KASTEEL TE HUUR Vestiging beton mortelcentrale besproken in raad Bruinisse STREEKNIEUWS De E.E.G. verwacht kleinere graanoogst 569 ste STAATSLOTERIJ TENTOONSTELUNG „HET NEDERUNDSE TREKPAARD" Woning Prinses Wilhelniinalaau wordt ambtswoning BRUINISSE, 18-9. In de donder dagavond gc-houden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse was de heer C. Kik met kennisgeving afwezig. Bü de ingekomen stukken is onder meer een berekening van het ge meentebestuur zelf, waarbij wordt geantwoord cp vragen van de heer Hcogerheide betreffende uitgekeerde vergoedingen aan en betalingen ge daan dcor de beide machinefabrie ken. Uit deze berekeningen blijkt dat de firma Maaskant, wat betreft beta ling voor aanleg van electriciteit en waterleiding niet meer heeft betaald dan de firma's Van Duivendijk en Padmos. Dat de firma Padmos een hogere uitkering heeft gekregen van een be paalde Rijksinstantie komt, aldus blijkt uit de discussie die hierover ontstaat, door het werk van de mid denstandsconsulent, die door de heer Padmos daarvoor is ingeschakeld. Aan de betrokken overheidsinstan tie, die de betaling heeft gedaan, is door de gemeente verzocht, de uit betaling van Maaskant op te trek ken tot dezelfde hoogte, als die van Padmos. Dit is toch wel het uiterste, wat in deze door de gemeente kan wor den gedaan. Ingekomen is verder een stuk van de Stichting Protestantse Bejaarden zorg Duiveland te Bruinisse, welke een bejaardentehuis met plm. 75 bedden te Bruinisse wil bouwen (pensiontehuis), en verzoekt grond beschikbaar te stellen om de bouw te kunnen realiseren. Burgemeester Van de Linde deelt mee, dat de onderhandelingen met de eigenaar van de grond tamelijk stroef verlopen. De heer S. A. Jumelet verklaart zich bereid, om in deze bemidde lend op te treden tussen de grond eigenaar en de gemeente. Een verzoek van de heer J. den Herder om vermindering van straat belasting wordt afgewezen, evenals een verzoek van de heer I. Cop- poolse om teruggave van bouwle- ges, omdat de bouw van een bepaal de woning niet door ging. B. en w. stellen voor de straat in het uitbreidingsplan Dorpsweg (achter de noodwoningen) de naam te geven Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembrootstraat. Het voorstel van b. en w. wordt door de raad overge nomen. Gezien de verdiensten die de overleden Commissaris der Koningin ook. voor de mosselvisserij heeft ge had, zal men aan mevrouw de Ca- sembroot-van der Feltz dispensa tie verzoeken, van het embargo dat stilzwijgend op deze naamgeving rust. De leden van de Commissie van Advies bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947, de heren L. bij de Vaate, L. van den Ouden, P. J. Willemse, M. Bal en A. J. Bal worden met algemene stemmen her benoemd. Ook de verhuring van verschillende perceeltjes tuingrond en als pakhuis in gebruik zijnde z.g. krotwoningen vormt een hamerstuk. Verhoging opcenten grondbelasting Agendapunt no. 6 is het voorstel tot verhoging van de opcenten op de grondbelasting van 150 op 200. In hun motivering (het begrotings tekort) zeggen b. en w. dat de op centen sedert 1935 niet meer ver hoogd zijn. De heer Jumelet zegt dat deze ver hoging weer ten laste komt van een categorie van de bevolking die ook al op andere wijze zwaar is belast. Hij vindt het van wijs beleid getui gen, dat met andere verhogingen nog even wordt gewacht. Hoewel met pijn, zal hij niet tegen stemmen, overtuigd als hij is, dat aan deze verhoging zeker niet is te ontkomen, al betreurt hij het dat de opcenten nu hoger zijn, dan in Amsterdam of Rotterdam, gemeenten die toch ook wel weten wat een begrotings tekort is. De gemeenterekening over 1964 gewone dienst en kapitaaldienst met batige saldi van resp. f 1533,33 en f U3.135J3, van het Woningbedrijf en van de Instelling Sociale Zorg worden goedgekeurd. De heer S. A. Jumelet brengt als voorzitter van de Commissie tot na zien van de rekening verslag uit van de bevindingen, die eigenlijk tot wei nig of geen opmerkingen aanleiding geven, de rekening getuigt van een goed beheer. Ambtswoning burgemeester De woningen Molenstraat 10 en 12 worden onbewoonbaar verklaard. Punt 9 vermeldt bespreking be stemming pand Prinses Wilhelmina- laan 5. Deze woning (tot dusver be woon door ir. P. H. van der Weele), is tamelijk representatief en in vo rige vergaderingen gingen reeds stemmen op, het pand te bestemmen tot ambtswoning van de burgemees ter. De meerderheid van b. cn w. stelt voor dit pand tot ambtswoning te bestemmen, verder is er een aan vraag om het huis te kopen en twee om het huis te huren, waarvan een zich echter op het laatste nippert je terug trok. Wethouder Van Gilst zegt dat de gemeente reeds eerder een ambtswoning had. Er is toen in de jaren dat deze woning in het bezit van de gemeente was zoveel geld besteed zonder een blijvend re sultaat om het huis behoorlijk be woonbaar te maken, dat hij er grote bezwaren tegen heeft, opnieuw in ditzelfde schuitje te stappen. Het huis Havenkade 6 is ten slotte met groot verlies verkocht. Zal het niet dezelfde kant op gaan? Burge meester Van dc Linde en wethouder Bal zijn een andere mening toege daan, er moet een ambtswoning ko men. Jumelet vraagt cn verkrijgt in lichtingen over de verhuiskosten die wettelijk moeten worden toegekend als burgemeester Van de Linde, de woning als ambtswoning betrekt. Wethouder Van Gilst zegt er niet op tegen te zijn, dat de burgemees ter in het betreffende pand gaat wo nen, maar hij wil het huis niet als ambtswoning bestemd zien. De voorzitter en de secretaris zijn van mening dat men wettelijk ver plicht is de woning die een burge meester bewoont de naam ambtswo ning toe te kennen, de burgemees terswoning in de Van Hertsbeeke- straat was een bijzonder geval. Na ampele discussies wordt met 5-1 stem besloten de woning Prinses Wilhelminalaan 5 te bestemmen als ambtswoning, wat dus inhoudt, dat het op korte termijn door burge meester Van de Linde zal worden betrokken, (tegen de heer Van Gilst). De heer Van de Velde vindt dat de gemeenteraad nu tevens moet besluiten, de woning in de Van Hertsbeekestraat, die vrij komt door het vertrek van de burgemeester naar de Prinses Wilhelminalaan toe te wijzen aan de heer D. de Koning, die immers een aanvraag had inge diend het pand te mogen huren en die door gezinsomstandigheden op doktersadvies zijn cafétaria moet verlaten. Wethouder zegt dat dit een punt is, dat niet aan de orde is. Wo ningtoewijzingen behoren bij de Commissie Advies Woonruimtewet. De heer Jumelet spreekt van de mogelijkheid van een driehoeksruil, als de cafétaria aan een inwoner van Bruinisse verkocht wordt, die toch ook een huis zal vrij maken. De heer De Koning i9 misnoegd, dat hem een huis werd toegewezen, waarvan van te voren vast stond, dat hij het toch niet kon betrekken. Het beleid van b. en w. in deze kan hij niet prijzen, is dit geen gesol met ie mands belangen? De betonmortclcentrale Tegen het besluit van de raad, om grond aan de haven in erfpacht te geven, aan de firma Van Dijk en Co. voor het vestigen van een betonmor- telcentrale is in de gemeente groot verzet gerezen. Er is een lijst met 368 handtekeningen van bezwaar- den, er is een protestschrijven van de Vereniging Algemeen Vissersbe- lang, van de heer D. van Duiven- dijk Lz. en van de firma L. Pad mos en Zoon. Verder is er een pro test van de omwonenden, dat zij hun huizen zullen laten taxeren, door een beëdigd makelaar en dat zij de ge meente in rechte zullen aanspreken, als mocht blijken dat de bewoon baarheid vermindert, door de oven- last die de mortelcentrale mee zal brengen. De heer De Koning zegt dat hij de heer Barendrecht, bij de bezichti ging van de mortelcentrale te Geer- truidenberg, heeft geadviseerd de installaties aan de Oostkophaven neer te zetten, want hoewel hij overtuigd is dat het stof waarvoor men zo bevreesd blijkt, nooit ern stige vormen zal aannemen, zullen zandverstuivingen toch kunnen voorkomen, waardoor hinder kan ontstaan voor de in de haven liggen de schepen wanneer die een opknap beurt krijgen. De heer Hoogerheide spreekt in dezelfde geest. Er zal ongetwijfeld weinig stof zijn, maar overlast is toch niet uitgesloten, de zaak wordt door sommige personen sterk over trokken en er wordt hard ge schreeuwd, waardoor spreker zich niet van de wijs wil laten brengen, maar toch zou hij de mortelcentrale liever op de haven zien. Is de werk- haven niet beter? De heer Van de Velde (arb.) kan al dat gepraat niet begrijpen. Er heeft twee jaar lang een mortelcentrale gewerkt in de nabijheid van de haven, waarmee het beton gemaakt is waarmee de sluis is gebouwd, niemand heeft ooit enige klacht geuit, niemand heeft eigenlijk geweten dat het een mor telcentrale was, die daar stond. En nu al die agitatie. Men heeft altijd de mond vol over de leefbaarheid te Bruinisse en over industrialisatie. Welnu deze leefbaarheid wordt door aantrekking van industrie verhoogd. Wat de protesten betreft, velen van de 368 personen die de lijst heb ben getekend zouden dat niet heb ben gedaan als zij wisten wat de raadsleden wisten; dat geen hinder lijk stof wordt veroorzaakt. De voor lichting die bij de uitnodiging om le tekenen gegeven werd was mislei dend, kinderen werden met die lijst de straat opgestuurd enzovoorts. Hij is van mening dat het in het belang van de gemeente is dat de mortel centrale op de haven wordt geplaatst Burgemeester Van de Linde zegt dat plaatsing op de Oostkophaven of op de werkhaven uitgesloten is, deze beide havens en de daarom- heenliggende terreinen zullen geheel dienstbaar worden gemaakt aan de recreatie. De heer Jumelet is wel verwonderd over sommige uitlatin gen over deze protestaktie gedaan. Onder de 368 handtekeningen zijn toch ook wel mensen, die weten wat en waarvoor zij iets tekenen al neemt ook hij niet alle handtekenin gen serieus. Wat hem echter wel heeft gefrappeerd is het feit dat de heer Van den Oever heeft gezegd, als er een mortelcentrale komt kom ik niet naar Bruinisse, terwijl we in de vorige vergadering met en thousiasme besloten aan de heer Van den Oever c.s. gelegenheid hebben geboden ligplaatsen voor plezierjach ten te bouwen langs en in de ge meentehaven. Wat de heer Van den Oever doet is voor Jumelet niet doorslaggevend maar het kan een teken aan de wand zijn, als de heer Van den Oever c.s. weg blijft zullen er ook meerderen weg kunnen blijven en dan zal blij ken dat men de kip met de gouden eieren heeft geslacht. Want wat men ncdig heeft zijn plezierjachten cn kustvaarders in de haven, die bren gen voordeel voor de middenstand. Overigens heeft dc voorzitter zelf gezegd, dat recreatie en industriali satie niet samen gaan, in zijn afwij zing van de plaatsing van de mor telcentrale op Oostkop- of werkha ven. Maar dan ook niet op de ge meentehaven. Dat wil niet zeggen, dat hij de betonmortelcentrale nu maar wil afschrijven. Men moet sa men met de firma Van Dijk een an dere plaats zoeken in de polder Bruinisse die ruim 700 ha groot is. Wethouder Van Gilst vindt het jammer dat het besluit dot met al gemene stemmen is genomen nu ge vaar loopt niet uitgevoerd te worden. Want na het bezoek aan de bedrij ven van de firma Van Dijk waren alle leden er het er over eens, dat er weinig aanleiding was tot klach ten. De heer De Koning wijst er nogmaals op dat hij altijd al gere serveerd heeft gestaan tegenover de plannen van de firma Van Dijk. Een voorstel van de heer Jumelet om reeds nu te besluiten de installaties niet cp de haven te plaatsen wordt niet ondersteund, wel wordt met al gemene stemmen besloten, nog eens met de direktie van de firma Van Dijk te gaan overleggen, of het mo gelijk is voor de vestiging te Brui nisse een oplossing te vinden waar bij de kooi en de geit worden ge spaard. De directeur van het Indonesische staatstinbedrijf, brigade-generaal R. Pirngadi, heeft medegedeeld dat er voor het herstel van de tinmijnen op de Banka-eilanden Nederlandse kredieten zullen worden verstrekt, voor een bedrag van 15 miljoen gul den. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G: Burgh-Cluzona 0-4; RKFC-Zierikzee 0-1; Vosmeer-BSC 1-1; DIVO-De Schutters 2-0; Halste- ren-Oudemolen 3-5; Nieuw Borg- vliet-NVS 3-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Dreischor-Robur 9-2; Zirikzee II-Kruiningen 4-3; Luc- tor-Renesse 4-3; Kortgene-Patrijzen 9-4. 2e klasse C. Burgh II-Zonnemaire 8-2; Dreischor II-Zierikzee III 8-1; SVOWK-Renesse II 2-4. Zaterdagcompetitie le klasse: MEVO-Middelburg 3-1; Bruse Boys-VCK 2-3; Spui-Zaam- slag 1-2. 2e klasse A: Colijnsplaatse Boys- WIK 2-1; Duiveland-Oostkapell 2-2; Veere-Brouwershaven 1-0; Seroos- kerke-Meeuwen II 2-0. 3e klasse A: MEVO II-SKNWK 2-4; Brouwershaven II-MEVO III 4-1; ZSC-Bruse Boys III 6-1; Burgh III-SKNWK II 9-1; Burgh IV-Bruse Boys II 1-3. Junioren Groep A I: Zeelandia A I-Zierik- zee A I 2-7. Groep A IV: Nièuwdorp A I-Burgh 2-1. Groep B IX: Brouwershaven B I- WIK B I 2-0. Groep B X: Zierikzee B I-Zierik- zee B II 6-0; MEVO B I-Bruse Boys B I 2-6; Duiveland B I-SKNWK B I 12-1; SVOWK B I-Dreischor B I 0-19. MOTORSPORT Oriënteringsrit M.A.C. „St.-Philipsland" De vierde oriënteringsrit dit jaar van de M.A.C. „St.-Philipsland" vindt plaats op zaterdag 25 septem ber. De prijsuitreiking wordt na af loop gehouden in hotel „Concordia" te Steenbergen, H.L.O. Het H.L.O.-diploma eerste graad werd 'behaald door de lieer H. E. S. Sinck te Zierikzee. Het diploma vierde graad werd 'behaald door mejuffrouw J. M. Or- née en de heer C. L. de Vos, beiden te Zierikzee. DODELIJKE ONGELUKKEN MELICK-HERKENBOSCH. De 22- jarig bouwvakarbeider A. Puts uit Melick is om het leven gekomen, toen hij op de dr. Biermanstraat in zijn woonplaats met een nieuwe bromfiets tegen de laadbak van een vrachtauto reed. De jongeman was op slag dood. Hij was gehuwd en va der van één kind. N1JVERDAL. Het 12-jarige zoon tje van de familie Snoeyer te Nij- verdal, dat als duorijder op een bromfiets zeer ernstige kwetsuren opliep en in het ziekenhuis werd op genomen, is aan zijn verwondingen overleden. ROERMOND. Nabij de schutsluis van een kanaal te Panheel, tien !km. ten zuidwesten van Roermond, is za terdagavond de 57-jarige schipper B. van Brakel uit Meppel om ihet le ven gekomen, toen hij door een bromfietser werd aangereden. SITTARD. Het onderzoek van dc politie te Sit tand naar de doodsoor zaak van ide 23-jarige woonwagen bewoner Jan Hendriks geeft aanlei ding' te vermoeden dat de anan het slachtoffer van een verkeersongeluk is geworden. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis te Groningen is overle den 'de 67-jarige mejuffrouw S. Al- lersma uit Warffum, die het slacht offer werd va'n een verkeersongeluk op de weg nabij Wdhe-Den 'Hoorn. DEN HAAG. De 27-jarige C. Veen uit Laren (N.H.), die op vakantie dn Spanje was, is bij het baden in zee bij Blanes aan de Costa Brava, ver dronken. ROTTERDAM. Op het terrein van het havenbedrijf C. Swarttouw aan de Rotterdamse Merwehaven is de 24-jarige G. van Rooy uit Oisterwijk, zaterdag bij zijn werkzaamheden do delijk gewond. SITTARD. Zaterdagmorgen werd op de rijksweg Noord-Sittard do 10- jarige Leon Jesse door een passeren de auto gegrepen toen de jongen de rijweg wilde oversteken. Hij was op slag dood. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 19-9. De sporttoto van deze week had een record-inleg van 1.091.831 gulden, een bedrag dat door 771.530 deelnemers is bijeen gebracht. De eerste prijs bedraagt f 198.167. de tweede f 108.091 en de derde f 54.046. Zondagavond hadden zich 11 deel nemers met 13 punten gemeld. Er waren 80 meldingen 'binnen van 12 goede voorspellingen en een groot aantal, die de eerste 8 uitslagen goed hadden voorspeld. Bejaardensociëteit Dinsdag 21 september gaan de veertiendaagse bijeenkomsten van de bejaarden-sociëteit weer begin nen. Ook dit jaar weer in de grote zaal van de Koebel en op het gebrui kelijke aanvangsuur. De bewoners van Burgh die de 65-jarige leeftijd bereikt hebben, zijn weer van harte welkom op de middagen, die na de eerste dinsdag van volgende week verder om de veertien dagen op de w o e n s-dagmiddagen worden ge houden. De trouwe bezoekers(sters), de prettige middagen kennende, zul len zeker dit bericht met vreugde lezen en de nieuwe bezoekers aan sporen met hen mee te trekken naar „De Koebel", waar het comité zoals altijd veel moeite en werk doet om het de oudoren uit het 'dorp wat ge zellig te maken. BROUWERSHAVEN Concert „Volharding" uit Goudswaard Voor een dankbaar publiek heeft zaterdagavond te Brouwershaven de muziekvereniging „Volharding" uit Goudswaard o.l.v. de heer J. don Hartigh een populair concert ver zorgd, dat bijzonder in de smaak viel. Naast de concoursnummers Sona tine van Boedijn en „Fête Proven ca- le" van P. Popy, welke het korps ook op 10 juli jl. tij'dens het concours te Renesse speelde, waren er ook enige pittige marsen en walsen te beluisteren. Dit optreden van „Volharding" on der de eminente leiding van de heer den Harhigh getuigde van een goede korps-geest, waarbij met élan en bra voer werd gemusiceerd. Het ligt in de bedoeling dat dit korps aanstaande zomer in het sei zoen nog eens 'in Brouwershaven zal optreden. LAND- EN TUINBOUW BRUSSEL, 18-9. Op grond van de jongste gegevens valt te verwachten, dat de graanoogst in de Europese Gemeenschap iets geringer zal zijn dan vorig jaar, zulks als gevolg van het slechte weer. In Duitsland wordt gerekend op 13.4 miljoen ton (vorig jaar 16,5 miljoen), in Frankrijk 24,2 miljoen ton (v.j. 23,8 miljoen) en in Italië 10,4 miljoen ton (v.j. 9,4). Mais en rijst zijn in deze cijfers niet inbe grepen. De tarwe-oogst zal ongeveer ge lijk zijn aan vorig jaar, t.w. 29.3 miljoen ton. Duitsland verwacht 3,9 miljoen ton tegen 5,2 miljoen ton vo rig jaar. Frankrijk waar ruim 150.000 hectare meer is bebouwd dan vorig jaar, 14,1 miljoen ton tegen vorig jaar 13,8 miljoen ton en Italië, waar 115.600 hectare minder werd be bouwd. werdt als gevolg van een ho ger rendement toch een stijging ver wacht van de 8.6 miljoen ton van 1964 tot 9,5 miljoap ton nu. Voorts wordt, ondanks areaaluit breiding in Duitsland, Frankrijk en België, een kleinere gerstoogst ver wacht. Ook voor rogge en haver worden kleinere oogsten verwacht. Ingezonden mededeling maandag 20 september 1965 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 1 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 9 250 883 499*) 412 0470 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: I 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: t.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: Een prijs van f 2.000 is gevallen op hel nummer: 44868 Een prijs van f 2.000 is gevallen op hei nummer: 41513 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 88230 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 22465 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 912t 8 Een prijs van f 5.000 is gevallen op hel nummer: 55114 De prijs van f 25.000 is gevallen op hel nummer: 57136 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Voor het kandidaats-examen medicijnen slaagde aan de universi teit te Leiden onze stadgenoot de heer J. J. C. Jonker Jacz. ANNA-JACOBAPOLDER „Mensen uit één stuk" Met het onderwerp „Mensen uit één stuk" werd door de heer J. P. v. d. Balkenende het winterseizoen geopend van de afdeling Anna Jaco- bapolder van de N.C.V.B.. Op dit onderwerp volgde een ge animeerde bespreking. Er was een goede opkomt van de leden. Presidente, mej. J. van Strien, drong er op aan de vergaderingen te bezoeken. De volgende vergadering zal ge houden worden op 12 oktober a.s. NOORDGOUWE Najaarsvergadering Plattelandsvrouwen Onder leiding" van de presidente mevrouw A. der Weduwen-Steen- dijk vond de najaarsvergadering plaats van de afid. Noordgouwe e.o. van de Nod. Bond van Plattelands vrouwen. In deze vergadering werd o.a. de viering van het kerstfeest be sproken en vond een verloting plaats ten bate van de kas welke f 32 op bracht. Bij de verkiezing, die nood zakelijk was voor een nieuw be stuurslid, werd gekozen mevr. A. D. Sohoon-de Lange te Zormomaire. Met enthousiasme werd gespeeld het spel „Trek aan de bel", waarbij twee groepen dames de titels moes ten a-aden van ten gehore gebrachte grammofoonplaten DEN BOSCH, 18-9. In de veemahkt- hallen te 's Hertogenbosch is voor de 33ste maal de nationale tentoonstel ling gehouden van de KoniLnklijke Vereniging „Het Nederlandse Trek paard". Het aantal inzendingen voor deze tentoonstelling bedroeg bijna vijf honderd. De 'kwaliteit van deze pro- dukter. van de koude bloedfokkêrij en de, door het (gure weer wel enigs zins getemperde belangstelling voor de feestelijke demonstratie waarme de de tentoonstelling zaterdagmid dag werd 'besloten, toonden duidelijk aan dat ondanks alle mechanisatie op het boerenbedrijf de belangstel ling voor het paard zich todh zeker niet 'in dalende lijn 'beweegt. Een zeer goede indruk maakten op deze tentoonstelling de eerst enkele SUSTEREN. In Lido da Sole in Italië 'is de 45-jarige P. Lamermon uit Susteren dit weekeinde dodelijk verongelukt, toen 'hij met zijn perso nenauto werd aangereden. Hij was in Italië met zijn vrouw en dochter op vakantie. jaren geleden uit Oostenrijk geïm porteerde Haflingerpa arde n, die zich niet alleen in oris land uitstekend hebben geacclimatiseerd, maar ook reeds voortreffelijke fokresultaten hebben afgeworpen. Een publiek van vele duizenden paardenliefhebbers genoot zaterdag middag van dit ieder jaar opnieuw indrukwekkende schouwspel en niet minder van de even deskundige als puntige toelichting door burgemees ter mr. G. Bax van An'del. Zij juich ten de (kampioenen spontaan toen en in niet mindere mate de grote pa rade van de va diers met hun afstam melingen. Zeeuwse kampioenen De volgende 'kampioenen 1965 wer den door de jury aangewezen: kam pioen hengsten: Dinant d'Orange, K 2617, van de weduwe I. de Buk te Grijpskerke, Zeeland. Reserve-kam pioenen: Favori van Moerkapelle, K 2569, van C. N. den Hamer Nz. te Sdhoon'dijke en Oostburg van A. J. Catseman te Biervliet, Zeeland. Kampioenen merriesAmazone van de Rij'skeet, K 58655 van kinde ren C. M. Romme te Terheiden bij Breda. Reserve-kampioenenConnie van Gramstrijen, K 26488 van J. van der Sluis te Klaaswaal, Zuid-Hol land. Haf linger: nationaal kampioe nen Haf linger merries: lichte klasse: Liesje, HF 493 van P. Lempens te Stramproy, Limburg, idem zware (klasse: Lenka, HF 260 van L. J. Vos te Haren, Groningen. „Dag van kip en ei" UTRECHT, 18-9. Dinsdag de 21ste september is in het kader van de ex positie C.V.V. (Coöperatieve Venlose Veilingvereniging) „Venlo '65", die vrijdag wordt geopend, uitgeroepen tot de „dag van kip en ei". Er wordt op die dag een grote kookwedstrijd gehouden. Vijftig deel neemsters treden 's morgens in het culinaire strijdperk om elkaar de loef af te steken in het bereiden van gerechten waarvan de hoofdbestan- delen kip en eieren zijn. Een deskun dige jury zal de winnares aanwijzen. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren is op de tentoonstelling vertegenwoordigd met een demon- stratiestand waarin inlichtingen ver strekt worden over het gebruik van kippen en eieren, diverse gerechten worden gedemonstreerd en recepten werden uitgedeeld. FEUILLETON Ze loosde een zware zucht en be gon over de gang te lopen in de richting van de benedentrap. Een deur 'ging open, een verschrikt meis jesgezicht met een verwarde haar dos kwam om de hoclk kijken °n vroeg: „Wat /is er nu weer?" Doch Ineke gaf geen antwoord. Beneden werd nog eens geroepen: „Hierheen!" Dus daar moest zij ook bij zijn. Had iemand het spook in zijn lurv.cn 'genomen? Ze rende de trap af, de corwersatiiezaail door naai de 'eetkamer, en daar aangekomeh, botste ze 'bijna legen Van Gent op, die uit de 'keuken (kwam. Uit welke richting werd er geflo ten?" vroeg hij hijgend. Ineke wees naar de a-echter vleugel. „Ik dacht, dat 'het daar vandaan lcwam". Ze liepen door de verbindingsves tibule naar de uitbouw, die de rech tervleugel genoemd werd en waar onder meer de bibliotheek, de mu ziekkamer en de biljardkamer wa ren. In het laatste vertrek stonden Bastiaanse en v. Aken, blijkbaar in een woordenwisseling. „Waar is 'het spodk?" vroeg Ineke, teleurgesteld omdat ze niemand an ders zag dan de twee mannen. Bastiaanse schudde zijn hoofd. „Ze kunnen ons net zo hard beduvelen a'ls ze willen". Hij wees in het rond. „Hier zijn vier vertrekken, die in elkaar lopen. Ik stond hier, bij het biljard, en alle deuren stonden open. Het klonk duidelijk, eerder oorver door O. DEUTEKOM dovend, dat gegil, en het (kwam uit dat vertrek - hij wees naar de bi bliotheek- daar durf ik mijn hoofd onder te verwedden. Nou, ik deed mijn zaklamp aan én rende er heen, stak meteen het grote licht aan, maai er was niets te zien, niemand. En toch "hoorde ik nog even dat gegil. Ik dacht, dat ik me misschien toch vergist (had en dat het uit de mu ziekkamer was gekomen, dus ik daarheen en het licht opgedraaid, maar niets te zien. De andere ver trekken ben ik oök doorgelopen, niéts, niets, niets. Snappen jullie dat nu? En ik kan er op zweren, dat het uit dé bibliotheek kwam". Hij legde de nog steeds brandende zaklamp op hot biljard en 'haalde een zakdoek le voorschijn, waarmee hij zich hot zweet van ihet gezicht veegde. Van Aken had enkele malen zijn hoofd geschud. „Ik stond bij de (in gangsdeur van de linkervleugel, om dat i'k gisternacht al een vermoeden had, dat het daar vandaan lcwam cn ik ben er rotsvast van overtuigd, dat het daar vandaan 'kwam, uit een der vertrekken. Maar ja, alle deuren stevig op slot". Hij haalde zijn schouders op. „Je gelooft het niet. want we leven niet meer in de mid deleeuwen, maar je zou haast den ken, dat iemand daar een vrouw verborgen houdt". Bert. die intussen ook hel vertrek had betreden, hooide de laatste woorden cn knikte. „Ja, en die dc wekker zet op vijf minuten over half drie om dan een potje te gaan gillen. Tot aangename verpozing en- de vermaak van de gasten van „Os- sewaarde". Lariekoek. Ik zat op de tweede verdieping, 'helemaal aan het eind van 'de gang en ik weet zeker, dat het daar vandaan kwam. Denk jij ook niet, Ineke" Het meisje 'haa'lde op haar beurt de schouders op. Ze legde dc zak lamp neer er. nam de sigaret in ont vangst, die Van Aken 'haar aanbood. „Ik weet het nliet meer. Ik zou haast er op durven zweren, dat het vlak bij me stond, de persoon, die zover- schrikkelijk leuk kan gillen, wie het dan ook is. Ik 'geloof, dat m'n nek haren van schrik overeind kropen. Gatsicde kriebels gingen over me (heen. Hoe iemand toch zo kan gillen Bert Hooghuis sdhudde voor de zoveelste maal zijn hoofd. Hij nam ook oen sigaret en terwijl hij hem opstak, keek «hij naar Van Gent en vroeg: „En jij? Jij stond in de keu ken, nietwaar? Jij bent natuurlijk eveneens de mening toegedaan, dat het spook in je onmiddellijke nabij heid stond?" Van Gent. aarzelde oven alvorens tc antwoorden. „Het 'klonk wel zo. alsof het in de keuken was. Of in do 'bijkeuken. Ik ben meteen overal gaaii kijken en stak dc lichten aan, zoals we afgesproken hebben. Maar natuurlijk louw mot de pook. Als het al een spook is, dat ons iedere macht zo prettig bezig houdt, dan verstaat-ie tevens goed de kunst zich onzichtbaar te malleen en te hou den. Als hij voortaan ook nog on hoorbaar 'giit, zal ik hcni wel dank baar zijn. Dat verrekte gegil begint nu een beetje op m'n zenuwen te werken". „Dat zal wél hij ons allen hel Re- val zijn", veronderstelde Bastiaanse, zijn vriend op de schouder kloppend. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2