Aantal overnachtingen Westhoek in 1964 weer sterk gestegen Russische treiter Verontrusting 569 ste STAATSLOTERIJ Bezwaarschriften uitbreidingsplan -West Grote landingsoperatie in Zuid-Vietnam Verkeersongeluk eist twee doden STREEKNIEUWS over blijvend hoge vleesprijzen Fraai succes voor Wim Evertse in Keulen bij Amerikaanse vloot Gemiddelde verblijfsduur vakantiegangers elf a twaalf nachten WESTERSCTIOUWEN. 11-9. El- ke Inwoner van de Westhoek die des zomers gasten houdt, verzorgt of te slapen legt is verplicht een formulier dat daarop betrekking heeft in te vullen en op het gemeentehuls Ln te leveren. Nog steeds wordt door di verse bedrijven en personen hieraan geen gevolg gegeven zodat het altijd moeilijk blijft voor een badplaats om een juiste taktiek op te maken over een mogelijke toename van de gas ten. Daar deze gemeentelijke gas ten- statistiek - formulieren nu - wette lijk verplicht - ingeleverd moeten worden reskeren deze personen een bekeuring en het moet gezegd wor den dat dit jaar meer formulieren zijn ingeleverd dian iin voorgaande jaren. Zodoende blijft het beeld van de gastendrukte altijd wat onzeker omdat het totaal groter ligt dan de gemeentelijke cijfers. De vele formu lieren uitzoeken en specificeren vraagt veel werk, dat door de geza menlijke Noordzeebadplaatsen uit gevoerd wordt. Daardoor verscheen nu pas het overzicht 1964. Keurig uitgevoerd leert het. boek werkje dat er in 1964 51.795 gasten in de Westhoek logeerden (1963: 41.225). Daarvan zochten 3.107 slaap- gelgenheid in hotels, 909 in pensions, 2.724 in gemeubileerde kamers, 2.580 in zomerwoningen, 10.941 op kam peerterreinen, 28.777 in huisjester- remen en 2.757 in valkantie-oorden. Van deze cijfers werd tevens be paald ihet aantal Nederlanders en buitenlanders. Bij de 3107 waren 977 buitenlanders, rest Nederlanders; bij de 909 waren 178 buitenlanders, rest Nederlanders; 'bij de 2724 waren 588 buitenlanders, rest Nederlanders; bij de 2580 239 buitenlanders, rest Ne derlanders; bij de 10.941 waren 2854 buitenlanders, rest Nederlanders; bij de 28.777 waren 5881 buitenlanders, rest Nederlanders en bij de 2757 wa ren 294 buitenlanders, terwijl de rest landgenoten waren. In totaal waren 608.000 overnach tingen geregistreerd tegen 466.000 in het vorige jaar. Een verhoging dus van 31 pet. Voor Nederlanders en Westduitsers is het overnachtingen aantal met 31 pet. toegenomen ter wijl van de overige buitenlanders het aantal overnachtingen met 8 pet. terugliep. Nederland blijft met 77 pet. van het totaal aantal overnach tingen het leeuwenaandeel opeisen. In de nieuwe logiesvormen met name de kampeer- en huisjesterrei nen en vakantie-oorden is de drukte in niet onbelangrijke mate toegeno men. Op de kampeerterreinen is het aantal zelfs meer dan verdubbeld. Zowel in absolute als relatieve zin (48 pet.) zijn de overnachtingen van de Noord-Brabantse vakantiegangers in aantal het sterkst toegenomen. Het aandeel van de vakantiegangers uit de drie westelijke provincies in de totale vakantiebedrijvigheid is, in weerwil van een absolute stijging van plm. 36.500 overnachtingen, ge daald van 40 pet. in 1963 tot 37 pet. in 1964. Ondanks een stijging van het overnachtende 'bezoek uit 'het Roer gebied is het 'aandeel van de vakan tiegangers uit de stedelijke agglome raties in het Roergebied gedaald. Van het overige Westduitse bezoek is het aandeel opgelopen tot 9 pet. Dit komt overeen met de ontwikke lingen elders langs de Nederlandse kust. De verblijfsduur 'De gemiddelde verblijfsduur van de vakantiegangers te Westerschou- wen bewoog zidh tussen de 11 en 12 nachten. De spreiding liet tussen 1963 en '64 'belangrijke verschillen zien. In juni 1964 daalde het aantal overnachtingen aanzienlijk (van 14- 9 pet.). Daarentegen steeg het over nachtend bezoek in mei 'belangrijk. Beide suibgebieden, Renesse en Burgh-Haamstede kregen hun deel van het vakantiebezoek, doch even als in 1963 is ook in '64 te Renesse het vakantieverkeer ten opzichte van het vorige seizoen sterker gegroeid dan te Burgh-Haamstede. Lag in de voorgaande jaren in de ontwikkeling van Renesse als vakantiegebied het accent op de groei van het buiten lands bezoek, in 1964 is ook het Ne derlandse bezoek aan het deelgebied belangrijk gestegen (39 pet.). Het overnachtingsaantal van de buiten- lanse gasten te Renesse is ten op zichte van '63 met 38 pet. gestegen. Voor het sociaal-toerisme in Wes- tersehouwen 'is ook in 1964 de bete kenis toegenomen en arbeiders en lagere employe's namen 62 pet. van het aantal geregistreerde overnach tingen voor hun rekening. Vooral in Renesse is 'het aandeel van deze ca tegorieën sterk toegenomen. 80 pet. van de bezoekers naar Wes- tenschouwen beschikte over een auto ais vervoermiddel. Evenals in voor gaande jaren is ook in 1964 het va kantieverkeer te Renesse sterker ge groeid (38 pet.) dan te Burgh en Haamstede (24 pet.). In beide sub- gebieden is het aandeel van de nieu were accomodatievormen in de totale vakantiedrukte van 1963 op 1964 toegenomen. Te Burgh en Haamstede van 72 tot 78 pet. en te Renesse van 81 tot 88 pet. Al deze gasten kregen in juni, juli en augustus 1964 af te rekenen met 206 mm. regen, werden zonovergoten in 673 uren bij een gemiddelde tem peratuur van 19,9 gr. C. Ingezonden mededeling maandag 13 september 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van: I 5 zijn gevallen f 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen I 200 zijn gevallen I 400 zijn gevallen 1.000 zijn gevallen Een prijs van I 2.000 Een prijs van f 2.000 Een prijs van 2.000 Een prijs van f 2.000 Een prijs van f 2.000 Een prijs van I 5.000 De prijs van f 20.000 op op op nummers op nummers op nummers op nummers is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen is gevallen eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: op het nummer: op hel nummer: op het nummer: op het nummer: op hel nummer: op het nummer: op het nummer: Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 640 082 211 575 7689 99308 81533 33053 26274') 92600 15429 30871 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 13-9 In de raads vergadering welke zal worden ge houden op 21 september a.s. komt o.a. een partiële herziening van het uitbreidingsplan west in behandeling In een toelichting deelt het college van b. en w. mede dat er drie be zwaarschriften tegen het plan zyn ingediend. Het eerste is afkomstig van ir. J. van der Linden te Aalst, die be zwaar maakt tegen artikel twee van de ontwerp-taestemmingsbepalinigen Volgens ir. van der Linden staat het onvoldoende vast dat de betreffende gronden voor de volgende fase van uitbreiding zullen worden benut. Ten aanzien van dit bezwaarschrift merkt het gemeentebestuur op, dat bij de bevolkingsprognose is uitge gaan van een natuurlijke ontwikke ling van de bestaansbrormen, waar bij geen afvloeiing van arbeids krachten naar elders zal plaats vin den. Tegen het ontwerpplan is voorts een bezwaarschrift ingediend door de heren Joh. Sdhouls, Jac. Schouls en D. Sohouls te Zierikzee. Bij de realisering van het plan zou hun pluimvee- en tuindersbedrijf moeten verdwijnen, waardoor ihun bestaans mogelijkheid wordt ontnomen. Het gemeentebestuur merkt hierover op, dat het bedrijf door het nieuwe uit breidingsplan binnen de stedelijke agglomgratie van de gemeente Zie rikzee komt te liggen, waardoor het bekende conflicten tussen agrariër en opdringende stad ontstaat. In dit geval kunnen de adressanten een beroep doen op de schadevergoe dingsregeling. Berde bezwaarschrift Het derde bezwaarschrift is af komstig van de heer M. J. Vaane te Zierikzee, die zidh door uitvoering van het plan west de sta'Uingsmoge- lijkheid van de tot zijn expeditiebe drijf horende vrachtwagens ziet ont nomen. Tevens vervalt dan de moge lijkheid tot veihuur van garage ruimte aan particulieren. Ten aan zien van dit bezwaarschrift merkt het gemeentebestuur op dat het uit stedebouwkundige 'overwegingen on gewenst is om tussen de woonbuurt QOEI NONH, 12-9. Zondag zyn de Amerikanen by de Zuidvietnamese kustplaats Qoei Nonh de grootste landingsoperatie begonnen sinds de Koreaanse oorlog. De militairen die daar aan land worden gezet, maken deel uit van de eerste Amerikaanse luchtcavaleriedivisie, die beschikt over 428 zware „Chinook"-heIikop- ters, waarmee elk artilleriewapen, voertuig of ander materieel kan worden vervoerd. De „vliegende divisie", de eerste van deze soort, is speciaal uitgerust voor een tactiek van oorlogvoering, die snelle concentratie en even vlugge verspreiding van troepen op elke plaats vereist. Zij staat onder bevel van generaal-majoor Harry W. O. Kinnard en omvat ongeveer 15.900 man en verder nog 5.000 man onder steuningstroepen. Naast de hef- schroefvliegtuigen beschikt ze nog over zes verkenningsvliegtuigen. De landing was tot het laatste mo ment geheimgehouden. 128.000 man Het totale aantal Amerikaanse mi litairen in Zuid-Vietnam zal met de aankomst van deze divisie op onge veer 128.000 komen, ongeveer drie duizend boven het de vorige maand door president Johnson vastgestelde aantal. De troepen arriveerden in de baai van de stad aan boord van een groot aantal schepen. Met transportvlieg tuigen werden ze vervolgens naar hun basis, waarvan de plaats nog niet bekend is gemaakt, gebracht. De voorhoede van 800 man, die zaterdag van boord van het vliegdekschip „Boxer" kwam, werd begroet door generaal William Westmoreland, de Amerikaanse militaire bevelhebber in Vietnam. Een armada van vrachtschepen en troepentransportschepen ligt nu in de baai. Enkele schepen, die door de tyfoon „Shirley" zijn opgehouden, zullen later arriveren. Mosselzaadbanken in Zeeland open op 21 september ZIERIKZEE, 13-9. Op dinsdag 21 september worden in Zeeland weer de mosselzaadbanken opengesteld voor de publieke vlssery. Gevist mag worden op de Greve- lingen ten oosten van de lijn gaande van de lichttoren van Westhoofd op Goeree tot de lichttoren van Westen- schouwen; op de Oosterschelde oos telijk van de lijn van de lichttoren van Westenschouwen tot de toren van Vrouwenpolder op Walcheren en op de gehele Westerschelde. Men moet wel 500 meter uit de wal blijven en letten op telegraaf- en elektriciteitskabels. Of er op de zandbanken in Zee land ook werkelijk zaad gevallen is, is nog niet bekend. Afgaande op de buitengewoon grote zaadval op de Waddenzee zou men moeten aanne men dat ook in Zeeland wellicht hier en daar wel zaadval zal voorkomen. De openstelling geldt voorlopig slechts tot 22 november, zulks toch wel in afwijking van vorige jaren, toen de openstelling altijd gold tot ultimo maart. en de wallen in de 'groene zone der gelijke bedrijven te vestigen. Verder wordt 'geconstateerd dat voor de uit voering van de eerste fase van het uitbreidingsplan verplaatsing van het bedrijf niet noodzakelijk is. Deze noodzaak ontstaat pas bij de aanleg van een groene ruimte als park, waarbij tevens wondt opgemerkt dat vestiging van het bedrijf in het nieu we centrum van de wijk tot de mo gelijkheden 'behoort. Het college adviseert de raad de drie bezwaarschriften te verwerpen en ihet uitbreidingsplan west vast te stellen overeenkomstig de ontwerp besluiten. Over het uitbreidingsplan Kaas- kenswater merken b. en w. op dat in september de eerste bungalow zal worden betrokken, waardoor de noodzaak ontstaat om voor het Kaaskenswater de straatnamen vast te stellen. B. en w. stellen voor een keuze te doen uit een aantal groe pen, zoals staatslieden, dichters, schilders, componisten etc. Sergeant per ongeluk doodgeschoten DEN HAAG. 11-9. In de Ripper- dakazerne te Haarlem heeft zich za terdagmorgen te omstreeks kwart voor zeven een ongeval voorgedaan, waarby de 21-jarige dienstplichtige sergeant I. J. Coppoolse, woonach tig te Vlissingen, levensgevaarlijk is gewond en nadien overleden. Toen de wachtcommandant om streeks dat tijdstip sergeant Cop- pcolse wilde wekken, ging op tot dusver onverklaarbare wijze de pi stoolmitrailleur van deze comman dant af, met gevolg dat de sergeant door een kogel in het hoofd werd ge troffen. Het slachtoffer is in le vensgevaarlijke toestand in het Wil- helminagasthuis te Amstersdam op genomen. Sergeant Coppoolse was ingedeeld bij 820 transportbataljon te Haar lem. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. De ook nog jeugdige wachtcom mandant is door het gebeurde vol komen van streek geraakt. V rijgezelleneongres te Valkenburg VALKENBURG, 12-9. Het twaalf- de wereldvrijgezellencongres, dat in Valkenburg wordt gehouden, heeft zondag een request gezonden aan minister A. Vondeling van financi en. In het request wordt aangedron gen op een nieuw budget-onderzoek van het Nederlandse huishouden. Het congres is ervan overtuigd, dat bij zo'n onderzoek onmiddellijk zal blijken, dat het uitgavenpakket van de vrijgezel groter is dan dat van de gehuwde zonder kinderen. Daarbij wordt dan tevens aangetoond, dat de ongehuwde ten opzichte van de ge huwde zonder kinderen onredelijk zwaar wordt belast. SAIGON. 11-9. Een Russische trei- ler, uitgerust met elektronische ap paratuur, kruist al een maand of ze ven in de buurt van de Amerikaan se zevende vloot, die zich ter hoogte van Zuid-Vietnam bevindt, zo wordt in Amerikaanse marinekringen mee gedeeld. Zolang hij de operaties van de vloot niet belemmert, kan er niets tegen worden gedaan. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de treiler de bewegingen van de Ame rikaanse schepen doorgeeft aan Noord-Vietnam. Tevoren had men de treiler opgemerkt bij Goeam en de Amerikaanse basis op de Philip- pijnen. Mannen vielen vrouw aan AMSTERDAM, 11-9. De Amster damse politie zoekt naar drie onbe kende mannen die een laffe overval pleegden op de 57-jarige mevrouw M. van Avezaath-Werkheim in haar woning in de Nieuwe Oosterburger straat. Het trio klopte op de deur en vroeg de vrouw of haar man thuis was. Toen zij ontkennend antwoord de sloegen zij haar in het gezicht, waarna een der mannen een onder jurk van de vrouw om haar hals snoerde om 'haar het schreeuwen te beletten. Intussen 'had een ander de salonkast al opengebroken en de hoel overhoop gehaald. Toen de vrouw er, ondanks de wurgpoging, toch in slaagde te gillen en een 'buur vrouw naar 'beneden kwam, namen de mannen zonder buit de vlucht. DORDRECHT, 12-9. Op de rijks weg 16 ter 'hoogte van de gemeente Zwijndreoht, is zondagavond om streeks kwart over tien, een perso nenauto met de flank tegen een boom gereden en daar als het ware omheen gekruld. De botsing was van dien aard, dat de twee inzittenden J. H. M. Kur- vers, 29 jaar, en H. F. Sterk, beiden afkomstig uit Sittard, om het leven kwamen. Men vermoedt, dat de auto is geslipt. Maastrichtse harmonie bij Real—Feijenoord MAASTRICHT, 12-9. Het bestuur van de koninklijke harmonie Maas tricht 'heeft de uitnodiging ontvan gen de harmonie op woensdag 22 september a.s. voor en in de pauze van de voetbalwedstrijd Real Madrid -Feijenoord te laten optreden. De ko ninklijke harmonie Maastricht is op die datum iin Barcelona om daar de jaarlijkse Merced-feesten op de luisteren. Het is 'het plan de harmo- - nie op de 22e september per vlieg tuig van Barcelona naar Madrid te brengen en na afloop van de door de 'harmonie daar te geven show te rug te vliegen naar Barcelona. Prinses Christine naar „De Horst" DEN HAAG, 11-9. Alvorens een 'keuze te maken voor een definitieve opleiding, zal Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Christina in het komende jaar 'een aantal lessen vol gen aan de sociale academie „De Horst" te Driebergen. Het studie programma zal o.a. cultuurgeschie denis, sociologie en psychologie om vatten. Daarnaast zal prinses Chris tina in Utrecht muzieklessen volgen. Dit deelt de rijksvoorlichtings dienst mee. ZIERIKZEE Uitstapje Grafische Studieclub De grafische studieclub te Zierik zee, bestaande uit persooneelsleden van de N.V. drukkerij v/h Lakeman en Ochtman, waarvan enigen met hun dames, heeft zaterdag j.l. een geslaagd uitstapje gemaakt naar Bel gië. Het voornaamste doel van deze dag vormde een bezoek aan het be faamde museum Plantin Moretus in Antwerpen. Een bezoek aan de prachtige stad Brugge was overi gens ook zeer de moeite waard, zo dat dit uitstapje zeker aan de ver wachtingen heeft voldaan. BRUINISSE Bromfietser kwam ten val De 20-jarige schippersknecht J. de Graaff kwam zaterdagavond met zijn bromfiets op de Veerweg te Nieuw Vosmeer ten val. De bromfietser liep enkele ont vellingen aan het gelaat op en een lichte hersenschudding. De duo- passagier L. Otte hield gescheurde 'kleren aan 'het 'ongeval over. Perso neel van ihet ziekenhuis te Steen bergen ibradht de ongelukkige brom fietser zondag over naar zijn woon plaats. In het in Keulen (Duitsland) ver reden internationaal criterium voor nieuwelingen is Wim Evertse erin geslaagd een fraai succes te boeken door uit het veld van 76 renners als eerste de finishlyn te passeren. In deze wedstrijd welke over 35 km ging (35 ronden van 1 km) bewees Wim eens te meer zyn uitstekende vorm door samen met Jaak Beun uit Biervliet cén ronde op het gehele veld uit te lopen. De eindsprint moest uiteindelijk de beslissing brengen wie van deze twee renners uiteindelijk op de eer ste plaats beslag zou weten te leg gen. Daar Jaak Beun zijn mannetje in de eindsprint weet te staan heeft hij reeds meerdere malen dit seizoen op duidelijke wijze laten blijken. Wim Evertse heeft het in de eind fase van de strijd dan ook lang niet gemakkelijk gehad. Zij aan zij stre den beide renners met inzet van al hun krachten om de eindzege waar bij Evertse erin slaagde met een wiellengte zijn clubgenoot en rivaal te kloppen. Het succes voor de afge vaardigden van de vereniging Mid delkamp was volledig toen ook Jan Kiviet uit Borssele de sprint van het peloton dat op één ronde volgde wist te winnen wat hem de derde plaats opleverde. Deze negende over winning in dit seizoen leverde Wim o.m. een bijzonder fraaie krans op waarmee hij als een stralend over winnaar de ereronde mocht rijden. Eens te meer heeft Evertse met de ze in het buitenland behaalde over winning bewezen over goede kwali teiten te beschikken. DEN HAAG, IJ-9. Het consu mentencontactorgaan (C.O.C.) heeft in een brief aan de minister van landbouw en vissery zijn verontrus ting uitgespreken over het voorne men van het Prcduktschap voor Vee en Vlees, maatregelen te nemen om een daling van de marktprijzen voor slachtvee te voorkomen. In het bijzonder protesteert het C.C.O. tegen de plannen om over heidsgelden aan te wenden voor subsidiëring van de export van rundvee en rundvlees, nog voordat de marktprijzen tot het interventie niveau zijn gedaald. Het C.C.O. heeft de bewindsman met grote aandrang verzocht te voorkomen, dat door het beschikbaar stellen van overheids gelden voor dit doel een situatie zou ontstaan, waarin de consument zou meebetalen aan de financiering van Het buitengewoon onderwijs UTRECHT, 11-9. Eind 1948 waren er in ons land 188 scholen voor buiten gewoon onderwijs, daarvan waren er 167 bestemd voor zwakzinnige kinderen. Op 'het ogenblik zijn er meer dan 592 scholen waar buiten gewoon onderwijs word; 'egvr.u. Hiervan zijn 364 scholen bestemd voor debiele en iribeciele kinderen. Daarnaast kennen wij nu 11 soorten van ander buitengewoon onderwijs. Het aantal scholen niet bestemd voor zwakzinnigen, neemt jaarlijks ongeveer met 30 procent toe Dit be tekent een belangrijke verschuiving. Kostbare ring verdwenen DEN HAAG. 12-9. Zaterdagmid- dag kwamen twee Oosters uitzien de vreemdelingen een juwelenzaak aan het Plein in Den Haag binnen. Zij vroegen een ring te mogen zien, die in de etalage was uitgestald. Be halve deze ring werden hun nog an dere op een plateau door een juf frouw getoond. Nadat zij een aantal ringen hadden bekeken gaven zij te kennen er geen te willen kopen. Toen de winkeljuffrouw nadien evenwel de balans opmaakte bleek er een ring ter waarde van f 6.900, te zijn verdwenen. De ring is van wit-goud en heeft als versiering een grote en vier klei ne briljantjes. De politie is op zoek naar de vreemdelingen. OODRUJKF ONGFJ.UKRFN" DRUNEN (B.Br.) Onder de ge meente Drunen 'had zondagmiddag een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. De heer M. Heijmans, 63 jaar, kwam hierbij zodanig te vallen, dat 'hij kort daarna aan de bekomen verwondingen overleed. MAASTRICHT. In de nacht van zaterdag op zondag is de 31-jarige G. H. S. uit Maastricht die op de Brusselseweg in de richting van Bel gië links naast de weg liep aangere den door een uit tegenovergestelde richting ikomende taxi bestuurd door de heer M. S. uit Belgisch Eijsden. De man wend gedood. VA ASSEN. In dé macht van zater dag op zondag is een baby van acht maanden van de fam. K. te Vaassen naar men aanneemt om het leven gekomen door kolendampvergiftiging Een tweejarig 'kind der familie is in ernstige toestand naar het zieken huis in Apeldoorn overgebracht. ENSCHEDE. In de vorige nacht is de 50-jarige H. Dooren'bos uit En schedé, toen hij met vrouw en kind per fiets van Haaksbergen op weg was naar Enschedé, dodelijk veron gelukt. ROTTERDAM. In het „Dijkzigt- ziekenhuis" is overleden de 48-jarige stellingwerker C. J. van Oijen uit Schiedam. De man had vrijdagmid dag aan boord van het Griekse vrachtschip „Dromon", liggend in de Rotterdamse haven, een lui'k op zijn hoofd gekregen en was levensge vaarlijk gewond naar het ziekenhuis gebraoht. AMSTERDAM. Zaterdagochtend is uit het oostelijk Marktkanaal bij de Visserimigstraat in Amsterdam het lijkje opgehaald van 'de 5-jarige Je rome Booy die sinds vrijdagavond werd vermist. NIEUW NAMEN. De 50-jarige landbouwer H. de Bruijn uit Nieuw Namen bij Hulst is om het leven ge komen, nadat 'hij onder een land bouwtrekker was 'geraakt. VIANEN. De Zweedse student Ar- ne Krister Gummar Persson uit Fay (23 jaar) is om ihet leven gekomen bij een auto-ongeluk op de oude rijksweg 27 onder Lexmond. Maarheeze. Zaterdagavond om zes uur botste op de rijksweg Maarhee- ze-Leende een personenauto, be stuurd door de heer A. Roghmann uit Buttgen (Duitsland), door nog on bekende oorzaak tegen een tankwa gen uit Weert. De 60-jarige heer Roghmann werd op slag gedood. WORMS. De 34-jarige Theodor Pols uit Rotterdam is in de Rijn bij Worms verdronken. De heer Pols was stuurman op de tourboot .Alida', die met 85 passagiers aan 'boord op de Rijn voer. Hij is overboord gesla gen en in het water verdwenen. Red dingspogingen van de passagiers wa ren tevergeefs. HEEZE. In het St. Annaziekenhuis te Heeze is overleden de 80-jarige heer J. van de Palen, wiens vermis- sings dinsdagmiddag jl. werd gemeld en die de 'daarop volgende dag werd teruggevonden. maatregelen, die een daling van de kosten van levensonderhoud voorko men. Een dergelijke situatie wordt on aanvaardbaar geacht. Afschriften van deze brief zend het C.C.O. aan de ministers van economische zaken en financiën, het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees en aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-generaal. SPORT Zierikzee - Burgh 1-0. Zowel voor de supporters van Zie rikzee als die van Burgh is deze wedstrijd een grote ontgoocheling geworden. De 1-0 eindstand zou doen vermoeden dat hel van het begin tot het eind een spannende strijd om het bezit van de puntjes is geweest. Niet is echter minder waar daar het een sfeerloze en matte wedstrijd is geworden waarvoor het publiek geen moment warm kon lopen. Zierikzee verscheen nogal gehavend binnen de lijnen daar de Zeeuw, Willemse en Wiltenburg door het bestuur waren geschorst, Th. Klink liep een voor lopige schorsing op van de K.N.V.B. terwijl spil K. v. Ham wegens een blessure niet kon spelen. Beide teams demonstreerden een groot ge brek aan schotvaardigheid, positie spel en tempo waardoor het vertoon de ver onder de middelmaat bleef. Toen er bijna 20 min. over tijd werd afgetrapt ondernam Burgh de eerste aanvallen welke vast liepen in de Zierikzee defensie. Gedurende het eerste kwartier liet de thuisclub nog een iets beter samenspel zien dat evenwel naar mate de tijd ver streek steeds slordiger werd. Bij een vrije trap door A. Rijnberg op het Zierikzee doel ontstond er even een gevaarlijke situatie toen Stoutjes- dijk even het leder los liet. Voor de toesnellende Hanse kon scoren slaagde hij erin zich weer keurig te herstellen al leverde dit voor beide spelers een blessure op waardoor enige tijd moest worden gestopt om hen weer op te lappen. Heijboer zocht het doel hierna enige malen te hoog, terwijl aan de andere kant A. Rijberg met enige solo's, welke steeds weer vast liepen op de goed ingrijpende Krips, de Zierikzee ver dediging op de knieën te krijgen. Geleidelijk aan slaagde Burgh erin een licht veldoverwicht te nemen maar hun voorhoede bleek met het primitief spelletje dat zij vertoonden niet in staat te zijn hel doelman Stcutjesdijk werkelijk lastig te ma ken. Hetzelfde kan ook worden ge zegd van de Zierikzee voorhoede die er al evenmin veel van terecht bracht. In de 39e min. viel het eni ge en beslissende doelpunt. Na een goede voorzet van rechtsbuiten v. Westen volgde er voor het Burghdoel een wat heen en weer getrap waar uit B. Moelker het leder hoog en on houdbaar voor doelman Schoonaard inschoot 1-0. Na de hervatting had Burgh overwegend het beste van het spel maar wat zij ook probeerden zij slaagden er niet in de Zierikzee verdediging, waarin spil Krips zich ontplooide tot de beste speler van het veld, in moeilijkheden te bren gen. Naar mate de tijd verstreek zakte het vertoonde naar een beden kelijk peil dat zeker niet boven het afdelingsvoetbal uitstak. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid 4e klas G: Zierikzee-Burgh 1-0; Oude Molen-RKFC 5-2; NVS-Hal- steren 2-3; BSC-Nw. Borgvliet 2-4; De Schutters-Vosmeer 1-4; Cluzona- DIVO 1-4. Afdeling Zeeland Zonda'gcompetitie le klas B: Zierikzee III-Burgh II 0-11; Renesse II-Dreischor II 7-0. Zaterdaigcompetitie le klas: Spui-Bruse Boys 3-2; Zaamslag-MEVO 6-2; Nieuwdorp- Beren 3-4; Wissenkerke-VCK 3-1. 2e klas A: Bevelanders-Oostkapel- le 1-4; Meeuwen II-Colijnsplaatse Boys 2-1. 3e klas A: SKNWK-Brouwersha ven II 8-1. Junioren Groep A IV: Burgh A I-Wolfaarts- dij'k A I 12-0. Groep B IX: Brouwershaven B I- ZSC B I 1-4. Groep B X: Bruse Boys B I-Zie- rikzee B II 3-0; SKNWK B I-SVO- WK B I 4-1. KORFBAL Wintercompetitie SKNWK-ÜBGC 6-5; Delta-WIK 6-3; Z.S.C.-Thor 1-0 (gest. w. regen). H.L.O. De H.L.O.-proeven wei-den voorde zesde maal afgelegd d'oor de heer P. van der Hulle Az. te Zierikzee. Het diploma tweede graad werd behaald dooi- mejuffrouw M. Lege- maate en de heer M. C. Berman, bei den te Zierikzee. Voor de vierde maal werd aan de eisen voldaan door mevrouw S. Pom- per-Kats te Zierikzee en door de heer J. J. Geluk te Sohuddebeui-s. Het diploma derde graad werd be kaaid door de 'heer A. W. de Haas te Haamstede. Voor de tweede maal werden de proeven volbracht door de dames M. J. de Boer, C. Huurling, A. C. A. Ochtman en A. P. Verheijen te Zie rikzee en J. M. van der Maas te Oosterland en door de heren J. Hu- neman en L. J. Stoel, beiden te Zie rikzee. Het diploma vierde graad weid behaald door de dames Ina Boot, P. B. Fluijt, J. van der Post-van Door- ne en E. dc Vos te Zierikzee, M. C. Dalebout te Ouwerkerk, K. W. A. de Jonge te Renesse, D. Rotte te Schud1- debeurs en door de 'heren A. C. J. M. den Boer. D. R. Feijen, A. de Jonge, H. M. van der Post en A. van der WekJken, allen te Zierilczee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6