«:r® Zierikzeese mart" een halve eeuw geleden Verordening behoud stedeschoon Zierikzee (bebouwde kom) j ClHcS kclfl WICt Alleen de herinnering blijft *>1 jsrhriften, aankondigingen en afbeeldingen aan gevels Ingezonden mededeling ZIERIKZEE. De gemeenteraad heelt onlangs besloten tot vaststel ling van de „verordening tot behoud van het stedeschoon van het gedeelte der gemeente Zierikzee, gelegen bin nen de bebouwde kom". Volgens ar tikel 1 van deze verordening is het de eigenaar of gebruiker van enig onroerend goed verboden dit goed, anders dan binnenshuis, op eniger lei wijze zichtbaar van een openbare weg of een openbaar vaarwater, ge heel of ten dele aan te wenden voor het hebben, bergen oï geborgen hou den van oud ijzer, glas, afbraak, puin. afval, lompen, alsmede on bruikbare of aan hun bestemming onttrekken voertuigen, vaartuigen of werktuigen, of onderdelen daarvan. Het is de eigenaar of gebruiker verder verboden opschriften, aan kondigingen, afbeeldingen op of aan dit goed - dan wel achter de ven sters ervan - voor zover van een openbare weg of van een openbaar vaarwater af zichtbaar, aan te bren- gen of te hebben. Het verbod inzake de opschriften, aankondigingen en afbeeldingen is in een bepaald aantal gevallen niet van toepassing. Deze uitzonderingen zijn óndergebracht in artikel 2. De belangrijkste zijn hier van opschriften en aankondigingen die zijn aangebracht in verband met do uitoefening van een wettelijk toe gekende bevoegdheid, opschriften en aankondigingen betrekking hebben de op de dienst, het beroep of bedrijf welk of hetwelk in of op het onroe rend goed wordt uitgeoefend, of waarvoor het onroerend goed is aan gelegd, of op de bewoning daarvan, mits de gezamenlijke grootte geen Ingezonden mededeling HOOFDPIJN? Wèg pijn WITTE KRUIS poeders kiest! Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG. Na Klaas Vaak en het journaal voor gehoorgestoorden volgt om half acht weer een aflevering van de serie „Eva's Memoires", beel den uit de tgd der vrouwen-eman cipatie. Na het journaal een kort programma in hootenanny-sfeer. Er volgt dan namelijk een optreden van een Amerikaans trio dat zich „The grand old twenty six" noemt. Zij hebben zich toegelegd op het zingen van volksliedjes en vanavond geven ze ons een proeve van hun kunnen. Na AVRO's Televizier een aflevering uit de filmserie „The Saint", waarin Roger Moore (alias Simon Templar) weer verwikkeld raakt in een vreemd avontuur. Ditmaal treedt hij op als beschermer van een juffrouw die op weg is naar een industrieel om hem een uitvinding van haar va der te verkopen. Deze uitvinding be nadeelt een concurrerende firma, die dan ook alles in het werk. stelt om te voorkomen dat de uitvinding in handen van de industrieel komt. Op Nederland twee als hoofdscho tel de première van een Franse film die werd vervaardigd door de cine ast Chris Marker. WOENSDAG. De sportliefhebbers worden deze dag wel extra verwend. In de middag waarschijnlijk een re portage van de wereldkampioen schappen wielrennen in San Sebas tian. De avond is natuurlijk gereser veerd voor het voetbalduel Feijen- oord-Real Madrid, dat ongetwijfeld duizenden aan hun toestel zal kluis teren. In het voorprogramma om ze ven uur Klaas Vaak, een filmpje over de gondeliers in Venetië en een sportprogramma van Bob Spaak, waarin hij een voorbeschouwing geeft over het voetbalditel dat om tien over acht begint. Het commen taar bij de wedstrijd wordt gegeven door ir. A. van Emmenes. Na de voetbal volgt amusement. Toevallig blijven we daarvoor nog even in Rotterdam, waar de VARA een pro gramma opnam met José Marcello en zijn orkest. Hij treedt o.a. op op het platform van de Euromast. Tot slot van de avond een film over een galsteen-operatie uit de serie „In vertrouwde handen"._ Op net twee een opvoering van de tragedie Elektra door het Griekse gezelschap Piraikon Theatron. Deze tragedie, geschreven door Sophocles, gaat over Orestes en zijn zuster Elektra, die zich wreken voor de moord op hun vader, koning Aga memnon. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat gedu rende drie maanden ter secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen beta ling van f 0.75 algemeen verkrijg baar is gesteld de „Verordening ste deschoon Zierikzee". vastgesteld bij raadsbesluit dd. 9 juni 1965. Deze verordening treedt in werking 10 september 1965. Zierikzee, 7 september 1965. Burgemeester cn wethouders van Zierikzee: H. KOEVOETS, loco-burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. groter oppervlakte heeft dan 0, m- c*n mits de aankondiging of het opschrift, indien deze aan een gevel worden aangebracht, evenwijdig aan die gevel worden geplaatst. Het ver bod is verder niet van toepassing op opschriften en aankondigingen van kennelijk tijdelijke aard gedurende de termijn, dat deze feitelijke bete kenis hebben, welke termijn niet langer mag zijn dan één maand, ter wijl de oppervlakte ten hoogste 0,75 m- mag bedragen. Niet van toepassing is het verbod verder op opschriften, aankondigin gen of afbeeldingen in een gebouw of een deel van een gebouw, hetwelk als winkel en/of als hotel, café-res taurantbedrijf wordt gebruikt, mits zij betrekking hebben op het bedrijf, dat daarin wordt uitgeoefend. Eveneens geldt de verordening niet de vóór het in werking treden van de verordening reeds aanwezige opschriften, aankondigingen of af beeldingen, waarvoor door Ged. Sta ten van Zeeland ontheffing is ver leend ingevolge de „landschapsver ordening Zeeland". Uitgezonderd zijn ook materialen of voorwerpen t.b.v. de uitvoering of het onderhoud van openbare werken en werken en/of in een onroerend goed, waarop of waarin onderhouds-, herstel-, bouw- of sloperswerkzaamheden worden verricht, mits deze materialen voor de werkzaamheden nodig of van het onroerend goed dat hersteld of ge sloopt wordt afkomstig zijn en niet langer aanwezig blijven, dan voor de uitvoering van genoemde werkzaam heden strikt noodzakelijk moet wor den geacht. Bovendien kunnen b. en w., na ad vies van de welstandscommissie der gemeente, vrijstelling verlenen van het gebod indien hierdoor naar hun oordeel de schoonheid van het stads beeld of van het landschap niet wordt geschaad. Het verbod is niet van toepassing op: opschriften uitsluitend vermei - 50 dend de naam van de bewoner of van het gebouw, en: afbeeldingen welke kennelijk tot de meubilering of stoffering van een gebouw beho ren. Indien opschriften, aankondigingen afbeeldingen, materialen of voorwer pen in zodanige staat zijn komen te verkeren dat naar het oordeel van b. en w.. gehoord de welstandscom missie, de schoonheid van het stads beeld of het landschap wordt ge schaad, dan kan, behoudens de even tuele bevoegdheid van de eigenaar of gebruikpr van het onroerend goed om het opschrift, de aankondiging, de afbeelding, het voorwerp of ma teriaal te verwijderen, deze bij aan schrijving worden gelast hierin bin nen een te stellen termijn en op de daarbij aangegeven wijze verbete ring te brengen. Buitenomtrek De afmetingen van een opschrift, aankondiging of afbeelding worden gemeten langs de buitenomtrek. De onder-of achtergrond die kennelijk tot het opschrift, de aankondiging of de afbeelding behoort wordt hier in begrepen. Met het toezicht en de zorg voor de naleving van de bepalingen van de verordening zijn, behalve de bij art. 141 van het Wetb. van Strafvoi-- dering aangewezen personen, belast de ambtenaren van de Rijkspolitie alsmede de ambtenaren van de dienst gemeentewerken, bouw-, wo ning- en welstandstoezicht te Zie rikzee. Zij hebben daartoe tussen zonsop- en -ondergang het recht van vrije toegang tot alle gronden en ge bouwen, woningen uitgezonderd. Overtreding van dc verbodsbepa lingen der verordening alsmede het niet voldoen aan een op grond van deze verordening gestelde voorwaar de of verstrekte lastgeving kan wor den gestraft met een hechtenis van ten hoogste twaalf dagen of een geldboete van ten hoogste vijfenze ventig gulden. KERKNIEUWS Geref. Kerken Het afscheid van ds. Q. Huyser te Zonnemaire Zondag 28 augustus nam ds. Huy ser afscheid van de Gereformeerde Kerk van Zonnemaire, zoals we ver meldden in onze editie van dinsdag 31 augustus. Zeer tot onze spijt zijn in dit verslag onjuistheden geslopen, die aanleiding gaven tot misverstan den en nopen tot correctie. Zo was de prediking (over Philip. 4 8, 9) bewust geen terugblik op de afgelopen periode, omdat de kerk meer belang heeft bij de toekomst, die voor haar zeker is in haar Heer. In de prediking stond centraal dat het evangelie van Jezus Christus ra- dikaal anders 'is dan „dat-wij-moe- ten-st reven-oiaar-da-volma akthèid' Komen er „protestanten"- eonferenties DEN HAAG, 6-9. In „Protestants Nederland", orgaan van de Vereni ging Protestants Nederland wordt door de heer W. A. Mateman na mens de politieke studiecommissie van deze vereniging een pleidooi ge voerd voer „Protestantenconferen ties". Hij wil meer en veelvuldiger contacten tussen pretestantse politi ci, in de vorm van studiedagen en conferenties, eventueel samen met theologen, waarop ieder actueel po litiek vraagstuk besproken kan wor den, doch vooral die problemen, die samenhangen met de positie, die de Reformatorische kerken in ons maat schappelijk bestel innemen, soortge lijke conferenties werden reeds voor jongeren gehouden, de vereniging ..Protestants Nederland", die in 1923 werd opgericht, draagt een interker kelijk karakter. (a la God-Deugd en Onsterfelijk heid „Hoe je moet leven leer je nooit aan de conferentietafel, want hoe kunnen wij weten, wat goed of kwaad is. De enige tafel tot het wa re leven is die van het Heilig Avond maal. Daar worden we gericht op Jezus Christus die de énige norm van goed en kwaad is". In de toespraken klonk o.m. de verwachting door van de genabuur- de Hervormde gemeenten, dat, nu ds. Huyser dn een ander broeikast je van de wijngaard des Heren tewerk ge steld wordt, hij de moed moge be waren om zo nodig vele ruiten in te gooien ten bate van de verkaveling van die éne akker, die de Kerk van Christus heet. Ned. Herv. Keik Beroepen te Oegstgeest (vak. G. F. Callenbach)J. Germans, Enschedé. Bedankt voor Olckenbroek (toez.): kand. C. Mondt, Leiden; voor Min- nertsga: J. Breemvsma, Waalwijk. Ger. Kerken Beroepbaar: door de classis Zwolle is met ingang van 7 sepf. beroep baar gesteld kand. A. J. v. Nijen, Kampen. Beroepen te Voorburg (vak. dr. J. M. Vlijm): C. P. T. Rijper, Water graafsmeer. Bedankt voor Westmaas: D. W. Dondorp, Antwerpen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Enschedé-Noord (vak. wijlen H. Vogel): A. Kooij, Emmen en J. Verkade, Groningen-Noord. ft ZIERIKZEE, september. De ker mis is weer in het land en al brengt dit jaarlijks gebeuren de nodige drukte met zich mee, de kermis is toch maar meer een schaduw van hetgeen hjj was een halve eeuw ge leden. Men sprak toen van de „Zie rikzeese mart", zich afspelend op een Schouwen-Duiveland, dat zo es sentieel verschilde van de huidige omstandigheden. De eilandbewoners vormden een vrijwel besloten en gesloten gemeen schap; 'twas hoge uitzondering, als de mensen eens „over waeter" gin gen; velen waren het eiland zelfs nooit af geweest. Vakantie was slechts voor enkelen weggelegd en daarom keek men gre tig uit naar de zeer schaarse hoog tepunten die het leven bood. De korenoogst, die toen zoveel mensen bond, was geborgen, de aardappels, uien en bruine bonen wachtten reeds, maar daartussen kwam, als adempauze, als hoogte punt: „de mart". Men trok er heen uit alle dorpen; de zaterdag, maar vooral de laatste donderdag waren favoriet. Op die laatste dag waren de meeste scholen op het eiland ge sloten. Men ging per fiets, hoewel dit vervoermiddel nog lang geen ge meengoed was, de gezinnen in het Utrechts wagentje, per tram, ja, daarmee vooral; alle materiaal, waarover deze beschikte werd inge zet en in volgepakte wagens ging het op het doel af. Het begin van deze eeuw, toen men in de landbouw nog de nawee- en voelde van de grote crisis van '80, stond nog in het teken van grote so berheid. Maar langzamerhand ging het de boer en dus - want Schou wen-Duiveland was volkomen agra risch ingesteld - iedereen beter, zo dat men in 1913, het jaar, waarop dit artikel betrekking hceft,kon spreken van een zekere welvaart. Het was ook, gezien in het licht van die tijd, wel de moeite waard, wat de kermis bood, het hele haven plein en -park waren volgepakt met spullen. Daar stond als vaste gast, de wafelkraam van Van Bezooyen, niet groot, maar verzorgd en die bleef daar staan, ook na de kermis tot diep in het najaar. Vaste klanten Het waren eigenlijk vrijwel alle maal vaste klanten. De zeer grote koek- en suikerkramen van Frans van der Leeuw, van Nico van dei- Leeuw, beiden uit Den Haag, de si- garenkraam met zijn grote knevel, waarvan de punten op zijn jasje hingen, de nougatkraam „de Montil- limar". Pas veel later hebben we de betekenis van dit woord begrepen, toen we op onze tochten naar het zuiden het Zuid-Franse stadje van die naam passeerden, één grote ver zameling fabriekjes en winkels van dit zoete, taaie produkt. En tussen deze grote broeders in stonden ook de kleinere, als de Brou- wenaars Freeke en de speelgoedman Pleune, maar ook de kleinste, zoals de waarzegster en de palingkraamp jes, waarvan één, Warnaar uit Kam pen, heden ten dage nog steeds acte de presence geeft. Vlalc voor het Visslop troonde het wafel- en poffertjes établissement - van „kraam" te spreken zou te ge woon zijn van de Wed. Smits en Zonen uit Middelburg, een keurige inrichting, waarin zelfs een strijkje (piano, viool en cello) de feestvreug de verhoogde. Grand Cinematograph Verderop op het Kraanplein stond de Grand Cinematograph van An- toon Wegkamp, waarin in doorlo pende voorstellingen „levende beel den" werden getoond. Dat daarvoor veel belangstelling bestond, is wat zwak uitgedrukt, bij tijd en wijle werd de tent letterlijk bestormd. Het was een grote inrichting met eigen elektrische stroomvoorziening, opgewekt door middel van een zwa re, buiten de tent staande lokomo- biel, de acht grote koolspitslampen (boog van Davy) zetten het hele plein 's avonds in een zee van licht. En daarnaast een andere attractie: de danstent (paleis) van Desmet uit Roermond met het reuzenorgel, dat de vox-humana, een nieuwe uitvin ding, liet horen. Op de spiegelgladde dansvloer kwam heel jong Schou wen-Duiveland samen en veel eerste kennismakingen daar zijn uitge groeid tot verbintenissen voor het leven. In „de stoom" Dat was ook zo in „de stoom", die zijn standplaats had tegenover de Beurs. De eigenaresse, de Wed. Schiltmeijer uit Edam, een niet meer zo jonge dame, had er de wind bij haar personeel onder en ze troonde gesecondeerd door twee in keurig uniform gestoken medewerkers als een koningin in haar kaartjesloket. Voor de kleintjes was daar altijd weer de draaimolen van de Wed. Robbe. Hebt u wel opgemerkt, hoe de vrouwen van de kermisgasten het langer volhielden dan haar mannen? Men moet - uitzonderingen daar gelaten - van doze mensen geen klei ne dunk hebben. Ze kwamen keurig voor de dag en de meeste van de spelen waren in de puntjes verzorgd. In de Nieuwsbode kondigden verschillenden van hen hun komst middels een advertentie aan. Nog zie ik in die aankondigin gen het embleem van de Wed. Smits en Zonen, „Hofleveranciers van wij len Z.M. Koning Willem III", en dat van Nico van der Leeuw, de koning der dieren uitbeeldend. Andere attracties Niet alles, wat aanwezig was, werd reeds genoemd, oliebollenkramen, luchtschommel en niet te vergeten de stalletjes op het voetpad om „Concordia" en de Mol, waarin de zonen van het oude volk de kijkers tot kopers trachtten te maken. Die „laatste donderdag" in 1913 was een stralende na-zomerdag, echt warm, en de mensen dromden door de bin nenstad. In vrijwel elk café was muziek en gelegenheid voor dans, in Het Huis van Nassau trad een, wat we nu zouden noemen, cafégezelschap op. Het heette toen „Café- chantant". De komedie In de toen nog nieuwe Concert zaal waren middag- en avondtoneel voorstellingen en ver van het ker- misgewoel, in de schaduw van de St. Lieven, stond „de Komedie", een groot houten gebouw, waarin gedu rende de hele kermisweek en nog tot de maandag daarna altijd veel interesse was voor de daar gegeven toneelavonden of revuevertoningen. Henri ter Hall's revue trok steeds weer een uitverkocht huis en Buziau en de beide Nieuwenhuizens vierden ook hier evenals overal triomfen. Zo was de kermis een beschaafd vermaak, waarop zelden een wan klank werd gehoord, waaraan jong en oud, rijk en arm al lang te voren naar uitzagen en er elk op eigen wijze aan deelnamen. Na 1913 werden we eilandbewoner af en nimmer waren we meer in de gelegenheid dit festijn mee te ma ken. Tot verleden jaar. De jongeman van 18 was een bejaarde geworden, een gepensioneerde, die niet veel meer om handen heeft en die nu plotseling weer de drang in zich voelde opkomen naar „de mart". We behoeven niet te zeggen dat dit een desillusie werd. Vaak gaat het zo in het leven, dat men bij terugkomst na jaren, dingen denkt te zien en te beleven, die er in feite niet meer zijn. Alleen de herinnering blijft. Maandag zijn 48 vermisten ge vonden iin het nationale park Zion in de Amerikaanse staat Utah. Ge vreesd was, dat de kampeerders door het water van de buiten haar oevers getreden rivier de Virgin verrast en wellicht verdronken wa ren. SPORT ATLETIEK Esther Goedhart passeerde Loes Boling bij discuswerpen De Zierikzeese atlete Esther Goed hart-Schot heeft te Parijs kans ge zien de Nederlandse 'kampioene dis cuswerpen Loes Bolin'g te verslaan. Esther werd op dit nummer eerste Nederlandse met 45.50 meter, Loes Bölinig wierp de discus 45,24 meter. Overigens werd het discuswerpen een overwinning voor de Franse da mes. De volledige uitslag was nl.: 1. Bretel'le (Fr.), 45.68 m.; 2. Boutin. (Fr.), 45.66 m.; 3. Esther Goedhart (N.), 45.50 m.; 4. Loes Boling (N.), 45.24 m. Intussen heeft de Nederlandse da- mesatletiekploeg de Frangaises met duidelijk verschil (70-58 punten) 'ge klopt. Chr. Ger. Keiken Beroepen te 's-Gravenhage-West C. Langbroek, Veenendaal. Gereformeerde zending UTRECHT, 6-9. Drie zendings arbeiders van de Gereformeerde ker ken zijn naar Brazilië vertrokken. Zij verbinden zich aan het Institute Cristao te Castro in de staat Para na. Het zijn de heer C. Geuze, die al gemeen directeur wordt van het in stituut en de heer J. E. Scheffer en mejuffrouw L. A. Versteeg, die als docenten en intei'naatsleiders zullen optreden. Het Instituto Cristao is een soort middelbare school die enige jaren geleden is overgenomen door de Evangelisch Christelijke Kerk in Brazilië. Zij wordt van de grootste betekenis geacht voor de ontwikke ling van het zendingswerk. De nieu we Nederlandse medewerkers krij gen eerst een taaiopleiding van een half jaar aan de talenschool in Campinas. Twee zendingsartsen van de Gere formeerde Kerken zijn na een ver lof in ons land weer vertrokken naar west-Pakistan. Dr. F. C. de Waal ging naar Montgomery om zijn werkzaamheden aan het zendings hospitaal waaraan hij sinds 1962 verbonden is le hervatten. De arts H. J. Bakker keerde terug naar het ziekenhuis van de Church of Scot land te Jalapur, waar hij al vier jaar werkt. Flitsen uit het buitenland WENEN. Bij de gemeente Pamha- gen in Burgen land (Oostenrij k) heb ben Hongaarse grenswachten de grens overschreden en onder bedrei ging met geweld de 30-jarige Josef Fleischhaker ontvoerd. Drie andere burgers die de grenswachten even eens wilden meevoeren wisten te ontkomen. BRUSSEL. In de Belgische plaats Zele is het afgelopen weekeinde een inbraak gepleegd 'in een j u weiiers- zaak, die wordt toegeschreven aan eep 32-jari'ge Nederlander en zijn vriendin. MIDDLEBURG. Veertien tieners in Middleburg, New York, hebben een „muistronaut" gelanceerd die met een snelheid van 720 km. per uur 1.600 meter hoog kwam, in een cabine die bevestigd was aan een eigengemaakte raket. De muis kwam veilig aan een parachute naar de aarde terug. Het project, dat onge veer 400 dollar kostte, stond onder leiding van de zoon van een inge nieur. PEKING. „Praktisch gesproken heeft Groot-Brittannië de Amerika nen toegestaan Hongkong steeds meer tot een opratiebasis voor hun strijdkrachten te maken", zo schreef het Chinese „Volksdagblad". TEL AVIV. Verscheidene Israëli sche infanteriepelotons zijn over de bestandslijn in het Kallkilyagebied Jordanië binnengetrokken. Zij blie zen daar elf waterpompen op als wraakoefening voor recente sabotage daden op Israëlisch grondgebied. De militairen drongen ongeveer een ki lometer Jordanië binnen. WASHINGTON. Ontwapening en vermindering der militaire uitgaven zullen geen economische crisis in de Verenigde Staten veroorzaken, zo heeft een commissie van tien econo misten gezegd in een rapport dat in middels is gepubliceerd. SEOEL. De Zuidkoreaanse rege ring heeft de sluiting voor onbepaal de tijd van twee particuliere univer siteiten in Seoel gelast. BELGRADO. President Nasser van Egypte is uit Belgrado naar zijn land teruggevlogen, na een officieel be zoek van vier dagen aan Zuid-Sla- vië. DJAKARTA. Dr. Saleh, In'done- sisoh minister voor de olie-industrie, heeft zaterdag verklaard dat alle buitenlandse oliemaatschappijen in Indonesië voor het eind van het jaar zullen worden genationaliseerd. DE LEEUW VAN BASHRA 92. „Daar moet Zwartmantels schuilplaats zijn".,., zei Agua onverstoorbaar, zijn paard naast dat van de Leeuw drijvend. „Een havenstad, nietwaar?" „Kijks eens aan! Ik geloof niet dat dit de Leeuw van Bashra zal tegenhouden". Aram bezag de kleine stad, die slaperig in het vroege zonlicht lag, onrustig, „Kijk eens naar die vlag, Agua", zei hij scherp. „Het is een christen-stad. „Bij Allah vermeten deze christenhonden zich de ont voerder van mijn bruid onderdak te ver- lenen?". Maar Aram luisterde nauwelijks naar hem. Er was een schok door hem heen ge gaan toen hij deze naam hoorde. Weken geleden, toen hij uit Genua vertrok om Sanai in opdracht van de oude koopman Scorra naar de Leeuw van Bashra terug te gaan brengen, had de koopman hem de naam van deze stad genoemd. In de chris tenkolonie Agnot zult ge mijn handels agent Philippe Rasse vinden, die opdracht heeft u met; alles te helpen", had de oude handelaar krassend gezegd. Thans, na een lange zwerftocht, had het noodlot Aram naar Agnot gevoerd - ook al had hij nim mer vermoed de kleine stad nog eens op deze wijze te zullen benaderen. De huizen en torens daar beneden weer kaatsten het zonlicht. Er konden nauwe- lij ks duizend mensen in deze stad wonen, dacht Aram. Hij had veel over deze chris tenkolonies gehoord. Over het algemeen leefde de bevolking een moeilijk en ar beidzaam bestaan en vreesde niets zozeer als door de Mamelukken te worden over vallen. Hij schrok op uit zijn gedachten toen hij de stem van de Leeuw hoorde. De aan voerder had zich naar een van zijn ruiters gewend. Keer terug naar mijn kamp. Omar!" beval hij driftig. „Spaar uw paard niet. Roep tienduizend mijner krijgers toe dat de Leeuw van Bashra brult van woede en dat hij wenst dat deze stad, die onder dak biedt aan Sanai's ontvoerder, gestor ven zal zijn eer de zon tweemaal is opge gaan!".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6