LI x raak FLINKE MANNEN Bezoekt Jaarmarkt Oude Tonge 9 en 10 september a.s. MOL RUNDVLEES H. Stouten ■PUTTERSHOEK' Suikermaken is mannenwerk met Lunapark op 9-, 10" en 11 september STREEKNIEUWS Mont Saint Michel duizend jaar Ondertrouwd SAM WIEBRENS en LIJDIE CAPELLE H u wel ij ks vol trekking D.V. op vrijdag 17 september a.s., te 3.00 uur namiddag. Bruinisse, september 1965 Molenstraat 75 Beatrlxstraat 12 Receptie van 4.30 tot 5.30 uur in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw. Heden overleed in het rusthuis „Duinoord" te Haamstede, onze lieve nicht ADRIAANTJE ELIZABETH VAN DER KLOOSTER wed. van Aren Sperling in de ouderdom van bijna 76 jaar. H. W. v. d. KLOOSTER ex.-test. Haamstede, 7 sept. 1965 Rusthuis „Duinoord" Condoleantie-adres: Weeldeweg 44, Burgh Te koop: Klein model huisorgel. Muye- weg 27, Nieuwerkerk. Diversen: Vanaf heden auto's te huur. Garage Y. T. Wandel, telef. (Ul 114) 482, Nieuwerkerk. Haardbramlolie op petroleum-kwaliteit Levering in elke hoeveelheid. Opslagvaten en -tanks voor u beschikbaar. SCIIUDDEBEURS telefoon 2191 GESLOTEN wegens vakantie vanaf 13 t/m 18 september a.s. Ook wordt er niet bezorgd! „Kroon", winkelier N. VAN DER LINDE Scharendyke Vers Woensdagmorgen vanaf 9.30 uur is er voldoende in de noodslachtplaats Hem te Zie- rikzee. COOP. SUIKERFABRIEK A RAFFINADERIJ G.A. Voor de a.s. bietencampagne kunnen wij van 18 jaar en ouder plaatsen Het werk geschiedt volcontinu (dus ook des zon dags) in 2- of 3-ploegendienst. Vervoer van en naar de fabriek geschiedt gratis. Heeft u interesse en wilt u meer weten stuur ons dan uw naam en adres of tele foneer 01856-241 en wij zullen zorgen dat u alle gewenste inlichtingen krijgt Deze aanbiedingen zijn geldig t/m a.s. zaterdag slingerend wasgoed ger in Schots ruit meer! Stop het in dessin. Een sieraad deze handige was- aan de kapstok, tas. Vrolijk bedrukt Deze week plastic 12,95 Gezellige kleerhan- Met ons regenach- Roestvrij stalen tig klimaat is ook lepelrek. Blijft on een herenparaplui beperkte tijd mooi. onmisbaar. Compl. Compleet, 6-deIig, 1,75 in étui en leer be- 12,95 kleed handvat 11,95 JOH. DE VRIES miyr HAVENPLEIN 8-10 ZIER'KZEE Er is maar één afdoend mid del tegen houtworm en dat is Xylamon. Van Xylamon zijn ook te leveren hout con- verseringsmiddelen in diver se kleuren! Vraagt inlichtin gen bij „Verf en Kleur", Meelstraat 40, telefoon 2100, Zierikzee. Autogarages f 350,schuur tjes f 185,Vraagt gratis prospekt. Houtbouw Ubachs- Kerkrade Loodgieters-, gasfitters- en waterfittersbedrijf H. Ver schuur en Zonen, Koraalstr. 3. Zierikzee. Tel. 2223. KOOPT BI] ONZE ADVERTEERDERS Dat as een mooie hobby. Spaar nu oude miniatuur- auto's a f 1. Sigm. D. C. Viergever, hook Kraanplein, Zierikzee en Weststraat te Haamstede. Leuke sleutelringen met zak lantaarntje, e.a. souvenirs. Sigarenmagazijn D. C. Vier gever, Weslstraat, Haamste de en hoek Kraamplein, Zie rikzee. Kistjes sigaren miskleur f 5,50 25 stuks bij sigarenma gazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein Zierikz. en West straat Haamstede. Prachtige tonnetjes met si garen van f 16,50 en f 22,50. 'n Sieraad in uw huis. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan plein, Zierikzee en Weststr., Haamstede. Officiële opening door burgemeester v. d. Harst Opening CARILLONMUZÏEK van de op donderdagmiddag 2 uur reizende beiaard. A. H. Kloos voorzitter van het N.V.V.? AMSTERDAM, 6-9. Het Verbonds- bestuur van, het N.V.V. 'heeft zich opnieuw ibezi'g gehouden met de kandidaatstelling voor het voorzit terschap. De1heer A. H. Kloos, twee de voorzitter, heeft het verbondsbe- stuur desgevraagd medegedeeld dat hij onder de bestaande omstandighe den bereid 'is op zijn aanvankelijke weigering tot aanvaarding van een kandidatuur terug te komen. Het vex-bondsbestuur heeft daarvan met genoegen kennis genomen en beslo ten de heer Kloos kandidaat te stel len voor 'de functie van voorzitter van het N.V.V., ais opvolger van de heer D. Roemers, 'die op 23 oktober van 'dit jaar op een bijzonder con gres te Amsterdam afscheid neemt. Zendertjes voor dieren 11 Geleerden van de Australische 11 organisatie voor wetenschap- i' pelijk en industrieel onderzoek i(semi-overheid) rusten ade- ii laars, konijnen en kangeroes ii uit met miniatuurzenders om de levensgewoonten van deze dieren beter te leren kennen. ii De zendertjes geven elke be- |i weging van de 'dieren door, die dan automatisch worden geregistreerd. Kleermakerij niet zonder toekomst ARNHEM, 6-9. Op 'het jubileum congres dat de 25-jarige Bond van Kleermakerspatroons in Nederland gedurende twee dagen in Arnhem houdt, heeft de voorzitter de heer A. de Zeeuw uit Rotterdam gezegd dat de toekomst er voor de kleer makers niet spmber uitziet. Dit geldt zowel voor het eenmansbedrijf, het specifieke maatkledingsbedrijf als voor de bedrijven die naast con fectie herenmodeartikelen verkopen. Hij pleitte overigens voor samen werking tussen de bedrijven, de in stelling van een centrale werkplaats en van een administratief kantoor voor de 'kleermakerij en uitbreiding van de disoussie-zakenclubs. Heroïne gevonden op Nederlands schip MELBOURNE, 7-9. Australische douanebeambten hebben gemeld dat 7,ij in Melbourne ongeveer twee kilo heroïne hebben gevonden aan boord van het ruim 5000 ton metende Ne derlandse vrachtschip „Straat Lom bok", dat voor de derde keer in tien dagen werd doorzocht. Tien dagen geleden gouden hero ine en opium ter waarde van ruim 160.000 gulden zijn aangetroffen aan boord van de „Straat Lombok", die toen in Sydney voor anker lag. Vier dagen later vond men transistorra dio's met een 'totale waarde van ruim 136.000 gulden. In Sydney kon het onderzoek niet worden afgeslo ten omdat een ruim nog vol goede ren lag. Dit ruim werd verzegeld en toen het schip in Melbourne arri veerde vonden douanebeambten daar de heroïne plus nog 150 horlo ges ter waarde van rond 20.000 gul den tussen de kisten thee. Resolutie Veiligheidsraad inzake India en Pakistan NEW YORK, 6-9. De Veiligheids raad heeft maandagavond met alge mene stemmen een resolutie aange nomen, waarin India en Pakistan verzocht wordt direct een einde te maken aan de vijandelijkheden. Se cretaris-generaal Thant maakte in de raad bekend dat hü zo spoedig" mogelijk naar India en Pakistan zal gaan. Handelaar uit IJsland „eerste" op najaarsbeurs UTRECHT, 6-9. De heer Vilhjalm- ffon uit IJsland, groothandelaar dn „van alles" 2oals hij zélf meedeelde, was vanmorgen de eerste buiten landse bezoeker die zich bij de na- jaar-sbeui's in Utrecht meldde. Even 'later arriveerden ook de am bassadeur van Rusland, de heer I. I. Toegarinov en zijn echtgenote voor een particulier bezoek aan de ibeurs. De U.S.S.R. exposeert overigens niet op ideze inajaarsbeui*s maar zal wel acte de presence geven op de voor- jaarsbeurs 1966. De beurs - de 85ste sinds de op richting van de vereniging tot het 'houden van jaarbeurzen - duurt tot en met volgende week dinsdag. Mijnwerker omgekomen ECHT, 6-9. In een Belgisohe ko lenmijn te Waterschei is maandag middag de 42-jarige mijnwerker Wilhelmus Kempen uit Eöht door vallend gesteente gedood. Hij was ondergronds werkzaam met tien col lega's toen een gedeelte van een gang instortte. Zijn collega's, wisten zich te redden doch K. werd dode lijk getroffen door vallend gesteente. Hij was 'gehuwd en vader van vier kinderen. AMSTERDAM. Het Rijksmuseum te Amsterdam heeft twee meester werken van de Hollandse 17c eeuw- se schilderkunst - Rembrandts „Hei lige familie bjj avond (de wieg)" en Albert Cuyps „Groot rivierlandschap met ruiters en vee" - uit de Engel se kunsthandel kunnen kopen. Scheepvaarlberichten Esso Rotterdam, 4-6 van Ras Tanu- ra naar Bombay. Skadi, 7-6 te Liverpool verwacht. DODELIJKE ONGELUKKEN ZEIST. Bij 'het per fiets overste ken van de nieuwe provinciale weg in Den Dalder, ter hoogte van de Herten laan in deze Zöister buurt schap, is de 77-jarige mevrouw E. Schuitema-Cordes, wonende in Den Doldcr, aangereden door een perso nenauto, bestuurd door de negen tienjarige A. G. uit Bussum. Mevr. Schuitema liep een schedelbasisfrac- tuur op en overleed ter plaatse. LFNNE. In Ihet ziekenhuis te Roer mond is do 82-jarige 'heer J. Clexit- jens uit Haclcn overleden aan dc gevolgen van een ongeluk dat hem zondagavond overkwam. Hij werd toen bij hl oversteken door een per sonenauto aangereden op de Napo- leonswog in zijn woonplaats. ZIERIKZEE Wedstrijden snelschaken in Gravensteen Naar wij vernemen zal de jaar- vergadeiing van .de Zierikzeesche Schaakvereniging niet zoals aange kondigd plaats vinden 'in (het „Huis van Nassau", dodh in een wel zeer aparte omgeving, namelijk in de wijnkelder van de fa. R. P. Hoger- heijde, welke is ingericht in de on dergrondse ruimten van de vooima- li'ge stadsgevangenis, het Graven steen. De komende vergadering wordt trouwens toch al een 'bijzon der evenement omdat weer uitge maakt zal worden welke Zierikzeese schaker ziüh voor ihet komende jaar snelsohaakkampioen van de club zal mogen noemen. Voor deze snel- schaakwedstiijd bestaat van de zij de der leden el'k jaar opnieuw een grote 'belangstelling. Er wordt ge schaakt om prijzen beschikbaar ge steld door de N.V. Kon. Zeelandia en voor de eerste maal staat de winnaar nu ook een wisselbeker te wachten, welke beschikbaar is ge steld door Smit Bolnes. De wed strijden vangen aan om ongeveer half negen, na afwerking van de overigens kleine agenda. Een en an der gaat gebeui-en vrijdag 10 sep tember a.s. HAAMSTEDE Concert „Witte van Haemstede" Geheel onverwacht gaf de Kon. Haimonie „Witte van Haemstede" zaterdagavond een concert in de mu ziektent die dit keer geplaatst werd tegenover Foto Bei-ge. Een manke ment aan de Mdhtleiding had ten ge volge dat de wachtende muzikanten in het duister zaten. Toen de ver lichting 'brandde weid een begin ge maakt met ihet concert dat uit een aantal nummers van het lichte genre bestond. De belangstelling was mi niem en mogelijk dat een vi-oegtij- d'ige publikatie (die nu door onwe tendheid a oh ter weg e bleef) wat meer publieke 'belangstelling zou hebben opgeleverd. WESTERSCHOÜWEN Varken spoelde aan Tussen Westenschouwen en de vuurtoren spoelde een dezer dagen een beest aan, dat normaal in een varkenshok thuishoort, nl. een flink varken. Hoe het 'dier in het Noord zeewater verzeild is geraakt is een raadsel. Mocht er eventueel een eigenaar komen opdagen dan zit ex- heus geen stukje vlees meer aan dat Herdenking J dr. Albert Schweitzer i Kaysersberg, een stadje in de r Elzas, zal deze maancl bij dc J viering van zijn jaarlijks wijn- festival speciaal de pas over- leden Albert Schweitzer her- denken. Verder zal hel witte huisje in hel stadje, ivaar c|c r grote zendeling, musicus, arts, f filosoof en theoloog werd ge- f boren, in zijn huidige staat i worden bewaard en zal er een standbeeld van Schweitzer, dal J 40 jaar geleden werd gemaakt f door een beeldhouwer uit J Straatsburg, worden geplaatst. te gebx-uiken is, want de stank is nu al ondragelijk. Wat verder ligt nog een stinkend zoogdier op het strand, ditmaal ech ter zondor poter.Het is een tuime laar. Deze tuimelaar behoort tot de walvisadhti'gen en spoelt in het na jaar meerdere malen op onze kust aan. SEROOSKERKE Man viel met bromfiets Zondagmorgen te omstreeks 10 uur .kwam de heer P. B. uit Putters- hoek, op 'de Serooskerkseweg, tenge volge van het defect raken van de voorband, met zijn brommer te val len. P. liep een hoofdwonde en en kele ontvellingen aan zijn 'handen op. Dokter Stenger uit Haamstede verleende het slachtoffer eerste hulp NOOKDGOUWE Federatiebestuurders bezochten „Buitencentrum" Volksonderwijs De federatiebestuurders van Volks onderwijs in Zuid-Holland en Zee land, in totaal een gezelschap van ongeveer vijf en zeventig personen, heeft zaterdag een 'bezoek gebracht aan het „buitencentrum" te Noord- gouwe. Zoals bekend wordt momen teel hard gewerkt om dat „buiten- centrum" - het voormalge ziekenhuis - tijdig voor 'de jeugd1 van de open bare scholen als vakantiehuis gereed te 'krijgen. Het nieuwe vakantiehuis is een geschenk van de leden van Volksonderwijs bij ihet eeuwfeest van de vereniging, welke werd op gericht in 1866. Om dit unieke ge schenk mogelijk te maken wordt momenteel een loterij-actie gevoerd. De federatiiebestuurders konden za terdag constateren dat de werk zaamheden een gunstig verloop heb ben. OOSTERLANP Gevonden voorwerpen Bij de' i'ayoncommandant der Rijkspolitie alhier zijn inlichtingen te veikiijgen omtrent de navolgende voorwerpen. een houten sandaal; een zonne- bx-il en een zilvex-en ringetje (met Zeeuwse knop). a President Jchr.son heeft maan dag fcet wetsontwerp inzake de hulp aan het buitenlaixd getekend, waar door het mogelijk wordt kredieten aan, andere landen te verstrekken tot een bedrag van 3,3 miljard dollar. Een groot deel van de Mexicaan se staat Nayarit, in het noordwesten van het land, is overstroomd door dat de rivier de Lerma buiten haar oevers is getreden. Een 15-tal dorpen is ondergelopen en de inwonei's er van zijn met hefsehroefvliegtuigen geëvacueei-d. Amerikaanse „B-52" bommen werpers van de strategische lucht macht hebben maandagochtend weer aanvallen gedaan op de Vietccng in de zogenaamde „oorlogszone D", 60 km. noordnooidooslelijk van dc Zuid-Vietnamsc hoofdstad. DEN HAAG. Dc staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. J. F. de Meijer, heeft dc minister van volksgezondheid cn volkshuisvesting uit Kenya, dc heer Oticndc, ontvangen. a Pakistan heeft kleine groepen pa rachutisten cp drie plaatsen in dc PoiuJ.sjaab neergelaten, heeft ccn of ficiële woordvoerder in Nemv Delhi maandag bekendgemaakt. Delegatie Morele Herbewapening terug uit Amerika SCHIPHOL, 6-9. Slechts 49 van de 137 jonge Europeanen, die op 23 juli jl. van Sohiphol naar Michigan ver trokken om daar deel te nemen aan een intei'nationale confei-entie van de morele herbewapening, zijn per vliegtuig uit de Verenigde Staten in Nedeiiand teruggekeeid. Een ge deelte van de groep studenten, mid delbare scholieren en welkende jeugd, veiiiet het speciaal gecharter de K.L.M.-toestel cp de tenjgweg in Londen. De overige 40, onder wie de leider van de Nederlandse delegatie Bert Demmers (fotojournalist te Bever wijk), zijn in Ameiika achtergeble ven. Zij zullen gedurende ongeveer een jaar meewerken aan een px*o- gramma, dat tij'dens de conferentie door de ongeveer 5000 deelnemers uit alieilei landen is opgesteld. BRUSSEL. Ais gevolg van de tot 4.55 frank (22.8 cent) gestegen basis prijs voor de Belgische melkprodu cent is België komen te staan voor het probleem van een groot boter- ovei-schot, aldus blijkt uit een over zicht van de Belgische boerenbond. Geschat wordt dat eind september de voorraad zal stijgen tot ongeveer 14 miljoen kilo. ■r^JSSSSSmkii-^i ZIERIKZEE, september. De Mont Saint Michel, gelegen op de graniet- rots vóór de kust van Normandië, die talrijke malen doelwit is geweest van een Zierikzeese pelgrimage, als uitvloeisel, van de „jumelage" tussen Zierikzee en Saint Hilaire-du-Harcouët, bestaat in haar huidige vorm op 10 september a.s. 1000 jaar. De Benedictijner abdij is cèn van Frankrijks vele wonderen en op de berg liggen - gel\jk gezegd - vele Zierikzeese voetstappen. De gastheren te St. llilaire immers weten het altijd, roei zo te regelen dal een tocht, „au monl" in het programma is opgenomen. - De berg werd destijds door de monniken gewijd aan de aartsengel Mie.hbël. In de loop der eeuwen is de rots voorzien van allerlei verblijven cn kapellen cn dc rots is een schoolvoorbeeld ge worden van elkaar opvolgende bouwstijlen, vanaf hel Romaanse kloos ter tot aan de Gotische vertrekken, die by elkaar dc bebouwde rots Uit ccn doolhof maken, waar men de. sfeer der eeuwen proeft: Dc vie ring van hel duizendjarig bestaan der abdij zal met dc nodige plechtig heden gepaard gaan, zo bericht: „La Gazette de la Manche

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3