Harmonie „Kunst en Eer" zorgde voor show te Poortugaal STREEKNIEUWS Oriënteringsrit afdeling Duiveland veilig verkeer RAIFFEISENBANK „ZIERIKZEE EN OMGEVING" SPAARBANK Delta-sport meisjes kampioen 3e klasse Ckefarine 4 Feest in Deltaziekenhuis Zending J.R.K.-goederen overgedragen (Van onze redakteur) POORTUGAAL, 13-9. Op de speelweide van het Deltaziekenhuis te Poor tugaal heelt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" - onder leiding van de diri gent Peter de Wildt - maandagavond gezorgd voor een fenomenale muzikale show, die een enorme verrassing betekende voor een deel van de patiënten (een ander deel was al naar bed) en het personeel van dit ziekenhuis, dat - gelük bekend - is ge-adopteerd door het Jeugd Rode Kruis te Zierikzee. Deze gloedvolle manifestatie was het ditmaal wel heel bijzondere „uitje", dat aan een nieuwe zending geschenkgoederen werd toegevoegd, een complete verzameling van siervoorwerpen en gebruiksgoederen, die gistermiddag op het terrein van het ziekenhuis uit een autobus werden geladen, waarin ook een Rode Kruis-delegatie uit Zierikzee, aangevuld met leerlingen van ver schillende scholen, de reis had gemaakt naar het vroegere „Maasoord", dat langzamerhand zeer hechte banden met Zierikzee heeft verkregen. Later op de avond arriveerde - eveneens per bus - de stedelijke harmonie, die het beslist niet „op een koopje" heeft willen doen, maar deze avond goed was voor een fantastische taptoe, waarover met name de patiënten nog dagen lang zullen napraten. fraai beboste laan op het ziekenhuister rein Voordat „Kunst en Eer" onder het dichte lover van de lanen op weg ging naar het speelterrein, bijge licht door hupse meisjes met fak kels was er al van alles gebeurd. Hartelijke gastvrouw voor de Zie- rikzeese mensen was de directrice van het Deltaziekenhuis, zr. H. H. de Wilde, een vrouw reeds lang onder de indruk van al hetgeen het Jeugd Rode Kruis afsjouwt voor „haar zie kenhuis" en die dan ook niets nalaat van elke ontvangst een feestje apart te maken. In een ruime recreatiezaal stond bij aankomst de koffie al klaar en ze werd genuttigd onder het belang stellend oog van vele van Schou- wen-Duiveland afkomstige meisjes, die aan het Deltaziekenhuis him op leiding krijgen, dan wel hun stage periode van de Inascursus doorlopen. Telkens ontdekte men er weer eentje en Schouwen-Duiveland bleek kennelijk toch nog een beetje te trekken, want juist deze schare ex- schiereilandmeisjes hadden een tof fe avond. Dat verrieden hun opge wonden gezichten. Fraaie spullen De uit Zierikzee meegebrachte „spullen" werden op tafels uitgestald en het was weer heel veel, dat aan de directrice kon worden overge dragen tijdens dit zesde bezoek dat het J.R.K. bracht. De goederen wa ren met opvallende vlijt en vin dingrijkheid vervaardigd door leer lingen van de l.t.s., de landbouw- huishoudschool „Prinses Juliana", de lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut", het professor Zeeman-lyce um en de openbare u.l.o.-school. Een leerlingendeputatie had de reis mee gemaakt en Jan v. d. Wielen, Wij nand de Boer, Jaap Viergever, Mau- rits Leeuw, Paula Fluyt, Ria Kos ters, Janny v. d. Hulle en Joke Bo- lier keken met trots naar de tafels waarover een weelde aan goederen lag uitgestald. Het was weer een ge varieerd sortiment als: specimen van fraai naald- en borduurwerk, vogel huisjes, schillenbakjes, kandelaars, voetenbankjes, droogrekjes, lectuur bakken, poetsdozen, houten sierher- ten en -vogels. Toespraken en geschenken Aan de maaltijd werd het woord gevoerd door de directrice, die de delegatie o.w. de heer H. Uyl, bur gemeester S. Francke van Midden- schouwen, de heer W. Hack, direc teur van de l.t.s. en de heer J. K. Joppe, een hartelijk welkom toeriep, de verzekering gevend dat het hart der patiënten warm klopt voor Zie rikzee. Zij dankte leerkrachten en leerlingen, die zich hebben inge spannen om weer een zending goe deren gereed te krijgen. „Daar moet heel wat inspiratie en werkkracht aan te pas zijn gekomen", zo meende zij. De heer Hack zag in de vervaar diging en overdracht van goederen een mogelijkheid tot het leggen van een band, die nader tot elkaar voert. „Ilct is tussen ons ccn echte ge meenschapszaak geworden", aldus cJc heer Hack, die de directrice ver raste met een tweetal geschenken in dc verm van ccn houten gestylcerd hertje en ccn dito vogel, vervaar digd dcor leerlingen van de l.t.s. Zr. de Wilde was zeer getroffen door deze vriendelijke geste, maar het werd haar nog wat „moeilij ker" gemaakt door een hartelijk toe spraakje van de heer Joppe, die zijn ivoorden vergezeld deed gaan van een met Zeeuwse motieven versierde borduurlap, vervaardigd door mej. Feyen te Zierikzee, die langdurig bedlegerig is. Ook hiervoor dankte de directrice met innemende vrien delijkheid. Tot slot bood de heer Joppe de heer Hack een boekenbon aan in verband met het feit dat betrokke ne in zijn hoedanigheid van direc teur der l.t.s. voor de laatste maal een J.R.K.-trip naar Poortugaal mee maakte. Binnenkort toch gaat de l.t.s.-directeur met pensioen. De heer Joppe herinnerde er aan dat met de heer Hack destijds de eerste contacten zijn gelegd en on middellijk was er toen bij hem be reidheid zich met zijn school in te zetten voor dit menslievend werk. heer Hack zorgde in zijn dank woord nog voor een verrassing door te verklappen dat hij destijds - in dienst van de Gemeentelijke Ha venwerken te Rotterdam - enkele paviljoens van het toenmalige „Maasoord" heeft getekend. „Het is dus begonnen met het Deltazieken huis en het eindigt ermee", aldus de directeur van de l.t.s. ZIERIKZEE Botsing op berucht punt Op 'de beruchte kruising Vrijpoort- je-Hoge Molenstraat werd de brom fietser J. S. te Brouwershaven, die geen voorrang verleende aan de uit de Hoge Molenstraat in de richting van het „Huis van Nassau" rijdende auto, bestuurd door T. H. B. S. te Zierikzee aangereden. Beide voertui- werden beschadigd. Inbrask op sportpark Enikele jeuigdige personen (hebben een poging gedaan in te breken in de kantine van het sportpark „Ban- ninlk". De poging mislukte echter; wel werden enkele buiten het ge bouw gelegen voorwerpen meegeno men. De politie wist 'de daders te achterhalen en maakte proces ver baal op. Nadien was er nog gelegenheid één der in het afgelopen jaar geheel gemoderniseerde paviljoens te be zichtigen. Men leerde uit deze kor te excursie dat - ondanks de wat krappere geldmiddelen van de ge meente Rotterdam - ook het Delta ziekenhuis aan een stelselmatige vernieuwing en verbetering toekomt, al zullen ook ginds nog niet alle wensen zijn vervuld. Optreden „Kunst en Eer" Intussen was de bus met „Kunst en Eer" gearriveerd, „op de voet ge volgd" door een vrachtwagen van de Kon. Zeelandia N.V., waarin de instrumenten waren geladen. Na een kep kcffie lieten de man nen van .Kur.st en Eer" er geen gras ever grefcie», maar ging het - de drumband vcorcp - naar de speel weide, waar het muzikaal spektakel stuk vcor kijkgrage en enthou siaste mensen werd cpgevoerd. Een fraaie na-zemeravend - wei nig hebben we er in het afgelopen seizcen zo gehad - begunstigde dit opwekkend tafereel. Een gele ronde maan, die als een lamp boven het terrein hing, was mede getuige van de muzikale executie. Lichtvoetig onderdeel van de show was de „let- kiss", die de benen van vele kijkers „van de grasmat" bracht. Na afloop werd het in de recreatiezaal nog eens luchtig overgedaan, op speciaal ver zoek van de Schouwen-Duivelandse meisjes voor wier charmant vragen de (moegespeelde) musici toch be zweken. Het slct Een slotwoord werd gesproken dcor de economisch directeur van het Deltaziekenhuis, de heer E. van Dijk, die apart de heer Hack in het zonnetje zette, hem dankend voer de overvloedige steun onder aanbieding van een ingelijste luchtfoto van het ziekenhuis. Geestdriftig uitgewuifd door per soneel en patiënten vertrokken daar op de bussen naar Zierikzee. Een mooie avond, maar wel inspannend. Het was al volop dinsdag toen dele- gatileden en muzikanten weer thuis waren. Auto over de kop Zaterdagavond om half elf reed een auto, bestuurd door L. J. H. te Goes met grote snelheid in de rich ting Zierikzee. Voor hem reden en- 'kele andere auto's. H. wilde passe ren, maar één der auto's haalde wat teveel naar links uit, zodat de inha lende wagen in de berm terecht kwam en over de ikop sloeg. Wonder boven wonder bleef H. bij dit onge luk opgedeerd. Buitendag Herv. gemeente De al tot .een traditie gewerden buitendag van de Hervormde ge meente te Zierikzee wordt ditmaal gehouden aan bet begin van het a.s. kerkelijke-.seizoen, namelijk op zen- dag 19 oktober t.s. Na de kerkdienst in de Grote Kerk oJ.v. ds. J. B. As- sendorp, wordt om 12 uur per bus vertrokken vanaf het Havenplein naar Renesse. Na een gezamenlijke lunöh aldaar wordt de tocht voort gezet naar de duinen bij Burgh. MIDDENSCHOUWEN De tarwe-oogst De tarwe welke vorige week van het land is gekomen was over het al gemeen - hce kan 't anders gelet op de vele regen van de laatste tijd - zeer slecht van kwaliteit. Sommige partijen waren toe aan een vochtge halte van 22-26 procent. De tarwe heeft door de sterke wind ook veel verlies geleden en er zijn percelen met veel schot. Over het algemeen resten er nu nog en kele kavels die onmogelijk gemaaid kunnen worden omdat het uitgeslo ten is om met zware machines op het land te komen. De betreffende per celen kunnen dan ook wel gedeelte lijk als verloren worden beschouwd. OOSTERLAND, 13-9. De Vereni ging voor Veilig Verkeer, afd. Dui veland, beeft .zaterdagmiddag een oriëntenirïgsrit georganiseerd', waar aan door een 17-tal personen per auto en door één persoon per motor rijwiel werd deelgenomen. De lengte van deze rit, die was uitgezet door de heer F. Schuiling te Nieuwerkerk, Ingezonden mededeling bedroeg 37 .km., terwijl de start plaats vond bij de toren van Ooster- lanid. Het eindpunt was gelegen bij bet paviljoen „De Vier Bannen" bij Cuiverkerk. De route leidde door het dorp Oosterland, door de polder- langs Nieuwerkerk naar Ouwerkerk. Gemiddeld' werd met een snelheid van 30 km. per uur gereden. Bij het einde 'kwam de 'heer D. van der Wie len uit Nieuwerkerk uit de bus met de minste strafpunten, zodat bij zich de wisselbeker zag toegewezen. Tweede werd de heer C. Lievense, evenals de eerste prijswinnaar, af komstig uit Nieuwerkerk. Behalve, hun prijzen werd bei de winnaars het verkeersspeldje uit gereikt. Verder was er nog een ze vental deelnemers die voor de ove rige prijzen in aanmerking kwamen, prijzen die voor bet'grootste deel beschikbaar waren gesteld1 door mid denstanders uit de verschillende dorpen van Duiveland. Na afloop beeft de beer Schuiling een uiteen zetting gegeven betreffende verschil lende aangelegenheden van 'deze rit, terwijl opperwachtmeester van der Meijden uit Nieuwenkerk de deelne mers opmerkzaam maakte op ver schillende verkeerstechnische fouten. Alle deelnemers(sters) kregen tot slot een troostprijs in de vorm van een landkaart van Nederland. Wegens ontstentenis van voorzitter Walhout uil Nieuwerkerk, sprak de secretaris van de afdeling, de beer Bram Bolle uit Oosterland, een dankwoord tot allen die aan bet welslagen van deze tocht hadden meegewerkt, inzonder heid tot de beer Sohuiling. Spr. wek te deelnemers die nog geen lid zijn van do afdeling op dit alsnog te worden. Autobotsing met materiële schade Dit weekeinde had op de kruising Zwaard weg-Delingsdijk een auto ongeval plaats, waarbij beide wagens licht werden beschadigd. Het onge luk gebeurde toen een auto, bestuurd door de heer v. d. P. uit de richting Moriaanshoofd de kruising wilde passeren, waarbij de wagen werd aangereden door een uit de richting Serooskerke naderende personenauto DREISCIIOR Collecte kankerbestrijding De te Dreischor gehouden collecte veer de kankerbetrijding heeft mede dankzij een na-gift het mooie bedrag van f 198,35, dat wil zeggen f 21, meer dan in 1964, opgebracht. DUIVELAND Collecte kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrij ding heeft in deze g;meente opge bracht f 616,49, namelijk in Sirjans- land f 38,22, in Oosterland f 157,47, in Ouwerkerk f 124,01 en in Nieu werkerk f 296,79. OOSTERLAND Bijeenkomsten vrouwenvereniging De chr. vrouwenvereniging „Mar tha" hcopt op donderdagavond 16 september a.s. weer een aanvang te maken met de veertiendaagse bij eenkomsten in het Ncd. Herv. Ver enigingsgebouw aan de Sint Joost- dijk alhier, onder leiding van dc pie- sidente mevr. Greenewegen-Krans. Concert Oosterlands Fanfare Ondanks bet feit dat de weersge steldheid nog niet bijzonder gunstig was beeft de plaatselijke muziek vereniging „Oosterlands Fanfare" on der leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle, zaterdagavond 11 sep tember 'haar voorgenomen tentcon cert op het Marktplein, toch nog ten uitvoer kunnen 'brengen. Jammer ge noeg was de publieke belangstelling miniem. BRUINISSE Cursus machineschrijven gestart Te Bruinisse is, met een deelne mersaantal van 20, een cui-sus ma- ebmessohrijven van start gegaan. Leraar is ide beer K. Koetsdijk. Wrak van botter gelicht Een oude botter, door mensen in Den Haag gekocht en daarna ver waarloosd, kon vorig jaar de strijd tegen de elementen niet langer vol houden. Bestem'd' voor de sportvis- serij en opgelegd in de werkhaven van Rijkswaterstaat, raakte bet schip aan de grond, werd lok, om tenslotte als een oud wrak dagelijks door de vloed te worden overspoeld er. bij eb weer droog te vallen. De rijks- tonnenlegger 'de heer S. Beekman ■heeft ekid vorige week, samen met de heer G. Oomens pogingen in het werk gesteld het wrakke schip te lichten. Deze poging werd met suc ces bekroond, want men heeft het schip drijvende gekregen en op de wal gezet. Het zal waarschijnlijk wonden gesloopt. Een en arider in cpdraoht van Rijkswaterstaat. Bromfiets contra personenauto Het afgelopen weekeinde had op de kruising van rijksweg 18, 'diie naai de Grevelingendam leidt, een aanrij ding plaats tussen een bromfiets, be stuurd doer G. W. uit Schiedam, en een personenauto, 'bestuurd door C. B. te Dirkslan'd. De ijlings gealar meerde dokter van Leeuwen behoef de niet in aktie te ikomen. De brem- fietser kwam er met enkele ontvel lingen af, terwijl auto en bromfiets beschadigd werden. Ingezonden mededeling en alle voorkomende bankzaken Mooie overwinning op atletes uit de grote steden ZIERIKZEE, 13-9. De finale van de derde klasse atletiekcompetitie dames, welke zendag j.l. gehouden werd te Breda, is een Zicrikzeese aangelegenheid geworden: deze na tionale strijd heelt de damesploeg van „Delta-Spert" de titel opgele verd. „Delta-Sport" werd kampioen van de derde klas, met een duidelij ke vcorsprcng in punten op de ove rige deelnemende damesploegen. De Zieiikzcesc meisjes behaalden op de verschillende nummers gezamenlijk 7C39 punten, tweede werd Sprint (Breda) met 6772 punten, derde Es tafette (Amsterdam) met 6409 pnt., vierde Velt (Tilburg) met 6181 pnt., en vjjlde Pr. Hendrik (Vugt-Den Bcsch) met 5564 punten. Een mooie overwinning voor het Zicrikzeese plccgje dus, dat bestond uit Esther Goedhart-Schct, Jannie Schot, Ca- tricn Schot, Jopie Stoutjesdijk en Jcpie Verwest. Jopie Stoutjesdijk werd eerste op dc 100 meter in 12,7 sec., boven dien finishte zij op de 200 meter als eerste in 27,1. Deze prestaties lever den Delta-Sport een puntenaanlal op van 1553. Het kogelstoten werd een overwinning voor Esther Goed- hart-Sehot, 12.80 m, hetgeen 908 punten opleverde. Bij hel versprin gen werd Jopie Verwest derde en dat betekende nog eens 684 punten. Het hoogspringen was weer een zege voor D.S.: Catrien Schot werd eer ste met een sprong van 1.50 meter en dat verhoogde het punten-aantal met 836. Bij het speerwerpen werd Jan nie Schot tweede met een worp van 27,48 meter (627 punten). Op de 800 meter: Catr. Schot vierde (294 pun ten). Bij het discuswerpen lag Es ther Goedhart-Schot ver aan de top met een worp van 47,43 meter, hel- Ingezonden mededeling 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen ishet betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Modeshow te Zierikzee Een icam van Pa rij se top "-mannequins za'l tijdens mo deshows in verschillende plaatsen de Nederlandse vrouw voor het eerst de gelegenheid bieden kennis te maken met Welcome Moro, een Franse wolsoort, waaruit speciaal voor deze tournee niet minder dan 53 modellen met 500 kl eurenv aria ties werden 'gebreid. Deze wolsoort is een produkt van het vermaarde Franse huis „Filatures Prouvost", dat de afgelopen vier jaar in ons land shows 'bracht van modellen, 'gebreid uit Laines du Pinqouin. Het uitgebreide programma vermeldt o.a. een show in Café-Restaurant „Concordia" te Zierikzee. op maandag 27 september a.s.. Toegangskaarten zijn gratis verkrijgbaar bij „Dc Wol- baal", Melkmarkt 3. Zierikzee. Pau'e, Diane, Andrée, Alaiin 'hebben itnmiddols Parijs verlaten. Zij tonen een rijke koHaktre kleurige modellen van b(.kende Franse ontwerpers. Tijdens de feestelijke première te Amsterdam zochten zij even verkoeling aan het water. geen op één punt na duizend punten opleverde. De estafette, vier maal honderd meter, bracht Delta-Sport op de derde plaats in 55,9 sec. (1138 punten). Jannie Schot liep op dit laatste nummer met een geblesseer de knie. In ieder geval leverden deze prestaties van de Zicrikzeese meis jes bij elkaar het kampioenschap op van de derde klas, hetgeen een bij zonder mcoi resultaat mag worden genoemd. Cndanlcs het kampioenschap zal Delta-Sport intussen niet kunnen promoveren naar de tweede klas, omdat dan op de verschillende num mers elk -met 2 meisjes moet worden deelgenomen. In de derde klas gel den echter dezelfde normen, met dit verschil dat dan met één atlete op de verschillende onderdelen kan worden volstaan. Niet wat prestaties maar wel wat ledental betreft staat D.S. in vergelijking met de grotere steden dus eigenlijk voor een onge lijke strijd: aan promoveren kan om deze reden (helaas) niet worden ge dacht. Spannende strijd Overigens is het voor D.S. in Bre da, ondanks de uiteindelijke over winning, toch nog een spannende strijd geworden. Eerst ging het alle maal bijzonder goed: de Zierikzeese meisjes wonnen drie nummers en dat betekende een voorsprong van ruim 300 punten. Sprint en Volt la gen toen nog vrijwel gelijk. Na vijf nummers wijzigde de stand: Esta fette was tweede en Volt derde, ter wijl na zes nummers Volt de tweede plaats bezette en Sprint en Estafet te gelijk lagen. Na het zevende nummer echter was de voorsprong van D.S. geslon ken tot 60 punten op Sprint en 250 pnt. op Estafette. Het laatste per soonlijke nummer (discus) bracht de voorsprong van de Zierikzeese ploeg -echter weer op 450, waarvan er bij het nummer estafette evenwel nog 200 verloren gingen. Esther Goed hart-Schot mocht als aanvoerster tenslotte de fraaie wisselbeker en de gouden medaille voor Delta-Sport in ontvangst nemen. De afgelopen twee dagen zijn in India 59 Pakistani en meer dan 100 Indiërs gearresteerd. AVONDJE Ziekenhuis is maar een gewoon woord hoor voor het Deltaziekenhuis want er hoort het een en ander bij. Moet ook wel, om 1200 patiënten he rig te houden en van hel nodige te voorzien. Het is een door welig op gaand geboomte omgeven, eigen we reldje, met 20 paviljoens, een con tactcentrum, een kapel, een kliniek, een centrale keuken en bakkerij, een brandweerkazerne, therapiege bouwen, bungalows voor het perso neel, een zwembad, een hertenkamp, een visvijver, een feestterrein, een voetbalveld, een recreatiezaalsa men noemen ze dat een ziekenhuis. Maar het beslaat bij elkaar 45 ha. daar in Poortugaal; dal wel. „Kunst en Eer" is daar gisteravond geweest om op de overhandiging van een ge schenkzending goederen uit Zierik zee, een muzikaal accentje te zetten. Muziek betekent heel wat voor mensen die geestelijk zijn aangesla gen, de een meer, de ander minder, maar die gevoelig, super gevoelig zelfs zijn voor vriendelijkheid.... en muziek. Het terrein van het Deltazieken huis heeft prachtige lanen en „Kunst en Eerliet onder het geboomte de drums onweren en vrolijk pijpend ging het langs de paviljoens. Meisjes - de Schouwen-Duivelandse meisjes met name - droegen hevig rokende fakkels, om de muzikanten nog iaat licht te geven. Bij elkaar gaf het een merkwaardig effekt, dat iets los woelde bij velen, die feestelijkheid roken, zodat er een slang van loxiter vrolijke mensen achter dc harmonie aankwam. Wat destijds klein en „probeerde- rig" begon, groeide uit tot een mani festatie van menslievendheid, een bitter hard nodige zaak in deze vaak kille wereld. Vele leerlingen hebben weer werkstukjes gemaakt en de „spullen" zijn daar - door bemidde ling van het Jeugd Rode Kruis - aangekomen en juichend ontvangen. Om nog wal extra reliëf te geven aan dit heerlijk avondje" - zij het een ander dan in december - was ditmaal ook „Kunst en Eer" naar Poortugaal gereden en de hele sfeer had iets van vrolijkheid en vriende lijkheid in zich, dat gisteravond wel alle mensen scheen te hebben aan gestoken. Het was een hoorbaar en zichtbaar bewijs van de stelling dat „mensen blij maken", met. name mensen die door een hard. cn lastig leven in de verdrukking zijn gekomen, alle moeite loont. In dc bus naar huis waren, we er een beetje stil. van. Men denkt'na afloop aan die dingen, on der de ritmische cadans van de ivie- len die in het donker hun weg zoch ten via Haringvlietbrug - voor deze bijzondere gelegenheid, tolvrij - en Grevelingendam op weg naar een Schouweil-Dulpcland, dat al stevig sliep toen de even vermoeiende als opwekkende avond er op zat. SClllERElLANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2