Nieuwe Chr. Gereformeerde kerk officieel in gebruik gesteld STREEKNIEUWS De herindeling van Walcheren Weense tentoonstelling te Goes geopend Siiel-st'h a a k ka mpioenscha p scliaakver. „Zierikzee" Aanwinst voor Zierikzee ZIERIKZEE, 10-9. De ingebruikneming van het nieuwe - aan cle Zcvengetijstraat gebouwde - kerkgebouw der Chr. Gereformeerde Kerk, is vrijdagavond een - zij het wat lange - indrukwekkende plechtigheid geworden; een belangrijk gebeuren in de kerkhistorie van deze stad en uiteraard in het bijzonder voor het desbetreffend kerkgenootschap, dat veertig jaar godsdienstoefeningen hield in het kerkgebouw aan de Minnebroerstraat, een gebouw evenwel dat de tand des tijds betrek kelijk kort doorstond, zodat nieuwbouw een urgente en onontkoombare zaak werd. De praesus van de kerkeraad de heer J. C'. Spaans typcrde de ge voelens der gemeente op deze bijzondere dag als een mengeling van dankbaarheid en weemoed en dat moet juist zijn geweest, want in een periode van veertig jaar gebeurt er heel veel in een kerkgebouw, waar aan de leden dierbare en zeer persoonlijke herinneringen hebben. De dankbaarheid evenwel prevaleerde op deze dag van ingebruikneming en daar is reden toe, want - naar een ontwerp van architect Chr. De Heer - is een bijzonder fraai Godshuis tot stand gekomen, dat met kos terswoning en bijbehorende verenigingslokaliteiten een geheel vormt, dat stijl en sfeer paart aan efficiency, al klinkt dit laatste voor een com plex als het onderhavige wellicht wat te zakelijk. een stijlvol en efficiëntgebouw (Foto: Zierikzeesöhe Nieuwsbode). GELUIDWEREND GLAS Geluidwerend glas, dat tot 30 procent opvangt van alle geluidshinder die vooral in drukke straten kan optreden, wordt thans in de Verenigde Staten verkocht. De geluids- isolerende werking bereikt een maximum in het frequentie- bereik van 600 tot 4.000 Hertz en dat is juist de categorie, die de meest hinderlijke straatge luiden oplevert. De fabrikant biedt negen formaten aan, waarvan het grootste de afme ting van 122 bij 264 cm heeft. Als uitgangspunt van een inleidend woord - waarin hij de geheel gevulde kerk, inzonderheid de talrijke geno digden begroette - koos de heer Spaans de tekst uit Psalm 84:2: „Hoe liefelijk zijn uwe woningen, o Heere der heerscharen", er op wij zend dat het „liefelijk" alleen in een kerk wordt verkregen door het feit dat de Here er is. Dat gold voor het oude kerkgebouw; het geldt ook voor deze nieuwe kerk. „Het is dus bij el kaar maar een korte tijd geweest, maar wat gedaan werd in God, heeft eeuwigheidswaarde", aldus de prae- ses van de kerkeraad, die de gemeente wees op de grote verantwoordelijk heid die het nieuwe kerkgebouw ma terieel en geestelijk op de schouders van de kerkleden legt. Een zeer uitvoerig resumé van de tostandkoming gaf de woordvoerder van de bouwcommissie, de heer S. de "Vlieger, die er aan herinnerde dat in maart 1958 een eerste vergadering werd gehouden om te spreken over de dringende noodzaak van het her stel van de oude kerk. Er is nadien een scala van activiteiten gevolgd, mte als opvallend markatiepunt: de sluiting van de oude kerk op last van de burgerlijke overheid. De toestand van het gebouw was te gevaarlijk geworden. Een expertise-rapport van de architect leerde dat herstel een bedrag van drie ton te boven zou gaan, zodat men voor het dilemma kwam te staan: restauratie of nieuw bouw. Een belangrijk aandeel in het be sluit tot nieuwbouw had de in 1962 overleden heer D. Quant, die voor de moeilijke zaak stond voor de tweede maal in zijn leven te moeten beslui ten tot nieuwbouw. Een bouwcommissie werd gevormd; in eerste instantie een grote, later een kleine bouwcommissie, onder leiding van de heer J. C. Spaans. „Deze com missie heeft heel wat werk moéten verzetten, want niet minder dan hon derd officiële vergaderingen werden gehouden", aldus de heer De Vlieger, die hierna een overzicht gaf van de financiering. Neg zware tast Het totaalbedrag beloopt f 900.000, waarvan een kwart door de gemeente is bijeengebracht. Het Rampenfonds verleende een bijdrage van f 215.000; uit het Fonds Steun Kerkbouw werd f 25.000 verkregen, waarna de nood zaak overbleef tot het. aangaan van een obligatielening van f 450.000, zo dat de gemeente nog voor een zware last is komen te zitten. De vrouwenvereniging nam de in richting van de kekeraadskamer voor haar rekening, terwijl de knapenver- eniging „een steentje" bijdroeg door middel van een oud-papieractie. Het orgel uit de oude kerk werd naar de nieuwe overgebracht. Bouwers van de kerk waren de aannemers Ch. L. Schouls en K. T. de Jonge, die op prettige wijze sa- menwerkten met de bouwcommissie. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de heer P. Schults; het steen houwers werk door de firma Chr. C. Timmerman; de elektrische installa ties door de firma Lievense te Nieu- werkerk. De eerste steen werd gelegd op 11 .juni 1964. Het overgebrachte or gel zal na het stcokseizcen worden afgeïntoneerd. Het klckkespel in de teren zal deer de jeugd met de hand worden geluid. De heer De Vlieger wees nog op de ongekende kansen die het jeugd werk krijgt door de fraaie vergader lokaliteit; belangrijk ook is de mo derne kosterswoning. Met de wens dat de nieuwe kerk een centrum zal mogen zijn „waar de gemeente leeft, bidt en werkt tot de komst van Je zus" droeg spreker hierna de nieu we kerk over aan de kerkeraad. Veel geschenken Uit een aanvullende toespraak van de heer Spaans bleek het aantal der genen die de kerk met geschenken bedachten groot te zijn. Zo schonk de architect de luidklok; de aanne mers de beplanting rond de kerk; de fa. Timmerman het zeer fraaie doop vont en de steen bij de ingang. Voor de aankleding van het verenigings gebouw en de kerkeraadskamer zorgdén de fa. Deurloo en H. de Vlieger-. Grote dank is verschuldigd aan het Rampenfonds en aan de heer J. W. v. d. Doel, die als pleitbezor ger bij dit fonds optrad. In zijn dankwoord betrok spreker verder de Deputaten Kerkbouwaangelegenhe- den, „Beter Wonen", het college van b. en w., Bouw- en Woningtoezicht, waarna hij een posthuum dankwoord sprak aan ds. M. v. d. Klis en de heer D. Quant. Eerstgenoemde schonk in zijn leven het verzilverd Avondmaalstel. In de grote kick staat gegraveerd: „Ik hoop dat Jezus wederkomt, als mijn stemme is verstomd". De inscriptie in de kleine klok luidt: „Hoor Jezus buig U ter neer; Geef de God des Hemels eer". Geschonken werden verder: een knielbank, het psalm bord, en een Christusmonogram voor de preekstoel. Historische grond Woordvoerder van de burgerlijke gemeente was de loco-burgemeester de heer H. Koevoets, die herinnerde aan de historische grond waarop de nieuwe kerk is gebouwd. Van 1351- 1576 immers staat het Minderbroe derklooster vermeld. De heer Koe voets herinnerde aan de koninklijke erkenning van het Chr. Gerefor meerd kerkgenootschap in 1841 door kening "Willem I en onderlijnde de gcede contacten met de gemeente tij dens de bouwperiode. Ee gemeente is verheugd met de voltooiing van het gebouw en de wij ze waarup werd gebouwd, „want te uwen te Zierikzee is een tere zaak". Hij hoopte dat de nieuwe kerk „heel veel langer" zal meegaan dan de vorige en had er respect voor dat voor de realisering geen subsidie werd aangevraagd. Met betrekking tot de nieuwe kerk herinnerde de architect de heer Chr. de Heer aan de Oud-Testamentische kerkbouw. Hij beloofde dat de vreug de zal overheersen nu het nieuwe gebouw in gebruik is genomen en sprak een dankwoord-tot aannemers, onderaannemers, kerkeraad en bouwcommissie, prijzend de goede onderlinge samenwerking. Be afmetingen van de grote kerk- z3'j1 bedragen 19 bij 30 meter. Be kerk biedt plaats aan 810 personen. Belangrijk is de ruime vcorhal, die men als een ontmoetingsruimte kan Lcschcuwen. Aanvullende ruimten zijn de consistorie en de koslerwo- ning. Be vergaderlokalen hebben af metingen van respektievelijk 8 x 13 en 7' j x 7!L> m en kunnen 250 per se ren bevatten. Be nokhoogte van de kerk is 14 meter; de toren telt 20 meter, hetgeen overeenkomt met de nckhcogte van de oude kerk. Andere sprekers Namens de andere kerkgenoot schappen te Zierikzee - die alle ver tegenwoordigd waren - sprak ds. J. H. Nawijn, Gereformeerd predikant, die zeide „een beetje jaloers" te zijn op deze fraaie kerk, hetgeen niet wegneemt dat het gebouw de Chr. Geref. Kerk van harte is gegund. In de realisering steekt een brok prij zenswaardige offervaardigheid aldus de predikant, die hoopte dat er in de toekomst gelegenheid zal zijn „wat meer samen te denken en te doen". Hij bood tenslotte een (nog te realiseren) wandversiering aan, met de vis als motief, een bekend chris telijk symbool. Onder orgelspel werd hierna de grete kanselbijbel door een tweetal jeugdige kerkleden op de kansel ge legd, waarna, de consulent ds. J. Westering te Kcrkwerve het woord voerder, n.a.v. een tekst uit Openba ringen 22. Thema van zijn toespraak was dat bij al het nieuwe het oude Woord blijft, het Woord dat bepalend is bij het gaan naar dit Godshuis. De nieuwe Chr. Gereformeerd pre dikant (zijn intrede valt op 1 decem ber te verwachten) ds. P. op den Vel de te Mijdrecht hield tot slot een predikatie n.a.v. Exodus 20 24b: „Aan alle plaats waar ik mijns naams gedachtenis stichten zal, zal ik tot U komen en zal U zegenen", „Het wachten op het neerdalen Gods in deze kerk is niet te hoog ge grepen", aldus ds. Op den Velde. Dit mag verwacht, „mits er nagedachte nis wordt gesticht aan de Naam des Heeren". Tussentijds zong het kerkkoor o.l. v. de heer J. Schouls, op voortreffe lijke wijze een aantal' geestelijke lie deren, die een apart accent zetten op deze bijzondere inwijdingsdienst. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Ohr. Vrouwen Bonld houdt zijn eerste vergadering in dit seizoen op woensdag 15 september a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Me vrouw J. de Rooij, directrice van een vrouwengevangenis te Rotterdam, zal op deze vergadering spreken over „Het leven van vrouwen in gevan genissen". Ook belangstellende da mes, niet-löden, zijn hartelijk wel kom. De Chr. Nat. school M.i.v. 27 september a.s. is als derde leerkracht aan de aha-, lagere school hier ter stede benoemd mevr. M. Tillema-Hamaker te Klundert. Deze 'benoeming betekent geen vervulling van een vakature, maar een vergro ting van het „aantal leerkrachten, zulks in verband met de groei van dé school, die thans 426 leerlingen telt. Er zijn thans reeds drie klassen die onderwijs ontvangen in de oude openbare uJ.'o. aan het Kerkplein, zodat dd realisering van die tweede sdliool een urgente zaak is geworden. BRUINISSE Motoren in schepen Door de firma P. Maaskant en Zo nen te Bruinisse werd een 150 pk Kromhout diesel motor geplaatst in het motorschip Jead van schipper A. van Os te Rotterdam. Het betreft hier een Kromhoutmo tor van 1600 toeren, type 8 T.S. Het schip werd tevens uitgerust met kimkoeling. De proefvaart vond tot volle te vredenheid plaats. In de haven van Stellendam arri veerde het casco van de Noordzee- kotter Goeree 15 van schipper M. Lokker. Dit casco dat te Hardinxveld werd gebouwd werd afgemeerd voor ma chinefabriek Maaskant te Stellen dam. In het schip zal door genoem de firma een 429 pk Kromhout die selmotor worden geplaatst terwijl het verder geheel voor de Noordzee visserij zal worden uitgerust. Dit ge beurde door de firma Maaskant reeds meermalen in Bruinisse waar de hoofdzetel van de N.V. is ge plaatste. De GO 15 is het eerste schip dat in de thuishaven Stellendam zal worden gereed gemaakt. Elektrische stroom- verbinding tussen Scandinavië en Duitsland AALBORG, 11-9. Be eerste elek trische strcomverbinding tussen Scardinavië en Duitsland is in ge bruik ger cmen. Via een kabel die dcor het Katte gat var de Deense plaats Aalborg naar het Zweedse Gothenburg loopt, kan dagelijks zes miljoen Kwh wor den geleid. Enerzijds kan Zweden in perioden van zeer grote hitte of koude, als zijn door waterkracht opgewekte stroomvoorziening vermindert, pro fiteren van de elektriciteit die met behulp van steenkool in noord- Duitsland en Jutland wordt opge wekt, terwijl omgekeerd Zweden in gunstiger seizoenen zijn overschot aan goedkope energie aan Denemar ken en Wést-Duitsiand kan leveren. Men rekent erep dat ook Noorwe gen, dat alleen een kabelverbinding met Zweden heeft, aan de uitwisse ling zal deelnemen. Man - die doorreed 11a ongeluk - aangehouden AMSTERDAM, 11-9 De 21-jarige monteur V. S. S., zcr:der vaste wecn- plaats, die ervan wordt verdacht in juni van dit jaar in zijn auto te zijn doorgereden na het veroorzaken van een érnstig verkeersongeval :c de Kleine Kattenburgerstraat te Am sterdam, is ir. de hoofdstad aange houden. De Zandvoovtse politie tipte haar Amsterdamse collega's dat S. in zijn autc uit de richting Haarlem de hccföstad naderde. Op de Haarlem merweg gaven de agenten de auto een. stopteken. De wagen die door een ander werd bestuurd, werd wel iswaar tot stilstand gebracht, maar de monteur sprong eruit en nam de vlucht. Nadrt de agenten verschei dene waarschuwingsscheten hadden gelest, werd S. tenslotte aangehou den in een hem vreemde woning in de Jan do Lcuterstraat, waar hij naar binnen was gevlucht. De monteur was tevoren reeds tweemaal aan een arrestatie ont snapt: cp 20 juli toen hij gesigna leerd word cp het Kleine Gartman- plantscen en op 8 september op de Nassaukade toen hij na een hevig gevecht met de politie opnieuw wist te ontkomen. Bij het ongeval in de Kleine Kat tenburgerstraat botste de monteur in zijn auto tegen een bromfietser, de 26-jarige student N, C. J. M. Ver laat, die daarbij ernstig gewond raakte. Fusie van onderwijzers verenigingen AMSTERDAM, 11-9. Als de Ne derlandse Onderwijzersvereniging (N.Ó.V., ruim 22.000 leden) en de Ne derlandse Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs (N.O.V. L.N.O., circa 5000 leden), cp de con gressen, die zy aan het einde van dit jaar zullen houden, daartoe be sluiten, zal op 1 mei 1966 de fusie dezer organisaties een feit zijn. Van de nieuwe vereniging, die Al gemene Bond van Onderwijzend Personeel (A.B.O.P.) zal heten, zijn reeds ontwerp-stafcuten geformuleerd Volgens deze „streeft d'e bond naar een stelsel van onderwijs en opvoe ding. e'en 'democratische staat en maatschappij waardig, en stelt hij zich ten doel: a. de behartiging van de 'belangen van zijn leden en hun nagelaten betrekkingen; b. de be hartiging van de belangen van het onderwijs en de opvoeding dn het al gemeen en die van 'het openbaar en daarmee gelijk te stellen onderwijs in het bijzonder. „Father Divine" overleden PHILADELPHIA, 11-9. De Ameri kaanse godsdienstige negerleider „Father Divine" is op tenminste honderdjarige leeftijd, in Philadel phia overleden. Hij was de leider der „Vredesmissiebeweging", die door zijin aanhangers vaak ,,'s we relds vredeskoninkrijk" werd ge noemd. Vele van zijn volgelingen be schouwden hem als de personificatie van God. Het wachtwoord van zijn beweging was „Vader zal cr voor zorgen". GOES, 12-9. Vele honderden men sen hebben reeds een bezoek ge bracht aan de zaterdagochtend in Gees in het kader van de Zeeuwse fruitweek geopende tentoonstelling „Wien stadt der arbeid, Wlen stadt der kunst". Be expositie zal de ge hele week te zien zjjn. Na Goes zal de tentoonstelling in Amsterdam te zien zijn en er zijn plannen om ook Deventer met een bezoek te vereren. De opening werd onder meer bij gewoond door de commissaris van ZIERIZEE, 11-9. Het nieuwe sei ze en van de Zierikztesche Schaak vereniging ging vrijdagavond j.l. op geanimeerde wijze van start met wedstrijden cm het snelschaak-kam pioenschap van de club. De Zierik- ztese schakers kregen ter gelegen heid van deze eerste wedstrijdavond, welke voorafgegaan werd dcor een kerte huishoudelijke vergadering, een gastvrije ontvangst in de wijn- DEN HAAG, 11-9. Het socialisti sche lid van de Tweede Kamer, de heer Scheps, heeft twee amendemen ten ingediend op het wetsontwerp Gcemeentelijke herindeling Walche ren. De heer Scheps volgt daarbij het inzicht van Gedeputeerden van Zee land, dat Oost- en West Souburg niet zelfstandig behoort te blijven en bij Vlissingen moet worden gevoegd. Hij acht zulks noodzakelijk om de twee linggemeente Middelburg-Vlissingen de besie kansen voor verdere ont wikkeling te geven. Een deel van het Zuid-Slee op het gebied van Zuid- Beveland behoort volgens de indie ner tot groot-Vlissingen. Voorts vindt de heer Scheps het beter Serooskerke als agrarische ge meente bij Mariekerke te voegen en niet bij Veere, zoals het wetsontwerp wil. Dan zou Veere met Vrouwen polder een nieuwe gemeente gaan vormen. De heer Scheps zegt, dat in deze amendementen voorkeur voor het opdelen van Walcheren in bijvoor beeld vier gemeenten niet tot uit drukking komt. Daartoe zouden veel radicaler amendementen moeten in gediend worden. Het worth steeds drukker op Schiphol SCHIPHOL, 11-9. Uit de na-cor- Icgse cijfers van Schiphol is geble ken, dat het verveer van onze nati onale luchthaven iedere 6 jaar is verdubbeld Deze opgaande Ijjn zet zich gestadig voort. De bekend gemaakte cijfers over de eerste 6 maanden van dit jaar to nen aan, dat met een totaal van 1.134.107 voor het eei-st binnen een half jaar meer dan 1 miljoen passa giers werden afgehandeld. In 1959 bereikte men vrijwel het zelfde aan tal in het hele jaar. Vorig jaar was over het eerste half jaar het aantal afgehandelde passagiers 943.921, zodat dit jaar een globale stijging van 20 procent is ge boekt. Wat bij de cijfers speciaal opvalt is de stijging van het charterver- voer met niet minder dan 39 pro cent tot 150.751 passagiers. De ove rige 983.356 werden per lijndienst vervoerd. De stijging in deze sec tor bedroeg 17 procent (voor Euro pees verkeer) en 18 procent (op de intercontinentele routen). a Jack Ruby, ter dood veroordeeld wegens moord op de moordenaar van president Kennedy, heeft don derdag tegen verslaggevers gezegd, dat „hooggeplaatste personen" ge tracht hadden feiten over de moord te verdoezelen. Hij noemde geen na men. De Goese fruitfee naar Schouwen-Duiveland WESTERSCHOUWEN, 11-9. Zoals reeds gemeld zal de fruitfee met haar hofdames, vergezeld van een aantal bestuursleden van het Goese Fruitccrso, een bezoek brengen aan de gemeente Westerschouwen. Zij houdt zich daarmee aan de jaarlijk se traditie. Het bezoek is vastgesteld op a.s. woensdag waarbij zij zich met de bcot van 11.00 uur uit Kats op Schcuwse bodem laat brengen. Te 12.00 uur volgt de officiële ontvangst cp het gemeentehuis te Haamstede door burgemeester Everwijn. Te 13.30 uur wordt het Rusthuis Duinoord met een bezoek vereerd en hier zal de bewoners weer wat fruit aangeboden worden dat be schikbaar gesteld wordt door de afd. Schouwen van de N.F.O. en door de Vex-, van Oud-leerlingen „Pomona". Deze broedertrouwe verenigingen handhaven hiei'mede een traditie die ten zeei-ste door de bewonei's ge waardeerd wordt. Om 15.00 uur aiTiveert het gezel schap in het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis waar eveneens aan de zieken fruit in velerlei vorm wordt uitgereikt. Na dit bezoek volgt de rit naar het Cornelia Ziekenhuis waai de patiënten eveneens het verfris- sende fruitpakket uit handen van de fee zullen ontvangen. De hoeveelheid fruit hiei-voor benodigd komt van de Coöp. veiling „De Zuid-Hollandse Eilanden" uit Rotterdam. De West- hoekse kwekei-s veilen hun produc- ten bij deze veiling en het aanbod van uit Rotterdam wordt dan ook ten zeerste gewaardeerd. de koningin in de provincie Zeeland, mi-. J. van Aartsen. Na een begroetingswoord van de heei- J. H. Roose, vice-voorzittev van de Goese Middenstandscentrale, heeft de vice-burgemeester van We nen, di". F. Slavic, verteld, dat vele banden hem aan Goes binden, daar hij na de eerste wereld-oorlog in een Goes gezin was opgenomen. De stad Wenen wilde ook met deze tentoon stelling de economische banden tus sen Goes en Wenen nauwer aanha len. keldtr van de fa. II. 1'. lloogcrheüde, welke is ingericht in het Graven steen. In deze bijzondere en blijkbaar oek inspirerende omgeving werd ge durende enig:* uren verwoed ge schaakt, waarbij de heer J. J. v. d. EhJde zich onbetwist ci sterkste toonde: hij veroverde behalve de ti tel snelschaak-kampioen ook de door Smit Bolnes beschikbaar gesteld? wissel beker. Tweede in de finale (groep I) werd de heer C. Nolet, der de de heer J. C. Verkerk. De overige uitslagen luider.: Groep 2: 1. J. A. Rotte, 2. P. C. Tak. Groep 3: 1. O. E. Vleeshouwer. 2. ir. G. B. Beeftin'k. Groep 4: 1. Keiler (Wenen), 2. J. P. Jongsehaap, troostprijs: A. Kooij. De wisselbaker en de overige prij zen, beschikbaar gesteld door de Kon. Ze eland ia N.V., werden uitgs- rei'kt door de wedstrijdleider, do (heer M. J. Bnztin. Do vergadering welke eerst had plaats gevonden stond onder leiding van do voorzitter, de heer J. J. v. d. Ende, die in zijn openingswoord het overlijden .memoreerde van dr, M. C. J. Pilaar, wolk 'hij herdacht als ton prettig en aangenaam lid. Uit het verslag van do penningmeester, de heer R. P. Hogerheijde, bleek dat do vereniging er thans financieel gun stig voor staat. Als afgevaardigden naar de jaarvergadering van de Zeeuwse Schaakbond werden aange wezen de heren M. J. Enzlin en P. C. Tak. Bij de bestuursverkiezing werden de 'heren J. J. v. d. Ende (voorzitter), R. A. Huneman (secre taris), R. P. Hogeiheijdo (penning meester), M. J. Enzlin (wedstrijdlei der) en P. C. Tak (commissaris van materiaal) allen in functie herkozen. Voor -de competitie van de Z.S.B. ds het eerste tiental samengesteld als volgt: bord 1: J. J. v. d. Ende; bord 2: dr. J. J. Westendorp Boerma-, bord 3: ir. J. J. Elzerman; bord 4: ds. J. H. Nawijn; bord 5: C. Nolet; 'bord 6: A. J. Sdheele; bord 7: O. E. Vlees houwer; bord 8: M. J. Enzlin; bord 9: H. Hendiukse; bord 10: J. C. Ver kerk. Reserves zijn resp. de 'heren Tak, Huneman en Hogerheijde. In de komende competitie zullen zes wed strijden gespeeld moeten worden. Op voorstel van de heer Enzlin werd verder 'besloten te trachten om bij 'het gereedkomen van de Ooster- seheldebrug te Zierikzee een schaak toernooi te organiseren. Hiervoor werd een commissie van voorberei ding in het leven geroepen bestaan de uit de heren v. d. Enide, Enzlin en Verkerk. Wat biedt de BEELDBUIS MAANDAG. Nadat om zeven uur Klaas Vaak de kleintjes welterusten heeft gewenst volgt de rubriek „Kenmerk", het journaal van de ge zamenlijke kerken. In deze afleve ring gaan we op bezoek bij de kerk in de Zuid-Molukkendie dit jaar 30 jaar bestaat. Om half acht is het Huckleberry hound die ons amuseert en dan speciaal de jongere kijkers. Na het journaal en de zendtijd ge reserveerd voor de politieke partijen volgt de hoofdfilm die als titel mee kreeg „Het salvo der dapperen". We moeten ons in deze rolprent ver plaatsen naar het Wilde Westen, waar sheriffs en cowboys, zoals be kend, niet al te vriendelijk met el kaar omgaan. De sheriff in deze film heeft het maar moeilijk. Naast de vele schurken die zijn gebied on veilig maken is er ook zijn meisje dat de dappere politieman onophou delijk adviseert om toch een ander baantje te kiezen. U begrijpt: het wordt wel moeilijk om op die ma nier je werk snel en doeltreffend uit ie voeren. Op het tweede net een cultureel evenement, nl. een opvoering van de opera El Retablo de Maese Pedro van Manuel de Falla. MARKTBERICHTEN Centrale veiling Middelharnis Veiling van vrijdag 10 september 1965. Eigenheimers grove f 14,00-14,60, middel f 17,10-19,60, II f 13,20-15,80, 35/50 f 10,70; Bintjes grove f 18,40- 20,20, middel f 15,40-17.10, II f 13,40- 14,10, 50/op f 18,70; Doré f 19.10; Voeraardappelen f 2,60-3,00. Aanvoer 120.000 kg. Uien 'grove f 24,50, middel f 22,83, drielingen f 26.16, picklers f 24,96. Aanvoer 15.000 kg. Tomaten A f 42-52, B f 40-50, C. f 30; Bloemkool f 18-62; Rode kool f 25-26; Komkommers f 11-15; Groe ne Savoye f 22-27; Prei f 23; Andij vie f 26. Alicainte f 182; Frankenthaler f 178; James Grieve f 62; Clapps Favorite f 38; Prècosc f 55; Manks 'Codlin f 37. Proef met centraal anteiinesysteem DEN HAAG, 12-9. De afgelopen week 'heeft P.T.T. een proef geno men met het doorgeven van vier te levisie- en dertien FM-radiopro- gramma's via in de nieuwbouw van de Haagse wijk Mariahoeve aanwe zige standaardaansluitingen voor de telefoon. De proef werd een volledig succes. Sinds enkele weken is P.T.T. bezig met de aanleg.van het Z.G.C. A.S. (centraal antenne systeem). In dat deel van Mariahoeve, dat ener zijds wordt begrensd door het Be- zuidenhout, waar het P.T.T. centraal antennesystcom reeds bijna twee jaar wordt geëxploiteerd, en ander zijds door de Reigersbergen weg. Voor de versterking van de signalen in het kabelnet wordt thans gebruik gemaakt van speciaal 'hièrvoor dooi de Nederlandse industrie op aanwij zing van daarbij betrokken P.T.T.- instanties, vervaardigde transistor- versterkers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2