0. IT 44 Renniesjj* is een moderne hobby Geen instemming met streekplan S.-D. voor Westhoek-onderdeel Duizenden toeristen kregen A.N.W.B.-hulp STOP^ m^STO1 ra Derde radionet kan al worden getest Dertig jaar consul K.N.V.B. te Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdis 16 september 1965 Nr. 19951 Gemeenteraad Westersehouwen In liet afgelopen seizoen WESTEKSCHOUWEN, 16-9. In een raadsvergadering van een uur, alwezig met kennisgeving was de heer M. J. Steur, heeft de gemeente raad van Westerschouwen dinsdag avond onder voorzitterschap van burgemeester H. Everwy'n een niet onbelangrijk aantal agenda-punten afgewerkt. Bij de ingekomen stukken was een beschikking van de Kroon waarin het op 22 juli door de provinciale staten besproken streekplan Schou- wen-Ouivetand werd goedgekeurd. De voorzitter deelde mee het, voor wat betreft de Westhoek, niet met het plan eens te zjjn. Hij wilde, met inschakeling van een terzake kun dig bureau, een nieuw plan ter tafel brengen en dit aan Gedeputeerde Staten voorleggen. Over het poststation te Noordvvelle deelde de voorziter mee dat van het postkantoor Zierikzee bericht was ontvangen dat het poststation Noord- welle gehandhaafd zal blijven. De leiding zal berusten bij mevrouw Kosten-Knuit. De raad ging verder akkoord met het verlenen van eervol ontslag aan de gemeentewerkman J. J. Natte te Noordvvelle, die op 2 oktober de pen sioengerechtigde leeftijd zal bereiken Benoeming aan kleuterschool Voor de functie van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Haamstede meldden zich drie kandi daten aan, t.w. mej. S. G. C. v. d. Linde te Goes, mej. W. Engberts te VUssingen en mej. M. Grevengoe te Apeldoorn. Na stemming bleek mej. v. d. Linde te Goes te zijn gekozen. De datum van indiensttreding zal nog nader worden bepaald, dit in verband met een ontslagaanvrage el ders. Momenteel is aan de openbare kleuterschool een tijdelijk hoofd leidster verbonden. De raad van Westerschouwen kreeg verder te beslissen over grond aankoop. De heren A. C. Hanse en P. M. Priemis te Noordwelle hadden daartoe een aanvraag ingediend. Het betreft hier grond voor het verkrij gen van een uitbaning met een op pervlakte van 195 m-. De prijs is gesteld op f 900,de massa, waar mee de raad zich kon verenigen. Wijzigingen in gemeentebegroting Wijzigingen in de gemeentebegro ting 1965 vragen en bedrag van f 7637.20 waardoor een post van f 9782,18 onvoorzien blijft. Deze wij zigingen zijn als volgt. Allereerst stelde het college van b. en w. voor een bedrag van f 3000,uit te trek ken voor aanschaf van een tweede hands auto voor de dienst gemeente werken. Op een vraag van de heer Dalebout, waarom niet tot aankoop van een nieuwe wagen wordt over gegaan, deelden b. en w. mede dat dit inderdaad was overwogen, maar dat, gelet op het gebruik dat van de auto wordt gemaakt, een tweede hands auto waarschijnlijk voordeliger is. De voorzitter zag de aankoop van een auto als een proefneming en vond dat een nieuwe wagen te luxe is voor het doel waartoe hij wordt gebruikt. De heer Hendrikse merkte over de aankoop nog op dat, behalve ambtenaren, ook derden met de wa gen moeten kunnen rijden en de voorzitter zegde dit toe. Een tweede wijziging in de ge meentebegroting betrof de verbete ring van de strand-outillage en de trap te Westenschouwen. De werk zaamheden, die werden uitgevoerd in samenwerking met het water schap, vergden f 3751,. Verder is er nog een verhoogde bijdrage aan de Zeeuwse Muziek school (het bedrag is nu gesteld op f 500,terwijl ook de verandering van de oude kleuterschool tot tijde lijk P.T.T.-kantoor geld vergde (f 625,—). Asfalteren van parkeerterrein De voorzitter vestigde voorts de aandacht op enkele grote werken die binnenkort hun beslag krijgen. Waar schijnlijk zal reeds dit najaar een begin worden gemaakt met de asfal- E.E.G. organiseert foto- en film wedstrijd AMSTERDAM, 15-9. De Europese Gemeenschappen hebben een foto- en filmwedstrijd voor de jeugd uit geschreven. waaraan alle jongeren van 10 tot 21 jaar uit dc E.E.G. en de met haar geassocieerde landen (Grie kenland en Turkije) kunnen deelne men. De wedstrijd, die als onder werp heeft „Wij Europeanen - beel den uit ons leven", wordt wat Ne derland betreft georganiseerd door de Stichting ter bevordering van dc Amateurfotografie en staat onder beschermheerschap van de minister van Crema, mr. M. Vrolijk. Ingezonden mededeling R ED BAN£ >- ROOSENDAAL tering van het parkeerterrein bij de heer Flohil te Westenschouwen. De kosten bedragen f 54.000,waar van f 8000,voor rekening van de D.A.C.W., f 23.000.— voor de ge meente en eenzelfde bedrag voor re kening van het Rijk. Het voet- en rijwielpad aan de La- óne te Renesse zal een bedrag van f 133.000,vergen, waarvan de ge meente f 47.000,zal moeten beta len. Incoret en Rijk nemen resp. f 47.000,en f 39.000,— voor hun rekening. Incoret deed reeds een subsidie-toezegging voor verbetering van het parkeerterrein aan De Punt. Dak Prinses Beatrixschool De voorzitter stelde verder voor f 10.000,te voteren voor vernieu wing van het dak van de prinses Beatrixschool te Haamstede. Het be treft hier een asfaltdak en de kos ten van vernieuwing zouden kunnen worden gedekt uit het voor schilder werk aan scholen bestemde fonds. Dit schilderwerk is in verschillende gevallen niet uitgevoerd, zodat het bedrag dat over is kan worden ge bruikt voor vernieuwing van het dak van de Beatrixschool. De heer Hendrikse vroeg zich af of het niet wenselijker is om de pos ten voor het schilderwerk over te laten gaan in de nieuwe begroting aangezien dit werk toch ook urgent is. De heer Dalebout vond dat het dak wel erg snel aan vernieuwing toe is, waarop de voorzitter opmerkte dat een asfaltdak een levensduur van ongeveer 12 jaar heeft. Verbetering gcmcentcwoningen Bij de rondvraag stelde de heer Hendrikse de vraag of het in de be doeling ligt dat in Noordwelle, na het eervol ontslag van de heer J. J. Natte, een nieuwe gemeentewerk man wordt aangesteld. De voor zitter merkte hierover op dat in de huidige begroting geen ruimte be staat voor de aanstelling van een ZIERIKZEE, 15-9. Voor dc aan vang van de voctbahvcdstryd tussen Zierikzee en Burgh op het sportpark „aBnnink" werd de heer J. YV. Gul- de door de vertegenwoordiger van het distrikt Zuid I van dc K.N.V.B. dc heer I. Bakker gehuldigd in ver band met het feit dat hij gedurende 30 jaar de taak van consul te zierik zee heeft vervuld. De heer Baiklker stelde vast .dat hel nu direkt geen zware taak is, al blijft men niet altijd van kritiek ver schoond als men in de morgenuren een terrein .'heeft afgekeurd onder slechte weersomstandigheden, waar van men later soms spijt heeft als 'het weer later verbetert. In deze 30 jaar heeft zioh ten aanzien van de sport veel gewijzigd. In de huidige samenleving heeft de sport zich een vaste plaats weten te veroveren. In de laatste 7 jaar is er ook veel op Schouwen-Duiveland ten gunste ver- UTRECHT, 15-9. Elke radiobczit- tcr kan nu reeds proberen of hij bin nenkort op dc middengolf het derde radioprogramma van Hilversum kan ontvangen. Dit iheeft 'hel A.N.P. vernomen van de heer W. Vogt, directeur van dc Nozema. De steunzenders in Henge lo, Hoogezand en Hulsbergen relaye- ren thans namelijk op golflengte 188 m. de hele dag het programma Hil versum II, omdat de tweede zender in Lopik wegens vervanging tot 25 september kwalitatief te wensen overlaat. Normaal werken dc steun zenders tot 10 uur 's ochtends en na vijf uur 's avonds. Dc heer Vogt verwacht dat voor hel derde Hilversumsc radiopro gramma op de middengolf dezelfde golflengte (188 m.) zal worden ge bruikt in afwachting van de moge lijke bouw van een derde zendmast voor de middengolf in Lopik. Overdag zal de ontvangst via dc steunzenders niet al te bost zijn zo verwacht de heer Vogt, maar men kan althans nu reeds nagaan hoe de ontvangst via de middengolf zal zijn als straks in de overgangsfase Hil- Dodelijke val van fiets OOSTERHOUT. 15-9. Omstreeks acht uur woensdagavond kwam de 15-jarige jongen N. R. M. Laurfjs- sen door onverklaarbare oorzaak in dc Huize Limburgstraat in Ooster hout met zijn fiets te vallen. Hij overleed na enkele minuien ter plaatse. Vermoedelijk heeft hij een schcdelbasisfractuur opgelopen. Dagelijkse veerdienst Delfzijl-Denemarkcn DELFZIJL, 15-0. Nadat reeds ja ren lana aan plannen voor een veer dienst is gewerkt, is het nu zover dat Delfzijl een regelmatige verbin ding over zee met Esbjerg in Dene marken zal krijgen. In Amsterdam werd daarvoor de maatschappij „Valklines" opgericht, die in januari i960 reeds hoopt te kunnen beginnen. Er wordt dagelijks gevaren. Het vertrek uit Delfzijl is 's morgens om tien uur met aankomst op 20 uur in Esbjerg. Uit Esbjerg vertrekt de boot dezelfde avond, weer om elf uur. Aankomst in Delfzijl volgende mor gen acht uur. Men verwacht in het bijzonder veel belangstelling van mensen die er eens een dagje of een weekeinde tussenuit willen. De veer dienst zal nok voor vrachtvervoer worden gebezigd. gemeentewerkman, maar dat in de volgende begroting hiervoor een weg moet worden gevonden. De heer Hendrikse stelde voorts een vraag over de verbetering aan de gemeentewoningen aan de Noord straat te Haamstede. Hij vond dat het allemaal nogal erg lang duurde en constateerde dat we er met toe zeggingen van de aannemer, wie dat dan ook is, niet komen. De voorzitter merkte over deze zaak op dat er bij de uitvoering van de verbeteringen het een en ander is tegengelopen, maar dat er. na lang aandringen van het college, nu aan de woningen wordt geschilderd. De heer Dalebout deelde mede dat hem klachten hadden bereikt over wateroverlast aan de Weeldeweg te Burgh. Wanneer het regent heeft men daar te klagen over een ware watervloed, hetgeen voor de bewo ners weinig plezierig is. De voorzit ter beloofde dat er aandacht aan zou worden geschonken, evenals aan het hoog-opgroeiende houtgewas dat uitstraling van de lichtmasten in di verse kersen bemoeilijkt. Hierover werd een vraag gesteld door de heer Blom. In Renesse zit men momenteel met een overlast aan oud papier, vond de heer Westhoeve. Hij stelde voor om, nu de muziek geen papier meer ophaalt, de openstelling van de ge meentelijke vuilnisbelt te publiceren op het gemeentelijk publicatiebord. De voorzitter deelde mee hiervoor te zullen zorgen, terwijl hij tevens ver meldde dat de vuilnisbelt woensdag middag is opengesteld. De heer Geluk wees er op dat aan de gemeenlewoningen te Seroosker- ke werkzaamheden aan de schoor stenen zullen moeten worden uitge voerd en nog liefst deze week. Op een vraag van de heer Krijnse Lok ker deelde de voorzitter mede dat de werkzaamheden aan het parkeer terrein aan de Laóne te Renesse de komende winter zullen worden uit gevoerd. anderd. De heer Bakker sprak de wens uit dat zowel provincie als Rijk door zullen gaan met het ver beteren van de accomodaties. Hartelijk dank bracht de heer Bakker de heer Gudde namens dc K.N.V.B. en de dfd- Zeeland voor 'hetgeen hij in de afgelopen 30 jaar voor de sport heeft gedaan. Als be wijs van dank overhandigde ilij hem de zilver enspeld van verdienste van dc K.N.V.B. De voorzitter van dc V.V. Zierikzee de heer A. Brand stelde vast dat de heer Gudde zich gedurende 30 jaar op verdienstelijke wijze van zijn taak 'heeft gekweten. Grote 'bewondering heeft hij altijd gehad voor het feit dat de heer Gud de steeds weer 's morgens om 8 uur present was om op de wedstrijdda gen de terreinen te keuren. Als blijk van erkentelijkheid 'bood bij hem een doos sigaren aan met dc wens 'dat 'hij nog vele jaren getuige zal mogen zijn van de sport. versum III via de steunzenders te beluisteren zal zijn. Chr. Texlielboud wil vier weken vakantie UTRECHT, 16-9. De Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Textiel- en Kledingbedrijven „Unitas" wil het systeem van op tijdmeting gebaseerde tarieven af schaffen, de totale vakantieduur stel len op vier weken en de vakantie toeslag en kerstgratificatie verhogen tot acht procent Dit standpunt heeft „Unitas" be paald in een „program van aktie" dat vandaag is gepubliceerd en waarin de Christelijke Textielbond mogelijkheden ziet voor het voeren van een verantwoord christelijk-so- ciaal beleid. DEN HAAG. H. M. dc Koningin heeft op paleis Socstdijk dc perma nente commissie voor algemene za ken van het Nederlands-Israëlisti- sch kerkgenootschap ontvangen. Het kerkgenootschap viert haar 150-ja.rige bestaan. VARENDE DIERENTUIN 5 ROTTERDAM. 15-9. Het m.s. „Merwc Lloyd" van de Ko- ninklijke Rotterdamse Lloyd, f i varend in de rond de wereld f J dienst die „Lloyd" en „Stoom- vaart Maatschappij Nederland" J gezamenlijk onderhouden van f J de west-kust van Amerika via J Panamakanaal naar Zuid- en r J Oost-Afrika, vervoert op het f a ogenblik bijna 100 dieren. De- j ze klelntf dierentuin, gevormd t i door o.m.: 5 olifanten, 16 gi- f a raffen, 5 buffels, 15 herten, 16 f a antilopen, 16 soorten hokken, t a 3 elanden, 9 gazellen, 5 topi's f a en 1 rhinoceros kwam in f a Durban en Mombasa aan boord f a en is voor New York bestemd. Als het schip daar op 2fi sep- f f tcmber a.s. arriveert, slaat ook f a dc t.w. aan dc kade le wachten f a want dit dierentransport van f i deze aard is het grootste dat f a ooit in Amerika aankwam al- f i thans volgens de verschepers, f a de „International Animal Ex- f i change". f Evacuatie uit Pakistan van Amerikanen WASHINGTON, 15-9. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht be gonnen met de evacuatie van 1100 tot 1300 Amerikanen uit Pakistan, zo hebben functionarissen van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken onthuld. Zes transportvliegtuigen komen uit Teheran naar Lahore in west- Pakistan, om geëvacueerden op te halen. Acht andere transporttoestel len halen in Dacca Amerikaanse burgers op. De meeste geëvacueerden zijn vrouwen en kinderen van Ameri kaanse functionarissen die in Paki stan werken. Het heeft zes dagen geduurd voor landingstoestemming voor de Ame rikaanse luchtmachttoestellen werd verkregen. „MUIZENDODER" AUGSBURG, 15-9. Sinds de ingebruikneming van het straallesvliegtuig „Foruga Ma gister" komen op de West- Duitse luchtmachtbasis Lands berg geen muizen meer voor. De diertjes die op menig vlieg veld een ware plaag vormen, kwamen bij het gegier van de straalmotoren uit hun holen kruipen en stierven. Deskun digen nemen aan dat het schrille geluid van het toestel, dat inmiddels al de bijnaam „muizendoder" heeft gekregen, in een frequenti eligt die voor de muizen dodelijk is. Het waren vloer- en wandkleden, die in lang vervlogen tijden in dc kamers van dc grote woonpaleizen der Farao's en de kasteelzalen der Middeleeuwse ridders de gerieflijk heid binnen brachten! Vooral in het noorden van Europa, toen het glas nog door de kruisvaarders moest worden geïmporteerd, sloten dikke wandtapijten de luchtgaten in de muren af en kon het vertrek door een machtig houtvuur heerlijk warm worden gestookt. Aan deze handgeknoopte tapijten was dc uiterste zorg besteed. De handwerkster fantaseerde het pa troon tijdens het knopen van het ta pijt, waarbij slechts.een ruwe schets het uitgangspunt was. Dikwijls ging er met het maken van écn enkel tapijt jaren heen. Het is begrijpelijk, dat uit die praktische noodzaak ter verdrijving van de kil te het verlangen naar wand- en vloerbedekking bleef, ook nadat de techniek het leven comfortabeler had gemaakt. In de luchtopcningen en kijkgaten waren ramen aangebracht en tegen de muren werden schilderijen ge hangen. Het wandtapijt werd meer en meer als vloerkleed gebruikt. Het is tot op de dag van vandaag een sieraad gebleven! In deze moderne tijd, waar de beeldende kunst steeds meer de aandacht, krijgt die hij verdient wordt ook het handgeknoopte tapijt in ere hersteld. Het wordt een be geerlijk bezit om een vloerkleed van deze tijd te bezitten. En terecht! Van alle dingen in het huis is de vloerbedekking de blikvanger. Er wordt het eerst bij het binnenkomen naar gekeken. Er wordt de gehele dag op gelopen, met schoenen en pantoffels. Er wordt het meest uan gevergd, meer dan van enig ander stuk huisraad. Het kan bij de inrich ting één van de duurste onderdelen zijn, maar zonder kan het beslist niet! Verlangen naar rust De levensduur van een machinaal gefabriceerd vloerkleed van bijvoor beeld 2 3 meter is redelijk be perkt, maar altijd nog kort genoeg om na een jaar of zeven voor de aankoop van een nieuw vloerkleed te staan en de beslissing wat het moet worden. Tenzij u durf heeft! In deze nieuwe tijd wan snelheid en duizenden beeld-indrukken, die de mens dagelijks krijgt te verwerken, verlangt hij op gezette tyden naar rust. Ook de tcleuisie is vaak té in spannend en geeft niet de gevraagde o n t-spanning! Toch willen de han den bezig zijn; men kan niet stil zit ten. En het is opmerkelijk dat de nieuwste en ontspannendste hobby van het zelf-knopen van kleden ei- steeds meer inkomt. Vijftienjarige pleegde aanrandingen GRONINGEN, 15-9. Dc Gronin ger politic heeft een 15-jarige fa brieksarbeider uit Groningen gear resteerd en ter "beschikking van de justitie gesteld, die verdacht wordt van een groot aantal gevallen van openbare schennis der eerbaarheid, aanranding en verkrachting, van eind juni tot en met 8 september ge pleegd in dc stad Groningen en om geving, o.a. in Haren, Zecgse, Zuid- Laven en Fuvelgunne. De aanhou ding geschiedde, nadat er op 9 sep tember vier klachten binnen kwa men van openbare schennis der eer baarheid en een aanranding in een brandgang in dc stad Groningen. Bij verhoor gaf verdachte een reeks gevallen toe. Daarbij waren meisjes en vrouwen betrokken vari ërend in leeftijd van M tot 31 jaar. Van dc helft van de door hem be kende daden is geen klachl binnen gekomen, o.m. vAn I wee gevallen van verkrachting op 22 augustus ge pleegd in Zuid-Laren en Zecgse. Dc Groninger politie vraagt hier om trent inlichtingen. DEN HAAG, 15-9.'s Avonds om kwart voor zeven belde hy uit Ko penhagen dat hij ziek was en naar huis wilde Diezelfde avond om kwart over tien lag hij in een zieken huisbed in Nederland. Die „hy" was een man op vakantie die in moei lijke omstandigheden een beroep deed cp de A.N.W.B. Met behulp van een ambulance in Kopenhagen, een vliegtuig en een ambulance hier werd zijn terugbrenging naar Neder land een snelle zaak Wellicht niet even snel als in dit specifieke geval, maar wel steeds zo snel mogelijk heeft de A.N.W.B. ook in het afgelopen seizoen weer hulp geboden aan duizenden Nederlan ders die zonder zorgen met vakantie naar het buitenland gingen, maar daar tot de ontdekking moesten ko men dat de vakantie niet zo zorge loos verliep als ze hadden gehoopt. Dat zo'n vakantie dan vaak toch niet helemaal in het water viel dank ten ze aan het feit dat ze op reis ge gaan waren met een reis- en kre dietbrief van de toeristenbond en op tijd hulp kregen. Zo heeft de A.N.W-B. tot en met 31 augustus van dit jaar in 161 ge vallen (vorig jaar 126) aan vakantie- gngers onderdelen gezonden voor hun auto. Soms gingen die onderde len per vliegtuig of per trein, maar in een enkel geval keken Nederlan ders in het buitenland ook wel eens De Liberiaanse pers heeft bericht dat de politie van het land kisten met Russische wapens in beslag heeft genomen. heel vreemd op als er plotseling een Nederlandse wegenwachter met de benodigde onderdelen voor hun neus stond. Die wegenwachter was dan „even langs gegaan" omdat hij toch in de buurt moest zijn. Ingezonden mededeling Brandend maagzuur? helpen direkt! Het Witte Huis heeft meegedeeld dal een zeven man sterke Ameri kaanse handelsmissie van 18 septem ber tot 16 oktober een bezoek zal brengen aan Polen en Roemenië. Plaat van bejaardenkoor AMSTERDAM, 15-9. De weihou der voor de sociale zaken van Am sterdam. de heer J. Tabak, zal maan dagmiddag 20 september, in „Atlan tic", aan de dirigent Nico van dei- Linden de eerste langspeelplaat over handigen van hel Henriëlte Roland Holst-koor. Op deze plaat zijn wer ken opgenomen van Handel, Mozart en Schubert, onder leiding van Nico van der Linden uitgevoerd door het genoemde koor dat bestaat uit tach tig bejaarden. Het oudste koorlid is 92 jaar. Het koor maakt deel uit van het Amsterdams sociaal-cultureel groepswerk. De heer J. W. Gudtle gehuldigd op sportpark Baiiniiik Wist u dat bijna 50 pet. van de zelf-knopers uit mannen beslaat en toch is hel geen uitgesproken mannenwerk, maar ook geen exclusief werkje voor vrouwen. Men krijgt echter voortdurend meer oog voor de ontspanning en de rust die van dit soort handenarbeid uit gaat; voor de kostenbe sparing. Want een hand geknoopt tapijt gaat ze ker vier maal langer mee dan een machinaal ge maakt en is daarom alleen al 't liefst maar ca. 70 pet. goedkoper! Bovendien is het kleed geheel eigen keus; de maker heeft zelf grotendeels de kleuren be paald. Bij navraag bij de Leid- sche Wolspinnerij Neveda zagen we dat zij het de klant nog gemakkelijker heeft gemaakt en gezocht naar een eenvoudige en goedkopere handelwijze. De draad van de d'Orient Smyrna lapijtwol, die is samengesteld uit 100 pet. zui vere scheerwol, wordt gesponnen vol gens het „High schoolsystem", waar door de draad niet meer uit elkaar kan draaien en dus ook niet meer is te splitsen. Het tapijt wordt, als hel eenmaal klaar is, niet open ge lopen! Er is een aanmerkelijk grote re slijtvastheid bereikt. Dit vergroot de levensduur van uw vloerbedek king aanzienlijk en nog afgezien van het betere materiaal ivaarmee wordl gewerkt, is dit alleen al een belang rijke kostenbesparende factor, die niet is te verwaarlozen. Minder kosten Er wordt niet van de streng mei een lange draadgewerkt, waarvan later de lussen moeten worden door geknipt, maar geknoopt met een spe ciaal geconstrueerde haakpen en draden van 5,5 cm. lengte. Dit houdt in dat de draden,nadat zij door middel van een maathoutje en een snij apparaatje meteen op de juiste Samen een sterk tapijt zelf-knopen! maat zijn gebracht, niets meer aan lengte verliezen! De pool van hel tapijt is direct bepaald. Bij sommige oude procedc's ont staat verlies door hel scheren. Door de nieuwe werkwijze, waar geen kracht bij te pas komt, worden de kosten met ca. 10 pet, teruggebracht. Een ander nieuw voordeel is, dat hel gaas of stramien, zoals het meestal wordt genoemd, in kleur is voorge schilderd. Dit smyma stramien wordt ook blank in allerlei grootten geleverd., maar de voorbeschildering werkt makkelijker. In de wol zijn prachtige kleuren 60 verschillende, waarvan dc ont werpers in het voorbeschilderen van het stramien op moderne en klassie ke wijze gebruik hebben geviaa/ct. Juist in deze gejaagde tijd brengt het zelf-tapijl-knonen velen de ont spanning die zij nodig hebben en het resultaat is een sieraad, voor uw huis. Bovendien een staaltje van eigen kunnen. Een voorbeeld van een modern smyma vloerkleed (onder) en een met de klassieke tekening.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5