd gevonden in een sloot langs de rijksweg Utrecht-Arnhem, nabij 'het verkeersplein Oudenrijn. De Utredhtse politie 'had om zijn op sporing verzoaht. AMSTERDAM. De 25-jarige mon teur J. A. Combier uit Vinkeveen is met zijn auto op de Amsteldij'k- Noord in Uithoorn in een bocht te gen de voorkant van een zware vrachtauto gebotst en 'daarbij op slag gedood. DRACHTEN. De 44-jarige brom fietser T. 'de Boer uit Nijega, ge meente Smallingerland, is in het zie kenhuis te Draohten overleden aan de verxvondingen die 'hij bij een ver keersongeluk ha'd opgelopen. ROTTERDAM. In het Dijkzigtzie- kerihuis in Rotterdam is de 66-jarige P. J. Ulenburg uit de Maasstad over leden aan de verwondingen die hij ruim een week geleden opliep bij een verkeersongeluk. „Deila-Sport" behaalde atletiektilel ZIER1KZEE, 22-9. Dit is het „sterren"-ploegje meisjes, atletes van „Delta- Sport" uit Zierikzee, dat er vorige week op zo'n overtuigende wijze in is geslaagd het kampioenschap te behalen van de derde klas dames, ondanks sterke deelname van verenigingen uit grote sleden. Esther Goedhart-Schot mocht voor „Delta-Sport" de fraaie wisselbaker in ontvangst nemen, maar uiteraard was de vreugde van de anderen er niet minder om. Deze overwinning heeft intussen - zoals gemeld - tot gevolg gehad dat D.S. ver plicht zal moeten deelnemen aan de promotiewedstrijden welke zondag a.s. plaats vinden in Roosendaal. Corsocomité bijeen in hotel „Het Wapen van Bnrgli" BURGH, 23-9. Nadat de praalwa gen „James Bond" een rondrit door Wcsterschouwen had gemaakt, kwam het corso-comité in hotel „Het Wa pen van Burgh" bijeen om de ge beurtenissen op cn rond het fruit- corso nog eens dc revue le laten passeren. Voorzitter de 'heer J. Steur kon in zijn openingswoord o.a. burgemees ter H. P. Everwijn, wethouder v. d. Klooster en de heren Barendse en v. 'd. Boom (die de wagen ontwier pen) welkom 'heten. De comité-vooi-zitter memoreerde de voorbereidingen die aan de uit- voeiing van 'het ontwerp vooraf wa ren gegaan. In april waren er, op een Pomona-wergadering, de eerste woorden gevallen over deelname aan 'het Goese fmitcorso, terwijl reeds in juli de wagen bedrijfsklaar werd gemaakt. Dankzij hout, -board, betonijzer en jute .kon het ontwerp „de zwevende octopus" verwezen lijkt worden. Daar kwamen echter, zoals de heer Steur opmerkte, ook nog slapeloze nachten aan te pas. Operatie Inktvis Het project kreeg al spoedig de naam „Operatie inktvis", een begrip dat bijzonder actueel werd toen de wagen op 14 september naar Goes vertrok, waar 'het eigenlijke werk pas 'begon. Toen 'bleek ook dat er onlder de medewerkers een echte teamgeest 'bestond, 'hetgeen de arbeid beslist ten 'goede kwam. Ook de spe ciale „nacht-ploeg" heeft zich van Een brok historie ai). Voordat overgegaan kon worden tot 'het 'bouwen, x-esp. verbouwen dei- schepen moesten eei-st de Zieiükzee- se scheepswerven worden hersteld. Toen 'dit was geschied werden twee nieuw te bouwen schepen, zg. boe ten, op stapel gezet. Om de zaak te bespoedigen werden ook nog twee nieuwe sdhepen gekocht: één te Vlaard'ingen en één te Maassluis. Op voorstel van de oprichters werd door het stadsbestuurin mei 1818 een commissie van toezicht 'be noemd, welke bestond uit de -volgen de leden: Jihr. mr. W. A. de Jonge, A. J. van Borrendamme, N. de Ka ter, J. van Adrichem, G. v. d. Polder, D. Lon en A. Kerkhoff. Tot presi dent werd benoemd jhr. mr. W. A. de Jonge en tot vice-president N. de Kater. Tot 'boekhouders over de 16 sche pen wei-den benoemd: N. G. van IJsselstein, F. A. van Zandijk, C. Wijnmalen, J. Verveen, J. Mossel- mans, G. v. d. Pol'der, J. S. Stein- bach en E. Bodt. Kiellegging der schepen 23 juli werden plechtig de kielen gelegd 'der schepen op de scheeps werven -buiten de Noordhavenpoort. De scheepstimmerlieden 'hadden een erepoort opgericht en de autoritei ten werden 'binnengeleid ten huize van de scheepstimmeiman Willem Mommaas en de smidsbaas Cornells Anthonle de Roo. De twee schepen werden „Willem de Eerste" en „De Stad Zierikzee" gedoopt. Begin 1819 liepen zij van stapel. In alle kei-ken werd zondag 28 november 1819 Gods zegen afge smeekt voor het welslagen der nieu we visserij. Op 1 december vertrokken, onder grote belangstelling, de volgende schepen voor beugvisserij naar zee: Willem de Eerste, 't Eiland Schou wen, Zeeland, De Zierikzeesche Vis serij. De Stad Zierikzee, Zierikzeesch Welvaren en de Pieter Mogge. Niet levensvatbaar In 1820 wei-den weer twee sche pen uitgezonden en wel „De Vi-eede" en „De Hoop" voor zg. 'kantvisserij. Het eei-ste jaar had de visserij le kampen met geringe vangsten. Tol het totaal aantal schepen van 16 is men nooit gekomen. Het maximum aantal schepen dat ter visserij werd uitgezonden 'bedroeg 11. Ondanks subsidies -heeft deze visserij geen levens-vatbaarheid gehad en in 1836 verging het laatste schip op de IJs landse kust. Afgezien van enkele schokkertj es en 'bottei-tjes, die hier in het midden -der 19e eeuw de 'kustvisserij uit oefenden, zou het tot 1912 dui-erx voordat door de toenmalige burge meester van Ziei-i'kzee, mr. A. J. F, Fokker een andere tak van visserij nieuw leven werd ingeblazen. Deze visserij geeft tot nu toe binnen Zie rikzee -nog enige bedrijvigheid. zijn beste zijde laten zien. Zaterdag 18 september werden de overalls uitgetrokkenJames Bond was klaar om getoond te worden aan het pu bliek en, wat belangrijker was: aan de jui-y. Die was overigens bijzonder mild voor de mensen uit de West hoek: een eerste prijs, de dorpsprjjs en een tweede prijs voor de verlich ting zorgden voor een totaalbedrag van f 1675. Dr. ïr. F. Q. do Hollander deed er nog een schepje bovenop: uit zijn 'handen ontving men een wiisselprijs in de vorm van een „zil veren gans". Een juwelierszaak in Goes zorgde voox* een mooie beker, d'ie de toch al grote vei-zameling prijzen op colatante wijze comple teerde. Dankwoorden Voorzitter de heer Sleur, moest heel wat mensen en instanties be danken. Daai-onder waren burge meester H. P. Everwijn, de veiling (voor 'het aanbieden van fi-uil aan het ï-ust'huis), de heer N. Steur (die voor zijn medewerking een aanden ken ontving), de heren Barendse en v. d. Boom (ontwerpers), de heer Kloet, trekker-chauffeur de heer N. Dambi-uin, Rienus Bliek (die als een wai-e acteur James Bond had uitge beeld), de heer J. A. v. d. Weel (die het fï-uit verzoi-gde), Job Boot (een vaardige „plakker" uit de N.O.P.), en Leo de Peiter („manusje-van-ailes" bij de opbouw). In zijn dankwoord betrok de heer Steur ook alle bou- wei-s, beeldhouwers en plakkers die mede tot het succes van de wagen hebben bijgedx-agen. Ook intekenaars op het garantiefonds, politie, banken en „Witte van Heemstede" kregen waardering. Cijfers Dc heer Sleur verstrekte verder nog enkele statistische gegevens over „James Bond". Ruim 1500 kg. fruit werd hiervoor vex-werkt, ter wijl 40 mannen in totaal 1000 man uren maakten. Burgemeester Everwijn vond het allemaal wel een felicitatie waard. Namens het gemeentebestuur bracht hij alle medewerkers hartelijk dank, waarbij 'hij zijn vx-eugde uitsprak over de behaalde ï-esultaten. De heer Everwijn dankte ook na mens de Stichting Rusthuizen Wes telijk Schouwen. Namens de af-d. Schouwen van dc N.F.O. was er een gelukwens van de heer J. P. C. Boot. Mevx-ouw Steur-Blom ontving uit zijn hémden een geschenk als blijk van waarde ring. Ir. L. Vellekoop, Rijkstuin- bouwconsulent <in Zeeland, had zich laten vertegenwoordigen door de heer J. A. v. d. Weel, hoofdassistent bij het consulentschap. Hij merkte op dat het werk dat wordt verricht in de Westhoek uniek is in dc pro vincie Zeeland. Tot slot sprak de oud-voorzitter van het corso-comité 'de heer J. C. de Peiter nog enkele dankwoorden aan het adres van de 'heer Steur. DE LEEUW VAN BASHRA Wèg pijn... Als u WITTE KRUIS poeders kiest! 101. „Sanai!" zei Aram opgewonden, de hand aan zijn zwaard slaand. „Dal was haar stem! Zij moet hier in dc buurt zijn, Agua! 1-Ioor je het! Die meisjesstem! Dat was Sanai. Ik ken haar slem uit duizen den". Maar de hagedis antwoordde niet. Hij was midden in het verwildexde vertrek op een koffer neergezonken en staai'de op een vreemde manier voor zich uit, zijn hand tegen zijn maag gedrukt. Doch Aram lette nauwelijks op hom. Op gewonden was hij naar de deur gerend en wierp die open. „Er is geen twijfel mogelijk, messire Rassi!" schreeuwde hij de zwaarlijvige handelsagent toe. „Dat was de stem van het meisje dat ik zoek. Dat meisje kan uw stad er van behouden om door de Leeuw van Bashra verwoest te worden! Snel! Help me zoeken.' Het geluid kwam van buiten. Leid ons naar de straat!...." Rassi nam hem een ogenblik broedend op, alvorens hij zijn wijn op tafel zette en grijnzend naar de deur kwam. „Ik ge loof dat ge u vergist, messire", zei de man. „Maar ik wil u niet belemmeren. Wij zul len gaan zoeken". „Uitstekend. Snel dan! Zij moet hier vlak in de buurt zijn. Kom mee, Agua!" „Als het u hel zelfde blijft, wilde ik graag hier blijven", zei de dienaar met zachte stem. „Ik geloof niet dat ik u thans vim nut kan zijn. Persoonlijk zou ik daar aan toe willen voegen, dat. ik plotseling een aanval van krimpende.maagpijn heh ge kregen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5