DANSLES rf s breda beugelbier KASTEEL TE HUUR Ga ze nü passen bij: VERTON'S SCHOENEN Dansschool Janvier Let op uw voordeel Ass. Kantoor C. Bij de Vaate DEPOTHOUDER Lekker bier is altijd vers. Vers als uit de tapkraan van een druk café. Zo lekker vers is Breda beugelbier. Want het is ongepasteuriseerd, net als vatbier. En die handige beugel is uw eigen tap: open-dicht- open. Een hele halve liter kost maar 55 cent en u schenkt er meer dan twee grote glazen lekker Breda bier uit I JAGUARS de auto voor Uw voeten I De scKcen die mel'ng heelt aan slecht weerl In Suède of JucMenleer, Voor dames 39,75 Voor heren f 48,75 Havenplein 13 - Zierikzee - Telefoon 2488 in de gymnastiekzaal van de de voormalige Chr. ULO-school ingang Lombardstraat, Zierikzee Aanvang woensdag 1 5 september voor scholieren-beginners 4.30 uur beginners: 7 uur gevorderden: 8.30 uur Aanmelden dagelijks van 4 tot 8 uur hotel „Concordia" Havenplein, Zierikzee Weekreclame Woensdag: 750 gram rundgehakt 2,88 500 gram gehakt 1,48 500 gram boercn-varkensworst en 500 gram rund- gehakt, samen slechts3,78 100 gram rookvlees en 100 gram boterhamworst 0,98 Bestellingen voor ZIERIKZEE bij M. W. JANSE, Karne- melksvaart 3, telefoon 2158. PECIALITEÏT IN BOEREN-VARKENSWORST touten's paard-, rund- en varkens- Telefoon 401 - Oostcrtand Jtlgd'ij Wilt U Uw auto goed en toch voordelig verzekerd hebben? Sluit dan Uw AUTOVERZEKERING bij Boeren weg 2, Zierikzee, Telefoon 2804 Premietarief voor W.A. verze kering, zonder eigen risico: bij een nieuwwaarde tot; f 5.500.- f 95.- per jaar f 8.000.- f110.- per jaar f/jr Groene kaart voor buitenlanddekking f 25.- extra. Korting bij schadevrij rijden tot 30 YVy zoeken voor Schouwcn-Duiveland: voor wasautomaten, wascombinaties, wasmachines en centrifuges. Moet in bezit zijn van bestelwagen en borgstelling vereist. Brieven onder nr. 2275 aan het bureau van dit blad. SUCCESJES Diversen: Voor verf op allerlei gebied: Mol, Nieuwe Boogerdstr. 27, Zierikzee. De grootste sortering behang uit voorraad leverbaar bij Mol, Nieuwe Boogerdstr. 27, Zierikzee. Loodgieters-, gasfitters- en waterfittersbedrijf H. Ver schuur en Zonen, Roraalstr. 3, Zierikzee. Tel. 2223. Prima kwaliteit hulsh.-ver- pleginsart. en gummiwaren f Prijskourant en gratis proef monster worden op aanvraag franko toegezonden. Postbus nr. 93, Middelburg. Afspreken voor <le spreekuren van (le oogartsen KROONENBERG on NORDLOHNE alléén mogelijk op dinsdag en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur n.m. bij het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, telef. (01110) 2555. wettig gedeponeerd FEUILLETON De avond tevoren had hij verteld jarenlang op sneltreinen gereden te hebben naar het noorden en zuiden des lands en ook wel D-treinen ge trokken naar de grensstations. Doch van Van Dalen wist Ineke, dat Fi- lipse meer dan vijf en twintig jaar op een rangeerbakkie gezeten had in de Amsterdamse Rietlanden. „Ik weet het", had Van Dalen er aan toe gevoegd, want ik ben zelf bij het spoortje geweest". Van Aken had zijn koffie gedron ken en rookte nu, luisterend naar de vele veronderstellingen, suggesties cn dreigementen, die naar voren werden gebracht. Voor hem was en bleef deze hele historie ook een raadsel. „Wat kunnen we er aan doen?" vroeg hij op een gegeven moment, teen het even stil was. „Proberen te vangen en dan ver branden", merkte Evert Bastiaanse nuchter op. „Briljant idee", viel Lien Ooster- veer hem bij. „Hoe vang je hem? Als het nu een vogel was, zou je wat zout „Er moet een verklaring voor zijn" hield Lode hardnekkig vast. „Een menselijk-Iogische verklaring". „En dat doodshoofd clan, dat ik zag zweven?" vroeg Jo Heenstra. door G. DEUTEKOM gespeeld hebben", pareerde hij. „Kom nou, ik heb het ook gezien", viel Lien Oosterveer nu het meisje bij. „En zij ook". Ze wees naar Ine ke, die rustig luisterde en rookte. „Ik ben heus erg nuchter en bij mij hoef je niet aan te komen met gespook en dergelijke flauwiteiten", vervolgde Lien, „maar ik was klaar wakker en heb het zelf gezien. Als ik m'n ogen sluit, zie ik het nog.." „Dat neemt allemaal niet weg, dat er een verklaring voor te vinden moet zijn", hield Lode hardnekkig vol. „Welke?" vroeg Ineke liefjes glim lachend. „Datdat weet ik natuurlijk net 7.0 min als de rest. Maar wan neer we ooit zover komen, dat we dlo nachtelijke flauwekul kunnen verklaren, of er achter komen wat, het is en wat het allemaal betekent, zeggen we stuk voor stuk misschien: gut, wat kinderachtig. Of het zit al lemaal heel logisch in elkaar". Doordat iedereen die nacht maar kert geslapen had en op een min of meer geschokte manier was wakker geworden, liep men enkele uren la ter met zure gezichten en in een minder prettig hunietir door het ka steel, op het terras en daarbuiten. Dc verslandigsten hadden een lig- daarin, gekoesterd door de warme zen, een hazeslöapje. 'a Middags zaten Bastiaanse, Van Gent, Van Aken, Hooghuis en Ine ke op het terras te roken. Bert had in het dorp een paar flessen gehaald, zodat men genoeglijk met elkander zat te drinken. Het gesprek was weer op de nach telijke spokerij gekomen. Bert zei: Jongens, laten we alles nog eens re capituleren, van de eerste dag - of nacht - af. Juffrouw Heenstra gaat 's nachts haar bed uit, naar de w.c. Op de rand van de trap - zo heeft ze beweerd - schrok ze ineens van een doordringende gil, viel een paar treden en bezeerde haar enkel. Dat is één. De tweede nacht idem dito met een sterretjeo ja, die juf frouw Heenstra heeft ook iets lichts zien zweven. Laten we het onthou den. Ineke hier ontdekte gisteren - of was het eergisteren? - dat het harnas opeens anders is. Dat klopt. Dus iemand heeft intussen laten we zeggen half één, toen de laatste gast zo ongeveer naar bed ging, en goed half drie, toen dat spookgegil weer begon, het harnas verwisseld. Wie, dat weten we niet. Het moet in ie der geval een mannetjesputter ge weest ziin, want bet is behoorlijk zwaar. Dat welen we zelf, want we hebben het overeind gezet. Ook ont houden dit laatste. Bovendien is er de tweede nacht een schot gelost. Althans, we hebben iets gehoord, wat °P een pistoolschot leek. Voeg daarbij het gaatje in het harnas, op borsthoogte, daar, waar bij de mens het hart zit, dan is dit probleem nummer zoveel, waarvoor geen ver klaring is te geven. Rest ons de af gelopen spooknaeht, toen het gegil veel langer en mijns inziens hartver- scheurender klonk. Met als nieuwe attractie voor de gasten op „Os- dcodshoofd. Op dit moment stonden er drie dames op de gang van de eerste verdieping, die alle drie perti nent verklaarden, het genoemde kopje gezien te hebben". „Kopje?" herhaalde Van Gent verwonderd. „Kop dan. Doodskop. Dus de mo gelijkheid van een hallucinatie kun nen we gevoegelijk buiten beschou wing laten. De drie dames zijn in dit opzicht geheel eensluidend ge weest in hun verklaring. Dal is het dus. Hebben we niets vergeten?" „Jawel", antwoordde Ineke. „Ik wilde er eerst niet over praten, maar het lijkt me nu wel van belang er aandacht cp te vestigen. De houding van twee onzer gasten - ze keek eens in het rond, of er geen luisteraars in de buurt waren, waarna ze zich voorover boog naar de mannen en met gedempte stem besloot; de he ren Van Dalen en Gorinne". (Wordt vervolgd) Speelgoed gedropt boven Noord-Vietnam SAIGON. 11-9. Amerikaanse vliegtuigen hebben donderdagavond boven vijf steden in Noord-Vietnam meer dan 10.000 pakjes met speel goed, zeep en leermiddelen uitge gooid. Op elk pakje staat: „van de kinderen van Zuid-Vietnain voor de kinderen van Noord-Vietnam". De vijftiende dag van de achtste maan-maand - dit jaar 10 septem ber - is een kinderfeestdag die in geheel Vietnam wordt gevierd. De pakjesactie was beraamd door Amerikaanse en Zuidvietnamese deskundigen voor de psychologische oorlogvoering en betaald door de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3