een inspecteur AMSTLE VEN iH LEVENSVERZEKERING „James-Bond"-wagen won eerste prijs op Goese fruitcorso De interesse voor de imkerij is gedaald Veiligheidsraad eist staakt-het-vuren Belangrijke restauratie interieur van Ned. Hervormde Kerk te Haamstede Thalidomide-proces Grote bosbranden in Californië STREEKNIECWS Landbouwschap bezorgd over prijzen van slachtvee KEFS KLOET BETSY VAN DEK WERF geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 1 oktober a.s. des namiddags 2.45 uur, ten gemeentehuize te Bruinisse. Kerkelijke bevestiging door de weleerwaarde heer ds. J. Westerink van Kerkwerve, in de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee, des namiddags 3.30 uur. Zierikzee, Grachtweg 24. Bruinisse, Prinses Beatrixstraat 22. September 19G5. Feestadres: Ned. Herv. Ver.gebouw, Deestraat, Bruinisse. Receptie: van 5.30 tot 6.30 u. Toekomstig adres: Rode Dorp 7, Zierikzee Heden nam de Heere van ons weg, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNA KORNELÏA VAN DE PANNE VAN DER WEEL in de ouderdom van 78 jaar. Zierikzee: W. L. GELUK- VAN DE PANNE M. GELUK Bruinisse: L. A. DORST- VAN DE PANNE H, DORST Zierikzee: J. STOUTJESDIJK- VAN DE PANNE W. STOUTJESDIJK W. VAN DE PANNE I. A. VAN DE PANNE- KRETSCHMANN Klein- en achterklein kinderen Scharendijke, 18 sept. 1965 Baken 14 De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 22 sept. a.s., op de be graafplaats te Scharen dijke. Vertrek van het Geref. Jeugdgebouw te 14.30 uur. Amstleven. Amsterdamse Maatschappij van Levensverzekering N.V., zoekt ter vervulling van een bestaande vacature in het Deltagebied: die beschikt over organisatorische capaciteiten. Bij voorkeur middelbare schoolopleiding. Leeftijd tot 35 Jaar. Aan een serieuze energieke kracht, die in samenwerking met tussenpersonen levensverzekeringen tot stand kan brengen, welke op fiscaal en maatschappelijk gebied aan de behoefte van de candidaten zijn aangepast, bieden wij een goede positie met vast salaris en provisie, premievrije pensioenvoorziening, ge bruik van auto, onkostentoelage, volledige vakopleiding. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven, vergezeld van een recente pasfoto te richten aan de Direkteur van ons kantoor te Rotterdam, Westblaak 6. SPORT VOETBAL Bruse Boys moest YCK (le punten laten (2—3) Succes voor Westhoek GOES, 20-9. Het Goese fruitcor so is voor de deelnemers uit Wester- schcuwen wel bijzonder succesvol geweest. De wagen „James Bond", ontwerp de heren Barendse en v. d. Been, behaalde met 402 punten een eerste prijs, terwijl deze wagen te vens de dorpsprys werd toegekend. Ook de verlichting kon de goedkeu ring van de jury wegdragen: de praalwagen uit Westcrschouwen, ivaarcp dit jaar de druiven ontbra ken, kreeg hiervoor de tweede prijs. Overigens stonden alle inzendin gen dit jaar op een bijzonder hoog peil, dat bleek wel uit het feit dat er in totaal vier eerste prijzen wer den uitgereikt. Naast „James Bond" werden met een eerste prijs beloond: „De Nautilus, 20.000 mijlen onder zee" (Tilroe's fruitbedrijf „De Smok- kelhoek", Kapelle-Biezelinge, 460 punten), „Venus" (Veiling Zuid-Be veland, Goes, 425 punten) en „Groe ten uit Oostenrijk" (Gebr. van 't Westeinde, 's-Heer Arendskerke, 422 punten). Overige prijzen Tweede prijzen werden toegekend aan de Kon. Ned. Maatschappij „Fruit- en Plantkunde", afd. Goes („Oostenrijkse Charme", 370 punten), gemeente 's-Heerenhoek („Speleva ren op de Jang tse Kiang", 360 pun ten) en „Personeelsvereniging Land bouwcentrum Goes („Beschaving", 350 punten). De gemeente Kloetinge behaalde met de inzending „Zeebespiegelin gen" 346 punten, hetgeen een derde prijs betekende. Deze werd eveneens toegekend aan de vereniging „Het Kanaal" te Wemeldinge, die met de inzending „Landingsvaartuig" 310 punten wist te behalen. De publieke belangstellingen voor het corso was minder groot dan voorgaande jaren belangstelling voor het corso was de oorzaak geweest zijn. Verder was het parcours buiten de stad gelegen in de grotendeels nog onbebouwde fruitwijk. Jongelui slaags met politie Na afloop van het avondcorso de den zich op de Grote Markt nog en kele incidenten voor waarbij jonge lui slaags raakten met de politie. In de vooravond was de markt bezet met jongelui (o.a. uit VLissingen en Middelburg) die baldadig optraden. De surveillerende politie-agenten deelden enige klappen uit en dit vormde voor de jongelui het sein tot de aanval. Na enige tijd slaagde de politie er weer in de zaak meester te worden, al heerste er de gehele avond een gespannen sfeer. VENLO, 18-9. De grcle liefheb berij voor de imkerij in Nederland tijdens de ocrlcg, teen er 34.000 im kers waren, is aanzienlijk getaand. VER. NATIES, NEW YORK, 20-9. Be veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft zondagnacht een Neder landse ontwerpresolutie goedge keurd, waarin India en Pakistan wordt gelast, voor woensdag 08.00 uur Ned. tijd de vijandelijkheden te staken. Tien landen stemden voor, een - Jordanië - onthield zich van stemmen. Er waren geen tegenstem men. Aan de stemming waren veertien uur van onderling overleg vooraf gegaan. De Nederlandse afgevaardig de, dr. J. G de Beus, verklaarde dat de cntwerp-resolutie veel krachtiger was dan vorige resoluties waarin op een bestand werd aangedrongen. Ge- eist wordt, dat het op een vastge stelde dag en een gegeven uur tot een staakt-het-vuren komt, zo zei hij Sclieepvaartberichten Attis, 19-9 te Guanto verwacht. Caltex Utrecht (t), 18-9 van Dumai naar Pladju. Esso Den Haag (t), 18-9 van Brega naar Rotterdam. Seinelloyd, 18-9 van Bangkok naar Miri. Zafi'a, 18-9 van Liverpool naar Ska- ramanga. Difterie uit Nederland verdwenen AMSTERDAM. 18-9. De difterie is uit Nederland verdwenen. Deze uitspraak is te lezen in het jongste nummer van het Nederlandse tijd schrift voor geneeskunde, waarin on der het hoofd „Commentaar" aan dacht wordt geschonken aan dit ver schijnsel van een verdwijnende ziek te. In 1955 'bedroeg 'het aantal aange geven gevallen van difterie in Ne derland voor de eerste maal in deze eeuw minder dan 1000. De vrijwel onafgebroken daling sindsdien bracht tenslotte nog een aangifte in 1964 en twee in 1965, maar bacteriologisch zijn deze geval len niet bevestigd. Aan de ziekte dif terie leden voorheen jaarlijks dui zenden. soms, in de jaren 1917-1918 en 1942-1947, tienduizenden, met een sterftepercentage van omstreeks vijf procent. Duitse bejaarden zagen „Huize Doorn" UTRECHT, 18-9. Ongeveer 75 ouden van dagen Uit Essen zijn, be geleid door vijftien Rode Kruis-zus- ters, helpers en enkele gasten met twee bussen in Doorn aangekomen om een bezoek te brengen aan „Hui ze Doorn", de laatste woonplaats van keizer Wilhelm II. Het uitstapje is mogelijk gemaakt door de interna tionaal geworden jeugdgroep „Helft Helfen" van Alfred Dümke uit Essen die niets ander beoogt dan een zon netje te laten schijnen in het leven van 85 gebrekkige en arme ouden van dagen in Essen. De 48 jongeren van 14 tot 19 jaar helpen de oudjes t'huis. doen boodschappen, maken huizen schoon, gaan wandelingen met de oudjes maken enz. Ook ko ken de jongeren af en toe voor de ouderen, die ook worden getracteerd op concerten, uitstapjes en dergelij ke. „Huize Doom" was dit jaar het doelwit van een uitstapje, waarvoor een inzamelingsactie werd gesteund door een aantal Westduitsc dagbla den en de vrouw van bondspresident Liibke. HAAMSTEDE, 18-9. Het interieur der Ned. Herv. kerk te Haamstede is al enige jaren aan een gedeelte lijke restauratie toe en de kerkvoog dij ds, na vele voorbereidende infor maties, tot een vaststaand plan 'ge komen. Besprekingen met de heer M. J. van Beveren, 'architect te Mid delburg, maakten bet mogelijk dat deze architect een plan en tekening kon samenstellen, waarmee de ker- keraad zich akkoord kon verklaren. Volgens dit plan worden de plin tera van die binnen- en 'buitenmuren 'hersteld, de vloer in de kerk vlak gelegd, terwijl de kansel en de eikenhouten baraken gerestaureerd worden. De groene banken zullen door nieuwe vervangen worden, ter wijl de opstelling ongeveer gelijk blijft. De nieuwe banken worden te vens wat ruimer, doch het aantal zitplaatsen blijft hetzelfde. Het schot tussen de kerk en de loopkerk zal belangrijk lager gemaakt worden, zodat in de zomer hij igroot kerkbe zoek stoelen in de loopkerk geplaatst kunnen worden, schuin naast de preekstoel. Inmiddels zijn de aanvragen om subsidie aan Rijk, gemeente en pro vincie reeds verzonden en de bouw vergunning wordt over twee weken verwacht, waarna de uitvoering van het weik kan beginnen. Het ligt in de bedoeling van de kerkvoogdij dat de werkzaamheden voor de a.s. lente klaar zullen zijn, zodat na de dien sten in het koude winterseizoen in de winterkerk, het vernieuwde inte rieur in gebruik genomen kan wor den. Voor al deze ingrijpende werk zaamheden is veel geld nodig, dooh de kerkvoogdij, vertrouwende op de leden van de gemeente en ook moge lijkerwijze op de vaste vakantiegan gers die van deze plannen horen, voelt zich in staat dit te financieren. Bij het bepalen van de vrijwillige bijdrage hoopt de kerkvoogdij dan ook, dat met dit noodzakelijke werk rekening zal worden gehouden. In deze spannende wedstrijd na men de uit Koudekerke afkomstige withemden al snel het initiatief en reeds na twee minuten spelen ont stond een gevaarlijk moment voor- het doel van Bruse Boys. Achterspe ler Kostense speelde te traag op doelman van den Ouden terug en deze raakte de bal kwijt. Een der verdedigers slaagde er echter in de bal snel en doeltreffend weg te wer ken, dit natuurlijk tot grote opluch ting van Bruse Boys, die er, naar mate de wedstrijd vorderde, steeds beter in slaagden het hoofd te bie den aan de V.C.K.-aanvallen. Met name van der Sar wist zich snel van zijn „bewaker" te ontdoen, al was het jammer dat zijn uitstekende voorzetten door de overige voorhoe despelers niet werden benut. De trapvaste V.C.K.-achterhoede maak te 'hier gebruik van om tot de aan val over te gaan en dn de 20e minuut slaagden de bezoekers er dan ook in een punt te scoren (1-0). Bruse Boys liet het er niet bij zitten en trok val goede moed ten aanval. Jammer was het dat Henk v. d. Ouden zijn fraaie schot tegen de lat zag ketsen. Doel man v. d. Ouden kreeg het in de laatste minuten voor de rust moeilijk maar hij had geluk toen hij een hard schot van de tegenpartij met één hand onsohadelij'k wist te maken. Na rust (de stand was 1-0 voor V.C. K.) was het Bart ide Ruiter die pro fiteerde van de aarzeling in de V.C. K.-gelederen (1-1). Daarna passeer de Wisse van den Ouden (1-2 voor V.C.K.), al hoging Roose een fout door in eigen doel te schieten (2-2). Aan het slot van de wedstrijd maak te V.C.KL-speler Beumei* onver wachts nog een doelpunt voor zijn club. Kort daarna floot scheidsrech ter Th. Sies uit Zierikzee ten teken dat de wedstrijd ten einde was. MEVO wint thuiswedstrijd met 3-1 vau Middelburg V Er zijn nu nog slechts tienduizend leden bij de verschillende bonden aangesloten, aldus verklaarde zater dag de voorzitter van de Algemene Bijenhoudersbond, Ridder Van Rap- pard, burgemeester van Gorkum op een nationale imkerdag die in het kader van de expositie C.V.V. 1965 in de veilinghallen te Grubbenvorst gehouden werd. Een groot aantal imkers uit het gehele land woonde deze imkerdag bij. De heer Vriends uit Helmond hield een inleiding over het economisch nut van de bijenteelt voor diverse agrarische cultures, alsook over de waardevolle vorm van vrijetijdsbesteding die de imke rij biedt. De Rijksbijenteeltconsulent, ir. J. Mcmmers, uit Tilburg, en de voor zitter van de organiserende bijen houdersbond van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond bespraken een ook door Ridder Van Rappard bepleite fusie der bijenbonden tot een nationale bond. Vorderingen op dit gebied zijn reeds gemaakt. Er is reeds een gezamenlijk maandblad en voor de eerste maal heeft de Al gemene Bond zijn jaarlijkse imker dag achterwege gelaten om de leden in contact te laten komen met de imkers uit zuidelijk Nederland. Oesters eten maïsmeel Oesterdeskundigen in Florida heb ben ontdekt dat maismeel het ideale voedsel voor oesters is. De oesters groeien er sneller van en hun kleur wordt beter. Baby gestikt in kussen BERGUM, 19-9. De zes maanden oude baby Wytze Tiemen uit het ge zin ide Haan in Hatfkema Opeinde is 'gestikt in het kussentje in zijn kin derwagen. Het kind was omstreeks halftien zondagochtend' in de kin derwagen gelegd. Omdat het niet huilde Ihadden de oudiers er verder niet naar omgezien. Toen de moeder om halfeen in idle wagen keek, bleek het kind gestikt. STOCKHOLM, 18-9. Het Zweedse genootschap voor steun aan thalido- mide-kinderen heeft namens een vierjarig kind dat zonder armen en 'benen is geboren, een Zweedse far maceutische 'onderneming voor een schadeloosstelling van 500.000 kro nen (ongeveer 335.000 gulden) aan gesproken, omdat ide mismaaktheid' van het kind veroorzaakt zou zijn door een produkt van de firma. Het betrokken middel, de thalidomide bevatte, had de moeder gebruikt toen zij het kind verwaohtte. Medische uitrusting ziekenhuizen Suriname AMSTERDAM, 17-9. Op instigatie van het Amsterdamse gemeente raadslid mevr. G. Wijsmuller-Meijer heeft het „Wilhelminafonds ter be strijding van t.b.c. in Suriname" weer goederen naar het genoemd rijksdeel gezonden om daar dienst te doen in ziekenhuizen en medische centra. Deze keer zijn het: een landrover, een jeep, een ambulance en verdere medische uitrusting. Zij worden ver scheept met het m.s. „Medon" van de K.N.S.M. Na de nederlaag in de uitwedstrijd tegen Zaamslag heeft MEVO zich goed hersteld en dit natuurlijk tot vreugde van de vele supporters, die in grote getale naar deze wedstrijd kwamen kijken. Middelburg nam het initiatief en reeds in de vijfde minuut wist deze ploeg een doelpunt te scoren (0-1). MEVO slaagde er echter geleidelijk aan in om het spel naar het midden veld te verplaatsen en het was voor al v. d. Velde die zich actief be toonde. Steeds opnieuw zette hij zijn voorhoede aan het werk en de re sultaten bleven dan ook niet uit. In de twaalfde minuut was het J. Schouls die uit een voorzet van P. Bij de Vaate via de paal inkopte (1-1). MEVO begon nu pas gevaar lijk te worden en de Middelburgse ploeg was niet in de gelegenheid om het doelman Bij de Vaate ook maar een moment moeilijk te maken. In de 28ste minuut slaagde MEVO er in een voorsprong te nemen, toen na een aanval over rechts het leder bij linksbuiten K. de Oude kwam, die met een listig boogballetje de stand op 2-1 wist te brengen. Op nieuw ging MEVO in de aanval en F. de Oude schoot rakelings over hét houtwerk. De Middelburgers tracht- Bijna zestienhonderd eerste jaars in Utrecht UTRECHT, 18-9. Uit een voorlo- pige telling is (gebleken dat het aan tal eerstejaars studenten aan de 'rijksuniversiteit dn Utredht 1589 be draagt. Bovendien zijn er 20 univer sitaire M.O.-studereriden, 170 rech ten, 48 notariaat, 257 geneeskunde, 67 tandheelkunde, 179 wis- en na tuurkunde, 183 letteren, 163 dieren- geneeskunlde, 32 sociale aardrijks kunde, 5 natuurkundige aardrijks kunde, 83 sociologie, 13 niet-wester- se sociologie, 9 culturele antropolo gie, 103 psychologie en 38 pedago giek. SAN FRANCISCO, 19-8. Vijfdui zend personen waren zondag in het noorden van Californië doende met de bestrijding van veertien bosbran den. De gouverneur van deze staat heeft vijf districten tot rampgebied' verklaard. De idirie dagen geleden uitgebroken branden woedden aan vankelijk in eenentwintig districten van de staat. Grote oppervlakten bos- en grasland zijn door het vuur verwoest. Door vliegtuigen uitgewor pen chemische bestrijdingsmiddelen leverden niet veel resultaat op. Zitting Staten-Generaal gesloten DEN HAAG, 18-9. De minister van binnenlandse zaken, de heer J. Smallenbroek, heeft zaterdagmiddag in een verenigde vergadering van beide kamers de zitting van de Sta ten-Generaal officiéél gesloten. De muzikale omlijsting van dit ceremo- niëel gebeuren was in handen van de 85 man tellende rijkspolitiekapel, onder leiding van de kapitein-direc teur H. Ch. Hoogervorst. KERKWERVE Laat zwaluwenbroed Op een boerderij te Kerkwerve heeft een zwaluwenpaar voor een laat broed gezorgd. De jongen zijn al uitgekomen, maar liggen er nog 'kaaltjes bij. Hoe dat moet als de herfststormen komen en de eerste eöhte koude zioh meldt? ten met een vleugelschot van Pol derman de situatie nog te redden, maar doelman Bij de Vaate gaf geen kans. Na 20 minuten spelen in de tweede helft viel, na een goede pass van J. Schouls, waarvan F. de Oude profi teerde, door met het leder aan de voeten door te lopen, om vervolgens onhoudbaar in te schieten, de beslis sing en tevens de eindstand: 3-1 voor MEVO. Duiveland speelde gelijk tegen Ooslkapelle (2—) Duiveland heeft de competitie te gen het bezoekende Oostlcapelle aar dig ingezet door een gelijk spel in de wadjat te slepen. Duiveland was voor deze gelegenheid in een ander pakje gestoken, raL een wit shirt en een zwarte 'broek, daar de gasten in een geel shirt gestoken waren. De thuis club 'kwam het eerst aan bod na 12 minuten toen Henk Dorst een goede aanval op de juiste wijze wist le 'benutten (1-0). Drie minuten later voerde Adrie Geertse de voorsprong op tot 2-0. Met deze stand brak te vens de rust aan. Na de hervatting ging de verworven voorsprong van Duiveland eohter geheel verloren, want nadat Van Dijke de achter stand voor Ooslkapelle tot 2-1 had verkleind, was het tenslotte dezelfde speler die ook de gelijkmaker voor zijn rekening nam (2-2). Met deze stand kwam het einde. Zaterdag 25 september a.s. speelt Duiveland wederom een thuiswed strijd en wel tegen Veere I. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 20-9. Aangevoerd 1733 stuks vee, t.w. 1098 vette koeien en ossen en 635 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen: extra kwal. f 4,15-4,45, le f 3,60- 4,00, 2e f 3,25-3,50, 3e f 3,05-3,20; stie ren extra kwaliteit f 3,80-4,40; worst koeien f 3,00-3,25; varkens (levend gewicht) extr kwal. f 2,12-2,15, le f 2,04-2,07, 2e f 2,02-2,04, 3e f 2,00- 2,02, slachtzeugen f 1,60-1,70, zware varkens f 1,90-1,92. Vette, koeien en ossen: aanvoer korter; handel levendiger; prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer iets kleiner; handel vlot; prijzen even hoger. OOSTERLAND Nieuwe concierge verenigingsgebouw In de vacature-A. van den Berge werd tot concierge van het Ned. hervormd verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk alhier benoemd de 'heer L. de Later, met ingang van 1 oktober eJk. De heer van den Berge, die eervol ontslag verkreeg, heeft dit werk 'een aantal jaren verricht. We gens gevorderde leeftijd heeft hij zijn funktie neergelegd. Bromfietser kwam ten val Zaterdagavond ongeveer half elf vond bij de bushalte Oosterland een verkeersongeval plaats. De 18-jarige Leen Steenpoorte Matthz., wonende in de Oud Heilige weg alhier, kwam per bromfiets aangereden uit de richting Nieuweikerk toen hij bij het afslaan naar de Molenweg slipte, wellicht omdat de weg vochtig was van de regen. Hij kwam zo ongeluk kig te vallen dat hij behalve een hoofdwonde, een hersenschudding opliep. Dokter van der Zande uit Nieuweikerk, die ijlings was ge waarschuwd, liet de onfortuinlijke bromfietser, die aanvankelijk bewus teloos was, per ambulance wagen overbrengen naar het Rode Kruis- aiekenhuis te Zierikzee. Naar wij la ter vernamen was zijn toestand re delijk. De bromfiets was weinig be schadigd. Achter Productschap Vee en Vlees DEN HAAG, 18-9. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft aan de minister van Landbouw en Visserij uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over het verloop van prijzen van het rundvee op de vee markten. Het richt hierbij het oog op het verloop van deze prijzen die in de afgelopen zomer niet alleen bene den het normale peil van dit seizoen zijn gebleven, maar die bovendien ook de laatste maanden steeds een regelmatige daling hebben vertoond. Dit laatste blijkt naar de mening van het dagelijks bestuur duidelijk uit het feit dat sedert 19 juli de hal ve aanvullende heffing op invoer uit dat na de tweede week van septem ber de gehele invoerheffing moest worden opgelegd krachtens de bepa lingen van de E.E.G. Om deze redenen ziet het dage lijks bestuur van het Landbouw schap met zorg de gevolgen tegemoet van een meer dan normaal groter aanbod van vee bij de overgang van het weideseizoen naar het stalsei- zoen. Daarom staat het dagelijks be stuur volledig achter de plannen die het Produktschap voor Vee en Vlees heeft opgesteld om een te sterke da ling van de rundveeprijzen te voor komen. Het Landbouwschap beziet het verloop van de prijzen voor het rundvee tevens tegen de achter grond van de rentabiliteit van bet rundveehouderijbedrijf. Deze renta biliteit is afhankelijk zowel van de opbrengst van de melk, als van do opbrengst van bet vee. In verband met een evenwichtige voorziening tegen gelijkmatige prij zen is het daarom gewenst, aldus het dagelijks bestuur, dat de prijzen van het slachtvee voor dc hoer niet al te grote schommelingen vertonen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6